HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 20:33.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 415 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 12 stu 2018, 11:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Raspored sedenja komentarisao je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić koji je rekao da protokol na tom događaju svakako nije odnos snaga.

Na pitanje kako komentariše da su neki lideri iz regiona bili među najmoćnijom petoricom sveta na svečanosti, primetio je da je Hašim Tači, kosovski predsednik, dobio najbolju poziciju od svih iz regiona.

“Predsednica Hrvatske da je stajala tamo, mogao bih da razumem, jer to ima veze sa azbučnim redom. Nekog smisla je moglo da bude iako su se iskazali u Prvom svetskom ratu na suprotnoj strani. Nije bilo Austrije u blizini petorice, već u mojoj…”, rekao je Vučić.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=11&dd=12&nav_category=11&nav_id=1468342

Serv misli da je pobijedio zato što su Francuzi na kraju rata dopustili da se odrpani opančarski tifusari dovuku s Krfa iza repova njihovih konja nakon što su se par godina igrali marinaca. Jedina ostvarena pobjeda im je bila što su besplatno ljetovali i što im je guzica malo vidjela mora.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 12 stu 2018, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58272
Lokacija: DAZP HQ
LOL =))

slika

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 12 stu 2018, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Mjesta se plaćaju. Nema veze sa pobjednicima i onim koji su davali veći ili manji obol.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 12 stu 2018, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
U pozadini prošlost, u prvom planu budućnost bivših saveznika. :yes

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 12 stu 2018, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58272
Lokacija: DAZP HQ
Vujadin je napisao/la:
U pozadini prošlost, u prvom planu budućnost bivših saveznika. :yes

slika


s obzirom da muslimanski prirast u svijetu, Francuzi će tek postati sila. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 12 stu 2018, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Kada će da prestigne Nemačku u broju stanovnika, negde sam pročitao da će se to sigurno desiti u ovom veku, ali sam zaboravio kada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 12 stu 2018, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58272
Lokacija: DAZP HQ
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kada će da prestigne Nemačku u broju stanovnika, negde sam pročitao da će se to sigurno desiti u ovom veku, ali sam zaboravio kada.

trebali su za 20, ali s obzirom na recentni priljev u Njemačku odgođeno je za bar 5 godina.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 12 stu 2018, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kada će da prestigne Nemačku u broju stanovnika, negde sam pročitao da će se to sigurno desiti u ovom veku, ali sam zaboravio kada.


Oko 2045.

Zanimljivo da je u 19. vijeku bila druga najmnogoljudnija zemlja Evrope. I četvrta u svijetu (posle Kine, Indije i Rusije).

Prvi su ušli u demografsku tranziciju i smanjenje stopa nataliteta, pa nisu imali nagli porast broja stanovnika, za razliku Njemačke ili Britanije. Zato i nemaju neku veliku gustinu naseljenosti.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 12 stu 2018, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Citat:
Starting around 1800, the historical evolution of the population in France has been atypical in Europe.
Unlike the rest of Europe, there was no strong population growth in France in the 19th and first half of the 20th century.

The birth rate in France diminished much earlier than in the rest of Europe in part because inheritance laws dictated distribution of estates whereas in the UK wealth could be passed to the eldest son or child.

Thus population growth was quite slow in the 19th century, and the nadir was reached in the first half of the 20th century when France, surrounded by the rapidly growing populations of Germany and the United Kingdom, had virtually zero growth. The slow growth of France's population in the 19th century was reflected in the country's very low emigration rate.

The French population only grew by 8.6% between 1871 and 1911, while Germany's grew by 60% and Britain's by 54%.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 12 stu 2018, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Vujadin je napisao/la:
The birth rate in France diminished much earlier than in the rest of Europe in part because inheritance laws dictated distribution of estates whereas in the UK wealth could be passed to the eldest son or child.

To je isto razlog zašto Vlasi u Timočkoj krajini imaju ubedljivo najgori natalitet u Srbiji. Jedno dete, da se ne deli imovina. To je tamo već tradicija odavno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 03 pro 2018, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Vujadin je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kada će da prestigne Nemačku u broju stanovnika, negde sam pročitao da će se to sigurno desiti u ovom veku, ali sam zaboravio kada.


Oko 2045.

Zanimljivo da je u 19. vijeku bila druga najmnogoljudnija zemlja Evrope. I četvrta u svijetu (posle Kine, Indije i Rusije).

Prvi su ušli u demografsku tranziciju i smanjenje stopa nataliteta, pa nisu imali nagli porast broja stanovnika, za razliku Njemačke ili Britanije. Zato i nemaju neku veliku gustinu naseljenosti.

slika


Znači ti Rusiju ne vidiš kao europsku zemlju ? :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 10 kol 2019, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58272
Lokacija: DAZP HQ
Citat:
On je istakao da Srbija ostaje vojno neutralna i da zato i brine o svojoj bezbednosti i unapređuje svoju vojsku, jer želi da bude slobodna, da ne zavisi od bilo koga i da sama čuva svoje nebo, zemlju i reke.

"Dovoljno je bilo da pogledate paradu u Nišu, i onu u Kninu, da vidite kako je za pet - šest godina Srbija napredovala, dramatično", primetio je Vučić.


https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... ersion=amp

Ne može Vučić bez Hrvatske, sad mu se i parada pričinja.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 10 kol 2019, 21:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
dudu je napisao/la:
Citat:
On je istakao da Srbija ostaje vojno neutralna i da zato i brine o svojoj bezbednosti i unapređuje svoju vojsku, jer želi da bude slobodna, da ne zavisi od bilo koga i da sama čuva svoje nebo, zemlju i reke.

"Dovoljno je bilo da pogledate paradu u Nišu, i onu u Kninu, da vidite kako je za pet - šest godina Srbija napredovala, dramatično", primetio je Vučić.


https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... ersion=amp

Ne može Vučić bez Hrvatske, sad mu se i parada pričinja.


Aktivno izbjegavam sve vijesti vezane za tu osobu, preporodio sam se za ovih osam mjeseci.

Tip je crna rupa za bilo kakvu pozitivnu energiju. Gospodar tame...

Ne bi me čudilo da političku karijeru završi poput Miloševića, u nekom helikopteru.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 10 kol 2019, 22:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68208
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Trebalo bi vam imponirati što se Srbija stalno uspoređuje s Hrvatskom, a možda malo motivira i močvaru u Hrvatskoj koja je od druge najrazvijenije istočnoeuropske zemlje postala treća najnerazvijenija, ako se gledaju samo ove u EU.

Priželjkujem agresivni i brzi rast Srbije jer jedino to može pokrenuti Hrvatsku na agresivnije ekonomsko i vojno jačanje te reforme i rizičnije poteze, radila bi guzica 100 na sat da se ukaže mogućnost da Srbije pretekne Hrvatsku.

Konkurencija je nuzna za uspjeh, apsolutno gledajuci.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 10 kol 2019, 22:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Trebalo bi da shvatite da se mi stalno poredimo sa vama vaša uobrazilja. Jasno mi je da bi vi voleli da je to istina, ali jednostavno nije jbg.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 11 kol 2019, 00:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Carmello Šešelj je napisao/la:
Trebalo bi da shvatite da se mi stalno poredimo sa vama vaša uobrazilja. Jasno mi je da bi vi voleli da je to istina, ali jednostavno nije jbg.
Ja mislim da oni to nisu ustanju da shvate.Valjda polaze od toga da kako oni posmatraju svet oko sebe da tako i Srbi rade a to uopšte nije tako.
Nepojmljivo im je da sve ono čemu oni teže nama ništa ne znači.Nepojmljivo im je da Srbe i Srbiju i Srpsku ne interesuju stvari koje oni smatraju bitnim.Da na njih niko ne obraća pažnju sem političara koji ih peckaju u dnevno političkim potrebama.Na kraju krajeva ne znam ni zašto uopšte žele da mi na njih obraćamo pažnju.Valjda da bi ispadali kao nešto važni.Vole to tako da glumataju i izazivaju ne zavist već čuđenje i kolektivni podsmeh kod Srba.Ne znam.
Može biti da ima tu dosta uticaja i od muslimana jer muslimanima su te neke stvari bitne i oni se pale na te neke Hrvatima bitne pojave,stvari,ciljeve...moguće da im muslimani zavide pa onda misle da i mi im isto zavidimo,međutim to uopšte nije tako već upravo suprotno.
Ono kao..Europa..Svijet..Zapadna civilizacija..bla blaa..
slika

Ajte ljudi prođite nas se.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 11 kol 2019, 01:35 
Online
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2019, 20:21
Postovi: 837
Srbi bi se trebali uspoređivati s Kosovom , Makedonijom, Albanijom, Moldavijom i Ukrajinom, ne sa hrvatskom LOL.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 11 kol 2019, 05:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Clint Eastwood je napisao/la:
Srbi bi se trebali uspoređivati s Kosovom , Makedonijom, Albanijom, Moldavijom i Ukrajinom, ne sa hrvatskom LOL.


U pravu su, živiš kao da ne postoje. Win win opcija, za obadvije strane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 11 kol 2019, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1678
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Ovdje samo unakrsno "vi ste opsjednuti nama! "ne, nismo, vi ste s nama!" :sega

Kačamak je napisao/la:
Još jedan jedva suvisli rant o RH i Hrvatima


A evo ipak ti kao chetnik halfbreed živiš među nama tako jadnima i iskompleksiranima :zivili

Nego, upoznao sam sad ovog petka jednu Slovakinju iz Vojvodine koja zadnja 4 mj živi u Zg, prije toga nije živjela izvan Srbije. U dvadesetima je. I sad pitam je kakav je tamo život, ljudi... Uglavnom, popljuvala je Srbiju i Srbe na sva zvona, da je neuređena, da je velika bijeda, da političari samo kradu i štete, da su muškarci jako hvalisavi i nastrljivi, da žene samo gledaju novac i aute te da se 15-godišnjakinje već seksaju ako dođeš s BMW-om, da je Zagreb puno mirniji, uređeniji i ljepši no Bg i takve stvari :D Dosta ostadoh zapanjen. Ako ovo pročita jedan forumaš koji je privremeno na hlađenju možda da updejta tablicu :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 11 kol 2019, 09:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
NiceBoyZg je napisao/la:
Ovdje samo unakrsno "vi ste opsjednuti nama! "ne, nismo, vi ste s nama!" :sega

Kačamak je napisao/la:
Još jedan jedva suvisli rant o RH i Hrvatima


A evo ipak ti kao chetnik halfbreed ipak živiš među nama tako jadnima i iskompleksiranima :zivili

Nego, upoznao sam sad ovog petka jednu Slovakinju iz Vojvodine koja zadnja 4 mj živi u Zg, prije toga nije živjela izvan Srbije. U dvadesetima je. I sad pitam je kakav je tamo život, ljudi... Uglavnom, popljuvala je Srbiju i Srbe na sva zvona, da je neuređena, da je velika bijeda, da političari samo kradu i štete, da su muškarci jako hvalisavi i nastrljivi, da žene samo gledaju novac i aute te da se 15-godišnjakinje već seksaju ako dođeš s BMW-om, da je Zagreb puno mirniji, uređeniji i ljepši no Bg i takve stvari :D Dosta ostadoh zapanjen. Ako ovo pročita jedan forumaš koji je privremeno na hlađenju možda da updatea tablicu :D


Cura ništa nije slagala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 11 kol 2019, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Carmello Šešelj je napisao/la:
Trebalo bi da shvatite da se mi stalno poredimo sa vama vaša uobrazilja. Jasno mi je da bi vi voleli da je to istina, ali jednostavno nije jbg.

Pa imaš stotinjak primjera gdje se Vučić uspoređuje, a ti se i dalje možeš praviti da ste vi cool i kako vas uopće ne dira što Hrvati rade.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 11 kol 2019, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
NiceBoyZg je napisao/la:
Ovdje samo unakrsno "vi ste opsjednuti nama! "ne, nismo, vi ste s nama!" :sega

Kačamak je napisao/la:
Još jedan jedva suvisli rant o RH i Hrvatima


A evo ipak ti kao chetnik halfbreed živiš među nama tako jadnima i iskompleksiranima :zivili

Nego, upoznao sam sad ovog petka jednu Slovakinju iz Vojvodine koja zadnja 4 mj živi u Zg, prije toga nije živjela izvan Srbije. U dvadesetima je. I sad pitam je kakav je tamo život, ljudi... Uglavnom, popljuvala je Srbiju i Srbe na sva zvona, da je neuređena, da je velika bijeda, da političari samo kradu i štete, da su muškarci jako hvalisavi i nastrljivi, da žene samo gledaju novac i aute te da se 15-godišnjakinje već seksaju ako dođeš s BMW-om, da je Zagreb puno mirniji, uređeniji i ljepši no Bg i takve stvari :D Dosta ostadoh zapanjen. Ako ovo pročita jedan forumaš koji je privremeno na hlađenju možda da updejta tablicu :D

Čovek živi u Beogradu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 11 kol 2019, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
volvoks je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Trebalo bi da shvatite da se mi stalno poredimo sa vama vaša uobrazilja. Jasno mi je da bi vi voleli da je to istina, ali jednostavno nije jbg.

Pa imaš stotinjak primjera gdje se Vučić uspoređuje, a ti se i dalje možeš praviti da ste vi cool i kako vas uopće ne dira što Hrvati rade.

Stotinak, da ipak malo ne preteruješ? Takođe, Vučić nije Srbija, i ljudima ovde stvarno niste ni na kraj pameti, pa mi ti veruj ili ne. A i Vučić daje u proseku nekoliko izjava dnevno, sad, što ste vi iz desetak izjava od njih nekoliko hiljada izvukli zaključak koji ste izvukli, zato što ste želeli da ga izvučete, to je više do vas.

Ali ajde da te utešim, onaj mamlaz Vulin ima određeni nivo opsednutosti vama, zato što vas čovek realno mrzi. Vučić nema. A građani Srbije ne razmišljaju o vama uopšte, osim ako hoće da letuju kod vas, a to je razmišljanje sasvim druge prirode.

Što se tiče razmišljanja o politici, tema u Srbiji je Kosovo, Kosovo i samo Kosovo. Ni o Republici Srpskoj ne razmišljaju skoro uopšte, jedva da ikad bude tema razgovora o politici. Tema je samo Kosovo i kad će Ameri da ih napuste, da bi dobili priliku da malo popričamo sa njima. Vi niste uopšte na dnevnom redu, a i kad jeste, kurs razgovora u preko 90% slučajeva nije negativan. Takav je puls među običnim ljudima,

Znam da mi nećeš verovati, i da ćeš sad izvući par Vučićevih izjava, od njih milion, u kojima pominje vas, ali među običnim ljudima jednostavno niste tema. Čak ni među političarima niste tema. Dok mi se čini smo mi kod vas itekako tema, ali dopuštam da grešim, jer jednostavno ne znam, a nisam tako samouveren kao ti da rezolutno tvrdim nešto o čemu ne znam niti mogu da znam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 11 kol 2019, 17:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Kod njih je glavna tema čuvanje Hrvatske koja je od pamuka i sapunice.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Svi primjeri Vučićeve opsjednutosti s RH
PostPostano: 11 kol 2019, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
I ovo je jedan vid njihovog straha za opstanak Hrvatske. :laugh

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 415 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 76 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO