HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 09:49.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 417 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 14 ruj 2022, 08:26 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Srpski Svijet nije samo zemaljski vec i nebeski

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 14 ruj 2022, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
aleksije radicevic je napisao/la:
Samo da mi je da znam kakvu racunicu je SPC nasla u cinu odlikvanja Seselja?!
Iz SPC su 2000. dolazili predlozi da se Seselj ekskomunicira jer je tada, braneci Milosevica, napadao Crkvu koja je bila protiv Milosevica.
Narod ga ne voli, sto se vidi u cinjenici da ne moze da predje cenzus, iako se ne skida sa nacionalnih televizija.

Ti dovodiš u pitanje odluke SPC ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 14 ruj 2022, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 10043
bezimeni12 je napisao/la:
Odlikovala ga americka filijala SPC.
Provjeri tamo zasto.

Čuj američka filijala. Tako nešto ne postoji u SPC.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 16 ruj 2022, 08:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
slika

=)) :punk

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 18 ruj 2022, 01:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18587
slika

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 18 ruj 2022, 02:01 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 21:12
Postovi: 525
Srbija je kupila još 11 borbenih helihoptera mi35 od Cipra .

Imat će 19 borbenih helihoptera mi35
Imat će 15 školsko-borbenih helihoptera h145
Imaju 18 naoružanih dronova Pegaz i ch 92
Kupuju još 10 barjaktara .

Kupili su 4 baterije fk3 srednjeg dometa PZO .
Kupili su 3 baterije Pancira malog do srednjeg dometa .

Uveli su u naoružanje 36 lazara 3 , 30 Miloša , 30 BRDM-2 , 30 tenkova t-72b3 .

Ovo sve što pišem je urađeno u posljednje 3 godine .


Šta naši majmuni rade po ovom pitanju ?

Srbija je postala vodeća vojna sila u ex SFRU i nezaobilazna vojna sila na trusnom području Balkana .

_________________
Drugi profil Th1950 .


Bugojno ne vidimo Tuzla u daljini ali Rafal pogađa Hrvatski sine ne brini !

Hrvatsku granatu božja ruka vodi , tamo gdje je pošaljemo ona i pogodi !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 18 ruj 2022, 02:10 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 21:12
Postovi: 525
27 000 vojnika
170 tenkova
200 - borbeninh vozila
200 - lako oklopnih vozila
90 - Samohodnih haubica
72 - Vučnih haubcia
90 - VBR-a
14 - lovaca
18 - jurišnih aviona
19 - borbenih helihoptera
15 - školsko borbenih helihoptera
25 - borbenih dronova
4 baterije - PZO Srednjeg dometa fk3
3 baterije pancira
20 baterija - srednjeg dometa sovjetske proizvodnje


Ovo je sve aktivni udarni profesionalni sastav .

U rezervi imaju još .

_________________
Drugi profil Th1950 .


Bugojno ne vidimo Tuzla u daljini ali Rafal pogađa Hrvatski sine ne brini !

Hrvatsku granatu božja ruka vodi , tamo gdje je pošaljemo ona i pogodi !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 18 ruj 2022, 02:11 
Offline

Pridružen/a: 01 ožu 2022, 21:12
Postovi: 525
Mogu zamislit ako bi se u punom obujmu zaletjeli na Kosovo ili BIH šta bi bilo .

Padanje tih "država" u roku tjedan dana .

_________________
Drugi profil Th1950 .


Bugojno ne vidimo Tuzla u daljini ali Rafal pogađa Hrvatski sine ne brini !

Hrvatsku granatu božja ruka vodi , tamo gdje je pošaljemo ona i pogodi !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 18 ruj 2022, 03:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2020, 16:43
Postovi: 974
perometličić je napisao/la:
Mogu zamislit ako bi se u punom obujmu zaletjeli na Kosovo ili BIH šta bi bilo .

Padanje tih "država" u roku tjedan dana .

Da, sigurno... Isto kako je i Ukrajina pala u tri dana. Poštedi nas svojih "stručnih" analiza.

_________________
Udio šizmatika u Hrvatskoj:
1921.-17%
2021.- 3%


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 18 ruj 2022, 07:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2022, 13:01
Postovi: 7613
Lokacija: Jug
Niti je Kosovo Ukrajina, niti smo mi Rusi.. :)

_________________
Srbijanski ukruh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 24 lis 2022, 07:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
Podgorice, dobrodosla zvanicno u Srpski Svet, :zivili

Citat:
Deset do Osam – Kraj Jedne Ere


slika


Podgorica je pala. Posljednji bedem odbrane građanske Crne Gore u klijentelističkom smislu. Građanski blok okupljen oko DPS-a je sa Podgoricom izgubio sve šanse da na parlamentarnim izborima napravi čudo i vrati Crnu Goru na pravi put. Dritan Abazović, koji sinoć i dalje pjeni o “Bemaksu” više nije nikakav faktor u crnogorskoj politici. DF je sinoć poslao poruku što znači njihova pobjeda kličući sa zvaničnog profila Milu Božoviću za apsolutnu pobjedu u Budvi sa starom četničkom: “Božoviću komandante Crna Gora pozdravlja te!”. Dritanu je jasno poručio Milan Knežević u parlamentu u petak – nema čekanja više, sad Dritan mora da ispuni očekivanja – da se ustavnim pučem smijeni Đukanović sa mjesta predsjednika i da se ponovo uvode trobojke koje je “ukinuo Ranko Krivokapić“.

Dritan, kako rekosmo, više nije potreban nikome. URA je odigrala svoju ulogu i može polako da se preseli na smetlište istorije, kao što je i Pozitivna prije nje. Demokrate su pale i teško da će se oporaviti. “Evropa sad” su oni od prije 6,7 godina, i to na steroidima.

DF je u mom gradu ostvario apsolutnu većinu, iako su građanske snage u nemogućoj situaciji uspjele da očuvaju rezultat od prije par godina. Došlo je do presipanja unutar dosadašnje vladajuće većine i kriminalno-uličarska vlast Mila Božovića uspjela je da osvoji apsolutnu većinu. Od 2017. upozoravam i crnogorsku i stranu javnost da će se to desiti. Da će DF moći samostalno vršiti vlast u Budvi, a i da je vrlo moguće da će isti slučaj biti i na državnom nivou. DF je strpljivo čekao i dočekao. Tako će biti i u Podgorici. Ova trenutna prednost koalicije “Evropa sad” je privremena. Takva je bila i prednost Demokrata u Budvi. Bili su jači od DF-a na izborima 2016. godine.

Zašto je DF došao do apsolutne većine? Jer DF jedini ima ideologiju. Ideologija je i dalje važna komponenta uspjeha u politici i uvijek će biti. Prazna priča i jeftini populizam važi od jednog do dva izborna ciklusa i nakon toga gubi snagu. Ideologija je skup vrijednosti koje duže traju. Za DF je ta ideologija srpstvo. Jer srpstvo nikad u crnogorskoj politici nije bilo etnička i kulturna kategorija, već isključivo ideološka. Desna, ekstremistička, etno-nacionalistička i klerikalna ideologija koja Crnu Goru vidi kao pravoslavnu srpsku zemlju. Njoj je suprotstavljena lijeva ideologija, građanske, nezavisne, multikulturne i multikonfesionalne i sekularne Crne Gore.

U sukobu dvije ideologije, nije ova prva pokazala nadmoć. Ona je samo iskoristila Abazovića da se prikrije i deklarativnom borbom protiv korupcije tranziciono preuzme vlast uz pomoć pomenutog poleznog idiota. Onda je počela da klijentelističkim pristupom kupuje ljude uhljebljavanjima u budžetskim dotacijama, da bi sebe dovela do tu đe jeste, do apsolutne vlasti. I to ne samo u Budvi, nego i u Crnoj Gori. Ponavljam, ne dajte da vas uspjeh “Evrope sad” zavara. Momci su interesantni, zaokupili su pažnju javnosti lijevim populizmom, i lažnim povećanjem plata. Ali dečki nemaju supstancu. Kako stvari sada stoje ostaće samo boy band sa jednim hitom. DF strpljivo čeka i može da bude siguran u svoj uspjeh na duge staze, jer ima ideologiju. I institucionalnu podršku zvaničnog Beograda.




https://www.cdm.me/politika/kraj-jedne-ere/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 24 lis 2022, 07:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
Citat:
Podgorice, dobrodošla u srpski svet!



slika


Neka Podgoričane ne iznenadi što će u narednom periodu djecu da im uče vjeroučitelji Crkve Srbije. Neka vas ne čudi kakav četnički park posvećen Draži Mihailoviću i grafiti zločincu Ratku Mladiću. Jer znate šta, vama će glavni grad ionako biti Beograd.“

I postaše gradovi blizanci- Banjaluka i Podgorica

Eto tako se mogu okarakterisati izbori u Podgorici. Elem, DPS sa satelitskim partijama, nije uspio osvojiti većinu u gradskom parlamentu. Jednom riječju, da se ne lažemo, izgubili su.

Neko će vulgarno i nesretno kazati, kriv je narod!

Ali, ne, ne treba kriviti narod, čuj mene građane, jer građani tako žele. To je volja njihova!

Kako je uludo utrošen Ivan Vuković

Građani, makar oni koji su izašli na izbore zbirno žele kombinaciju četnika, desnih populista i kamarilu kloniranih URA-ša i ostalih opskurnjaka. I to je lijepo, nemojte mi cinično shvatiti. Jer, to je volja naroda. A narod zna!

Pametan čovjek mi reče da je Ivan Vuković zajedno sa svojim DPS-om i koalicijom “Svi za naš grad“, zapravo najbolje od najboljeg što je mogao ponuditi Milo Đukanović i suverenistički blok. Što će kazati, mrka kapa za suvereniste, ako su svoje najjače oružje iskoristili u Podgorici i izgubili. Dakako, neće vam oni kazati da su izgubili, nego su sa bezmalo 40 odsto glasova nadglasani. Kako god, stvar je semantike, a Podgorica se polako, zapravo i ne tako polako na gorivo Vučićevih igrača i novaca, na gorivo putinofila, svetosavaca i kojekakvih ubelhaša učlanjuje u srpski svet. Perom i papirom!

Mašala!

Ponavljam, ko sam ja da priječim Podgorici i Podgoričanima da budu na prosrpskoj strani i da se učlanjuju u bilo šta pa i u srpski svet. Neko će kazati kako je URA sa oko šest odsto gubitnik, ali nemojte smetnuti, ovi lešinari su uz “Evropu sad“ matičari koji vjenčavaju Podgoricu za srpski svet.

Upitaće se oni iz regiona, ko je do vraga “Evropa sad“. Oni su vam ljudi koji su rekli da će plate biti 1000 evra i na toj priči uzeli oko 20 odsto na izborima. I šta fali, niko nije zabranio da izmišljate u predizbornoj utrci i budete drugi na izborima, zar ne?!

Ko smo mi da se bunimo na volju građansku, da ne kažem svetosavsku

Još jednom, nije ništa loše ako građani žele svetosavlje, srpski svet, ako žele da budu van NATO pakta u kome već jesu i van EU na čijim su vratima bili. Kažem bili jer više nisu. Više su u redu sa Bjelorusijom, sa Srbijom i entitetom Republikom Srpskom u Putinovom gulagu.

Pa je red da upoznam i Podgoričane i ostale građane Crne Gore kako je to živjeti u srpskom svetu. Dolazim, da ne kažem živim u Banjaluci, zapadnom središtu srpskog sveta. Elem Podgorica je isprojektovano južno središte srpskog sveta i od večeras se upisala u isti i gruntovno.

I zato, neka Podgoričane ne iznenadi što će u naredom periodu djecu da im uče učitelji, vjeroučitelji, nastavnici i udžbenici, kojima je sjedište negdje Beogradu. Neka vas ne čudi poplava grafita posvećenih ratnom zločincu Ratku Mladiću, neka vas ne iznenadi kakav četnički park posvećen Draži Mihailoviću…

Znam, znam, čudno vam je to, ali je jednako bilo čudno i Banjalučanima kad su ispisani iz Bosanaca i partizana, pa se danas spremaju, spremaju četnici preko djece na svakom ćošku.

Sviknućete se, otvoreni Balkan je to.

Možda će vam u početku biti čudno, što će vjeroučitelj, da ne kažem srpski pravoslavni pop vašem djetetu biti važniji od razrednog starješine, ali polako i na to ćete se navići. Navićete se i da vam je djeci taj isti pop bude i razredni starješina. Živ se čovjek na sve navikne, kad se na izborima sa svoje izbori, zar ne! Nije teško!

Onda ćete se mao i čuditi kako to da vi odjednom zapravo živite u Srbiji, sve sa srbijanskim TV kanalima, dok vam govore da ste u nekakvoj nepostojećoj, izmišljenoj državi Crnoj Gori sa nepostojećim još izmišljenim narodom- Crnogorcima. Ne sekirajte se, tako je u početku bilo i u Banjaluci, a sad ovdje nema više ni Bosne ni Bosanaca. Samo Srbi, sveprisutni, jer narod to tako hoće. Isto, da ne kažem identično će biti i kod vas Podgorici od noćas.

A volju naroda treba poštovati, makar se svilenijim želucima ne sviđala.

I kažem vam, možda vam se ovo čini cinično ali nije.

Vidite, moja malenkost kao i moj duhovni brat Andrej Nikolaidis vjeruje da će Crna Gora krenuti nabolje, kad krene od nule. Nije nužno ali mora da znači. Što će kazati, najbolje će biti kad neočetnik Andrija Mandić sjedne u premijersku fotelju, kad vlast Vučićevih najamnika postane mejnstrim, kad svetosavlje postane jedina ideologija, jedina crkva i jedina religija i kad Podgorica postane južni stub srpskog sveta. A postala je!

Ništa strašno, žao mi velikih ljudi Crne Gore

A zašto je to dobro?

Pa dobro je zato što za sve dobe stvari treba krenuti od nule. Još bolje, iz podruma, ispod nule. Nije trebalo, ali je moralo tako, kazujem vam.

Lijepo ti bilo Podgorice u srpskom svetu!

Na koncu, pitao me poznanik, pa šta je to za čim žališ u Podgorici, koju odnesoše lokalni izbori? Kazao sam ljutito i gordo, ništa, a onda sam se ispravio.

Žao mi je dobrih, poštenih, pravednih ljudi, žao mi je svakog antifašiste u glavnom gradu Crne Gore; žao mi je mladih, obrazovanih ljudi koji sebe cijene i vide u evropskoj porodici naroda, žao mi je prelijepe zemlje, građanskog ustava, uzora na Balkanu, koja je pokazala šta znači zajednički život, a ne suživot…kažem, ništa previše.

A svim ostalim, koji se nisu pronašli u mom lamentu, velim dobrodošli u srpski svet. Ja, eto, u istom živim sa pauzama dvije decenije. I neka vam je sa srećom, jer će vam sreća biti potrebna.

Itekako!





https://www.cdm.me/kolumne/podgorice-do ... pski-svet/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 24 lis 2022, 07:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
Suze Montenegrina i neo-ustasa najbolja hrana za svako jutro! Istorijska pobeda Srba! :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 24 lis 2022, 07:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lis 2022, 11:05
Postovi: 559
Srpski *** na biciklu :zubati
Zvuči kao ono sa Srbima i Andromedom :D
Uglavnom, još jedna bajka i to je to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 24 lis 2022, 07:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
Rutiner je napisao/la:
Srpski *** na biciklu :zubati
Zvuči kao ono sa Srbima i Andromedom :D
Uglavnom, još jedna bajka i to je to.


Cujes li Bursaca i Filipovica? Ode DPS zauvek, dosao Srpski Svet, slavi i ti, i ti si bivsi Srbin, prihvaticemo te! :zubati

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 24 lis 2022, 07:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lis 2022, 11:05
Postovi: 559
Ideje o Velikoj Srbiji su pokopane zauvijek.
Razjebani ste i pokušate li nekom silom, ostaće vam samo Bg pašaluk i Šumadija.
Tako da...taj nekakav srpski svet ostaje samo na papiru.
Što se tiče BiH, tu je situacija jasna, mi nismo izašli iz zajednice da bi ponovo u neku drugu ulazili.
Prepakovano. Nema potrebe za tim, pa poslije opet da nas napadate i tražite nešto od nas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 24 lis 2022, 08:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
Sve mirnim putem prijatelju, kakva sila, buducnost je na nasoj strani.

Vratili 10 opstina posle 20 godina, za 5 meseci predsednika Crne Gore.

Za RS ni ne obracam paznju, tu je vec odavno gotovo, Srpskija drzava od Srbije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 24 lis 2022, 08:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lis 2022, 11:05
Postovi: 559
Pa ne može RS samostalno u srpski svet.
Može BiH, al tu se mi pitamo i kažemo NE.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 24 lis 2022, 08:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
RS je vec u Srpskom Svetu odavno covece, kazem ti, vise se ni ne bavimo time, to je gotova prica odavno, sada se bavimo CG,


Citat:
BURNO NAKON IZBORA U CRNOJ GORI: U Podgorici kao usred Beograda, slavlje uz državnu zastavu Srbije, vatromet i "Veseli se srpski rode" (VIDEO)

slika



https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... video.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 24 lis 2022, 08:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lis 2022, 11:05
Postovi: 559
Ima li to negdje napismeno ili ste dogovorili na nekom lovačkom skupu usmeno?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 24 lis 2022, 08:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
5 mandata, nemate ni vitalni nacionalni interes u RS vise, mani se corava posla, to je odavno izgubljeno. Sada je SANU fokusiran na Crnu Goru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 24 lis 2022, 08:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
2022 Srbi gradonacelnici u Crnoj Gori, mesta gde su Srbi+Pro-Srbi vecina,

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 24 lis 2022, 08:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lis 2022, 11:05
Postovi: 559
Crnivuk je napisao/la:
5 mandata, nemate ni vitalni nacionalni interes u RS vise, mani se corava posla, to je odavno izgubljeno. Sada je SANU fokusiran na Crnu Goru.


OK. Zvanično BiH nije u srpskom svetu ili kako to već zovete.
RS je entitet u BiH. Dok je tako, BiH se pita.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 24 lis 2022, 08:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 vel 2022, 18:03
Postovi: 6738
BiH je najveca sprdacina na celom svetu, to jedino jos 1.2m bosnjacki narod ne moze da svati. Ukljuci malo mozak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Srpski Svet"
PostPostano: 24 lis 2022, 08:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 lis 2022, 11:05
Postovi: 559
Sprdačina ti je taj obor u kojem živiš i valjaš se u ***.

Uključi ti to što nazivaš mozgom.
Nema srpskog sveta ni za pedalj BiH. Razumiješ, blentovino?!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 417 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 135 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO