HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 11:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 169 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
puntar2.0 je napisao/la:
Koji su to 25 posto?de nabroji, nije mi bilo poznato?a koliko se ljudi izjasnjava crnogorcima?sad hoces stvarno sugerirati da su hrvati, muslimani i albanci izglasali cg?


Pa pogledaj wiki stranicu o demografiji Crne Gore, majku mu. :wink Izašlo je preko 85% upisanih birača.

2003. godine (to je najbliže referendumu) se 43% izjasnilo Crnogorcima, 32% Srbima. Ostali su Bošnjaci (48000), Muslimani (24000), Albanci (31000), Hrvati (7000) itd.

I da, hoću da kažem da među samim ljudima koji su se izjasnili Crnogorcima, referendum ne bi prošao. Što se valjda da videti po tome gde je ko kako glasao. Još je država organizovala mašineriju da izgura glasove (svi se sećamo famoznog ubeđivanja gospodina Mašana "Mašane, platićemo ti struju...")

Nebitno sada, izgurali su referendum i sve je u redu. Nek' im je sa srećom. Samo mislim da se vi ovde malo zanosite sa tim odnosima Srbi-Crnogorci.

@Aga

To je to. :palacgore1

Podgorica bez 15000 Albanaca, Bošnjaka i Muslimana ne bi dogurala do 50%.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
teranova je napisao/la:
Ne treba se previše zamarati time. Imali su referendum, rekli su šta su hteli, ajd zdravo.


Pa nije tako jednostavno. S obzirom na pravila referenduma (ko je mogao glasati, a ko ne), i na to da je većina nacionalnih manjina glasala za nezavisnu CG, izračunaj koliko je i ovih što se danas izjašnjavaju Crnogorcima glasalo za zajedničku državu.

Što se mene tiče, potpuno podržavam da su nezavisna država. Prosto mi je drago što više ne živim u nekim federacijama, konfederacijama i sl.čudima. To samo stvara komplikacije.

Problem je jedino u tome kako deo zvanične Podgorice (ahem, Ranko i sl...) doživljavaja i kako se ponaša prema Srbima-Crnogorcima. I onima u CG i onima u Srbiji.

dudu je napisao/la:
ma nema on pojma, objašnjava nešto što je meni posve jasno, naime meni je supruga po majci čista Crnogorka. :D


Eto vidite. Crnogorci svi i svuda. Moja porodica je izvorno iz okoline Nikšića. :zubati


Hercegovci hehe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Agathonikos je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
bilo je i za vrime rata koji su dali do znanja sto misle o cetnicima.


:D

A šća bi drugo potomci komunističkije satrapa i mislili o četnicima već to što misle, gospodine Puntar.
Otprilike, Crna Gora se nacionalno podijelila na potomke četnika i partizana, ovi prvi su Srbeki a ovi drugi, titogorci. Ugrubo ali tako stvari stoje u našoj dičnoj Crnoj Gori :D


Nisu li Agat pobornici gdina Sekule četnika turbo Crnogorci


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Ne, mapa prikazuje mesta gde je za nezavisnost glasalo više od 50% ljudi, ali je za prolaz neophodno 55%. To je dobijeno tako što su te izmešane opštine glasale sa sitno iznad 50%, a muslimanske i albanske opštine sa 80-90% za nezavisnost. Sve zajedno izgurali su 55.5%. Tj razliku od 30ak hiljada glasova.


Da sjećam se da je bilo potrebno 55% . Ova mapa gosp. Age je preciznija .

Edit :
ZA nezavisnost : 230,711 55.5%
PROTIV nezavisnoti: 184,954 44.5%

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Ibar je napisao/la:
Hercegovci hehe


Zapravo da. :zubati

Ako pod Crnogorce računamo samo ono oko Cetinja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Agathonikos je napisao/la:
Ma sve OK gospodine Puntar :D

Samo sam stio riet da budućnost Hrvata u Crnoj Gori nije nimalo ružičasta i da će izvjetriti u narednih par decenija. Ni ovako ih nema do nekoliko tisuća, neki će dići sidro i otići, neki će se pocrnogorčiti, neki će se kroz ženidbe i udaje izmješati sa titogorcima i pogubiti identitet a dobiti titogorski, a neki će se održati i služiti kao pelcer titogorske multietničnosti koju navodno žele forsirati mada su im želje da sve tamo pocrnogorče, odnosno potitogorče. Pogledajte reakcije muslimanskije i šiftarskije zvaničnika i kritike upućene režimu. Kao dok su valjali za referendum, obećavali su im sve, sad kad je referendum prošlost, dobili su kurton u žvale. (Bravo za narkobossa, odradio ih je maherski :D ) Ne znam šta im je obećavao ali im je očigledno odmjerio od šake do lakta i sad cmizdre. A osim toga, titogorčenje među muslimancima je već uveliko uzelo maha, ne u sredinama gdje su većina već tamo gdje su manjina, recimo u Podgorici.


Gdine Agat priznajte da je gdin Milo jedan vrhunski igrač. U Zemlji u kojoj se 40 posto stanovnistva osjeca Crnogorcima a duplo manje govori Crnogorski kao materinji i pripada CPC on je izvukao nezavisnost i u par godina odma praktički eleminirao sve pokusaje da se od Crne Gore napravi drzava drugacije od jedne Poljske, Italije, Hrvatske il bilo koje druge nacionalne drzave iako u CG ima 40 posto Crnogoraca. Kako je krenuo za 50godina bit ce 99 posto Crnogorci :biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Nikšić je najveći grad Stare Hercegovine ako se ne varam :D

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Ne, mapa prikazuje mesta gde je za nezavisnost glasalo više od 50% ljudi, ali je za prolaz neophodno 55%. To je dobijeno tako što su te izmešane opštine glasale sa sitno iznad 50%, a muslimanske i albanske opštine sa 80-90% za nezavisnost. Sve zajedno izgurali su 55.5%. Tj razliku od 30ak hiljada glasova.


Jagnje ti ovezvrijedi ovih 30 tisuca razlike ko da se radi o referendumu u Indiji :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:45 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Jagnjeca brigada je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
Koji su to 25 posto?de nabroji, nije mi bilo poznato?a koliko se ljudi izjasnjava crnogorcima?sad hoces stvarno sugerirati da su hrvati, muslimani i albanci izglasali cg?


Pa pogledaj wiki stranicu o demografiji Crne Gore, majku mu. :wink Izašlo je preko 85% upisanih birača.

2003. godine (to je najbliže referendumu) se 43% izjasnilo Crnogorcima, 32% Srbima. Ostali su Bošnjaci (48000), Muslimani (24000), Albanci (31000), Hrvati (7000) itd.

I da, hoću da kažem da među samim ljudima koji su se izjasnili Crnogorcima, referendum ne bi prošao. Što se valjda da videti po tome gde je ko kako glasao. Još je država organizovala mašineriju da izgura glasove (svi se sećamo famoznog ubeđivanja gospodina Mašana "Mašane, platićemo ti struju...")

Nebitno sada, izgurali su referendum i sve je u redu. Nek' im je sa srećom. Samo mislim da se vi ovde malo zanosite sa tim odnosima Srbi-Crnogorci.

@Aga

To je to. :palacgore1

Podgorica bez 15000 Albanaca, Bošnjaka i Muslimana ne bi dogurala do 50%.
ev' gledan, a kad skupin albance, hrvate, bosnjake i muslimane dodjen do nekih circa 17%.ostaju neki neizjasnjeni, jugosi, ajmo nagadjati za kog su bili?ali jagnje, napisa ti ono da su hrvati uzeli kotor?koliko ih ima tamo?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ibar je napisao/la:

Nisu li Agat pobornici gdina Sekule četnika turbo Crnogorci

Kakve veze ima isprdak Drljević sa četništvom?
Nešto ste pobrkali, gospodine Ibar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Agathonikos je napisao/la:
Ma sve OK gospodine Puntar :D

Samo sam stio riet da budućnost Hrvata u Crnoj Gori nije nimalo ružičasta i da će izvjetriti u narednih par decenija. Ni ovako ih nema do nekoliko tisuća, neki će dići sidro i otići, neki će se pocrnogorčiti, neki će se kroz ženidbe i udaje izmješati sa titogorcima i pogubiti identitet a dobiti titogorski, a neki će se održati i služiti kao pelcer titogorske multietničnosti koju navodno žele forsirati mada su im želje da sve tamo pocrnogorče, odnosno potitogorče. Pogledajte reakcije muslimanskije i šiftarskije zvaničnika i kritike upućene režimu. Kao dok su valjali za referendum, obećavali su im sve, sad kad je referendum prošlost, dobili su kurton u žvale. (Bravo za narkobossa, odradio ih je maherski :D ) Ne znam šta im je obećavao ali im je očigledno odmjerio od šake do lakta i sad cmizdre. A osim toga, titogorčenje među muslimancima je već uveliko uzelo maha, ne u sredinama gdje su većina već tamo gdje su manjina, recimo u Podgorici.


Ne mislite li šjor Agat da ce katolicanstvo ipak sacuvat Montenegro Hrvate kolko tolko barem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Secam se da je vlada CG dala dokumenta Crnogorcima sirom sveta i platila im avione da dodju na glasanje, a ljudima rodjenim u CG koji su prijavili mesto boravista u Srbiji nije dala da glasaju.

Ceo taj referendum je pratila zestoka antisrpska histerija, i uz pomoc Muslimana i Siptara jedva su prebacili prag.

Kakogod, odlicna stvar je sto smo se razdvojili, i sto se niko tamo vise ne mesa u njihove poslove.

Odnos prema samim Srbima tamo, jeziku, pismu, crkvi...to je ogledalo te banana drzave koja tek formira naciju tako sto cupa stare korene.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Agathonikos je napisao/la:
Ibar je napisao/la:

Nisu li Agat pobornici gdina Sekule četnika turbo Crnogorci

Kakve veze ima isprdak Drljević sa četništvom?
Nešto ste pobrkali, gospodine Ibar.


Koliko znam on je vodio Crnogorske četnike koji su 45. pokušali stvoriti Nezavisnu Crnu Goru. Al s obzirom da malo znam o proslosti CG molio bih vas dragi prijatelju da me demantirate i kazete koju vise o gdinu meni jako osebujna imena Sekula :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Ibar je napisao/la:
Jagnje ti ovezvrijedi ovih 30 tisuca razlike ko da se radi o referendumu u Indiji :zubati


Ne obezvređujem, nego pokušavam da uverim gospodina Puntara da se Černogorci nisu preko noći pretvorili u okorele srbomrsce.

Kao što rekoh, nek' im je sa srećom. Neka poštuju prava svih svojih građana i dobro ćemo se slagati. Mnogo je lakše otkad nikome ne moraš da se izvinjavaš, u kojoj možeš da usvojiš himnu i zastavu bez beskrajne rasprave itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Ne obezvređujem, nego pokušavam da uverim gospodina Puntara da se Černogorci nisu preko noći pretvorili u okorele srbomrsce.

Kao što rekoh, nek' im je sa srećom. Neka poštuju prava svih svojih građana i dobro ćemo se slagati. Mnogo je lakše otkad nikome ne moraš da se izvinjavaš, u kojoj možeš da usvojiš himnu i zastavu bez beskrajne rasprave itd.


Srbomrzaca medju Crnogorcima ima mozda 20%, ostali su za nezavisnu drzavu, ali za prijateljske odnose sa Srbijom...

Ne treba one koje su glasali za nezavisnost svrstati medju Srbomrsce... oni tipa Ranka Krivokapica su velika manjina, ali uz pomoc mahinacija su u vrhu vlasti.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
DzoniBG je napisao/la:
Secam se da je vlada CG dala dokumenta Crnogorcima sirom sveta i platila im avione da dodju na glasanje, a ljudima rodjenim u CG koji su prijavili mesto boravista u Srbiji nije dala da glasaju.

Ceo taj referendum je pratila zestoka antisrpska histerija, i uz pomoc Muslimana i Siptara jedva su prebacili prag.

Kakogod, odlicna stvar je sto smo se razdvojili, i sto se niko tamo vise ne mesa u njihove poslove.

Odnos prema samim Srbima tamo, jeziku, pismu, crkvi...to je ogledalo te banana drzave koja tek formira naciju tako sto cupa stare korene.


Vidim i Jagnje i Ti pa cak i Tera izrazavate zadovoljstvo sto je Crna Gora drzava. Zar znaci vecina ljudi u Srbiji ne zali za odbeglom CG?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:51 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Ibar je napisao/la:
Jagnje ti ovezvrijedi ovih 30 tisuca razlike ko da se radi o referendumu u Indiji :zubati


Ne obezvređujem, nego pokušavam da uverim gospodina Puntara da se Černogorci nisu preko noći pretvorili u okorele srbomrsce.

Kao što rekoh, nek' im je sa srećom. Neka poštuju prava svih svojih građana i dobro ćemo se slagati. Mnogo je lakše otkad nikome ne moraš da se izvinjavaš, u kojoj možeš da usvojiš himnu i zastavu bez beskrajne rasprave itd.

Ma opet ti muljas nesto, ko prica o mrznji. Prican o tome da to nije uvozeni projekt, kako vi to rado pokazujete. Kao nesto nakaradno, izkonstruirano. A nije. Hoce biti svoji.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
DzoniBG je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Ne obezvređujem, nego pokušavam da uverim gospodina Puntara da se Černogorci nisu preko noći pretvorili u okorele srbomrsce.

Kao što rekoh, nek' im je sa srećom. Neka poštuju prava svih svojih građana i dobro ćemo se slagati. Mnogo je lakše otkad nikome ne moraš da se izvinjavaš, u kojoj možeš da usvojiš himnu i zastavu bez beskrajne rasprave itd.


Srbomrzaca medju Crnogorcima ima mozda 20%, ostali su za nezavisnu drzavu, ali za prijateljske odnose sa Srbijom...

Ne treba one koje su glasali za nezavisnost svrstati medju Srbomrsce... oni tipa Ranka Krivokapica su velika manjina, ali uz pomoc mahinacija su u vrhu vlasti.


Dzoni zasto je taj Ranko Krivokapa srbomrzac? Sta je uradio tj. radi?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
puntar2.0 je napisao/la:
ev' gledan, a kad skupin albance, hrvate, bosnjake i muslimane dodjen do nekih circa 17%.ostaju neki neizjasnjeni, jugosi, ajmo nagadjati za kog su bili?ali jagnje, napisa ti ono da su hrvati uzeli kotor?koliko ih ima tamo?[/quote]

Jugosa oko 1000 i nešto ako se sećam. Ali dobro, ajde ostale da podelimo fifti-fifti.

Napisah da su Hrvati uzeli Kotor. Tamo je cenzus prebačen za par desetina ili stotinjak glasova, a Hrvata je preko 9% (a ima i Albanaca i Bošnjaka par stotina). Mislim, logično da 7000 Hrvata (znači 5-6000 glasača) nisu značajni kao Albanci i Muslimani/Bošnjaci, ali su imali uticaja.

Jedino mesto gde su izjašnjeni Crnogorci izglasali nezavisnost jeste Cetinje.

puntar2.0 je napisao/la:
Ma opet ti muljas nesto, ko prica o mrznji. Prican o tome da to nije uvozeni projekt, kako vi to rado pokazujete. Kao nesto nakaradno, izkonstruirano. A nije. Hoce biti svoji.


Ne muljam Puntar, ne budi sumnjičav. Ukazao sam na podatke. Ako ne vidiš, ne mogu ti pomoći. Crnu Goru i Crnogorce (i ove srpske i ove dukljanske) dosta dobro znam i relativno često tamo idem.

Ibar je napisao/la:
Vidim i Jagnje i Ti pa cak i Tera izrazavate zadovoljstvo sto je Crna Gora drzava. Zar znaci vecina ljudi u Srbiji ne zali za odbeglom CG?


Za većinu ne znam, meni lično je bilo svejedno. Kako odluče, tako prihvatamo. Malo sam naginjao za nezavisnost, pošto su me stvarno smorile stalne političke tenzije. Naravno, tada sam bio mlađi i gluplji, pa mi na pamet nije padalo da će ljudi politički da progone Srbe, oduzimaju državljanstva, istiskuju jezik i otimaju crkve. Kad to olabavi (a to će se desiti sa novim političarima), sve će biti normalno valjda. To mi sasvim odgovara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Ibar je napisao/la:

Vidim i Jagnje i Ti pa cak i Tera izrazavate zadovoljstvo sto je Crna Gora drzava. Zar znaci vecina ljudi u Srbiji ne zali za odbeglom CG?


Crna Gora je stara drzava koja je stekla nezavisnost na Berlinskom kongresu, Turci su konstruisali Sandzak kako bi razdvojili Srbiju i Crnu Goru, one su isle paralelnim, ali donekle i zasebnim putevima.

Nemam nista protiv da i danas imaju drzavu, ali imam protiv nove ideologije koju formiraju na lazima, i supljem identitetu...ali to je njihov problem, dokle god ne ugrozavaju prava Srba, a to rade tamo.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ibar je napisao/la:

Ne mislite li šjor Agat da ce katolicanstvo ipak sacuvat Montenegro Hrvate kolko tolko barem.

Mogu oni biti milion puta katolici ali šta im vrijedi kad ih je premalo a uz već napisano, teško da će ih biti kroz koju deceniju u Crnoj Gori. Osim toga, ideja titogorstva uopšte ne zadire u vjersko opredjeljenje. Titogorac je po titogorskoj viziji bilo ko ko se tako osjeća, bez obzira da li je pravoslavan, katolik, musliman ili ateist.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
ev' gledan, a kad skupin albance, hrvate, bosnjake i muslimane dodjen do nekih circa 17%.ostaju neki neizjasnjeni, jugosi, ajmo nagadjati za kog su bili?ali jagnje, napisa ti ono da su hrvati uzeli kotor?koliko ih ima tamo?


Jugosa oko 1000 i nešto ako se sećam. Ali dobro, ajde ostale da podelimo fifti-fifti.

Napisah da su Hrvati uzeli Kotor. Tamo je cenzus prebačen za par desetina ili stotinjak glasova, a Hrvata je preko 9% (a ima i Albanaca i Bošnjaka par stotina). Mislim, logično da 7000 Hrvata (znači 5-6000 glasača) nisu značajni kao Albanci i Muslimani/Bošnjaci, ali su imali uticaja.

Jedino mesto gde su izjašnjeni Crnogorci izglasali nezavisnost jeste Cetinje.[/quote]

Ovo je sve u domeni raspre o samom referendumu ali stvar je u tome što je sada svakim danom sve više na snazi posvemanšnja Crnogorizacija društva. I Crnogorci su shvatili da moraju ˝stisnuti˝ na svim poljima( jezik, vjera, kultura, demografija ...) i ide im jako dobro. Srbi ce se prije ili kasnije Crnogorizirat u svakom smislu te rijeci. Dio Hrvata takoder. Agat govori i da se Muslimani Crnogoriziraju.

Ostaje najtvrđi orah ˝Šiftari˝ :zubati iako treba vidjet sta je sa Albancima katolicima. Jesu li oni blizi Crnogorstvu poput Makedonskih za koje totem tvrdi da su proMakedonski orijentirani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Ibar je napisao/la:

Dzoni zasto je taj Ranko Krivokapa srbomrzac? Sta je uradio tj. radi?


Godinama je predsednik skupstine i desna ruka Djukanovica, vodi neku minornu stranku koja sluzi za odasiljanje toliko odvratnih konstrukcijama prema Srbima za koje ni Milo nema stomak.

To su sve ispisnici brozove skole, nakazni titogorci koje je splet mutnih istorijskih okolnosti i velika podrska Amerike dovela na politicku pozornicu.

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Agathonikos je napisao/la:
Ibar je napisao/la:

Ne mislite li šjor Agat da ce katolicanstvo ipak sacuvat Montenegro Hrvate kolko tolko barem.

Mogu oni biti milion puta katolici ali šta im vrijedi kad ih je premalo a uz već napisano, teško da će ih biti kroz koju deceniju u Crnoj Gori. Osim toga, ideja titogorstva uopšte ne zadire u vjersko opredjeljenje. Titogorac je po titogorskoj viziji bilo ko ko se tako osjeća, bez obzira da li je pravoslavan, katolik, musliman ili ateist.


Pa da po vašem ako mogu muslimani što ne bi katolici hehe. Nadam se da ce sa ulaskom u EU ojacat veze Dubrovnika i Boke te CG. I da ce to pomoc Hrvatima CG.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Milo i Srbi.. Nema dosade u Crnoj Gori
PostPostano: 29 tra 2012, 21:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
DzoniBG je napisao/la:
Ibar je napisao/la:

Vidim i Jagnje i Ti pa cak i Tera izrazavate zadovoljstvo sto je Crna Gora drzava. Zar znaci vecina ljudi u Srbiji ne zali za odbeglom CG?


Crna Gora je stara drzava koja je stekla nezavisnost na Berlinskom kongresu, Turci su konstruisali Sandzak kako bi razdvojili Srbiju i Crnu Goru, one su isle paralelnim, ali donekle i zasebnim putevima.

Nemam nista protiv da i danas imaju drzavu, ali imam protiv nove ideologije koju formiraju na lazima, i supljem identitetu...ali to je njihov problem, dokle god ne ugrozavaju prava Srba, a to rade tamo.


Sto se tice ideologije i identiteta mozes nama malo manje upucenima u par recenica iz tvog kuta.

Kad su u pitanju prava Srba mislis li da je tu kljucni problem odnos prema SPC il nesto drugo?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 169 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 52 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO