HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 570 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 15 ruj 2009, 11:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 17:35
Postovi: 639
Real gone je napisao/la:
LuckyLuke je napisao/la:

Stao i jos stoji... :zubati

Nego vidis... nema te na kratko i zatrolali ti temu... to bi ipak trebalo biti tvoj posao... :zubati

Uhhh... eto sad po inerciji mi idu ovi "zubati"... :zubati


Pa da, jedino meni voliš da pokazuješ zubiće.. :whistling


Al smo danas nesto ozbiljni... :sneaky2

No dobro... onda vise necu... :smajl013


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 15 ruj 2009, 13:19 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 17:49
Postovi: 662
LuckyLuke je napisao/la:
Real gone je napisao/la:

Pa da, jedino meni voliš da pokazuješ zubiće.. :whistling


Al smo danas nesto ozbiljni... :sneaky2

No dobro... onda vise necu... :smajl013
Nisi ih jutros oprao? Ili....? :zubati

_________________
Colombo, jebem te radoznala!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 19 ruj 2009, 11:37 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 17:49
Postovi: 662
Inkvizitor je napisao/la:
MISO62 I je napisao/la:
NE mogu da VERUJEM, ovo jedan svestan, bar tako mislim, a silno grešim, Hrvat napiše!!!! A Gde ste se vi borili i to u XX veku???? Na Ceru Kolubari, Beogradu, istočnom frontu,....... za čije interese? Čije zahteve? Ciljeve? Pokoren narod se bori za svog gospodara, to ti je jasno, i bar u tome imate više ISKUSTVA od nas!!!


Tupsone, riječ je bila o srpskom širenju srpstva za vrijeme Otomana.

onda poslije možemo o svemu ostalom.

Glupsone, pa malo ti skrećem temu na ono što se tebi ne sviđa. Ti držiš nekome pridike, a vaša sranja ne spominješ. Prihvatio bi da mi jedan Rumun nešto napiše, ali ti, koji ste isti ili gori od nas,......... obrati pažnju na pisanje.

_________________
Colombo, jebem te radoznala!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 19 ruj 2009, 11:57 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 17:49
Postovi: 662
Ima li neki Šiptar ovde? Uputio bih mu odšetni zahtev.
Jutros sam pitao oca šta se dogodilo na Uskrs 1941 i šta su sve imali.
Uskrs 1941.vreme ručka, u kuću moga dede upadaju 6 naoružanih Šiptara sa prekrštenim redenicima preko grudi, teraju ih napolje. U kući su bili i pomoćni radnici Šiptari (sluge) koji su zamolili razbojnike, da ih ne pobiju , jer su bili dobri prema njima. Mojoj babi su prstenje sa ruku skidali, jedino što je ostalo odande je ručni mlin za kafu, koji je babi dala Albanka, koja joj je pomagala oko poslova u kući, i to na kapiji kad su izlazili iz SVOJE KUĆE. Taj mlin i danas čuvamo.
E sad braćo Šiptari spremajte novce, krećemo redom, prvo nekretnine:
Kuća na sprat, nova, u ono vreme, Stara kuća, 6 hektara plodne oranice, 2 hektara vinograda, 8 hektara pašnjaka i oko 35 hektara šume.
Pokretna imovina: Stado oko 60 ovaca, 15 koza, 18 krava, 4 vola i 2 konja. Svinja je bilo celo krdo, ali mi otac kaže da to niko nije brojao, jer su se stalno prasile. Sve dukate nakit i ostale vrednosti koji su u kući ostali.
Kako procenjujem bEz cenkanja jedno pola miliona, dilujte zaradite i platite, ili dođe li do novog sranja, jedno 5 šiptarskih pekara u NS će preći u moje vlasništvo.

_________________
Colombo, jebem te radoznala!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 19 ruj 2009, 15:21 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
MISO62 I je napisao/la:
Ima li neki Šiptar ovde? Uputio bih mu odšetni zahtev.
Jutros sam pitao oca šta se dogodilo na Uskrs 1941 i šta su sve imali.
Uskrs 1941.vreme ručka, u kuću moga dede upadaju 6 naoružanih Šiptara sa prekrštenim redenicima preko grudi, teraju ih napolje. U kući su bili i pomoćni radnici Šiptari (sluge) koji su zamolili razbojnike, da ih ne pobiju , jer su bili dobri prema njima. Mojoj babi su prstenje sa ruku skidali, jedino što je ostalo odande je ručni mlin za kafu, koji je babi dala Albanka, koja joj je pomagala oko poslova u kući, i to na kapiji kad su izlazili iz SVOJE KUĆE. Taj mlin i danas čuvamo.
E sad braćo Šiptari spremajte novce, krećemo redom, prvo nekretnine:
Kuća na sprat, nova, u ono vreme, Stara kuća, 6 hektara plodne oranice, 2 hektara vinograda, 8 hektara pašnjaka i oko 35 hektara šume.
Pokretna imovina: Stado oko 60 ovaca, 15 koza, 18 krava, 4 vola i 2 konja. Svinja je bilo celo krdo, ali mi otac kaže da to niko nije brojao, jer su se stalno prasile. Sve dukate nakit i ostale vrednosti koji su u kući ostali.
Kako procenjujem bEz cenkanja jedno pola miliona, dilujte zaradite i platite, ili dođe li do novog sranja, jedno 5 šiptarskih pekara u NS će preći u moje vlasništvo.



po toj logici, kad bi mi srbima stavili na naplatu svu štetu, ne bi bilo živog srbina da ima išta u vlasništvu a još bi im i potpomci ostali oko 300 njak godina u dužničkom ropstvu, s tim da bi one ne umoru reciklirali pa malo u sapun, malo u kožnu galanteriju...

ali s obzirom na opis, meni ovi više izgledaju ko četnici.
+ šipci ne jedu svinje.

a sam opis događaja...toliko već viđen kod srba s detaljem da srbi imaju običaj i pobit one koje pljačakaju.
prema tome...dobro su i prošli, da je bilo obrnuto, ne bi bilo koga da ispriča priču.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 20 ruj 2009, 08:54 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 17:49
Postovi: 662
caporegime je napisao/la:
MISO62 I je napisao/la:
Ima li neki Šiptar ovde? Uputio bih mu odšetni zahtev.
Jutros sam pitao oca šta se dogodilo na Uskrs 1941 i šta su sve imali.
Uskrs 1941.vreme ručka, u kuću moga dede upadaju 6 naoružanih Šiptara sa prekrštenim redenicima preko grudi, teraju ih napolje. U kući su bili i pomoćni radnici Šiptari (sluge) koji su zamolili razbojnike, da ih ne pobiju , jer su bili dobri prema njima. Mojoj babi su prstenje sa ruku skidali, jedino što je ostalo odande je ručni mlin za kafu, koji je babi dala Albanka, koja joj je pomagala oko poslova u kući, i to na kapiji kad su izlazili iz SVOJE KUĆE. Taj mlin i danas čuvamo.
E sad braćo Šiptari spremajte novce, krećemo redom, prvo nekretnine:
Kuća na sprat, nova, u ono vreme, Stara kuća, 6 hektara plodne oranice, 2 hektara vinograda, 8 hektara pašnjaka i oko 35 hektara šume.
Pokretna imovina: Stado oko 60 ovaca, 15 koza, 18 krava, 4 vola i 2 konja. Svinja je bilo celo krdo, ali mi otac kaže da to niko nije brojao, jer su se stalno prasile. Sve dukate nakit i ostale vrednosti koji su u kući ostali.
Kako procenjujem bEz cenkanja jedno pola miliona, dilujte zaradite i platite, ili dođe li do novog sranja, jedno 5 šiptarskih pekara u NS će preći u moje vlasništvo.



po toj logici, kad bi mi srbima stavili na naplatu svu štetu, ne bi bilo živog srbina da ima išta u vlasništvu a još bi im i potpomci ostali oko 300 njak godina u dužničkom ropstvu, s tim da bi one ne umoru reciklirali pa malo u sapun, malo u kožnu galanteriju...

ali s obzirom na opis, meni ovi više izgledaju ko četnici.
+ šipci ne jedu svinje.

a sam opis događaja...toliko već viđen kod srba s detaljem da srbi imaju običaj i pobit one koje pljačakaju.
prema tome...dobro su i prošli, da je bilo obrnuto, ne bi bilo koga da ispriča priču.

Budi malo konkretniji i precitniji, koji vi, koju štetu u kom vremenu. Jebali te četnici, Hrvate nikad nisam poistovećivao sa ustašama, pa ni tebi ne dozvoljavam da me oslovljavaš četnikom. Nikad nisam bio njihov pristalica, niti ću ikad biti. Upamti to

_________________
Colombo, jebem te radoznala!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 21 ruj 2009, 07:52 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
MISO62 I je napisao/la:
caporegime je napisao/la:


po toj logici, kad bi mi srbima stavili na naplatu svu štetu, ne bi bilo živog srbina da ima išta u vlasništvu a još bi im i potpomci ostali oko 300 njak godina u dužničkom ropstvu, s tim da bi one ne umoru reciklirali pa malo u sapun, malo u kožnu galanteriju...

ali s obzirom na opis, meni ovi više izgledaju ko četnici.
+ šipci ne jedu svinje.

a sam opis događaja...toliko već viđen kod srba s detaljem da srbi imaju običaj i pobit one koje pljačakaju.
prema tome...dobro su i prošli, da je bilo obrnuto, ne bi bilo koga da ispriča priču.

Budi malo konkretniji i precitniji, koji vi, koju štetu u kom vremenu. Jebali te četnici, Hrvate nikad nisam poistovećivao sa ustašama, pa ni tebi ne dozvoljavam da me oslovljavaš četnikom. Nikad nisam bio njihov pristalica, niti ću ikad biti. Upamti to


suzdržaću se od standardne reakcije kad si ti u pitanju jer vidim da si malo rastrojen pa niti ne vidiš čitati kako treba.
zbog toga ću ti pedagoški napomenut kako se opis ovih šipaca poklapa s opisom četnika kako ih mi doživljavamo.
o.k. ?
a u vezi preciziranja.......pa još od dana kad su tvoji sunarodnjaci kaskali za turcima pa u pauzama čišćenja konjskih govana iza aginskih konja, pljačkali i palili katoliče krajeve.
preko pljačke i otimačine na državnoj razini u staroj jugoslaviji, povlaštenosti u novoj pa do genocida iz II svj. rata koji ste počinili i u četničkoj a i u partizanskoj odori.
sve do današnjih vremena i novog genocida od 91-95.
pa organe bi vam ovršio i dao na bubanj.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 21 ruj 2009, 12:03 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 17:49
Postovi: 662
caporegime je napisao/la:
MISO62 I je napisao/la:
Budi malo konkretniji i precitniji, koji vi, koju štetu u kom vremenu. Jebali te četnici, Hrvate nikad nisam poistovećivao sa ustašama, pa ni tebi ne dozvoljavam da me oslovljavaš četnikom. Nikad nisam bio njihov pristalica, niti ću ikad biti. Upamti to


suzdržaću se od standardne reakcije kad si ti u pitanju jer vidim da si malo rastrojen pa niti ne vidiš čitati kako treba.
zbog toga ću ti pedagoški napomenut kako se opis ovih šipaca poklapa s opisom četnika kako ih mi doživljavamo.
o.k. ?
a u vezi preciziranja.......pa još od dana kad su tvoji sunarodnjaci kaskali za turcima pa u pauzama čišćenja konjskih govana iza aginskih konja, pljačkali i palili katoliče krajeve.
preko pljačke i otimačine na državnoj razini u staroj jugoslaviji, povlaštenosti u novoj pa do genocida iz II svj. rata koji ste počinili i u četničkoj a i u partizanskoj odori.
sve do današnjih vremena i novog genocida od 91-95.
pa organe bi vam ovršio i dao na bubanj.

Kako ti previđaš činjenice, pa pišeš šta tebi odgovara. Prvo napiši čija ste vi *** istili, jer je Srbija imala pre vas državnost i tu istu unela u kraljevinu SHS. Bar malo zahvalnosti za državu izrazite.
Pljačka i genocidi, WWII ti si smešan kao traktor. Pa šta su Italijani i Nemci pisali svojim komandama o ustašama? Hoćeš da ti ovde neka od svih pisama pokažem.
91 - 95. Pa HVO je general Ante Gotovina nazvao varvarima posle oluje, i to pred predsednikom Tuđmanom. Film Pad Krajine.
Srbi koji su živeli na prostoru AU monarhije su naseljeni od strane iste u vojne krajine.
Ma suludo je raspravljati sa tobom. Sve četničke zločine osuđujem, ali ti nemoj previđati ustaške, pa Hrvati su u beogradski bioskop Odeon i na BGD želj. stanici postavili bombe, Srbi u Zagrebu nisu nikad.

_________________
Colombo, jebem te radoznala!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 21 ruj 2009, 12:18 
Offline

Pridružen/a: 10 ruj 2009, 00:56
Postovi: 193
MISO62 I je napisao/la:
Kako ti previđaš činjenice, pa pišeš šta tebi odgovara. Prvo napiši čija ste vi *** istili, jer je Srbija imala pre vas državnost i tu istu unela u kraljevinu SHS. Bar malo zahvalnosti za državu izrazite.


Zahvaljujemo se Srbima što ste nas hranili i stvorili nam hrvatsku državu! :klanjam :klanjam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 21 ruj 2009, 12:25 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
MISO62 I je napisao/la:
caporegime je napisao/la:

suzdržaću se od standardne reakcije kad si ti u pitanju jer vidim da si malo rastrojen pa niti ne vidiš čitati kako treba.
zbog toga ću ti pedagoški napomenut kako se opis ovih šipaca poklapa s opisom četnika kako ih mi doživljavamo.
o.k. ?
a u vezi preciziranja.......pa još od dana kad su tvoji sunarodnjaci kaskali za turcima pa u pauzama čišćenja konjskih govana iza aginskih konja, pljačkali i palili katoliče krajeve.
preko pljačke i otimačine na državnoj razini u staroj jugoslaviji, povlaštenosti u novoj pa do genocida iz II svj. rata koji ste počinili i u četničkoj a i u partizanskoj odori.
sve do današnjih vremena i novog genocida od 91-95.
pa organe bi vam ovršio i dao na bubanj.

Kako ti previđaš činjenice, pa pišeš šta tebi odgovara. Prvo napiši čija ste vi *** istili, jer je Srbija imala pre vas državnost i tu istu unela u kraljevinu SHS. Bar malo zahvalnosti za državu izrazite.
Pljačka i genocidi, WWII ti si smešan kao traktor. Pa šta su Italijani i Nemci pisali svojim komandama o ustašama? Hoćeš da ti ovde neka od svih pisama pokažem.
91 - 95. Pa HVO je general Ante Gotovina nazvao varvarima posle oluje, i to pred predsednikom Tuđmanom. Film Pad Krajine.
Srbi koji su živeli na prostoru AU monarhije su naseljeni od strane iste u vojne krajine.
Ma suludo je raspravljati sa tobom. Sve četničke zločine osuđujem, ali ti nemoj previđati ustaške, pa Hrvati su u beogradski bioskop Odeon i na BGD želj. stanici postavili bombe, Srbi u Zagrebu nisu nikad.



General Gotovina je HVO nazvao "varvarima" :sega :sega :sega

VRH !!! :zubati


A za ovu "zahvalnost za državu" bi te banirao isti sekund ... :smajl009

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 21 ruj 2009, 12:35 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
MISO62 I je napisao/la:
caporegime je napisao/la:

suzdržaću se od standardne reakcije kad si ti u pitanju jer vidim da si malo rastrojen pa niti ne vidiš čitati kako treba.
zbog toga ću ti pedagoški napomenut kako se opis ovih šipaca poklapa s opisom četnika kako ih mi doživljavamo.
o.k. ?
a u vezi preciziranja.......pa još od dana kad su tvoji sunarodnjaci kaskali za turcima pa u pauzama čišćenja konjskih govana iza aginskih konja, pljačkali i palili katoliče krajeve.
preko pljačke i otimačine na državnoj razini u staroj jugoslaviji, povlaštenosti u novoj pa do genocida iz II svj. rata koji ste počinili i u četničkoj a i u partizanskoj odori.
sve do današnjih vremena i novog genocida od 91-95.
pa organe bi vam ovršio i dao na bubanj.

Kako ti previđaš činjenice, pa pišeš šta tebi odgovara. Prvo napiši čija ste vi *** istili, jer je Srbija imala pre vas državnost i tu istu unela u kraljevinu SHS. Bar malo zahvalnosti za državu izrazite.
Pljačka i genocidi, WWII ti si smešan kao traktor. Pa šta su Italijani i Nemci pisali svojim komandama o ustašama? Hoćeš da ti ovde neka od svih pisama pokažem.
91 - 95. Pa HVO je general Ante Gotovina nazvao varvarima posle oluje, i to pred predsednikom Tuđmanom. Film Pad Krajine.
Srbi koji su živeli na prostoru AU monarhije su naseljeni od strane iste u vojne krajine.
Ma suludo je raspravljati sa tobom. Sve četničke zločine osuđujem, ali ti nemoj previđati ustaške, pa Hrvati su u beogradski bioskop Odeon i na BGD želj. stanici postavili bombe, Srbi u Zagrebu nisu nikad.



u 2 svj. ratu nije počinjen genocid nad srbima.
da je tome tako svjedoči nekoliko detalja.
da je počinjen genocid srba onda ne bi bilo, ostalo ih je u velikim gradovima dosta i tko je normalno živio nije mu falila dlaka s glave.
nastradali bi samo stanovnici mjesta koji su bili skloni partizanima i tui je bez sumnje pobijeno mnogo tisuća srba iz odmazde, zlobe, prevencije neznam koju bi riječ stavio da je dovoljno negativna a da pogađa bit.
nijedan srbin iz krajeva gdje nije bilo partizana ili gdje nisu uhvatili maha nije niti dirnut niti mu se išta dogodilo.
kao i u ovom ratu.
srbi su ostali u banjaluci, sarajevu, sisku, karlovcu, tuzli, mostaru.....
s druge strane mnogi četnički odredi npr. mane rokvića su priznavali ndh i potčinjavali su svoje jedinice vlastima ndh.
misliš da bi to bilo moguće da se izvodio genocid kao onakav prema židovima?
za vrijeme tzv. krajine međutim, mogao si hrvate izbrojati na prste, tko nije bio ubijen, protjeran je ako nije bio starac za kojeg se ionako očekivalo da će umrijet skoro.
po svojoj zločinačkoj kvaliteti tzv. krajina je bila pet kopalja ispred ndh pa je evo opet neko simpatizira, neko je neutralan ali je nitko ne spominje kao zločinačku bar ne od srba kao i ti naprimjer.
koliko god gotovina pizdio to što je hv radila ne može se sekundeusporediti sa srpskim zlom.
poslije vukovara ubjeno je 600-1000 ljudi od toga 250 ranjenika na ovčari a tisuće su odvedene u logore.
poslije srebrenice 8000 ubijenih.
a mi ih pustimo!!!!
OSTAVIMO DA ODU PA ČAK I KAD SE PREDAJU, JOŠ IM TRAKTORE PUNIM MLIJEKOM I SOKOVIMA!!!!
Pa jebem ti majku mrtvu u sve rupe!
da smo bar na kordunu pobili i sve vojnike u civile možda bi se tek malo približili u zločinu srbima jer da smo vas sve do jednog pobili opet se ne bi naplatili!

dođi mi u posjet da ti zahvalim za državu u obliku nagnječenja mozga, pa da budeš sretan jer si živ.
hrvatska je uvijek barem formalno bila poseban faktor, nas nitko nije pokorio vlastitom (šugavomn) voljom smo ulazili u kojekakve zajednice od 1102, 1527, 1867, 1918, 1943-45, ako ti ovi datumi išta znače.
vi ste bili turski pašaluk, silom ste oteli ono što je tursko kao što ste i vi svi turske sperme potomci.
vaša čemerna vojska je ušla 1918 u beograd 6 dana kasnije nakon što je osovana država shs.
vi da ste nama dali državu!?!?!?
operi pogana usta svaki put prije nego što izgovoriš hrvatsko ime!
ovo je hrvatski forum jadovane pa pripazi malo na kvalifikacije osobito jer tvoji srpski forumi nedaju ni trunke različitog mišljenja osobito na nacionalnu temu.
ako već živiš svoj mizerni i nezanimljivi život s jedninom utjehom da možeš chatati ovdje zapamti gdje si i ne seri!

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 21 ruj 2009, 13:09 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 17:49
Postovi: 662
PCM je napisao/la:
MISO62 I je napisao/la:
Kako ti previđaš činjenice, pa pišeš šta tebi odgovara. Prvo napiši čija ste vi *** istili, jer je Srbija imala pre vas državnost i tu istu unela u kraljevinu SHS. Bar malo zahvalnosti za državu izrazite.
Pljačka i genocidi, WWII ti si smešan kao traktor. Pa šta su Italijani i Nemci pisali svojim komandama o ustašama? Hoćeš da ti ovde neka od svih pisama pokažem.
91 - 95. Pa HVO je general Ante Gotovina nazvao varvarima posle oluje, i to pred predsednikom Tuđmanom. Film Pad Krajine.
Srbi koji su živeli na prostoru AU monarhije su naseljeni od strane iste u vojne krajine.
Ma suludo je raspravljati sa tobom. Sve četničke zločine osuđujem, ali ti nemoj previđati ustaške, pa Hrvati su u beogradski bioskop Odeon i na BGD želj. stanici postavili bombe, Srbi u Zagrebu nisu nikad.



General Gotovina je HVO nazvao "varvarima" :sega :sega :sega

VRH !!! :zubati


A za ovu "zahvalnost za državu" bi te banirao isti sekund ... :smajl009

Da u Kninu posle oluje, urlao je na vojsku, Tuđman bio prisutan, pogledaj film Pad krajine. Dokumentarac.
Misli šta hoćeš

_________________
Colombo, jebem te radoznala!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 21 ruj 2009, 13:24 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Veze s vezom ti nemaš šta pričaš ...

To je ovaj klip : http://www.youtube.com/watch?v=i_wd_R3DdLY

On galami zbog pozadine i logistike a ne zbog vojnika mamlaze i njihovog "barbarstva"... :sega :sega :sega
Čestitamo upravo si ispao glup . :ucelo

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 21 ruj 2009, 13:34 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
PCM je napisao/la:
Veze s vezom ti nemaš šta pričaš ...

To je ovaj klip : http://www.youtube.com/watch?v=i_wd_R3DdLY

On galami zbog pozadine i logistike a ne zbog vojnika mamlaze i njihovog "barbarstva"... :sega :sega :sega
Čestitamo upravo si ispao glup . :ucelo


upravo?
miso dana ne propušta da ne utvrdi svoj vodeći položaj na ljestvici budala.
malo mu se cigančić približi ali realno za sad nema šanse.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 21 ruj 2009, 14:06 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 17:49
Postovi: 662
PCM je napisao/la:
Veze s vezom ti nemaš šta pričaš ...

To je ovaj klip : http://www.youtube.com/watch?v=i_wd_R3DdLY

On galami zbog pozadine i logistike a ne zbog vojnika mamlaze i njihovog "barbarstva"... :sega :sega :sega
Čestitamo upravo si ispao glup . :ucelo
Zajebo si se gadno, sory, upravo se drao i pitao jel vodio vojsku ili barbare.

_________________
Colombo, jebem te radoznala!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 21 ruj 2009, 14:25 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Pa jel ti imaš sive kore u tom mozgu imalo ... On govori o tome da je vojska svoje odradila i da se čeka logistika , urede table , stave zastave , počiste ceste ... Znaš ratovalo se , a teroristi nisu baš bili uredni kad su bježli ... Ne radi se o pljački , klanjima i paležima kao što je to kod vas običaj ...

Ako te barbarstvo zanima , pogledaj na šta je ličio Vukovar kad je vaš ološ ušao u grad ili pogledaj granatiranje Dubrovnika ... A onda lijepo pogledaj šta je prava vojska i ulazak u Knin .

Znaš za nekog je barbarstvo - nedisciplina, nepočišćena cesta , zastava koja nije stavljena ili oštećena tabla s nazivom grada koja nije promijenjena . Dok za druge barbarstvo nije čak ni klanje ni silovanje ni pljačka ni rušenje ... Eto jebi ga razlikujemo se po mnogo stvari , pa i po konceptu barbarstva . Itekako mi je drago zbog toga .

A sad ne dosađuj više ... I btw - gdje ti je Tuđman na klipu hahahahah

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 21 ruj 2009, 14:27 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Hrvatska se sa strane gubitnika priključila "Srbiji pobednici" ...

ahahahahah o mati mila jel čitate ovo .... ahahahaahaha

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 21 ruj 2009, 15:50 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2009, 17:49
Postovi: 662
PCM je napisao/la:
Hrvatska se sa strane gubitnika priključila "Srbiji pobednici" ...

ahahahahah o mati mila jel čitate ovo .... ahahahaahaha

1918, nije ti jasno ?????????

_________________
Colombo, jebem te radoznala!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 21 ruj 2009, 15:59 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
e sad ću ja tebi nešto reći jebem li ti sve što imaš i što ti je najmilije.

prvo, tko dozvoljava postavljanje falsifikata i sumnjivih tekstova?
da se po ovdje prikazuje četnička propaganda koju smo imali prilike gledati od 91-95.?

ako je ubijeno 750.000-1.000.000 srba, koliko ih je to preživjelo?
koliko ih je to živjelo na području ndh?
odgovori miso pseto pogano, kakvi su to brojevi?
gdje je demografski izračun?
ako je šatro na kozari odvedeno 60 000 srba a na pola kozare su živjeli hrvati, koliko je to ljudi po toj logici živjelo u bosno ako je na nekoj planini, na pola planine živjelo 60 000 ljudi?
zar je bosna bila gusto naseljen ko hong-kong?
šta sereš bijedniče mali, bezmudi!
kako su preživjeli svi ti silni srbi u banja luci, tuzli, sarajevu, osijeku, zadru, karlovcu?
odgovori mi je jebo te!!!
kako to oni nisu genocidisani????
kako to da su četniočki odredi surađivali s ndh, stavljali se pod zapovjedništvo, a nad srbima genocid?
kako to? odgovori mi jazavče srpski!
koju pičku materinu hranite vaš inferiorni srpski mozak s očitim glupostima.
reko ovaj reko onaj!!! a? to ti je krucijalni dokaz.
pa ja sam gledao neki dokumentarac sniman 45 poslije rata o nacističkim logorima. na kraju odjavne špice popis svih logora s brojem stradalih ljudi.
na popisu gdje je aushwitz prikazan sa 4.000.000 žrtava, za jasenovac je navedeno 20.000!
osobito mi nemoj stavljati kojekave idiotarije o hrabrim četničkim borcima i ustanku 27.7.41.
dan kad je pravoslavna žgadija krenula u pokolj hrvata u svom okrugu samo zato jer nisu htjeli prihvatiti hrvatsku državu i jer im je klanje zapisano u genima!



"čvrst i nepokolebljiv, od svih balkanskih naroda najsposobniji", a za Srpkinje je rekao da su "ponosite i nepristupačne". Oficiri komande Jugoistoka stalno su govorili kako su "Srbi najizvanredniji i najdarovitiji element na Balkanu".

:rigam =)) =)) =)) =)) =)) =))

čvsti ste ko proljev, cijeli 2. svj. rat ste u srbiji prosjedili, srbija je bila najmirnije mjesto u europi sve do 44 godine.
sposobni ste samo za klat i palit a čim dođe do ravnopravne borbe, bacate usaina bolta u depresiju.
vidjeli smo tvoj junački sposobni daroviti narod kako se bori kako ga francetić naguzi s crnom legijom, kako ga dalmoši partizani naguziše na neretvi, kako ga ustaše dobro izguziše na lijevča polju.
a žene su vam nepristupačne ko magnet, obzirom što čujem kod ljudi koji idu poslovno u bg kako je to najbolje mjesto za neobaveznu jebačinu, samo reci da si iz zagreba :rigam :rigam

moraš stvarno bit odbo0jan prema srbadiji ko ja pa da te takve priče ne diraju.
šlepali ste se za pobjednicima u prvom svj. ratu doprinijeli ste pobjedio ko zrno žita u silosu ali ste bili prvi kad se trebalo kurčit zaslugama.
dok ste se uz jače šlepali išlo je a sad kad nema zaleđa ,nema bome ni kosova, ni svetinja.

i ti imaš obraza nešto reći.....
i postavljat četničku propagandu, smrade mali, dabogda se sreli!!!!

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 21 ruj 2009, 17:25 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
MISO62 I je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Hrvatska se sa strane gubitnika priključila "Srbiji pobednici" ...

ahahahahah o mati mila jel čitate ovo .... ahahahaahaha

1918, nije ti jasno ?????????


Očito TEBI ništa nije jasno , evo ti malo iz Ustava RH , a dalje traži sam jer te ja ne namjeravam ovdje školovat

I. IZVORIŠNE OSNOVE
Izražavajući tisućljetnu nacionalnu samobitnost i državnu opstojnost hrvatskoga naroda, potvrđenu
slijedom ukupnoga povijesnoga zbivanja u različitim državnim oblicima te održanjem i razvitkom
državotvorne misli o povijesnom pravu hrvatskoga naroda na punu državnu suverenost, što se
očitovalo:
– u stvaranju hrvatskih kneževina u VII. stoljeću;
– u srednjovjekovnoj samostalnoj državi Hrvatskoj utemeljenoj u IX. stoljeću;
– u Kraljevstvu Hrvata uspostavljenome u X. stoljeću;
– u održanju hrvatskoga državnog subjektiviteta u hrvatsko-ugarskoj personalnoj uniji;
– u samostalnoj i suverenoj odluci Hrvatskoga sabora godine 1527. o izboru kralja iz Habsburške
dinastije;
– u samostalnoj i suverenoj odluci Hrvatskoga sabora o pragmatičnoj sankciji iz godine 1712.;
– u zaključcima Hrvatskoga sabora godine 1848. o obnovi cjelovitosti Trojedne Kraljevine Hrvatske
pod banskom vlašću, na temelju povijesnoga, državnoga i prirodnoga prava hrvatskog naroda;
– u Hrvatsko-ugarskoj nagodbi 1868. godine o uređenju odnosa između Kraljevine Dalmacije,
Hrvatske i Slavonije i Kraljevine Ugarske na temelju pravnih tradicija obiju država i Pragmatičke
sankcije iz godine 1712.;
– u odluci Hrvatskoga sabora 29. listopada godine 1918. o raskidanju državnopravnih odnosa
Hrvatske s Austro-Ugarskom te o istodobnu pristupanju samostalne Hrvatske, s pozivom na povijesno
i prirodno nacionalno pravo, Državi Slovenaca, Hrvata i Srba, proglašenoj na dotadašnjem teritoriju
Habsburške Monarhije;
– u činjenici da odluku Narodnoga vijeća Države SHS o ujedinjenju sa Srbijom i Crnom Gorom u
Kraljevini Srba, Hrvata i Slovenaca (1. prosinca 1918. godine), poslije (3. listopada 1929. godine)
proglašenoj Kraljevinom Jugoslavijom, Hrvatski sabor nikada nije sankcionirao;

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 22 ruj 2009, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
A živčanih li ljudi :biceovodobro

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 24 ruj 2009, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 14:48
Postovi: 3302
Lokacija: Lost Continent of Mu
Citat:
Skoplje, 23. septembra– Hajka na Makedonsku akademiju nauka i umetnosti (MANU), autore i redaktore „EnciklopedijeMakedonije” nastavlja se nesmanjenom žestinom.

Državne institucije i mediji iz časa u čas prijavljuju i objavljuju imena međunarodnih institucija, građanskih asocijacija i pojedinaca koji imaju pritužbe na sadržinu enciklopedije, bez obzira na istinu da je uopšte nisu dodirnuli a kamoli pročitali.

Može izgledati apsurdno,ali su se akademik Milan Đurčinov i mnoge njegove kolege akademici medijima požalili da „Enciklopediju Makedonije” još nisu videli i da je to razlog što nemaju komentar na halabuku koja se podigla oko kapitalnog dela njihove matične kuće (MANU).

Ako nije iznenađene reakcija kosovskih Albanaca, onda jeste protest Makedonaca iz dijaspore, iz daleke Australije. Ovi prvi su dočekali priliku da se Makedoncima narugaju, ne vodeći računa o težini kvalifikacija koje izriču na račun Makedonaca i njihove države.

Prvi čovek kosovskog parlamenta, po profesiji doktor istorijskih nauka, Jakup Krasnići je prištinskom „Zeriju” izjavio da je „nečuveno da zemlja koja nema svoj identitet tako bezočno iskrivljuje istorijske činjenice o Albancima”.

Krasnići je, kako prenosi makedonska agencija Netpres,između ostalog rekao i ovo: „Makedonci još ne uspevaju da stvore svoj nacionalni identitet, ne znaju dali su Makedonci stvoreni Titovim dekretom, da li vode poreklo od bugarskog kralja Samuila, a često pretenduju da su potomci Aleksandra Makedonskog, koji je ilirskog porekla.”

Čelnici Makedonske alijanse u Australiji su takođe žestoko reagovali. Makedonskoj akademiji nauka i umetnosti uputili su pismo u kojem zahtevaju povlačenje enciklopedije,a kao razlog navode „krivotvorenje naučnih i istorijskih činjenica o antičkom poreklu Makedonaca”.

„Makedonska dijaspora u Australiji, kao neraskidivi deo makedonske nacije, duboko je pogođena i revoltirana propustom koji je učinjen pri pisanju ’Enciklopedije Makedonije’i smatramo da ona treba da bude dopunjena činjenicama iz istorije antičke Makedonije.”

Mile Radenković


Zanima me što Makedonci misle o ovome(Sneža, Lucky...).
Moram priznati da dosad nisam bio upoznat s ovim "slučajem", saznao sam za njega tek iz Politike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 26 ruj 2009, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
Cort0 Maltese je napisao/la:

Zanima me što Makedonci misle o ovome(Sneža, Lucky...).
Moram priznati da dosad nisam bio upoznat s ovim "slučajem", saznao sam za njega tek iz Politike.

Pretjerano se digla frka oko ove enciklopedije ..
Inače MANU je klub starih zaspanih komunističkih dinosaurusa ,sad instrumenti opozicije :001_rolleyes

Šiptari se bune za nekoliko strana i traže korekciju tu se nema puno što koregirati jer je istinito .:kava
nastavak sutra,sad nemam vremena... :zubati

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 04 stu 2009, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 15:46
Postovi: 1787
Arijevci Srbi
Leksandar Veliki Srbljanin
Rimska imperija i Srbi
Severni Srbi-Germanija
Srbski pesnik Ilijade
Biblijski Srbi
Tekovine carstva Nina Belovog
Pomen srbskog imena kod antičkih pisaca
Veneti Srbi
Izvornost Srba na Helmu Balkanu
Grafd Sard pretolnica natičkih Srba
Izmišljeno doseljavanje Srba
Srbi i Grci
Srbi u rimskoj imperiji
Konstatin Porfirogen-lažna istorija koju ucimo
Duhovno nasilje nad kulturom Srba kroz hiljade leta


Naišla sam na ove naslove ,treba li komentar?! :ucelo

_________________
Животот не се мери со бројот на вдишувања , туку со моментите, од коишто ни запрел здивот!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nacionalni mitovi i obrazovanje u Ex-Yu
PostPostano: 04 stu 2009, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
snezana mk je napisao/la:
Arijevci Srbi
Leksandar Veliki Srbljanin
Rimska imperija i Srbi
Severni Srbi-Germanija
Srbski pesnik Ilijade
Biblijski Srbi
Tekovine carstva Nina Belovog
Pomen srbskog imena kod antičkih pisaca
Veneti Srbi
Izvornost Srba na Helmu Balkanu
Grafd Sard pretolnica natičkih Srba
Izmišljeno doseljavanje Srba
Srbi i Grci
Srbi u rimskoj imperiji
Konstatin Porfirogen-lažna istorija koju ucimo
Duhovno nasilje nad kulturom Srba kroz hiljade leta


Naišla sam na ove naslove ,treba li komentar?! :ucelo


Treba.

Otkrila si toplu vodu! slika

Aj sad prouči to..pa da pređemo na Šekijev opus.. :wacko
:pepam

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 570 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 63 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO