HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9792 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 392  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 22:01
Postovi: 2228
Najgledanije televizije i portali u Srbiji su za Ruse. U Bugarskoj su najgledaniji portali i televizije za Zapad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 16:35 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Zato sto te TV sluze za ,,disciplinu'' vladajuceg rezima, a pod kontrolom su Zapada. Mi smo tu igru davno procitali i ovladali medijima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 17:02 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
Croato je napisao/la:
Ma sve je vaše, na ovaj ili onaj način, iz ovog ili onog razloga. Poznata nam je svima ta priča.

Jel su Krim, Donbas i ostalo ukrajinski?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 17:19 
Offline

Pridružen/a: 13 sij 2020, 18:34
Postovi: 3772
weasel je napisao/la:
Što god amerikanci dali Albancima s kosova, teško bi izdržali u konvencionalnom ratu protiv Srba. Odnos snaga je valjda 7 na 1.

Nije tu pitanje ko je jaci nego cime bi Srbija drzala siptarske krajeve. Te njihove bezbednosne snage bi se raspale ali bi se pretvorile u gerilu. SRJ je 90-ih u radovnom sastavu imala preko 120.000 vojnika i 60.000 policajaca i bar jos toliko aktivnih rezervista koji su u svako doba mogli da budu pozvani na duznost. Danas Srbija ima zajedno oko 60.000 vojnika i policajaca a rezerva skoro da ne postoji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 17:51 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Svi hvale javelin i NLAW, pa jos one ikone bogorodice sa Javelinom... Srbi imaju Kornet, koji od ta dva sistema minimalno za klasu bolji... medjutim, nama to ne treba, jer niko nema oklopa... jedino da koristimo po grupacijama zive sile, kao sto to radi Vagner u Ukrajini...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 20:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8111
Lokacija: banana
Nakon nadrealista, koji kao sto znamo vise ne postoje, ovo je najbolje s Balkana ovog formata.

https://www.youtube.com/watch?v=8L3MsWfBEBU

Sve receno, maltene.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 07 stu 2022, 20:51 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Pored toliko humora na Balkanu, narocito medju Srbima, vi svi gledate ovog rahiticnog Kesica i smejte se... kako da vam kazem, delujete siromasno... :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 08 stu 2022, 22:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 17:46
Postovi: 8111
Lokacija: banana
Gledam emisiju Al Jazeere o trenutnom stanju na Kosovu. Tri gosta. Srbin s Kosova, Albanac s Kosova i Austrijanac.

Ja jos uvijek ne kuzim ko je kome sta i kako tj. ko je tu u pravu, ali nisam se ni potrudio jer mi je dosadno. Vec nakon desetak minuta mi je dosadilo. Jedino sto sam primjetio je da se Siptar pravi Englez, jedini koji ne prica nas jezik a ima intervju sa sarajevskim izdankom medijske kuce.

Cak i Austrijanac prica na nasem a Albanac se pravi ko fol ne zna.

https://www.youtube.com/watch?v=ptuFGRxc2Wo

Ne kontam Bosnjake koji navijaju za Albance u svemu ovome jer se ljudima ocigledno sve nase gadi, pa i jezik koji vezu iskljucivo samo za Srbe.

_________________
Nacionalizam je kad se shupci jedne nacije raduju sto u toj naciji ima i pozamasnih kurchina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 08 stu 2022, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Haram je napisao/la:
Gledam emisiju Al Jazeere o trenutnom stanju na Kosovu. Tri gosta. Srbin s Kosova, Albanac s Kosova i Austrijanac.

Ja jos uvijek ne kuzim ko je kome sta i kako tj. ko je tu u pravu, ali nisam se ni potrudio jer mi je dosadno. Vec nakon desetak minuta mi je dosadilo. Jedino sto sam primjetio je da se Siptar pravi Englez, jedini koji ne prica nas jezik a ima intervju sa sarajevskim izdankom medijske kuce.

Cak i Austrijanac prica na nasem a Albanac se pravi ko fol ne zna.

https://www.youtube.com/watch?v=ptuFGRxc2Wo

Ne kontam Bosnjake koji navijaju za Albance u svemu ovome jer se ljudima ocigledno sve nase gadi, pa i jezik koji vezu iskljucivo samo za Srbe.


Gosti:

Branimir Stojanović - bivši gradonačelnik Gračanice
Gazmir Raci - politički analitičar
Florian Bieber - koordinator Savjetodavne skupine za Balkan


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 08 stu 2022, 23:58 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Taj Bieber je teški idiot, klasičan bošnjački unitarist. Vjerovatno drži Albancima stranu kontra Srba...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 09 stu 2022, 00:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 08:16
Postovi: 2852
Čovek stvarno pomisli da je u skrivenoj kameri ili zoni sumraka kad vidi koga tzv MZ podržava.
Logike bez.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 09 stu 2022, 00:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 22:01
Postovi: 2228
Zašto bi Albanci trebali znati srpski jezik?
Davno su prošla ta vremena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 09 stu 2022, 00:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 ruj 2021, 23:45
Postovi: 3000
VUKsaJUGA je napisao/la:
Glazbenik je napisao/la:

https://www.klix.ba/vijesti/regija/sad- ... /221107030

Dobra ilustracija koliko je bitno diplomatsko umijeće odnosno usklađivati korake s Amerikancima.

Zato smo mi u BiH i uspjeli ishoditi Schmidtovu intervenciju, a Kurti će izvisiti.

Meni se čini da u zadnji godina se interesi SADa i EU, vezane za Balkan, razilaze.
A upravo Njemacka (EU) i dalje vuče puno više na stranu Muslimana i Shiptara.

Stvari su jasne, švabo je uvek bio dušman za srbina pošto je srbin bio jedan od retkih koji se bunio njihovoj neokolonijalnoj vlasti, bilo to u obliku Austrougarske ili OHR/a. Nema tu ni naznake bilo kakve promene, tako je bilo i tako će ostati.

Sa druge strane, da Ameri 90tih nisu podržali šiptare i da nisu bombardovali BG garantujem da bi veoma veliki deo Srba imao OK, a možda čak i blagonaklono mišljenje prema njima. Pa i dan danas se slavi operacija Halijard, u kojoj su četnici spasili stotinjak američkih pilota.

Mislim i da su Ameri uvideli da nema smisla da toliko antagonizuju Srbe, generalno ne postoji neka istorijska pozadina pre 90tih da Srbin nešto naročito ne voli Ameriku, dok je Nemačka, tj Švabo u svakom obliku neprijatelj već stoljećima.

Open Balkan, pritisak za Zajednicu Srpskih opština, smena Mila (i novi američki projekat u vidu Evrope Sad i URE). Jasno je da je njima u interesu da nas malo smire, a zauzvrat da nam daju deo traženog.

Tako da bošnje svim silama uz švabe, oni su vam jedini oslonac da uradite nešto.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 09 stu 2022, 00:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 ruj 2021, 23:45
Postovi: 3000
Haram je napisao/la:
Ne kontam Bosnjake koji navijaju za Albance u svemu ovome jer se ljudima ocigledno sve nase gadi, pa i jezik koji vezu iskljucivo samo za Srbe.

Aj bošnje, aj sada zamisli "crnogorce" (pod navodnicima pošto mislim na Cetinjsko - zelenaški ljudski otpad, ne na prave crnogorce) kojima su draži šiptari no srbi, a praktički ih ništa ne razdvaja od istih osim nakaradne ideologije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 09 stu 2022, 00:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 08:16
Postovi: 2852
Bošnje svim silama navijaju za Šiptare, veličaju ih štaviše. Kao, oni znaju kako sa Srbima, neće oni dozvoliti drugu RS na Kosovu i slična proseravanja. Čitam ja sve, ne mrzi me. Ono, čisto da se zna sa kime smo živeli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 09 stu 2022, 00:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 ruj 2021, 23:45
Postovi: 3000
ShahidMaker je napisao/la:
Pored toliko humora na Balkanu, narocito medju Srbima, vi svi gledate ovog rahiticnog Kesica i smejte se... kako da vam kazem, delujete siromasno... :D

Njegovi politički stavovi po strani, njegov humor deluje toliko usiljeno i veštački. Jasno je meni da on mora da se kreće u nekim vremenskim okvirima, pa mu ponestane ideja, ali većina njegovih epizoda budu neki levi inserti koji sami po sebi budu smešniji od njegovih polu - sarkastičnih, usiljenih fora.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 09 stu 2022, 00:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 ruj 2021, 23:45
Postovi: 3000
Croato je napisao/la:
U Bugarskoj barem postoje mediji i voditelji koji guraju zapadnu priču pa postoji neki balans. U Srbiji ni to. Osim N1.

E lažovčino stara, vidi se da ne gledaš naše medije. :evotigana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 09 stu 2022, 00:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 08:16
Postovi: 2852
Hvala bogu pa sam prikačena na Supernovu te ne mogu sve i da hoću da gledam N1.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 09 stu 2022, 00:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 22:01
Postovi: 2228
Bosonosorg je napisao/la:
Croato je napisao/la:
U Bugarskoj barem postoje mediji i voditelji koji guraju zapadnu priču pa postoji neki balans. U Srbiji ni to. Osim N1.

E lažovčino stara, vidi se da ne gledaš naše medije. :evotigana

Svi znamo kakvi su vaši mediji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 09 stu 2022, 00:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 ruj 2021, 23:45
Postovi: 3000
Generalno ne postoji država u Evropi koja nije pod talasom CNN / BBC porpagande. Jedino Belorusija, koja je pod ruskom čizmom. Ima i medija poput Happy-ja koji jesu pro -ruski, ali su generalni nepopularni kod većine naroda zbog toga što su jako površni i što generalno pogađaju samo "braća rusi" boomere.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 09 stu 2022, 00:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 ruj 2021, 23:45
Postovi: 3000
Croato je napisao/la:
Bosonosorg je napisao/la:
E lažovčino stara, vidi se da ne gledaš naše medije. :evotigana

Svi znamo kakvi su vaši mediji.

Znaju svi u udruženju HOS-a Slavonski Brod verovatno, čak štaviše verovatno znaju bolje srpske medije od hrvatskih pošto imaju ogroman kompleks koji prerasta u psihopatološku opsesiju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 09 stu 2022, 00:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 08:16
Postovi: 2852
Oni znaju naše medije...A njihovi su objektivni u pm...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 09 stu 2022, 00:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 ruj 2021, 23:45
Postovi: 3000
Da me ubiješ ako znam više od dva medija u Hrvatskoj, znam HRT, koji je javni servis i RTL, koji je levičarski (koliko sam načuo).

Niti me zanima, niti je bitno kakvi su mediji u Hrvatskoj, niti se to preslikava na situaciju ovde ni na bilo koji način.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 09 stu 2022, 00:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 22:01
Postovi: 2228
Hrvatski portali i televizije su bečka škola za srpske.

Ne zanima vas ništa kao, a stalno visite na hrvatskom forumu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kosovo: jučer, danas, sutra...
PostPostano: 09 stu 2022, 00:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 08:16
Postovi: 2852
Bosonosorg je napisao/la:
Da me ubiješ ako znam više od dva medija u Hrvatskoj, znam HRT, koji je javni servis i RTL, koji je levičarski (koliko sam načuo).

Niti me zanima, niti je bitno kakvi su mediji u Hrvatskoj, niti se to preslikava na situaciju ovde ni na bilo koji način.


Dobro HRT, to svi znaju. Imam na kablovskoj ali ne gledam, čuvam živce. Čitam tu i tamo Večernji online i Index. Više zbog komentara nego zbog tekstova. Utisak - grozno.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9792 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279 ... 392  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 69 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO