HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 17:58.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 05 stu 2012, 23:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21630
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Ne, Jagnje, prije ww2 je srba u Vojvodini bilo samo 1/3. Zapadna Bačka je bila njemačka, sjeverna mađarska (kao i Banat), a granična sela rumunjska.
Tek 48, srbi prelaze 50%.

Bez namere da impliciram nešto (pre nego što se jave zabrinuti), ali koje godine su Hrvati prešli 50% na značajnim delovima teritorije današnje Hrvatske? Ili se to ne računa?

Oduvijek?
Koji dio današnje RH nije imao 50+% u zadnjih 200 godina?
Jagnjeca brigada je napisao/la:
A ovo u boldu... I jedna trećina je opet činila Srbe najbrojnijom etničkom grupom na tom prostoru.

Da, i kao takvi su bili u položaju muslimana u BiH.
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Da je poštovana povijesna granica, sjeverne granice srbije bi bile na Savi do Beograda i na Dunavu nakon njega.
Ova granica na Dunavu je samo do 1/4. Nakon toga ide na kopno.
Srijemska linija je varirala, da. I to je etnička granica. Ali, HR je trebala barem dobiti Šid, možda i Apatin i neko podunavsko mjesto. A za ovaj ostatak (Srijem, Subotica) fino dobiti nešto zauzvrat. Recimo Bihać, Novi, Petrovac, HBŽ, možda Posavinu, Trebinje i sam gradić Neum da ne bude prekida.

Nekako zgodno zaboravljaš rezultat PSR i akt skupštine u NS. Uz dužno poštovanje, Srbija jeste u tu Jugoslaviju ušla kao priznata država.

PSR, NS?
Misliš ono u Vojvodini gdje je bilo 1/3 srpskih poslanika?
Kaj hoćeš reći?
Jagnjeca brigada je napisao/la:
I ne znam zašto je Hr trebala dobiti Šid, a npr Sr nije trebala dobiti Erdut ili nešto preko (nije sad bitno samo mesto, znaš i sam da ih ima). Ili Knin ili mnogopominjani Gvozd/Vrginmost whatever. Ne može sa jedne strane da se zaokružuje svako selo a sa druge da ostaju desetine hiljada kvadratnih kilometara.

Zato što su granice Hrvatske bile u Zemunu. Koje je načelo primjenjeno oko granice HR-SR? Ne jedno, već 2 i oba puta na hrv. štetu...
Bilo bi pošteno da se primjenilo isto načelo. I naravno da su uzete u obzir početne granice. Istočni Srijem Srbiji, zapadna Bosna Hrvatskoj. Vojvodina se dijeli etnički? Hrvatski rukavac je prezadužen, Hrvatska dobija novi komad Bosne. Zar to nije fer?
Gvozd nije nikako mogao biti pripojen SR jer se nalazio 700ak km od hrvatsko-srpske granice.
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
U smanjenom opsegu da. S time da je HB još uvijek izvan RH.

Ne vidim kako je u smanjenom opsegu. Izvršeno je praktično spajanje Hrvatske i Dalmacije. Međumurje u Hr. U formalnom smislu je iz tih granica izašao etnički srpski Srem (ili vam možda nedostaje da imate 25% Srba u državi?) i Boka, ali su uši Baranja i Istra.

Srba u Hrvatskoj (bez Međimurja, Baranje, Rijeke i Istre, ali do Zemuna i Bara) je 1918 bilo 22%.
Istra je ionako bila hrvatska po pučanstvu, ne kužim zašto ju spominješ u raspravi, ona nije nikad bila srpska, a u Baranji je bilo više Hrvata nego Srba.
Jagnjeca brigada je napisao/la:
I drugo, mislim da je Banovina Hrvatska bila izuzetno fer u svoje vreme, pa ni ona nije bila dovoljna. (ovo dajem kao odgovor na HB). Danas je to pravo hrvatskog naroda istaknuto kao konstitutivnost u BiH (koja se istina krši, ali opet...).

Banovina je bila privremena.
To je bilo rješenje pod uvjetom da ostatak BiH i Vojvodine budu nove jedinice, a osim toga iz nje su se trebala izvući (takav je bio dogovor) i granična srpska sela (što je napravljeno u Šidu i Iloku, opet na hrvatsku štetu).
Načelno, banovina + Baranja (i Boka, nema smisla da ona pripadne CG)+ono što je bilo hrvatsko, a palo je pod Italiju + dobar komad zapadne Bosne (recimo rijeka Bosna) i Trebinje (s Ljubinjem) bi bilo fer.
Srbija dobija Vojvodinu, a u ostatku BiH se bakćete s muslićima.
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Tako da je Hrvatska u najgorem slučaju kroz Jugoslaviju prošla na pozitivnoj nuli, a verovatno i više od toga. Naravno, ako to posmatrate sa velikodržavnih pretenzija, fali vam dosta teritorije... ali sa tih stanovišta se svi žale na nešto. Dakle sve zavisi šta je polazna tačka. A polazna tačka jeste ovo.
slika

Pogle dobro tu kartu. Vojvodina i BiH recimo da se dijele. Srbija nema veze sa hrvatsko-talijanskom granicom. RH 1991 ima skoro istu kvadraturu kao i HR u kSHS. Dakle uzet nam je srednji i istočni Srijem, Boka, te Vojvodina (osim Baranje). U BiH se još baš i ne zna rezultat.
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Sa tendencijom da se u ovo obeleženo brojem 5 ušetaju gospoda koja tamane špagete. Što je u velikoj meri, a kasnije i potpuno, sprečeno. Zaslugom i Srba i Hrvata.

U to pod brojem 5 su Hrvati bili 85% većina. Srba je bilo 5%. Špagetožderi baš i nisu bili poznati po dobivanju ratova, pa... Nije ovo igrica give me five :D
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Ako (polupouzdana) wikipedia tačno zbori, 42,541+12,831=55 372 u odnosu na današnjih 56,594 km kv. 2/3 Hrvata u stanovništvu u odnosu na današnjih verovatno 90%. Sama Hrvatska je dom za 85-90% Hrvata koji žive u eks-Yu. Nije to loše, mada ne sporim da može i bolje.

Slažem se da je bilo puno gorih sceniraja.
Ali, da def. je moglo i bolje.
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Sa druge strane (bez obzira da li ja smatram da je bez određenih teritorija Srbiji bolje) i sa formalnog-državnog stanovišta i sa etničkog je Srbija debelo oštećena u "Srboslavijama". Ali posle jebanja nema kajanja. Promašena politika se ne oprašta.

Srbija je izgubila Makedoniju i dobrim djelom Kosovo.
Dobila je Vojvodinu i veći dio Srijema, no to bi vjerojatno dobila i poslije ww1. Umjesto da je koncentrirala svoje ljude na te teritorije previše je zinula.
Izmakla joj je CG, a na području BiH trenutno dobro stoji (48% RS, 1% DB), ali tu tko zna što će biti.
Srbi su se sami s*ebali, velikosrpskom politikom u prvoj jugi (koja je išla i kontra prečanskog stanovništva, tako da su i Srbi tamo na*ebali), a i kasnije u Jugi projugoslavenskom politikom (u kojoj su ostajali bez bosanskih srba, a tetošili muslimane, jer su ovi bili jugići, manja prijetnja za državu od Hrvata).
Po mome, ok bi bio dogovor s granicama koje sam ispričao (Banovina + Baranja+zapadno od rijeke Bosne + Boka i Trebinje i talijanska okupacija), a u svom djelu vi slobodno radite kaj god hoćete. Ali prošao vlak.
C'est la vie.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 05 stu 2012, 23:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 vel 2012, 00:16
Postovi: 532
Prošao voz, da. Kako kažeš, moglo je i puno gore i dobro je kako je sve na kraju ispalo. Nama jedino preostaje pitanje u BiH, točnije u FBiH, Srijem i Boka su završena priča. Kako će se to rasplesti, i kad, samo Bog zna...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 05 stu 2012, 23:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21630
Icebreaker je napisao/la:
Prošao voz, da. Kako kažeš, moglo je i puno gore i dobro je kako je sve na kraju ispalo. Nama jedino preostaje pitanje u BiH, točnije u FBiH, Srijem i Boka su završena priča. Kako će se to rasplesti, i kad, samo Bog zna...

Upravo tako. Svršena priča.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 08 stu 2012, 20:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Icebreaker je napisao/la:
Ne znam je li već bila ovakva tema, ali pala mi je na pamet ova misao. Ako je Jugoslavija država Južnih Slavena (sam naziv govori) zašto u njen sastav nije ušla Bugarska, ponajveća južnoslavenska zemlja, i jedina takva koja nije bila u sastavu bivše države.

I mislite li da bi stvari bile drukčije tada, da bi Bugari vodili glavnu riječ, ili makar držali nekakav balans naspram Srba?

Negde sam čitao (nisam siguran da je istina, neka me neko upućeniji ispravi ako lupam) da je prva ideja o jugoslaviji bila u prvoj polovini 19. veka i da su tu jugoslaviju trebale da čine Srbija i Bugarska pod dinastijom Obrenovića. Međutim, Austrijanci su napujdali svog pulena kralja Milana (svi Obrenovići su bili pod veikim austrijskim uticajem) da napadne Bugarsku 1885. i od tada se mrzimo sa Bugarima i ta mržnja je trajala jako dugo (danas su odnosi dva naroda manje više ok). Možda bi ta jugoslavja bolje prošla od ove koja je bila, mada ja ne verujem jer bi se kad tad pobili oko Makedonije, to je, po meni, bilo neizbežno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 08 stu 2012, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
1885? Pročitaj malo o 1878. za razlog mržnje.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 08 stu 2012, 22:38 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Bilo bi logično da je u Jugoslaviju ušla i Bugarska. Međutim, to nije bilo u skladu s interesima srpske kraljevske dinastije (Bugari su imali svoju carsku dinastiju pa bi tu nastao problem) i vladajuće elite (koja bi izgubila prevlast u državi). Svetozar Pribičević bio je za uključenje Bugarske u Jugoslaviju. Poslije Drugog svjetskog rata nešto se pregovaralo o tome, ali nije došlo do dogovora. Pored Tita i Bugari su imali jekog komunističkog diktatora, Dimitrova, koji je ranije bio sekretar Kominterne. A oni skupa teško da bi mogli.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 08 stu 2012, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Metemma je napisao/la:
1885? Pročitaj malo o 1878. za razlog mržnje.

Znam i za San Stefanski mir i kasniji Berlinski kongres koji je to korigovao. Ali mislim da tu ipak treba mnooogo više da zamerimo Rusima nego Bugarima. Uostalom da su Rusi tada nama ponudili te teritorije, mi bi ih kao odbili?

1885. je bio totalno nepotreban i idiotski rat, gde su bugari ratovali sa turcima, a mi ih napali za austrijske interese jer su bugari tada bili ruski a mi austrijski piun.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 08 stu 2012, 22:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Nisu ratovali s Turcima.

Da, bio je bespotreban i mislim da je greška, ali tad se to ozbiljno shvatalo - princip ravnoteže snage na Balkanu. Zbog toga je Rumunija recimo ušla u rat 1913.

No, kao što rekoh, počelo je to prije toga.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 08 stu 2012, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Srbija je ušla urat 1885. da spreči proširenje Bugarske i istočne Rumelije, što je bilo protivno odredbama Berlinskog kongresa. Međutim to je bio samo povod, a stvarni razlog je bio da Bugarska ne postane duplo veća a samim tim i jača od Srbije. I da, to bi (je) poremetilo balans snaga na Balkanu. Da li je Bugarka ratovala sa Turskom ili je bila pobuna Bugara u istočnoj Rumeliji ili su samo proglasili ujedinjenje, ne znam, pogledaću.

Ono što je interesantno je da je to bio strašno nepopularan rat u Srbiji i da su srpskoj vojsci kad je kretala rekli da idu da pomognu Bugarima protiv Turaka, i naši vojnici su bili jako iznenađeni kad su shvatili da ustvari idu na Bugare.

A kakva su đubrad oni prema nama više puta ispali kasnije, to je druga priča.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 23 pro 2012, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
Icebreaker je napisao/la:
Ne znam je li već bila ovakva tema, ali pala mi je na pamet ova misao. Ako je Jugoslavija država Južnih Slavena (sam naziv govori) zašto u njen sastav nije ušla Bugarska, ponajveća južnoslavenska zemlja, i jedina takva koja nije bila u sastavu bivše države.

I mislite li da bi stvari bile drukčije tada, da bi Bugari vodili glavnu riječ, ili makar držali nekakav balans naspram Srba?


s obzirom da su srbi zapadna bugarska varijanta, mislim da su i bugari trebali uci u sastav juge

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 10 tra 2017, 19:33 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2844
Bugari su činili masovne zločine nad Srbima u obama svjetskim ratovima. To je dokaz da nikakva pravoslavna solodarnost ne postoji, to su obične floskule. Srbi umišljaju i da su im Rusi braća. Narodi koji mahom ispovijedaju pravoslavno kršćanstvo često su međusobno ratovali. Konfesija nije univerzalna nego razvidno etnički određena. Svaka crkva ima svoj kalendar, svoje svece, svoje običaje. Sveti Sava Rumunju ili Gruzijcu ne znači ništa. Bugarinu, Rumunju, Grku Božić je 25. prosinca; Rusu, Srbinu, Gruzijcu 7. siječnja; Armencu 6. siječnja. Nikakva pravoslavna braća ne postoje jer ne postoji jedno pravoslavlje nego niz pravoslavlja. S druge strane katoličko kršćanstvo je univerzalno. Potpuno su isti sveci i kalendar katoliku u Hrvatskoj, katoliku u Sloveniji, katoliku na Filipinima i katoliku u Ekvadoru.

Osim Bugara i Srba, neprijatelji su i Rumunji i Rusi. Rumunji pišu latinicom, što je dokaz da pravoslavno kršćanstvo nema veze s ćirilicom. Moldova je zapravo dio rumunjske pokrajine Moldavije koju su Rusi maznuli u dvama navratima. Prvo u dobu Ruskog Carstva, a onda u dobu Sovjetskog Saveza. Rusi su izmislili neki poseban moldavski narod. Prilagodili su ćirilicu rumunjskome jeziku i taj rumunjski na ćirilici prozvali nekakvim moldavskim jezikom. To je u biti ništa drugo nego rumunjski jezik, čega su sami Moldavci u dijelu Moldavije otrgnutom od Rumunjske (neovisnoj državi Moldovi) svjesni. Nakon pada SSSR-a Rumunji Moldavci u Moldovi opet pišu latinicom. Prilikom ruskoga osvajanja paljene su nabožne i svjetovne knjige na rumunjskom i masovno naseljavani Rusi u istočnu Moldaviju.

Dva jasna dokaza da pravoslavno kršćanstvo nije nikakav kohezijski element.

http://www.telegraf.rs/zanimljivosti/24 ... prica-foto

Međusobno klanje Srba i Bugara je i opjevano.

Pod stoletnim maslinama
šatori se srpski bele
pod njima se odmaraju
srpske čete preživele.
Šatori su tesne kuće
ali za sve mesta ima
zgrčio se drug do druga
te je tako toplo svima.
Razgovor se živo vodi
na priču se priča niže
a dosetke i pošalice
jedna drugu burno stiže.
Samo jedan vojnik mladi
mutna oka, bleda lica
ćuti tužna nevesela
sred pesama pošalica.
A i njega zadirkuju
i sa njim se svako šali
de olakšaj srcu svome
poveri nam tajne svoje
ta će priča lepa biti
pričaj druže Radivoje.
Radivoje mahnu rukom
ispuniću vašu želju
ali to će i kraj biti
vašoj šali i veselju.
Krvava je priča moja
to je bilo posle onog
na Moravi ljutog boja.
Neprijatelj beše jači
mi moramo dalje ići
a ja reših na rastanku
časak svome domu sići.
Stigoh kući, ali kasno
u njoj behu već Bugari
a od prve strašne slike
obešen mi otac stari.
A na pragu, jao Bože
sva u krvi majka leži
i slabačkim glasom viče
Radivoje, sine, beži.
A ja majku neposlušah
već u kuću stupih
izludeti tada htedoh
pokraj moje mrtve ljube
leži naše mrtvo čedo
i ono se nevinašče
već rastalo s ovim svetom
video sam da je bilo
probodeno bajonetom.
A u drugom kraju sobe
gde ikona stoji stara
kao da su u gostima
vino piju šest Bugara.
Meni krvac zali oči
pa ja jeknem iz dna grudi
prostite mi mrtve duše
u pakao vi neljudi.
Pa ubacim jednu bombu
usred one rulje klete
i nijedan od Bugara
ne uteče od osvete.
Od tog dana porušenog
dim se diže u visine
a kad plamen sve priguši
ja umako u planinu.
Ne da sklonim pustu glavu
nisam zato još na svetu
već i dalje da produžim
strašnu kaznu i osvetu.
Radivoje svrši priču
pod šatorom tajac nasta
niko ništa ne govori
i disanje k'o da zasta.
Tako malo zaćutaše
povikaše svi iz glasa
i mi ćemo s tobom, druže
u osvetu ovog časa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 10 tra 2017, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Opet se @Ceha nešto bavi Vojvodinom, pa i na ovoj temi.
Nešto te žulja picek?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 10 tra 2017, 21:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Nisu dali Srbi jer nisu mogli hegemonizirati tako brojan narod poput Bugara

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 11 tra 2017, 00:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21630
Vujadin je napisao/la:
Opet se @Ceha nešto bavi Vojvodinom, pa i na ovoj temi.
Nešto te žulja picek?

Moj zadnji post tu je star 5 godina.
Nego, nisi odgovorio na iste postotke Srba prije i poslije rata u HR i BiH ?
To je rasprava, a ne da ti vrijeđam ćaću ********, majku kurvu i tvoju kukavičku narav :D

A što se ove teme tiče, Bugari su preveliki za Srbe.
Poomili su zube na nama, kaj smo skoro duplo manji, što bi bilo da su uletili na brojem (tada) veće Bugare?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 11 tra 2017, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 21:00
Postovi: 3224
Ceha je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Opet se @Ceha nešto bavi Vojvodinom, pa i na ovoj temi.
Nešto te žulja picek?

Moj zadnji post tu je star 5 godina.
Nego, nisi odgovorio na iste postotke Srba prije i poslije rata u HR i BiH ?
To je rasprava, a ne da ti vrijeđam ćaću ********, majku kurvu i tvoju kukavičku narav :D

A što se ove teme tiče, Bugari su preveliki za Srbe.
Poomili su zube na nama, kaj smo skoro duplo manji, što bi bilo da su uletili na brojem (tada) veće Bugare
?


Nije samo stvar u tome, Bugari su ih kroz povijest redovito gazili 1 na 1. I danas bi se u ratu sa Bugarima proveli ko bosi po trnju. Pitanje iz naslova je besmisleno, Bugarska je kroz povijest bila velesila na Balkanu tako da je nerealno da se oni pripajaju nekoj jugoslaviji, to je isto kao da pitaš zašto Rusija nije dio EU i NATO-a.

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 11 tra 2017, 17:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21630
Primarijus je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Moj zadnji post tu je star 5 godina.
Nego, nisi odgovorio na iste postotke Srba prije i poslije rata u HR i BiH ?
To je rasprava, a ne da ti vrijeđam ćaću ********, majku kurvu i tvoju kukavičku narav :D
A što se ove teme tiče, Bugari su preveliki za Srbe.
Poomili su zube na nama, kaj smo skoro duplo manji, što bi bilo da su uletili na brojem (tada) veće Bugare
?

Nije samo stvar u tome, Bugari su ih kroz povijest redovito gazili 1 na 1. I danas bi se u ratu sa Bugarima proveli ko bosi po trnju. Pitanje iz naslova je besmisleno, Bugarska je kroz povijest bila velesila na Balkanu tako da je nerealno da se oni pripajaju nekoj jugoslaviji, to je isto kao da pitaš zašto Rusija nije dio EU i NATO-a.


Yup :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 11 tra 2017, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Primarijus je napisao/la:

Nije samo stvar u tome, Bugari su ih kroz povijest redovito gazili 1 na 1. I danas bi se u ratu sa Bugarima proveli ko bosi po trnju. Pitanje iz naslova je besmisleno, Bugarska je kroz povijest bila velesila na Balkanu tako da je nerealno da se oni pripajaju nekoj jugoslaviji, to je isto kao da pitaš zašto Rusija nije dio EU i NATO-a.


:sega

Zato je danas srpsko-bugarska granica 50 km vazdušne linije od centra Sofije. :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 11 tra 2017, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ceha je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Opet se @Ceha nešto bavi Vojvodinom, pa i na ovoj temi.
Nešto te žulja picek?

Moj zadnji post tu je star 5 godina.
Nego, nisi odgovorio na iste postotke Srba prije i poslije rata u HR i BiH ?
To je rasprava, a ne da ti vrijeđam ćaću ********, majku kurvu i tvoju kukavičku narav :D

A što se ove teme tiče, Bugari su preveliki za Srbe.
Poomili su zube na nama, kaj smo skoro duplo manji, što bi bilo da su uletili na brojem (tada) veće Bugare?


Zašto da nastavljam višednevnu raspravu sa intelektualno i umno ograničenim osobama?

Još uvijek nisi ažurirao wiki-stranicu popis katoličkih kućanstava sa podacima za 2016, a tu crtkaš razne karte?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 12 tra 2017, 00:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21630
Znaš onaj vic u kojem Mujo ide gađat medvjeda, pa svaki put kad fula biva nagužen?
Ti si ********, jel'da ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 12 tra 2017, 01:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Jugoslavija s Bugarskom bi imala malo vise smisla nego ovaj krnji pokušaj ujedinjena dijela Južnih Slavena, ako je vec ideja bila Jugo-Slavija.

No i ta ideja bi vjerojatno propala, pogotovo ako bi Bugari pokušali radi "stabilnosti drzave" gušiti etničke trzavice na etnički nehomogenom zapadu drzave.

A i Sofija kao glavni grad je predaleko da idemo tamo studirati. Jezik nije problem, svi bi ga znali i svi bi od Crnog Mora do Triglava bili bilingualni ili trilingualni (Slovenci).

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 12 tra 2017, 10:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ne vidim svrhu nastavka rasprave sa blago retardiranom osobom koja nije imala pojma:

* da se 72.000 muslimana izjasnilo kao Srbi 1948.
* da je bilo useljavanja u Vojvodinu iz Hrvatske i BiH tokom kraljevine Jugoslavije i da je tad osnovano tridesetak naselja
* da su za vrijeme KJ, a i ranije, Srbi u BiH imali veći fertilitet od Srba u Vojvodini
* da su za vrijeme KJ u Hrvatskoj Srbi imali veći fertilitet od Hrvata.
* da je broj 16,8 bliži cijelom broju 17 a ne 16.
* da su stope rasta u BiH bile 25% u KJ i to mu djeluje čudno

To su neki elementi opšte kulture i obrazovanja, a taj nedostatak kod druge strane je očigledan.

A sad nastavi da kmečiš na ovoj temi: kme kme Srba je bilo samo 1/3 u Vojvodini, kme kme Skupština je bila nelegalna... :laugh kme bunjevačka Bačka kme

Šta nam možeš? :001_smile Uradili smo šta smo htjeli i nastavićemo da radimo šta hoćemo. Kome se ne sviđa neka seli. :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 12 tra 2017, 14:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21630
Vujadin je napisao/la:
...
Šta nam možeš? :001_smile Uradili smo šta smo htjeli i nastavićemo da radimo šta hoćemo. Kome se ne sviđa neka seli. :001_smile


Iskreno?
Zaboli me neka stvar za vas.
Niste napravili to što ste htjeli, u HR vas više nema, ti si sam izbjeglica kojeg vlastiti narod naziva Ustašom....
Daleko ti kuća.

A za ostalo, ti si sa svojim vlastitim brojkama dokazao da vam u ww2 nisu skoro ništa napravili. Postotak Srba prije rata i postotak Srba poslije rata je isti.
To što si se našao objašnjavat da ste nebeski narod, da niste ni *ebači, nego amebe koji se duplaju svake 2 godine, slobodno objesi mačku za rep.
Preporučao bi ti da po*ebeš nešto (ili ak si ******** da nađeš nekog da te iz*ebe), jer ti se frustracije iz osobnog života preljevaju i u virtualu.
Ima i jedna lijepa izreka koja se ovdje može primjeniti.
Od*ebi u troskocima.
Trofazni si, zar ne ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 13 tra 2017, 20:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ne, ja sam potomak onih koji su najurili Švabe sa ovih prostora. :001_smile

Kako daleko mi (švapska) kuća? Zar se odričeš "najistočnijeg povijesnog grada" u kome je 1910. bilo 59% sve zajedno katoličkih naroda (Švaba, Hrvata i Mađara) a sad jedva 1%? :D

Ako su Srbi iz Hrvatske nestali šta onda reći za hrvatsku manjinu u Srbiji i Srpskoj?
Znaš li da se godišnje rodi više Srba u Borovu selu nego Hrvata u celoj Republici Srpskoj? :001_smile

A što se tiče toga ko je imao koliki fertilitet i veći prirodni priraštaj, odgovora ima i na ovoj temi:

Jagnjeca brigada je napisao/la:

1930-1933 priraštaj po banovinama u promilima

Beograd 7.20
Dravska 11.00
Dunavska 9.83
Savska 11.93
Zetska 16.58
Moravska 16.92
Primorska 16.11
Drinska 20.05
Vardarska 17.25
Vrbaska 21.60


Većinski srpska Vrbaska banovina (Bosanska Krajina) je imala najveći prirodni priraštaj u kraljevini Jugoslaviji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 13 tra 2017, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Bunjevačka Bačka :laugh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Bugarska nije bila dio Jugoslavije?
PostPostano: 13 tra 2017, 20:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21630
Je, to ste uvezli šipce s Kosova ili ? :D
Potomak si gubitnika u svakom slučaju.
Onih koji su izgubili i Kosovo i Knin :D
Što objašnjava i tvoj mazohizam tu.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 116 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 63 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO