HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 ožu 2024, 09:58.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 21 srp 2019, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Dobro je što na ovom forumu raspravljaju i glavni urednici RTS-a i HRT-a, siguran sam da se sad utrkuju ko će prvi da pozove mostarskog muftiju da gostuje u emisiji u udarnom terminu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 21 srp 2019, 18:44 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kako da se ljutiš na lika koji mrtav ladan sebe poredi sa Teslom i Ajnštajnom, a nije sposoban da primeti da se bukvalno svi sprdaju sa njim. Ovo je toliki nivo zabave da bi trebalo da mu omogućite da komercijalizuje svoju mudrost i naplaćuje čitanje njegovih postova.


Seselju,

kako je pocela nasa rasprava?

Time sto ste tvrdili da je Nikopolje negdje u Grckoj a ne na Dunavu i da bi bilo ravno samoubistvu za Srbe da su se te 1396 godine pridruzili odlucnoj bitci drzava krscanske Evrope protiv osmanlijskog napredovanja umjesto da se borite pod turskom zastavom…

E jeste se usrecili svojim "genijalnim" izborom - pola milenija pod osmanlijskom cizmom.

I vi za mene tvrditi da sam glup a niste kadri razumjeti gdje i kako grijesite.

Ni pola milenijuma vam nije dovoljno da to skontate...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 21 srp 2019, 18:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Objasnio sam ti pre neki dan do u detalj okolnosti oko Nikopoljske bitke, sad što je tebe mrzelo da pročitaš (kao što te inače mrzi da čitaš) evo kopiraću post, pa ga možda sada pročitaš.

Citat:
O postupku srpske vojske na Nikopolju nije odlučivao srpski narod, nego njihov komandant despot Stefan Lazarević, čija sestra je bila udata za turskog sultana Bajazita. Narod niko ništa nije pitao, ponovo ti kažem da stvari moraš da posmatraš u kontekstu vremena u kojem su se dešavale. Nakon osmanlijskog poraza u bici kod Angore (Ankare) 1402., izbio je građanski rat u Osmanskom carstvu. Despot Stefan Lazarević se umešao u taj rat i pomogao sultanu Mehmedu I da 1413. pobedi i tako obezbedio Srbiji period mira iako je prekinuo vazalni odnos sa Osmanlijama nakon bitke kod Angore, što je u Srednjem veku značilo objavu rata svom sizerenu. Pošto je pomogao Mehmedu da pobedi, Turci nisu napali Srbiju i ostavili su je na miru do 1455, kada je konačno pokorena od Osmanlija nakon pada Smedereva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 21 srp 2019, 19:46 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Objasnio sam ti pre neki dan do u detalj okolnosti oko Nikopoljske bitke, sad što je tebe mrzelo da pročitaš (kao što te inače mrzi da čitaš) evo kopiraću post, pa ga možda sada pročitaš.

Citat:
O postupku srpske vojske na Nikopolju nije odlučivao srpski narod, nego njihov komandant despot Stefan Lazarević, čija sestra je bila udata za turskog sultana Bajazita. Narod niko ništa nije pitao, ponovo ti kažem da stvari moraš da posmatraš u kontekstu vremena u kojem su se dešavale. Nakon osmanlijskog poraza u bici kod Angore (Ankare) 1402., izbio je građanski rat u Osmanskom carstvu. Despot Stefan Lazarević se umešao u taj rat i pomogao sultanu Mehmedu I da 1413. pobedi i tako obezbedio Srbiji period mira iako je prekinuo vazalni odnos sa Osmanlijama nakon bitke kod Angore, što je u Srednjem veku značilo objavu rata svom sizerenu. Pošto je pomogao Mehmedu da pobedi, Turci nisu napali Srbiju i ostavili su je na miru do 1455, kada je konačno pokorena od Osmanlija nakon pada Smedereva.


Rekli ste mi da kod Srba niko nista ne misli osim Stefana Lazarevica, a iz prilozenog se vidi da ne misli ni on...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 21 srp 2019, 19:51 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Da podvucemo crtu i saberemo oko cega smo raspravljali zadnjih pola godine.
Pokusavao sam ubijediti Seselja da je bilo izuzetno glupo sto su se Srbi 1396 godine kod Nikopolja borili na strani Osmanlija da poraze zdruzenu evropsku vojsku te zavrse pola milenijuma pod njihovom okupacijom.
Pokusavao samo dokazati i da je bilo izuzetno glupo pocetkom devedesetih godina imati rat tri strane svi protiv sviju.
Ako nisam uspio dobiti tu raspravu, da li je to moja slabost ili vasa?
A da nismo medjusobno ratovali, jos bi bili u Jugoslaviji.
I Evropa nam je davala milijarde dolara zajmova da ostanete skupa.
Ispadne da su svi glupi a samo vi pametni…


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 21 srp 2019, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Rekao sam ti da niko ne odlučuje umesto njega, kao što ni u ostalim državama tog doba niko osim vladara nije odlučivao o takvim pitanjima. Dok ti sve vreme guslaš "srpski narod je ovo, srpski narod je ono....", u Srednjem veku narod nije niko ništa pitao. I Turci bi nas svakako osvojili, despot Stefan je bar obezbedio još 53 godine nezavisnosti. Ako su pregazili Mađarsku koja je tada bila deset puta veća sila od nas i stigli do kapija Beča, kakve šanse je mala Srbija imala protiv tadašnje najjače vojne sile u Evropi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 21 srp 2019, 19:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Da podvucemo crtu i saberemo oko cega smo raspravljali zadnjih pola godine.
Pokusavao sam ubijediti Seselja da je bilo izuzetno glupo sto su se Srbi 1396 godine kod Nikopolja borili na strani Osmanlija da poraze zdruzenu evropsku vojsku te zavrse pola milenijuma pod njihovom okupacijom.
Pokusavao samo dokazati i da je bilo izuzetno glupo pocetkom devedesetih godina imati rat tri strane svi protiv sviju.
Ako nisam uspio dobiti tu raspravu, da li je to moja slabost ili vasa?
A da nismo medjusobno ratovali, jos bi bili u Jugoslaviji.
I Evropa nam je davala milijarde dolara zajmova da ostanete skupa.
Ispadne da su svi glupi a samo vi pametni…

Da niste proglašavali nezavisnost, ne bi međusobno ratovali i bili bi još u Jugoslaviji. Šta se nama žališ, nismo se mi odvajali od Jugoslavije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 21 srp 2019, 21:59 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
S kim ja diskutiram…

Sa Seseljom koji mrtav-hladan nema nikakvog problema s tim sto su se Srbi 1396 na Nikopolju borili sa Osmanlijama da poraze zdruzenu evropsku vojsku i time sirom ostave Stari Kontinent nezasticen pred osmanlijskom invazijom.

A zasto on misli da je to bilo u redu?

Pa zato sto Srbi nista ne misle posto ih niko nista ne pita jer slijepo slijede svog komandanta Stefana Lazarevica.

To cine i kada on stupa u vazalski odnos sa sultanom umjesto sa ugarskim kraljem da se zajedno odbrane od najezde, sto daje svoju sestru za sultanovu zenu i sto je ponovo pomagao sultanu da pobijedi u njihovom gradjanskom ratu.

Nije ni cudo sto su Srbi zavrsili pola milenijuma pod osmanlijskom cizmom…


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 21 srp 2019, 22:00 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Rekao sam ti da niko ne odlučuje umesto njega, kao što ni u ostalim državama tog doba niko osim vladara nije odlučivao o takvim pitanjima. Dok ti sve vreme guslaš "srpski narod je ovo, srpski narod je ono....", u Srednjem veku narod nije niko ništa pitao. I Turci bi nas svakako osvojili, despot Stefan je bar obezbedio još 53 godine nezavisnosti. Ako su pregazili Mađarsku koja je tada bila deset puta veća sila od nas i stigli do kapija Beča, kakve šanse je mala Srbija imala protiv tadašnje najjače vojne sile u Evropi.


Historijska cinjenica je da su Osmanlije originalno bili veliki poput Crne Gore negdje oko 1300 godine...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 21 srp 2019, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
I? Što ne kriviš susedne begluke po Anadoliji koje su osvojili? Što ne kriviš Vizantiju čiju teritoriju su osvojili? Što ne kriviš Veneciju što su im zauzeli Solun? Što ne kriviš Bugarsku koju su osvojili? Ne, samo Srbija je posle svega toga mogla da ih zaustavi i mi smo ti krivi (i to nas kriviš kolektivno, iako su u Srednjem veku politiku zemlje određivali isključivo vladari) što je tebe danas sramota jer su ti preci prešli na islam.... Ljudi ratovali, dobijali bitke i širili se postepeno, kao i svaka imperija.

I Rusija je početkom 14. veka bila Moskva i okolina, pa su danas najveća zemlja na svetu.


Prvo pročitaj nešto iz istorije što te zanima, pa onda dođi da raspravljaš, umesto što ovako ispadaš budala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 21 srp 2019, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
S kim ja diskutiram…

Sa Seseljom koji mrtav-hladan nema nikakvog problema s tim sto su se Srbi 1396 na Nikopolju borili sa Osmanlijama da poraze zdruzenu evropsku vojsku i time sirom ostave Stari Kontinent nezasticen pred osmanlijskom invazijom.

A zasto on misli da je to bilo u redu?

Pa zato sto Srbi nista ne misle posto ih niko nista ne pita jer slijepo slijede svog komandanta Stefana Lazarevica.

To cine i kada on stupa u vazalski odnos sa sultanom umjesto sa ugarskim kraljem da se zajedno odbrane od najezde, sto daje svoju sestru za sultanovu zenu i sto je ponovo pomagao sultanu da pobijedi u njihovom gradjanskom ratu.

Nije ni cudo sto su Srbi zavrsili pola milenijuma pod osmanlijskom cizmom…

Idiote, Stefan Lazarević je i prešao na ugarsku stranu 1402. godine. Pa su Osmanlije posle pregazile i nas i Ugarsku kao od šale. Nas 1455. Ugarsku 1526. I za Nikopolje se žali njemu, a ne nama. Njegova sestra je bila udata za Bajazita, čim je Tamerlan ubio Bajazita, despot Stefan prekida vazalni odnos sa Osmanlijama. Nisu Srbi odlučivali o tome, nego samo i isključivo despot Stefan Lazarević. Shvati više kako su stvari funkcionisale u Srednjem veku


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 21 srp 2019, 23:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 29912
Carmello Šešelj je napisao/la:
Idiote,


Polako, rekli smo nećemo se ljutiti na čovjeka. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

776 of 2558 - 30.34%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 21 srp 2019, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa kad nekom sto puta moraš da objašnjavaš da nismo držali referendume u 14. veku o državnoj politici, nego je o tome odlučivao samo jedan čovek, a on i dalje ko pokvarena ploča "vi Srbi, vi Srbi, vi Srbi", kako da nazoveš takvog čoveka? U Srednjem veku ako ne poslušaš vladara, oderu te živog, i to sam mu ponovio sto puta, on i dalje gusla "vi Srbi". Šta je nego idiot.

"Vi Srbi slepo sledili svog vladara". Zamisli legendu. Pa on da je kralja Tvrtka ružno pogledao, a kamoli odbio naređenje, vezali bi ga za četiri konja i rasčerečili. Verovatno misli da su kmetovi tada imali fejsbuk naloge i 4g mrežu koliko je pametan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 22 srp 2019, 00:21 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
S kim ja diskutiram…

Sa Seseljom koji mrtav-hladan nema nikakvog problema s tim sto su se Srbi 1396 na Nikopolju borili sa Osmanlijama da poraze zdruzenu evropsku vojsku i time sirom ostave Stari Kontinent nezasticen pred osmanlijskom invazijom.

A zasto on misli da je to bilo u redu?

Pa zato sto Srbi nista ne misle posto ih niko nista ne pita jer slijepo slijede svog komandanta Stefana Lazarevica.

To cine i kada on stupa u vazalski odnos sa sultanom umjesto sa ugarskim kraljem da se zajedno odbrane od najezde, sto daje svoju sestru za sultanovu zenu i sto je ponovo pomagao sultanu da pobijedi u njihovom gradjanskom ratu.

Nije ni cudo sto su Srbi zavrsili pola milenijuma pod osmanlijskom cizmom…

Idiote, Stefan Lazarević je i prešao na ugarsku stranu 1402. godine. Pa su Osmanlije posle pregazile i nas i Ugarsku kao od šale. Nas 1455. Ugarsku 1526. I za Nikopolje se žali njemu, a ne nama. Njegova sestra je bila udata za Bajazita, čim je Tamerlan ubio Bajazita, despot Stefan prekida vazalni odnos sa Osmanlijama. Nisu Srbi odlučivali o tome, nego samo i isključivo despot Stefan Lazarević. Shvati više kako su stvari funkcionisale u Srednjem veku


Presao na Ugarsku stranu 1402 godine nakon sto je pomogao Osmanlijama da im polome kicmu kod Nikopolja 1396 godine.

Prosao voz...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 22 srp 2019, 00:31 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa kad nekom sto puta moraš da objašnjavaš da nismo držali referendume u 14. veku o državnoj politici, nego je o tome odlučivao samo jedan čovek, a on i dalje ko pokvarena ploča "vi Srbi, vi Srbi, vi Srbi", kako da nazoveš takvog čoveka? U Srednjem veku ako ne poslušaš vladara, oderu te živog, i to sam mu ponovio sto puta, on i dalje gusla "vi Srbi". Šta je nego idiot.

"Vi Srbi slepo sledili svog vladara". Zamisli legendu. Pa on da je kralja Tvrtka ružno pogledao, a kamoli odbio naređenje, vezali bi ga za četiri konja i rasčerečili. Verovatno misli da su kmetovi tada imali fejsbuk naloge i 4g mrežu koliko je pametan.


Vidis Seselju, moras prvo razumjeti sta se desava.

Kao i u dzudu, dobar govornik koristi energiju svog protivnika da ga posalje na pod.

Umjesto da se svadjam sa vama, koristim vasu naivnost da sami sebe dokazujete u zabludi.

Ako se sjecate, prije jedno pet mjeseci smo imali dijametralno suprotne pozicije. Tvrdio sam da u srednjem vijeku na ovim prostorima nije bilo ni Srba ni Hrvata ni Bosnjaka jer nisu ni postojali kao narod jer nisu imali razvijenu drustvenu svijest.

Dobrim manevrisanjem dosli smo u situaciju da vi sami dokazujete svima nama da "Srbe" u cetrnaestom stoljeca niko nista nije pitao te da je Stefan Lazerevic sklapao i rasklapao saveznistva onako kao mu je bilo cejf.

A kakav je to narod koji nema svoje "ja" i kojem jedan jedini covjek komanduje i strateski mijenja pravac svakih par godina?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 22 srp 2019, 00:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Da, pomogao je svom zetu. Po milioniti put, tako su stvari funkcionisale u Srednjem veku, nisu se borili narodi jedni protiv drugih, borili su se plemići jedni protiv drugih, iz svojih ličnih razloga i interesa. Čim je Bajazit izgubio od Tamerlana kod Ankare (bitka u kojoj je Stefan takođe učestvovao, ali za razliku od Bajazita koji je zarobljen i pogubljen par meseci posle toga, uspeo je da zajedno sa svojom vojskom pobegne Mongolima), raskinuo je vazalni odnos.

Jel si ti završio barem osnovnu školu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 22 srp 2019, 00:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
A kakav je to narod koji nema svoje "ja" i kojem jedan jedini covjek komanduje i strateski mijenja pravac svakih par godina?

Svaki u Evropi u Srednjem veku. Bez ijednog izuzetka. Od Portugalije do ruskih kneževina. To ne znači da ti narodi nisu postojali, nego da je bilo takvo državno i društveno uređenje.

Ponovo pitam, jel imaš bar završenih osam razreda osnovne škole?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 22 srp 2019, 10:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa kad nekom sto puta moraš da objašnjavaš da nismo držali referendume u 14. veku o državnoj politici, nego je o tome odlučivao samo jedan čovek, a on i dalje ko pokvarena ploča "vi Srbi, vi Srbi, vi Srbi", kako da nazoveš takvog čoveka? U Srednjem veku ako ne poslušaš vladara, oderu te živog, i to sam mu ponovio sto puta, on i dalje gusla "vi Srbi". Šta je nego idiot.

"Vi Srbi slepo sledili svog vladara". Zamisli legendu. Pa on da je kralja Tvrtka ružno pogledao, a kamoli odbio naređenje, vezali bi ga za četiri konja i rasčerečili. Verovatno misli da su kmetovi tada imali fejsbuk naloge i 4g mrežu koliko je pametan.


Vidis Seselju, moras prvo razumjeti sta se desava.

Kao i u dzudu, dobar govornik koristi energiju svog protivnika da ga posalje na pod.

Umjesto da se svadjam sa vama, koristim vasu naivnost da sami sebe dokazujete u zabludi.

Ako se sjecate, prije jedno pet mjeseci smo imali dijametralno suprotne pozicije. Tvrdio sam da u srednjem vijeku na ovim prostorima nije bilo ni Srba ni Hrvata ni Bosnjaka jer nisu ni postojali kao narod jer nisu imali razvijenu drustvenu svijest.

Dobrim manevrisanjem dosli smo u situaciju da vi sami dokazujete svima nama da "Srbe" u cetrnaestom stoljeca niko nista nije pitao te da je Stefan Lazerevic sklapao i rasklapao saveznistva onako kao mu je bilo cejf.

A kakav je to narod koji nema svoje "ja" i kojem jedan jedini covjek komanduje i strateski mijenja pravac svakih par godina?


:ucelo

Vi svakako niste postojali, nitko u to vrijeme nije zamotavao baklave po Sarajevu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 22 srp 2019, 11:07 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Dr. Vojislav Seselj cetnicki vojvoda odlikovan je od Srpske pravoslavne crkve ordenom belog andjela prvog stepena. Time se priblizava svecima SPC odnosno vjerojatno ce postati svetac i stati uz bok drugim svecima SPC-a, https://m.youtube.com/watch?v=UZYts5gej-Q

Ovdje je i veliki mitropolit SPC-a Amfilohije koji blagozbori vojvodi Seselju, a nasao sam negdje da ga je veliki Amfilohije odlikovao ordenom svetog Petra, https://m.youtube.com/watch?v=-O57BCAhIqM&t=300s

Seselj je sveprisutan i u Beogradskoj skupstini i u srbijanskim masmedijima. Dakle, ocito ono sto on zagovara Srbi zele cuti i to su im vrijednosti.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 22 srp 2019, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Instruktor je napisao/la:
Dr. Vojislav Seselj cetnicki vojvoda odlikovan je od Srpske pravoslavne crkve ordenom belog andjela prvog stepena. Time se priblizava svecima SPC odnosno vjerojatno ce postati svetac i stati uz bok drugim svecima SPC-a, https://m.youtube.com/watch?v=UZYts5gej-Q

Ovdje je i veliki mitropolit SPC-a Amfilohije koji blagozbori vojvodi Seselju, https://m.youtube.com/watch?v=-O57BCAhIqM&t=300s

Seselj je sveprisutan i u Beogradskoj skupstini i u srbijanskim masmedijima. Dakle, ocito ono sto on zagovara Srbi zele cuti i to su im vrijednosti.


Dobro Jutro, Kolumbo... I dan danas imaš desetke tisuća budala koje bi koliko sutra (da mogu) posjedale u kamione, pa pravac Borovo selo...

NATO je strateški touch down za Hrvatsku. Sa Srbima nikad više u državnu zajednicu, za njihovo eventualno članstvo u EU, bomo još videli...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 22 srp 2019, 11:28 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
buenos aires je napisao/la:
Instruktor je napisao/la:
Dr. Vojislav Seselj cetnicki vojvoda odlikovan je od Srpske pravoslavne crkve ordenom belog andjela prvog stepena. Time se priblizava svecima SPC odnosno vjerojatno ce postati svetac i stati uz bok drugim svecima SPC-a, https://m.youtube.com/watch?v=UZYts5gej-Q

Ovdje je i veliki mitropolit SPC-a Amfilohije koji blagozbori vojvodi Seselju, https://m.youtube.com/watch?v=-O57BCAhIqM&t=300s

Seselj je sveprisutan i u Beogradskoj skupstini i u srbijanskim masmedijima. Dakle, ocito ono sto on zagovara Srbi zele cuti i to su im vrijednosti.


Dobro Jutro, Kolumbo... I dan danas imaš desetke tisuća budala koje bi koliko sutra (da mogu) posjedale u kamione, pa pravac Borovo selo...

NATO je strateški touch down za Hrvatsku. Sa Srbima nikad više u državnu zajednicu, za njihovo eventualno članstvo u EU, bomo još videli...


Ma jok bre, nisu to Srbi krivi. To je 90-tih sve bio zlocinacki projekat stvaranje vestacke hrvatske nacije, organizovan od Vatikana, konkretno Jovana Pavla II. Vojvoda je u svojoj knjizi to nepristrasno dokumentovao. A ordeni SPC-a to samo potvrdjuju. Sljedeci korak je uvrstavanje Seseljevih djela u Obnovljeni zavjet, logicni sled nakon Novog zavjeta.

Kakva crkva takvi sveci.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 22 srp 2019, 11:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Vidi ih što se našla dva intelektualca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 22 srp 2019, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Instruktor je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Dobro Jutro, Kolumbo... I dan danas imaš desetke tisuća budala koje bi koliko sutra (da mogu) posjedale u kamione, pa pravac Borovo selo...

NATO je strateški touch down za Hrvatsku. Sa Srbima nikad više u državnu zajednicu, za njihovo eventualno članstvo u EU, bomo još videli...


Ma jok bre, nisu to Srbi krivi. To je 90-tih sve bio zlocinacki projekat stvaranje vestacke hrvatske nacije, organizovan od Vatikana, konkretno Jovana Pavla II. Vojvoda je u svojoj knjizi to nepristrasno dokumentovao. A ordeni SPC-a to samo potvrdjuju. Sljedeci korak je uvrstavanje Seseljevih djela u Obnovljeni zavjet, logicni sled nakon Novog zavjeta.

Kakva crkva takvi sveci.


Sad već imaju teorije da je od antike postojala urota protiv Srba, tu su regrutirali i onog nesretnog Šarića, čovjek se pogubio u vremenu i prostoru.

Strašno u kakvim dubiozama živi taj narod, dobri su za izbjegavanje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 22 srp 2019, 13:10 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Niko ne tvrdi da u srednjem vijeku nisu postojali ljudi i narod u smislu kada vidis ogromnu masu pa kazes “joj, vidi naroda”, bez toga da se ulazi u njihovu nacionalnost.

Narod kao nacija ima svoju samosvijest i zna sta hoce. Nacija ima svoje strateske vrijednosti i upravlja sama sobom jer ima izborni sistem i zakone kojim se stiti i kojima vjeruje.

Dokle god narodom upravlja jedan jedini covjek i moze ih voditi u kojem god hoce pravcu kao stoku to nije nacija.
Nacija ima svoj ustav, svoje zakone, svoj izbore te upravlja sama sobom.

Dakle, kod nas se rijec “narod” koristi sa dva potpuno razlicita znacenja – i kao ogromna grupa ljudi i kao nacija.

U engleskom jeziku postoje dvije razlicite fraze “the people” and “the nation”.

Pricam samo o onome sto specificno nazivamo “nacija”

Preduslov za to je odredjeni stepen drustvenog razvoja, samosvijesti, prava i samozastite.

Narod koji Stefan Lazarevic vodi svakih sedam godina u potpuno suprotnom pravcu ne moze biti nacija jer bi se pobunio i odbio biti telad.

Boriti se protiv Osmanlija na Kosovu 1389 godine, pa za Osmanlije kod Nikopolja 1396 godine pa opet sa Ugarima of 1403 godine protiv Osmanlija je neozbiljno ponasanje za bilo kakvu naciju.

Dobrovoljno dati svoju sestru za zenu onima koji su ti ubili oca i okupirali zemlju je neprihvatljivo ponasanje u bilo kojoj naciji, zar ne?

Narod i nacija ne znace jedno te isto. Ocigledno Vuk Karadzic to nije mogao razumjeti…


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Seselj je najgluplji covjek na Balkanu
PostPostano: 22 srp 2019, 13:33 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Kada bi covjek povjerovao srpskoj historografiji, pomislio bi da je rat u Jugoslaviji poceo tako sto su Slovenci, Hrvati i Muslimani napali goloruke Srbe a u tome im pomagao citav krvozedni svijet vodjen gnusnom vatikansko-washingtonsko-teheransko-briselsko-zagrebacko-sarajevskom zavjerom…

Seseljeva povijest…

Sasava povijest…


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO