HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 14:38.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zakon o Predsjedniku CG
PostPostano: 09 stu 2022, 00:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Da ne čitam vijesti, vi koji ste čitali objasnite o čemu se radi.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zakon o Predsjedniku CG
PostPostano: 09 stu 2022, 00:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2022, 08:16
Postovi: 2852
Znam da mu se oduzima neko pravo da blokira premijera koji je odraz većinske volje u skupštini.
Možda lupam ali tako nešto jeste.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zakon o Predsjedniku CG
PostPostano: 09 stu 2022, 05:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lis 2022, 08:27
Postovi: 799
Milo Djukanovic je predsednik Crne Gore i on je odbio da potpise odnosno da mandat novom mandataru Miodragu Lekicu, za koga su se dogovorila 41 poslanika, Demokrate, DF, URA i njihovi sateliti. Bukvalno su se dogovorili a on odbija da potpise bez razloga. A predsednik je uglavnom procendualna duznost. I time krsi ustav, a i nema legitimet jer su izbori za novog predsednika svakako za samo 5 meseci. Pa je onda tih 41 donelo novi zakon u skupstini da ako sledeci put Milo odbije da da mandat Lekicu, onda mogu da smene Mila a Lekic automatski dobije mandat. Milo i DPS pak hoce vandredne izbore, jer tonu po svim savovima pa da izvuku sta mogu jer ce za 2 godine biti daleko gore po njih. Stranka im se masovno osipa, izgubuli 10 lokalnih opstina, a ako izbori budu za 2 godine, kad i Milo vise ne bude predsednik, pitanje koliko ce oslabiti jos.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zakon o Predsjedniku CG
PostPostano: 09 stu 2022, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2021, 00:01
Postovi: 4116
Lokacija: Castle Grayskull
Milo tone kao Titanik pa pravi opstrukcije, ako izgube predsednika na sledećim parlamentarnim izborima će DPS biti u rangu 10-15%.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zakon o Predsjedniku CG
PostPostano: 09 stu 2022, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lis 2022, 08:27
Postovi: 799
Skeletor je napisao/la:
Milo tone kao Titanik pa pravi opstrukcije, ako izgube predsednika na sledećim parlamentarnim izborima će DPS biti u rangu 10-15%.


Milo svakako idu u smetliste istorije. Jedino cega se bojim da Evropa Sad, Demokrate, URA, manjine ne budu mogli da naprave sledecu vlast sami bez DF-a.

To je sad plan Zapada. Evropa Sad osvojila 22% glasova u Podgorici, jos kad bi dodali manjine, Demokrate, URA, mogu da izbace i DF i DPS iz price.

Naprave neku neutralno, "ne-nacionalistcku" vlast koja nece ici ni tamo ni vamo, ali ce da pacifikuje Srbe, to je wet dream globalista sa Vijesti.

Zato je preko potrebno da se ne ide sada na izbore, nego tek za 2 godine, kada momentum Evrope Sad splasne malo, i zaborave ljudi na ono populisticko povecanje plata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zakon o Predsjedniku CG
PostPostano: 09 stu 2022, 12:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Jussi2 je napisao/la:
Skeletor je napisao/la:
Milo tone kao Titanik pa pravi opstrukcije, ako izgube predsednika na sledećim parlamentarnim izborima će DPS biti u rangu 10-15%.


Milo svakako idu u smetliste istorije. Jedino cega se bojim da Evropa Sad, Demokrate, URA, manjine ne budu mogli da naprave sledecu vlast sami bez DF-a.

To je sad plan Zapada. Evropa Sad osvojila 22% glasova u Podgorici, jos kad bi dodali manjine, Demokrate, URA, mogu da izbace i DF i DPS iz price.

Naprave neku neutralno, "ne-nacionalistcku" vlast koja nece ici ni tamo ni vamo, ali ce da pacifikuje Srbe, to je wet dream globalista sa Vijesti.

Zato je preko potrebno da se ne ide sada na izbore, nego tek za 2 godine, kada momentum Evrope Sad splasne malo, i zaborave ljudi na ono populisticko povecanje plata.

A pacifikacija bi bila tiha aimilacija Srba .

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zakon o Predsjedniku CG
PostPostano: 09 stu 2022, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lis 2022, 08:27
Postovi: 799
Ako bi dopustili da se vlast formira bez DF-a, onda bi Evropa Sad postala novi DPS.

Mislim da su previse narasli, bilo je pozitivno sto su unistili DPS, ali ovo je vec previse, ne treba nam novi DPS.

Zato treba da sacekamo do 2024 i nikako ne idemo na prevremene izbore, da izgube momentum.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zakon o Predsjedniku CG
PostPostano: 09 stu 2022, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Jussi2 je napisao/la:
Ako bi dopustili da se vlast formira bez DF-a, onda bi Evropa Sad postala novi DPS.

Mislim da su previse narasli, bilo je pozitivno sto su unistili DPS, ali ovo je vec previse, ne treba nam novi DPS.

Zato treba da sacekamo do 2024 i nikako ne idemo na prevremene izbore, da izgube momentum.

Tako je , bitno je samo da se ne održe izbori .
Jer ekonomski populizam nije održiv na duge staze .

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zakon o Predsjedniku CG
PostPostano: 10 stu 2022, 08:46 
Offline

Pridružen/a: 23 tra 2020, 05:03
Postovi: 1347
Ko ce ici protiv Mila za predsjednika? Jos je Milo jak, a opozicija podijeljena.

Dal bi Srbin mogao sam ici ili to mora biti Srbogorac (Crnogorac, Srpski Jezik, SPC)

_________________
S vjerom u Boga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zakon o Predsjedniku CG
PostPostano: 10 stu 2022, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 lis 2022, 08:27
Postovi: 799
Altomanović je napisao/la:
Ko ce ici protiv Mila za predsjednika? Jos je Milo jak, a opozicija podijeljena.

Dal bi Srbin mogao sam ici ili to mora biti Srbogorac (Crnogorac, Srpski Jezik, SPC)


DPS je sa svim ostalim Montenegrinskim partijama (ukupno mozda i njih 10), osvojio samo 38% u Podgorici.

Tako da ja mislim da nema nikakve sanse da Milo ne izgubi sledece predsednicke izbore.

Dovoljno da nadjemo jednog kandidata koga ce podrzati i Srbi i Srbogorci i gotovo. Mislim da nije puno neizvesno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zakon o Predsjedniku CG
PostPostano: 10 stu 2022, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Jussi2 je napisao/la:
Altomanović je napisao/la:
Ko ce ici protiv Mila za predsjednika? Jos je Milo jak, a opozicija podijeljena.

Dal bi Srbin mogao sam ici ili to mora biti Srbogorac (Crnogorac, Srpski Jezik, SPC)


DPS je sa svim ostalim Montenegrinskim partijama (ukupno mozda i njih 10), osvojio samo 38% u Podgorici.

Tako da ja mislim da nema nikakve sanse da Milo ne izgubi sledece predsednicke izbore.

Dovoljno da nadjemo jednog kandidata koga ce podrzati i Srbi i Srbogorci i gotovo. Mislim da nije puno neizvesno.

Ali da isti ne bude kao Krivokapić ili anemični Bojanić .

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 67 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO