HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 15:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 5169 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 207  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa na opremu sam i mislio, nisam sigurno mislio da ste pravili nove objekte.

Da završimo više ovu besmislenu raspravu, mi za manje pare nismo mogli da kompletiramo eskadrilu aviona. I to nas je koštalo nekoliko puta manje, nego da smo kupovali bilo koji drugi aparat. Sad, što su skupi u eksploataciji (a jesu bezobrazno skupi), ne može sve da ispadne savršeno. Dobili smo ih za džabe čoveče, a ti mi drviš o troškovima. Neverovatno, majke mi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pa na opremu sam i mislio, nisam sigurno mislio da ste pravili nove objekte.

Da završimo više ovu besmislenu raspravu, mi za manje pare nismo mogli da kompletiramo eskadrilu aviona. I to nas je koštalo nekoliko puta manje, nego da smo kupovali bilo koji drugi aparat. Sad, što su skupi u eksploataciji (a jesu bezobrazno skupi), ne može sve da ispadne savršeno. Dobili smo ih za džabe čoveče, a ti mi drviš o troškovima. Neverovatno, majke mi.


Kod vas skuplja pita nego tepsija. Trebali ste od kineza uzeti J10, dobili bi ih povoljno na lising. Imali bi odlican aparat, plus odlicne rakete i bombe za njih su jeftinije od ruskih ili zapadnih, mozda bi vam dali da i proizvodite. Ovako imate avione koji nece puno letjeti, a to ce se odraziti i na sposobnosti pilota i zemaljskog osoblja. Tako da vam ti aparati osim za slikanje vucica nista ne znace.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nismo imali izbora. Novi avioni koštaju novac koji mi nemamo. To bi valjda najbolje vi trebalo da znate.


Kinezi bi nam dali licencu za proizvodnju, ako kupimo jednu usranu eskadrilu. Jel čuješ ti sebe? I da ponovim, Rusi bi nas jebali za motore za sve pare. Šta misliš zašto niko osim Pakistanaca nije kupio kineske avione? A i to je avion specijalno razvijan za Pakistan. Sa motorom od MiG 29.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nismo imali izbora. Novi avioni koštaju novac koji mi nemamo. To bi valjda najbolje vi trebalo da znate.


Kinezi bi nam dali licencu za proizvodnju, ako kupimo jednu usranu eskadrilu. Jel čuješ ti sebe? I da ponovim, Rusi bi nas jebali za motore za sve pare. Šta misliš zašto niko osim Pakistanaca nije kupio kineske avione? A i to je avion specijalno razvijan za Pakistan. Sa motorom od MiG 29.


Rusi nisu ameri da ucjenjuju sa motorima. Kod njih je jasno, plati i vozi misko. Kinezi nisu prodali zato sto zemlje u njihovom okruzenju strepe od njih, u drugom krugu su zemlje pod direktnim utjecajem amerikanaca i rusa. Treci krug, afrika i j.amerika nemaju novaca ili interesa. Tu je par zemalja kojima bi mogli prodati, medju njima je Srbija. A to sto nemate novaca, rekao sam kinezi bio vam dali povoljno na otplatu, plus imali bi odliucan offset, npr mogli bi vam izgraditi brzu zeljeznicu od sjevera do juga srbije. Ali vi zinuli na istrosene bjeloruske kante, samo da se vucic moze slikati.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Rusi su ionako noćna mora što se tiče podrške za održavanje, mogu da zamislim koliko bi tek radovi na motorima kasnili da su za kineske avione. I ajde više, stvarno dosađuješ sa tim J-10. Kupite ih vi kad je tako fenomenalan odnos cena-kvalitet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
Rusi su ionako noćna mora što se tiče podrške za održavanje, mogu da zamislim koliko bi tek radovi na motorima kasnili da su za kineske avione. I ajde više, stvarno dosađuješ sa tim J-10. Kupite ih vi kad je tako fenomenalan odnos cena-kvalitet.


Jbg mi smo Nato, tako da ne moze, a rado bi. A mogli ste i od franuza kupiti mirage, s njima ne bi imali probema oko odrzavanja motora?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Niko ne prodaje Mirage, barem koliko ja znam. A i da ih neko prodaje, morali bi da platimo. Ovih deset aviona smo dobili džabe čoveče.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 12:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58766
Lokacija: DAZP HQ
Ovo je za Srbija odlična nabava u kontekstu uloženog, stanje će biti bolje nego je bilo jer gore ni ne može osim da se nadzvučna komponenta ugasi. Kupljeno 10tak godina za novu odluku s vjerom da će biti tada love za nešto bolje.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
Niko ne prodaje Mirage, barem koliko ja znam. A i da ih neko prodaje, morali bi da platimo. Ovih deset aviona smo dobili džabe čoveče.


Nije dzabe ako ste morali platiti remont, transport, i morati ce jos toga platiti dok ne postanu operativni. Da sta vrijede imali bi cijenu. Ovako sluze samo za slikanje.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Svih deset koji su u Srbiji su operativni. Jedini koji nisu operativni su ova četiri u remontnom zavodu u Minsku. A ovo sve što si naveo bi morali da platimo za bilo koji drugi avion.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 13:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:
Svih deset koji su u Srbiji su operativni. Jedini koji nisu operativni su ova četiri u remontnom zavodu u Minsku. A ovo sve što si naveo bi morali da platimo za bilo koji drugi avion.


Operativni na papiru, ali ne lete koliko bi trebali. Skupo i cuvaju se resursi, samo ne znam kome, jer piloti gube zbog manjka treninga.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Na kakvom papiru kada su leteli devet komada u formaciji pre par meseci. U međuvremenu je i deseti doveden u operativno stanje. A da će piloti imati manji nalet nego što bi trebalo, imaće jbg. Ali ponavljam, nemamo izbora, mi nismo Saudijska Arabija pa da naručimo par stotina komada F-15 i da nas boli uvo za pare. Niti smo Izrael, pa da dobijamo 3 milijarde dolara godišnje bespovratne pomoći za vojne nabavke od Amerikanaca. Ovo što smo uradili je jedino što smo mogli da uradimo i hvala Rusima i Belorusima što su nam izašli u susret.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Tih devet sto je letjelo u formaciji, letjelo je. Prosjecno operativno stanje u razvijenim zemljama je 1/3 ukupnog broja letjelica.

Taj Mig29 je lijep avion, sjecam se prije rata kada su prvi put nadletjeli moje mjesto nisko i sporo, njih 8, kakvo je bilo iznanedjenjene za mene, koji sam bio pod dojmom filmova topgun :D I onda 91 dozivim da mi iznad glave preleti borbena formacija od par jastreba i za njima jedan mig 29, otisli su prema ratistu u istocnoj slavoniji. 29 se nije vratila, vjerojatno je sletjela negdje drugo, taj dan iz te borbene grupe jedan jastreb je oboren.


Carmelo, trebali ste uzeti j10, to je odlican avion za vas.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Prosečno operativno stanje je 2/3 (to jest, bar bi trebalo da bude po planu). Bila je vojna vežba, pa su ih zato sve (osim jednog) doveli u operativno stanje. Inače znam da je najnormalnija situacija da ti deo avijacije uvek sedi u hangaru na servisu.

Jebo te J-10 više da te jebo. Zapeo za njega ko da će vama da čuva nebo umesto mađarskih Gripena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 lis 2009, 09:48
Postovi: 482
@DrMag humor uma tumor


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Carmello Šešelj je napisao/la:

Jebo te J-10 više da te jebo. Zapeo za njega ko da će vama da čuva nebo umesto mađarskih Gripena.


J-10 je odlican avion za vas, vasu politiku neutralnosti (niko vas ne bi optuzivao da ste rusofili), za vase pilote koji bi sigurno vise letjeli i imali bi mocnog saveznika.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 14:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30429
Dajte jednostavno kupite taj J-10, ne mogu više čitat o tome.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Majke mi, ko da su ga poslali iz Chengdu korporacije da lobira, a ja sam taj koji se pita šta će RV i PVO da nabavlja....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 srp 2019, 15:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Naša Kvačica je napisao/la:
Dajte jednostavno kupite taj J-10, ne mogu više čitat o tome.


To bi im bilo najbolje rjesenje.


slika

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 16 srp 2019, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650



_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 16 srp 2019, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Igračka.

Pored toliko stvari koje proizvodimo (balističke zemlja-zemlja rakete, navođene protiv-oklopne rakete, navođene vazduh-zemlja rakete, samohodna haubica, oklopni točkaš 8x8, oklopni točkaš 6x6, mobilno pvo vozilo na koje ćemo da montiramo ove Mistrale itd.) ti stavljaš video ovog sranja koje možeš da kupiš u prodavnici.... :thumbdown

Edit, dodao si Šumadiju. Opraštam ti za ono *** iznad. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 16 srp 2019, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
I dalje makete :D

Najjace mi je ovo nabrajanje sta sumadija moze, a jos nije tesirana ni raketa :aleale

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 16 srp 2019, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Koje makete?

Raketa Jerina 1 (ona je kraćeg dometa, lik na videu je pobrkao) je testirana i operativna, Jerina 2 dužeg dometa će uskoro biti testirana u Pakistanu, Alas i Ralas su uspešno testirani i operativni i prodati Emiratima, Pauk je testiran i operativan, Nora je u proizvodnji već godinama i prodata je Mijanmaru, Keniji, Bangladešu i Kipru, a testiraju je i Pakistan i Emirati koji su iskazali interes, Lazar 3 je operativan, 15 komada predato Žandarmeriji i svi su naoružani automatskim topom 30mm i mitraljezom 12,7mm (dok ste vi za vaše Patrije naručili celih osam topova, a ostatak su vam nenaoružani oklopni autobusi), oklopni točkaš 6x6 Kurjak u fazi prototipa, pvo vozilo Pasars na koje ćemo da stavimo Mistrale operativno, Vozilo Miloš operativno. Šta je od svega ovog maketa?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 16 srp 2019, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32129
Zašto Lazara 3 zovu "budževina"? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 16 srp 2019, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne znam, prvi put čujem da ga tako zovu. Lazar 1 je bio budževina, jer je imao običnu FAP šasiju, koja nije bila trouglastog oblika da štiti posadu od protivoklopnih mina. Lazar 3 nema nijedan od njegovih nedostataka i zato je i pušten u serijsku proizvodnju.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 5169 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 207  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 95 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO