HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 15:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9800 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209 ... 392  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 20:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9988
Robbie MO je napisao/la:


Jesu li Turci nesto slicno Kurdima napravili, u 21. stoljecu?

Ubijaju ih non stop. Samo što su prebitni Amerikancima i u natu pa CNN baš ne prikazuje Turke u lošem svijetlu.
Doduše Kurde tako ne tamane ko što su potamanili Armene 1915. u 20 vijeku.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 20:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Graničar18 je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:


Jesu li Turci nesto slicno Kurdima napravili, u 21. stoljecu?

Ubijaju ih non stop. Samo što su prebitni Amerikancima i u natu pa CNN baš ne prikazuje Turke u lošem svijetlu.
Doduše Kurde tako ne tamane ko što su potamanili Armene 1915. u 20 vijeku.

Pa i Saudija šta radi u Jemenu, a i kakva su srednjevekovna ogavnost od države, pa Ameri ne samo što im ni reč ne kažu, nego ih još i snabdevaju najsavremenijim oružjem.

I onda neko dođe i priča mi o humanitarnim razlozima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9988
Robbie MO je napisao/la:
Moguce je da su neke stvari pretjerane za recimo 30% ili cak 50%, kao u slucaju "Bosne" gdje se takodjer tvrdilo o 200 000 ubijenih, 100 000 silovanih, ali ima dovoljno dokumentacije da se vidi brutalnost na Kosovu.

Ako nije bilo masakara i velikog broja pojedinacnih egzekucija "po kratkom postupku", zasto je 90% Albanaca pobjeglo? Od cega su bjezali?

Šta ćemo sa osiromašenim uranijumom od čijih posljedica danas mnogi u Srbiji,BiH,pa i Hrvatskoj (Slavoniji npr.) umiru od raka ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9988
Carmello Šešelj je napisao/la:
I onda neko dođe i priča mi o humanitarnim razlozima...

Nemoj tako. Ti humanitarni razlozi se zovu "milosrdni anđeo".

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Osiromašeni uranijum nije uzrok raka. To su potvrdili i svi vodeći onkolozi u Srbiji. Najveći uzrok raka su cigarete. Da bi ti osiromašeni uranijum naštetio zdravlju, morao bi da nosiš ogrlicu od njega 24 sata dnevno jedno desetak godina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 20:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Graničar18 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
I onda neko dođe i priča mi o humanitarnim razlozima...

Nemoj tako. Ti humanitarni razlozi se zovu "milosrdni anđeo".

Operacija se zvala "Allied Force". To "Milosrdni anđeo" je izmislio RTS.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 20:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9988
Robbie MO je napisao/la:

A po cemu to mislis da je Srbija geostrateski bitna? Po cemu je geostrateski bitnija od zemalja kojima je okruzena: Bugarske s izlazom na Crno more, Rumunjskom s izlazom na Crno more i direktnom frontom EU prema Rusiji, od Grcke koja kontrolira cijeli istocni mediteranski akvatorij, od Bospora i Istanbula u Turskoj, od Madjarske?

Izmedju koje to dvije bitne tocke se Srbija nalazi?

Balkan je strateski najmanje vazan dio Europe. To dokazuje i da zadnji ulazi u sve organizacije, i da zapadni politicari ne znaju ni nabrojati pola balkanskih drzava. Pa sve do investicija sa zapada koje su mizerne.

Balkan je najkraća veza između istoka i zapada,ne bi se složio da nije bitan.
Po čemu je to Crna Gora bitna da su je primili u nato ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 20:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9988
Carmello Šešelj je napisao/la:
Osiromašeni uranijum nije uzrok raka. To su potvrdili i svi vodeći onkolozi u Srbiji. Najveći uzrok raka su cigarete. Da bi ti osiromašeni uranijum naštetio zdravlju, morao bi da nosiš ogrlicu od njega 24 sata dnevno jedno desetak godina.

Zajebavaš ? :D

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9988
Robbie MO je napisao/la:
A i imali ste prisutno rusofilstvo koje se nije moglo dekretom ukinuti.

Znaci nepouzdan saveznik.

Nije li onda logično da od nepouzdanog saveznika napraviš pouzdanog kad ti se pruža prilika,i kad ti se on sam nudi ?
Kakav su Albanci pouzdan saveznik,i kad su oni kome bili pouzdani osim kad su morali ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 20:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne zajebavam.
Citat:
Osiromašeni uranijum, kojim su bombardovane neke lokacije na jugu Srbije, ne izaziva tumore. Bez obzira da li govorimo o osiromašenom, ili prirodnom uranijumu, on je toksičan hemijski element sa minimalnom radioaktivnošću. Štetni efekti uranijuma prevashodno se vezuju za prodor gelera u telo ili za boravak u krugu od nekoliko desetina metara oko eksplozije, uz udisanje tom prilikom nastalih čestica i para. Bombardovanje municijom sa osiromašenim uranijumom minimalno, obično za manje od pet odsto, povećava ukupnu radioaktivnost - smatra dr Radovanović.


Citat:
Nijedna ozbiljna naučna ustanova u svetu ne dovodi uranijum (bilo prirodni ili osiromašeni) u vezu s rakom. Nekoliko puta manje osiromašenog uranijuma (OU) palo je na centralnu Srbiju nego što mi svake godine bacimo po njivama sa mineralnim đubrivima. Ako su u pitanju uranijumska isparenja (aerosol nastao paljenjem), više je OU sagorelo kada se boing sručio na stambenu četvrt u Amsterdamu nego na području centralne Srbije


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9988
A stalno trube da je povećano obolijevanje od raka i smrtnost posljedica osiromašenog uranijuma.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Trube po Kuriru, Informeru i Telegrafu svašta...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ne bih rekao da je uran u pitanju ali srpski vojnici umiru od nečega. 3 člana moje šire obitelji su umrli ubrzo nakon rata od raka (ne pluća). 2 su bila u vojsci RS a jedna je bila prevoditeljica UN-a. Svi su bili na područu DGG u ratu. Fakat mi smrdi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ne bih rekao da je uran u pitanju ali srpski vojnici umiru od nečega. 3 člana moje šire obitelji su umrli ubrzo nakon rata od raka (ne pluća). 2 su bila u vojsci RS a jedna je bila prevoditeljica UN-a. Svi su bili na područu DGG u ratu. Fakat mi smrdi.


Protiv koga su ti se rodjaci borili u Vojsci RS na podrucju DGG? :zubati

Je, najbolji su mi anegdotalni dokazi na uzorku velicine 3.

Pored medicinskih istrazivanja s uzorcima velicine 100 000 i kontroliranim parametrima, koje vise grupa po svijetu ponovi pokusavajuci osporiti jedne druge.

Ima ime i za taj fenomen - statisticka nepismenost.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ne zajebavam.
Citat:
Osiromašeni uranijum, kojim su bombardovane neke lokacije na jugu Srbije, ne izaziva tumore. Bez obzira da li govorimo o osiromašenom, ili prirodnom uranijumu, on je toksičan hemijski element sa minimalnom radioaktivnošću. Štetni efekti uranijuma prevashodno se vezuju za prodor gelera u telo ili za boravak u krugu od nekoliko desetina metara oko eksplozije, uz udisanje tom prilikom nastalih čestica i para. Bombardovanje municijom sa osiromašenim uranijumom minimalno, obično za manje od pet odsto, povećava ukupnu radioaktivnost - smatra dr Radovanović.


Citat:
Nijedna ozbiljna naučna ustanova u svetu ne dovodi uranijum (bilo prirodni ili osiromašeni) u vezu s rakom. Nekoliko puta manje osiromašenog uranijuma (OU) palo je na centralnu Srbiju nego što mi svake godine bacimo po njivama sa mineralnim đubrivima. Ako su u pitanju uranijumska isparenja (aerosol nastao paljenjem), više je OU sagorelo kada se boing sručio na stambenu četvrt u Amsterdamu nego na području centralne Srbije



Da.

Samo odredjeni izotopi urana su radioaktivni. "Osiromaseni uran" za prakticne uvjete se moze reci da nije radioaktivan. Ne koristi se kao nuklearno gorivo, nego kao materijal za izradu predmeta. I ne koristi se u naoruzanju radi radioaktivnosti, jer nije radioaktivan, nego radi velike gustoce da bi zrno imalo vecu kineticku energiju i probilo se kroz debele zidove. Koristi se za penetriranje ukopanih bunkera koji su zasticeni debelim betonskim plocama. Ispaliti iz cjevi celicnu kuglicu ocito je bolje nego ispaliti plasticnu kuglicu ili lopticu za stolni tenis, a ispaliti osiromaseno-uranijsku je jos bolje. Zato se olovo koristilo tradicionalno kao puscano zrno jos od srednjeg vijeka, jer je tesko i teze od celika. Uranij je jos tezi. Moze se zabiti jako jako duboko i nista drugo ne moze probiti ukopane bunkere.

Na internetu je moguce kupiti predmete od izotopa urana koji nisu radioaktivni. Recimo uranium glass posudje, nakit i staklarija.

"Sve" je radioaktivno bar malo, ukljucujuci i zidove kuce ili bilo koji kamen na cesti, jer sadrzi malu kolicinu radioaktivnih izotopa. Gajgerov brojac ce klikati (prolazak ionizirajuce cestice uslijed radioaktivnog raspada) bilo gdje da ga nosis.

Nasa sama tijela su radioaktivna, ima Kalij 40 u kostima.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9988
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ne bih rekao da je uran u pitanju ali srpski vojnici umiru od nečega. 3 člana moje šire obitelji su umrli ubrzo nakon rata od raka (ne pluća). 2 su bila u vojsci RS a jedna je bila prevoditeljica UN-a. Svi su bili na područu DGG u ratu. Fakat mi smrdi.

Ne umiru samo Srbi. Umiru i Hrvati,muslimani i Albanci.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68940
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Graničar18 je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ne bih rekao da je uran u pitanju ali srpski vojnici umiru od nečega. 3 člana moje šire obitelji su umrli ubrzo nakon rata od raka (ne pluća). 2 su bila u vojsci RS a jedna je bila prevoditeljica UN-a. Svi su bili na područu DGG u ratu. Fakat mi smrdi.

Ne umiru samo Srbi. Umiru i Hrvati,muslimani i Albanci.


Istraživački clanci koji to potvrdjuju?

Na Balkanu se kraće zivi, zbog ogromnog broja pušača, masne ishrane (količina crvenog mesa kao nigdje u svijetu, povrće minimalno), zagadjenih gradova, i jako niske zdravstvene kulture, straha i nepovjerenja od doktora (generalni zdravstveni pregledi rijetki, nereagiranje na prve simptome bolesti, prevencija 0 bodova, “nije mi ništa”, “rakija i luk je lijek za sve”), i manje kvalitetne zdravstvene zaštite (manji pristup skupljim metodama liječenja, pogotovo za vece komplikacije).

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 20 pro 2018, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Robbie MO je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ne bih rekao da je uran u pitanju ali srpski vojnici umiru od nečega. 3 člana moje šire obitelji su umrli ubrzo nakon rata od raka (ne pluća). 2 su bila u vojsci RS a jedna je bila prevoditeljica UN-a. Svi su bili na područu DGG u ratu. Fakat mi smrdi.


Protiv koga su ti se rodjaci borili u Vojsci RS na podrucju DGG? :zubati

Je, najbolji su mi anegdotalni dokazi na uzorku velicine 3.

Pored medicinskih istrazivanja s uzorcima velicine 100 000 i kontroliranim parametrima, koje vise grupa po svijetu ponovi pokusavajuci osporiti jedne druge.

Ima ime i za taj fenomen - statisticka nepismenost.


Ova dvojica su bili oženjeni za moju rodbinu. Bili su u vojsci RS-a. To je bila anegdota, sjedim s jednim od njih i jednim rođom iz HVO-a, piva i roštilj. Kad poče priča o ratu. Maestralu. Kad ispade da su bili u isto vrijeme na istim lokacijama 95. :D Samo s različite strane.

Tako je isto anegdotalno se pričalo za Yuge za Posavinu i dolinu Neretve da ima previše pojavnosti raka.

Na kraju, ispalo da doista jest tako. Furadan i sl.

Možda bi statistika i pokazala za DGG kad bi imao uzorak od tamo.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 21 pro 2018, 01:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Robbie MO je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
Ne umiru samo Srbi. Umiru i Hrvati,muslimani i Albanci.


Istraživački clanci koji to potvrdjuju?

Na Balkanu se kraće zivi, zbog ogromnog broja pušača, masne ishrane (količina crvenog mesa kao nigdje u svijetu, povrće minimalno), zagadjenih gradova, i jako niske zdravstvene kulture, straha i nepovjerenja od doktora (generalni zdravstveni pregledi rijetki, nereagiranje na prve simptome bolesti, prevencija 0 bodova, “nije mi ništa”, “rakija i luk je lijek za sve”), i manje kvalitetne zdravstvene zaštite (manji pristup skupljim metodama liječenja, pogotovo za vece komplikacije).

Baš to, svaki drugi tuče dve do tri pakle na dan, kad se razboliš pileća supa, beli luk i čaj, ekstremno nezdrava ishrana (nije slučajnost što su npr Japanci toliko dugovečni, a ovde je najnormalnije da te zvekne infarkt zbog začepljenih krvnih sudova u pedesetim), a čak i da ideš na redovne preglede, ako ti na njemu nađu neki simptom i zatreba ti specijalistički pregled, zakažu ti ga za godinu dana, polupismeni doktori koji ne pročitaju nijednu stručnu knjigu nakon što završe fakultet, a nove stvari u medicini se otkrivaju maltene svakodnevno itd. Ali ne, uzrok je U-238...

Balkan je toliko krcat gluperdama koji veruju u vampire i vukodlake da je to neverovatno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 21 pro 2018, 08:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Carmello Šešelj je napisao/la:
Balkan je toliko krcat gluperdama koji veruju u vampire i vukodlake da je to neverovatno.


Da, treba pobjeći od toga, pošvabit se i bit će puuuno bolji svakodnevni život. Dakle, svi mi koji želimo normalan život, možemo se seliti u Njemačku, ili možemo napraviti njemačko okruženje (ako već ne želimo baš njemački jezik). :D

To nije konjušarstvo nego je jednostavno bolje.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 21 pro 2018, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9988
Robbie MO je napisao/la:
Istraživački clanci koji to potvrdjuju?

Na Balkanu se kraće zivi, zbog ogromnog broja pušača, masne ishrane (količina crvenog mesa kao nigdje u svijetu, povrće minimalno), zagadjenih gradova, i jako niske zdravstvene kulture, straha i nepovjerenja od doktora (generalni zdravstveni pregledi rijetki, nereagiranje na prve simptome bolesti, prevencija 0 bodova, “nije mi ništa”, “rakija i luk je lijek za sve”), i manje kvalitetne zdravstvene zaštite (manji pristup skupljim metodama liječenja, pogotovo za vece komplikacije).

Istraživačkih članaka nema.
I prije rata je bio ogroman broj pušača,jela se masna hrana,gradovi su bili još bolje zagađeni jer je industrija
radila pa su ljudi manje umirali od raka nego danas. Danas svako malo čuješ da mladi ljudi između 40-50 umru od raka ili srčanog.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 21 pro 2018, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
S Junuzom komentirati kao Pokemone ganjati. S teme na temu skače kao balerina. Pa ti to pohvataj.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 21 pro 2018, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Junuz Djipalo je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Balkan je toliko krcat gluperdama koji veruju u vampire i vukodlake da je to neverovatno.


Da, treba pobjeći od toga, pošvabit se i bit će puuuno bolji svakodnevni život. Dakle, svi mi koji želimo normalan život, možemo se seliti u Njemačku, ili možemo napraviti njemačko okruženje (ako već ne želimo baš njemački jezik). :D

To nije konjušarstvo nego je jednostavno bolje.

Ti si takođe spadaš u gluperde.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 21 pro 2018, 17:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Albanski dileri presli na Plazmu. :zubati

https://www.espreso.rs/amp/318325/albanski-dileri-prodaju-plazma-keks-za-500-evra-u-pristini-se-i-sami-sprdaju-na-sopstveni-racun-video

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 06 sij 2019, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Citat:
Više od 40.000 kosovskih Albanaca spremno za Nemačku

Masovni odlazak sa Kosova pokazuje da u poslednje dve godine nije urađeno ništa na ekonomskom planu kako bi ljudi želeli da ostanu i pokušaju da obezbede egzistenciju na Kosovu, piše portal „Indeks onlajn“.

Kako Sputnjik prenosi pisanje tog portala skoro 40.000 ljudi u ovom trenutku čeka odgovor od ambasade Nemačke na zahtev za dobijanje radne vize, kako bi što pre napustilo Kosovo.

Taj broj se odnosi samo na one koji su već obezbedili radno mesto preko svojih kontakata, a mnogo je onih koji bi takođe otišli, ali još nisu uspeli da se snađu.

Trenutno na vizu u nemačkoj ambasadi čekaju ljudi koji su zahtev podneli još 2017. godine, piše portal i dodaje da je takav odliv radne snage više nego zabrinjavajući.

Takođe, masovni odlazak sa Kosova pokazuje da u poslednje dve godine nije urađeno ništa na ekonomskom planu kako bi ljudi želeli da ostanu i pokušaju da obezbede egzistenciju na Kosovu.

Umesto toga, na hiljade ljudi dobija radne vize i napušta zemlju. Mnogi smatraju da je i to jedan od razloga zašto Kosovo nije dobilo viznu liberalizaciju, s obzirom da građani masovno beže i sreću traže u zemljama Zapada.

Portal „Indeks onlajn“ saznaje od izvora iz nemačke ambasade da je na većinu upita za vize odgovoreno pozitivno, pogotovo onima koji su imali ugovore sa ozbiljnim kompanijama u razvijenim evropskim državama.


https://www.danas.rs/drustvo/vise-od-40 ... a-nemacku/

Srećan put :kava


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9800 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209 ... 392  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 65 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO