HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 00:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 122 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
@Leb

Govorio sam o tome da je zemlja spremna na sve opcije u budućnosti, ne o tome da će neko danas ići na Kosmet. Koja bi svrha toga bila dok se dole nalazi KFOR? Mislim, ajde KFOR, ali šta kasnije? Takvo razmišljanje "glavom kroz zid" i jeste dovelo zemlju tu gde jeste.

Sa druge strane, ne živiš ovde i vidiš samo ono što mediji prikazuju. Najveći deo vojnih i policijskih kapaciteta je okrenut prema jugu. Otvaraju se baze, nabavlja nova oprema, povećava broj pripadnika KoV i Žandarmerije. A narod baš i nije srećan situacijom. Policija sve češće mora da blokira put prema adm.liniji.

Srbija je izabrala da pregovara, uvažava želje drugih, postupa koliko-toliko u skladu sa idejama Brisela, ali šta će se desiti kada se to iscrpi?

Svi pristupate ovom pitanju kao da mora da se reši sutra, a to nije tako. Otvoren sukob traje 13-14 godina. Sukob nešto slabijeg intenziteta od osamdesetih. Kao što rekoh, mi možemo da čekamo. Ako nešto epohalno ne za*ebemo, pozicija Srbije će postajati jača, a ne slabija.

I stalno hoću da pitam, razmišlja li neko od vas u kakvoj će situaciji biti Makedonija ili BiH ako nekada Kosovo bude priznato kao država i još gore, ako se ujedini sa Albanijom?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Jagnjeca brigada je napisao/la:
I stalno hoću da pitam, razmišlja li neko od vas u kakvoj će situaciji biti Makedonija ili BiH ako nekada Kosovo bude priznato kao država i još gore, ako se ujedini sa Albanijom?


Ma što bi..
Tipična balkanska selektivna pamet.
Svi se pozivaju na AVNOJ-evske granice i neke Badintere, to pravilo jedino ne važi u slučaju Srbije. Dražesno :))

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
A ne da će biti opšti haos, nego...

Od besnog Beograda i ljudi u Srbiji, preko ohrabrenih Srba i Hrvata u BiH, do skoro opkoljenog Skoplja i uzbuđenih i optimističnih 20-25% Albanaca u Makedoniji.

Može se desiti da odjednom imamo znatno manji ili znatno veći broj država na Balkanu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Prekrajanje Balkana još nije gotovo. Dolaze vrlo turbulentne godine.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12342
Real gone je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:
I stalno hoću da pitam, razmišlja li neko od vas u kakvoj će situaciji biti Makedonija ili BiH ako nekada Kosovo bude priznato kao država i još gore, ako se ujedini sa Albanijom?


Ma što bi..
Tipična balkanska selektivna pamet.
Svi se pozivaju na AVNOJ-evske granice i neke Badintere, to pravilo jedino ne važi u slučaju Srbije. Dražesno :))


Kao prvo nisam se izjasnio u vezi Kosova, samo sam komentarisao mogućnost eventualnog rata.
Trebali bi znati kakva je američka politika da bi mogli komentarisati uticaj Kosova na BiH. Inače s njim nemamo veze niti nas šta ugrožava osim što će Srbi eventualno tražiti ista prava za RS. Hoće li američki interes biti to budemo vidjeli.

Činjenica je da pozicija Srbije nije svakim danom sve jača i jača kako tvrdite.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Lebowski je napisao/la:
Kao prvo nisam se izjasnio u vezi Kosova, samo sam komentarisao mogućnost eventualnog rata.
Trebali bi znati kakva je američka politika da bi mogli komentarisati uticaj Kosova na BiH. Inače s njim nemamo veze niti nas šta ugrožava osim što će Srbi eventualno tražiti ista prava za RS. Hoće li američki interes biti to budemo vidjeli.


O itekako imate veze. Inače, potpuno mi je genijalna situaciju u kojoj bošnjaki vrh hoće da prizna Kosovo. Vizionarski.

Lebowski je napisao/la:
Činjenica je da pozicija Srbije nije svakim danom sve jača i jača kako tvrdite.


Objasni. U odnosu na 1999. imamo daleko veći ugled, više saveznika, bolju ekonomsku situaciju itd. A braća Ameri su daleko od onoga što su tada bili. Što se više budu zapetljavali na drugoj strani to će manje moći da se posvete Balkanu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Lebowski je napisao/la:
Kao prvo nisam se izjasnio u vezi Kosova, samo sam komentarisao mogućnost eventualnog rata.
Trebali bi znati kakva je američka politika da bi mogli komentarisati uticaj Kosova na BiH. Inače s njim nemamo veze niti nas šta ugrožava osim što će Srbi eventualno tražiti ista prava za RS. Hoće li američki interes biti to budemo vidjeli.

Činjenica je da pozicija Srbije nije svakim danom sve jača i jača kako tvrdite.


Pa nisam ni mislila na tebe.
Ti mi još uvek levitiraš između nekakve neodređenosti u stavovima i blage netrpeljivosti prema Srbosima, pa me u principu nerviraš samo kad izbegavaš jasne odgovore.

A pozicija Srbije je do pre samo desetak godina bila dno, da veće ne može biti. Logično je da samo može na bolje.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Real gone je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Kao prvo nisam se izjasnio u vezi Kosova, samo sam komentarisao mogućnost eventualnog rata.
Trebali bi znati kakva je američka politika da bi mogli komentarisati uticaj Kosova na BiH. Inače s njim nemamo veze niti nas šta ugrožava osim što će Srbi eventualno tražiti ista prava za RS. Hoće li američki interes biti to budemo vidjeli.

Činjenica je da pozicija Srbije nije svakim danom sve jača i jača kako tvrdite.


Pa nisam ni mislila na tebe.
Ti mi još uvek levitiraš između nekakve neodređenosti u stavovima i blage netrpeljivosti prema Srbosima, pa me u principu nerviraš samo kad izbegavaš jasne odgovore.

A pozicija Srbije je do pre samo desetak godina bila dno, da veće ne može biti. Logično je da samo može na bolje.




Pozicija srbije je uvijek bila najaca kada je imala status hrabre zrtve. Poslije 1 sv. rata, primjerice.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12342
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Kao prvo nisam se izjasnio u vezi Kosova, samo sam komentarisao mogućnost eventualnog rata.
Trebali bi znati kakva je američka politika da bi mogli komentarisati uticaj Kosova na BiH. Inače s njim nemamo veze niti nas šta ugrožava osim što će Srbi eventualno tražiti ista prava za RS. Hoće li američki interes biti to budemo vidjeli.


O itekako imate veze. Inače, potpuno mi je genijalna situaciju u kojoj bošnjaki vrh hoće da prizna Kosovo. Vizionarski.

Kao što rekoh jedina poveznica je želja Srba za nadoknadom teritorije koja ne može proći ni u ovom niti jednom paralelnom svemiru bez podrške SAD i svijeta za takvo nešto. Ne kažem da neće biti želje za iskorištavanjem situacije ako se Kosovo odvoji skroz ali ta želja isto tako može biti lako ušutkana. Nije do nas.

Lebowski je napisao/la:
Činjenica je da pozicija Srbije nije svakim danom sve jača i jača kako tvrdite.


Objasni. U odnosu na 1999. imamo daleko veći ugled, više saveznika, bolju ekonomsku situaciju itd. A braća Ameri su daleko od onoga što su tada bili. Što se više budu zapetljavali na drugoj strani to će manje moći da se posvete Balkanu.


Objasni ti meni. 1999. Kosovo je bilo dio Srbije, sada je nezavisna država koju su priznale mnoge zemlje i imaju veliku podršku Amerike. Koje saveznike sad imate a niste 99? EU? Gdje je napredak u vezi integracije Kosova u Srbiju?
Objasni kako su Ameri daleko od onoga što su bili, to se previše spominje a nikakve veze sa realnošću. OK, Kina i Rusija postaju sile ali su generalno miljama i miljama iza SAD-a i po bogatstvu i uticaju na svijet. Ne volim ih ni ja ali sam realan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
totem je napisao/la:

Pozicija srbije je uvijek bila najaca kada je imala status hrabre zrtve. Poslije 1 sv. rata, primjerice.


Taman je i tad trebalo da bude priklještena, nakon gubitka više od polovine muškog stanovništva..i desetine hiljada ratnih invalida..

Ali interesantno je da se baš tada sveže kovala ideja nezavisne albanske države..

Citat:
Kako se računalo sa diktatom velikih sila kao i nebrojeno puta do tada, za neostvarenje suvereniteta Albanije, pripremljen je zahtev u pogledu teritorijalne kompenzacije i strategijskog obezbeđenja novom granicom prema mogućnoj ekspanzionističkoj italijanskoj politici u Albaniji.

Stečene pozicije u Albaniji Italija je nastojala da očuva i preko delegata privremene proitalijanske albanske vlade na Konferenciji mira, koji su u svom memorandumu zahtevali ispravke albanskih granica određenih Londonskim protokolom iz 1913. godine, tražeći priključenje Kosova i Metohije i zapadne Makedonije Albaniji. Ova italofilska vlada osnovana je uz pomoć Italije u Draču 25. decembra 1918. godine (tzv. "Dračka vlada") pod predsedništvom Turkan-paše Permetija koju su podržavali i sa njom sarađivali kosovski emigranti. Uz pomoć vlade Kraljevine SHS memorandum o granicama Albanije podneo je Vrhovnom Savetu i Esad-paša. On je u svom memorandumu od 16. aprila 1919. protestovao protiv tajnog Londonskog ugovora i tražio nezavisnu Albaniju u granicama iz 1913. godine.


Ove Pašićeve reči su i dalje aktuelne..

Citat:
Politiku vlade Kraljevine SHS prema susedima, posebno o pitanjima granica sa njima i problemima koji postoje, Pašić je izneo Predsedniku SAD, Vudru Vilsonu, u razgovoru vodjenom aprila 1919. godine u Parizu. Stav prema Albaniji u pogledu granica, već istaknut, ostao je nepromenjen: "Želeli bi da se očuva načelo "Balkan balkanskim narodima", i da se Albanskom narodu dade nezavisnost u granicama opredeljenim. Mi smo voljni da uđemo u carinsku uniju s njima, pa voljni smo da stupimo i u savez radi zajedničke odbrane ako oni žele. - Ali Protektorat Italije ili ma koje druge države značio bi stvarati nemir na Balkanu. Značilo bi stvarati drugu Bosnu i Ercegovinu, koja bi očito bila ognjište nesigurnosti i nemira."

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Ma ok, samo kazem da je Srbija, uvijek kada se oslanjala na francuska i donekle engleska pleca, dobro prolazila. Koliko vidim, ide opet tim putem. Jes da polako, ali ide...

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Real gone je napisao/la:
@osa, bez uvrede, ali 90% upisa koje sam od tebe videla na ovom forumu, a da su u vezi sa Srbijom, su uproštena/pojednostavljena opšta mesta, bez trunke analitičkog momenta i unošenja u priču.
ukratko - ne zanima te previše (što je legitimno i logično), ali dođeš čisto da baciš dve-tri rečenice-parole, uz neizbežno "podsećanje" Srba da su bad guys u očima svih suseda, pa je "red" da trpe posledice do daljnjeg.


čini ti se ja pokušavam zdravorazumski sagledati situaciju, kao što kod mene nećeš naći napis koji je protiv r.s. i volje srpskog naroda da što samostalnije od vlade u sarajevu rješava svoje probleme, jer jednostavno takvo je stanje stvari na terenu, tako nećeš naći ni napis da je kosovo srbija, jer jednostavno to nije točno, kako već napisah na ovoj ili nekoj drugoj temi, onaj tko sa kosovom razgovara o graničnim prijelazima, carinama i sl., a govori kako ne priznaje to isto kosovo, očito potcjenjuje zdrav razum ljudi....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Lebowski je napisao/la:
Objasni ti meni. 1999. Kosovo je bilo dio Srbije, sada je nezavisna država koju su priznale mnoge zemlje i imaju veliku podršku Amerike. Koje saveznike sad imate a niste 99? EU? Gdje je napredak u vezi integracije Kosova u Srbiju?


1999. godine, na Kosovo su tek ušle na Kosmet. Predsednik države je bio traženi haški optuženik. Odnosi sa drugim državama nisu postojali. Mostovi razrušeni, elektro energetski sistem u rasulu, bilo je pitanje kako preživeti narednu zimu. Na kosmetu situaciju koriste albanske bande i ubijaju, otimaju i proteruju preostalo stanovništvo, pale kuće i crkve. U svetskoj politici postoji samo jedan igrač - Amerika. Zajedno sa njom, većina bitnih evropskih država je upravo završila svoje učešće u agresiji na Jugoslaviju.

Fast forward 12 godina. KFOR, Euleks i albanske snage pokušavaju da prođu put od K.Mitrovice od administrativnog prelaza. Par desetina kilometara. Posle višemesečnog natezanja odustaju.

Lebowski je napisao/la:
Objasni kako su Ameri daleko od onoga što su bili, to se previše spominje a nikakve veze sa realnošću. OK, Kina i Rusija postaju sile ali su generalno miljama i miljama iza SAD-a i po bogatstvu i uticaju na svijet. Ne volim ih ni ja ali sam realan.


Leb, niko ne govori da su Kina i Rusija (posebno ne Rusija) ispred SAD. Ali više ne postoji samo jedna sila na svetu. Ni ekonomska, ni vojna, ni politička. A to daje prostor. Da postoji samo jedna, tzv. Kosovo bi dosad bilo član UN i završena priča. Zaglavljeni su. Imaju kvazi-državu koju održavaju na aparatima.

Možda ih ne voliš, ali nisi realan. Ili ne pratiš dovoljno. Porediti SAD 1999. i SAD 2012. je smešno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 15:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Osa, i ja mislim da na kosovu nema ni s od srbije. Sem sjevernog dijela. Ali sve je moguce u blizoj i siroj buducnosti. Da si nekom njemcu tridesetih rekao da ce skoro sva Prusija potpasti pod poljacima, sto bi ti rekao? A radi se o njemcima, ne o siptarima. Nisto nije iskljuceno.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
totem je napisao/la:
Osa, i ja mislim da na kosovu nema ni s od srbije. Sem sjevernog dijela. Ali sve je moguce u blizoj i siroj buducnosti. Da si nekom njemcu tridesetih rekao da ce skoro sva Prusija potpasti pod poljacima, sto bi ti rekao? A radi se o njemcima, ne o siptarima. Nisto nije iskljuceno.


naravno da je sve moguće, moguće je da albanci za 100 godina budu većina do niša, kao što je naravno moguće da srbija ponovo uspostavi svoj pravni poredak na kosovu, samo te mogućnosti se mjere u promilima.....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
E sada, do nisa..Njima je strah da udju u srbiju uopce.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
osa je napisao/la:
čini ti se ja pokušavam zdravorazumski sagledati situaciju, kao što kod mene nećeš naći napis koji je protiv r.s. i volje srpskog naroda da što samostalnije od vlade u sarajevu rješava svoje probleme, jer jednostavno takvo je stanje stvari na terenu, tako nećeš naći ni napis da je kosovo srbija, jer jednostavno to nije točno, kako već napisah na ovoj ili nekoj drugoj temi, onaj tko sa kosovom razgovara o graničnim prijelazima, carinama i sl., a govori kako ne priznaje to isto kosovo, očito potcjenjuje zdrav razum ljudi....


Politika Osa, politika. Šta treba da radimo, da glumimo Koštunicu?

Koji su atributi države?

Utvrđene granice i njihova kontrola? Kosovo ih nema.
Vlast na celoj teritoriji? Kosovo je nema.
Stolica u UN i drugim međunarodnim organizacijama? Kosova je nema.
Zakonodavna, sudska i izvršna vlast? Kosovo ih nema.
da ne idemo dalje...

Abhazija je daleko uspešnija i dugovečnija "država" nego što je to "Kosovo".

Posmatraj ti to kako hoćeš. To je tvoje pravo, ali to ne znači da si u pravu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
totem je napisao/la:
E sada, do nisa..Njima je strah da udju u srbiju uopce.


spomenuh promile, jedino što je sigurno kad se čovjek rodi je da će umrijeti, sve druge opcije su otvorene.....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Jagnjeca brigada je napisao/la:
osa je napisao/la:
čini ti se ja pokušavam zdravorazumski sagledati situaciju, kao što kod mene nećeš naći napis koji je protiv r.s. i volje srpskog naroda da što samostalnije od vlade u sarajevu rješava svoje probleme, jer jednostavno takvo je stanje stvari na terenu, tako nećeš naći ni napis da je kosovo srbija, jer jednostavno to nije točno, kako već napisah na ovoj ili nekoj drugoj temi, onaj tko sa kosovom razgovara o graničnim prijelazima, carinama i sl., a govori kako ne priznaje to isto kosovo, očito potcjenjuje zdrav razum ljudi....


Politika Osa, politika. Šta treba da radimo, da glumimo Koštunicu?

Koji su atributi države?

Utvrđene granice i njihova kontrola? Kosovo ih nema.
Vlast na celoj teritoriji? Kosovo je nema.
Stolica u UN i drugim međunarodnim organizacijama? Kosova je nema.
Zakonodavna, sudska i izvršna vlast? Kosovo ih nema.
da ne idemo dalje...

Abhazija je daleko uspešnija i dugovečnija "država" nego što je to "Kosovo".

Posmatraj ti to kako hoćeš. To je tvoje pravo, ali to ne znači da si u pravu.


po ovome što si napisao srbija je manje država od kosova, razmisli malo....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
totem je napisao/la:
E sada, do nisa..Njima je strah da udju u srbiju uopce.


Bila je ta priča kako će Šipci da demografski "poklope" sve do Niša. Međutim, ispostavilo se da ih je zafalilo i u Medveđi i Bujanovcu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 16:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
osa je napisao/la:
totem je napisao/la:
E sada, do nisa..Njima je strah da udju u srbiju uopce.


spomenuh promile, jedino što je sigurno kad se čovjek rodi je da će umrijeti, sve druge opcije su otvorene.....



Ok, kuzimo se. I ja mislim da je srbiji nemoguca misija povratak kosova, sem protjerivanja, ili masovnih egzekucija siptarskog zivlja. Da inkorporiras milijun i po, ako ne i vise siptara u drzavu, to je kao da se namjerno zarazis sidom.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
osa je napisao/la:
po ovome što si napisao srbija je manje država od kosova, razmisli malo....


Razmisli ti malo.

Ima li Srbija granice? Utvrđene ili regulisane međunarodnim sporazumom? Ima.
Vlast na celoj teritoriji? Ima, osim na KiM gde je delegirana organima UN-a po rezoluciji 1244.
Stolicu u UN i drugim međunarodnim organizacijama? Ima
Zak., sud. i izvršnu vlast? Ima. Nešto ne vidim razne Eu misije da organizuju sudove po Čačku i Užicu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Srbi(mislim na njihov vrh) i ne zeli Kosovo natrag, sem sjevernog dijela. Sluzi im za trgovanje. Ceh ce platiti BiH, kako mi slici.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12342
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Objasni ti meni. 1999. Kosovo je bilo dio Srbije, sada je nezavisna država koju su priznale mnoge zemlje i imaju veliku podršku Amerike. Koje saveznike sad imate a niste 99? EU? Gdje je napredak u vezi integracije Kosova u Srbiju?


1999. godine, na Kosovo su tek ušle na Kosmet. Predsednik države je bio traženi haški optuženik. Odnosi sa drugim državama nisu postojali. Mostovi razrušeni, elektro energetski sistem u rasulu, bilo je pitanje kako preživeti narednu zimu. Na kosmetu situaciju koriste albanske bande i ubijaju, otimaju i proteruju preostalo stanovništvo, pale kuće i crkve. U svetskoj politici postoji samo jedan igrač - Amerika. Zajedno sa njom, većina bitnih evropskih država je upravo završila svoje učešće u agresiji na Jugoslaviju.

Fast forward 12 godina. KFOR, Euleks i albanske snage pokušavaju da prođu put od K.Mitrovice od administrativnog prelaza. Par desetina kilometara. Posle višemesečnog natezanja odustaju.

Lebowski je napisao/la:
Objasni kako su Ameri daleko od onoga što su bili, to se previše spominje a nikakve veze sa realnošću. OK, Kina i Rusija postaju sile ali su generalno miljama i miljama iza SAD-a i po bogatstvu i uticaju na svijet. Ne volim ih ni ja ali sam realan.


Leb, niko ne govori da su Kina i Rusija (posebno ne Rusija) ispred SAD. Ali više ne postoji samo jedna sila na svetu. Ni ekonomska, ni vojna, ni politička. A to daje prostor. Da postoji samo jedna, tzv. Kosovo bi dosad bilo član UN i završena priča. Zaglavljeni su. Imaju kvazi-državu koju održavaju na aparatima.

Možda ih ne voliš, ali nisi realan. Ili ne pratiš dovoljno. Porediti SAD 1999. i SAD 2012. je smešno.


SAD i saveznici nikad neće izgubiti ulogu koju imaju sada, u to sam siguran, dok je svijeta ovakvog.

Samo jedno pitanje: Šta Srbija ima od Kosova na kojem nema nikakvu moć i uticaj i gdje Srbi moraju trpiti eventualne napade Albanaca? Meni se čini da će prije Srbiji "dosaditi" to nego Albancima i da će Srbija Kosovo iskoristiti samo kao asa u rukavu za neke druge stvari tipa približavanje EU.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ponovna prijetnja velikoalbanskih paramilitarista
PostPostano: 13 tra 2012, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
Jagnjeca brigada je napisao/la:
osa je napisao/la:
po ovome što si napisao srbija je manje država od kosova, razmisli malo....


Razmisli ti malo.

Ima li Srbija granice? Utvrđene ili regulisane međunarodnim sporazumom? Ima.
Vlast na celoj teritoriji? Ima, osim na KiM gde je delegirana organima UN-a po rezoluciji 1244.
Stolicu u UN i drugim međunarodnim organizacijama? Ima
Zak., sud. i izvršnu vlast? Ima. Nešto ne vidim razne Eu misije da organizuju sudove po Čačku i Užicu.


ima, kao što ih i kosovo ima, kontrolira li srbija granice, ne kontrolira, kao što ni kosovo ne kontrlira svoje, tko ne kontrolira veći komad svoje granice, definitivni srbija, naravno ako kosvo smatra svojim teritorijem, tko ne kontrlira veći dio svoje teritorije srbija ili kosovo, opet srbija, tko na većem dijelu nema svoju izvršnu i sudsku vlast opet srbija, jedina prednost je članstvo u u.n i međunarodnim organizacijama, ali s obzirom koliko je srbija duže država od kosova to i nije ništa čudno ni iznenađujuće...

i ne odgovori mi nitko koja država sa svojim teritorijem preegovara o graničnim prijelazima i carinama, dajte se uozbiljite, da srbija kosovo stvarno smatra svojim teritorijem svaki razgovor na ovu temu bi bio izlišan, i nitko iz srbije nikad ne bi sjeo za stol s bilo kim s kosova, osim da pregovara o mirnoj reintegraciji u ustavno-pravni poredak srbije...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 122 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 112 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO