HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 12:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2747 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 110  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 09 sij 2022, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 09 sij 2022, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Citat:
Mihajlović: Sa projektom Jadar se zastalo na zahtev građana, ali važno je da sačekamo studije o životnoj sredini


slika



Ono što treba da se uradi jesu studije o proceni uticaja na životnu sredinu, to treba da znamo bez obzira na to da li će se projekat nastaviti ili ne, jer je to jedino relevantno. Pobornik sam ideje da najbolji svetski stručnjaci objasne sve o studijama kada budu gotove. S druge strane, mislim da treba da znamo šta je litijum, koliko je važan na globalnom nivou, i sve procene pokazuju da će tražnja za litijumom biti 90 puta veća do 2040. godine. Treba da znamo da jedini u svetu imamo jadarit, mineral sa posebnom strukturom litijuma i bora u sebi. Imamo jednu vrstu nafte i zlata i treba da razgovaramo o tome hoćemo li da imamo čitav lanac proizvodnje, od rudnika, preko fabrike baterija do fabrike električnih vozila - rekla je ona.



https://www.ekapija.com/news/3543044/mi ... i-vazno-je

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 09 sij 2022, 23:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Ništa, nek lepo top 1000 ljudi u vlasti garantuje svojom slobodom i imovinom svoje porodice da će projekat biti urađen u skladu sa ekološkim standardima koji bi se primenili u EU i da će se u Srbiji raditi sve od kopanja rude do pravljenja i izvoza baterija.

Ako ne, njih hiljadu na doživotnu i da im se zapleni sva lična i porodična imovina. To bi bilo pošteno.

A ne kad Drina i Sava eventualno postanu crne, zemlja okolo uvene, a ljudi masovno krenu da umiru, oni fino odu na tropsko ostrvo a deca im na školovanje u London i Pariz.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 09 sij 2022, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Ništa, nek lepo top 1000 ljudi u vlasti garantuje svojom slobodom i imovinom svoje porodice da će projekat biti urađen u skladu sa ekološkim standardima koji bi se primenili u EU i da će se u Srbiji raditi sve od kopanja rude do pravljenja i izvoza baterija.


Mi ne moze primenjivati standarde kao u EU, jer mi nismo bogati kao EU, i ne mozemo da biramo, kako to ne razumes? Juce si kukao kako se svi sele, pa ne sele se sigurno zbog neke trave, nego zato zbog malo posla i malih plata. Nema filozofiranja ovde mi nismo Nemacka. Mi smo Srbija koja sada mora da raste kako zna i ume, ako oce da ispuni neke od svojih nacionalnih ciljeva i smanji iselavanja jos vise.

Citat:
A ne kad Drina i Sava eventualno postanu crne, zemlja okolo uvene, a ljudi masovno krenu da umiru, oni fino odu na tropsko ostrvo a deca im na školovanje u London i Pariz.


Ovo ti se opet nesto prividjalo covece. Pa ti si stvarno vidovit izgleda. Baba Vanga. :w00t

Ja ipak mislim da treba neki SSRI da uzmes ako na sve gledas tako crno! :thumbup1

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 11 sij 2022, 00:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Citat:
Kina ušla među pet najvažnijih izvoznih destinacija za srpske proizvode

slika



https://www.ekapija.com/news/3543640/ki ... -proizvode

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 11 sij 2022, 20:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2021, 23:26
Postovi: 2698
Lokacija: Sarajevo

Jel ovo istina?

_________________
High Mobility Anti russian System


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 11 sij 2022, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Za plaće treba uzimati medijane, a ne prosjeke. Ili barem uz prosjek da uvijek kažu, koliki je medijan.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 11 sij 2022, 23:40 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Ne znam nikog ko ima platu ispod 600e, a osim toga svako se bavi jos sa necim. Verovatno kasirke, radnici u trafikama, komunalci itd... imaju sigurno negde preko 300e.

kada sam studirao radio sam preko omladinske u jednoj telekomunikacionoj firmi kao d2d agent, grobar recimo zna o cemu se radi, meni je plata bila po ucinku i jednog meseca je dosla na 1500 evra, 20-ak dana mesecno po 2 sata dnevno.

znam da na gradilistu lagano moze da se uzme i do 1500e itd.. u kaficima gde sam cesto izlazio, gde su radili studenti, njima je dnevnica bila za 8h oko 10 do 15e + baksis... u onim jacim klubovima bude to i vise.

moj neki utisak je da, ako imas dve ciste u glavi, mozes sasvim solidno da zivis. Najbolji fazon je drzavni posao, a da pored toga radis nesto privatno, jer maltene na poslu se odmaras, kao nekad u Jugoslaviji.

Siva ekonomija u Srbiji je znatno veca nego u Hrvatskoj, a takodje i cene namernica su nize.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2022, 02:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Citat:
Srbija će prva u svetu imati Gejming selo - Fakultet, hotel, spa centar...



slika


Relog Media, najveća esport produkcijska kuća na Balkanu, zajedno sa TV Arena Esportom, premijerno je na Paviljonu Srbije na Expo 2020 u Dubaiju predstavila projekat izgradnje prvog Gejming sela (Gaming village) u Srbiji i na svetu, koje će uskoro biti otvoreno i dostupno za organizaciju najvećih svetskih esport turnira.

U okviru Gejming sela, biće izgrađena prva namenski građena Gejming arena u svetu sa 10.000 sedećih mesta koja će biti namenjena organizaciji velikih svetskih esport turnira, koji svake godine posećuje sve veći broj ljudi, saopšteno je iz Paviljona Srbije na Expo Dubai.

U svom sastavu Gejming selo će imati: poslovni prostor, Fakultet za esport i gejming, upravnu zgradu, hotel sa pet zvezdica koji će imati 300 luksuzno opremljenih soba, brojne kafiće i restorane koje će gosti Gejming sela imati na raspolaganju, ali i veliki spa centar i olimpijski bazen.

Milutin Pećić, osnivač i generalni direktor Relog media objašnjava kako esport doprinosi ekonomiji jedne zemlje i zašto je važno da Srbija zauzme svoje mesto u ovoj najbrže rastućoj industriji na svetu čije su razmere skoro nesagledive, imajući u vidu činjenicu da je gejming druga najveća industrija na svetu - odmah posle vojne, dok na svetskom nivou gejming zarađuje više nego filmska i muzička industrija zajedno.

Kao uspešan primer ulaganja u esport Pećić navodi poljski grad Katovice:

- Iako se u Katovicama održava samo jedan gejming turnir godišnje, on je već pozicioniran kao esport grad, koji je od ove delatnosti značajno unapredio ekonomiju. Zamislite samo kolika će dobit biti za našu zemlju, nakon četiri turnira koje mi planiramo da organizujemo sledeće godine. Oni će doprineti rastu ekonomije, ali i većoj turističkoj vidljivosti naše zemlje. Otvaranjem ovog Gejming sela, Srbija se pozicionira ne samo kao regionalni, već i svetski lider u ovoj oblasti - zaključuje Pećić.

Pored esporta, Gejming selo će posedovati značajne kapacitete i za održavanje drugih sportskih takmičenja, jer će se u njegovom sastavu nalaziti nekoliko vrhunskih zatvorenih sportskih objekata sa 2.000 sedećih mesta - košarkaški, odbojkaški i rukomentni teren, sale za borilačke veštine, a na otvorenom - teniski tereni, padel tereni i trim staza.

Za razvoj esporta, izuzetno je značajan dobar geostrateški položaj koji ima naša zemlja - dobra avio povezanost sa drugim zemljama, centralna pozicija u Evropi i bezvizni režim sa brojnim velikim zemljama poput Kine, Brazila, Indije...

Ceo projekat je u skladu sa najvišim ekološkim standardima održive gradnje - upotreba prirodnih materijala poput drveta, sistemska reciklaža kopjuterske opreme, solarni paneli, krovne baste, dok je ulaz u ovaj zatvoreni kompleks moguć samo električnim vozilima.

A kako će to izgledati u Gejming selu - mogli smo videti delom na Paviljonu Srbije na Expo 2020 Dubai koji je ugostio tri najpopularnija igrača srpske i regionalne esport scene koji su uveliko prepoznati i na svetskoj sceni - G2 Niko, G2 Hunter i analitičar Ynk, koji su učestvovali na tribini posvećenoj razvoju i popularizaciji esporta, a publika je imala ekskluzivnu mogućnost i da se takmiči sa njima i kroz različite interaktivne programe osvoji vredne nagrade.

Malo je poznato, da je pored filmske industrije, gejming najrazvijenija grana kreativnih industrija u Srbiji. Srpska gejming industrija u 2020. godini prihodovala je 120 mil USD, sa godišnjom stopom rasta od 20%, a uprkos pandemiji, nastavila je da raste.

Esport je trenutno jedna od najvećih i najbrže-rastućih industrija na svetu. Grube procene kažu da u svakoj državi između 2% i 5% ukupne populacije, spada u grupu esport entuzijasta. U Srbiji postoji između 150.000 i 350.000 ljudi koji prate esport i na neki način aktivno učestvuju u njemu, a smatra se da je među njima najviše muškaraca između 17 i 38 godina.

Razvoj esporta predstavlja značajan potencijal za srpsku gejming scenu, a otvaranje Gejming sela doprineće još većoj popularizaciji esporta kod nas, boljem pozicioniranju i većoj prepoznatljivosti domaćih takmičara, kaže se u saopštenju.




https://www.ekapija.com/news/3524566/sr ... spa-centar

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2022, 02:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2021, 23:26
Postovi: 2698
Lokacija: Sarajevo
Mnogima ovo moze biti smjesno, al vrhunski potez Srbije
Strasno je koliko raste ta industrija

_________________
High Mobility Anti russian System


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2022, 02:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
I ja nisam mislio linkati to, dok nisam procitao ovaj deo iz teksta,

Citat:
Milutin Pećić, osnivač i generalni direktor Relog media objašnjava kako esport doprinosi ekonomiji jedne zemlje i zašto je važno da Srbija zauzme svoje mesto u ovoj najbrže rastućoj industriji na svetu čije su razmere skoro nesagledive, imajući u vidu činjenicu da je gejming druga najveća industrija na svetu - odmah posle vojne, dok na svetskom nivou gejming zarađuje više nego filmska i muzička industrija zajedno.

Kao uspešan primer ulaganja u esport Pećić navodi poljski grad Katovice:

- Iako se u Katovicama održava samo jedan gejming turnir godišnje, on je već pozicioniran kao esport grad, koji je od ove delatnosti značajno unapredio ekonomiju. Zamislite samo kolika će dobit biti za našu zemlju, nakon četiri turnira koje mi planiramo da organizujemo sledeće godine. Oni će doprineti rastu ekonomije, ali i većoj turističkoj vidljivosti naše zemlje. Otvaranjem ovog Gejming sela, Srbija se pozicionira ne samo kao regionalni, već i svetski lider u ovoj oblasti - zaključuje Pećić.


Kao prvo, neverovatno je da je gejming industrija vec prestigla i filmsku i muzicku industriju zajedno, i da je danas to druga najveca industrija na svetu posle vojne!!!

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2022, 02:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2021, 23:26
Postovi: 2698
Lokacija: Sarajevo
Go back to November, and viewership numbers from the "League of Legends" World Championship finals — held in South Korea and also hosted by the game's publisher, Riot Games — showed that almost 100 million unique viewers tuned in to the event online. For comparison, last year's Super Bowl had just over 98 million viewers, the smallest viewership number for the event since 2008. This was after viewership for 2017's Super Bowl LI had dipped to 103 million from just over 111 million the year prior.


Privitak/ci:
Screenshot_20220113-024227_Chrome.jpg
Screenshot_20220113-024227_Chrome.jpg [ 128.93 KiB | Pogledano 1593 put/a. ]

_________________
High Mobility Anti russian System
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2022, 08:05 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
VUČIĆ O RIO TINTU: Razmatra se raskid ugovora, moramo da obezbedimo novac za tuđe greške


- Razgovarao sam sa Anom, raspoloženje u Vladi je da se raskine sve, rešena je da pokaže Srbiji koliko je neozbiljna bila prethodna vlast. Mi moramo da obezbedimo novac za tuđe greške. Mučno mi je da govorim o ljudima koji su doveli Rio Tinto, menjali zakone zbog jedne firme. Neko je 2006. doneo zakon o rudarstvu koji kao da je pravljen za Rio Tinto, oni imaju određena prava i potraživanja prema državi Srbiji zbog toga - rekao je.


https://www.novosti.rs/vesti/ekonomija/1075322/vucic-rio-tintu-razmatra-raskid-ugovora-moramo-obezbedimo-novac-tudje-greske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2022, 11:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Opa Djurdjo, preso Vucic na Tankosicevu stranu :zubati


braca Jussi i Grobi:




:zivili

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2022, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Sve bi to bilo kako ti zamisljas Tankosicu da nisu sad izbori za koji mesec.

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2022, 13:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Ma znam baki, malo sprdnje nije na odmet, svakako bolje da uletimo lovu u gejmere, da osvojimo svet, to je buducnost svih sporotova, nazalost.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 sij 2022, 14:20 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
sto nazalost... recimo skyrim, bolje od svakog filma, jedino je lotr i star wars veca zabava.. esports su ove takmicarske igre... ja sam pikao dotu 1, pa dotu 2 i to je bilo odlicno vreme, zajebancija.. ako ima para treba uzeti..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 17 sij 2022, 20:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Od Štadlera još 18 elektromotornih vozova - Sa Srbija vozom ugovorena nabavka vredna 112,32 mil EUR

slika

https://www.ekapija.com/news/3545888/od ... vka-vredna



Stigla su i sva tri štadlerova "dabl dekera" za brzu prugu..





I na kraju..
Brza pruga..
Završne probe..




Puštanje u Martu.
Taman pred izbore.. :D

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 17 sij 2022, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Sad ce desetine takvih projekata biti odjednom "zavrseno" pred izbore, bice ova tema veoma aktivna. :zubati

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 20 sij 2022, 18:14 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Evo i zvanicno. Rio tinto, sad adio :)





Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 20 sij 2022, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
"Delayed" prijatelju.

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 20 sij 2022, 18:17 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Ziveo rudnik :smijeh

34:50

https://www.dailymotion.com/video/x831mun


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 20 sij 2022, 18:56 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Брнабић: Укинута уредба Владе о просторном плану пројекта Јадар, стављена тачка на Рио Тинто
Председница Владе Србије Ана Брнабић изјавила је да је на данашњој седници Владе укинута уредба Владе о просторном плану подручја посебне намене за прераду минерала јадарит, као и све дозволе и уредбе у вези са компанијом "Рио Тинто".

"На управо завршеној седници укинута је уредба Владе о просторнoм плану подручја посебне намене за реализацију пројекта експлоатације и прераде минерала јадарит од 13. фебруара 2020. године и више не постоји. Самим тим поништени су сви управни акти везани за Рио Тинто, све дозволе, решења, дозволе. Уговоре нисмо имали", нагласила је Брнабићева.

https://www.rts.rs/page/stories/ci/stor ... stoji.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 20 sij 2022, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Kako da nije, cekaj posle izbora da sve krene po starom.

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 20 sij 2022, 19:04 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
aha, pa posle korone da im dodje 100,000 ljudi pred skupstinu + sva opozicija :)


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2747 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 110  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 61 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO