HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 03:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 5169 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 207  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 12 stu 2018, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Kačamak je napisao/la:
Rata će biti i on je neizbežan.Muslimani će biti topovsko meso Hrvatskoj u novom ratu protiv Srba.Kasnije će se rat proširiti na Hrvatsku.

Ti zato pripreme izvrši na vrijeme, pokiseli kupus, zbavi kvalitetan donji veš i udri brigu na veselje. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 12 stu 2018, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Već sam napisao gore razloge za rat.Razlozi postoje i ima ih mnogo a ko će koga prvi napasti to se zaista sada ne zna.Ja sam apsolutno protiv tog novog rata ali on je neizbežan i ne treba se zavaravati.Hrvatska želi taj rat ali ne u smislu da se direktno sukobi sa Srbijom.Srbija će taj rat tek kasnije kad počne preneti u Hrvatsku.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 12 stu 2018, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Potencijal za rat postoji samo u BiH.
Cak ni na Kosovu nema potencijala za rat. Rat na Kosovu je danas pravne prirode.

U BiH moze biti svasta al to ne zavisi ni od Srba ni od Hrvata. BiH ide u propast, tu spasa nema da se ne znam koja sila ukljuci raspad je neminovnost. Kako ce zavrsiti jos se ne zna. Ako Mujo ne bude mogao razumno prihvatiti raspad BiH bice rata tj. morace pokusati da puskom sacuva BiH od raspada. E sad koliko je Mujo lud vidicemo nekad u buducnosti.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 12 stu 2018, 11:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
Ma kako nije moguc rat? To se moze obaviti za dan dva.
Evo jednog scenarija.
Dode reprezentacija srbije u zagreb sa 30 000 navijaca na onaj nas neuslovnoi stadiona u zagrebu gdje moze da stane 20 000 navijaca, naravno nas bude na stadionu 30000, pa mi smo kod kuce i moramo navijati za viceprvaka svijeta. Onda zbog slabe igre nasih oni nas pobjede, naravno to vapije do neba za osvetom, jer je nepravda kako mozemno da izgubimo zbog slabe igre to je nemoguce. Onda mi pocemo da skandiramo cetnici, cetnioci, srbe na vrbe itd. gosti se uvrede i pocnu ustase, ustase, vojo salji salate mesa ima klacemo hrvate. Onda se te dvije tako zavadene usijane gomile nemogu rastaviti bez da se ne umjesaju helikopteri i avijacija srbije da brzo evakuise svoje navijace, pa naravno mi nemozemo tako nesto dozvoliti da nam urade u sred zagreba i eto ti rata. Dvije operetske vojske se zarate dok kazes keks. Nravno onda se ukljuce razni krijumacari i sverceri drogom i oruzjem itd. Medunarodna diplomacija vrsisti od srece jer hoce da nas pomiri. Ma nemoze se to vise zaustaviti.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 12 stu 2018, 19:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Mi nemamo interesa napadati Srbiju, Srbija pak ima interesa napasti Hrvatsku ako želi tzv. Krajinu, ali neće jer bi u suprotnom ratovala sa svima oko nje, i s toga jedini razlog koji Srbiju može izazvati je eventualni upad Hrvatske na koridor, za što Srbija tvrdi da će bezuslovno braniti RS. Budimo realni, Hrvatska ima kapacitet uzeti zapad RS-a, ali Srbija nema kapacitet napasti zemlju koja se brani na kopnenoj granici u zapadnom Srijemu, u slučaju da NATO ne reagira, a što je malo vjerojatno.

Tako da, samo naprijed!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 12 stu 2018, 19:59 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13477
Lokacija: ZG
Baš svaku temu morate zasrat sa infantilnim pizdarijama

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 12 stu 2018, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
1986 je napisao/la:
Mi nemamo interesa napadati Srbiju, Srbija pak ima interesa napasti Hrvatsku ako želi tzv. Krajinu, ali neće jer bi u suprotnom ratovala sa svima oko nje, i s toga jedini razlog koji Srbiju može izazvati je eventualni upad Hrvatske na koridor, za što Srbija tvrdi da će bezuslovno braniti RS. Budimo realni, Hrvatska ima kapacitet uzeti zapad RS-a, ali Srbija nema kapacitet napasti zemlju koja se brani na kopnenoj granici u zapadnom Srijemu, u slučaju da NATO ne reagira, a što je malo vjerojatno.

Tako da, samo naprijed!


Nemate vi kapacitet da vršite agresiju na Republiku Srpsku i da se u isto vrijeme branite na već stanovništvom polupustim istočnim granicama prema Srbiji.
Da ne govorim kako Beograd vrlo lako može da zapali iskru muslimansko-hrvatskog sukoba u Federaciji, ako bude bilo potrebe za to, iz čega će vaše enklavice izvući deblji kraj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 12 stu 2018, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
1986 je napisao/la:
Mi nemamo interesa napadati Srbiju, Srbija pak ima interesa napasti Hrvatsku ako želi tzv. Krajinu, ali neće jer bi u suprotnom ratovala sa svima oko nje, i s toga jedini razlog koji Srbiju može izazvati je eventualni upad Hrvatske na koridor, za što Srbija tvrdi da će bezuslovno braniti RS. Budimo realni, Hrvatska ima kapacitet uzeti zapad RS-a, ali Srbija nema kapacitet napasti zemlju koja se brani na kopnenoj granici u zapadnom Srijemu, u slučaju da NATO ne reagira, a što je malo vjerojatno.

Tako da, samo naprijed!


RSK je zelio jedino narod koji je tamo zivio. Sad RSK ne treba vise nikom, Srbiji najmanje.

Reci da Hrvatska ima kapacitet uzeti zapadni dio RS je isto kao reci da Italija ima kapacitet za uzeti Istru. Svijet ne funcionise na principu puke sile. A i sta bi vi sa zapadnim dijelom RS? Ocistili ste RSK od Srba pa vam ni sluzi nizasta.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 12 stu 2018, 20:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
PCM je napisao/la:
Baš svaku temu morate zasrat sa infantilnim pizdarijama

Stratezi :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 12 stu 2018, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58784
Lokacija: DAZP HQ
Citat:
Vježbom na vježbu ili tko vodi u utrci u naoružavanju: Hrvatska ili Srbija?

Zadrži li Srbija kao temeljni cilj dominaciju u regiji, znači i nad RH, logično je da će se Hrvatska nastaviti pripremati da joj to ne dopusti

Cijevi i motori Hrvatske vojske nisu se još ni ohladili nakon vojne vježbe Velebit 18 – združena snaga, a vojni i politički vrh Srbije objavio je da će od 10. do 15. studenog i vojska Srbije organizirati najveće poslijeratne manevre.

Izvorno, Srbija je ove godine planirala održati veliku vojnu paradu u Beogradu, no nakon trodnevne ambiciozne vojne vježbe HV-a na kopnu, moru i zraku apetiti u Beogradu su porasli. Vučić je svom ministru Vulinu naložio vježbu te da uveća brojke, pa je njihova vježba nazvana Vek pobednika (Stoljeće pobjednika) nabildana na veći broj vojnika i tehnike u odnosu na Velebit. Beograd je jednostavno morao odgovoriti na iskazivanje hrvatske vojne moći. I odmah na početku pokazali su da opet leti šest MiG-ova 29, pa je srbijanski predsjednik Vučić objelodanio da je Srbija najmoćnija vojna sila u regiji. Točnije, upotrijebio je riječ “dominacija”. Politički, jasno je o čemu je riječ, jer je Srbija, osim što je htjela kontrirati Hrvatskoj, vježbu poduzela i zbog napete situacije na Kosovu. Istodobno u hrvatskom vojnom vrhu nisu impresionirani. Vježba vojske Srbije u odnosu na Velebit predstavlja ipak manje sofisticiranu i složenu vježbu i radi se zapravo o skupnoj vježbi gađanja. Velebit je, naprotiv, pokazao kako djeluje HV kao vojska koja ima sposobnost umreženog djelovanja, primjerice borbenih helikoptera, pametnih haubica i cyber ratovanja.

Što se tiče srbijanske dominacije u zraku, tu pak nema nikakvih tajni. U Zagrebu znaju da ti MiG-ovi imaju stare radare i protuavionske rakete dometa tek 25 kilometara, što znači da, ne prođu li još jednu modernizaciju, za dvije godine kada se iznad Hrvatske pojavi prvi par F-16 Baraka od te dominacije MiG-ova neće ostati puno. Kada je prije dvije godine počela ubrzana obnova vojne moći Hrvatske, više je puta poručeno da ona ne ulazi ni u kakvu utrku u naoružavanju sa Srbijom. Hrvatska, naime, ima plan da relativno brzo u većini sustava do 2025. stekne veliku moć odvraćanja, dakle nema agresivnih ambicija prema susjedima. Pri tome, nitko u Zagrebu nije govorio o vojnoj dominaciji, no to ne znači da smo slijepi i gluhi. Ako, dakle, Vučić i dalje govori o dominaciji u regiji, u Hrvatskoj će to prepoznati i kao prijetnju, što će se onda naravno odraziti i na odabir novih vojnih sustava. U stvarnosti se, tako ipak zbiva vojno natjecanje između Srbije i Hrvatske, što onda odgovara i definiciji utrke u naoružavanju.

Hrvatskoj na ruku ide članstvo u NATO-u, koji članice tjera da povećavaju vojna ulaganja. U 2019. vojni proračun RH će tako prvi put nakon 2009. prijeći pet milijardi kuna, a 2024. iznos od milijardu eura. Bude li tako, Hrvatska bi do 2025. riješila i zahtjevan plan nabave i umrežavanja novih raketnih sustava u zraku, na kopnu i moru. Konkretnije, komplementarne dalekometne raketne sustave posjedovat će F-16, novi višecijevni raketni lanseri na kopnu i raketni sustavi na novim ratnim brodovima HRM-a. Riječ je o stjecanju sposobnosti koje se mogu najkraće opisati rečenicom “nemoj me dirati jer mogu duboko ugristi”. “Duboko” ovdje naravno znači na udaljenost od nekoliko stotina kilometara. Vidi se da i Srbija ima velikih planova i želja da razvija svoje vojne sustave, no problem Beograda je da za to trenutačno nema dovoljno novca. Prema riječima ministra Vulina, samo osposobljavanje eskadrile od 14 MiG-ova 29 Beograd će stajati astronomskih 600 milijuna eura.

U odnosu na HV, koji broji 16 tisuća vojnika, vojska Srbije ima 28.500 vojnika (bez žandarmerije), a pri tome je vojni proračun Srbije manji od hrvatskog i iznosi oko 700 milijuna US dolara (4,4 mlrd. kuna). S kojim se elementarnim problemima ta vojska susreće, dovoljno govori i Vučićevo obećanje vojnicima s otvaranja vježbe Vek pobednika da će uskoro imati više od dva para čizama i nove uniforme jer vranjski tekstilni kombinat YUMCO radi u tri smjene! No, premda ovo zvuči anegdotalno, Zagreb je zadnji koji bi podcijenio potencijalnu vojnu snagu Srbije. Osim toga, donedavno je i HV brojio parove čizama i čekao nove uniforme. Vojna industrija u Srbiji je i nadalje znatno jača nego naša i, krene li gospodarski napredak Srbije, i vojska će početi naručivati više modernijeg oružja. Znalci kažu da je jedna od najvećih vrijednosti vojske Srbije novi načelnik generalštaba general potpukovnik Milan Mojsilović, kojeg drže pripadnikom građanske Srbije i koji je bio vojni predstavnik Srbije pri NATO-u. Od njega očekuju da “redizajnira” i zastarjeli generalštab. Bez obzira na to, ako Srbija zadrži kao politički i vojni cilj dominaciju u regiji, a što znači i nad Hrvatskom, logično je da će se Hrvatska nastaviti pripremati da joj to ne dopusti.

https://www.vecernji.hr/premium/vjezbom ... ja-1281939

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 12 stu 2018, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Prigodna ilustracija trke u naoružanju između Srbije i Hrvatske. Ovo u sredini je BiH. A i prigodna ilustracija pojedinih komentatora na ovoj temi.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 12 stu 2018, 22:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
Vujadin je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Mi nemamo interesa napadati Srbiju, Srbija pak ima interesa napasti Hrvatsku ako želi tzv. Krajinu, ali neće jer bi u suprotnom ratovala sa svima oko nje, i s toga jedini razlog koji Srbiju može izazvati je eventualni upad Hrvatske na koridor, za što Srbija tvrdi da će bezuslovno braniti RS. Budimo realni, Hrvatska ima kapacitet uzeti zapad RS-a, ali Srbija nema kapacitet napasti zemlju koja se brani na kopnenoj granici u zapadnom Srijemu, u slučaju da NATO ne reagira, a što je malo vjerojatno.

Tako da, samo naprijed!


Nemate vi kapacitet da vršite agresiju na Republiku Srpsku i da se u isto vrijeme branite na već stanovništvom polupustim istočnim granicama prema Srbiji.
Da ne govorim kako Beograd vrlo lako može da zapali iskru muslimansko-hrvatskog sukoba u Federaciji, ako bude bilo potrebe za to, iz čega će vaše enklavice izvući deblji kraj.


Polupusta je Vojvodina, sve vam otišlo u Novi Sad. Naše istočne granice imaju 4 utvrde koje ni JNA nije mogla proći, a to su Osijek-Vukovar-Vinkovci-Županja. Iza njih Slavonski Brod-Đakovo-Požega. Neprelazno.

Beograd radi ono kaj može, da može zapaliti sukob onda bi to napravio, a naše enklave se mogu samo proširiti u nekih sukobima kad krene moćni HV-HVO valjak. :tank


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 12 stu 2018, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Nekom u Novi Sad, a nekom u Dablin i Minhen.
Ja sam rekao šta vas čeka ukoliko vam padne na pamet agresija na Republiku Srpsku.
Ne ulazi mi se u dublje palamuđenje sa tobom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 12 stu 2018, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
PCM je napisao/la:
Baš svaku temu morate zasrat sa infantilnim pizdarijama


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 12 stu 2018, 23:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
Vujadin je napisao/la:
Nekom u Novi Sad, a nekom u Dablin i Minhen.
Ja sam rekao šta vas čeka ukoliko vam padne na pamet agresija na Republiku Srpsku.
Ne ulazi mi se u dublje palamuđenje sa tobom.


Normalno, odaslali smo jednu logističku armiju u Dublinu i Munchen di su 5 puta veće plaće nego u Novom Sadu tak da imamo financijere, ak bu opet trebalo ubrzano se naoružati. Naši skupe u jednoj godini love, kao vaši u 5. Kaj misliš zakaj smo dobili rat 90-ih, imali smo jake financijere iz dijaspore.

Bez brige, nije ti portebna paranoja, nećemo napadati vječnu RS. Vratite nam Brod, Modriču, Derventu, Trebinje i mi nemamo više međusobnih problema. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 stu 2018, 04:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Grunf je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Nekom u Novi Sad, a nekom u Dablin i Minhen.
Ja sam rekao šta vas čeka ukoliko vam padne na pamet agresija na Republiku Srpsku.
Ne ulazi mi se u dublje palamuđenje sa tobom.


Normalno, odaslali smo jednu logističku armiju u Dublinu i Munchen di su 5 puta veće plaće nego u Novom Sadu tak da imamo financijere, ak bu opet trebalo ubrzano se naoružati. Naši skupe u jednoj godini love, kao vaši u 5. Kaj misliš zakaj smo dobili rat 90-ih, imali smo jake financijere iz dijaspore.

Bez brige, nije ti portebna paranoja, nećemo napadati vječnu RS. Vratite nam Brod, Modriču, Derventu, Trebinje i mi nemamo više međusobnih problema. :zubati


Grunfić, je li tebi uopšte jasan pojam "vraćanje"? To je kad imaš nešto svoje pa ti to drugi uzme ili mu dobrovoljno daš, pa posle izvesnog vremena on to isto što si mu dao, da tebi.
Međutim, nešto što nisi nikad imao nikako ne može spadati pod pojam "vraćanja". :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 stu 2018, 09:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
aleksije radicevic je napisao/la:
Grunf je napisao/la:
Normalno, odaslali smo jednu logističku armiju u Dublinu i Munchen di su 5 puta veće plaće nego u Novom Sadu tak da imamo financijere, ak bu opet trebalo ubrzano se naoružati. Naši skupe u jednoj godini love, kao vaši u 5. Kaj misliš zakaj smo dobili rat 90-ih, imali smo jake financijere iz dijaspore.
Bez brige, nije ti portebna paranoja, nećemo napadati vječnu RS. Vratite nam Brod, Modriču, Derventu, Trebinje i mi nemamo više međusobnih problema. :zubati

Grunfić, je li tebi uopšte jasan pojam "vraćanje"? To je kad imaš nešto svoje pa ti to drugi uzme ili mu dobrovoljno daš, pa posle izvesnog vremena on to isto što si mu dao, da tebi.
Međutim, nešto što nisi nikad imao nikako ne može spadati pod pojam "vraćanja". :D

Posavina je bila zadnji put dio HR za Banovine (i NDH poslije toga), a Srijem (Petrovaradinski dio Novog Sada je u Srijemu) samo za vrijeme NDH.
Trebinje je zadnji puta bilo hrvatsko također za NDH.
To ti je prije kojih 70ak godina, trifrtalja stoljeća.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 stu 2018, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
RSK je bila još ranije a i trajala je otprilike koliko i NDH stom razlikom što je NDH bila fašistički projekat zasnovan na genocidu a RSK je bila pod zaštitom OUN.
Nije problem kad ti i slični tebi piskaraju gluposti po nekakvim forumima.Problem je što o tome mašta veliki deo kompletnog hrvatskog društva.Rezervna opcija im je..Ako već ne može biti u nekoj novoj "NDH" onda neka bar ne bude u srpskim rukama,neka ne bude Srbija,neka tu bude nekakav bućkuriš izmešanih muslimana,Hrvata,Srba,a mi ćemo kao članica EU i NATO da budemo njihov patronat,tutor,staratelj.
Problematika je što muslimani imaju svoj plan koji ne kriju i koji je opšte poznat.Opšte poznat je i zvaničnoj Hrvatskoj ali njoj je sve bolje od granice sa Srbijom na Uni.Problem su i Srbi koji i posle svega što su preživeli imaju snagu da bace na kolena i Hrvatsku i muslimane,zajedno.


Posledica svega ovoga je puštanje Hrvata HRHB niz vodu,da plutaju kao leš.

Hrvatska u svojoj psihotičnoj zanesenosti ne vidi da ide ka prorasti.Ponavlja grešku Srbije.
Jednom ostvarena sloboda,da se slikovito izrazim,prvi put učinjen iskorak u mrak i nepoznato,drugi korak je već lakši a sa trećim to je već hod,oči su se privikle na mrak i ti si postao deo mraka.Ne bojiš se više.
U,nazovimo to pravim imenom,HRHB,se odvija nepovratan proces,gde deo jednog naroda postaje samosvestan i samostalan uz pomoć drugog naroda.Gde će to odvesti,videće se.
Da skratim.Jako davno sam rekao da bi Hrvatska umesto granice sa. "Srbijom" na Uni mogla da dobije granicu sa "Srbijom" u Neumu.Slabost Hrvatske je što joj je cilj uništenje jednog naroda a snaga Srba je u tome što im je cilj sloboda i tu slobodu nude i drugome.
Široki nikada neće biti u Srbiji niti treba da bude ali će Širokom Beograd preko Banja Luke biti bliži od Zagreba.
Dali se razumemo?

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 stu 2018, 16:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Kačamak :rolleyes

Daj ne budi glup.
Otkud ti ideja da sam ja Dodrinaš?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 stu 2018, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ceha je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Grunfić, je li tebi uopšte jasan pojam "vraćanje"? To je kad imaš nešto svoje pa ti to drugi uzme ili mu dobrovoljno daš, pa posle izvesnog vremena on to isto što si mu dao, da tebi.
Međutim, nešto što nisi nikad imao nikako ne može spadati pod pojam "vraćanja". :D

Posavina je bila zadnji put dio HR za Banovine (i NDH poslije toga), a Srijem (Petrovaradinski dio Novog Sada je u Srijemu) samo za vrijeme NDH.
Trebinje je zadnji puta bilo hrvatsko također za NDH.
To ti je prije kojih 70ak godina, trifrtalja stoljeća.


Otkud ti ideja da se pozivaš na nacistički poredak?

Cijela Hrvatska i Slovenija bile su odlukama mirovne konferencije u Versaju beogradske kolonije 1918-1941.
To je srpsko povijesno pravo iz 20. vijeka da vladaju od Triglava do Vardara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 stu 2018, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2010, 14:59
Postovi: 1500
Vujadin je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Posavina je bila zadnji put dio HR za Banovine (i NDH poslije toga), a Srijem (Petrovaradinski dio Novog Sada je u Srijemu) samo za vrijeme NDH.
Trebinje je zadnji puta bilo hrvatsko također za NDH.
To ti je prije kojih 70ak godina, trifrtalja stoljeća.


Otkud ti ideja da se pozivaš na nacistički poredak?

Cijela Hrvatska i Slovenija bile su odlukama mirovne konferencije u Versaju beogradske kolonije 1918-1941.
To je srpsko povijesno pravo iz 20. vijeka da vladaju od Triglava do Vardara.


Vama je povijesno pravo da se vratite u granice Kosova. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 stu 2018, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
Vujadin je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Posavina je bila zadnji put dio HR za Banovine (i NDH poslije toga), a Srijem (Petrovaradinski dio Novog Sada je u Srijemu) samo za vrijeme NDH.
Trebinje je zadnji puta bilo hrvatsko također za NDH.
To ti je prije kojih 70ak godina, trifrtalja stoljeća.


Otkud ti ideja da se pozivaš na nacistički poredak?

Cijela Hrvatska i Slovenija bile su odlukama mirovne konferencije u Versaju beogradske kolonije 1918-1941.
To je srpsko povijesno pravo iz 20. vijeka da vladaju od Triglava do Vardara.

Pa uspostavite to svoje pravo. Ko vam tu smeta?
Nadam se samo da se nece hrvatske blentovine pozivati na hrvatsku do drine i zemuna.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 stu 2018, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Old Fridolin je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Otkud ti ideja da se pozivaš na nacistički poredak?

Cijela Hrvatska i Slovenija bile su odlukama mirovne konferencije u Versaju beogradske kolonije 1918-1941.
To je srpsko povijesno pravo iz 20. vijeka da vladaju od Triglava do Vardara.

Pa uspostavite to svoje pravo. Ko vam tu smeta?
Nadam se samo da se nece hrvatske blentovine pozivati na hrvatsku do drine i zemuna.


Nisi shvatio moj post.
Ne vjerujem u "povijesno pravo", a i da vjerujem, veći legitimitet imaju odredbe mirovne konferencije u Versaju iz 1919. nego Hitlerov ratni poredak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 17 stu 2018, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
Dokle se stiglo kod nas?To novo oružje nikako da stigne.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 17 stu 2018, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pitaj skupštinski odbor za odbranu, zašto misliš da to neko ovde zna.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 5169 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 207  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 113 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO