HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 15:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 5169 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 207  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 ruj 2020, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Evo Srbija se zanima za kineski hibrid mig-21 / f-16


_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 ruj 2020, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Koristi ruski R-33 motor. Bolje da zavisimo samo od jedne, nego od dve zemlje kada su delovi u pitanju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 ruj 2020, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
A gripen ciji djelovi poticu iz nekoliko zemalja je ok?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 14 ruj 2020, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
I to stoji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 20 ruj 2020, 05:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 21 ruj 2020, 20:15 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2020, 20:18
Postovi: 2340
Citat:
@ReufBajrovic
Nema s čim, ba. Neće, ba.

Kelsey D. Atherton
@AthertonKD

Over at Forbes dot com, I wrote about a Serbian robot tanklet. There's two things to keep in mind with these machines. The first is that they're remote controlled for now. The second is that they're an easy body to make autonomous or semi-autonomous https://forbes.com/sites/kelseyat...


Aoo =))

Serbia's Robot Tanklet Can Ride Helicopters Into Battle
https://www.forbes.com/sites/kelseyathe ... ssion=true

Rumbling out of helicopters and across grassy fields, the gun-toting robots feel anachronistic. They look like an early dieselpunk fantasy, a rickety background bit of detail in a cartoon about an alternate World War I. In actual reality, Serbia’s Miloš uncrewed ground vehicle is one of the likelier faces of modern war robots.

Spotted in concert with infantry and other vehicles in a recent military exercise, the Miloš is a brutally simple design. With a tracked body and a turret, it carries a machine gun, grenade launcher and room for attached rocket weapons. The turret contains cameras, both infrared and electro-optical.

It is, like most modern robots, remotely controlled, a platform that is piloted by a human secure over 1.5 miles away in a control vehicle.

In scale and effect, the Miloš brings to mind the Renault FT, a small French tank from the Great War. Of all the armored vehicles thrown into the muck of the Western Front, the Renault FT is the one that scans most immediately as a tank, because it set the template for all the most successful designs that would follow. Rather than the land battleships that bristled with cannons and guns, the FT had just a two-person crew, and mounted its one weapon in a turret on top.

The key innovation with remotely driven robot weapons, for now, is not so much the imitation of a classic form — it is that they take a classic, useful body, and then remove the human beings inside it from danger.

Like other gun turret robots, the machine is less a full-scale replacement for infantry, and more another kind of weapon platform that can fight alongside humans on foot. With the ability to be transported into battle inside a helicopter, it is hard to imagine the terrestrial battlefield in the next decades that will not see fighting accompanied by robots.

Remote-controlled robots for now, at least.

_________________
Pogled Joca Vujičića


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 22 ruj 2020, 03:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Citat:
Kako funkcioniše ALAS: Minimalna mogućnost "kolateralne štete"
Beograd -- Sistem ALAS (Advanced Light Attack Missile System) je savremeni laki raketni sistem taktičkog nivoa.


slika

On je namenjen prvenstveno za borbu protiv tenkova i drugih oklopnih vozila, kao i neutralisanje komandnih mesta, komunikacionih centara, bunkera, armiranih objekata i lakih borbenih plovila.

U standardnoj konfiguraciji baterija raketnog sistema ALAS se sastoji od baterijskog komandnog mesta, logističkog vozila i četiri lansera.

Baterijsko komandno mesto pomoću sopstvenog radara i optoelektronskog sistema otkriva, prepoznaje ciljeve i određuje njihove koordinate. Komandir baterije dodeljuje ciljeve svakom lanseru ponaosob, navodi se na sajtu Ministarstva odbrane.

Na svakom lanseru se nalazi po šest kontejnera sa raketama. Kontejneri omogućuju skladištenje rakete u trajanju od 10 godina bez održavanja. Na lanseru se nalazi zemaljska kontrolna stanica pomoću koje operater upravlja lanserom, testira kontejnere i rakete, prenosi podatke o cilju na raketu, lansira odabranu raketu i u završnoj fazi leta "zaključava" GSN na odabrani cilj.

Raketa ALAS ima savremenu aerodinamičku konfiguraciju. Kao pogon koristi startni motor na čvrsto raketno gorivo i turbomlazni motor. Maksimalni domet rakete je 25 kilometara. Primenjen je savremen koncept vođenja otporan na ometanje.

slika

U početnoj i srednjoj fazi leta primenjena je inercijalna navigacija koja dovodi raketu u zonu cilja, gde započinje proces detekcija i prepoznavanje cilja pomoću TV ili termovizijske glave za samonavođenje (GSN). U ovu svrhu se slika sa GSN prenosi pomoću optičkog kabla ili radio-linka do lansirnog vozila gde operater vrši odabir cilj, posle čega raketa prelazi u završni režim samonavođenja. Ovako koncipiran sistem vođenja sa operatorom u petlji omogućava veliku efikasnost uz minimalnu mogućnost "kolateralne štete".

Trenutno se za potrebe opremanja Vojske Srbije rade interna ispitivanja integracije kontejnera sa raketom ALAS i pripadajućeg mehaničkog i električnog interfejsa sa platformom Modularni Oganj. U ovu svrhu izvedeno je više opita sa uspešnim lansiranjem rakete.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 22 ruj 2020, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Citat:


Šta će srpskoj vojsci konjica u 21. veku? :neznam

Ajde, murija, to smo videli da fino funkcioniše na terenu... ali vojska?

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 22 ruj 2020, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
podrinje je napisao/la:
Šta će srpskoj vojsci konjica u 21. veku? :neznam

Za iste namene kao počasna garda.

Sa tvog linka,

Citat:
U 21. veku konjičke jedinice u oružanim snagama imaju prvenstveno protokolarnu namenu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 22 ruj 2020, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Carmello Šešelj je napisao/la:
podrinje je napisao/la:
Šta će srpskoj vojsci konjica u 21. veku? :neznam

Za iste namene kao počasna garda.

Sa tvog linka,

Citat:
U 21. veku konjičke jedinice u oružanim snagama imaju prvenstveno protokolarnu namenu.


Za reprezentaciju znači, pa dobro to pije vodu...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 23 ruj 2020, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Vježba gađanja vazduh - zemlja



:thumbup1

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 23 ruj 2020, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
novovrijeme je napisao/la:
Vježba gađanja vazduh - zemlja



:thumbup1

A meni kažeš MiG-29 je lovac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 23 ruj 2020, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
1986 je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Vježba gađanja vazduh - zemlja



:thumbup1

A meni kažeš MiG-29 je lovac


Ne kažem ja nego ljudi koji se razumiju, ja samo prenosim što sam čuo. Uostalom imaš i wikipediju.
Naravno može ispaliti raketu zemlja - vazduh al nije mu to prvenstvena namjena.

Vidiš i sam da Orao bolje roka po zemlji.
A tak da nam je Su-25...

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 23 ruj 2020, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pa višenamenski lovac. To sve zavisi od naoružanja koje mu integrišeš. Ako ima samo sposonost ispaljivanja V-V raketa onda je lovac za prevlast u vazdušnom prostoru, ako mu integrišeš i vazduh-zemlja ili protivbrodske rakete ili bombe, onda je višenamenski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 23 ruj 2020, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
novovrijeme je napisao/la:
A tak da nam je Su-25...


Šteta što se više ne proizvodi.
Punokrvi jurišnik-bombarder.

Naši su kao pikirali T-7, ali verujem da je to samo patka, ali ne bi bilo loše jednu eskadrilicu da uzmemo.

Od modernizacije Orla izgleda ništa.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 23 ruj 2020, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Grobar je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
A tak da nam je Su-25...


Šteta što se više ne proizvodi.
Punokrvi jurišnik-bombarder.

Naši su kao pikirali T-7, ali verujem da je to samo patka, ali ne bi bilo loše jednu eskadrilicu da uzmemo.

Od modernizacije Orla izgleda ništa.


Ma imaju njih Rusi sigurno i viška.
Sebi su modernizovali 100tinjak aviona na varijantu Su-25SM.
Kad bi nama tako sredili i prodali 20ak to bi bio san snova.


_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 23 ruj 2020, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ni mnogo veće i bogatije zemlje nemaju para da drže nekoliko tipova aviona, a ti bi da uvodimo novu eskadrilu jurišnika. Jedna Amerika izbacuje A-10 jer nema para da ih održava, a ti bi da mi letimo na nekoliko tipova. Treba nam mlazni trenažer i višenamenski lovac, i to je sve. Da ne bi i strateške bombardere možda? I zašto uopšte komentarišeš temu o kojoj nemaš pojma. Ulogu jurišnih aviona su u skoro svim vojskama preuzeli jurišni helikopteri, i to treba kupiti, a ne jebeni SU-25.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 23 ruj 2020, 20:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ni mnogo veće i bogatije zemlje nemaju para da drže nekoliko tipova aviona, a ti bi da uvodimo novu eskadrilu jurišnika. Jedna Amerika izbacuje A-10 jer nema para da ih održava, a ti bi da mi letimo na nekoliko tipova. Treba nam mlazni trenažer i višenamenski lovac, i to je sve. Da ne bi i strateške bombardere možda? I zašto uopšte komentarišeš temu o kojoj nemaš pojma. Ulogu jurišnih aviona su u skoro svim vojskama preuzeli jurišni helikopteri, i to treba kupiti, a ne jebeni SU-25.


Izgleda da jedini ti nemaš pojma da se u Srbiji razmatra Su25.
https://www.index.hr/video/pogledajte-k ... usije/4770
A i Vulin ga je nadavno postavio na svoj YT kanal.



Ako si nervozan eno ti kolege Aleksija pa razglabajte do zore. Ja ti se ne palim na te psihoze.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 23 ruj 2020, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nisam nervozan, nego je to bacanje para. Ne trebaju nam jurišnici, trebaju nam lovci i helikopteri. I Vulin se razume u te stvari još manje od tebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 23 ruj 2020, 21:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
novovrijeme je napisao/la:
Ako si nervozan eno ti kolege Aleksija pa razglabajte do zore. Ja ti se ne palim na te psihoze.


Kad se onomad navrzo na tebe, ja sam dosao da ga odvratim od tebe, a ti mi vracas tako sto ga saljes meni! Ti si kao fini, iznad prostih razglabanja...
E, kad te sledeci put Sesa zaskoci, i od mene ce imati podrsku.

Seso, tvoj je... :kava

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 23 ruj 2020, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
aleksije radicevic je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Ako si nervozan eno ti kolege Aleksija pa razglabajte do zore. Ja ti se ne palim na te psihoze.


Kad se onomad navrzo na tebe, ja sam dosao da ga odvratim od tebe, a ti mi vracas tako sto ga saljes meni! Ti si kao fini, iznad prostih razglabanja...
E, kad te sledeci put Sesa zaskoci, i od mene ce imati podrsku.

Seso, tvoj je... :kava


E još kad bih ja nasjedao na takve budalaštine.
Samo vi udrite obojica po meni do zore. :palacgore2

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 23 ruj 2020, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Braćo Srbi ne svadajte se, dušmani se slade. :D

Treba nam svakako tip avions koji je sposoban da dejstvuje po tačkastim ciljevima na zemlji i noću i danju i sa veće visine nego što igle i stingeri mogu da dohvate, jer je to najbolje što će Albanci, Bošnjaci i Hrvati ikada imati u operativnoj upotrebi.

A verujem da se potencijalni sukob na Kosovu, jugu i eventualni sukob oko koridora uvrštava u strateške planove potencijalnih sukoba u našoj vrhuški. I po tome se i planira opremanje vojske.

Probalo se modernizacijom Orla ali od toga ništa izgleda.

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 23 ruj 2020, 21:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
novovrijeme je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Kad se onomad navrzo na tebe, ja sam dosao da ga odvratim od tebe, a ti mi vracas tako sto ga saljes meni! Ti si kao fini, iznad prostih razglabanja...
E, kad te sledeci put Sesa zaskoci, i od mene ce imati podrsku.

Seso, tvoj je... :kava


E još kad bih ja nasjedao na takve budalaštine.
Samo vi udrite obojica po meni do zore. :palacgore2


Pa upravo si sam proizveo budalastinu!
Jesam li ja to udarao nekad po tebi, pa da o tome pricas kao o necemu ocekivanom?

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 23 ruj 2020, 22:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Grobar je napisao/la:
Braćo Srbi ne svadajte se, dušmani se slade. :D

Treba nam svakako tip avions koji je sposoban da dejstvuje po tačkastim ciljevima na zemlji i noću i danju i sa veće visine nego što igle i stingeri mogu da dohvate, jer je to najbolje što će Albanci, Bošnjaci i Hrvati ikada imati u operativnoj upotrebi.

A verujem da se potencijalni sukob na Kosovu, jugu i eventualni sukob oko koridora uvrštava u strateške planove potencijalnih sukoba u našoj vrhuški. I po tome se i planira opremanje vojske.

Probalo se modernizacijom Orla ali od toga ništa izgleda.

Tip aviona koji je sposoban da bije sa veće visine po tačkastim ciljevima je li? I predlažeš jurišni avion kojem je glavno oružje jebeni top...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vojska Srbije
PostPostano: 23 ruj 2020, 22:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Uopšte nisam predložio jurišnika za našu vojsku.
Ne znam gde si to pročitao?

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 5169 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 207  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO