HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 15:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1147 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
I kada ja kažem da prema njima postoji ogroman masovni i duboki prezir, Aleksije ne veruje u to. Pročitao je u par kolumni koje su pisali njegovi malobrojni istomišljenici da to nije tako, i onda dođe nama u Srbiji samouvereno da objašnjava da to nije tako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Carmello Šešelj je napisao/la:
I kada ja kažem da prema njima postoji ogroman masovni i duboki prezir, Aleksije ne veruje u to. Pročitao je u par kolumni koje su pisali njegovi malobrojni istomišljenici da to nije tako, i onda dođe nama u Srbiji samouvereno da objašnjava da to nije tako.


Nemam ja druže vremena ni volje da mrzim nešto od pre 8 godina. Glup hobi.

Gde si čitao te kolumne, da nije na Peščaniku? :zubati

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18575
Carmello Šešelj je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Ako je vladajuca koalicija DS-SPS osvojila 2012. vise nego 2008. kad je osvojila vlast, onda je valjda jasno da su mogli da nastave da vladaju. Narod im nije zamerao ekonomsku situaciju do te mere da bi ih rusio. Dakle, presudilo je nesto drugo.
Jos jedna bitna stvar: kada se analiziraju izborni rezultati, vrlo relevantno je uzeti u obzir i izborne uslove. Ako nema demokratije kao 2000. ili 2020. onda je sasvim razumno drugacije posmatrati izborne rezultate, od rezutata u demokratskim uslovima.

E, i ovo sam zaboravio da ti poručim, ajde budi pošten jednom u životu i prestani da zamenjuješ teze. Da, ni DS ni SNS nisu imale natpolovičnu većinu, i SPS je bio neophodan i jednima i drugima da formiraju vladu. Ali SNS je svejedno osvojio više glasova od DS. A SPS je u promenio dres, jer su ih DS, u svojoj beskonačnoj mudrosti, vređali tokom cele predizborne kampanje 2012. Ne njih, nego PUPS, koji je bio u koaliciji sa SPS. Sad, što su mislili da je Ivica malouman, pa neće shvatiti da se uvrede ustvari odnose na SPS je još jedan pokazni primer inteligencije DS ekipe, i jedan od razloga što su ostali bez vlasti. I prinuđen sam da ponovim opet stvari koje sam već rekao, i 2000. i 2012. je došlo do promene vlasti zbog razlike od par posto u glasovima, bez obzira što je u oba slučaja narod masovno izašao na izbore. Ponavljam i ovo, kada neko zajaše vlast u Srbiji, mora baš žestoko i temeleljno da zasere da bi motivisao masu ljudi da izađe na izbore i skine ga. I to da zasere isključivo u ekonomiji, pitanja geopolitičkog nacionalnog tipa ljude ne zanimaju previše i nisu okidač za masovno glasanje protiv vlasti.

I prestani sa svojim staljinističkim načinom razmišljanja. Ja ti govorim istinu i realnost. To što se istina i realnost ne slažu sa onim što ti želiš da čuješ i želiš da budeš istina i realnost, to ne znači da je istinito stanje moja žarka želja i da me zbog toga prozivaš režimskim botom. Ali evo sada kažeš da mi više ne lepiš te epitete, to je pohvalno da si konačno uspeo da shvatiš i pitam se koliko će dugo trajati.


Pa SRS je od 2003. uvek pojedinacno bila najjaca. Ali nikada nije formirala vladu. Njihov derivat SNS je tu tradiciju nastavio 2012. Imali su vise od DS, ali manje u odnosu koliko je SRS imao 2008. u odnosu na DS. Ne mozes razdvajati DS i SPS jer su zahvaljujuci onome sto su radili u periodu 2008-2012. dobili vise glasova 2012. nego 2008. Ti bi iskasapio vladajucu koaliciju, samo da bi potvrdio neku svoju poentu. Da ne spominjemo da si preskocio sve primere koji potvrdjuju da ekonomija nije presudna, kamoli jedina vazna pri opredeljivanju na izborima.

Dakle, Seso, ti ne govoris istinu niti predstavljas realnost. Nego staljinisticki agresivno zelis da svoju predstavu ili zelju kakva stvarnost treba da bude, predstavljas kao istinsku stvarnost. Prvo, ti ne znas kako se utvdjuje stvarnost, narocito politicka. Na Fakuletetu politickih nauka postoji na osnosvnim studijama predmet koji je ujedno i najtezi na tom fakultetu. Zove se Metodologija politickih nauka. Na Filozofskom fakultetu, na odseku za Sociologiju postoji predmet Osnovi metodologije drustvenih nauka. Udbenik Djure Susunjica namenjen za taj predmet je jako tesko stivo. A na poslediplomskim studijima, citavi smerovi su posveceni metodologiji. Sta je metogologija? To je nauka/disciplina koja proucava nacin sticanja (naucnog) saznanja o predmetu. Dakle, postoji nacin kako se proucavaju dustveni/politicki fenomeni, tj. kako se utvrdjuje istina o njima. Sve mimo tog nacina/metoda, je nagadjanje, da ne kazem lupetanje. U spomenutim naukama nigde nije naveden nacin koji ti primenjijes "ja pricao s ljudima iz svoje okoline, ja stekao utisak, njih niko ne voli, ne podnosi...". To je besmisleno.
Prva instrukcija kako pristupati drustvenom/politickim fenomenima kad je metodologija u pitanju jeste totalitet! Dakle, fenomen mora se posmatra u celini i uzimaju se u obzir sve varijable koje uticu na njegovo formiranje u aktuelnom obliku.
U prevodu, ako utvdjujes neciju politicku snagu (npr. SNS), ne analiziras samo cin izbora i ankete, nego i pouzdanost izbora i anketa. Ako je izvesno da je drustvo pod pritiskom, da nije dobro informisano, da je u strahu, onda pouzdanost anketa i izbora je vrlo niska, i prakticno neupotrebljiva za zakljucak. A ti, kao sivonja, navalio bas to da upotrebljavas, i da ignorises druge faktore koji uticu na utvrdjivanje istine o fenomenu.
Taj nacin, kada istrazivac izbegava da posmatra fenomen u celini (totalitet) zove se naucni redukcionizam. Naucni redukcionizam je oznacen kao primer laznog utvrdjivanja tacnosti. Npr. kada samo odnos DS - SNS 2012. predstavis kao "kaznjavanje DS zbog ekonomskih rezultata u periodu od 2008-2012." a pritome izbegnes da uzmes u obzir podrsku celoj vladajucoj koaliciji iz tog perioda, svojevrsni je redukcionizam i ono sto je njime utvrdjeno nije istina, nije istinsko stanje stvari, nego materijal upotrebljiv za politicku propagandu. Nista novo nisi smislio, na FPN, na cetvrtoj ili trecoj godini postoji predmet Politicki marketing, koji odavno proucio ovo sto ti ovde izvodis i dao mu je odgovarjuce ime i znacenje.

Dakle, buduci da ti pored spomenutih naucnih institucija (FF, FPN) nisi ni prosao, a pogotovo nisi usao unutra i procitao neku knjigu iz njihovih biblioteka, a ja eto jesam, kao i analiticari koje ti potcenjujes, bilo bi najnormalnije da kazes sebi "ja ne znam kako se utvrdjuje istina o politickoj stvarnosti, a Aleksije zna, pa u njegovi zakljucci daleko vredniji od mojih".
Naucna metodologija ne uvazava neciji boravak na odredjenom mestu kao nesto relevantno za utvrdjivanje tacnog stanja prilika na tom mestu. Jedan primer iz predmeta Socijalna psihologija, kada se proucava tzv. gestalt-psihologija: Kocijas tera kocije po sneznoj mecavi preko jednog malog brdasca, pa preko ravne povrsine, sve do jedne krcme na drugom brdascetu. U krcmi mu kazu da je upravo presao preko zaledjenog jezera. Kad je to cuo, dobije infarkt. Naravoucenije: on koji je bio na licu mesta na jezeru nije znao svoju situaciju, a oni koji nisu bili na licu mesta, znali su njegovu situaciju jer prosto imaju predznanja i iskustvo. Dakle, to sto si ti u Srbiji, ne znaci da znas bolje stanje stvari u Srbiji od mene.
Ljudi poput tebe bi trebalo da se okrenu onome u cemu su dobri i da se time bave. Ako se bave politikom to nece dobro da bude. A buduci da bas takvi kao ti guraju se gde im nije mesto, zemlja i jeste u ocajnom stanju, uprkos njihovom pokusaju da "realnost" predstave na svoj nacin.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ti ne umeš da razgovaraš bez imputiranja. Evo sada projektuješ da ja zaključke donosim na osnovu mišljenja svog uskog kruga prijatealja. Na stranu što ja još uvek imam krug prijatelja, za razliku od tebe koji prijatelje smatraš piscima koumni koje ne znaš, jer sam ostao ovde da živim, njihovo mišljenene ne utiče previše na moj stav, u neobaveznoj priči na temu politike sa hiljadama ljudi koji mi nisu bliski prijatelji, više nego kristalno jasno vidim prezir prema žutima. A kada mi sve to ptvrdi još još nekoliko ciklusa izbora, ja ne razumem o čemu ti zu sereš i šta pokušavaš da nas ubediš. DS i nijhove opcepljene stranke su mrtve. Nad nijma treba da se bave istoričari. Njih čeka ista sudbina kao SPO.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 16:48 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 00:51
Postovi: 1877
Carmello Šešelj je napisao/la:
I prinuđen sam da ponovim opet stvari koje sam već rekao, i 2000. i 2012. je došlo do promene vlasti zbog razlike od par posto u glasovima, bez obzira što je u oba slučaja narod masovno izašao na izbore.


2012. uopšte nije bila masovna izlaznost (glasalo je 230k manje ljudi nego 2008, a milion manje nego 2000). Druga stvar je što je nakon toga katastrofalna izlaznost pa deluje da je tada bila velika izlaznost (2016. je glasalo oko 100k ljudi manje nego).
Da bi vlast bila bar malo ugrožena ugrožena potrebno je da izađe solidno preko 60% upisanih u biračkim spisak ili u realnosti preko 70% birača. Konkretno u brojevima, preko 4 miliona birača. Što više od tog broja to bolje za opoziciju.
Trenutno ovog scenarija nema ni na vidiku.

U CG je na ovim izborima izašlo 77% upisanih u birački spisak ili nekih 84% u realnosti. Kod nas bi sa tom izlaznošću SNS bio ispod 40% zato što je njihovo biračko telo maksimalno mobilisano. Druga stvar je što naša opozicija ne može da pridobije veliki deo birača kojima je muka i od vlasti, a i od opozicionih lidera.

Mislim da puno o opoziciji govore istraživanja NSPM-a u kome među opozicijom najviše dobija opcija ,,glasao bih za opoziciju, ali ne znam za koga'' kada je ponuđena u istraživanju (oko 20%, nekad i više).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
podrinje je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
I kada ja kažem da prema njima postoji ogroman masovni i duboki prezir, Aleksije ne veruje u to. Pročitao je u par kolumni koje su pisali njegovi malobrojni istomišljenici da to nije tako, i onda dođe nama u Srbiji samouvereno da objašnjava da to nije tako.


Nemam ja druže vremena ni volje da mrzim nešto od pre 8 godina. Glup hobi.

Gde si čitao te kolumne, da nije na Peščaniku? :zubati

Me, ali peretpostavljam da tamo soroš finansirani lobiji dižu bivšu vlast u vlast u nebesa. A apošto je to jedini aleksijev izbor informacuja koje ima iz daleke amerike, i nemože da ne zaklučuje ono što zaključuje.

Čovek je potpuno izgubljen za srpstvu stvar. Poštenije bi bilo da počne etnički da se izjašnjava kao priaddnik nekog drugog naroda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Carmello Šešelj je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Nemam ja druže vremena ni volje da mrzim nešto od pre 8 godina. Glup hobi.

Gde si čitao te kolumne, da nije na Peščaniku? :zubati

Me, ali peretpostavljam da tamo soroš finansirani lobiji dižu bivšu vlast u vlast u nebesa. A apošto je to jedini aleksijev izbor informacuja koje ima iz daleke amerike, i nemože da ne zaklučuje ono što zaključuje.

Čovek je potpuno izgubljen za srpstvu stvar. Poštenije bi bilo da počne etnički da se izjašnjava kao priaddnik nekog drugog naroda.


Opet ta amerika, jel to neki tvoj lucky shot ili čovek stvarno živi tamo? aleksije, di živiš ti? I odakle ti bre pravo... :zubati

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 18:51 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Ipak se postujete. Braca Srbi.

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Altomanović je napisao/la:
Ipak se postujete. Braca Srbi.


Ma evo ja pokušavam malo da razgalim ljude, da unesem neku pozitivnu energiju. Mnogo je sve živčano u poslednje vreme, si primetio ti to? Oće to za oko svaku sitnicu da uzme, oće da kinji da komentariše... Ali iz ove kože se ne može, jel tako rođaci?

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 19:01 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Ma ne citam Podrinje. Dobro je da imaju zivaca i vrijeme jednog za drugog. Tvrdoglavo je to :D

Ali ipak su pravi

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 12 ruj 2020, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Altomanović je napisao/la:
Ma ne citam Podrinje. Dobro je da imaju zivaca i vrijeme jednog za drugog. Tvrdoglavo je to :D

Ali ipak su pravi


Kraljevi, obojica. Njihove maratonske rasprave o politici su deo neodoljivog šarma ovog foruma. Pogotovo kad dođemo do toga ko je dosovac a ko nije. :zubati

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 13 ruj 2020, 03:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
podrinje je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Me, ali peretpostavljam da tamo soroš finansirani lobiji dižu bivšu vlast u vlast u nebesa. A apošto je to jedini aleksijev izbor informacuja koje ima iz daleke amerike, i nemože da ne zaklučuje ono što zaključuje.

Čovek je potpuno izgubljen za srpstvu stvar. Poštenije bi bilo da počne etnički da se izjašnjava kao priaddnik nekog drugog naroda.


Opet ta amerika, jel to neki tvoj lucky shot ili čovek stvarno živi tamo? aleksije, di živiš ti? I odakle ti bre pravo... :zubati

On kaže da živi tamo. Ja mu verujem.

Takođe misli da si ti za DS čim ne glasaš za vlat. Pošto samo te dve opcije postoje, kako je njegov binarni mozak zaključio. A i Peščanik mu je ubedljivo najomiljenije štivo za čitanje. Odatle vadi ove gluposti koje piše, a koje izazivaju salvu smeha kod nas koji živimo ovde i nismo dijaspora.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 13 ruj 2020, 03:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Lucho je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
I prinuđen sam da ponovim opet stvari koje sam već rekao, i 2000. i 2012. je došlo do promene vlasti zbog razlike od par posto u glasovima, bez obzira što je u oba slučaja narod masovno izašao na izbore.


2012. uopšte nije bila masovna izlaznost (glasalo je 230k manje ljudi nego 2008, a milion manje nego 2000). Druga stvar je što je nakon toga katastrofalna izlaznost pa deluje da je tada bila velika izlaznost (2016. je glasalo oko 100k ljudi manje nego).
Da bi vlast bila bar malo ugrožena ugrožena potrebno je da izađe solidno preko 60% upisanih u biračkim spisak ili u realnosti preko 70% birača. Konkretno u brojevima, preko 4 miliona birača. Što više od tog broja to bolje za opoziciju.
Trenutno ovog scenarija nema ni na vidiku.

U CG je na ovim izborima izašlo 77% upisanih u birački spisak ili nekih 84% u realnosti. Kod nas bi sa tom izlaznošću SNS bio ispod 40% zato što je njihovo biračko telo maksimalno mobilisano. Druga stvar je što naša opozicija ne može da pridobije veliki deo birača kojima je muka i od vlasti, a i od opozicionih lidera.

Mislim da puno o opoziciji govore istraživanja NSPM-a u kome među opozicijom najviše dobija opcija ,,glasao bih za opoziciju, ali ne znam za koga'' kada je ponuđena u istraživanju (oko 20%, nekad i više).

Glassči opozicije su masovno izašli i oborili DS sa vlasti. Štom2008. nije bio slučaj. Znam da moje iskustvo nije relevantan statistički podatak, ali znam masubljudi kojinnisubza DS, ali 2008. nisu izašli na izbore. Na moju veliku sramotu, ja tada jesam izašao na izbore i glasao za listu "Boris Tadić - Evropska budućnost" ili tsko nešto u tom stolu. Nekoliko godina kasnije, shatio sam da sam budala, da nisam kvalifikovan da glasam, i od tada ne izlazim na izbore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 13 ruj 2020, 03:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
E, i ovo sam zaboravio da ti poručim, ajde budi pošten jednom u životu i prestani da zamenjuješ teze. Da, ni DS ni SNS nisu imale natpolovičnu većinu, i SPS je bio neophodan i jednima i drugima da formiraju vladu. Ali SNS je svejedno osvojio više glasova od DS. A SPS je u promenio dres, jer su ih DS, u svojoj beskonačnoj mudrosti, vređali tokom cele predizborne kampanje 2012. Ne njih, nego PUPS, koji je bio u koaliciji sa SPS. Sad, što su mislili da je Ivica malouman, pa neće shvatiti da se uvrede ustvari odnose na SPS je još jedan pokazni primer inteligencije DS ekipe, i jedan od razloga što su ostali bez vlasti. I prinuđen sam da ponovim opet stvari koje sam već rekao, i 2000. i 2012. je došlo do promene vlasti zbog razlike od par posto u glasovima, bez obzira što je u oba slučaja narod masovno izašao na izbore. Ponavljam i ovo, kada neko zajaše vlast u Srbiji, mora baš žestoko i temeleljno da zasere da bi motivisao masu ljudi da izađe na izbore i skine ga. I to da zasere isključivo u ekonomiji, pitanja geopolitičkog nacionalnog tipa ljude ne zanimaju previše i nisu okidač za masovno glasanje protiv vlasti.

I prestani sa svojim staljinističkim načinom razmišljanja. Ja ti govorim istinu i realnost. To što se istina i realnost ne slažu sa onim što ti želiš da čuješ i želiš da budeš istina i realnost, to ne znači da je istinito stanje moja žarka želja i da me zbog toga prozivaš režimskim botom. Ali evo sada kažeš da mi više ne lepiš te epitete, to je pohvalno da si konačno uspeo da shvatiš i pitam se koliko će dugo trajati.


Pa SRS je od 2003. uvek pojedinacno bila najjaca. Ali nikada nije formirala vladu. Njihov derivat SNS je tu tradiciju nastavio 2012. Imali su vise od DS, ali manje u odnosu koliko je SRS imao 2008. u odnosu na DS. Ne mozes razdvajati DS i SPS jer su zahvaljujuci onome sto su radili u periodu 2008-2012. dobili vise glasova 2012. nego 2008. Ti bi iskasapio vladajucu koaliciju, samo da bi potvrdio neku svoju poentu. Da ne spominjemo da si preskocio sve primere koji potvrdjuju da ekonomija nije presudna, kamoli jedina vazna pri opredeljivanju na izborima.

Dakle, Seso, ti ne govoris istinu niti predstavljas realnost. Nego staljinisticki agresivno zelis da svoju predstavu ili zelju kakva stvarnost treba da bude, predstavljas kao istinsku stvarnost. Prvo, ti ne znas kako se utvdjuje stvarnost, narocito politicka. Na Fakuletetu politickih nauka postoji na osnosvnim studijama predmet koji je ujedno i najtezi na tom fakultetu. Zove se Metodologija politickih nauka. Na Filozofskom fakultetu, na odseku za Sociologiju postoji predmet Osnovi metodologije drustvenih nauka. Udbenik Djure Susunjica namenjen za taj predmet je jako tesko stivo. A na poslediplomskim studijima, citavi smerovi su posveceni metodologiji. Sta je metogologija? To je nauka/disciplina koja proucava nacin sticanja (naucnog) saznanja o predmetu. Dakle, postoji nacin kako se proucavaju dustveni/politicki fenomeni, tj. kako se utvrdjuje istina o njima. Sve mimo tog nacina/metoda, je nagadjanje, da ne kazem lupetanje. U spomenutim naukama nigde nije naveden nacin koji ti primenjijes "ja pricao s ljudima iz svoje okoline, ja stekao utisak, njih niko ne voli, ne podnosi...". To je besmisleno.
Prva instrukcija kako pristupati drustvenom/politickim fenomenima kad je metodologija u pitanju jeste totalitet! Dakle, fenomen mora se posmatra u celini i uzimaju se u obzir sve varijable koje uticu na njegovo formiranje u aktuelnom obliku.
U prevodu, ako utvdjujes neciju politicku snagu (npr. SNS), ne analiziras samo cin izbora i ankete, nego i pouzdanost izbora i anketa. Ako je izvesno da je drustvo pod pritiskom, da nije dobro informisano, da je u strahu, onda pouzdanost anketa i izbora je vrlo niska, i prakticno neupotrebljiva za zakljucak. A ti, kao sivonja, navalio bas to da upotrebljavas, i da ignorises druge faktore koji uticu na utvrdjivanje istine o fenomenu.
Taj nacin, kada istrazivac izbegava da posmatra fenomen u celini (totalitet) zove se naucni redukcionizam. Naucni redukcionizam je oznacen kao primer laznog utvrdjivanja tacnosti. Npr. kada samo odnos DS - SNS 2012. predstavis kao "kaznjavanje DS zbog ekonomskih rezultata u periodu od 2008-2012." a pritome izbegnes da uzmes u obzir podrsku celoj vladajucoj koaliciji iz tog perioda, svojevrsni je redukcionizam i ono sto je njime utvrdjeno nije istina, nije istinsko stanje stvari, nego materijal upotrebljiv za politicku propagandu. Nista novo nisi smislio, na FPN, na cetvrtoj ili trecoj godini postoji predmet Politicki marketing, koji odavno proucio ovo sto ti ovde izvodis i dao mu je odgovarjuce ime i znacenje.

Dakle, buduci da ti pored spomenutih naucnih institucija (FF, FPN) nisi ni prosao, a pogotovo nisi usao unutra i procitao neku knjigu iz njihovih biblioteka, a ja eto jesam, kao i analiticari koje ti potcenjujes, bilo bi najnormalnije da kazes sebi "ja ne znam kako se utvrdjuje istina o politickoj stvarnosti, a Aleksije zna, pa u njegovi zakljucci daleko vredniji od mojih".
Naucna metodologija ne uvazava neciji boravak na odredjenom mestu kao nesto relevantno za utvrdjivanje tacnog stanja prilika na tom mestu. Jedan primer iz predmeta Socijalna psihologija, kada se proucava tzv. gestalt-psihologija: Kocijas tera kocije po sneznoj mecavi preko jednog malog brdasca, pa preko ravne povrsine, sve do jedne krcme na drugom brdascetu. U krcmi mu kazu da je upravo presao preko zaledjenog jezera. Kad je to cuo, dobije infarkt. Naravoucenije: on koji je bio na licu mesta na jezeru nije znao svoju situaciju, a oni koji nisu bili na licu mesta, znali su njegovu situaciju jer prosto imaju predznanja i iskustvo. Dakle, to sto si ti u Srbiji, ne znaci da znas bolje stanje stvari u Srbiji od mene.
Ljudi poput tebe bi trebalo da se okrenu onome u cemu su dobri i da se time bave. Ako se bave politikom to nece dobro da bude. A buduci da bas takvi kao ti guraju se gde im nije mesto, zemlja i jeste u ocajnom stanju, uprkos njihovom pokusaju da "realnost" predstave na svoj nacin.

To sve pada u vodu, poštp SNS, za razliku od SRS-a, ima koalicioni potencijal. I ovaj tvoj argument još bolje može da se primeni na DOS, u kojem nijedna stranka pojedinačno nije bila jača od SRS-a. Ali ja neću da potežem toliko glup argument. I danas je 2020., ne 2012, i DS niti bilo koja DS-lika stranka ne može da pređe ni cenzus. Lepo ti kažem da će ih uskoro tražiti arheolozi i pitati se šta im se desilo da tako odjednom nestanu, kao što se desilo SPO. Ne dozvoljavaj da ti kolumnisti Peščanika daju lažnu nadu. Oni su toliko prezreni, da bi većima ljudi pre legla na aktiviranu defanzivnu bombu, nego glasala za njih. To je mrtvo i neće uskrsnuti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 13 ruj 2020, 04:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
podrinje je napisao/la:
Altomanović je napisao/la:
Ma ne citam Podrinje. Dobro je da imaju zivaca i vrijeme jednog za drugog. Tvrdoglavo je to :D

Ali ipak su pravi


Kraljevi, obojica. Njihove maratonske rasprave o politici su deo neodoljivog šarma ovog foruma. Pogotovo kad dođemo do toga ko je dosovac a ko nije. :zubati

On je DOS-ovac, vatreni. I uveren je da su svi koji nisu izašli na uzbore, takođe DOS-ovci. Činjenica da nijedna od tih stranaka nije došla ni blizu prolaska cenzusa ga ne pokolebljava. Jer to bi onda značilo da kolumnisti Peščanika nisu bili u pravu. A kolumnisti Peščanika ne mogu ne da budu u pravu, inače bi nam nebo palo na glavu da nas kazni.

Mislio je i da ti glasaš za DS ili neku od nijhovih klonova. Tako da sam siguran da je trenutno jako razočaran u tebe, i, iako sam siguran u činjenicu da te zbog toga smatra glupim, neće to izgovoriti, i zadržaće tu misao za sebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 13 ruj 2020, 07:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18575
Carmello Šešelj je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Kraljevi, obojica. Njihove maratonske rasprave o politici su deo neodoljivog šarma ovog foruma. Pogotovo kad dođemo do toga ko je dosovac a ko nije. :zubati

On je DOS-ovac, vatreni. I uveren je da su svi koji nisu izašli na uzbore, takođe DOS-ovci. Činjenica da nijedna od tih stranaka nije došla ni blizu prolaska cenzusa ga ne pokolebljava. Jer to bi onda značilo da kolumnisti Peščanika nisu bili u pravu. A kolumnisti Peščanika ne mogu ne da budu u pravu, inače bi nam nebo palo na glavu da nas kazni.

Mislio je i da ti glasaš za DS ili neku od nijhovih klonova. Tako da sam siguran da je trenutno jako razočaran u tebe, i, iako sam siguran u činjenicu da te zbog toga smatra glupim, neće to izgovoriti, i zadržaće tu misao za sebe.


Moj Seso, ne zna se jesi li vise glup ili pokvaren. Koliko juce sam ti dao link sa intervjuom Koste Cavoskog da pogledas, a ti si i njega omalovazio kao i analiticare sa Pescanika. Predlagao sam ti i analize Djordja Vukadinovica. Iz toga svako iole normalan ce zakljuciti da ja pratim sve, od gradjanista do nacionalista. A ti ne pratis nista, a omalovazavas sve, ukljucujuci i najeminentnije naucne radnike, sto te cini jednim tuznim neozbiljnim klovnom.
I nije cudo sto ne zelis da padne vlada laznih doktora nauka, keramicara koji upravljaju BIA, vlasnika pecenjara koji upravljaju EPS-om i sl. Samo u takvom sistemu i motac dzointa moze da se nada nekoj fotelji, barem dok takvi ignoranti svu zemlju ne uniste. :neznam Cak si i njihov pojmovno-kategorijalni aparat usvojio, ma kako isti bio besmislen: Dos i dosovci ne postoje od raspada koalicije 2003. ali za seseljvski sljam postoje. :neznam
Ti zvocas ljudima da su glupi i neznalice, ovakvi ili onakvi, a ne ja. Pa si takav bio i prema podrinju. Sad si malo ljibazniji, jer sam ti ja zadao briga, pa ne smes jos i sa drugima da se kacis. :001_cool

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 13 ruj 2020, 07:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18575
Carmello Šešelj je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Pa SRS je od 2003. uvek pojedinacno bila najjaca. Ali nikada nije formirala vladu. Njihov derivat SNS je tu tradiciju nastavio 2012. Imali su vise od DS, ali manje u odnosu koliko je SRS imao 2008. u odnosu na DS. Ne mozes razdvajati DS i SPS jer su zahvaljujuci onome sto su radili u periodu 2008-2012. dobili vise glasova 2012. nego 2008. Ti bi iskasapio vladajucu koaliciju, samo da bi potvrdio neku svoju poentu. Da ne spominjemo da si preskocio sve primere koji potvrdjuju da ekonomija nije presudna, kamoli jedina vazna pri opredeljivanju na izborima.

Dakle, Seso, ti ne govoris istinu niti predstavljas realnost. Nego staljinisticki agresivno zelis da svoju predstavu ili zelju kakva stvarnost treba da bude, predstavljas kao istinsku stvarnost. Prvo, ti ne znas kako se utvdjuje stvarnost, narocito politicka. Na Fakuletetu politickih nauka postoji na osnosvnim studijama predmet koji je ujedno i najtezi na tom fakultetu. Zove se Metodologija politickih nauka. Na Filozofskom fakultetu, na odseku za Sociologiju postoji predmet Osnovi metodologije drustvenih nauka. Udbenik Djure Susunjica namenjen za taj predmet je jako tesko stivo. A na poslediplomskim studijima, citavi smerovi su posveceni metodologiji. Sta je metogologija? To je nauka/disciplina koja proucava nacin sticanja (naucnog) saznanja o predmetu. Dakle, postoji nacin kako se proucavaju dustveni/politicki fenomeni, tj. kako se utvrdjuje istina o njima. Sve mimo tog nacina/metoda, je nagadjanje, da ne kazem lupetanje. U spomenutim naukama nigde nije naveden nacin koji ti primenjijes "ja pricao s ljudima iz svoje okoline, ja stekao utisak, njih niko ne voli, ne podnosi...". To je besmisleno.
Prva instrukcija kako pristupati drustvenom/politickim fenomenima kad je metodologija u pitanju jeste totalitet! Dakle, fenomen mora se posmatra u celini i uzimaju se u obzir sve varijable koje uticu na njegovo formiranje u aktuelnom obliku.
U prevodu, ako utvdjujes neciju politicku snagu (npr. SNS), ne analiziras samo cin izbora i ankete, nego i pouzdanost izbora i anketa. Ako je izvesno da je drustvo pod pritiskom, da nije dobro informisano, da je u strahu, onda pouzdanost anketa i izbora je vrlo niska, i prakticno neupotrebljiva za zakljucak. A ti, kao sivonja, navalio bas to da upotrebljavas, i da ignorises druge faktore koji uticu na utvrdjivanje istine o fenomenu.
Taj nacin, kada istrazivac izbegava da posmatra fenomen u celini (totalitet) zove se naucni redukcionizam. Naucni redukcionizam je oznacen kao primer laznog utvrdjivanja tacnosti. Npr. kada samo odnos DS - SNS 2012. predstavis kao "kaznjavanje DS zbog ekonomskih rezultata u periodu od 2008-2012." a pritome izbegnes da uzmes u obzir podrsku celoj vladajucoj koaliciji iz tog perioda, svojevrsni je redukcionizam i ono sto je njime utvrdjeno nije istina, nije istinsko stanje stvari, nego materijal upotrebljiv za politicku propagandu. Nista novo nisi smislio, na FPN, na cetvrtoj ili trecoj godini postoji predmet Politicki marketing, koji odavno proucio ovo sto ti ovde izvodis i dao mu je odgovarjuce ime i znacenje.

Dakle, buduci da ti pored spomenutih naucnih institucija (FF, FPN) nisi ni prosao, a pogotovo nisi usao unutra i procitao neku knjigu iz njihovih biblioteka, a ja eto jesam, kao i analiticari koje ti potcenjujes, bilo bi najnormalnije da kazes sebi "ja ne znam kako se utvrdjuje istina o politickoj stvarnosti, a Aleksije zna, pa u njegovi zakljucci daleko vredniji od mojih".
Naucna metodologija ne uvazava neciji boravak na odredjenom mestu kao nesto relevantno za utvrdjivanje tacnog stanja prilika na tom mestu. Jedan primer iz predmeta Socijalna psihologija, kada se proucava tzv. gestalt-psihologija: Kocijas tera kocije po sneznoj mecavi preko jednog malog brdasca, pa preko ravne povrsine, sve do jedne krcme na drugom brdascetu. U krcmi mu kazu da je upravo presao preko zaledjenog jezera. Kad je to cuo, dobije infarkt. Naravoucenije: on koji je bio na licu mesta na jezeru nije znao svoju situaciju, a oni koji nisu bili na licu mesta, znali su njegovu situaciju jer prosto imaju predznanja i iskustvo. Dakle, to sto si ti u Srbiji, ne znaci da znas bolje stanje stvari u Srbiji od mene.
Ljudi poput tebe bi trebalo da se okrenu onome u cemu su dobri i da se time bave. Ako se bave politikom to nece dobro da bude. A buduci da bas takvi kao ti guraju se gde im nije mesto, zemlja i jeste u ocajnom stanju, uprkos njihovom pokusaju da "realnost" predstave na svoj nacin.

To sve pada u vodu, poštp SNS, za razliku od SRS-a, ima koalicioni potencijal. I ovaj tvoj argument još bolje može da se primeni na DOS, u kojem nijedna stranka pojedinačno nije bila jača od SRS-a. Ali ja neću da potežem toliko glup argument. I danas je 2020., ne 2012, i DS niti bilo koja DS-lika stranka ne može da pređe ni cenzus. Lepo ti kažem da će ih uskoro tražiti arheolozi i pitati se šta im se desilo da tako odjednom nestanu, kao što se desilo SPO. Ne dozvoljavaj da ti kolumnisti Peščanika daju lažnu nadu. Oni su toliko prezreni, da bi većima ljudi pre legla na aktiviranu defanzivnu bombu, nego glasala za njih. To je mrtvo i neće uskrsnuti.


Ne Seso. Rezimi poput Vucicevog padaju kada se formira sirok narodni pokret opozicionih stranaka, sindikata, udruzenja gradjana i poneka NVO. Mozda i sa Crkvom unutra. I takvi pokreti stvore od izbora referendumsku atmosferu "za i protiv rezima" i rezim onda pada. To je abeceda politicke filozofije, sa sve primerima od Valense i Solidarnosti do 5. oktobra.
Ti bi naravno voleo da se veruje da opozicija ne moze smeniti rezim, nego treba neka nova opozicija da se stvori, a tvoj Picousti da vlada, jer eto svi su ispod cenzusa koji su protiv njega. Seso ako meni ne verujes prouci neke druge. Kad nema demokratije svako istrazivanje javnog mnenja je varljivo. Ono sto ti se danas cini neverovatnim, sutra se preokrene. To je skoro kao prirodni zakon. :palacgore1

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 13 ruj 2020, 07:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18575
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ti ne umeš da razgovaraš bez imputiranja. Evo sada projektuješ da ja zaključke donosim na osnovu mišljenja svog uskog kruga prijatealja. Na stranu što ja još uvek imam krug prijatelja, za razliku od tebe koji prijatelje smatraš piscima koumni koje ne znaš, jer sam ostao ovde da živim, njihovo mišljenene ne utiče previše na moj stav, u neobaveznoj priči na temu politike sa hiljadama ljudi koji mi nisu bliski prijatelji, više nego kristalno jasno vidim prezir prema žutima. A kada mi sve to ptvrdi još još nekoliko ciklusa izbora, ja ne razumem o čemu ti zu sereš i šta pokušavaš da nas ubediš. DS i nijhove opcepljene stranke su mrtve. Nad nijma treba da se bave istoričari. Njih čeka ista sudbina kao SPO.


Nazvao si me prvo Amerikancem i zlim, zatim Rusom i emotivnim, pa onda Dosovcem i mozda sam nesto propustio. I onda ti imas drskosti da nekome pripisujes imputiranje. DS ne koalira sa vlastima kao sto je SPO koalirao sa Milosevicem, tako da to nije uporedivo. I glupo je da se pozivas na nedemokratske izbore kao pokazatelj necega. Moze li to da dopre do tebe?

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 13 ruj 2020, 07:41 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Vidim da je u sporazumu naveden i američki transport plina preko LNG-a i nafte, odnosi li se to na transport preko Hrvatske?
Hoćemo li zaraditi na tome?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 13 ruj 2020, 07:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Kostu Čavoškog, i pogotovo Đorđa Vukadinovića, smatram budalama. S tim što je Đorđe Vukadinović za nekoliko nivoa veća budala, što ne amnestira Kostu Čavoškog kao mudrog čoveka. Ne pozivaj se i ne citiraj ljude za koje ti misliš da su autoriteti, pošto su daleko od toga nego reci šta tome ti misliš, svojim, a ne njihovim rečima.. Kostu Čavoškog bih pažljivo slušao dok govori neku lekciju iz materije prava, za politiku je glup. A Đorđa Vukadinovića kad vidim, odmah menjam kanal. Govori svoja mišljenja, ne pozivaj se na neznalice, od kojih je jedan stručnjak u svojoj oblasti, ali nije u oblasti u koju voli da trpa nos. A Đorđe Vukadinović nije stručnjak ni u jednoj oblasti, nego analitičar koji ni o čemu ne zna ništa i čija se svaka "analiza" pokazala pogrešnom. Nije valjda da nemaš šta sam da kažeš, pa si prinuđen da se referišeš na tako "moćne" autoritete.

I DS i ekipa su mrtvi, jedu ih crvi, i to će ti skoro svako u Srbiji reći, bez obzira što te Peščanik uverava u suprotno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 13 ruj 2020, 07:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
bobanovski je napisao/la:
Vidim da je u sporazumu naveden i američki transport plina preko LNG-a i nafte, odnosi li se to na transport preko Hrvatske?
Hoćemo li zaraditi na tome?

Uopšten sporazum o diversifikaciji gasa, koji može, a i ne mora da se ostvari. Isto je potpisala i Nemačka (zemlja još uvek okupirana of SAD), pa kupuju gas samo od Rusa. Kupovaćemo šta je jeftinije. A što se tiče Krka, ti terminali postoje i u Grčkoj, a ni od jednog ni od drugog nije izgrađen gasovod. Kod vas, mislim da nije izgrađen ni terminal, da ne pričamo o drugom. I nije iznenađenje da su svi ti terminali u Evropi maksimum 1/3 puni, niko neće da kupuje značajno skuplji gas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 13 ruj 2020, 07:58 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Carmello Šešelj je napisao/la:
bobanovski je napisao/la:
Vidim da je u sporazumu naveden i američki transport plina preko LNG-a i nafte, odnosi li se to na transport preko Hrvatske?
Hoćemo li zaraditi na tome?

Uopšten sporazum o diversifikaciji gasa, koji može, a i ne mora da se ostvari. Isto je potpisala i Nemačka (zemlja još uvek okupirana of SAD), pa kupuju gas samo od Rusa. Kupovaćemo šta je jeftinije. A što se tiče Krka, ti terminali postoje i u Grčkoj, a ni od jednog ni od drigog nije izgrađen gasovod. Kod vas, mislim da nije izgrađen ni terminal, da ne pričamo o drugom. I nije iznenađenje da su svi ti terminali u Evropi maksimum 1/3 puni, niko neće da kupuje značajno skuplji gas.

Dakle potpisano se može ali i ne mora poštivati?

Šta misliš hoćete li izbaciti Huawei iz Srbije?

Inače zanimljivo je da smo mi sad prst i nokat s Francuzima koji žele priznati Palestinu dok ste vi priznali Jerusalem kao glavni grad Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 13 ruj 2020, 08:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa potpisano je nešto uopšteno što može da se interpretira mililon načina. Ništa konkretno.

Što se tiče Francuske, jel to znači da ste vi sad prst i nokat
i sa Turskom i Iranom koje takođe žele da priznaju Palestinu? Ne razmišljaj tako jednostavno i jednodimenzijalno. Oni su trenutno protiv Turske. Tačka. Pitanje Palestine je skroz petnaesti problem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 13 ruj 2020, 11:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Citat:
Svojatanje srpskog nasleđa na Kosmetu je širenje etničke i verske mržnje



Eparhija raško-prizrenska, povodom jučerašnjeg teksta prištinskog lista Koha, saopštile je da je ovakvo pisanje „otvoreno i neskriveno širi etničku i versku mržnju prema srpskom narodu na Kosovu i Metohiji i prema njegovoj duhovnoj i kulturnoj baštini”.

U eparhiji navode da autor teksta, profesor istorije Bedri Muhadri, u maniru otvorene propagande, bez ijednog argumenta koji potvrđuju nezavisni međunarodni istorijski izvori, tvrdi da su svetinje SPC na ovim prostorima arberijske (albanske) i da su navodno ništa drugo do njihove uzurpirane rimokatoličke crkve.

„Poruka je jasna. SPC treba da se iseli sa Kosova i Metohije sa svojim monaštvom i narodom i 'oslobodi' svoje vekovne svetinje koje treba da postanu albanski spomenici. Pored etničkog čišćenja 200.000 Srba i nealbanaca od 1999. godine naovamo, sada je u toku i sve aktivnije negiranje i čišćenje kulturnog identiteta srpskog naroda i naše Crkve i to na očigled međunarodne zajednice, a sa ciljem potpunog brisanja svakog traga srpskog postojanja koji se ovde vidi na svakom koraku kroz vekove,” saopštila je eparhija.

Dodaju da sramni tekstovi, kao što je Kohin, nimalo ne doprinose izgradnji demokratskog društva jednakih građana i prava svih i još jasnije ukazuju na potrebu dodatne dugoročne zaštite svetinja SPC, bez obzira na tok i ishod političkog dijaloga.

Ova pseudo-istorijska tvrdnja Muhadrija, podsećaju u eparhiji, nije novijeg porekla, već je kontinuirano plasira, naročito u poslednjih nekoliko decenija, više kosovskih albanskih autora koji svetinje SPC vide kao najveću smetnju ostvarenju ideje etnički čistog albanskog Kosova.

„Iako ni ovaj, kao ni jedan drugi istoričar sa Kosova ne može da objasni činjenicu zašto su onda albanski ekstremisti tako nemilosrdno uništavali crkve i manastire koje prisvajaju, lomili krstove, iskopavali hrišćanske grobove, skrnavili raspeća i ikone, ako su već toliko ponosni na hrišćansku tradiciju”, piše u saopštenju eparhije.

Nepoštovanje sopstvenih kosovskih zakona i sudskih odluka zato je nedavno bila i jedna od tema sastanka na najvišem nivou između Beograda i Prištine sa predsednikom SAD, gde su se svi potpisnici obavezali da će poštovati verske slobode i prava SPC, navode iz Eparhije raško prizrenske.

Ističe se da Eparhija i cela SPC ostaju na čvrstom stavu da se naše svetinje na Kosovu i Metohiji moraju ne samo fizički zaštititi od nasilja i mogućih terorističkih napada, već posebno i od sve agresivnijih institucionalnih pritisaka i bezakonja od kosovskih institucija i naročito od govora mržnje koji se širi preko pojedinih kosovskih medija.

„Naša Eparhija je sve vreme bila aktivno okrenuta izgradnji mira i dijaloga i zato se i ovom prilikom obraćamo posebno mladim kosovskim Albancima da se budućnost mora graditi na toleranciji, upoznavanju i poštovanju drugog”, navela je u saopštenju Eparhija raško-prizrenska, prenosi Tanjug.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Podjela Kosova
PostPostano: 13 ruj 2020, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
SPC na Kosovu ima bolji menadžment od Republike Srbije. Oni vide na koju se frulu danas svira, Vućič je politički diletant i promašaj kao državnik. A vi koji kličete čoveku koji rasteže najlon čarape za govornicom Skupštine, sve vam je jasno...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1147 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 51 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO