HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 04:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 600 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: A Slovenija?
PostPostano: 15 stu 2014, 00:55 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Pokušao sam da vidim čisto informativno imaju li kakav oni forum ali se nisam snašao.Brzo sam odustao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 18 srp 2015, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Ima sudovi po svim ex yu republikama dobrano da se pozabave sledećih desetak godina sličnim pitanjima. Ovakvih slučajeva ima gomila na svim stranama.

Citat:
Slovenija mora da plati milione Zastavi

IZVOR: DANAS, TANJUG

Nadležni prvostepeni sud u Ljubljani presudio je da Slovenija kragujevačkoj Grupi Zastava vozila, na ime nezakonito uzurpirane imovine mora da isplati nadoknadu

Reč je o nadokandi za prodajno-servisni objekat u Ljubljani, procenjen na oko 2,4 miliona evra, piše "Danas".

Kako navodi beogradski dnevnik, Zastava, međutim, očekuje znatno veću nadoknadu, uvećanu za kamate obračunate za 24 godine unazad, preciznije za period od 31. januara 1991.

Generalni direktor Grupe Zastava vozila Dragan Srejović kaže da će se kragujevačka fabrika, ukoliko drugostepeni sud u Ljubljani, po žalbi države Slovenije, poništi prethodnu presudu, obratiti Sudu u Strazburu, čime u Zastavi, prema njegovim rečima, demonstriraju čvrstu rešenost da povrate ili naplate imovinu koja je u minulim decenijama, širom bivše Jugoslavije, sticana novcem Zastavinih trudbenika.

Zastava, tvrdi Srejović, poseduje validnu dokumentaciju o imovini te fabrike u svim novonastalim državama na prostoru nekadašnje SFRJ.

Srejović je izrazio očekivanje i da će uskoro biti rešen problem Zastavine imovine u Bosni i Hercegovini, konkretno u Sarajevu, u kojem Zastava poseduje dva prodajno-servisna objekta, ukupne vrednosti oko 1,4 miliona evra.

Kragujevačka fabrika je sporazumno svojevremeno naplatila svoju imovinu u Hrvatskoj (objekat u Zagrebu i odmaralište u Pučišću na Braču) i u Makedoniji (proizvodni pogoni i hotel u Ohridu i drugo). Novcem od naplate te imovine Zastava je izmirila stari dug prema Fijatu, što je, pre desetak godina, bio prvi uslov za povratak Italijana u kragujevačku fabriku automobila, podseća "Danas".

Za razliku od Hrvatske, Makedonije i BiH, Crna Gora, slično Sloveniji, nije voljna da sporazumno reši zahtev Zastave da joj se vrati imovina u toj državi.

Zato je Zastava nedavno nadležnom sudu u Podgorici podnela tužbu protiv Crne Gore, kojom zahteva da joj se plati lokacija u Bečićima, na kojem je izgrađen luksuzni hotel „Splendid“.

Zastava za lokaciju u Bečićima, koju je kupila 80-ih godina prošlog veka, o čemu poseduje kompletnu dokumentaciju, traži nadoknadu od 11,5 miliona evra, ali je spremna da prihvati i procenu sudskog veštaka.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 14 kol 2015, 03:12 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
http://www.zabranjeni.hr/slovenska-drzavn ... -/1399047/

U prevodu:Nebitni ste.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 14 kol 2015, 23:09 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Eto plačemo zbog toga, RTS je jedna medijska velesila.
Ovo su napravili jer se inate što su sjebali svoju arbitražu i uvjerili se da neće nikada dobiti Piran.

Isti dan kada su Slovenci objavili ovo njihov premijer je ima konferenciju na temu arbitraže i nije dao hrvatskim novinarima da postavljaju pitanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 15 kol 2015, 04:17 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
master_mind_ je napisao/la:
Eto plačemo zbog toga, RTS je jedna medijska velesila.
Ovo su napravili jer se inate što su sjebali svoju arbitražu i uvjerili se da neće nikada dobiti Piran.

Isti dan kada su Slovenci objavili ovo njihov premijer je ima konferenciju na temu arbitraže i nije dao hrvatskim novinarima da postavljaju pitanja.

To je ta automatska zamena teza.Nije poenta u RTSu,niti u tome šta je RTS nego u tome da SLO ukida svoje predstavništvo u Hr.
Dali će dobiti Piran ili ne,briga me.Ja nemam hrvatski mentalitet da se radujem tuđoj muci.Što se tiče same tkz.afere u tom dijalogu se nije ništa sumljivo čulo,druga je stvar što hrvatski mediji dižu prašinu.Sve je to vaša stvar..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 15 kol 2015, 08:39 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Možda ti nisam bio dovoljno jasan. RTS je Radiotelevizija Slovenije, odnosno to je njhovo predstavništvo u RH bilo. Naravno da te boli kuki ali Piran i cijela ta arbitraža je razlog što se sada inačuju

Taj dijalog se nikada nije smio odvijati na prvom mjestu jer se time prekršilo Sporazum što su potpisale RH i SLO. Slovenski sudac nije smio biti u kontaktu s nikim iz slovenske vlade. Drugo, nije baš da u samom dijalogu bilo sve čisto, tamo je slovenski sudac zamolio tu žensku iz ministarstva da naknadno doda neke dokumente dok će on prikazati kao svoje bilješke.

S obzirom da si Srbin nije očekivano da ćeš biti objektivan u ovome sporu, pa naravno da ti mozak i kognitivne sposobnosti namjerno nisu učitale dio gdje su pričali o ubacivanju dokumenata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 15 kol 2015, 08:51 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Inače, u njemačkim novinama je izašao članak gdje se govori u porazu Slovenije, dakle i njihovi sponzori im savjetuju da ne talasaju. Predsjednik Međunarodnog suda koji je nakratko zamijenio slovenskog arbitra, za kojeg su Slovenci govorili da je šah mat Hrvatskoj je dao ostavku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 03 ruj 2015, 08:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23301
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Koji su to nacionalisti, a prodaju se stalno pod Mitteleuropljane.


Citat:
Iz Dnevnika RTV Slovenije makli novinarku kojoj su zamjerili da je Hrvatica iz Bosne

slika

SLOVENSKI tjednik Mladina objavio je prošlog tjedna urednički komentar o utjecaju politike na RTV Slovenija, slovenski javni servis. U tekstu kojeg potpisuje Greg Repovž Slovenska demokratska stranka (SDS) Janeza Janše uspoređena je s - hrvatskim HDZ-om.

"Jasno je vidljivo da razina razumijevanja politike u Ljubljani nije drugačije od one u Zagrebu, Beogradu Sarajevu ili Bukureštu. Sve je to isti bazen, kojem pripada i Slovenija. Između HDZ-a i SDS-a nema razlike", piše Repovž.

Repovž u svom tekstu, u kojem optužuje RTV Sloveniju za širenje nacionalizma, rasizma i šovinizma, između ostalog tvrdi da je Programsko vijeće te ustanove, u kojem većinu imaju upravo ljudi bliski SDS-u, nedavno raspravljalo o tome smije li Jelena Aščić voditi središnji Dnevnik na tom javnom servisu. Razlog? Zato što je Hrvatica iz Bosne. Prema pojedinim članovima Programskog vijeća, koje Repovž nije imenovao, Aščić ne bi smjela voditi Dnevnik na dane nacionalnih i vjerskih praznika zbog svog porijekla.

Progon novinara

Istog dana objavljeno je da Aščić doista više neće voditi Dnevnik. Iz središnje informativne emisije ovu nagrađivanu novinarku, koja je potresla Sloveniju dokumentarcem o praktički ropskim uvjetima u kojima žive bosanski građevinski radnici u Sloveniji, te potaknula i kriminalističku istragu koja je završila uhićenjima, uklonila je direktorica RTV Slovenija Ljerka Bizilj, koju smatraju bliskom bivšem slovenskom premijeru Janši i njegovom SDS-u.

Ona je samo zadnja žrtva čistke koja se provodi među "neposlušnim" novinarima na slovenskoj javnoj televiziji. Nedugo prije nje otkaz je dobio Erik Valenčič, nakon što je svoju zadnju emisiju zaključio pozdravom "Smrt fašizmu, sloboda narodu". U slovenskoj javnosti se, međutim, špekulira da se samo čekala prava prigoda da Valenčič izleti s RTV Slovenije. Ovaj je novinar, naime, prije godinu dana napravio dokumentarni film "Koalicija mržnje" u kojem je dokazao da je Janšina stranka povezana s neonacističkim grupacijama.

Bez svoje emisije "Globus" ostala je, također bez jasnog objašnjenja, nedavno i novinarka Helena Milinković. Baš kao i i Aščić, Milinković je u slovenskoj javnosti bila na glasu kao novinarka koja se ne boji otvarati neugodne teme i suprotstavljati se političkim moćnicima.

Najavljeni prosvjedi

Ovakve uredničke odluke, tvrdi Društvo novinara Slovenije (DNS), na javnom su servisu stvorile "ozračje straha i defetizma koje sigurno ne doprinosi povećanju kvalitete novinarstva". DNS smatra da navedene smjene i otkazi "nisu profesionalno utemeljeni".

"Od vodstva RTV Slovenije očekujemo javno objašnjenje za njihovo ponašanje proteklih dana i tjedana", poručuju iz DNS-a i dodaju kako se "teško oteti dojmu da se vodstvo javnog servisa u svojim odlukama vodi motivima koji su osobni, a ne profesionalni", te da se namjerno kažnjava novinare koje politika želi ušutkati.

Zbog progona nezavisnih novinara za najavljeni su i prosvjedi pred RTV Slovenijom, a ako je suditi prema reakcijama na Facebooku i ostalim društvenim mrežama, Aščić, Valenčič i Milinković imaju podršku većeg dijela slovenske javnosti.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 27 pro 2015, 06:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:56
Postovi: 5403
lider30 je napisao/la:
Koji su to nacionalisti, a prodaju se stalno pod Mitteleuropljane.


Citat:
Iz Dnevnika RTV Slovenije makli novinarku kojoj su zamjerili da je Hrvatica iz Bosne

slika

SLOVENSKI tjednik Mladina objavio je prošlog tjedna urednički komentar o utjecaju politike na RTV Slovenija, slovenski javni servis. U tekstu kojeg potpisuje Greg Repovž Slovenska demokratska stranka (SDS) Janeza Janše uspoređena je s - hrvatskim HDZ-om.

"Jasno je vidljivo da razina razumijevanja politike u Ljubljani nije drugačije od one u Zagrebu, Beogradu Sarajevu ili Bukureštu. Sve je to isti bazen, kojem pripada i Slovenija. Između HDZ-a i SDS-a nema razlike", piše Repovž.

Repovž u svom tekstu, u kojem optužuje RTV Sloveniju za širenje nacionalizma, rasizma i šovinizma, između ostalog tvrdi da je Programsko vijeće te ustanove, u kojem većinu imaju upravo ljudi bliski SDS-u, nedavno raspravljalo o tome smije li Jelena Aščić voditi središnji Dnevnik na tom javnom servisu. Razlog? Zato što je Hrvatica iz Bosne. Prema pojedinim članovima Programskog vijeća, koje Repovž nije imenovao, Aščić ne bi smjela voditi Dnevnik na dane nacionalnih i vjerskih praznika zbog svog porijekla.

Progon novinara

Istog dana objavljeno je da Aščić doista više neće voditi Dnevnik. Iz središnje informativne emisije ovu nagrađivanu novinarku, koja je potresla Sloveniju dokumentarcem o praktički ropskim uvjetima u kojima žive bosanski građevinski radnici u Sloveniji, te potaknula i kriminalističku istragu koja je završila uhićenjima, uklonila je direktorica RTV Slovenija Ljerka Bizilj, koju smatraju bliskom bivšem slovenskom premijeru Janši i njegovom SDS-u.

Ona je samo zadnja žrtva čistke koja se provodi među "neposlušnim" novinarima na slovenskoj javnoj televiziji. Nedugo prije nje otkaz je dobio Erik Valenčič, nakon što je svoju zadnju emisiju zaključio pozdravom "Smrt fašizmu, sloboda narodu". U slovenskoj javnosti se, međutim, špekulira da se samo čekala prava prigoda da Valenčič izleti s RTV Slovenije. Ovaj je novinar, naime, prije godinu dana napravio dokumentarni film "Koalicija mržnje" u kojem je dokazao da je Janšina stranka povezana s neonacističkim grupacijama.

Bez svoje emisije "Globus" ostala je, također bez jasnog objašnjenja, nedavno i novinarka Helena Milinković. Baš kao i i Aščić, Milinković je u slovenskoj javnosti bila na glasu kao novinarka koja se ne boji otvarati neugodne teme i suprotstavljati se političkim moćnicima.

Najavljeni prosvjedi

Ovakve uredničke odluke, tvrdi Društvo novinara Slovenije (DNS), na javnom su servisu stvorile "ozračje straha i defetizma koje sigurno ne doprinosi povećanju kvalitete novinarstva". DNS smatra da navedene smjene i otkazi "nisu profesionalno utemeljeni".

"Od vodstva RTV Slovenije očekujemo javno objašnjenje za njihovo ponašanje proteklih dana i tjedana", poručuju iz DNS-a i dodaju kako se "teško oteti dojmu da se vodstvo javnog servisa u svojim odlukama vodi motivima koji su osobni, a ne profesionalni", te da se namjerno kažnjava novinare koje politika želi ušutkati.

Zbog progona nezavisnih novinara za najavljeni su i prosvjedi pred RTV Slovenijom, a ako je suditi prema reakcijama na Facebooku i ostalim društvenim mrežama, Aščić, Valenčič i Milinković imaju podršku većeg dijela slovenske javnosti.


Ima li MRSHO komentar?
Dodatak:
Slovenija je već izgubila dva međunarodna spora s Hrvatskom - onaj o staroj štednji štediša Ljubljanske banke, kao i spor za neisporučenu električnu struju iz Nuklearne elektrane Krško. Unatoč tomu Karl Erjavec, slovenski šef diplomacije, se nada da će njegova država ipak dobiti treći sudski spor, a to je izlaz na otvoreno more. To znači da u Ljubljani nastavljaju po starome, uvijek protiv Hrvatske.
MRSHO, je li to istina?

_________________
MIR da, ali ne kao u Macelju, Ovčari i Hudim jamama!
Komunisti nude bolju budućnost, neuspješni u sadašnjosti, a razlog je uvijek u prošlosti!
Želiš stvoriti neprijatelja – spasi ga od genocida!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 28 pro 2015, 01:31 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Prcaju vas ovi Slovenci a vi samo ćutite.Bitno je da poglavarka šilji onu stvar na Srbima a Slovencima ni reč.Ne razumem što se vi plašite tih Slovenaca.Ne provociram!Tako izgleda sa strane kad se gleda.Naduvajte te homiće qrcem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 28 pro 2015, 01:35 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Slovenci...oooooo Bože...Slovenci...kakva gejaška masa..homića sa žutim brkovima i ružnim curama.Ma daj ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 02 vel 2016, 19:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zašto ne žele džamije. To je budućnost, prosperitet.

Citat:
LJUBLJANA Ponovno ostavljena svinjska glava i krv na gradilištu džamije
Objavljeno 01.02. - 21:12

Nepoznati počinitelji ostavili su svinjsku glavu i krv na gradilištu džamije u blizini središta Ljubljane, što je drugi takav incident u posljednjih manje od mjesec dana, objavili su slovenački mediji.

Kasno sinoć policija je obaviještena da je netko bacio svinjsku glavu preko ograde gradilišta

Naime, kako je prenijela agencija STA policija je pokrenula istragu nakon prvog incidenta 13. siječnja, a najnoviji incident će također biti istražen pod sumnjom na javno podsticanje mržnje i netolerancije.

Počinitelji bi mogli biti osuđeni na najviše dvije godine zatvora ukoliko budu proglašeni krivim za javno poticanje mržnje./AA/HMS/

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 07 vel 2016, 23:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
MIR je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Koji su to nacionalisti, a prodaju se stalno pod Mitteleuropljane.




Ima li MRSHO komentar?
Dodatak:
Slovenija je već izgubila dva međunarodna spora s Hrvatskom - onaj o staroj štednji štediša Ljubljanske banke, kao i spor za neisporučenu električnu struju iz Nuklearne elektrane Krško. Unatoč tomu Karl Erjavec, slovenski šef diplomacije, se nada da će njegova država ipak dobiti treći sudski spor, a to je izlaz na otvoreno more. To znači da u Ljubljani nastavljaju po starome, uvijek protiv Hrvatske.
MRSHO, je li to istina?


Nije joj se zamjeralo što je Hrvatica, (većina ionako misli da je srpkinja) nego što navodno vuče na "lijevu stranu". A malo i sama od sebe pravi žrtvu, isprovocira reakciju "desnice". Čini mi se da ima ambiciju ući u politiku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 14 tra 2016, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Čovjek se uči dok je živ. Uvijek sam bio uvjeren da je Zahovič i sam musliman (iz BiH ili Sandžaka).

Citat:
Skandal potresa Sloveniju: Zlatko Zahovič vrijeđao igrače na vjerskoj osnovi

Zlatko Zahovič, jedan od najboljih fudbalera koje je Slovenija ikada imala, dugogodišnji sportski direktor NK Maribor, u centru je skandala koji potresa Sloveniju.

U posljednjih nekoliko godina igrače ovog kluba, posebno muslimane, vrijeđao je na vjerskoj osnovi, prijetio njima i njihovim porodicama, a cijela priča otkrivena je prošlog petka kada su na trening Mariborčana upali navijači ovog kluba. Prvotimcima su prijetili "zbog loše igre i nesportskog načina života" i tom prilikom fizički nasrnuli na Amira Derviševića kada ga je jedan od pripadnika navijačke grupe "Viole" ošamario. Potom, sastanak s igračima održao je sportski direktor Zahovič koji im je rekao da cijeli slučaj "treba da im bude pouka i da ih motivira".

Zahoviču se na spomenutom sastanku usprotivio Agim Ibraimi, makedonski reprezentativac, kazavši mu da je uredu da ih kritizira, da ih može i kazniti zbog loše igre i ponašanja, otjerati neke iz kluba, ali da ne smije podržati nasilje koje se desilo na treningu. Nedugo zatim sastanak je okončan, a fudbaleri Maribora su sa stručnim štabom otišli u karantin pred prvenstvenu utakmicu s Celjem, koji su igrali prošle subote.

U noći s petka na subotu Zahovič je nazvao Ibraimija i govorio mu kako ga je osramotio jer mu se usprotivio pred svim igračima.

"Tokom razgovora psovao mi je sve vrijeme šiptarsku majku. Vrijeđao je moju vjeru islam, moj narod (Ibraimi je Albanac iz Makedonije, op. a.). Na kraju mi je govorio gubi se iz kluba, odmah da si otišao iz karantina. Pokušao sam smiriti situaciju, ali nije išlo i na kraju sam rekao dobro, ako je tako idem. Razgovarao sam tada sa trenerom Darko Milanićem koji mi je rekao: 'Ako je tako, protiv šefa ne mogu, idi'", rekao je Ibraimi, te dodao:

"Nakon što sam došao kući, počeo mi je slati SMS poruke uvredljivog sadržaja".

U SMS porukama koje je Zahovič te noći slao Ibraimiju, a koje je redakciji Anadolu Agency ustupio slovenski sportski list Ekipa, između ostalog nekada slavni fudbaler makedonskom reprezentativcu napisao je:

"Ti se klanjaš jer si pijan od budala i zato ima mrtvih".
Na to je njega Ibraimi upitao da li to vrijeđa njegovu vjeru, a na što je Zahovič odgovorio:

"Ne, ti vrijeđaš moju vjeru, to je nogomet, tvoja vjera je smrt".

U cijeloj prepisci Ibraimi je Zahoviču napisao i da on nije Nusmir Fajić, nekadašnji napadač Maribora koji danas nastupa u Kini, te da neće tolerirati njegove uvrede, koje je bosanskohercegovački internacionalac uvijek prešućivao.

Po Zahovičevoj odluci, Fajić je pola godine proveo i u B ekipi Maribora, prije nego se u januaru 2015. godine uspio izvući iz zamršenog šovinističkog klupka i napustiti klub i tada karijeru nastaviti u Bjelorusiji.

"Uvijek me zvao glupi Bosanac, i to ne samo kada smo sami nego i pred svim igračima. Nisu to bili oni vicevi o Bosancima iz bivše Jugoslavije, koji mi i danas nekada smetaju. Zahovič je to govorio skroz ozbiljan, na podao i ružan način. Između ostalog, rekao mi je ako ne budem radio kako treba i kako on kaže da će poslati navijače Maribora da posjete moj stan i porodicu. On je stalno vrijeđao moju vjeru, moju domovinu i prijetio je mojoj porodici. Priča Agima Ibraimija u Mariboru i sa Zahovičem je veoma slična mojoj", rekao je za Anadolu Agency Fajić, danas fudbaler kineskog Xinjiang Tianshan Leoparda
Također, dodao je i: "Zamislite, u poluvremenu jedne od utakmica sa Celjem Zahovič je ušao u našu svlačionicu, izdvojio me i svim mojim saigračima rekao: 'Pogledajte ovog čovjeka, glupog Bosanca, vi da ste neki fudbaleri i ljudi sada biste ustali i svi ga prebili'. Bilo je mučno, užasno. Saigrači su tada šutjeli, saginjali glave ka podu".

Na pitanje zašto se Zahoviču nikada nije usprotivio, zašto je trpio takve uvrede, zašto tek sada priznaje kakvu je golgotu prošao u Sloveniji, Fajić je odgovorio:

"Htio sam ostati i igrati. Uz sve to, moram priznati da sam i danas zahvalan Zahoviču za neke stvari. Pomogao mi je kada sam došao u Sloveniju, kada sam došao u klub. Imao sam i privatnih problema, grijehova... Međutim, to mu ne daje zapravo da se poslije ponaša na takav način. I danas vjerujem da je većinu stvari izgovorio kada je bio pijan, jer onakve uvrede ne može govoriti čovjek u normalnom stanju".

Svi sinoćnji dnevnici na slovenskim televizijama kao udarnu vijest plasirali su Zahovičevo vrijeđanje fudbalera na vjerskoj osnovi. Iz NK Maribor i pored brojnih poziva mnogih medija nisu se još oglasili. Igrači poslije odlaska danas zvanično suspendiranog Ibraimija su u strahu i ne smiju davati nikakve komentare.

Očekuje se reakcija predsjednika kluba Drage Cotara i direktora Bojana Bana. No, za sada svi šute. Do kada, niko u Sloveniji ne može sa sigurnošću potvrditi.


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 14 tra 2016, 12:23 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Smrad.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 17 tra 2016, 08:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Citat:


Naslovnica Biznis Bosanska kafa iz Guinnissove džezve i baklava u Ljubljani

Biznis

Bosanska kafa iz Guinnissove džezve i baklava u Ljubljani
Apr 16, 2016
Podijelite s drugima na Facebooku!
Tweet na Twitteru!

FOTO GALERIJA

Vispakova najveća džezva na svijetu danas je na poziv Udruženja žena “Zemzem” iz Ljubljane bila na Prešernovom trgu, gdje su građani Ljubljane posluženi pravom bosanskom kafom ispečenom iz Guinnessove džezve i najvećom baklavom na svijetu koju su članice Udruženja “Zemzem” napravile kako bi ovu poslasticu kandidirale za Guinnessov rekord.

Sve se ovo dešavalo danas u okviru “Festivala bosanske hrane” koji se po deseti put održava u Ljubljani. Baklava je bila teška skoro 310 kg (309 kg i 839 grama), a ovaj put je, mada je kapacitet 600 litara, ispečeno simboličnih 310 litara prave bosanske kafe.

“Ogromna je gužva, nekoliko hiljada ljudi je bilo danas na Prešernovom trgu. Svi su željeli probati bosansku kafu i baklavu, a cijeli događaj izazvao je veliku pažnju brojnih medijskih ekipa”, izjavio je Armin Hodžić rukovodilac marketinga i prodaje kompanije Vispak d.d. Visoko.

Brojni posjetioci, kao i gradonačelnik Ljubljane Zoran Janković, željeli su imati uspomenu i fotografiju sa najvećom džezvom na svijetu. Zlatna džezva doživjela je u posljednje dvije godine veliki uspjeh na slovenskom tržištu.

Prava bosanska kafa prodaje se na preko 1.000 prodajnih mjesta, i gotovo da nema ozbiljnijeg tržnog lanca niti trgovca u Sloveniji da u ponudi nema Vispakovu Zlatnu džezvu.

“Sve je počelo sa našom kampanjom ‘Pit ćemo mi nju ako Bog da i u Brazilu’. Svidjeli smo se Slovencima sa našom originalnom najvijačkom idejom i tadašnjom Limited edition – kafom Zlatna džezva. Ušli smo tada na velika vrata u Mercator, a nakon toga i u ostale trgovine u Sloveniji. Danas je Zlatna džezva na ovom tržištu pravo otkriće za ljubitelje tradicionalne kafe ali na način kako je mi u Bosni spremamo”, kazao je Hodžić.

Oborivši Guinnissov rekord 2004. godine zajedno sa građanim Mostara, tako što je ispečeno i popijeno 660 litara kafe iz najveće džezve na svijetu, Vispak je 2005. i zvanično dobio certifikat Guinnessa, ušavši u knjigu rekorda.


_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 17 tra 2016, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Stvarno bitna vest iz dosadne Slovenije.Daj nam neki snimak jodlovanja Muje i Hase.
Udruženje Zemzem.
Da bi osoba smislila ovakvo ime bilo čemu mora imati zasečen čeoni režanj.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 18 tra 2016, 19:57 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Zbog rasističke opaske ‘crni idiot’ Marko Nikolić više nije trener ljubljanske Olimpije

http://narod.hr/sport/zbog-rasisticke-o ... e-olimpije


Ti magarca....da ga je lik nazva crncuga, bimbo, majmuncic....ali crni idiot, i zbog toga sut u guzicu....

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 18 tra 2016, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pa nije bijeli idiot.
Slovenci treniraju disciplinu i političku korektnost nad strancima. Svog trenera neki dan nisu otpustili.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 19 tra 2016, 12:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2016, 10:56
Postovi: 889
Lokacija: Stockholm - Banja Luka
Sto se Slovenije tice, meni uvijek Laibach (bend naravno) na umu, kada je Slovenija u pitanju. Nemam neki razlog, samo mi je cool bend.
https://www.youtube.com/watch?v=07PpcCt90TY

_________________
“To write well and to speak well is mere vanity if one does not live well."

– Bridget of Sweden (1303-1373)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 08 pro 2017, 00:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/hako ... ra/mxcmzs7
Hakovana slovenačka bitkoin platforma, ukradeno 66 miliona dolara

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 02 pro 2018, 22:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Zanimljivo, danas gradonačelnik Maribora postao Saša Arsenović (Srbin podrijetlom iz BiH), a Ljubljanom drma Zoran Janković, također Srbin.

Zna li netko otprilike koliko Slovenaca ima srpske korijene?

Slovenci ova dva gradonačelnika računaju pod Slovence, a i sami ti gradonačelnici se tako izjašnjavaju, ali itekako su oni svjesni svojih korijena kao i oni koji ih biraju.

Mislim da kada bi se zbrojili Slovenci Srbi rodom iz Srbije ili BiH te njihovi potomci, plus oni Slovenci koji dolaze iz miješanih brakova druge i treće generacije, Slovenaca srpskih korijena ima sigurno u Sloveniji 200 tisuća.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 02 pro 2018, 22:56 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21528
Zlovenci=alpski Srbi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 02 pro 2018, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
Slovencima ti je dovoljno da je mama Slovenka i to ti je za njih Slovenac 1/1. Tako sam se raspravljao s mojim omiljenim Slovencem koji je oženio Zagrepčanku da je Dončić srpskog podrijetla, ali on ne da priznati jer mu je mama Slovenka. I odustao sam. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slovenija - opća tema
PostPostano: 02 pro 2018, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Kod Zlovenaca nema multi-kulti. Dođeš živjeti u Sloveniju, Slovenac si. Mislim da je to O.K. a imam osjećaj da ih je pola iz Bosne, od sve tri naroda. :)

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 600 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 36 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO