HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 22:41.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pošto to neće da uradi, onda neka prati Trampov impičment, umesto što bi ovde organizovao revolucije, pri tom ne mrdajući iz fotelje u Americi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Naša Kvačica je napisao/la:
Dijaspora pametuje iz daljine, svugdje vidim slična situacija. Najprije odu i pričaju da su sposobni, a posljedično neizbježno valjda državu ostave nesposobnima i onda se čude kako ne valja država. Kako će država valjati ako su pametni otišli. Ako su pametni otišli onda su glupi ostali, elementarna logika.

Postave se stvari kao da su onda ovi nesposobni i glupi nešto dužni dijaspori, i krivi jer ne znaju bolje i jer nisu sredili državu da bude kao Švicarska da ovi pametni imaju gdje doći kad im je dosadno.

Lijepo dođite, u ovom slučaju u Srbiju, pa onda mijenjajte stvari po najvišim standardima.


Vidi, matori, ako imaš dobru volju da se suočiš sa nekim govorancijama, pitanjima i problemima, onda ne tražiš izgovore da izbegneš to suočavanje.
Npr. ako ti baš smeta zašto dijaspora nešto govori, a ti lepo zamisliš da ti to isto kaže neko iz tvog grada, ili iz tvoje zemlje. To nije teško. I onda se pozabaviš sadržajem onoga što ti se govori.

Npr. isto ovo što ja govorim, pre samo nedelju dana rekao je Patrijarh, pa ako bandoglavi Carmello uskraćuje meni pravo da kažem to isto, neka odgovori Patrijarhu.
Ali ne, on to ignoriše, kao što i ti ignorišeš mogućnost da ti isto što govori neko ko je "vanka" govori i neko ko živi nedaleko od tebe.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 13:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne uskraćujem ti ja ništa, niti sam u poziciji da ti uskraćujem. Samo mislim da je nekulturno da ti nama uz Amerike biraš vlast. Boli me da ne kažem šta za patrijarha, piši ti lepo svoje mišljenje, umesto što se kriješ iza patrijarhove mantije. I mislio sam da već vekovima vlada odvojenost crkve od države i da patrijarh ne bi smeo da se meša u politiku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ne uskraćujem ti ja ništa, niti sam u poziciji da ti uskraćujem. Samo mislim da je nekulturno da ti nama uz Amerike biraš vlast. Boli me da ne kažem šta za patrijarha, piši ti lepo svoje mišljenje, umesto što se kriješ iza patrijarhove mantije. I mislio sam da već vekovima vlada odvojenost crkve od države i da patrijarh ne bi smeo da se meša u politiku.


Kakav naopak čovek, Gospode Bože... =))

Pa nesrećo jedna, kad ti napišem svoje mišljenje, onda kažeš da je to nekulturno jer ti tako, ni manje ni više, iz Amerike biram vlast.
A kad citiram nekog u zemlji sa istim mišljnjem kao što je moje, onda kažeš: eh, šta se kriješ iza njega, piši svoje mišljenje.
Ne može čovek da te uvati ni sa glavu ni za rep.

To tvoje naivno moralisanje nas neprestano odvlači od neke konkretne rasprave. Gubljenje vremena. Je li ti imaš manjak samopouzdanja pa stalno izvrdavaš konkretne teme?

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne izvrdavam teme, nego se ne pozivam ni na koga, ni na Matiju Bećkovića, a pogotovo ne na patrijarha. Pišem ono što ja mislim.

Tako da mislim da bi i ti trebalo da pišeš ono što ti misliš, bez obzira što smatram da je tvoje iznošenje mišljenja o toj temi nekulturno, ne branim ti da ga izneseš i rado ću razgovarati na tu temu sa tobom, bez obzira što si nekulturan što iz Amerike turpijaš o njoj 24/7.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 15:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ne izvrdavam teme, nego se ne pozivam ni na koga, ni na Matiju Bećkovića, a pogotovo ne na patrijarha. Pišem ono što ja mislim.

Tako da mislim da bi i ti trebalo da pišeš ono što ti misliš, bez obzira što smatram da je tvoje iznošenje mišljenja o toj temi nekulturno, ne branim ti da ga izneseš i rado ću razgovarati na tu temu sa tobom, bez obzira što si nekulturan što iz Amerike turpijaš o njoj 24/7.


Bata Šešo, nemoj da se lažemo. Imamo iskustvo od danas i juče, a i od ranije. Progovorim o Vučiću, a ti, umesto o Vučiću, prebaciš na to odakle pišem, što je sasvim druga tema. I sl. Kod drugih kolega vataš bilo kakav povod, opravdan ili ne, da kažeš kao nešto ne znaju, kako "seru", tražiš im greške u gramatici i pravopisu.

Sam si onomad nekome napisao "Jel si ti... lud... ili nešto". Pismen čovek zna da se upitni oblik glagola "jesam" gradi inverzijom i upotrebom partikule "li", a partikule su posebna vrsta reči, a reči se pišu odvojeno. Dalje, pogrešio si lice. U prvom licu je "ja jesam" u drugom "ti jesi" u trećem "on je". Pa tako, upitni oblik za drugo lice ne može da bude "je l' si" nego "jesi li", a za treće "je li (on)". Ako upotrebaljavaš skraćeni oblik rečce/partikule "li" onda upotrebljavaš apostrof "l'" pa ide "jesi l' (ti)", "je l' (on)".

Eto, ti bi bio srerćan da nekome ovako zvocaš, a ja sam tebi ćutao, dok ga nisi prećerao.

Onda sugerišeš da sam ja neobavešten u odnosu na tebe, a pišeš kako te ne zanima ni mišljenje novinara, ni Matije Bećkovića, ni Patrijarha... Pa kako se ti obaveštavaš?

Sve u svemu, možemo se dogovoriti da kad ja sledeći put počnem o Kralju, da diskusija bude o kralju, a ne o mojoj kulturi. Ako hoćeš o mojoj kulturi, onda reci, pa nećemo o Kralju, nego ćemo o tome. Je l' važi da ako te sledeći put uhvatim u izvrdavanju teme na gore opisane načine, ti ćeš lepo da priznaš da ispadaš magarac, kao Martinović?

A sad bi bilo lepo da se svakome, s kim si se besmisleno svađao ili na koga si "lajao", kako to kaže kolega chubura, izviniš, i da obećaš da to više nećeš raditi. Ako ni zbog čega drugog, onda zbog one biblijske reči:

Citat:
A ja vam kažem da će svaki koji se gnevi na brata svoga biti kriv sudu. Ako ko kaže bratu svome »raka«, biće kriv sinedrionu. Ako ko kaže »budalo«, zaslužiće pakao ognjeni. 23 Ako dakle prinosiš dar svoj na žrtvenik i onde se setiš da tvoj brat ima nešto protiv tebe, 24 ostavi onde svoj dar pred žrtvenikom, i idi prvo izmiri se sa bratom svojim, pa tada dođi i prinesi dar svoj. 25 Pokaži dobru volju protivniku svome brzo, dok si još s njim na putu; da te protivnik ne preda sudiji, a sudija sudskom službeniku, i da te ne bace u tamnicu. 26 Zaista ti kažem: nećeš izići odande dok ne platiš poslednje pare.


Eto, nije red da sebe uzdižem, ali mene je Bobanovski izvređao, a ja s njim posle toga pričam kao da ništa nije bilo. A i on je opet fin, što znači da je ono bilo u afektu.

Znači, moramo stremiti uzvišenijem, koliko je to u našoj moći.

Ajde sad na posao. Ljubi brat! I Bog te blagoslovio! :001_smile

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 16:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Jel ti misliš da ja pišem "jel" zato što ne znam gramatička pravila, ili zato što me mrzi da odvajam reči i dodajem apostrof ili pišem izraz u svom punom obliku?

I jel misliš da je isto napisati "jel" i napisati "piso"?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 16:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Diskusija nebmože da bude o kralju, jer mi nemamo kralja. A da bi imali kralja, po stoti put ti ponavljam, mora da postoji aklamativna podrška. Ona postoji kod zastave, postoji kod grba, postoji kod himne, kod kralja je ispod 50%. Rezultat te matematike? Nema restauracije monarhije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 16:07 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30479
aleksije radicevic je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Dijaspora pametuje iz daljine, svugdje vidim slična situacija. Najprije odu i pričaju da su sposobni, a posljedično neizbježno valjda državu ostave nesposobnima i onda se čude kako ne valja država. Kako će država valjati ako su pametni otišli. Ako su pametni otišli onda su glupi ostali, elementarna logika.

Postave se stvari kao da su onda ovi nesposobni i glupi nešto dužni dijaspori, i krivi jer ne znaju bolje i jer nisu sredili državu da bude kao Švicarska da ovi pametni imaju gdje doći kad im je dosadno.

Lijepo dođite, u ovom slučaju u Srbiju, pa onda mijenjajte stvari po najvišim standardima.


Vidi, matori, ako imaš dobru volju da se suočiš sa nekim govorancijama, pitanjima i problemima, onda ne tražiš izgovore da izbegneš to suočavanje.
Npr. ako ti baš smeta zašto dijaspora nešto govori, a ti lepo zamisliš da ti to isto kaže neko iz tvog grada, ili iz tvoje zemlje. To nije teško. I onda se pozabaviš sadržajem onoga što ti se govori.

Npr. isto ovo što ja govorim, pre samo nedelju dana rekao je Patrijarh, pa ako bandoglavi Carmello uskraćuje meni pravo da kažem to isto, neka odgovori Patrijarhu.
Ali ne, on to ignoriše, kao što i ti ignorišeš mogućnost da ti isto što govori neko ko je "vanka" govori i neko ko živi nedaleko od tebe.


Tko bi trebao raditi promjene? Jedino to mogu ljudi u Srbiji.

Ne mogu krave u Srbiji, ne mogu ni koze, ne mogu ni automobili. Moraju jedino ljudi koji žive u Srbiji. Znači ne može ni dijaspora.

Samim tim praktično, to što ti savjetuješ bi morao u stvarnosti odraditi recimo Carmello :zubati , čisto zato jer je on u Srbiji. Ne možeš ti preko daljinskog.

I onda kad iznosiš svoje mišljenje, koje je naravno uvijek dobro došlo :palacgore1 , trebaš voditi računa da zapravo Carmellu govoriš što će on raditi. Jer mora on uraditi ono što ti moraš samo reći. Lakše je reći nego učiniti.

Onda tu niste ravnopravni. Ti si samo zainteresiran, a on je duboko upetljan. Tebi se u stvarnom životu neće puno promijeniti, a njemu direktno ovisi život o tome kakvo je stanje u Srbiji.

Čista je pristojnost u takvim okolnostima ili prihvatiti da imaš sporednu ulogu ili se doseliti u Srbiju pa onda naravno imaš puno pravo mijenjati stvari. Ovako izdaleka nešto zahtjevati nije kulturno. Ti si otišao iz Srbije i time pokazao da ti nije toliko važna. Da su svi tako uradili Srbije ne bi bilo. Ne bi jednostavno postojala. Zahvaljujući Carmellu Srbija postoji. Ok, tebe ne impresionira kakvu je Srbiju Carmello napravio, ali barem je nešto napravio. Da su ostali Srbi kao ti sprašili u USA, onda Srbije ne bi bilo nikako. Zato reci hvala Carmello, što mi čuvaš državu dok se ja lolam po svijetu.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 16:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
I neću nikom da se izvinjavam, jer ne vidim razlog za to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Jel ti misliš da ja pišem "jel" zato što ne znam gramatička pravila, ili zato što me mrzi da odvajam reči i dodajem apostrof ili pišem izraz u svom punom obliku?

I jel misliš da je isto napisati "jel" i napisati "piso"?


Pa u čemu je razlika? Meni je isto. Ljudi neće da se opterećuju, nije da ne znaju, i nije im uzeti za zlo. Ja sam se 1998. preselio iz Požarevca u Beograd, ali nikada nisam počeo da zavijam po beogradski. :D Nije da ne umem, ali nekako samom sebi zvučim glupo. :D A možda ću da počnem jednog dana. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 16:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Razlika je što je "jel" namerno napisano nepravilno, a "piso" je bez namere napisano nepravilno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 16:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Naša Kvačica je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Vidi, matori, ako imaš dobru volju da se suočiš sa nekim govorancijama, pitanjima i problemima, onda ne tražiš izgovore da izbegneš to suočavanje.
Npr. ako ti baš smeta zašto dijaspora nešto govori, a ti lepo zamisliš da ti to isto kaže neko iz tvog grada, ili iz tvoje zemlje. To nije teško. I onda se pozabaviš sadržajem onoga što ti se govori.

Npr. isto ovo što ja govorim, pre samo nedelju dana rekao je Patrijarh, pa ako bandoglavi Carmello uskraćuje meni pravo da kažem to isto, neka odgovori Patrijarhu.
Ali ne, on to ignoriše, kao što i ti ignorišeš mogućnost da ti isto što govori neko ko je "vanka" govori i neko ko živi nedaleko od tebe.


Tko bi trebao raditi promjene? Jedino to mogu ljudi u Srbiji.

Ne mogu krave u Srbiji, ne mogu ni koze, ne mogu ni automobili. Moraju jedino ljudi koji žive u Srbiji. Znači ne može ni dijaspora.

Samim tim praktično, to što ti savjetuješ bi morao u stvarnosti odraditi recimo Carmello :zubati , čisto zato jer je on u Srbiji. Ne možeš ti preko daljinskog.

I onda kad iznosiš svoje mišljenje, koje je naravno uvijek dobro došlo :palacgore1 , trebaš voditi računa da zapravo Carmellu govoriš što će on raditi. Jer mora on uraditi ono što ti moraš samo reći. Lakše je reći nego učiniti.

Onda tu niste ravnopravni. Ti si samo zainteresiran, a on je duboko upetljan. Tebi se u stvarnom životu neće puno promijeniti, a njemu direktno ovisi život o tome kakvo je stanje u Srbiji.

Čista je pristojnost u takvim okolnostima ili prihvatiti da imaš sporednu ulogu ili se doseliti u Srbiju pa onda naravno imaš puno pravo mijenjati stvari. Ovako izdaleka nešto zahtjevati nije kulturno. Ti si otišao iz Srbije i time pokazao da ti nije toliko važna. Da su svi tako uradili Srbije ne bi bilo. Ne bi jednostavno postojala. Zahvaljujući Carmellu Srbija postoji. Ok, tebe ne impresionira kakvu je Srbiju Carmello napravio, ali barem je nešto napravio. Da su ostali Srbi kao ti sprašili u USA, onda Srbije ne bi bilo nikako. Zato reci hvala Carmello, što mi čuvaš državu dok se ja lolam po svijetu.


Pa mogu i ja da učestvujem mimo daljinskog. Npr. tražim nekog u Otadžbini kome mogu odobriti sredstva iz naših fondova, da on radi za naš svetli cilj. :D
Šalim se.
Uglavnom, diskutujemo, a mišljenje je mišljenje. Ja sam jedno vreme radio po Bosni (i CG), 2008. i kasnije, a nikada nikome nisam rekao "Minhenska bojna" "Štokholmski bataljon" i sl. Uvek sam gledao šta čovek piše, i ima li tu nekog kvaliteta.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Zahvaljujući Carmellu, Srbija postoji. :D
Kvako, Kvako, pun si đavola. :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Jel ti imaš nameru da se vratiš u Srbiju? Ako nemaš, onda budi ljubazan i nemoj da ti 90% postova bude o vlasti u Srbiji. Iskaži mišljenje , nije problem, ali ne turpijaj kao motorna testera non stop o tome kako ne možeš da dišeš zbog Vučića tamo preko Atlantika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 19 pro 2019, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 01 pro 2019, 16:22
Postovi: 269
aleksije radicevic je napisao/la:
Rukavina je napisao/la:
Dijaspora je nezainteresovana za politički život svoje matice, ne mogu da krivim te ljude. Mnogi su bili izigrani od vrhuški koje se formalno smenjuju od '45. Leskovački genetirač Stojković, bukvalno je besmislenim propisima i bezobzirnim pritiscima iz vrha vlasti nateran da se vrati u Britaniju. Neće seoski knez prepametnog pisara iz grada, koji svašta zapitkuje i vodi knjige bez njegovog uvida...

Mene takvo stanje u zemlji više brine od činjenice da nemamo nikog da prošeta krunu Knez Mihajlovom. Srbija treba da ozdravi, pa bila i Republika još neko vreme.


Mislim da je sličan slučaj bio i sa Divcem kad je hteo da privatizuje "Knez Miloš". Naravno da Srbija treba da ozdravi, ali tu nema prvo drugo. Monarhija je impuls u pravcu ozdravljenja. Možda ne najvažniji, ali bitan svakako.


Divac je hteo da se ugradi (žena mu je završila u zatvoru zbog pronevere humanitarnih donacija), Stojković je želeo da progura Srbiju i promeni joj imidž svojim znanjem i radom u oblasti genetike. Neće moći, što se tiče kvisliške garniture.

U datim okolnostim i sa aktuelnim mentalitetom (Stariji od 50 i dalje često cmizdre za Jugoslavijom), referendum bi bio promašaj jer definitivno ne bi prošao. Monarhistima zato na ruku ide jedino strpljivo delovanje, redovne aktivnosti koje dopiru do šire javnosti. Doćiće dan.

_________________
"Босански интелектуалац је оксиморон." — Радован Дамјановић


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 20 pro 2019, 04:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Jel ti imaš nameru da se vratiš u Srbiju? Ako nemaš, onda budi ljubazan i nemoj da ti 90% postova bude o vlasti u Srbiji. Iskaži mišljenje , nije problem, ali ne turpijaj kao motorna testera non stop o tome kako ne možeš da dišeš zbog Vučića tamo preko Atlantika.


Od svih forumaša, jedino mi ti govoriš o čemu da pišem i u kolikoj meri.
S druge strane, rekao bih da priličan broj ljudi na forumu misli da je tvoje ponašanje u najboljem slučaju bizarno - sudeći po čarkama koje izbijaju između tebe i drugih.
Tako da bi možda trebalo da se ti pozabaviš sobom i svojom socijalizacijom i posebno verbalnom komunikacijom sa okolinom. Čoveče, ovo što tebe opseda i na šta se ti fokusiraš u diskusijama, kao i način na koji to iskomuniciraš, karakteristično je za sociopate.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 20 pro 2019, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne govorim ti, samo primećujem. Napisao sam ti na drugoj temi da imaš opsesiju sa Vučićem koja počinje da liči na Vladimirovu sa Dodikom. S tim da je to tebi samo praćenje vesti kao da gledaš utakmicu u nekoj stranoj ligi, dok on živi tamo. Tako da, koliko god je on neopisivo dosadan, njegova agitacija nije oko stvari koje ga se ne dotiču nimalo. Dok tvoja jeste. Agituj ti dok te prsti ne zabole, ja i dalje mislim da je nekulturno da toliko agituješ o nečemu što te se praktično ne tiče. Ti si Amerikanac, vezao si svoj život i sudbinu za tu zemlju, i osim ako ne planiraš da se vratiš u Srbiju pre penzije, tvoja neumorna agitacija o tome ko treba da upravlja Srbijom nama domorocima deluje malo bezobrazno. Nemam ja ništa protiv da ti iskažeš svoj stav, ali konstantna, neprekidna kenjaža o tome od tebe je čist bezobrazluk. Kaži šta misliš, ali ružno je da ti osam od deset postova bude o tome. Druga dva od deset su o krunisanju kralja, gde ti navodiš koje su sve veličine srpske misli za taj projekat, a ne shvataš da to nije pitanje kvaliteta, nego kvantiteta. Moraš da ubediš narod u to. Ja o tome nemam mišljenje, svejedno mi je da li će biti monarhija ili republika, jer to u praksi ne menja ništa, ali shvati da nije bitno šta o tome misli ovaj ili onaj velikan srpske inteligencije, bitno je stvoriti konsenzus oko toga u narodu, da ta odluka bude skoro pa jednoglasna. Dok ne bude tog konsezusa, uspostava monarhije bi bila samo štetna, jer bi opet pola naroda zviždalo simbolu svoje zemlje, kao što je ceo narod devedesetih zviždao himni, a složićeš se da je zviždanje simbolu svoje zemlje neopisivo ružno. Dakle kvantitet, ne kvalitet, ako hoćeš monarhiju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 20 pro 2019, 13:34 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Odakle ta polit-apatija doktore?

Nije da te ne kontam ali brte dje ce ti dusa i kakvu zemlju mislis ostaviti potomcima?

(Zezam se, svidja mi se taj tvoj light mizantropski attitude i to sto si izgubio kako veru tako i nadu u bolje sutra. Ali zato je tu covek iz dijaspore da ti objasni sta je najbolje za Zerbiju i kako stvari stoje.)

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 20 pro 2019, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nisam izgubio veru u bolje sutra, nego ti jednostavno ne znaš kakva bagra je naša opozicija. I to dokazana bagra, jer su svi već bili na vlasti godinama. Tu nema poštenog čoveka da ga tražiš reflektorom sa stadiona. Tako da, iako ga ne podržavam, ne smatram Vučića lošijom opcijom od njih.

I nemam ja ništa protiv Aleksija, izuzetno cenim čoveka, ali je počeo malo da gubi nerve jer vidi da će AV da ostane na vlasti još mnogaja ljeta, a to je zato što se, kao i meni, i većini građana Srbije ekipa iz opozicije gadi do povraćanja. Neka nađu nove ljude, ovaj ološ nema više šta da traži na političkoj sceni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 20 pro 2019, 14:02 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Znam sta zelis reci tj. citao sam. Jednostavno pun ti je nos. Ni sam nisam od onih koji misle da bi Jeremic i slicno bili nesto manje losi po "puk" u Srbiji. Ali mozda su manje losi po pitanju stanja "demokratije". (bez da zelim ulaziti u raspravu da li je parlamentarna demokratija, sloboda medija i slicno, zaista nesto za sta se treba boriti, i da li Srbiji prvo treba oporavak pod shapom nekog srpskog Putina prije nego sto objerucke zagrli zapadni sistem vrijednosti i demokratiju)

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 20 pro 2019, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Demokratija i pluralizam su mi na zadnjem mestu prioriteta. Gledam samo rezultate. I nemam iluzije o demokratiji, sistemu gde dva čobana budu u pravu jer ih je više od jednog doktora nauka. Narod je sklon manipulaciji i kao takav nije kompetentan da bira vlast. Ali pošto drugi sistem nije na meniju, nek bude demokratija. Koju ignorišem neizlaskom na izbore.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 20 pro 2019, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18580
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ne govorim ti, samo primećujem. Napisao sam ti na drugoj temi da imaš opsesiju sa Vučićem koja počinje da liči na Vladimirovu sa Dodikom. S tim da je to tebi samo praćenje vesti kao da gledaš utakmicu u nekoj stranoj ligi, dok on živi tamo. Tako da, koliko god je on neopisivo dosadan, njegova agitacija nije oko stvari koje ga se ne dotiču nimalo. Dok tvoja jeste. Agituj ti dok te prsti ne zabole, ja i dalje mislim da je nekulturno da toliko agituješ o nečemu što te se praktično ne tiče. Ti si Amerikanac, vezao si svoj život i sudbinu za tu zemlju, i osim ako ne planiraš da se vratiš u Srbiju pre penzije, tvoja neumorna agitacija o tome ko treba da upravlja Srbijom nama domorocima deluje malo bezobrazno. Nemam ja ništa protiv da ti iskažeš svoj stav, ali konstantna, neprekidna kenjaža o tome od tebe je čist bezobrazluk. Kaži šta misliš, ali ružno je da ti osam od deset postova bude o tome. Druga dva od deset su o krunisanju kralja, gde ti navodiš koje su sve veličine srpske misli za taj projekat, a ne shvataš da to nije pitanje kvaliteta, nego kvantiteta. Moraš da ubediš narod u to. Ja o tome nemam mišljenje, svejedno mi je da li će biti monarhija ili republika, jer to u praksi ne menja ništa, ali shvati da nije bitno šta o tome misli ovaj ili onaj velikan srpske inteligencije, bitno je stvoriti konsenzus oko toga u narodu, da ta odluka bude skoro pa jednoglasna. Dok ne bude tog konsezusa, uspostava monarhije bi bila samo štetna, jer bi opet pola naroda zviždalo simbolu svoje zemlje, kao što je ceo narod devedesetih zviždao himni, a složićeš se da je zviždanje simbolu svoje zemlje neopisivo ružno. Dakle kvantitet, ne kvalitet, ako hoćeš monarhiju.


Vidi, bata Šešo, dogovorili smo se da te nazovemo magarcem, kad god te uvati potreba da se baviš onim čime se inače baviš. nadao sam se da će to biti kao neki vaspitni udarac po prstima, međutim, može se reći da je to dijagnoza.
Koliko je glupo tvoje objašnjenje, mogao bih ti jednostavno demonstrirati odlaskom na temu o SAD, i tamo da na tvoje postove repliciram rečima da si nekulturan jer se baviš Amerikom, a ne živiš ovde... Drugi to vide, pa i ne koriste se takvim primedbama, jer su normalni, ti na žalost ne vidiš.

Dalje, velika je privilegija ličiti na VladimiraRUS-a, ako je alternativa da se liči na tebe. Vladica na temama o Dodiku, piše o Dodiku. Ja na temama o zameni sistema pišem o monarhiji, ili na temi Dešavanja u Srbiji pišem o Vučiću. Možda malo tvrdoglavo insistiramo na nekim stavovima, ja manje nego on, ali sve je to normlno. Vladica ima klvalitet u odnosu na mene, a i na tebe pogotovo. Fin je i ljubazan do krajnjih granica i na uvrede ne uzvraća uvredama. Ti međutim radiš nešto sasvim drugo. Konkretne teme zanimaju tek površno, ti imaš opsesiju da pratiš ljude na svim temama, da primećuješ stvari nebitne za temu, kao što su male nepreciznosti, pravopisne greške i sl., i da uz aroganciju, i uvrede, ispravljaš te nebitne stvari, insistiraš na njima postaući nepodnošljivo dosadan, ponavljajući iste primedbe...
Čoveče, na kraju smo počeli da pravimo sprdnju sa tobom zbog onog tvog "rata neće biti". Znači, uporno, nepogrešivo, prilježno, nalazio svakog ko progovori o mogućnosti rata, da mu uz prateće uvrede u izražavanju kažeš tu prostu rečenicu. Nije te zanimalo to što dolaze nove informacije koje ljude navode na priču o ratu. Ti si samo vrteo tu svoju glupu rečenicu, i to tonom koji joj daje značaj nekakvog naučnog otkrića.
I naravno meni ponavljaš svakog dana da je nekulturno to što se bavim Vučićem, kolegi Rukavini ponavljaš da je glup. I verovatno ćeš nastaviti da ponavljaš bez da će ti se javiti pomisao da je dovoljno jednom da kažeš svoj stav, i da nema potrebe za ponavljanjem. Pa tako ja gubim nerve, chubura gubi nerve, Rukavina te ignoriše, Aga te iznapušava... Sve je to normalno pponašanje, dok ovo tvoje jednostavno nije.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 20 pro 2019, 16:19 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Carmello Šešelj je napisao/la:
Demokratija i pluralizam su mi na zadnjem mestu prioriteta. Gledam samo rezultate. I nemam iluzije o demokratiji, sistemu gde dva čobana budu u pravu jer ih je više od jednog doktora nauka. Narod je sklon manipulaciji i kao takav nije kompetentan da bira vlast. Ali pošto drugi sistem nije na meniju, nek bude demokratija. Koju ignorišem neizlaskom na izbore.



Znam, hoces vladu eksperata. :D Imali smo to u Austriji, tj. imamo jos sigurno par sedmica, otkako je desnica otisla u bananu a vlada pukla ko lubenica.

I moram da ti kazem, onih prvih 3-4 mjeseca, do izbora, je bilo zaista osvjezavajuce - bez svih onih izlizanih i dosadnih faca. Ovi "eksperti'" su radili svoje, a raja nije nista osjetila. Nista se lose nije desavalo. Nikakvih skandala nije bilo. Cak su uspjeli donijeti nekoliko zakona koji radi populisticke prirode odredjenih stranki nisu mogli biti doneseni, a itakeko su korisni (kao npr. zabrana pusenja u lokalima i slicno). Ali, i opet ono ali, pitanje je do kad bi to dobro islo jer je ona zelja za moci, neogranicenom vladavinom, u ljudskom umu jednostavno prejaka. Mozda upravo zbog toga nismo izmislili nista bolje od ovog sto imamo. Kad kazem mi, mislim isljucivo na ljudsku rasu, a na neki nacin smo i mi Balkanci dio toga, iako na periferiji odlucivanja a cesto i zbivanja.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zamena sistema u Srbiji
PostPostano: 20 pro 2019, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
aleksije radicevic je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ne govorim ti, samo primećujem. Napisao sam ti na drugoj temi da imaš opsesiju sa Vučićem koja počinje da liči na Vladimirovu sa Dodikom. S tim da je to tebi samo praćenje vesti kao da gledaš utakmicu u nekoj stranoj ligi, dok on živi tamo. Tako da, koliko god je on neopisivo dosadan, njegova agitacija nije oko stvari koje ga se ne dotiču nimalo. Dok tvoja jeste. Agituj ti dok te prsti ne zabole, ja i dalje mislim da je nekulturno da toliko agituješ o nečemu što te se praktično ne tiče. Ti si Amerikanac, vezao si svoj život i sudbinu za tu zemlju, i osim ako ne planiraš da se vratiš u Srbiju pre penzije, tvoja neumorna agitacija o tome ko treba da upravlja Srbijom nama domorocima deluje malo bezobrazno. Nemam ja ništa protiv da ti iskažeš svoj stav, ali konstantna, neprekidna kenjaža o tome od tebe je čist bezobrazluk. Kaži šta misliš, ali ružno je da ti osam od deset postova bude o tome. Druga dva od deset su o krunisanju kralja, gde ti navodiš koje su sve veličine srpske misli za taj projekat, a ne shvataš da to nije pitanje kvaliteta, nego kvantiteta. Moraš da ubediš narod u to. Ja o tome nemam mišljenje, svejedno mi je da li će biti monarhija ili republika, jer to u praksi ne menja ništa, ali shvati da nije bitno šta o tome misli ovaj ili onaj velikan srpske inteligencije, bitno je stvoriti konsenzus oko toga u narodu, da ta odluka bude skoro pa jednoglasna. Dok ne bude tog konsezusa, uspostava monarhije bi bila samo štetna, jer bi opet pola naroda zviždalo simbolu svoje zemlje, kao što je ceo narod devedesetih zviždao himni, a složićeš se da je zviždanje simbolu svoje zemlje neopisivo ružno. Dakle kvantitet, ne kvalitet, ako hoćeš monarhiju.


Vidi, bata Šešo, dogovorili smo se da te nazovemo magarcem, kad god te uvati potreba da se baviš onim čime se inače baviš. nadao sam se da će to biti kao neki vaspitni udarac po prstima, međutim, može se reći da je to dijagnoza.
Koliko je glupo tvoje objašnjenje, mogao bih ti jednostavno demonstrirati odlaskom na temu o SAD, i tamo da na tvoje postove repliciram rečima da si nekulturan jer se baviš Amerikom, a ne živiš ovde... Drugi to vide, pa i ne koriste se takvim primedbama, jer su normalni, ti na žalost ne vidiš.

Dalje, velika je privilegija ličiti na VladimiraRUS-a, ako je alternativa da se liči na tebe. Vladica na temama o Dodiku, piše o Dodiku. Ja na temama o zameni sistema pišem o monarhiji, ili na temi Dešavanja u Srbiji pišem o Vučiću. Možda malo tvrdoglavo insistiramo na nekim stavovima, ja manje nego on, ali sve je to normlno. Vladica ima klvalitet u odnosu na mene, a i na tebe pogotovo. Fin je i ljubazan do krajnjih granica i na uvrede ne uzvraća uvredama. Ti međutim radiš nešto sasvim drugo. Konkretne teme zanimaju tek površno, ti imaš opsesiju da pratiš ljude na svim temama, da primećuješ stvari nebitne za temu, kao što su male nepreciznosti, pravopisne greške i sl., i da uz aroganciju, i uvrede, ispravljaš te nebitne stvari, insistiraš na njima postaući nepodnošljivo dosadan, ponavljajući iste primedbe...
Čoveče, na kraju smo počeli da pravimo sprdnju sa tobom zbog onog tvog "rata neće biti". Znači, uporno, nepogrešivo, prilježno, nalazio svakog ko progovori o mogućnosti rata, da mu uz prateće uvrede u izražavanju kažeš tu prostu rečenicu. Nije te zanimalo to što dolaze nove informacije koje ljude navode na priču o ratu. Ti si samo vrteo tu svoju glupu rečenicu, i to tonom koji joj daje značaj nekakvog naučnog otkrića.
I naravno meni ponavljaš svakog dana da je nekulturno to što se bavim Vučićem, kolegi Rukavini ponavljaš da je glup. I verovatno ćeš nastaviti da ponavljaš bez da će ti se javiti pomisao da je dovoljno jednom da kažeš svoj stav, i da nema potrebe za ponavljanjem. Pa tako ja gubim nerve, chubura gubi nerve, Rukavina te ignoriše, Aga te iznapušava... Sve je to normalno pponašanje, dok ovo tvoje jednostavno nije.

Vidi, jako je čudno da ti gubiš nerve. To nimalo ne liči na tebe, tako da osećam čak i neku vrstu ponosa što sam izvukao tu emociju iz tebe. Nisam te nikad video da se ovako ponašaš.

Kao drugo, ja sam u razgovoru koji smo vodili uglavnom govorio o temi, dok ti u postu koji ja citiram u potpunosti govoriš o meni.

Ajde kada pokupiš te živce koje si pogubio, odgovori o mojoj primedbi da ti je za monarhiju potreban konsenzus i da je kvalitet nevažan, jer nema kvantiteta i odgovori zašto su ovi mamlazi iz opozicije išta bolji od Vučića, umesto da samo ponavljaš fraze tipa "režim, diktatura, korupcija". Tada ću da saslušam ono što imaš da kažeš. Ali pošto jedino što imaš da kažeš "bilo šta je bolje od Vučića" (što je činjenično netačno, opozicija je gora, imali su priliku da se pokažu i pokazali su zemlju pred bankrotom na kraju svog mandata), onda neću da čitam jedne te iste gluposti i pisaću o tvom legitimitetu da se baviš ovom temom, zato što ni ti ne pišeš o temi, nego samo ponavljaš iste izlizane fraze, koje sam već nabrojao pre par rečenica, u sto različitih varijanti.

Ja o temi o Americi ostavim dva posta godišnje.

I neće biti rata. Ako sam u nešto siguran, u to sam siguran.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 200 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 58 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO