HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 21:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 33  Sljedeća

Srbija popis 2022 prognoze?
Anketa je završila: 01 stu 2022, 22:05.
7,1 miliona 3%  3%  [ 1 ]
7,0 miliona 0%  0%  [ 0 ]
6,9 miliona 6%  6%  [ 2 ]
6,8 miliona 9%  9%  [ 3 ]
6,7 miliona 13%  13%  [ 4 ]
6,6 miliona 22%  22%  [ 7 ]
6,5 miliona 25%  25%  [ 8 ]
6,4 miliona 22%  22%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 32
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 12 stu 2022, 19:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18589
Sindjelic je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Ovo je moje malo specificno, kombinacije je poznavanja hardvera i programiranja.
Tako da bih ti pre preporucio neko generalno programiranje tipa java, python itd...
Mada mnogi su pokusali ili kao hteli, ali bez prave zelje i posvecenosti, moras da budes bas opsednut time da uletis za prvi posao - znaci ozbiljan rad 8h dnevno, mozda su najbolji bootcampovi recimo.
Ako hoces bez faksa, moraces da oderes kozu dve tri godine da se dokazes, posle je vec kul.
Mislim da bi mogao da krenes za nekih 800 evra bez faksa za nekim znanjem, trebace ti 6 meseci dobrog rada da budes employable.
Posle toga ide samo gore i zavisi od tebe.
Fora je non stop da radis intervju, da znas stanje na trzistu itd...ali to ces vec skontati i sam.


Koliko vremena treba da se nauci to, programerstvo? :D


Ovo je moje malo specificno, kombinacije je poznavanja hardvera i programiranja.
Tako da bih ti pre preporucio neko generalno programiranje tipa java, python itd...
Mada mnogi su pokusali ili kao hteli, ali bez prave zelje i posvecenosti, moras da budes bas opsednut time da uletis za prvi posao - znaci ozbiljan rad 8h dnevno, mozda su najbolji bootcampovi recimo.
Ako hoces bez faksa, moraces da oderes kozu dve tri godine da se dokazes, posle je vec kul.
Mislim da bi mogao da krenes za nekih 800 evra bez faksa za nekim znanjem, trebace ti 6 meseci dobrog rada da budes employable.
Posle toga ide samo gore i zavisi od tebe.
Fora je non stop da radis intervju, da znas stanje na trzistu itd...ali to ces vec skontati i sam.

Moras da budes dobar na intervju, to ti je ulaznica.


Ovde u Ameriku stalno nude neko placeno obucavanje za nekakav cyber security, i vele da je s tim lako doci do posla.
Je l to ima veze s programerstvom?

Inace, hvala na odgovoru! :palacgore1

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 12 stu 2022, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2020, 12:41
Postovi: 1095
Lokacija: Српски свет
aleksije radicevic je napisao/la:
Sindjelic je napisao/la:

Ovo je moje malo specificno, kombinacije je poznavanja hardvera i programiranja.
Tako da bih ti pre preporucio neko generalno programiranje tipa java, python itd...
Mada mnogi su pokusali ili kao hteli, ali bez prave zelje i posvecenosti, moras da budes bas opsednut time da uletis za prvi posao - znaci ozbiljan rad 8h dnevno, mozda su najbolji bootcampovi recimo.
Ako hoces bez faksa, moraces da oderes kozu dve tri godine da se dokazes, posle je vec kul.
Mislim da bi mogao da krenes za nekih 800 evra bez faksa za nekim znanjem, trebace ti 6 meseci dobrog rada da budes employable.
Posle toga ide samo gore i zavisi od tebe.
Fora je non stop da radis intervju, da znas stanje na trzistu itd...ali to ces vec skontati i sam.

Moras da budes dobar na intervju, to ti je ulaznica.


Ovde u Ameriku stalno nude neko placeno obucavanje za nekakav cyber security, i vele da je s tim lako doci do posla.
Je l to ima veze s programerstvom?

Inace, hvala na odgovoru! :palacgore1


Pa probaj, mislim da nije klasicno programiranje, verovatno moras da imas neko osnovno znanje programiranja, neki skripting itd..., ali verujem da je vise vezano za poznavanje mreznis protokola, rupa u sistemu koji hakeri mogu da iskoriste itd... to mozda Grobi bolje poznaje.
Ako si vec u Americi tamo imaju i dobri bootkampovi, odatle je to i krenulo - kao i vecina stvari vezana za tehnologiju.
Ako hoces da menjas profesiju, vidi koji je neki bolji bootcamp, imaju oni verovatno i statistiku koliko im polaznika nadje posao u struci itd...
Mozes i sam da probas, ali mislim ako si bas zagrejan za to da ti je sigurnije da imas neki struktuiran i mentorski program koji ce da te gura.
Ovako se ljudi lako izgube i izgube fokus i posvecenost

_________________
Нека буде борба непрестана,
нека буде што бити не може –
нек ад прождре, покоси сатана!
На гробљу ће изнићи цвијеће
За далеко неко покољење.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 12 stu 2022, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18589
Sindjelic je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Ovde u Ameriku stalno nude neko placeno obucavanje za nekakav cyber security, i vele da je s tim lako doci do posla.
Je l to ima veze s programerstvom?

Inace, hvala na odgovoru! :palacgore1


Pa probaj, mislim da nije klasicno programiranje, verovatno moras da imas neko osnovno znanje programiranja, neki skripting itd..., ali verujem da je vise vezano za poznavanje mreznis protokola, rupa u sistemu koji hakeri mogu da iskoriste itd... to mozda Grobi bolje poznaje.
Ako si vec u Americi tamo imaju i dobri bootkampovi, odatle je to i krenulo - kao i vecina stvari vezana za tehnologiju.
Ako hoces da menjas profesiju, vidi koji je neki bolji bootcamp, imaju oni verovatno i statistiku koliko im polaznika nadje posao u struci itd...
Mozes i sam da probas, ali mislim ako si bas zagrejan za to da ti je sigurnije da imas neki struktuiran i mentorski program koji ce da te gura.
Ovako se ljudi lako izgube i izgube fokus i posvecenost


Moja osnovna motivacija je zapoceti rad od kuce. :D
I sadasnji posao mi podrazumeva rad na komjuteru uglavnom, ali ne mogu od kuce jer moram da proveravam ono sto narucujem za firmu.
Ali rad od kuce, eeej. Odes u bilo koju tacku na svetu i radis. Strava. :D

Uglavnom, verujem da vredi istraziti ovo o cemu ti pricas, ali tesko da cu dostici tvoj nivo.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 12 stu 2022, 19:57 
Offline

Pridružen/a: 03 stu 2022, 17:17
Postovi: 316
Jussi2 je napisao/la:
Kad pocnu pravi socialni, etnicki, ekonomski i ostali nemiri u EU, itekako ce se vracati nazad. Osim ovih sto su zaboravili jezik, mada ne iskljucujem ni njih.

Jednostavno su ti ljudi tamo zbog para, boli njih *** za DeMoKrAtIjE, a kad pukne ekonomski balon u EU, i krenu se klati izmedju sebe, trcice maraton nazad kod nas.


Ako oni propadnu, to će se gadno odraziti i na nas. Idealni odnos Srbija - EU je da daju više para iz predpristupnih fondova nego što kenjaju i uslovljavaju.

Trenutno je mrtva trka zbog ovog s Rusijom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 12 stu 2022, 19:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 22:01
Postovi: 2501
Sindjelic je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Zaboravite na te iseljenje da će se ikada vratiti natrag, to su teške iluzije. Ne vraćaju se ni u Hrvatsku koja je 10x bolje mjesto za život od vas.


Hrvatska je 30% ekonomski bolja za zivot u proseku, a po stepenu smorenosti 10 puta gora.
Jako mala zemlja, opsednuta nekim etnoreligijskim nacionalizmom.

Odlazak programera iz Srbije je trenutno potpuno besmislen, ja zaradjujem oko 10.000 evra mesecno, nasli me rekruteri preko linkedina i radim kao kontraktor.
I nije da sam nesto pametan, ima ih hrpa kolega koji su uradili isto.
Tako da evri samo dolaze u Srbiji, kolicina se ni ne zna.


Zivim tri puta bolje nego programer u Svajcarskoj npr.

Ko zna da radi posao u Srbiji mlati hiljade evra opusteno. Dobar zubar, dobar lekar, dobar majstor svi oni mlate hiljade evra.

Toliko smor da 20 milijuna turista godišnje (Grčka ima 31 milijuna godišnje rekord, ogromna Rusija ima 33 milijuna godišnje rekord) obilazi zemlju koja ima treću najveću mediteransku obalu i 1280 otoka. Očito nije tako mala. :hrvatinic

Ali drago mi je da vi Srbi imate sve te silne mitove o Hrvatskoj, tako vam je lakše. Uživajte u njima. :wub


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 12 stu 2022, 20:04 
Offline

Pridružen/a: 03 stu 2022, 17:17
Postovi: 316
Croato je napisao/la:
Sindjelic je napisao/la:

Hrvatska je 30% ekonomski bolja za zivot u proseku, a po stepenu smorenosti 10 puta gora.
Jako mala zemlja, opsednuta nekim etnoreligijskim nacionalizmom.

Odlazak programera iz Srbije je trenutno potpuno besmislen, ja zaradjujem oko 10.000 evra mesecno, nasli me rekruteri preko linkedina i radim kao kontraktor.
I nije da sam nesto pametan, ima ih hrpa kolega koji su uradili isto.
Tako da evri samo dolaze u Srbiji, kolicina se ni ne zna.


Zivim tri puta bolje nego programer u Svajcarskoj npr.

Ko zna da radi posao u Srbiji mlati hiljade evra opusteno. Dobar zubar, dobar lekar, dobar majstor svi oni mlate hiljade evra.

Toliko smor da 20 milijuna turista godišnje (Grčka ima 31 milijuna godišnje rekord, ogromna Rusija ima 33 milijuna godišnje rekord) obilazi zemlju koja ima treću najveću mediteransku obalu i 1280 otoka. Očito nije tako mala. :hrvatinic

Ali drago mi je da vi Srbi imate sve te silne mitove o Hrvatskoj, tako vam je lakše. Uživajte u njima. :wub


Teraj se bre.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 12 stu 2022, 20:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 22:01
Postovi: 2501
Kulturni i dragi kao i obično... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 12 stu 2022, 20:06 
Offline

Pridružen/a: 03 stu 2022, 17:17
Postovi: 316
Croato je napisao/la:
Kulturni i plemeniti kao i obično... :zubati


Pa izvini što si došao srati na temi a mi barbari ti nismo obrisali dupe.

Stvarno smo bezveze. Ajde gubi se, provokatoru dokoni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 12 stu 2022, 20:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 04 ruj 2022, 22:01
Postovi: 2501
Samo mi nije jasno uviđate li vi da takva silna oholost i arogantnost nije uopće kršćansko ponašanje.
I to još niste ni na srpskom, već na hrvatski forum dođete pljuvati po Hrvatskoj. Svaka čast. Evo, po tome vidite kakvi su Hrvati. Ponosan sam na našu demokraciju.

Ali dobro, ko tebe kamenom, ti njega kruhom.

:hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 12 stu 2022, 20:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2022, 13:01
Postovi: 7615
Lokacija: Jug
weasel je napisao/la:

Imali ste jednak pad kao i Hrvatska a 90% vas nema EU putovnice. Što bi tek bilo da možete seliti kao Hrvati.

Doslovno bi vam milijun ljudi zbrisalo u prvih godinu dvije.



Prvo nemamo jednak pad, drugo naš pad je zbog PP.. (-465K)

Vi imate skoro duplo veće iseljavanje od nas kumulativno, a skoro ste duplo manja zemlja.

Procentualno imate jezivo veće iseljavanje od nas.
Ali to ću detaljnije kad dodju konačni rezultati.. :)

.

_________________
Srbijanski ukruh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 12 stu 2022, 23:10 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2022, 10:16
Postovi: 1182
Koliko bi moglo biti Bošnjaka ukupno?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 12 stu 2022, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lis 2022, 08:27
Postovi: 799
Bošnjak.007 je napisao/la:
Koliko bi moglo biti Bošnjaka ukupno?


Ne možemo znati dok ne vidimo službeno. Ja se nadam ozbiljnom padu u Prijepolju, odnosno konvertovanje iz Muslimana u Srbe, a iz Bošnjaka u Muslimane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 12 stu 2022, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 4112
Bošnjak.007 je napisao/la:
Koliko bi moglo biti Bošnjaka ukupno?


130-135 tisuća.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 12 stu 2022, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58930
Lokacija: DAZP HQ
Jedini smor je biti programer, postoji li dosadniji posao od toga. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 12 stu 2022, 23:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2022, 13:01
Postovi: 7615
Lokacija: Jug
dudu je napisao/la:
Jedini smor je biti programer, postoji li dosadniji posao od toga. :D


15 sati zakucan uz komp.
Šuljevi i loša kičma ti ne ginu.. :)

_________________
Srbijanski ukruh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 13 stu 2022, 06:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Jussi2 je napisao/la:
Bošnjak.007 je napisao/la:
Koliko bi moglo biti Bošnjaka ukupno?


Ne možemo znati dok ne vidimo službeno. Ja se nadam ozbiljnom padu u Prijepolju, odnosno konvertovanje iz Muslimana u Srbe, a iz Bošnjaka u Muslimane.

Teško da će se to desiti.
Jer od 2013te imaju nastavu na tzv bosanskom ,pa je sad asimilacija teže ostvariva.

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 13 stu 2022, 06:07 
Offline

Pridružen/a: 03 stu 2022, 17:17
Postovi: 316
dudu je napisao/la:
Jedini smor je biti programer, postoji li dosadniji posao od toga. :D


Normalno da ima. S kime sve kasirke moraju da se cifraju i natežu, plus najizloženije su bile kovidu za vreme pandemije a niko ih ne zarezuje ni dva posto.

Generalno, raditi sa ljudima je prokletstvo. Troje te izvređa i ode, pa te četvrti iznenađeno pita zašto si namćorast danas?

Taksisti stavljaju glavu u torbu svaki dan, voze pijane i drogirane budale, napadaju ih noževima, prete im. A to može da im se desi i na minimalnoj relaciji za 200 dinara.

Raditi u tišini dnevne sobe je blagodet, kad realno sagledaš kako neki drugi ljudi zarađuju svoj hleb.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 13 stu 2022, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58930
Lokacija: DAZP HQ
JNA je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Jedini smor je biti programer, postoji li dosadniji posao od toga. :D


15 sati zakucan uz komp.
Šuljevi i loša kičma ti ne ginu.. :)


zadam im par ticketa tjedno, rade 15 sati za kompom da bih ja vodio high life. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 13 stu 2022, 09:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58930
Lokacija: DAZP HQ
Teodosije je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Jedini smor je biti programer, postoji li dosadniji posao od toga. :D


Normalno da ima. S kime sve kasirke moraju da se cifraju i natežu, plus najizloženije su bile kovidu za vreme pandemije a niko ih ne zarezuje ni dva posto.

Generalno, raditi sa ljudima je prokletstvo. Troje te izvređa i ode, pa te četvrti iznenađeno pita zašto si namćorast danas?

Taksisti stavljaju glavu u torbu svaki dan, voze pijane i drogirane budale, napadaju ih noževima, prete im. A to može da im se desi i na minimalnoj relaciji za 200 dinara.

Raditi u tišini dnevne sobe je blagodet, kad realno sagledaš kako neki drugi ljudi zarađuju svoj hleb.


ne slažem se, ljepše je biti među ljudima.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 13 stu 2022, 10:38 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2022, 21:04
Postovi: 2034
dudu je napisao/la:
Jedini smor je biti programer, postoji li dosadniji posao od toga. :D


Daleko od toga...

Programeri se svaki dan suocavaju sa izazovima, glava mora da im je ukljucena na visoku voltazu, nekad sati prolete kao sekund.

Dosadno je raditi jednolican repetitivni posao, a programeri moraju da su u kontaktima sa ljudima, i da imaju visok nivo socijalnih vestina, kako bi uspostavili komunikaciju i razumeli tacno sta se od njih trazi... slika iz filmova, neki izopstenici sto sede u sobi i kucaju program kao u matrixu... to je uglavnom deformisana slika...

Radimo sad u firmi lokalizaciju za jedan cloud program koji ce biti inovacija u Srbiji... radi se uglavnom online, ali je toliko zahtevan i kompleksan posao na mnogo razlicitih nivoa. Sve je, samo ne dosadno, trazi odlicnu organizaciju i dobru komunikaciju.

_________________
Pokaj se Grobi!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 13 stu 2022, 10:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58930
Lokacija: DAZP HQ
DzonBG je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Jedini smor je biti programer, postoji li dosadniji posao od toga. :D


Daleko od toga...

Programeri se svaki dan suocavaju sa izazovima, glava mora da im je ukljucena na visoku voltazu, nekad sati prolete kao sekund.

Dosadno je raditi jednolican repetitivni posao, a programeri moraju da su u kontaktima sa ljudima, i da imaju visok nivo socijalnih vestina, kako bi uspostavili komunikaciju i razumeli tacno sta se od njih trazi... slika iz filmova, neki izopstenici sto sede u sobi i kucaju program kao u matrixu... to je uglavnom deformisana slika...

Radimo sad u firmi lokalizaciju za jedan cloud program koji ce biti inovacija u Srbiji... radi se uglavnom online, ali je toliko zahtevan i kompleksan posao na mnogo razlicitih nivoa. Sve je, samo ne dosadno, trazi odlicnu organizaciju i dobru komunikaciju.


ti ITovci rade posao za mene, ja im zadajem posao, oni rade u korist biznisa, ono što biznis traži od njih.

cijenim samo one ITovce koji su postali ITovci kroz biznis, odnosno nisu ITovci po habitusu, nego su to postali kroz poznavanje procesa, takav mi je brat. :zubati

developeri su da te Bog sačuva, znam ih na desetine u raznim državama, dvojica su za neku zajebanciju i društvo, a dobar dio su autisti, koji se ugodnije osjećaju da ti sjedeći do tebe šalju chat poruke nego da ti u lice kažu.

volim samo one developere kojima se ne mora crtati, a takvi su uvjerljva manjina.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 13 stu 2022, 10:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 00:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
Teodosije je napisao/la:
Jussi2 je napisao/la:
Kad pocnu pravi socialni, etnicki, ekonomski i ostali nemiri u EU, itekako ce se vracati nazad. Osim ovih sto su zaboravili jezik, mada ne iskljucujem ni njih.

Jednostavno su ti ljudi tamo zbog para, boli njih *** za DeMoKrAtIjE, a kad pukne ekonomski balon u EU, i krenu se klati izmedju sebe, trcice maraton nazad kod nas.


Ako oni propadnu, to će se gadno odraziti i na nas. Idealni odnos Srbija - EU je da daju više para iz predpristupnih fondova nego što kenjaju i uslovljavaju.

Trenutno je mrtva trka zbog ovog s Rusijom.


Ma jebo predpristupne fondve, glavna opasnost za nas je da prestanu doznake iz inostranstva. Svake godine naši građani iz raznih (najviše evropskh) zemalja pošalju ili donesu u Srbiju preko deset milijardi evra, to je više nego sve strane investicije, više nego EU fondovi, više nego izvoz, to nam je najveći dotok para. Ako to presuši i ako ljudi masovno počnu da se vraćaju kao što neki ovde priželjkuju, to će biti ekonomska katastrofa. Taj novac izdržava cele grane privrede u Srbiji, npr. gastarbajteri grade kuće i kupuju stanove, bez njih bi cela građevinska industrija i proizvodnja građevinskih materijala propala. Rođaci gastarbajtera kupuju i voze skupa kola u Srbiji, bez njih bi sve to nestalo. Isto za fensi garderobu, butike, sedenje po ceo dan po kafićima i kladionicama, sigurno bi bar pola toga prestalo bez tog izvora para, verovatno i više ako se uzmu u obzir sekundarni efekti. Siromašniji krajevi bi i tu bili pogođeni više nego Beograd i Novi Sad, gde postoje neke firme i ima nekog posla i gde je stopa iseljavanja domicilnog stanovništva relativno mala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 13 stu 2022, 10:59 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2022, 21:04
Postovi: 2034
Teodosije je napisao/la:

Normalno da ima. S kime sve kasirke moraju da se cifraju i natežu, plus najizloženije su bile kovidu za vreme pandemije a niko ih ne zarezuje ni dva posto.

Generalno, raditi sa ljudima je prokletstvo. Troje te izvređa i ode, pa te četvrti iznenađeno pita zašto si namćorast danas?

Taksisti stavljaju glavu u torbu svaki dan, voze pijane i drogirane budale, napadaju ih noževima, prete im. A to može da im se desi i na minimalnoj relaciji za 200 dinara.

Raditi u tišini dnevne sobe je blagodet, kad realno sagledaš kako neki drugi ljudi zarađuju svoj hleb.


Ovo je uglavnom tacno...

Sa 80% ljudi sa kojima moras da imas poslovni kontakt je teska robija... ili ne poznaju previse temu, ili su dosadni ko proliv, ili su naporni u svojoj prici sta sve znaju... 1 od 5 je konkretan i jasan, a retki ljudi su inspirativni, koje je milina slusati...

Uglavnom ne mozes da biras, moras gomilu govana da progutas od polufabrikata, i da glumis da ti ne idu na qrac... a slatko bi ih oterao u pm...

Imas ljude koji su rodjeni prodavci... kojima nije problem da vrte jednu pricu klijentima, i u tome nalaze neku cudnu inspiraciju... to je poseban talenat koji mi je tako stran, a nekima je to prirodno...

_________________
Pokaj se Grobi!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 13 stu 2022, 11:08 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2022, 21:04
Postovi: 2034
dudu je napisao/la:

ti ITovci rade posao za mene, ja im zadajem posao, oni rade u korist biznisa, ono što biznis traži od njih.

cijenim samo one ITovce koji su postali ITovci kroz biznis, odnosno nisu ITovci po habitusu, nego su to postali kroz poznavanje procesa, takav mi je brat. :zubati

developeri su da te Bog sačuva, znam ih na desetine u raznim državama, dvojica su za neku zajebanciju i društvo, a dobar dio su autisti, koji se ugodnije osjećaju da ti sjedeći do tebe šalju chat poruke nego da ti u lice kažu.

volim samo one developere kojima se ne mora crtati, a takvi su uvjerljva manjina.


To je druga stvar...

Kao u svakom poslu, imas razlicite nivoe... jedno je junior sljaker koji cisti kod, drugo je samostalan programer koji bira koji ce posao da uzme, trece su softver inzinjeri i arhitekte koji resavaju sistemske probleme.

Govorim o ljudima koji su dosegli neki nivo, koji imaju zvanje i iskustvo... to su ljudi za respekt, koju lovu samo vrte, kakav izbor imaju sta ce da rade, i koliko da naplate... to je u ovo vreme jedno od najslobodnijih zanimanja, nisi vezan za kancelariju i sefa, dobijes posao, zavrsis, i naplatis... a naplatis tako da zivis ko car...

Najvisi nivo su programeri tech giganata, ali to je druga galaksija...

Poceli smo od zanimljivosti posla... velika vecina programera to voli da radi, njima je jako zanimljivo... ima cudaka, to je istina, ali ima fenomenalnih ljudi koji su vezali svoje znanje sa biznis talentom, to su ti ovi klinci koji naprave svoje software kompanije, probiju se, i uzmu milione...

_________________
Pokaj se Grobi!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija popis 2022. prognoze?
PostPostano: 13 stu 2022, 11:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58930
Lokacija: DAZP HQ
DzonBG je napisao/la:
dudu je napisao/la:

ti ITovci rade posao za mene, ja im zadajem posao, oni rade u korist biznisa, ono što biznis traži od njih.

cijenim samo one ITovce koji su postali ITovci kroz biznis, odnosno nisu ITovci po habitusu, nego su to postali kroz poznavanje procesa, takav mi je brat. :zubati

developeri su da te Bog sačuva, znam ih na desetine u raznim državama, dvojica su za neku zajebanciju i društvo, a dobar dio su autisti, koji se ugodnije osjećaju da ti sjedeći do tebe šalju chat poruke nego da ti u lice kažu.

volim samo one developere kojima se ne mora crtati, a takvi su uvjerljva manjina.


To je druga stvar...

Kao u svakom poslu, imas razlicite nivoe... jedno je junior sljaker koji cisti kod, drugo je samostalan programer koji bira koji ce posao da uzme, trece su softver inzinjeri i arhitekte koji resavaju sistemske probleme.

Govorim o ljudima koji su dosegli neki nivo, koji imaju zvanje i iskustvo... to su ljudi za respekt, koju lovu samo vrte, kakav izbor imaju sta ce da rade, i koliko da naplate... to je u ovo vreme jedno od najslobodnijih zanimanja, nisi vezan za kancelariju i sefa, dobijes posao, zavrsis, i naplatis... a naplatis tako da zivis ko car...

Najvisi nivo su programeri tech giganata, ali to je druga galaksija...

Poceli smo od zanimljivosti posla... velika vecina programera to voli da radi, njima je jako zanimljivo... ima cudaka, to je istina, ali ima fenomenalnih ljudi koji su vezali svoje znanje sa biznis talentom, to su ti ovi klinci koji naprave svoje software kompanije, probiju se, i uzmu milione...


znam jednog i takvog, dapače prijatelji smo, čudo napravio od svoje firme, sad smo biznis partner u jednoj drugoj firmi i gradi trenutno jednu od većih investicija u Hrvatskoj u ICTu.

mana mu je što mu je žena iz Srbije. nedavno smo se malo zapili u kafiću u nekom selu, nju malo prebacilo pa počela otvoreno pričati o navijanju za Zvezdu, uz moram napomenuti moje zapaljivanje, i kako smo cugali bili smo glasni pa je konobar došao do mene i zamolio da se stišamo jer ima puno BBBovaca. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 33  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO