HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 09 lis 2024, 05:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3755 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 151  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 14 tra 2013, 15:29 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
vhs2 je užasno ružna, original ima odličnu ergonomiju .

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 14 tra 2013, 15:30 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
Jagnjeca brigada je napisao/la:
K'o JNA sunce ti... :zubati

A ko nas krenula obuka...


Oprema koja je pokradena od ostalih naroda ex yu, oteto prokleto :zubati

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 14 tra 2013, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
ManInBlack je napisao/la:
Oprema koja je pokradena od ostalih naroda ex yu, oteto prokleto :zubati


Mis'iš na ove vaše BOVove? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 14 tra 2013, 15:39 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
Mislim na Orlove, gazele, jastrebove,...

Hrvatska je svoj oklop krvavo stekla, zarobljavanjem

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 14 tra 2013, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
ManInBlack je napisao/la:
Mislim na Orlove, gazele, jastrebove,...

Hrvatska je svoj oklop krvavo stekla, zarobljavanjem


Prepadi na poluprazne kasarne i stanove nisu baš krvavo zarobljavanje, za ostalo skidam kapu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 14 tra 2013, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13042
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
Mislim na Orlove, gazele, jastrebove,...

Hrvatska je svoj oklop krvavo stekla, zarobljavanjem


Prepadi na poluprazne kasarne i stanove nisu baš krvavo zarobljavanje, za ostalo skidam kapu.

Ne, trebali smo sve pustiti kao u Varaždinu, da željezara smederevo još malo zaradi na taljenju...

Stanove neću puno komentirati, no jasno je da ti stanovi nisu bili u osobnom vlasništvu, a siguran sam da znaš ponešto o zakonu o stanarskim pravima :kava

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 00:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 23:57
Postovi: 2546
A ko nas krenula obuka...

slika

slika

slika[/quote]


kako ih izvukoste...al ajde sta je tu je

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
volvoks je napisao/la:
Ne, trebali smo sve pustiti kao u Varaždinu, da željezara smederevo još malo zaradi na taljenju...

Jel se ti zajebavaš!?

Zaplenili ste ceo jebeni oklopni korpus (ili diviziju ili šta već..., uglavnom krupna jedinica) u Varaždinu, najmoderniji u SFRJ. Ne bi imali ni jedan tenk da nije bilo Varaždina, samo regrute ste pustili, oprema je ostala kod vas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 13:09 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
Carmello Šešelj je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Ne, trebali smo sve pustiti kao u Varaždinu, da željezara smederevo još malo zaradi na taljenju...

Jel se ti zajebavaš!?

Zaplenili ste ceo jebeni oklopni korpus (ili diviziju ili šta već..., uglavnom krupna jedinica) u Varaždinu, najmoderniji u SFRJ. Ne bi imali ni jedan tenk da nije bilo Varaždina, samo regrute ste pustili, oprema je ostala kod vas.


Pa to je svakako bilo naše :zubati

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13042
Lokacija: Zagreb
Carmello Šešelj je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Ne, trebali smo sve pustiti kao u Varaždinu, da željezara smederevo još malo zaradi na taljenju...

Jel se ti zajebavaš!?

Zaplenili ste ceo jebeni oklopni korpus (ili diviziju ili šta već..., uglavnom krupna jedinica) u Varaždinu, najmoderniji u SFRJ. Ne bi imali ni jedan tenk da nije bilo Varaždina, samo regrute ste pustili, oprema je ostala kod vas.

Pomiješao sam, znam da se u Varaždinu nešto dogodilo, ali nisam baš bio siguran što :zubati

Nismo zarobili niti jedan M-84, tako da ne možemo govoriti o najmodernijem korpusu...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 16:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
Citat:
Pomiješao sam, znam da se u Varaždinu nešto dogodilo, ali nisam baš bio siguran što :zubati

Nismo zarobili niti jedan M-84, tako da ne možemo govoriti o najmodernijem korpusu...

Tamo ste od tenkova zaplenili samo i isključivo M-84.

To jeste bila najmodernija oklopna jedinica u JNA i 90% hrvatskih 84-ki za vreme rata je bilo nabavljeno u toj pljački.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
ManInBlack je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Jel se ti zajebavaš!?

Zaplenili ste ceo jebeni oklopni korpus (ili diviziju ili šta već..., uglavnom krupna jedinica) u Varaždinu, najmoderniji u SFRJ. Ne bi imali ni jedan tenk da nije bilo Varaždina, samo regrute ste pustili, oprema je ostala kod vas.


Pa to je svakako bilo naše :zubati

Ok, ako ćemo tom logikom, onda je i kompletna RV i PVO bila naša. Prema tome, nemojte onda da kukate oko toga...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13042
Lokacija: Zagreb
Carmello Šešelj je napisao/la:
[quote ="volvoks"]
Pomiješao sam, znam da se u Varaždinu nešto dogodilo, ali nisam baš bio siguran što :zubati

Nismo zarobili niti jedan M-84, tako da ne možemo govoriti o najmodernijem korpusu...

Tamo ste od tenkova zaplenili samo i isključivo M-84.

To jeste bila najmodernija oklopna jedinica u JNA i 90% hrvatskih 84-ki za vreme rata je bilo nabavljeno u toj pljački.[/quote]
Nije istina, m-84-ki smo zarobili vrlo malo, većinu, njih oko 50 smo proizveli u ratu i poraću...

Citat:
Dobitak iz vojarne je bio impresivan: 74 T-55 tenkova, 88 oklopnjaka, 36 samohodnih PZO topova, 24 100mm protutenkovskih topova, 72 minobacača od 120mm i druga teška oprema bili su zarobljeni. Tijekom borbi, 6 ljudi je poginulo (3 civila, 2 JNA vojnika i 1 Hrvatski vojnik) i 37 je ranjeno



Drugo, mi smo iz svojeg proračuna platili 30% oružja, sa Slovencima oko 50%, nismo izvukli niti 10%
Jedini lopov je srbizirana JNA :kava

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
volvoks je napisao/la:
Drugo, mi smo iz svojeg proračuna platili 30% oružja, sa Slovencima oko 50%, nismo izvukli niti 10%
Jedini lopov je srbizirana JNA :kava

Da ste odlučili da mirno i po ustavu i zakonu izađete iz federacije, imali bi normalnu i pravičnu sukcesiju JNA.

A pošto je vaš otac nacije i države rekao da je Hrvatskoj neophodan rat, šta onda kukate? Mi smo idioti pa ćemo da dajemo oružje neprijateljima!? Ajde ne zajebavaj, takvu glupu priču ne bi prihvatilo ni osmogodišnje dete sa posebnim potrebama.

A to da ste vi i kekeci finansirali 50% budžeta JNA, to je smešno i jedva čekam da pokušaš da me uveriš u suprotno, sa dokazima i relevantnim izvorima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13042
Lokacija: Zagreb
Carmello Šešelj je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Drugo, mi smo iz svojeg proračuna platili 30% oružja, sa Slovencima oko 50%, nismo izvukli niti 10%
Jedini lopov je srbizirana JNA :kava

Da ste odlučili da mirno i po ustavu i zakonu izađete iz federacije, imali bi normalnu i pravičnu sukcesiju JNA.

A pošto je vaš otac nacije i države rekao da je Hrvatskoj neophodan rat, šta onda kukate? Mi smo idioti pa ćemo da dajemo oružje neprijateljima!? Ajde ne zajebavaj, takvu glupu priču ne bi prihvatilo ni osmogodišnje dete sa posebnim potrebama.

A to da ste vi i kekeci finansirali 50% budžeta JNA, to je smešno i jedva čekam da pokušaš da me uveriš u suprotno, sa dokazima i relevantnim izvorima...

Narod SRH je na referendumu izabrao neovisnost, što mu je bilo omogućeno Ustavom SFRJ iz '74...
Ne vidim ništa protuustavno u ovom događaju :kava
Odgovore nađi u ovoj knjizi...
"Hrvatska 1918-2008."(2008.),
Ivo Goldstein

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 17:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
volvoks je napisao/la:
Narod SRH je na referendumu izabrao neovisnost, što mu je bilo omogućeno Ustavom SFRJ iz '74...
Ne vidim ništa protuustavno u ovom događaju :kava
Odgovore nađi u ovoj knjizi...
"Hrvatska 1918-2008."(2008.),
Ivo Goldstein

Pravo na samoopredeljenje do otcepljenja je bilo omogućeno ustavom iz 1974.

Međutim, da bi se neka repulika otcepila, sa tim su morale da se slože i sve ostale članice federacije. Tako je pisalo u ustavu.

Sad, znam da ćeš ti meni da kažeš da bi time bila onemogućena svaka šansa da se Hr osamostali mirno, ali to nije tačno. Razlika je samo što bi se to desilo malo kasnije i bez žrtava i materijalne štete.

Iako kod vas (Hrvata) postoji uvreženo mišljenje da su Srbi očajnički hteli da sačuvaju federaciju, to je daleko od istine. Jeste da sam ja 1991. imao samo 13 godina, ali pratio sam ozbiljno politička dešavanja i mogu da tvrdim da je ogromna većina Srba (preko 80%) bila za samostalnu Srbiju. Sad u kojim bi granicama bila ta Srbija, tu je već bilo različitih mišljenja.

Bukvalno svi u Srbiji su žešće popizdeli kada je proglašena zajednička država sa CG sa onako idiotskim imenom. Nismo bili protiv zajedničke države sa CG, nego smo bili ogorčeni što su joj dali tako maloumno ime (SR Jugoslavija :smajl049 :rigam )

Mogli smo da pregovaramo i 10 godina dok se ne razdružimo, i bilo bi bolje za sve, ali vašem ocu nacije i državnosti je, po njegovim rečima : "Trebao rat, da bi se hrvatski narod homogenizirao i da ne bi ponovno u budućnosti opet ulazili u nove Jugoslavije" (parafraza, nije citat...)

Naravno da je i naš predsednik isto pravio sranja, ali vaša priča kako ste vi bili dobri i mirni i samo ste mirisali cveće i vezli goblene dok vas nije, ničim izazvan, brutalno napao srboĆetniĆki (ovo Ć nije na račun Bošnji, nego građana RH, koji u ogromnoj većini takođe ne razlikuju č, ć, đ i dž) agresor, to je ne samo materijalna laž, nego je i težak bezobrazluk.

Ova knjiga koju si mi postavio je o učešću socijalističkih republika u saveznom budžetu? Ako je to, zahvaljujem na preporuci i pročitaću je kad uhvatim vremena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60277
Lokacija: DAZP HQ
dug je dan, još stignemo i do srpske pobjede u Oluji. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 17:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
dudu je napisao/la:
dug je dan, još stignemo i do srpske pobjede u Oluji. :zubati

Pa ajde kaži konkretno šta je netačno u ovom što sam napisao.

Ako te ne mrzi, naravno....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 18:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60277
Lokacija: DAZP HQ
za početak se pozabavi sa Srbijom, njezinim udarom na ustav Srbije, samim time i Jugoslavije. inače vam je briga o ustavu jedna od glavnih zanimacija, samo vas jebe kronologija, Srbi su prije bilo kakvog poteza sa strane Hrvatske ispreskakali ustav ko mlado majmunče.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 18:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
Carmello Šešelj je napisao/la:
Zaplenili ste ceo jebeni oklopni korpus (ili diviziju ili šta već..., uglavnom krupna jedinica) u Varaždinu, najmoderniji u SFRJ. Ne bi imali ni jedan tenk da nije bilo Varaždina, samo regrute ste pustili, oprema je ostala kod vas.


Varaždin je možda 1/3 ili tako. Verujem da ovde ima neko ko može tačno reći.

ManInBlack je napisao/la:
Pa to je svakako bilo naše :zubati


I da nije sad jeste. :zubati

volvoks je napisao/la:
Ne, trebali smo sve pustiti kao u Varaždinu, da željezara smederevo još malo zaradi na taljenju...


:zubati

volvoks je napisao/la:
Stanove neću puno komentirati, no jasno je da ti stanovi nisu bili u osobnom vlasništvu, a siguran sam da znaš ponešto o zakonu o stanarskim pravima :kava


Još da sam ja govorio o vlasništvu... :kava

volvoks je napisao/la:
Ne vidim ništa protuustavno u ovom događaju :kava
Odgovore nađi u ovoj knjizi...
"Hrvatska 1918-2008."(2008.),
Ivo Goldstein


Kako si sve lepo naučio. Evo čista petica i pčelica za trud. :001_rolleyes

@...

Da završim off sa svoje strane. Kako je JNA postojala i nakon što je Hr zaista postala nezavisna država tamo krajem 91-početkom 92. nema govora o tome da je neko trebao ostavljati tehniku. A ne da neko još ranije daje tehniku masi koja puci po komandama i kasarnama. To mu dođe k'o bošnjačka logika.

Da je raspad prošao normalno, prirodno bi bilo da se i tehnika podeli (uostalom kao i sva druga imovina)... ali onda bi u obzir trebalo uzeti i ostalu vojnu imovinu (kasarne, aerodrome, podzemne baze, luke, hotele, imanja, odmarališta itd). Kako se svako poslužio po svom nahođenju, taj voz je prošao. :kava

Da ispoštujem naslov teme, a da opet bude u vezi sa diskusijom:

slika

Inače, tokom razdvajanja SCG, išlo se po baziranju jedinice. Tako je mala CG koja baš i nije doprinosila u vojni budžet ostala sa dobrim delom bivše JNA ratne mornarice (čujem da sad Hrvati traže "Jadran"), helikopterima i galebovima sa podgoričkog aerodroma, plus nešto malo oklopa. Uglavnom sve ostalo je išlo Srbiji. Kasnije su pravljene manje zamene (zavisno od toga šta je kome nedostajalo).

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 18:09 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
Carmello Šešelj je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:

Pa to je svakako bilo naše :zubati

Ok, ako ćemo tom logikom, onda je i kompletna RV i PVO bila naša. Prema tome, nemojte onda da kukate oko toga...


Koliko je vama ostalo oklopa? A koliko nama RZ i PZO?

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
dudu je napisao/la:
za početak se pozabavi sa Srbijom, njezinim udarom na ustav Srbije, samim time i Jugoslavije. inače vam je briga o ustavu jedna od glavnih zanimacija, samo vas jebe kronologija, Srbi su prije bilo kakvog poteza sa strane Hrvatske ispreskakali ustav ko mlado majmunče.

Ok, to je tačno....

Što opet ne znači da niste mogli da izađete iz Yu sporazumno i mirno, da je FT hteo. Niko u Srbiji 1991. (tj. već 1990) nije imao iluziju da će Yu da preživi. Mogli smo da pregovaramo godinama, opet bi za sve bilo bolje nego ovako (ovde ne računam BiH, jer ona nije bila republika kao i sve ostale, tu su dogovaranja morala da budu mnogo dublja i složenija).

Ali je vaša vlast (namerno) idiotski poslala onih jadnih 12 policijskih specijalaca u neko selo u ist. Slavoniji da budu izrešetani, i posle toga više nije bilo nazad.

Slažem se da su tad već bile formirane SAO po Lici i ostalim planinskim vencima, ali to je moglo da se demontira mirno, na naredbu Beograda, da ste vi hteli da razgovarate. Niste hteli da razgovarate, hteli ste rat.

I to je legitimna odluka sa vaše strane, ali onda nemojte da kukate: "jao mi dobri, samo smo brali cveće i pevali " give peace a chance" a ovi nas napali bez razloga. To je licemerje i bezobrazluk.

Ponavljam, nismo ni mi bili nikakve cvećke, ali doprineli smo ratu u istoj meri kao i vi.


I neću više da se raspravljam na ovu temu, pošto znam da nećemo stići ni do čega.


Evo da upotrebim vaš najomiljeniji argument, ali u drugom kontekstu. Da tebi neki Munib kaže: Kako te nije sram, šta sereš ba, pa nismo mi napadali Split i Zadar, nego ste vi napadali Mostar i Vitez!

Kako bi ti Munibu odgovorio na to genijalno pitanje?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
ManInBlack je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ok, ako ćemo tom logikom, onda je i kompletna RV i PVO bila naša. Prema tome, nemojte onda da kukate oko toga...


Koliko je vama ostalo oklopa? A koliko nama RZ i PZO?

Nama je ostala većina oklopa i skoro ceo RViPVO.

Zato što ste odlučili da nam postanete neprijatelji..... Šta smo mi retardi pa da dajemo oružje deklarisanim neprijateljima? :neznam

Da ste hteli mirno da pregovarate, umesto što je Tuđman zaključio "Da je Hrvatskoj neophodan rat", lepo bi se, između ostalog, dogovorili i oko raspodele vojne imovine. Ovako je, u najmanju ruku, smešno to što kukate da smo pokupili većinu oružja, pa naravno da smo ga jebeno pokupili kad bi u suprotnom ono palo u ruke deklarisanog neprijatelja. Mi smo znači trebali da budemo idioti da bi u vašim očima ispali pošteni!? =)) =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 18:40 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
Carmello Šešelj je napisao/la:
dudu je napisao/la:
za početak se pozabavi sa Srbijom, njezinim udarom na ustav Srbije, samim time i Jugoslavije. inače vam je briga o ustavu jedna od glavnih zanimacija, samo vas jebe kronologija, Srbi su prije bilo kakvog poteza sa strane Hrvatske ispreskakali ustav ko mlado majmunče.

Ok, to je tačno....

Što opet ne znači da niste mogli da izađete iz Yu sporazumno i mirno, da je FT hteo.


Da te podsjetim, gospodin Tuđman je prvo zagovarao konfederalnu Jugoslaviju, kad su Milošević &co odbili onda je na red došla neovisnost!

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojne fotke
PostPostano: 15 tra 2013, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13042
Lokacija: Zagreb
Carmello Šešelj je napisao/la:
volvoks je napisao/la:
Narod SRH je na referendumu izabrao neovisnost, što mu je bilo omogućeno Ustavom SFRJ iz '74...
Ne vidim ništa protuustavno u ovom događaju :kava
Odgovore nađi u ovoj knjizi...
"Hrvatska 1918-2008."(2008.),
Ivo Goldstein

Pravo na samoopredeljenje do otcepljenja je bilo omogućeno ustavom iz 1974.

Međutim, da bi se neka repulika otcepila, sa tim su morale da se slože i sve ostale članice federacije. Tako je pisalo u ustavu.

Sad, znam da ćeš ti meni da kažeš da bi time bila onemogućena svaka šansa da se Hr osamostali mirno, ali to nije tačno. Razlika je samo što bi se to desilo malo kasnije i bez žrtava i materijalne štete.

Iako kod vas (Hrvata) postoji uvreženo mišljenje da su Srbi očajnički hteli da sačuvaju federaciju, to je daleko od istine. Jeste da sam ja 1991. imao samo 13 godina, ali pratio sam ozbiljno politička dešavanja i mogu da tvrdim da je ogromna većina Srba (preko 80%) bila za samostalnu Srbiju. Sad u kojim bi granicama bila ta Srbija, tu je već bilo različitih mišljenja.

Bukvalno svi u Srbiji su žešće popizdeli kada je proglašena zajednička država sa CG sa onako idiotskim imenom. Nismo bili protiv zajedničke države sa CG, nego smo bili ogorčeni što su joj dali tako maloumno ime (SR Jugoslavija :smajl049 :rigam )

Mogli smo da pregovaramo i 10 godina dok se ne razdružimo, i bilo bi bolje za sve, ali vašem ocu nacije i državnosti je, po njegovim rečima : "Trebao rat, da bi se hrvatski narod homogenizirao i da ne bi ponovno u budućnosti opet ulazili u nove Jugoslavije" (parafraza, nije citat...)

Naravno da je i naš predsednik isto pravio sranja, ali vaša priča kako ste vi bili dobri i mirni i samo ste mirisali cveće i vezli goblene dok vas nije, ničim izazvan, brutalno napao srboĆetniĆki (ovo Ć nije na račun Bošnji, nego građana RH, koji u ogromnoj većini takođe ne razlikuju č, ć, đ i dž) agresor, to je ne samo materijalna laž, nego je i težak bezobrazluk.

Ova knjiga koju si mi postavio je o učešću socijalističkih republika u saveznom budžetu? Ako je to, zahvaljujem na preporuci i pročitaću je kad uhvatim vremena.

U knjizi se pojavljuje dosta zanimljivih podataka, od podataka o Srbima u vojsci i državnoj službi koji sam već stavljao pa do sudjelovanja u proračunu...
Autor je poprilično lijevi pa te ne bi trebalo razbjesniti :zubati

Vi Srbi imate problema s kronologijom, kako komentiraš sudjelovanje JNA u Vukovaru prije proglašenja samostalnosti recimo :neznam

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3755 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 151  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO