HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 04:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1147 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 11 ruj 2020, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18542
Carmello Šešelj je napisao/la:
Isto kao što je i DS pre njega pao zbog ekonomije, i SPS pre njih pali zbog ekonomije, tako i Vućić može da padne samo ako ekonomija ode u ***. Dok god ima kakve takve ekonomske rezultate, vlast mu je sigurna.


Tupsone, DS je 2012. osvijila vise glasova nego 2008. Pali su zato sto je SPS izdao. I "beli listici" na predsednickim izborima.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 11 ruj 2020, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18542
NiceBoyZg je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Sve njih udruzene u jednu ili dve koalicije, dobro organizovane da kontrolisu izbore. Kao u CG. Kao DOS nekada davno.


Možda i jednu, je li? Kakav bi to politički Frankenštajn bio...

Razlika sa CG i Petim oktobrom je što se u oba slučaja prvi put dolazi(lo) na vlast i postojao je entuzijazam naroda, dok su se ovi pokazali 2000-2012 i nemaju iza sebe nikakav entuzijazam. Dobar primjer toga kako ih narod vidi vidiš u komentarima članaka gdje se o njima piše na srpskim portalima. Teško je pronaći ijedan jedini koji je pozitivan. U svakom slučaju, ja više vjerujem Carmellu i Nbg koji sad žive u Srbiji no tebi koji si se nebrojeno puta pokazao kao romantičarski idealist koji ne razumije neke realnosti (npr. oko monarhije, širenja granica Srbije itd...).


Verujes li da su nas svestke agencije u periodu od 2000-2012. ocenjivale kao demokratsku zemlju sa slobodom medija, a da nas sad ocenjuju kao hibridnu zemlju bez slobode medija? Sesa i Novisa su politicki nepismeni, ne uzimaju cak ni relevantne cinjenice u obzir, a o teorijskom znanju da i ne govorimo, i iskljucivo se oslanjaju na neki svoj osecaj. To je smesno.
A ni ti nisi daleko, em izmisljas em zanemarujes cinjenice na koje ti se ukazivalo. Dakle, pokusaj da budes korektan pa umesto etikete "romanticarskii idealista", pokusaj da smislis pitanje koje bi logicki dovelo u pitanje moju argumentaciju, ili sam ponudi kontrargumentaciju.
Ovo sto si ti ucinio, nakon sto sam bio ljubazan pa ti odgovorio na pitanje, je bezobrazluk. Nisi me ni pitao zasto mislim tako kako mislim, nego si odmah pozurio da me etiketiras sa "romanticarski idealista".

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 11 ruj 2020, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Svejedno su osvojili manje od SNS. I u predsedničkim i u oarlamentarnim izborima. Kao što rekoh, čak i kada izađe ogroman broj besnih glasača kojima je dosta aktuelne vlasti, rezultat uvek bude tesan. Zato sam i rekao da je izuzetno teško srušiti vlast u Srbiji. Kada jednom zasednu, moraju baš žestoko da useru da bi bili smenjeni, SPS-u i DS-u je to uspelo. I 2000. je takođe bila mala razlika u procentima. Vlast u Srbiji se jako teško menja. Mora da napravi baš beopisivo sranje u vezi ekonomije da bi bili smenjeni. Zato, zaboravi zanošenje da će Vučića narod smeniti zbog Kosova, neće, pa makar sutra potpisao nezavisnost, veruj mi. Jedina stvar zbog koje može da padne je ako se desi kolaps ekonomije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 11 ruj 2020, 17:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18542
Carmello Šešelj je napisao/la:
Svejedno su osvojili manje od SNS. I u predsedničkim i u oarlamentarnim izborima. Kao što rekoh, čak i kada izađe ogroman broj besnih glasača kojima je dosta aktuelne vlasti, rezultat uvek bude tesan. Zato sam i rekao da je izuzetno teško srušiti vlast u Srbiji. Kada jednom zasednu, moraju baš žestoko da useru da bi bili smenjeni, SPS-u i DS-u je to uspelo. I 2000. je takođe bila mala razlika u procentima. Vlast u Srbiji se jako teško menja. Mora da napravi baš beopisivo sranje u vezi ekonomije da bi bili smenjeni. Zato, zaboravi zanošenje da će Vučića narod smeniti zbog Kosova, neće, pa makar sutra potpisao nezavisnost, veruj mi. Jedina stvar zbog koje može da padne je ako se desi kolaps ekonomije.


Ako je vladajuca koalicija DS-SPS osvojila 2012. vise nego 2008. kad je osvojila vlast, onda je valjda jasno da su mogli da nastave da vladaju. Narod im nije zamerao ekonomsku situaciju do te mere da bi ih rusio. Dakle, presudilo je nesto drugo.
Jos jedna bitna stvar: kada se analiziraju izborni rezultati, vrlo relevantno je uzeti u obzir i izborne uslove. Ako nema demokratije kao 2000. ili 2020. onda je sasvim razumno drugacije posmatrati izborne rezultate, od rezutata u demokratskim uslovima.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 11 ruj 2020, 18:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Kucaš na pogrešna vrata. Ja sam izraziti protivnik demokratije. Iz prostog razloga što je je narod generalno preglup i time nesposoban da bira svoju vlast. Ja sam za prosvećenu diktaturu, ili barem, autoritorizam. Demokkratija je neefikasan sistem vlasti. Bila bi možda efikasna, ako bi mandati trajali najmanje deset godina, tako da se vlast većinu vremena bavi problemima države, a ne problemima koji će im omogućiti sledeći mandat. Mandat od četiri godine je kretenski prekratak. I ako bi izvršna vlast imala daleko veća ovlašćenja u odnosu na zakonodavnu. Sudsku ne treba dirati i njihove odluke moraju da se poštuju bez ijednog komentara. Meni demokratija nije ništa pozitivno, i glupo mi je da mi je navodiš kao neku prednost.

I činjenica da su demokrstske zemlje danas uglavnom najbogatije, nije zasluga demokratije, nego akumuliranog bogatstsva stečenog plačkanjem kolonoja. Drugi rajh je postao industrijski i ekonomski ubedljivo najjača zemlja u Evropi, iako nisu imali demokratiju. Današnja najbogatija zemlja na svetu per capita je Singapur, apsolutna diktatura. Ne pokušavaj da me impresioniraš demokratijom, ja nisam za demokratiju, ja sam za diktaturu. Naravno, takođe sam svestan da smo, s obzirom na naš geografski položaj, nažalost, osuđeni na demokratiju. Ali valjda nam ne bi mnogo srali ako značajno produžimo mandate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 11 ruj 2020, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18542
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kucaš na pogrešna vrata. Ja sam izraziti protivnik demojratije. Iz prostog razloga što jevje narod generalno preglup i time nesposoban da bira svoju vlast. Ja sam za prosvećenu diktaturu, ili barem, autoritorizam. Demokkratija je neefikasan sistem vlasti. Bila bi možda efikasna, ako bi mandati trajali najmanje deset godina, tako da se vlast većinu vremena bavi problemima države, a ne problemima koji će im omogućiti sledeći mandat. Mandat od četiri godine je kretenski prekratak. i ako bi izvršna vlast imala daleko veća ovlašćenja u odnosu na zakonodavnu. Sudsku ne treba dirati i njihove odluke moraju da se poštuju bez ijednog komentara. Meni demokratija nihe ništa pozitivno, i glupo mi je da mi je navodiš kao neku prednost.

I činjenica da su demokrstske zemlje danas uglavnom najbogatije, nije zasluga demokratije, nego akumuliranog bogatstsva stečenog plačkanjeg kolonoja. Drugi rajh jevpostao industrijski i ekonomski unedljivo najjača zenlja u Evropi, iako nisu imali demokratiju. Današnja najbogatija zemlja na svetu per capita je Singapur, apsolutna diktatura. Ne pokušavaj da me impresioniraš demokratijom, ja nisam za demokratiju, ja sam za diktaturu. Naravno, takođe sam svestan da smo, s obzirom na naš geografski položaj, nažalost, osuđeni na demokratiju.


To sta ti mislis o demokratiji je tvoja stvar.
Ovde govorimo o relevantnosti demokratije u izbornom procesu. Tj. govorimo o izborima bez i sa demokratijom. Ako su izbori bez demokratije onda oni ne pokazuju raspolozenje naroda. Pa tako nema smisla pozivati se na izborne rezultate u uslovima nedemokratskih izbora.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 11 ruj 2020, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pokazuju. Več sam naveo alučaj Prekelačevića Belog. Ljudi koji su glasali za njega nisu za vlast!, jer bi onda glasali za vlast. I umesto da glasaju za opozicione stranke, oni prilično masovno glasaju za cirkuzanta koji otvoreno kaže da je cirkuzant. Ako ti to ne govori koliko ljudi u Srbiji opozicione stranke shvataju ozbiljno i kao rešenje, onda jbg, sanjaj povratak Đilasa, Jetemića i Lutovca na belom konju i sa većinom u Skupštini. Ja ti strvari pričam realno kako stoje, i zbog toga što realnost koju ti govorim ne krespondira sa onim što ti želiš da čuješ, ti mi u najboljem maniru Lavrentija Berije lepiš epitet da sam vatreni pristalica SNS. A ja da se takvom bolesniku opravdavam da nisam, ne pada mi napamet. Ja samo govorim ono što je istina, a ako si ti odlučio da živiš u denial-u, i prihvataš samo stvari sa kojima se slažeš, to je već tvoj pronlem, jedino što mogu da ti kažem je da se pripremiš za planinu razočarenja u narednih desetak godina, kada budeš polako shvatao da sam u pravu.
Ti će biti neprijatno po tebe, ali ti možda otvori oči da spoljna politika ni slučajno ne treba da se oslanja isključivo na rusku, jer samo debilna zemlja može da veže zemjlu, pa bila to i Rusija, pardon na ovom bezobrazluku, i pokušaću odmah da ga ispravim, MAJKA Rusija, formulacija kojom vi rusoguzi volite sa se služite jer time dokazujete pravovovernost, lojalnost do smrti zadnjeg Srbina. I to je motivisabo samo iemocijom i romanrikom, ne razmišljanjem kako međudržavnibodnosi. Dok draga mama Rusija, za razliku od domaćih Rusoguzima, nema emocije i romantiku kao faktor u svojoj spoljnoj politici. To je previše stara država i imprija da bi sebkoristila tako debilnim motivima u svojoj politivi. Vreme je da i mi barem pokušamo tako, iako sam siguran da bi, tako emotivan, "suze ridai", što smo izdali rođenu majku i svoju politilu temeljimo na svojim interesima, a ne, kao što je red, na bezuslovnom slušanju svake stavke iz depeša iz Moskve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 11 ruj 2020, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18542
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pokazuju. Več sam naveo alučaj Prekelačevića Belog. Ljudi koji su glasali za njega nisu za vlast!, jer bi onda glasali za vlast. I umesto da glasaju za opozicione stranke, oni prilično masovno glasaju za cirkuzanta koji otvoreno kaže da je cirkuzant. Ako ti to ne govori koliko ljudi u Srbiji opozicione stranke shvataju ozbiljno i kao rešenje, onda jbg, sanjaj povratak Đilasa, Jetemića i Lutovca na belom konju i sa većinom u Skupštini. Ja ti strvari pričam realno kako stoje, i zbog toga što realnost koju ti govorim ne krespondira sa onim što ti želiš da čuješ, ti mi u najboljem maniru Lavrentija Berije lepiš epitet da sam vatreni pristalica SNS. A ja da se takvom bolesniku opravdavam da nisam, ne pada mi napamet. Ja samo govorim ono što je istina, a ako si ti odlučio da živiš u denial-u, i prihvataš samo stvari sa kojima se slažeš, to je već tvoj pronlem, jedino što mogu da ti kažem je da se pripremiš za planinu razočarenja u narednih desetak godina, kada budeš polako shvatao da sam u pravu.
Ti će biti neprijatno po tebe, ali ti možda otvori oči da spoljna politika ni slučajno ne treba da se oslanja isključivo na Rusku, jer samo debilna zemlja može da veže zemjlu, pa bila to i Rusija, pardon na ovom bezobrazluku, i pokušaću odmah da ga ispravim, MAJKA Rusija, formulacija kojom vi rusoguzi volite sa se služite jer time dokazujete pravovovernost, lojalnost do smrti zadnjeg Srbina. I to je motivisabo samo iemocijom i romanrikom, ne razmišljanjem kako međudržavnibodnosi. Dok draga mama Rusija, za razliku od domaćih Rusoguzima, nema emocije i romantiku kao faktor u svojoj spoljnoj politici. To je previše stara država i imprija da bi sebkoristila tako debilnim motivima u svojoj politivi. Vreme je da i mi barem pokušamo tako, iako sam siguran da bi, tako emotivan, "suze ridai", što smo izdali rođenu majku i svoju politilu temeljimo na svojim interesima, a ne, kao što je red, na bezuslovnom slušanju svake stavke iz depeša iz Moskve.


U poslednja dva upisa nisam uopste spomenuo da si pristalica SNS-a, niti ista u tom smsilu. A ti citav esej o tome, i mojoj ljubavi prema Moskvi, koju takodje trenutno nisam spomenuo kao deo aktuelnog razgovora.
Dakle, u cemu je stvar? Time izbegavas da neprijatnu cinjenicu da nisi u pravu da se rezultati sa nedemokratskih izbora ne mogu smatrati slikom volje naroda?
Uspeh Belog ne govori nista drugo osim da u nedemokratskim uslovima vlada konfuzija, pa je svasta moguce.
A Srbija trenutno vazi za zemlju hibridnog sistema i bez slobode medija. U takvim okolnostima nemoguce je procenjivati realnu snagu opozicije i vlasti. Napravi eksperiment i pogledaj Dnevnik RTS veceras pa mi prenesi vesti iz rubrike Stranacka hronika sta opozicija misli o sporazumu u Vasingtonu!

A ni ekonomija nije presudna, kao sto ti bez ikakvog argumenta tvrdis. Milosevic je 1993. imao nezapamcenu inflaciju u svetu, nestasice, hleb se delio sa kamiona, pa je opet dobio izbore te godine.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 11 ruj 2020, 20:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
aleksije radicevic je napisao/la:
NiceBoyZg je napisao/la:

Možda i jednu, je li? Kakav bi to politički Frankenštajn bio...

Razlika sa CG i Petim oktobrom je što se u oba slučaja prvi put dolazi(lo) na vlast i postojao je entuzijazam naroda, dok su se ovi pokazali 2000-2012 i nemaju iza sebe nikakav entuzijazam. Dobar primjer toga kako ih narod vidi vidiš u komentarima članaka gdje se o njima piše na srpskim portalima. Teško je pronaći ijedan jedini koji je pozitivan. U svakom slučaju, ja više vjerujem Carmellu i Nbg koji sad žive u Srbiji no tebi koji si se nebrojeno puta pokazao kao romantičarski idealist koji ne razumije neke realnosti (npr. oko monarhije, širenja granica Srbije itd...).


Verujes li da su nas svestke agencije u periodu od 2000-2012. ocenjivale kao demokratsku zemlju sa slobodom medija, a da nas sad ocenjuju kao hibridnu zemlju bez slobode medija? Sesa i Novisa su politicki nepismeni, ne uzimaju cak ni relevantne cinjenice u obzir, a o teorijskom znanju da i ne govorimo, i iskljucivo se oslanjaju na neki svoj osecaj. To je smesno.
A ni ti nisi daleko, em izmisljas em zanemarujes cinjenice na koje ti se ukazivalo. Dakle, pokusaj da budes korektan pa umesto etikete "romanticarskii idealista", pokusaj da smislis pitanje koje bi logicki dovelo u pitanje moju argumentaciju, ili sam ponudi kontrargumentaciju.
Ovo sto si ti ucinio, nakon sto sam bio ljubazan pa ti odgovorio na pitanje, je bezobrazluk. Nisi me ni pitao zasto mislim tako kako mislim, nego si odmah pozurio da me etiketiras sa "romanticarski idealista".


Ne negiram da je Srbija 2000-2012. bila medijski slobodnija, ali su je oko ostalog gurnuli skoro u bankrot i ostavili u velikom dugu.

A što se tiče drugog, može, challenge accepted. Otvorit ću specifičnu temu samo za tebe, gdje ću se osvrnuti na tvoje ideje o želji za proširenjem na dijelove RH i poslat ti link na PM. Jel ona chat sekcija foruma ok?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 11 ruj 2020, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nije bila 1993. presudna, nije bila ni 1995. presudna, ali 1999. jeste bila presudna jer je narod konačno shvatio da tim sranjima nema kraja, izašao u rekordnom broju i opet je DOS pobedio sa minimalnom prednosti. Kao što sam već rekao, kada neko dođe na vlast na takav naćin u Srbiji, izuzetno ih je teško smeniti kao što su i tvoji idoli smenjeni tek kada su zemlju doveli na ivicu bankrota. I svejedno je pobeda bila jako tesna sa par procenata razlike. Zbog čega moram da ponovim i to, da smo mi takav narod da vlast mora da baš žestoko da sjebe ekonomiju, da bi bila smenjena. Ekonomija je jedina tema na kojoj se ovde gube/dobijaju izbori, a ne državno istorijski razvoj. To obične ljude ne zanima. Ja ti garantujem da Vučić sutra prizna Kosovo i razmeni smbasadore, neće biti smenjen zbog toga, veruj mi. Jedini način da ljudi glasaju da ga smene, vodeći se tvojom dečijom devizom "i Paja patak je bolji od Vučića", je da baš žestoko sjebe ekonomiju.

Znači, ekonomija, samo ekonomija i ništa osim ekonomije mogu da budu razlog njegovog smenjivanja sa vlasti, sa Kosovom može da radi šta god hoće, bez ikakvih posledica po svoju vlast.

I, izvinjavam se što se opet ponavljam, Srbi su takav narod, da kada neko zasedne na vlast, mora da baš uništi ekonomiju do temelja (što je i SPS i DS bio uspeo da uradi). Pošto je meni generalno svejedno ko će da vlada i Srbiji, i nemam ništa protiv njih dok god ekonomija napreduje, apstiniraću dok se ne pojavi neka politička snaga u koju mogu da verujem, a koja u isto vreme ima šansu da pobedi. Nesreća je što prvo Srbija mora ekonomski da propadne da bi se to desilo. Znači moram da želim svojoj zemlji nesreću, da bih psihički nestabilnu osobu oterao sa vlasti. Ako ti ne vidiš veliki problem u tome, zbog svoje patološke mržnje, pa bi možda čak bio i za bombardovanje Srbije, samo da se Vučić skine da vlasti.

Znači ekonomija i samo ekonomija, ljude ovde državno istorijski razvoj zemlje apsolutno ne zanima i to ne uzimaju kao parametar pri odluci za koga će da glasaju. Naravno, ima i takvih kojima je državno-istorojski razvoj važniji od ekonomije, ali se njihov procenat može izbrojati na prste jedne ruke i to da ti ostane par neiskoršćenih prstiju. Što bi dakle značilo (ajde, valjda je i meni dozvoljen bar jedan staljinistički zaključak) ti bi voleo da Srbija ekonomski propadne i osiromaši, da bi se konaćno stvorili uslovi da bude izglasano nepoverenje sadašnjoj vlasti. Jel ti tvoja mržnja prema Vučiću baš tolikog intenziteta da bi ti bilo prihvatljivo da otadžbina značajno osiromaši, samo da bi mu ti video leđa. Jer ta želja baš toliko jaka da bi pristao ma kako užasne posledice po zemlju samo da bi došli drugi ljudi na čelo države? A na čelo države, to je više nego izvesno, svakako ne bi došle ove bitange koje ti predlažeš i koji su već bili na vlasti. I da, razumem i da tebe interesuje samo državno-istorijski razlog, pošto te se srpska ekonomija ne dotiče, ali to je svejedno jedina tema na kojoj se dobijaju i gube izbori ovde, ekonomija, pa onda deset praznih mesta i tek nakon njih sve ostalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 11 ruj 2020, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18542
Ko su po tebi najrelevantniji ekonomski analiticari u Srbiji i sta oni misle o ekonomskoj situaciji?

Tri argumenta da ekonomija nije presudna:
1. Ekonomija 1993. bila je gora nego za vreme bombardovanja. Posle bombardovanja Mrkonjic je nesto i obnovio. Ipak Milosevic gubi izbore 2000. a ne 1993.
2. Vlada DS-SPS dobila je vecu podrsku 2012. nego 2008. Narod nije kaznio njihovu ekonomsku politiku. Nesto drugo je presudilo da se ne formira njihova vlada sa jos vecom podrskom u Skupstini nego 2008.
3. Narod ne zna kakva je ekonomska situacija jer je neobavesten i izmanipulisan. Penzionerima je ekonomsko stanje pogorsano smanjnjem penzija, ali im propaganda kaze da bolje zive, pa oni ne gledaju svoj dzep nego slusaju prpagandu i zato glasaju za Vucica. Narod u BG koji ima priliku da vidi i slobodne medije, izasao je na izbore u daleko manjem procentu nego na mestima gde je proptuni medijski mrak.

Dakle svaki argument prati i odredjena cinjenica. Nema "meni se javilo" i "ja najbolje znam da je ekonomija najrelveantija - a kako znam, nije vazno..."!

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 11 ruj 2020, 23:37 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
NiceBoyZg je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Verujes li da su nas svestke agencije u periodu od 2000-2012. ocenjivale kao demokratsku zemlju sa slobodom medija, a da nas sad ocenjuju kao hibridnu zemlju bez slobode medija? Sesa i Novisa su politicki nepismeni, ne uzimaju cak ni relevantne cinjenice u obzir, a o teorijskom znanju da i ne govorimo, i iskljucivo se oslanjaju na neki svoj osecaj. To je smesno.
A ni ti nisi daleko, em izmisljas em zanemarujes cinjenice na koje ti se ukazivalo. Dakle, pokusaj da budes korektan pa umesto etikete "romanticarskii idealista", pokusaj da smislis pitanje koje bi logicki dovelo u pitanje moju argumentaciju, ili sam ponudi kontrargumentaciju.
Ovo sto si ti ucinio, nakon sto sam bio ljubazan pa ti odgovorio na pitanje, je bezobrazluk. Nisi me ni pitao zasto mislim tako kako mislim, nego si odmah pozurio da me etiketiras sa "romanticarski idealista".


Ne negiram da je Srbija 2000-2012. bila medijski slobodnija, ali su je oko ostalog gurnuli skoro u bankrot i ostavili u velikom dugu.

A što se tiče drugog, može, challenge accepted. Otvorit ću specifičnu temu samo za tebe, gdje ću se osvrnuti na tvoje ideje o želji za proširenjem na dijelove RH i poslat ti link na PM. Jel ona chat sekcija foruma ok?


Ovo je analitika.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 00:05 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Šta hoće ovaj Aleksa ?

Ua Aleksa somino!

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 07:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Timmy!

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 07:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Svejedno su osvojili manje od SNS. I u predsedničkim i u oarlamentarnim izborima. Kao što rekoh, čak i kada izađe ogroman broj besnih glasača kojima je dosta aktuelne vlasti, rezultat uvek bude tesan. Zato sam i rekao da je izuzetno teško srušiti vlast u Srbiji. Kada jednom zasednu, moraju baš žestoko da useru da bi bili smenjeni, SPS-u i DS-u je to uspelo. I 2000. je takođe bila mala razlika u procentima. Vlast u Srbiji se jako teško menja. Mora da napravi baš beopisivo sranje u vezi ekonomije da bi bili smenjeni. Zato, zaboravi zanošenje da će Vučića narod smeniti zbog Kosova, neće, pa makar sutra potpisao nezavisnost, veruj mi. Jedina stvar zbog koje može da padne je ako se desi kolaps ekonomije.


Ako je vladajuca koalicija DS-SPS osvojila 2012. vise nego 2008. kad je osvojila vlast, onda je valjda jasno da su mogli da nastave da vladaju. Narod im nije zamerao ekonomsku situaciju do te mere da bi ih rusio. Dakle, presudilo je nesto drugo.
Jos jedna bitna stvar: kada se analiziraju izborni rezultati, vrlo relevantno je uzeti u obzir i izborne uslove. Ako nema demokratije kao 2000. ili 2020. onda je sasvim razumno drugacije posmatrati izborne rezultate, od rezutata u demokratskim uslovima.

E, i ovo sam zaboravio da ti poručim, ajde budi pošten jednom u životu i prestani da zamenjuješ teze. Da, ni DS ni SNS nisu imale natpolovičnu većinu, i SPS je bio neophodan i jednima i drugima da formiraju vladu. Ali SNS je svejedno osvojio više glasova od DS. A SPS je u promenio dres, jer su ih DS, u svojoj beskonačnoj mudrosti, vređali tokom cele predizborne kampanje 2012. Ne njih, nego PUPS, koji je bio u koaliciji sa SPS. Sad, što su mislili da je Ivica malouman, pa neće shvatiti da se uvrede ustvari odnose na SPS je još jedan pokazni primer inteligencije DS ekipe, i jedan od razloga što su ostali bez vlasti. I prinuđen sam da ponovim opet stvari koje sam već rekao, i 2000. i 2012. je došlo do promene vlasti zbog razlike od par posto u glasovima, bez obzira što je u oba slučaja narod masovno izašao na izbore. Ponavljam i ovo, kada neko zajaše vlast u Srbiji, mora baš žestoko i temeleljno da zasere da bi motivisao masu ljudi da izađe na izbore i skine ga. I to da zasere isključivo u ekonomiji, pitanja geopolitičkog nacionalnog tipa ljude ne zanimaju previše i nisu okidač za masovno glasanje protiv vlasti.

I prestani sa svojim staljinističkim načinom razmišljanja. Ja ti govorim istinu i realnost. To što se istina i realnost ne slažu sa onim što ti želiš da čuješ i želiš da budeš istina i realnost, to ne znači da je istinito stanje moja žarka želja i da me zbog toga prozivaš režimskim botom. Ali evo sada kažeš da mi više ne lepiš te epitete, to je pohvalno da si konačno uspeo da shvatiš i pitam se koliko će dugo trajati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 09:47 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
podrinje je napisao/la:
Timmy!


Jel shvataš da vi, dosovci, nikada nećete više biti na vlasti?

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ta tvoja teorija bi imala smisla kada bi barem jedan jedini put te ankete bile demantovane na izborima. Pošto nisu ali baš ni jedan jedini put, smisli neki bolji denial izgovor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Nbgd88 je napisao/la:
podrinje je napisao/la:
Timmy!


Jel shvataš da vi, dosovci, nikada nećete više biti na vlasti?


https://www.youtube.com/watch?v=IQx01K_hAC0

:D

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nbgd88 je napisao/la:
podrinje je napisao/la:
Timmy!


Jel shvataš da vi, dosovci, nikada nećete više biti na vlasti?

Nije on DOS-ovac, to je samo ovaj latinski ljubavnik koji voli da čita sabrana dela Ognjena Koromana. Samo on, i niko osim njega. A daleko ih je manji ukupan procenat u srpskom društvu od njega usamljenog propagatora te mrtve političke grupe stranaka na ovom forumu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nbgd88 je napisao/la:

Jel shvataš da vi, dosovci, nikada nećete više biti na vlasti?

Nije on DOS-ovac, to je samo ovaj latinski ljubavnik koji voli da čita sabrana dela Ognjena Koromana. Samo on, i niko osim njega. A daleko ih je manji ukupan procenat u srpskom društvu od njega usamljenog propagatora te mrtve političke grupe stranaka na ovom forumu.


Hvala Carmello, baš si se drugarski isprsio da me braniš. Al nema potrebe... Mogu ja to. :001_smile

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nije mi bia namera da te branim, nego sano objasnim čoveku da si glasao za stranku koja blage veze nema sa prošlom valsti. Samo jedna osoba ovde je za njih, i apsolutno niko osim njega.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nije mi bia namera da te branim, nego sano objasnim čoveku da si glasao za stranku koja blage veze nema sa prošlom valsti. Samo jedna osoba ovde je za njih, i apsolutno niko osim njega.


A, to. Pa nema veze s prošlom vlašću, logično. Ja sam po ubeđenju srpski monarhista.

I uvek ću tako glasati.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Tupsone, DS je 2012. osvijila vise glasova nego 2008. Pali su zato sto je SPS izdao. I "beli listici" na predsednickim izborima.

Ali manje nego SNS. Na sledećim izborima još manje, a na poslednjim izborima su postali vanparalmentarna stranka. Tako nešto se zove trend. A to što si ti moron, pa sve apsitnente ubrajaš u glasače DS-a, u toj deluzilji ne mogu da ti pomognem. Inače, bojkot im je bio sjajna ideja, kao vanparalmentarnoj stranci će joj trebati mnogo više truda i napora da se vrate u Skupštinu, nego da su u njoj ostali. Sada se opet fragmentišu i dele. Na kraju će se pretvoriti u SPO.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 13:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
podrinje je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nije mi bia namera da te branim, nego sano objasnim čoveku da si glasao za stranku koja blage veze nema sa prošlom valsti. Samo jedna osoba ovde je za njih, i apsolutno niko osim njega.


A, to. Pa nema veze s prošlom vlašću, logično. Ja sam po ubeđenju srpski monarhista.

I uvek ću tako glasati.

Pa zato sam i skrenuo pažnju da nisi Đilasev, Jeremićev i Lutovčev glasač. Samo fale Mlađan Dinkić, Boris Tadić i Žika jakna, pa da ekipa bude na okupu. Ali jebiga, rasuli se na sve strane, osnovali svoje kombi stranke i sad su svi kombi stranke, bez ikakve šanse da opet vide Skupštinu, osim kao turisti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Carmello Šešelj je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

A, to. Pa nema veze s prošlom vlašću, logično. Ja sam po ubeđenju srpski monarhista.

I uvek ću tako glasati.

Pa zato sam i skrenuo pažnju da nisi Đilasev, Jeremićev i Lutovčev glasač. Samo fale Mlađan Dinkić, Boris Tadić i Žika jakna, pa da ekipa bude na okupu. Ali jebiga, rasuli se na sve strane, osnovali svoje kombi stranke i sad su svi kombi stranke, bez ikakve šanse da opet vide Skupštinu, osim kao turisti.


Jao ne pominji ih, molim te. :rigam

Kad vidim ko sve hoće u ministarske fotelje, more dobar mi je i kralj sa govornom manom.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1147 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 101 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO