HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 09:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 27 ožu 2010, 14:28 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
pucanj u noci je napisao/la:
Unekima se slucajevima uopce neslazem sa izjavama da su Albanci veliki prijatelji Hrvatske,naprotiv to je laz.Ovo sada sto kula o Kosovu je zatisje pred buru,pisao sam ranije kakav je plan i jos kad im se Turci spoju kuku nama majko radjaj junake ponovno.Evo Sinja evo Krbavske bitke itd,ovo sto nama ide u susret jest rat vjera a nikako nacija pa tko nezna,gdje su bili obrambeni zidovi krscanske Europe sigurno nisu tamo gdje misle da jesu.Pa kad oce sipci nezavisnost zasto je i nama nedaju Herceg Bosnu,mi bi rado iz ove nama nametnute tvorevine.A RS svi bi se spojili sa Srbijom,vec je to odavna pocelo gdje su Hrvati orijentirani prema Njemackoj Austriji a Srbi Rusija itd a oni su sami dvije struje koje se kose a mi zrtveni janjci koji nabasavamo na njihove spletke ma jao se nama.Velika mrlja nas jeste ustasizam i cetnistvo,ma nikako da se toga operemo kad nebude toga nase Medjugorsko zvono moglo bi se i dalje cuti nego sto se cuje.Ipak nekima ovdje na forumu je draze izgleda cuti mujezina nego zvono sa manastira pa izvolite otidjite malo u Travnik gdje se i zadnji dah krscanstva gasi, :smajl037 :smajl037 :smajl037 dali cese upaliti ikad vise????


nijedan albanac nije rušio katoličke crkve ni ubijao katoličke svećenike ni protjerivao i ubijao hrvatski narod.
zapamti to dobro mali.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 27 ožu 2010, 17:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 vel 2010, 18:53
Postovi: 792
Lokacija: iza kantuna
caporegime je napisao/la:

nijedan albanac nije rušio katoličke crkve ni ubijao katoličke svećenike ni protjerivao i ubijao hrvatski narod.
zapamti to dobro mali.

Sreca da nas nije bilo dolje, isto bi prosli.

_________________
ujeo vuk magarca


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 28 ožu 2010, 03:49 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 12:19
Postovi: 596
caporegime je napisao/la:
pucanj u noci je napisao/la:
Unekima se slucajevima uopce neslazem sa izjavama da su Albanci veliki prijatelji Hrvatske,naprotiv to je laz.Ovo sada sto kula o Kosovu je zatisje pred buru,pisao sam ranije kakav je plan i jos kad im se Turci spoju kuku nama majko radjaj junake ponovno.Evo Sinja evo Krbavske bitke itd,ovo sto nama ide u susret jest rat vjera a nikako nacija pa tko nezna,gdje su bili obrambeni zidovi krscanske Europe sigurno nisu tamo gdje misle da jesu.Pa kad oce sipci nezavisnost zasto je i nama nedaju Herceg Bosnu,mi bi rado iz ove nama nametnute tvorevine.A RS svi bi se spojili sa Srbijom,vec je to odavna pocelo gdje su Hrvati orijentirani prema Njemackoj Austriji a Srbi Rusija itd a oni su sami dvije struje koje se kose a mi zrtveni janjci koji nabasavamo na njihove spletke ma jao se nama.Velika mrlja nas jeste ustasizam i cetnistvo,ma nikako da se toga operemo kad nebude toga nase Medjugorsko zvono moglo bi se i dalje cuti nego sto se cuje.Ipak nekima ovdje na forumu je draze izgleda cuti mujezina nego zvono sa manastira pa izvolite otidjite malo u Travnik gdje se i zadnji dah krscanstva gasi, :smajl037 :smajl037 :smajl037 dali cese upaliti ikad vise????


nijedan albanac nije rušio katoličke crkve ni ubijao katoličke svećenike ni protjerivao i ubijao hrvatski narod.
zapamti to dobro mali.

Ma odakle ti ovo? Ja znam dvojicu katolika koji danas žive u Sisku, i oboja su pobjegla od tamo jer su im muslimani popljačkali i zapalili kuću.
A to što ti očito misliš da znaš sve, pa i dosta više od toga, u ovom slučaju ne vrijedi pišljiva boba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 28 ožu 2010, 12:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
Neretva73 je napisao/la:
caporegime je napisao/la:

nijedan albanac nije rušio katoličke crkve ni ubijao katoličke svećenike ni protjerivao i ubijao hrvatski narod.
zapamti to dobro mali.

Sreca da nas nije bilo dolje, isto bi prosli.

Ali zato Servi jesu, pitajte bilo kog Janjevca po Zagrebu.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 28 ožu 2010, 15:38 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 16:44
Postovi: 211
caporegime je napisao/la:
pucanj u noci je napisao/la:
Unekima se slucajevima uopce neslazem sa izjavama da su Albanci veliki prijatelji Hrvatske,naprotiv to je laz.Ovo sada sto kula o Kosovu je zatisje pred buru,pisao sam ranije kakav je plan i jos kad im se Turci spoju kuku nama majko radjaj junake ponovno.Evo Sinja evo Krbavske bitke itd,ovo sto nama ide u susret jest rat vjera a nikako nacija pa tko nezna,gdje su bili obrambeni zidovi krscanske Europe sigurno nisu tamo gdje misle da jesu.Pa kad oce sipci nezavisnost zasto je i nama nedaju Herceg Bosnu,mi bi rado iz ove nama nametnute tvorevine.A RS svi bi se spojili sa Srbijom,vec je to odavna pocelo gdje su Hrvati orijentirani prema Njemackoj Austriji a Srbi Rusija itd a oni su sami dvije struje koje se kose a mi zrtveni janjci koji nabasavamo na njihove spletke ma jao se nama.Velika mrlja nas jeste ustasizam i cetnistvo,ma nikako da se toga operemo kad nebude toga nase Medjugorsko zvono moglo bi se i dalje cuti nego sto se cuje.Ipak nekima ovdje na forumu je draze izgleda cuti mujezina nego zvono sa manastira pa izvolite otidjite malo u Travnik gdje se i zadnji dah krscanstva gasi, :smajl037 :smajl037 :smajl037 dali cese upaliti ikad vise????


nijedan albanac nije rušio katoličke crkve ni ubijao katoličke svećenike ni protjerivao i ubijao hrvatski narod.
zapamti to dobro mali.

Pa izgleda da lazu oni Hrvati sa kosova sto su se doselili u okolici Sibenika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 28 ožu 2010, 15:45 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 16:44
Postovi: 211
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
Neretva73 je napisao/la:
Sreca da nas nije bilo dolje, isto bi prosli.

Ali zato Servi jesu, pitajte bilo kog Janjevca po Zagrebu.

Sta da pitas jadni su Janjevci ovako su mi opisivali one koje poznam.Dok je bila ta nekakva VJ nije im bilo lose prigodom povlacenja,ostavila im je zalihe hrane dabi UCK cak poceo i nasilno da otima pa bilo je tu i tamo ubijanja od strane njih pa su se ovi iselili totalno.Ako cemo tako po pitanju ljudi LD svi bi prije presli na srpsku stranu nego na siptarsku ovaj divlji krmak ruje nekuda i nema pojma kuda :smajl037 :smajl037 :smajl037


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 28 ožu 2010, 15:49 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 16:44
Postovi: 211
Zepce Jugend je napisao/la:
caporegime je napisao/la:

nijedan albanac nije rušio katoličke crkve ni ubijao katoličke svećenike ni protjerivao i ubijao hrvatski narod.
zapamti to dobro mali.

Ma odakle ti ovo? Ja znam dvojicu katolika koji danas žive u Sisku, i oboja su pobjegla od tamo jer su im muslimani popljačkali i zapalili kuću.
A to što ti očito misliš da znaš sve, pa i dosta više od toga, u ovom slučaju ne vrijedi pišljiva boba.
Nebranim nikoga ali koliko je siptara dalo lovu da naoruzaju nase janjicare to neki na ovom furumu neznaju bakljave za kalasnjikove :smajl037 : :smajl037 :smajl037


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 28 ožu 2010, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
pucanj u noci je napisao/la:
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
Ali zato Servi jesu, pitajte bilo kog Janjevca po Zagrebu.

Sta da pitas jadni su Janjevci ovako su mi opisivali one koje poznam.Dok je bila ta nekakva VJ nije im bilo lose prigodom povlacenja,ostavila im je zalihe hrane dabi UCK cak poceo i nasilno da otima pa bilo je tu i tamo ubijanja od strane njih pa su se ovi iselili totalno.Ako cemo tako po pitanju ljudi LD svi bi prije presli na srpsku stranu nego na siptarsku ovaj divlji krmak ruje nekuda i nema pojma kuda :smajl037 :smajl037 :smajl037


Iskreno ću vam reči volim kada neko bubne glupost, pa ju mogu ispraviti činjenicom-povijesnim izvorom :D

Kako je to moguće da bi rađe bili na Servskoj strani, kada od Hrvatskih dobrovoljaca u Kosovu krajem 90tih najviše su činili janjevački Hrvati(ponajprije iz Zagreba).
Izvor podatci udruge: Albanaca branitelja Hrvatske u Domovinskom ratu

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 28 ožu 2010, 20:46 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 16:44
Postovi: 211
Jebiga za neke je glupost govoriti istinu onu koju zna potkrijepiti cinjenicama,ma kakvi albanci kakvi bakraci koliko ja znam niti jedan nije bio u HVO zato neka ih u UCK.O HV ostavljam onima koji bolje znaju od mene nisam mnogo upoznat s time :smajl037 :smajl037 :smajl037


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 29 ožu 2010, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
pucanj u noci je napisao/la:
Jebiga za neke je glupost govoriti istinu onu koju zna potkrijepiti cinjenicama,ma kakvi albanci kakvi bakraci koliko ja znam niti jedan nije bio u HVO zato neka ih u UCK.O HV ostavljam onima koji bolje znaju od mene nisam mnogo upoznat s time :smajl037 :smajl037 :smajl037


Pa već sam vam naveo jednog. Hrvatskog generala Bekima Barishu. On vam je išao ratovati za Hrvatsku i BIH.
Mislim da previše gutate servsku propagandu. Pogledajte šta su nam samo servska uljudba i glasba od Herceg-bosne napravili. Usred bijela dana pored spomenika palim braniteljima drma ćirilica(cajke). Zato se nečudim vašoj potpori njih.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 29 ožu 2010, 12:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Bilo je par Albanaca u muslimanskim jedinicama u sjevernoj Hercegovini koje su ratovale protiv HVO-a i činile zločine. Imao sam spisak, ali tko će sad to pronaći...

Pojedinačni slučajevi dakako - ali da se neki ne provaljuju sa izjavama tipa "nijedan Albanac nije ratovao protiv Hrvata"...

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 29 ožu 2010, 13:33 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
Ministry of Sound je napisao/la:
Bilo je par Albanaca u muslimanskim jedinicama u sjevernoj Hercegovini koje su ratovale protiv HVO-a i činile zločine. Imao sam spisak, ali tko će sad to pronaći...

Pojedinačni slučajevi dakako - ali da se neki ne provaljuju sa izjavama tipa "nijedan Albanac nije ratovao protiv Hrvata"...


bilo je više nego par hrvata koji su ratovali na srpskoj pa i muslimanskoj strani protiv hrvata.
da se neki ne provaljuju sa izjavama o par slučajeva za nešto!

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 29 ožu 2010, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
caporegime je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Bilo je par Albanaca u muslimanskim jedinicama u sjevernoj Hercegovini koje su ratovale protiv HVO-a i činile zločine. Imao sam spisak, ali tko će sad to pronaći...

Pojedinačni slučajevi dakako - ali da se neki ne provaljuju sa izjavama tipa "nijedan Albanac nije ratovao protiv Hrvata"...


bilo je više nego par hrvata koji su ratovali na srpskoj pa i muslimanskoj strani protiv hrvata.
da se neki ne provaljuju sa izjavama o par slučajeva za nešto!



Upravo tako,
Samo šta neznaju ljudi činjenicu da dva Albanca su bili generali u Hvratskoj vojsci, te da ih mnogo je odlikovano najvišim odličjima. Isto tako vrijedi za Hrvate dobrovoljce u Kosovu.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 22 svi 2010, 03:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 sij 2010, 15:05
Postovi: 631
Lokacija: Beograd, Srbija
Posledice bombardovanja, radioaktivna područja na Kosovu usled korišćenja granata sa osiromašenim uranijumom.Prema podacima NATO-a, na Srbiju je bačeno 11 tona municije sa osiromašenim uranijumom, najviše toga je bačeno na Kosovo. Podaci NATO-a govore da je ispaljeno 31.000 projektila, vojska govori da je Srbija zasuta sa oko 50.000, dok Rusi tvrde da ispaljeno čak 90.000 projektila.
slika
Umiru italijanski vojnici od posledica "Bankarkog sindroma". Prema zvaničnim podacima italijanskog ministarstva odbrane, 515 italijanskih vojnika, koji su u poslednjih 10 godina učestvovali u misijama na Kosovu, obolelo je od raka, a 45 vojnika je umrlo. Za stanovništvo ne postoje zvanični podaci, ali je javna tajna da na Kosovu vlada epidemija kancera.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 23 svi 2010, 13:25 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2010, 12:30
Postovi: 6
Ministry of Sound je napisao/la:
Bilo je par Albanaca u muslimanskim jedinicama u sjevernoj Hercegovini koje su ratovale protiv HVO-a i činile zločine. Imao sam spisak, ali tko će sad to pronaći...

Pojedinačni slučajevi dakako - ali da se neki ne provaljuju sa izjavama tipa "nijedan Albanac nije ratovao protiv Hrvata"...


Pa bilo je pojedinacnih slucajeva da Hrvat bude u cetnicima,Bosnjak isto tako,pa sta?
Ratovali su i Rumuni ,Holandjani, Svabe,Englezi,Rusi u raznim vojskama na Balkanu,poenta je da je puno veci broj Albanaca bio u HV-u nego recimo u Armiji BIH...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 24 svi 2010, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
pucanj u noci je napisao/la:
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
Ali zato Servi jesu, pitajte bilo kog Janjevca po Zagrebu.

Sta da pitas jadni su Janjevci ovako su mi opisivali one koje poznam.Dok je bila ta nekakva VJ nije im bilo lose prigodom povlacenja,ostavila im je zalihe hrane dabi UCK cak poceo i nasilno da otima pa bilo je tu i tamo ubijanja od strane njih pa su se ovi iselili totalno.Ako cemo tako po pitanju ljudi LD svi bi prije presli na srpsku stranu nego na siptarsku ovaj divlji krmak ruje nekuda i nema pojma kuda :smajl037 :smajl037 :smajl037

Tocno, puno njih je odbjeglo za hrvatsku preko beograda. Ali ajde, neka nam siptaroljupci objasne zasto su hrvatska sela popaljena poslije zracnih napada na SRJ. I tko ih je popalio, kada se zna da vise jugoslavenske armije nije bilo na kosovu? Mozda sami Hrvati, prije odlaska. :hajduk1

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 24 svi 2010, 15:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
totem je napisao/la:
Tocno, puno njih je odbjeglo za hrvatsku preko beograda. Ali ajde, neka nam siptaroljupci objasne zasto su hrvatska sela popaljena poslije zracnih napada na SRJ. I tko ih je popalio, kada se zna da vise jugoslavenske armije nije bilo na kosovu? Mozda sami Hrvati, prije odlaska. :hajduk1


:sega
Ma lupetaju, uvek isti isfrustrirani pljuckatori..
Nego, ja bih volela da prime u duhu tog veĆnog prijateljstva neke Ptaršije u svoju kuću i kraj..pa sretno.. :zubati

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 24 svi 2010, 22:24 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2010, 10:53
Postovi: 867
Real gone je napisao/la:
totem je napisao/la:
Tocno, puno njih je odbjeglo za hrvatsku preko beograda. Ali ajde, neka nam siptaroljupci objasne zasto su hrvatska sela popaljena poslije zracnih napada na SRJ. I tko ih je popalio, kada se zna da vise jugoslavenske armije nije bilo na kosovu? Mozda sami Hrvati, prije odlaska. :hajduk1


:sega
Ma lupetaju, uvek isti isfrustrirani pljuckatori..
Nego, ja bih volela da prime u duhu tog veĆnog prijateljstva neke Ptaršije u svoju kuću i kraj..pa sretno.. :zubati

pa bili smo ih i primali 1999. hvala :kava

_________________
"1+1=2"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 25 svi 2010, 00:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 sij 2010, 15:05
Postovi: 631
Lokacija: Beograd, Srbija
Verovatno su poneki Hrvati u Janjevu na Kosovu, imali problema se ponekim Srbima za vrema rata u Hrvatskoj. Međutim, Srbi ih nisu proterali, već ekstremni Albanci. Albanci, koji su se uselili u Hrvatske kuće su katolici iz susednih sela, a ne muslimani. Mise na hrvatskom jeziku su zabranjene, mogu da se slušaju samo na albanskom.Žalili su se Hrvati i Mesiću i biskupu Božaniću, niko im nije pomogao.
Etnicitet je najbitnija crta albanskog nacionalizma, pogotovo među ruralnim stanovništvom. Oni svoj etnicitet grade na plemenskoj pripadnosti, a ne na religiji, kao što je slučaj sa Bošnjacima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 05 srp 2010, 06:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2010, 03:11
Postovi: 49
totem je napisao/la:
pucanj u noci je napisao/la:
Sta da pitas jadni su Janjevci ovako su mi opisivali one koje poznam.Dok je bila ta nekakva VJ nije im bilo lose prigodom povlacenja,ostavila im je zalihe hrane dabi UCK cak poceo i nasilno da otima pa bilo je tu i tamo ubijanja od strane njih pa su se ovi iselili totalno.Ako cemo tako po pitanju ljudi LD svi bi prije presli na srpsku stranu nego na siptarsku ovaj divlji krmak ruje nekuda i nema pojma kuda :smajl037 :smajl037 :smajl037

Tocno, puno njih je odbjeglo za hrvatsku preko beograda. Ali ajde, neka nam siptaroljupci objasne zasto su hrvatska sela popaljena poslije zracnih napada na SRJ. I tko ih je popalio, kada se zna da vise jugoslavenske armije nije bilo na kosovu? Mozda sami Hrvati, prije odlaska. :hajduk1


Viruse jos si bavish s'nama :zubati
Hrvati napustili su Republiku Kosova ili Drazhavu Kosova (kako god hocete), zato shto :

Na mitingu u Vitini Sheshelj obratio se Hrvatima da napushtaju Kosovo !
Nakon napada na Hrvatsku 1991., pogoršavaju se do tada odnosi Srba i Hrvata oko Letnice. Na izlazu iz Crne Gore prema Vitini, na jedinoj cesti iz Letnice, nalaze se srpska sela Grnčar i Vrbovac, i kod Letničana i Stubljana se javlja strah da bi sada mogli biti odsječeni od svijeta. Eskalacijom rata u Hrvatskoj, a i posjetom Vojislava Šešelja koji u Vitini organizira skup svoje stranke, strah i neizvjesnost se povećevaju, i tijekom 1992. većina Letničana donosi odluku o kolektivnom iseljenju u Hrvatsku. Tijeko slijedeće tri godine, to se i događa, uz pomoć hrvatske vlade i Fonda Svetog Izidora, koji je katolička crkva u Hrvatskoj osnovala sredinom osamdesetih godina s ciljem pomaganja kosovskih Hrvata. Hrvatska vlada naseljeva Letničane u zapadnu Slavoniju, nedavno ispražnjenu od Srba. Sela u koja ih naseljava su Voćin, Đulovac(Mikovićevo), Koreničani, Bastaji i Ćeralije.

vi Letnicani pristaju na razgovor bez pominjanja imena. Kazu, plase se vlasti i onih iz okolnih srpskih sela koji su sa njima prekinuli svaki kontakt od rata u Hrvatskoj. Od tada, tvrde mestani, ucestale su provokacije, nazivaju ih ustasama, pucaju po noci, pricinjavaju stete na poljima i usevima...

- Kada je pristinski list na srpskom jeziku "JEDINSTVO" objavio tekst o nasim mladima da se, navodno, nakon borbi na Tudjmanovoj strani, vracaju ovde na lecenje, nama je potpisana smrtna presuda - kaze zemljoradnik T.M., otac cetvoro dece.

-Prvo su poceli da se iseljavaju za Hrvatsku mladi, onda njihova rodbina. To se pretvorilo u pravu bezaniju u kojoj su prednjacili oni koji imaju nesto kapitala. Ostala je samo sirotinja - iznosi G.G., cija porodica, zajedno sa bratovljevom, broji 15 clanova. A zive od jedne male penzije.

Letnicane posebno boli sto vlast, kako tvrde, ne sprecava pljacku imovine onih koji su se iselili. Jer, oni nisu uspeli da prodaju kuce i zemlju zbog zabrane prometa nekretninama. Iznose primer Jakova Tomica kome je, nakon odlaska za Australiju, posecena suma na 5 hektara. Na Gegic Franju su sumokradice pucale, srecom ne pogodivsi ga.

Nasi sagovornici tvrde da milicija, kojoj prijavljuju takve slucajeve, ne preduzima nista.

slika

Citat:
Dalje

PREMIJER kosovske vlade Bajram Rexhepi u petak je u Janjevu, u sklopu svečanosti povodom 700. obljetnice dolaska Hrvata na Kosovo, pozvao pripadnike hrvatske manjine da se vrate svojim domovima gdje će imati potporu većinskih Albanaca.

Svečanom misom u nazočnosti nekoliko stotina vjernika, koju je u petak predvodio kardinal vrhbosanski Vinko Puljić, završene su dvodnevne svečanosti kojima je obilježena 700. obljetnica dolaska Hrvata u Janjevo nedaleko od Prištine.

Rexhepi je za Janjevo, gdje u harmoniji žive Hrvati, Albanci , nazvao oazom mira i međuetničke tolerancije.

Na svečanostima je bilo više od 200 Hrvata iz Janjeva koji aktualno žive u Hrvatskoj, te nekoliko desetaka Janjevaca koji žive u nekoliko zemalja svijeta.

Dvodnevnu manifestaciju o 700. obljetnici dolaska Hrvata na Kosovu posebnim je brzojvom pozdravio i predsjednik Kosova Ibrahim Rugova.

U svojoj propovijedi ispred crkve Sveti Nikola, kardinal Vinko Puljić istkanuo je obilježja koja su Janjevci sačuvali kroz 700 godina u njihovu vjerskom, nacionalnom i kulturnom i identitetu.

"U dva dana ljudi su se okupili na veličanstven način u prvom redu da obnove svoje korijene i prisjete se svoga porijekla, svoje vjere i kulturnog nasljeđa u hrvatskomm identitetu", rekao je Puljić.

Ovom svečanosti težilo se ponovno Janjevcima dati poticaj da ne zaborave svoj idnetitet (...) da ne zaborave ni grobove svojih predaka i svoju kolijevku", rekao je Puljić.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/prem ... 36680.aspx


Pitam se shta ce biti nakon 50-tak godina , kada vi pokushavate vec sada da krivite povjest , iako smo i mi danashnji ocevidci na vashe zlocine :smajl032


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 12 srp 2010, 10:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32149
Thaci protiv zamjene teritorija sa Srbijom

Kosovo neće ni razmatrati mogućnost zamjene teritorija sa Srbijom, po etničkom kriteriju, a radi smanjivanja napetosti u regiji jer bi takav potez imao šire negativne posljedice, rekao je u subotu u Dubrovniku kosovski premijer.

"To je veoma loša ideja", rekao je Hashim Thaci u intervjuu za Reuters tijekom Croatia summita u Dubrovniku. "Moja želja nije mijenjanje granica nego integriranje u euroatlantske strukture".

"Budemo li igdje tolerirali mijenjanje granica, nastala bi lančana reakcija s posljedicama za cijelu regiju", dodao je kosovski premijer.

Kosovo je neovisnost proglasilo prije dvije godine, ali vlast ne nadzire dio teritorija sjeverno od rijeke Ibra u gradu Mitrovici gdje su Srbi većina.

Neki analitičari i diplomati predlažu da Srbija za sjevernu Mitrovicu mijenja dio svoje Preševske doline koja graniči s Kosovom, a u kojoj su Albanci većina.

"Posljedice (zamjene) osjetile bi se u Makedoniji, na Kosovu, u Srbiji, Crnoj Gori i Bosni. Svaka država u regiji ima svoju Mitrovicu", rekao je Thaci, nekadašnji gerilski zapovjednik u kosovskome oslobodilačkom ratu.

Prošli je tjedan u eksploziji jedna osoba poginula, a još je jedan srpski zastupnik u kosovskom parlamentu napadnut u Mitrovici, što je ponovno pokazalo snagu napetosti između Albanaca i Srba na Kosovu koje nadzire deset tisuća NATO-ovih vojnika.

Diplomati Europske unije protive se promjeni granica bez dogovora, a neslužbeno kažu da bi to moglo uspjeti slože li se obje zemlje, piše Reuters.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 12 srp 2010, 17:40 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Mar-kan je napisao/la:
Thaci protiv zamjene teritorija sa Srbijom

Kosovo neće ni razmatrati mogućnost zamjene teritorija sa Srbijom, po etničkom kriteriju, a radi smanjivanja napetosti u regiji jer bi takav potez imao šire negativne posljedice, rekao je u subotu u Dubrovniku kosovski premijer.

"To je veoma loša ideja", rekao je Hashim Thaci u intervjuu za Reuters tijekom Croatia summita u Dubrovniku. "Moja želja nije mijenjanje granica nego integriranje u euroatlantske strukture".

"Budemo li igdje tolerirali mijenjanje granica, nastala bi lančana reakcija s posljedicama za cijelu regiju", dodao je kosovski premijer.

Kosovo je neovisnost proglasilo prije dvije godine, ali vlast ne nadzire dio teritorija sjeverno od rijeke Ibra u gradu Mitrovici gdje su Srbi većina.

Neki analitičari i diplomati predlažu da Srbija za sjevernu Mitrovicu mijenja dio svoje Preševske doline koja graniči s Kosovom, a u kojoj su Albanci većina.

"Posljedice (zamjene) osjetile bi se u Makedoniji, na Kosovu, u Srbiji, Crnoj Gori i Bosni. Svaka država u regiji ima svoju Mitrovicu", rekao je Thaci, nekadašnji gerilski zapovjednik u kosovskome oslobodilačkom ratu.

Prošli je tjedan u eksploziji jedna osoba poginula, a još je jedan srpski zastupnik u kosovskom parlamentu napadnut u Mitrovici, što je ponovno pokazalo snagu napetosti između Albanaca i Srba na Kosovu koje nadzire deset tisuća NATO-ovih vojnika.

Diplomati Europske unije protive se promjeni granica bez dogovora, a neslužbeno kažu da bi to moglo uspjeti slože li se obje zemlje, piše Reuters.


Thaci odbija jer vjerojatno misli da dugoročno, uz američku pomoć, može dobiti i jedno i drugo. Slično kao Srbi sa Posavinom i DGG (jedno je RS, u drugome su većina).

Dok se sve što se može (a ne može se tamo gdje je izrazit diskontinuitet, što stvaranje hrvatske federalne jedinice s diskontinuitetom čini jamcem opstanka BiH) ne podijeli po etničkom kriteriju, takve tvorevine če predstavljati generator mržnje i nacionalnih frustracija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 13 srp 2010, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 srp 2009, 16:25
Postovi: 5508
Citat:
Da li SAD podstiču nasilje sa severu Kosova?
12.7.2010
Gerard Gallucci

Prećutna i otvorena podrška SAD jednostranom pristupu pitanju severa Kosova od strane Prištine, podjarila je ionako nestabilnu situaciju, doprinoseći rastu tenzija i provokacijama koje prete izbijanjem budućih nasilnih konfrontacija sličnih demonstracijama 2. jula.

Nedavne izjave visokih američkih zvaničnika u vezi sa severom Kosova i naporima Albanaca da ukrote Srbe sa severa, ukazuju na spremnost Vašingtona da prihvati čak i nasilan ishod. Dok Obamina administracija traga za konzenzusom Ujedinjenih nacija u vezi sa drugim značajnim spoljnopolitičkim pitanjima, čini se da po pitanju Kosova slede jednostran pristup koji je više karakterističan za predsednika Buša.

Skorašnje izbijanje nasilja u Mitrovici potvrda je da je situacija tamo i dalje nestabilna. Srbi sa severa su istrajni u protivljenju nezavisnosti Kosova i nametanju bilo kakvih institucija na severu Kosova od strane administracije u Prištini. Uprkos pritiscima na njih od strane Beograda da prihvate prisustvo EU na severu te da se uzdrže od provokativnih akcija – i bez obzira na izražene razlike među njima – tek mali broj Srba na severu smatra da su EU i njene policijske snage nešto drugo do predvodnik albanske okupacije. Još manje njih je spremno da prihvati bilo kakvu vezu sa prištinskim institucijama koje oni vide kao deo strategije koja će ih naposletku primorati da napuste svoje domove.

Demonstracije organizovane 2. jula u znak protesta zbog otvaranja kancelarije Ministarstava unutrašnjih poslova i lokalne uprave od strane Prištine u severnoj Mitrovici, okupile su oko 2000 lokalnih Srba na ulicama ovog grada. Fatalni bombaški napad i incidenti koji su usledili, samo su pojačali tenzije duž ‘seizmičkog’ rascepa zbog kojeg bi još uvek mogao da se protrese ceo region.

Svega nekoliko dana pre napada od 2. jula, Ambasador SAD u Prištini je obišao Mitrovicu, gde je navodno izneo poprilično iznenađujući komentar da najverovatniji izvor bilo koje terorističke pretnje na Kosovu preti sa severa naseljenog većinskim srpskim stanovništvom. (Ako su medijski izveštaji na albanskom jeziku pogrešno protumačili ovaj komentar, Ambasada SAD se nije oglasila sa zahtevom za ispravljanjem izveštaja). Takvi komentari od strane visokog zvaničnika SAD mogu se tumačiti u okolini reke Ibar ili kao provokativno izazivanje za Srbe ili implicitno ohrabrenje svima onima koji žele da udare na srpske “teroriste”. Da li je ambasadorov komentar odigrao ulogu u izazivanju ovog sukoba 2. jula?

Tokom sednice Saveta bezbednosti UN održane 6. jula, činilo se sasvim jasnim iz komentara SAD da je američka vlada zaista veoma voljna da vidi “rešenje” kosovskog pitanja kroz slom mirovnih napora i bilo kakve šanse za kompromisni sporazum ostvaren putem pregovora. Zamenik Stalnog predstavnika SAD u UN je otpočeo svoje izlaganje kritikovanjem poziva Srbije za sazivanjem posebne sednice. On je izneo da je ovaj napad prosto krivično delo i rekao da je odluka Vlade Kosova da otvori kancelariju na severu “ispravna i odluka na koju Priština ima isključivo pravo kao nezavisna i suverena država”. Dodao je da je otvaranje kancelarije “deo šire strategije usvojene od strane svih zajednica na Kosovu, kao i od strane pripadnika međunarodne zajednice sa ciljem širenja pozitivnih strana dobre, odgovorne, legitimne vlasti na sve građane Kosova – uključujući i one na severu”. Izlaganje je zaključio osudom “svakog nasilja i provokativnih akcija od strane demonstranata” i ponavljanjem standardnih poziva SAD i EU za rešavanjem situacije na severu “jačanjem vladavine prava i zaštitom svih zajednica koje tu žive.”

Površno posmatrano, izjave SAD ne moraju izgledati kao problematične jer zašto bi neko imao bilo šta protiv efikasne uprave, zakona i reda, i mira? Međutim, u kontekstu trajnih fundamentalnih razlika o tome koja vlast i pravni sistem su legitimni na Kosovu, takve izjave mogu samo da podstaknu Albance da nastave sa daljim provokacijama Srba. Uistinu, kosovski ministar unutrašnjih poslova je nakon ovih izjava pridodao na svoj spisak nastupajućih akcija sprovođenja “vladavine prava” od strane Prištine na severu i preduzimanje mera protiv srpskih policajaca na Kosovu, koji još uvek dobijaju “plate i uputstva” iz Beograda. Jednostrane akcije Prištine, posebno zbog toga što imaju podsticaj ili podršku od međunarodnih sponzora, prete daljim nasiljem i daljim odvajanjem severa od juga. Pokušaj nametanja potpune kontrole Prištine nad policijskim snagama Srba sa severa bio bi jedan takav korak.

Zašto SAD podržavaju opasan jednostrani pristup na Kosovu, dok istovremeno rade na razvijanju međunarodnog konsenzusa o pitanjima kao što su Iran i Severna Koreja? Verovatno iz mnogo različitih razloga:

- Da bi se izbeglo preuzimanje vodeće uloge u drugom problematičnom konfliktnom području, lakše je jednostavno biti “podstrekač” napora EU da upravlja krizom. A to što izgleda da samim naporom EU nije ništa rešeno i dalje ostavlja EU, a ne SAD, da visi na udici.

- Kosovski Albanci imaju potencijal da stvore mnogo problema – uglavnom za Evropu, ali i za SAD – uključujući i mogućnost da postanu utočište za muslimanske fundamentaliste i međunarodni organizovani kriminal, kao i za destabilizaciju regiona u potrazi za “Velikom Albanijom”. Lakše je pokušati ih umiriti dajući im podršku za otimanje severa.

- Što pre kosovski problem bude “rešen” – čak i nauštrb kosovskih Srba – tim pre će vojni doprinos SAD snagama NATO na Kosovu biti reduciran, pa čak i okončan.

- Zaposleni u Evropskom birou Stejt departmenta (EUR) su isti oni koji su nastojali da preduprede sporazumno rešenje 2008. godine i opunomoćeni su da učine da njihov jednostran pristup bude delotvoran.

SAD su “300 kilograma težak gorila” na albanskoj strani spora oko statusa Kosova. Ako SAD cinično podrže pokušaj Prištine da predupredi predstojeću odluku Međunarodnog suda pravde izazivanjem sukoba i nasilja na severu, Albanci više neće slušati nikoga drugoga, niti će ih neko drugi moći obuzdati. SAD podržavaju svaki potez koji su vlasti u Prištini napravile kako bi primorale kosovske Srbe sa juga da prihvate svoje mesto u novom poretku, uključujući isključivanja struje i telefonskih veza i direktne vidove zastrašivanja. Čini se da su sada spremni da učine to isto i sa severom. Međutim, u ovom slučaju to je igranje vatrom. Možda Amerikance zapravo i nije briga jer ovoga puta oni nisu ti koji će se opeći? Ali to bi moglo biti samo puko priželjkivanje sa njihove strane.



Gerard Gallucci
je bivši američki diplomata i predstavnik mirovnih snaga UN u Angoli, Južnoj Africi i Sudanu, bivši direktor Interameričkih poslova Nacionalnog saveta za bezbednost. Služio je kao Regionalni predstavnik UN u Kosovskoj Mitrovici, od jula 2005. do oktobra 2008.

_________________
http://farm3.static.flickr.com/2158/217 ... 8538_b.jpg

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 14 srp 2010, 10:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
A mozda Ameri i hoce neku novu pizdariju na kosovu? Oni kada bi zarzali kosovarima, ovi isti bi odmah dali i mitrovicu i sto god drugo. Znaci ako je amerima stalo do mira ima rijesenja. Sada pitanje dali oni hoce mir tamo. :hajduk1

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat na Kosovu(1998-1999), bombardovanje SR Jugoslavije(1999), sukobi na jugu Srbije(2001), rat u Mak
PostPostano: 14 srp 2010, 12:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
Alex je napisao/la:
Posledice bombardovanja, radioaktivna područja na Kosovu usled korišćenja granata sa osiromašenim uranijumom.Prema podacima NATO-a, na Srbiju je bačeno 11 tona municije sa osiromašenim uranijumom, najviše toga je bačeno na Kosovo. Podaci NATO-a govore da je ispaljeno 31.000 projektila, vojska govori da je Srbija zasuta sa oko 50.000, dok Rusi tvrde da ispaljeno čak 90.000 projektila.
slika
Umiru italijanski vojnici od posledica "Bankarkog sindroma". Prema zvaničnim podacima italijanskog ministarstva odbrane, 515 italijanskih vojnika, koji su u poslednjih 10 godina učestvovali u misijama na Kosovu, obolelo je od raka, a 45 vojnika je umrlo. Za stanovništvo ne postoje zvanični podaci, ali je javna tajna da na Kosovu vlada epidemija kancera.



Zašto se žalite. Koliko ste vi samo takvih granata koristili u tenkovsko-topničkim napadima.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 139 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO