HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 08:54.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 5169 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 207  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Šta si napisao za Dunav? Da bi nam neko "uzeo" Dunav, morao bi da zauzme pola Srbije sa sve Beogradom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 19:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Napisao sam zbog cega bi neko napao srbiju, koje to strateske resurse ima srbija, osim dunava. Je li sada razumijes?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 19:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
I ja sam tebi rekao, bolje o tome filozofirati naoružan, nego goloruk. Nema ni Finska resurse.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 19:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
I ja sam tebi rekao, bolje o tome filozofirati naoružan, nego goloruk. Nema ni Finska resurse.

Ali ima susjeda koji voli vrsiti agresiju na slabije, vi takog susjeda nemate.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ljudi, kao i narodi, kao i okolnosti, umeju da se menjaju. Zašto mi ne bi lepo imali kvalitetan sistem odvraćanja, nego brinuli o tim stvarima. I zašto si tako uporan. Pusti nas da trošimo naše pare kako mi odlučimo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ljudi, kao i narodi, kao i okolnosti, umeju da se menjaju. Zašto mi ne bi lepo imali kvalitetan sistem odvraćanja, nego brinuli o tim stvarima. I zašto si tako uporan. Pusti nas da trošimo naše pare kako mi odlučimo.


Pa mogli ste uzeti nesto jeftinije od rusa ili kineza. Sta ce vam mig-29 cije je odrzavanje skupo i za mnogo bogatije zemlje. Zasto od vojske sa naoruzanjem pravite salatu, par ovih helikoptera, par onih,.. to je rupa bez dna. Imate dobru suradnju sa rusima i tamo ste mogli rijesiti sve helikoptere, pzo itd. Sve vam je to bacanje novaca, ako ne mislite nikoga napadati.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Šta jeftinije od Rusa? MiG 29 im je najjeftiniji nadzvučni lovac, i da, skup je za održavanje. Ali po ceni po kojoj smo ih dobili, nemamo pravo da kukamo. Airbusovi heikopteri su uglavnom za policiju (Žandarmeriju). Vojska koristi Mi8/171, Gazele i uskoro Mi 35. Policija ovim helikopterima menja Bell i Sikorski helikoptere.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 20:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Mogli ste od Kineza odlican Chengdu ili od svedjana gripen, a ne te skupe i zastarjele mashine

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kakvi crni Šveđani. Ne daj Bože rata da ti prodaju rezervnih dijelova uvjetuju sa 50% žena u vrhu armije i 6 LGBTQ generala. Pa ti još određuju što smiješ tući avionima a što ne.
To je retardirana nacija i bilo kakvo ozbiljnije poslovanje sa njima treba izbjegavati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
DrMag je napisao/la:
Mogli ste od Kineza odlican Chengdu ili od svedjana gripen, a ne te skupe i zastarjele mashine

Sa kineskim avionom bi opet zavisili od Rusa, jer koriste ruske motore, koje bi nam prodavali po paprenoj ceni i sa velikim zakašnjenjem jer bi se durili što nismo uzeli avione od njih. SAAB-u su Ameri pre desetak godina zabranili da nam ponude Gripen, jer su hteli da nam uvale F-16, bili smo poslali RFI za Gripen, SAAB nije odgovorio. A i oba ta aviona bi bila nekoliko puta skuplja u nabavci. Ovako smo dobili 6 29-ki od Rusa za smešne pare i 4 od Belorusa za džabe. MiG 29 nije nimalo zastareo kad se modernizuje, mlađi dizajn od F-16. Jeste dvomotorac skup za održavanje, ali opet smo prošli najjeftinije nego u bilo kojoj drugoj varijanti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58279
Lokacija: DAZP HQ
Jel se zna koliko je resursa preostalo Migovima u letnim satima? I što može dugoročno biti rješenje?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Mogu da traju još maksimum 15 godina. Za dugoročno rešenje moramo da se odlučimo za najviše pet, šest godina, ako ćemo da uzimamo drugi avion. Ako ćemo opet MiG 29 (nadam se ovaj put MiG 29M ili MiG 35), onda imamo vremena dok ovi ne crknu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
DrMag je napisao/la:
Mogli ste od Kineza odlican Chengdu ili od svedjana gripen, a ne te skupe i zastarjele mashine

Sa kineskim avionom bi opet zavisili od Rusa, jer koriste ruske motore, koje bi nam prodavali po paprenoj ceni i sa velikim zakašnjenjem jer bi se durili što nismo uzeli avione od njih. SAAB-u su Ameri pre desetak godina zabranili da nam ponude Gripen, jer su hteli da nam uvale F-16, bili smo poslali RFI za Gripen, SAAB nije odgovorio. A i oba ta aviona bi bila nekoliko puta skuplja u nabavci. Ovako smo dobili 6 29-ki od Rusa za smešne pare i 4 od Belorusa za džabe. MiG 29 nije nimalo zastareo kad se modernizuje, mlađi dizajn od F-16. Jeste dvomotorac skup za održavanje, ali opet smo prošli najjeftinije nego u bilo kojoj drugoj varijanti.



Rusku ljutnju ste mogli preskociti tako da ste trazili nabavku jednomotornih aviona i tu vam je Chengdu pasao samo tako. A za SAAB sam zaboravio da ne prodaju oruzje konfliknitm zemljama. Brzo cete vi ostati bez aviona. Deset godina i ajmo jovo na novo.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Rusi su idioti i misle da mi ne znamo da oni nemaju jednomotorne avione.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
Rusi su idioti i misle da mi ne znamo da oni nemaju jednomotorne avione.


npr koji vama ruski jednomotorac odgovarao?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne postoji ruski jednomotorac. Osim ako ne računaš JAK 130 koji je trenažni avion.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 21:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ne postoji ruski jednomotorac. Osim ako ne računaš JAK 130 koji je trenažni avion.

Pa eto onda cemu briga sta ce rusi reci. Rusi su inace flksibilni i razumiju potrebe kupaca. Kupite njihove helikoptere, oklop, rakete, kineske bpl i lovce imate modernu vojsku za vojne parade.

Sta mislis da li bi Srbija usla u program razvoja novog tenka koje zajednicki iniciraju tvrtke iz zemlja sredisnje europe Poljska, Ceska, Slovacka, Ukrajina i Hrvatska?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Jel ti razumeš da smo dobili šest aviona za džabe, platili samo remont i na osnovu toga dobili od Belorusije još četiri aviona za džabe, a za njih ne plaćamo ni remont. Zemaljsku opremu već imamo, obučene mehaničare već imamo, rakete kratkog i srednjeg dometa već imamo, višedecenijsko iskustvo sa upotrebom aparata imamo, i ti guslaš da bi prošli jeftinije sa uvođenjem skroz novog tipa, gde ništa od toga nemamo, a sve to košta više nego sami aparati. Znači, zajebavaš me.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 13 srp 2019, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
Jel ti razumeš da smo dobili šest aviona za džabe, platili samo remont i na osnovu toga dobili od Belorusije još četiri aviona za džabe, a za njih ne plaćamo ni remont. Zemaljsku opremu već imamo, obučene mehaničare već imamo, rakete kratkog i srednjeg dometa već imamo, višedecenijsko iskustvo sa upotrebom aparata imamo, i ti guslaš da bi prošli jeftinije sa uvođenjem skroz novog tipa, gde ništa od toga nemamo, a sve to košta više nego sami aparati. Znači, zajebavaš me.


Koja je to zemljska infrastruktura toliko posebna za mig 29, da je ne moze koristiti bilo koji drugi avion?

U Hrvatskoj koja ima jos JNA zemaljsku infrastrukturu, kao i vi, slijecu avioni iz nato zemalja, bili su tu razni f-ovi, gripen, mirage, tornado, ef itd. Svi su uredno tocili gorivo, tehnicari obavili preglede, neki prenocili par dana i odletjeli. Ako mislis na servisnu infrastrukturu, to da, svaki aparat ima svoje posebnosti, ali ako su tehnicari naucili jedan aparat, zasto je problem nauciti drugi?


To istroseno smece koje ste dobili, sluzi samo za pokazivanje i sisanje novca iz budzeta.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 10:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Servis Moma Stanojlović u Batajnici, da. Tu možemo da sami odradimo veći deo popravki od redovnog servisa na MiG-ovima do malo većih zahvata, i dogovorili smo sa Rusima da nam omoguće da skoro sve možemo da radimo u Momi, osim nekih stvari koje su nemoguće bez slanja aviona u Rusiju.

Postoji i zemaljska infrastruktura. Ti misliš da lovac sam pali motor ili mu ga pali zemaljski električni agregat velike snage npr. I tako još gomila igrački koji su različite za različite avione. Može on i sam da upali motor ako je frka, ali je 90% šansa da će spaliti avioniku.. Ima i još gomila stvari. Kad uvodiš novi tip aviona, ne kupuješ samo aparate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 10:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Ne mislim da avion sam pali motore. Nato ima po svim pitanjima standarde, imao ih je i istocni blok, a kina ih je preuzela. Rekoh ti u Split, Zadar, Zagreb slijetali su saveznicki avioni raznih tipova, za njima nije dolazila famozna zemaljska infrastruktura. Normalno kada ti prodaju avion uz njega zele prodati jos mnogo toga.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 10:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Poneli su agregate za paljenje da sobom ili su koristili vaše za MiG 21?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
Poneli su agregate za paljenje da sobom ili su koristili vaše za MiG 21?


Kao clanica nato saveza obavezni smo imati svu potrebnu opremu za prihvat i otpravak aviona saveza. Jasno?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A pa znači nisu samo sleteli na go aerodrom, "Toči kerozin, Mile!" i odleteli u sumrak? Morali ste kao članica da pravite neke modifikacije na aerodromu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Pa covjece iste promjene kao kada aerodrom Nikola Tesla u Beogradu odluci prihvatitati novi tip aviona, nekog drugog proizvodjaca. Npr Airbus i Boeing su standardni, no rusi iskazu namjeru za liniju sa Sukhoi Superjet 100 i onda se radi na tome da isti avion moze biti prihvacen. Rade li se neke preinake na aerodromu? Ne. Nabave se agregati ako nisu standardni, gorivo ako nije standardno, i sl.

Sjecas se kada su Svedjani poslali Gripene u Italiju tijekom napada na Libiju? Sletjeli u Italiju, kad tamo nema goriva za njih :D, danima lezali na pisti dok nije doslo gorivo koje se moglo sipati u tadasnje verzije gripena. U Nato je gorivo standarno, pa su i svedjani za izvoz morali mijenjati motore koji rade na nato propisano gorivo.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 5169 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 207  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Robbie MO i 83 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO