HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 12:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 5169 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 207  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 10 stu 2018, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9535
Lokacija: HR HB
Mar-kan je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:
Prošle su bitke, sve je ovo sviranje qrcu i cirkus đenerala nakon bitke.

Žali bože love.

Otprilike. Srbija ima problem sa Kosovom, sa ostalim susjedima većina otvorenih pitanja je riješeno.
Vojska Srbije može učestvovati u određenim mirovnim misijama, a da će biti upotrebljena u nekom ratu protiv susjeda, neće.


Ne samo problem, to je rana duboka...
Ovo sve i jeste zbog frustracija koje im je Kosovo priredilo, da se malo dignu, a i Kosovari su počeli kakiti pa ide ona faza "Jes'to meni reko?!?" i "ajd još jednom".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 10 stu 2018, 21:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A možda je samo obična vojna vežba, da bi se proverila borbena gotovost? Zašto filozofirate i tražite neki "duboki smisao" u nečemu što sve vojske sveta rade?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 10 stu 2018, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Grunf je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Osvajanja?!
Sta ste osvojili?


Cijelu RSK, i šestinu RS. Nekih 18.000 km2.


RSK je koliko znam i bila dio Hrvatske?
Kako ste je onda osvojili? Niste usli u Cacak nego u Knin.

18.000 km2? Znas li ti kolika je to teritorija? Kolika je tebi onda Hrvatska? 200.000 km2? Uzeli ste nam nekih 2.500 km2 zapadne Krajine. Taman koliko smo mi vama uzeli Posavine.
Neka ste, sa srecom vam bilo. Dzaba vam nama je draza Posavina.
Samo sto smo mi zavrsili posao pa u Posavini vlada Dodik a vi ste od slavlja zaboravili da zavrsite posao.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 10 stu 2018, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32115
Carmello Šešelj je napisao/la:
A možda je samo obična vojna vežba, da bi se proverila borbena gotovost? Zašto filozofirate i tražite neki "duboki smisao" u nečemu što sve vojske sveta rade?

Da ne kopiramo Vučićeve izjave, imaš stranicu prije pa pogledaj, pa onda reci da mi filozofiramo. Najvećem laiku je jasna svrha vježbe, od pokazivanja kakvih takvih mišića prema jugu, pa do "dizanja" nacionalnog ega.



novovrijeme je napisao/la:
Grunf je napisao/la:

Cijelu RSK, i šestinu RS. Nekih 18.000 km2.


RSK je koliko znam i bila dio Hrvatske?
Kako ste je onda osvojili? Niste usli u Cacak nego u Knin.

18.000 km2? Znas li ti kolika je to teritorija? Kolika je tebi onda Hrvatska? 200.000 km2? Uzeli ste nam nekih 2.500 km2 zapadne Krajine. Taman koliko smo mi vama uzeli Posavine.
Neka ste, sa srecom vam bilo. Dzaba vam nama je draza Posavina.
Samo sto smo mi zavrsili posao pa u Posavini vlada Dodik a vi ste od slavlja zaboravili da zavrsite posao.

I vratili smo vam dosta toga. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 10 stu 2018, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Mar-kan je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:
Prošle su bitke, sve je ovo sviranje qrcu i cirkus đenerala nakon bitke.

Žali bože love.

Otprilike. Srbija ima problem sa Kosovom, sa ostalim susjedima većina otvorenih pitanja je riješeno.
Vojska Srbije može učestvovati u određenim mirovnim misijama, a da će biti upotrebljena u nekom ratu protiv susjeda, neće.


Naravno da nece.
Nece ni rusko nuklearno oruzje nikad biti upotrebljeno.
Vojska sluzi da odvraca potencijalne neprijatelje od budalastina koje bi im eventualno mogle pasti na pamet. Tako da se onda opusteno mozemo politicki obracunavati.

Da smo 1999. imali S-300 Ameri bi razmilili da li im se isplati zbog "Balkanskih majmuna" rizikovati zivot svojih pilota.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 10 stu 2018, 21:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Mar-kan je napisao/la:
Da ne kopiramo Vučićeve izjave, imaš stranicu prije pa pogledaj, pa onda reci da mi filozofiramo. Najvećem laiku je jasna svrha vježbe, od pokazivanja kakvih takvih mišića prema jugu, pa do "dizanja" nacionalnog ega.

AV je patetičar i serator u svakoj prilici, pa i ovoj? Hvala ti što si mi otkrio da je Zemlja okrugla.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 10 stu 2018, 22:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
novovrijeme je napisao/la:
Grunf je napisao/la:

Cijelu RSK, i šestinu RS. Nekih 18.000 km2.


RSK je koliko znam i bila dio Hrvatske?
Kako ste je onda osvojili? Niste usli u Cacak nego u Knin.

18.000 km2? Znas li ti kolika je to teritorija? Kolika je tebi onda Hrvatska? 200.000 km2? Uzeli ste nam nekih 2.500 km2 zapadne Krajine. Taman koliko smo mi vama uzeli Posavine.
Neka ste, sa srecom vam bilo. Dzaba vam nama je draza Posavina.
Samo sto smo mi zavrsili posao pa u Posavini vlada Dodik a vi ste od slavlja zaboravili da zavrsite posao.


Naravno da je RSK bila dio Hrvatske. Hrvatska policija, vojska, valuta. Sve. Samo je imala takav čudan naziv.

Mi slavimo tu godinu jer smo imali velike uspjehe, a vi 1918. jer ste tad proširili državu šesterostruko. Ništa čudno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 00:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Vučić: Nitko u regiji, osim Rumunjske, Madjarske, Grčke, Bugarske, Turske, Hrvatske nema jacu vojsku od nas.

Tko je preostao da je slabiji? Albanci, i minijaturni polunarodii Crnogorci, Muslimani i Makedonci. :zubati

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 00:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Robbie MO je napisao/la:
Vučić: Nitko u regiji, osim Rumunjske, Madjarske, Grčke, Bugarske, Turske, Hrvatske nema jacu vojsku od nas.

Tko je preostao da je slabiji? Crnogorci, Muslimani i Albanci. :zubati

Gde si to pročitao? Rekao je da samo Rumunija ima jaču vojsku i da smo sa Mađarima egal, a svi ostali su daleko iza. A za Grčku je rekao da je skroz druga kategorija i da je besmisleno porediti se sa njima. Imaš na youtube tu izjavu, i to postavljenu na ovoj temi, prema tome, bezveze troluješ, iako ne skroz bezuspešno, pošto sam se ja upecao da ti odgovorim.

Uzgred, nije rekao ništa što nije tačno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 00:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
A po čemu je to Bugarska slabija od Srbije, a Hrvatska “daleko iza”?

Grčka je Srbiji jednako daleko kao i Albanija. Ako se zeli usporedjivat samo s državama s kojima granici, onda mu ostaju Kosovari, Crnogorci, Muslimani i Makedonci.

I protiv koga je Srbija zadnja ratovala? Taj protivnik nije ni na spisku (!). I pokazuje koliko imaju smisla takve izjave.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 00:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68808
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Inače, ja podržavam paralelno jačanje vojska SR i HR. Uopće mi ne smeta dok god Zagreb prati. U smiješnom su stanju do nedavno bile obje vojske.

Hrvatska ima potrebu da može intervenirati u BiH, a Srbija u BiH i na Kosovo.

_________________
Bošnje kontroliraju 5% prostora Ex Yu
Vojni proračun im je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 00:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Robbie MO je napisao/la:
A po čemu je to Bugarska slabija od Srbije, a Hrvatska “daleko iza”?

Grčka je Srbiji jednako daleko kao i Albanija. Ako se zeli usporedjivat samo s državama s kojima granici, onda mu ostaju Kosovari, Crnogorci, Muslimani i Makedonci.

I protiv koga je Srbija zadnja ratovala? Taj protivnik nije ni na spisku (!).

Hrvatska je daleko iza zato što joj je vojska duplo manja u ljudstvu, dve trećine manja u tehnici, i nema ceo jedan rod vojske, protiv-vazdušnu odbranu.

Za Bugarsku ne znam, verovatno smo tu negde sa njima, ako su slabiji, to je minimalno, ako su jači, isto tako.

Zadnji put je ratovala protiv Amerike, i nema je na spisku jer nisu u regionu, a i bilo bi retardirano porediti se sa njima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 06:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9535
Lokacija: HR HB
Carmello Šešelj je napisao/la:
A možda je samo obična vojna vežba, da bi se proverila borbena gotovost? Zašto filozofirate i tražite neki "duboki smisao" u nečemu što sve vojske sveta rade?

kakva jadna vežba jbote kad vam šipci krv sisaju decnijama vi tabanate Pasuljane ili gdje već rokate brda, a vi se samokuražite i filozofirate.

Eto ima se S300, šta se čeka? čeka se da rus podmetne leđa, toliko o vašoj snazi.

Kad vidim ove gazele, sjetim se jedne prigode sa samog početka domovinskog rata kada je MI8 pobjegla ko muha od obične signalne rakete ispaljene u zrak prema heliosu i onda čujem filozofa kak zamjera da netko nema PZO, pojma ti nemaš kako se ratuje i šta presuđuje bitke kad je "četničko junaštvo" u pitanju.

Ali da vam ne kvarim šajkača party, najači ste breeeeeee.

Ps. Evo sad vidim da se ravnaju Pasuljane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 09:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
I Hrvati imaju svoje šiptare,čudi me da ih nisu do sad oduvali nekakvom olujom a u odnosu na njih su svetska sila.Valjda opet čekaju da Ameri podmetnu leđa.
A što se tiče ovog dalje.Podseća na srpske priče..Ameri su kukavice gađaju nas iz daljine i visine a da kopneno napadnu jebali bi mi njima mater.
Širenje zabluda je najopasnije za onaj narod koji to radi.Za buduće naraštaje.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9535
Lokacija: HR HB
Ovi naši su "cvijeće", ni nalik Albancima, oni nemaju tu licemjernu osobinu da ti se prodaju i ulizuju, a da zabijaju nož u leđa, ali paralela generalno stoji , slažem se.

Zabluda je Vučićeva spika najači smo, a kolo se nije ni započelo, jer to podsjeća na ložionu bez osnove, a ne moram podsjećati kako takve stvari završe, al dobro Pasuljane su se nagledale generala i đenerala.

Osobno, žao mi je svake ispaljene granate bilo gdje jer je to čisti otrov i zagađuje decenijama tlo,a Resavica i Pasuljane su zatrovane odvajkada. Kod nas također Manjača, Glamoč, Slunj, Gašinci,... to me više brine nego laprdanje raznih bezmudaša o ratu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 11:10 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2013, 16:10
Postovi: 3044
Mar-kan je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Muslimani ih gaze i majoriziraju godinama.Već treći Komšićev mandat, i ne može mu niko ništa.
Nikog u svijetu nije briga da li je njih 350.000 time zadovoljno ili ne.

Slobodno dođite u HB, i opipajte ovo što chubaca misli da je u Eu. :zubati

Markane,cenim te kao i Robija,Dudua i jos poneke.Smatram vas intelektualcima,inteligentni ste,obrazovani itd.Al nemoj,molim te,meni pricati o vasim krajevima.Moja majka je iz sela kod Kupresa,sa Raduse.Dolazim bar 3-4 puta godisnje.Bio sam da sredjujem i papire za imovinu,jer je bio upis imovine u federaciji,znas i sam.Posedujem imovinu,sume,livade,zemlju al nebitno.Isao sam i u Tomislavgrad vise puta,kod gospodina Kelave,javnog beleznika,i u sud.Cesto idem i kroz srednju Bosnu.Jedino ne idem u Hercegovinu,tj.ZHK i HNK,Poznato mi je stanje u tim krajevima(van HNK i ZHK),nemate se ama bas nicim pohvaliti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
bumbar92 je napisao/la:
kakva jadna vežba jbote kad vam šipci krv sisaju decnijama vi tabanate Pasuljane ili gdje već rokate brda, a vi se samokuražite i filozofirate.

Eto ima se S300, šta se čeka? čeka se da rus podmetne leđa, toliko o vašoj snazi.

Kad vidim ove gazele, sjetim se jedne prigode sa samog početka domovinskog rata kada je MI8 pobjegla ko muha od obične signalne rakete ispaljene u zrak prema heliosu i onda čujem filozofa kak zamjera da netko nema PZO, pojma ti nemaš kako se ratuje i šta presuđuje bitke kad je "četničko junaštvo" u pitanju.

Ali da vam ne kvarim šajkača party, najači ste breeeeeee.

Ps. Evo sad vidim da se ravnaju Pasuljane.

Je ti to tvrdiš a smo kukavice jer ne smemo napadnemo Amerikance!? Pošto su oni ti koji nam "sisaju krv", Šiptari su niko i ništa, i nisu smeli da pisnu sve do potpisivanja Kumanovskog sporazuma (čak i za vreme bombardovanja su bežali kao zečevi gde god se VJ pojavila). Tek nakon što je Amerika i njihovih 19 trabanata tri meseca bombardovala civilne ciljeve po Srbiji (prvo su probali da gađaju vojne, ali su uspeli da unište samo 13 tenkova i obore 9 poluispravnih MiG-29, a imali su 700 letova dnevno, pa kad su videli da to ne ide, počeli su da gađaju fabrike, mostove, stambena naselja...). I tek nakon što se VJ povukla sa KiM, Šiptari su stisli muda da promole nos iz šume. Bondstil je, posle Ramštajna, druga po veličini američka vojna baza u Evropi, i ti pričaš da su nam Šiptari problem!?

I odakle ti to da imamo S300?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9535
Lokacija: HR HB
Carmello Šešelj je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:
kakva jadna vežba jbote kad vam šipci krv sisaju decnijama vi tabanate Pasuljane ili gdje već rokate brda, a vi se samokuražite i filozofirate.

Eto ima se S300, šta se čeka? čeka se da rus podmetne leđa, toliko o vašoj snazi.

Kad vidim ove gazele, sjetim se jedne prigode sa samog početka domovinskog rata kada je MI8 pobjegla ko muha od obične signalne rakete ispaljene u zrak prema heliosu i onda čujem filozofa kak zamjera da netko nema PZO, pojma ti nemaš kako se ratuje i šta presuđuje bitke kad je "četničko junaštvo" u pitanju.

Ali da vam ne kvarim šajkača party, najači ste breeeeeee.

Ps. Evo sad vidim da se ravnaju Pasuljane.

Je ti to tvrdiš a smo kukavice jer ne smemo napadnemo Amerikance!? Pošto su oni ti koji nam "sisaju krv", Šiptari su niko i ništa, i nisu smeli da pisnu sve do potpisivanja Kumanovskog sporazuma (čak i za vreme bombardovanja su bežali kao zečevi gde god se VJ pojavila). Tek nakon što je Amerika i njihovih 19 trabanata tri meseca bombardovala civilne ciljeve po Srbiji (prvo su probali da gađaju vojne, ali su uspeli da unište samo 13 tenkova i obore 9 poluispravnih MiG-29, a imali su 700 letova dnevno, pa kad su videli da to ne ide, počeli su da gađaju fabrike, mostove, stambena naselja...). I tek nakon što se VJ povukla sa KiM, Šiptari su stisli muda da promole nos iz šume. Bondstil je, posle Ramštajna, druga po veličini američka vojna baza u Evropi, i ti pričaš da su nam Šiptari problem!?

I odakle ti to da imamo S300?



Vučić je četnička pizda, ložač i huškač a la Šešelj, ista rupa, nosač gajbi itd...
Sad je ta spika, nas i Rusa,...lafo imamo S300 ili šta već ima, ali ne smije da kaže boji se sankcija.

Sa Amerima se nije zajebavati, tu nema dileme, jer da niste kapitulirali oni bi išli do Abombe, a i vi bi kad bi je imali, zato to nije hrabrost nego glupost i bezosjećajnost voždova za buraniju, a takvog jednog opet imate.

Sa srećom vam...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 13:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne nabavlja se S300, jer je preskup za nas. Najverovatnije je u pitanju Pancir S1. Ja bih više voleo da uzmemo Bukove, jer imaju veći domet, ali mislim da će biti Pancir S1, ništa naročito spektakularno u smislu dometa.

A AV je obični patetičar, demagog i serator, pa su mu i izjave takve kakve jesu, i sigurno neće započinjati nikakve ratove, ne primaj se na gluposti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Carmello Šešelj je napisao/la:
Hrvatska je daleko iza zato što joj je vojska duplo manja u ljudstvu, dve trećine manja u tehnici, i nema ceo jedan rod vojske, protiv-vazdušnu odbranu.

Za Bugarsku ne znam, verovatno smo tu negde sa njima, ako su slabiji, to je minimalno, ako su jači, isto tako.

Zadnji put je ratovala protiv Amerike, i nema je na spisku jer nisu u regionu, a i bilo bi retardirano porediti se sa njima.

Manje vojnika, istina, ali to nadoknađujemo članstvom u NATO-u i daleko kvalitetnijoj obuci nego vašoj. Manje tehnike, istina, ali ta tehnika je opet daleko kvalitetnija i očuvanija od vaše (negdje čak i ne usporediva). Nemamo neki PZO, ni netreba nam, ali imamo najjaču mornaricu na istočnoj obali Jadrana.

Kad bi se gledao samo kvantitet, Ukrajina bi bila jača od Njemačke, ali pošto se gleda i kvaliteta iste vrste oružja, stvari se gledaju drukčije. Najbolji pokazatelj ti je globalfirepower.com, mi smo 72. vi ste 78. na ljestivici


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Članstvo u NATO i njegov član 5 je jedino u čemu ste u prednosti. Mada je to nebitno, jer nećemo ratovati, tako da je merenje čiji je veći besmisleno. Samo sam reagovao na Robbievu trolažu da je OSRH jači od VS.

Inače, globalfirepower uzima članstvo u NATO kao faktor u rangiranju, tako da ti ta lista ne daje tačnu sliku odnosa snaga.

Uglavnom, nebitna priča i nemam nameru da se nadjebavam kao pubertetlija oko toga. Niti ćemo mi napasti vas, niti ćete vi napasti nas. A obe vojske su, realno, smešne, tako da je rasprava čija je smešnija, jednostavno glupa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58620
Lokacija: DAZP HQ
NATO i njegov članak 5 nikad nije testiran u stvarnosti, a skeptičan sam oko toga da bi cijeli NATO ušao u globalni sukob zbog recimo Estonije.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 14:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa na to Rusi i računaju u svojoj vojnoj doktrini. Zauzmu baltičke zemlje, ispale jednu, dve taktičke nuklearke na vojne ciljeve čisto da pokažu da se ne zajebavaju, i američki predsednik neće rizikovati potpuno uništenje svoje zemlje zbog tamo neke zemlje čije ime ne zna ni da izgovori.

Amerika bi ušla u svetski rat eventialno za UK i Izrael, a Rusija jedino za Belorusiju, mada ni ta dva scenarija nisu 100% sigurna (na iznenađenje rusofilnih debila u Srbiji i RS, koji su preglupi da shvate da Rusi ne bi pomerili trepavice zbog nas, ako bi bili napadnuti od Amerike).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
Carmello Šešelj je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
A po čemu je to Bugarska slabija od Srbije, a Hrvatska “daleko iza”?

Grčka je Srbiji jednako daleko kao i Albanija. Ako se zeli usporedjivat samo s državama s kojima granici, onda mu ostaju Kosovari, Crnogorci, Muslimani i Makedonci.

I protiv koga je Srbija zadnja ratovala? Taj protivnik nije ni na spisku (!).

Hrvatska je daleko iza zato što joj je vojska duplo manja u ljudstvu, dve trećine manja u tehnici, i nema ceo jedan rod vojske, protiv-vazdušnu odbranu.

Za Bugarsku ne znam, verovatno smo tu negde sa njima, ako su slabiji, to je minimalno, ako su jači, isto tako.

Zadnji put je ratovala protiv Amerike, i nema je na spisku jer nisu u regionu, a i bilo bi retardirano porediti se sa njima.


Duplo manje ljudi, ali su tri puta obučeniji, opremljeniji i organiziraniji. A tehnika je 10 puta naprednija tako da je ocjena Globalfirepowera više-manje točna. Pogotovo jer se ne odnosi samo na broj ljudi i tehnike nego i na logistiku, razvijenost države i slično.

Recimo, za članstvo u EU i NATO-u se dobijaju dodatni bodovi. To je glupo bi svi rekli, ali kad malo bolje zagrebeš i vidiš recimo da EU ima standard obveznih zaliha nafte za 90-dnevnu prosječnu potrošnju onda vidiš da su dodatni bodovi opravdani. Hrvatska se drži tog standarda, a Srbija ima obvezne zalihe za 20-dnevnu prosječnu potrošnju. Zamisli neki rat u kojem dobiješ embargo na uvoz nafte, tko bi prije potrošio naftu?
Dodatni bodovi za NATO...Hrvatskoj su dostupni sve satelitske karte NATO-a, sve obavještajne informacije. To je veliki plus. Taj članak 5 je mrtvo slovo na papiru, to je sigurno.

Ili recimo, devizne rezerve. Slobo je prije pokretanja agresije opljačkal devizne rezerve banke Jugoslavije da bi mogel financirati rat. Srbija ima 11,5 milijardi eura deviznih rezervi, a Hrvatska 16,5 milijardi eura.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 11 stu 2018, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Koja tehnika je deset puta naprednija? I koje su tvoje kvalifikacije i izvor informacija da procenjuješ obučenost vojnika?

Mada, pusti to, daj malo o košarci, u to se razumeš i tu sam rad da te saslušam.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 5169 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 207  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO