HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 23:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
hoće li se večeras Podgoricom i diljem crnogorske zemlje razviti pjesma veselja Marširala Jelačića vojska ili kralja Petra garda, hoće li se narod od sreće kupati u moru trobojnica ili trobojki, o tome dame i gospodo večeras vodimo računa.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 22:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
dudu je napisao/la:
hoće li se večeras Podgoricom i diljem crnogorske zemlje razviti pjesma veselja Marširala Jelačića vojska ili kralja Petra garda, hoće li se narod od sreće kupati u moru trobojnica ili trobojki, o tome dame i gospodo večeras vodimo računa.


Upravo tako gospodine dudu :D .
Agathonikos je napisao/la:
Ili si utvaram ili hrvatski forumski puk stvarno vjeruje u crnogorsku ljubav prema Hrvatskoj :D

Gospodine Aga, ne brinite se s obzirom da ste vi potomak slavne Crvene Hrvatske imat ćete povlašten status u svehrvatskoj zajednici :D .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
Agathonikos je napisao/la:
Ili si utvaram ili hrvatski forumski puk stvarno vjeruje u crnogorsku ljubav prema Hrvatskoj :D


to je više od ljubavi, jedna duša (hrvatska), a nas dvoje (RH i RCG).

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
dudu je napisao/la:
Marširala Jelačića vojska

Ovu vam skladbu ne smije zapjevati ni ono par hiljada Hrvata u Crnoj Gori a vi biste da je kao čujete i po surijem crnogorskijem visovima đe odzvanjaju iste one skladbe koje su odzvanjale i 41 -45 :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 23:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Čudi me da patriote ne primjećuju veliku dozu zajebancije u postovima. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 23:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
lider30 je napisao/la:
Čudi me da patriote ne primjećuju veliku dozu zajebancije u postovima. :zubati


U svakoj šali pola istine pa ti broji :zubati .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
lider30 je napisao/la:
Čudi me da patriote ne primjećuju veliku dozu zajebancije u postovima. :zubati


Točno, ali znate gospodine lideru, u svakoj šali pola istine. :zubati

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Najvećeg mi sina, kao da sam se klonirao, a to ni ne znam. :zubati

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Inzko je rekao da je Fadil Bajramović dobio izbore.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 23:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
SDB je napisao/la:
Najvećeg mi sina, kao da sam se klonirao, a to ni ne znam. :zubati


Svakog dana u svakom pogledu sve više napredujemo oče :D .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Zadar1993 je napisao/la:
Gospodine Aga, ne brinite se s obzirom da ste vi potomak slavne Crvene Hrvatske imat ćete povlašten status u svehrvatskoj zajednici :D .

Zahvaljujem na toliko izraženoj časti, gospodine Zadar :D

Zauzvrat, i ja ću pokušati urgirati kod gospodina Milorada ako ne na hrvatskom TV kanalu u Srpskoj, a ono barem na polučasovnoj emisiji na hrvatskom jeziku na jednoj od brojnih srpskih televizija u Srpskoj, za inat sarajevskoj velikobošnjačkoj kliki. Zar nisam dobrica, gospodine Zadar :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Agathonikos je napisao/la:
Zadar1993 je napisao/la:
Gospodine Aga, ne brinite se s obzirom da ste vi potomak slavne Crvene Hrvatske imat ćete povlašten status u svehrvatskoj zajednici :D .

Zahvaljujem na toliko izraženoj časti, gospodine Zadar :D

Zauzvrat, i ja ću pokušati urgirati kod gospodina Milorada ako ne na hrvatskom TV kanalu u Srpskoj, a ono barem na polučasovnoj emisiji na hrvatskom jeziku na jednoj od brojnih srpskih televizija u Srpskoj, za inat sarajevskoj velikobošnjačkoj kliki. Zar nisam dobrica, gospodine Zadar :D


Gospodine Aga, rekao bih da radite u Caritasu koliko dobrota iz vas imanentno isijava poput Platonovog svijeta ideja :D .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Agathonikos je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Marširala Jelačića vojska

Ovu vam skladbu ne smije zapjevati ni ono par hiljada Hrvata u Crnoj Gori a vi biste da je kao čujete i po surijem crnogorskijem visovima đe odzvanjaju iste one skladbe koje su odzvanjale i 41 -45 :D

Sam Njegoš je ovo pisao...
Primjetno je da stavlja Hrvate i Srbe u istu ravan i da će nijanse odlučiti u koji će krug ući crnogorska nacija, a danas je napokon došao dan odluke :hrvatinic
Citat:

J.A.TURSKOM

Cetinje, 17.novembra 1848.

 

              Vaše Visokoprevoshoditeljstvo,

              Istina je da su Crnogorci spremni da budu u pomoći svojoj braći Hrvatima, jedno po jedinoplemenosti, a drugo po njihovoj prirođenoj naklonosti vojničke trudove snositi. Videći ja da moja sobraća Srbi i Hrvati pokazuju se najavno da pravcem idu naklonjeni k narodnosti i k poredku, i mene je ista misao oduševljavala koja i Crnogorce, ako ustanak Srbah i Hrvatah ne bi bila slijepa neka podstreka, koja bi na obšte naše poruganije pred svijetom služila. Kada bi ovo posljednje bilo, Bože me sačuvaj od toga učastija, tada bi ja njih za najpošljednji narod u svijetu držao, tada bi mi se mrsko bilo njihovijem bratom nazivati. Ako su oni najsramotniji put izdajstva zakonosti svoje sreće izabrali, pa kada bih ja u tome njihovim učastnikom bio, onda bi se krio od sunca i od ljudih.

Vase Visokoprevoshoditeljstvo, svagdašnji moj prijatelju, srdečno Vi zahvaljam na primjećanija u Vašem pismu. Vi mene poznajete dobro, radi toga i uvjereni tvrdo možete biti da se mojom voljom ništa preduzeti neće što bi me s ovom šakom naroda svobodnoga učinilo otpadnikom od pravoga i opamećenog svijeta.

Ovim Vas uvjeravajući i odgovarajući Vam na Vaš dragi list od 2.noemvrija n.s. pod N° 2484 pr., čest imam ostati s običnim uvaženijem.

Vašega Visokoprevoshoditeljstva
Pokornjejsi sluga
Vladika crnogorski

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Lijepo je što si našao jedini dokument koji govori o Njegoševoj nacionalnoj pripadnosti, drugih nema :D

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Gospodine Volvoks, vladika i gospodar Petar II je svojom sabraćom zvao i današnje Bošnjake kao i sve Slovene sa ovijeh prostora tako da ovaj ... :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 23:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58742
Lokacija: DAZP HQ
ali Tomba, ali Košir! vikali su Slovenci 90-tih gledajući svog heroja Jureta kako se spušta niz snježnu padinu. tako i danas svekoliko hrvatsko pučanstvo, kao i nekad Slovenci u otsutni čas slovenskog smučanja, srca punih nade i ufanja gleda prema Filipu da ponese pobjednički stijeg i zabode ga na vrh Lovćena. još noćas braćo!

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 07 tra 2013, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2013, 15:27
Postovi: 1676
Lokacija: Srbija Beograd
Auuuu, đe su ove avetinje crnogorske da vide kako srpsko-hrvatska braća negiraju njihov viševekovni nacionalni identitet. ccccc
:zubati

Citat:
Gospodine Volvoks, vladika i gospodar Petar II je svojom sabraćom zvao i današnje Bošnjake kao i sve Slovene sa ovijeh prostora tako da ovaj ...

Pa i danas su Bošnjaci naša slovenska braća, ali da se vrate staroj veri, pa da ih priznamo kao evropski narod.
Kome trebaju azijske integracije sa Turskom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 08 tra 2013, 02:26 
Offline

Pridružen/a: 16 vel 2013, 04:53
Postovi: 367
volvoks je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
Ovu vam skladbu ne smije zapjevati ni ono par hiljada Hrvata u Crnoj Gori a vi biste da je kao čujete i po surijem crnogorskijem visovima đe odzvanjaju iste one skladbe koje su odzvanjale i 41 -45 :D

Sam Njegoš je ovo pisao...
Primjetno je da stavlja Hrvate i Srbe u istu ravan i da će nijanse odlučiti u koji će krug ući crnogorska nacija, a danas je napokon došao dan odluke :hrvatinic
Citat:

J.A.TURSKOM

Cetinje, 17.novembra 1848.

 

              Vaše Visokoprevoshoditeljstvo,

              Istina je da su Crnogorci spremni da budu u pomoći svojoj braći Hrvatima, jedno po jedinoplemenosti, a drugo po njihovoj prirođenoj naklonosti vojničke trudove snositi. Videći ja da moja sobraća Srbi i Hrvati pokazuju se najavno da pravcem idu naklonjeni k narodnosti i k poredku, i mene je ista misao oduševljavala koja i Crnogorce, ako ustanak Srbah i Hrvatah ne bi bila slijepa neka podstreka, koja bi na obšte naše poruganije pred svijetom služila. Kada bi ovo posljednje bilo, Bože me sačuvaj od toga učastija, tada bi ja njih za najpošljednji narod u svijetu držao, tada bi mi se mrsko bilo njihovijem bratom nazivati. Ako su oni najsramotniji put izdajstva zakonosti svoje sreće izabrali, pa kada bih ja u tome njihovim učastnikom bio, onda bi se krio od sunca i od ljudih.

Vase Visokoprevoshoditeljstvo, svagdašnji moj prijatelju, srdečno Vi zahvaljam na primjećanija u Vašem pismu. Vi mene poznajete dobro, radi toga i uvjereni tvrdo možete biti da se mojom voljom ništa preduzeti neće što bi me s ovom šakom naroda svobodnoga učinilo otpadnikom od pravoga i opamećenog svijeta.

Ovim Vas uvjeravajući i odgovarajući Vam na Vaš dragi list od 2.noemvrija n.s. pod N° 2484 pr., čest imam ostati s običnim uvaženijem.

Vašega Visokoprevoshoditeljstva
Pokornjejsi sluga
Vladika crnogorski

Svojatate Teslu pa Njegosa,Marka Pola sta vam je imate Starcevica
Ozbiljno sinak prvo svega se secam, "Ne kce ici Srbin na Srbina" :smijeh Dakle tada su u Crnoj Gori ziveli Srbi koji su zbog previse alkohola mislili da su sa Hrvatima jedno pleme,bolesno ali tada su ljudi zabijali koceve u mrtve da se nebi digli ko vampiri,a ovo sto zivi danas u Crnoj Gori vam rado prepustam,ako zelite mozemo testirati i Srbijance geneticki ,nacicemo i medu njima par miliona MiloGoraca po krvi,preselite ih sebi , licno mislim da se radi o Hrvatima,mada u ovom slucaju necu da vredam Hrvatsku naciju,inace mogu ti nabrajat koliko oces stihova o Srpstvu,ovaj gore mi je samo najsmjesniji.Imam i moguci fizicki test,provociras primerak ako kaze "oca ti jeb***" onda je Crno Gorac a ako kaze "Mamicu ti je****onda je Srbijanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 08 tra 2013, 02:39 
Offline

Pridružen/a: 16 vel 2013, 04:53
Postovi: 367
Whiteone je napisao/la:
Auuuu, đe su ove avetinje crnogorske da vide kako srpsko-hrvatska braća negiraju njihov viševekovni nacionalni identitet. ccccc
:zubati

Citat:
Gospodine Volvoks, vladika i gospodar Petar II je svojom sabraćom zvao i današnje Bošnjake kao i sve Slovene sa ovijeh prostora tako da ovaj ...

Pa i danas su Bošnjaci naša slovenska braća, ali da se vrate staroj veri, pa da ih priznamo kao evropski narod.
Kome trebaju azijske integracije sa Turskom.

Cuj postoje stvari koje uvek moras izbegavat da kazes,na primer ako si se pijan ukak*** ,tako nesto je poreklo ovih da citiram Njegosa "Turaka",da covek je prizno navodno su mozda nasi dalji rodaci :rigam ali to nemoramo priznat dok god nedode neko sa testom ocinstva ili video snimkom kako nas je isti "Tata"pravio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 08 tra 2013, 08:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Uistinu je bilo veličanstveno pratiti našega junaka Vujanovića u još jednoj njegovoj pobjedi nad dušmanima domovine :D .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 08 tra 2013, 09:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb


Glazbena podloga.

Živjela prijateljska bratska Crna Gora!

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 21 svi 2015, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
SDB je napisao/la:
Gligorije je napisao/la:
Crna Gora je svakako najupućenija na Srbiju, čak i sad kad je pod vlašću indipendista. Etnički, kulturno, a već sam napisao kako stoje stvari ekonomski:

Spoljnotrgovinska razmjena Crne Gore u 2012. godini...

Srbija: 624 miliona € (uvoz iz Srbije: 541 milion €)
Hrvatska: 176 miliona € (uvoz iz Hrvatske: 92 miliona €)


I važan je zadatak svake sposobne hrvatske vlasti raditi na promjeni situacije koju ste upravo opisali, gospodine Gligorije.


Čak i nesposobna hrvatska vlast mijenja situaciju u pozitivnom smjeru.

Vanjskotrgovinska razmjena Crne Gore u 2014. godini

Srbija: 561 milijun € (uvoz iz Srbije: 480 milijuna €)
Hrvatska: 141 milijun € (uvoz iz Hrvatske: 108 milijuna €)

Izvor: http://www.monstat.org/userfiles/file/spoljna%20trgovina/2014/konacni%202014/Spoljnotrgovinska%20razmjena%20Crne%20Gore%20Januar-Decembar%202014.pdf => str. 6


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 29 srp 2015, 07:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 lip 2015, 15:01
Postovi: 1643
lupa čovek pa ostane živ...

šta reći na ovu svehrvatsku naciju ? hrvat do hrvata pa i njegoš...

za takvu glupost nije potrebno mnogo ulaziti već samo pitati šta je vuk kradžić nosio na glavi? da podsetimo roditelji su mu iz cg, prešli su u tršić gde se dotični rodio...

kakvog ga vidjamo na slikama? brčine, sa kapom, tipično za ljude iz crne gore jel... a sad šta piše na toj kapi i koja su slova u pitanju? istu je nosio i njegoš...

cetri ocila... pogledaj bolje, opet cetri... zagledaj se dobro!
4!

šta češ... nije u pitanju slabovidost, lepo mu stoji "samo sloga srbina spašava"

plus što se isti taj "hrvat" jel založio oko uređenja srpske gramatike i pisma...

aj pogledaj još jednom u kapu ...

ok, dosta, sad se umij , sigurno ti nije baš ponajbolje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 29 srp 2015, 12:30 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2015, 19:31
Postovi: 931
doc je napisao/la:


Glazbena podloga.

Živjela prijateljska bratska Crna Gora!

Imam jednog poznanika Crnogorca iz Podgorice. Kaže čovjek da je jednom čuo Thompsonov hit Bojna Čavoglave kako svira u Podgorici :D .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Montenegro - On the ascent
PostPostano: 08 kol 2015, 19:51 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Šta radi međed u CG kad legne da spava?
Zagrli plišanog Beranca.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 32 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO