HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 07:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 07 svi 2012, 21:48 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Pitanje prvenstveno za srpske forumase. Kako gledate na njega?Heroj?Mafijas? Posto imamo nekoliko usera iz rs-a tu, poznato je da je bilo podosta sukoba izmedju njegovih ljudi, i lokalnin srbima, tocnije receno oficirima, vojskon itd. Poznato je i da su njegovi ljudi ubijali pridosle srbe u vojvodinu od batina, ponizavajuci ih, a na kraju im uzeli ono vridno sto su imali. Ono, mene cudu srbi koji toga slave kao heroja ili nacionalistu, od udbasa do cetnika?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 07 svi 2012, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Mafijaš i udbaš, što se u nekom trenutku ispostavilo kao identična stvar. Istina, njegova vrednost kod obavljanja prljavih poslova '80ih i '90ih se ne može osporiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 07 svi 2012, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012, 21:41
Postovi: 366
Lokacija: Smederevo
Voleli ga Srbi više nego Đinđića, jest da je teško sastavljao rečenicu al umeo da se bije, pogotovu kad je imao zaleđinu jaku.

_________________
Ja sam kršćanin i time se dičim, tko me zbog tog mrzi kadionicom ga spičim


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 08 svi 2012, 17:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Kako danas gledaju na njega Zaviša?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 08 svi 2012, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Bio je sitni kriminalac i to jos u svojim tinejdzerskim godinama. Dok je bio nesto stariji pobjegao je u inostranstvo pa tamo pljackao, navodno je i radio prljave poslove za UDBU. Tokom 90-ih je nastavio sa kriminalnim aktivnostma, ovaj put uz pomoc nesrece zvane rat, dakle na talasima rata, a nakon rata u Hotelu Interkontinental u Beogradu biva ubijen 2000 godine, pod jos nerazjasnjenim okolnostima. Ukratko, bio je kriminalac sa jako dugim repom. I tako je zavrsila jedna kriminalna era, a pocela neka druga. Sjasio Kurta, uzjasio Murta, tako to biva u kriminalu, kao i u svakodnevnom zivotu uopste. Sto se tice njegovog ucesca u ratu, bio je jako surov na ratistu. Ko je gledao "Turneju", shvatice. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 08 svi 2012, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
Vladimir RUS je napisao/la:
Sto se tice njegovog ucesca u ratu, bio je jako surov na ratistu. Ko je gledao "Turneju", shvatice. :zubati


Surov je blaga riječ...
Ostao je on trajno u sjećanju tu po Slavonskim selima oko Vinkovaca.

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 08 svi 2012, 20:46 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2010, 15:52
Postovi: 2769
Lokacija: Žepačko-bobovačka županija
Vladimir RUS je napisao/la:
Sto se tice njegovog ucesca u ratu, bio je jako surov na ratistu. Ko je gledao "Turneju", shvatice. :zubati


Dakle lik iz filma ne odstupa daleko od stvarnog?

_________________
Herceg-Bosno brdovita, zemljo mila plemenita, sva prkosna i od pjesme osvojit te nitko ne smije.
ivica je napisao/la:
Tuđman je za muslimane učinio više i od alije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 09 svi 2012, 08:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Mislim da ga 90% Srba smatra herojem kao i ostale zlocince slicnog kova (razne mauzere, Dragane, Veljke..)

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 09 svi 2012, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Vladimir RUS je napisao/la:
Bio je sitni kriminalac i to jos u svojim tinejdzerskim godinama. Dok je bio nesto stariji pobjegao je u inostranstvo pa tamo pljackao, navodno je i radio prljave poslove za UDBU. Tokom 90-ih je nastavio sa kriminalnim aktivnostma, ovaj put uz pomoc nesrece zvane rat, dakle na talasima rata, a nakon rata u Hotelu Interkontinental u Beogradu biva ubijen 2000 godine, pod jos nerazjasnjenim okolnostima. Ukratko, bio je kriminalac sa jako dugim repom. I tako je zavrsila jedna kriminalna era, a pocela neka druga. Sjasio Kurta, uzjasio Murta, tako to biva u kriminalu, kao i u svakodnevnom zivotu uopste. Sto se tice njegovog ucesca u ratu, bio je jako surov na ratistu. Ko je gledao "Turneju", shvatice. :zubati


Nisam gledao doticni film il na sto vec ciljas al ne kuzim Vlado kaj je tu smijesno kad je taj cigan Arkan u pitanju?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 09 svi 2012, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ


poslušajte od 2:00 =))

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 09 svi 2012, 10:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Gledo sam taj video. Najgluplji čovjek kojeg sam ikad vidio. IQ sobne temperature.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 09 svi 2012, 10:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Zanimljivo za njega jest da je odrastao u Zagrebu te da je imao 9-ero djece sa 5 žena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 09 svi 2012, 11:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
dudu je napisao/la:


poslušajte od 2:00 =))



Zarobljeno oružje hrvatske proizvodnje??!

slika

=))

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 09 svi 2012, 11:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012, 21:41
Postovi: 366
Lokacija: Smederevo
Ibar je napisao/la:
Kako danas gledaju na njega Zaviša?


Srbi imaju kratko pamćenje i verovatno ga se niko više ne bi ni sećao da nije Cece.

Mnogo je srpskih majki zakukalo zbog njega i otuda to potiskivanje.

Inače je bio institucija jedne sulude političke garniture i politike koju je na žalost svojim glasovima podržavala većina srbije.

_________________
Ja sam kršćanin i time se dičim, tko me zbog tog mrzi kadionicom ga spičim


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 11 svi 2012, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 sij 2010, 15:05
Postovi: 631
Lokacija: Beograd, Srbija
Tulkas je napisao/la:
Mislim da ga 90% Srba smatra herojem kao i ostale zlocince slicnog kova (razne mauzere, Dragane, Veljke..)

Tako ti je to na ovim prostorima. Heroj jedne strane je zločinac za drugu stranu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 12 svi 2012, 00:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012, 21:41
Postovi: 366
Lokacija: Smederevo
Alex je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Mislim da ga 90% Srba smatra herojem kao i ostale zlocince slicnog kova (razne mauzere, Dragane, Veljke..)

Tako ti je to na ovim prostorima. Heroj jedne strane je zločinac za drugu stranu.


Da, ali postoje i neke univerzalne moralne norme, lopov je lopov i kod katolika i muslimana i pravoslavaca, kurva je kurva, izdajnik izdajnik, ljigavac je ljigavac i da ne navodim primere, Arkan je, kao što rekoh bio institucija jednog sumanutog društva.

Ne organ u okviru institucije, nego sama institucija, onda je jasno koliko je to društvo bilo zastranilo.

Zato sad u Hagu imate Pavkovića i Lazarevića, časne oficire, a optužnica suluda, da su se udružili da potamane Albance a onda je NATO morao da preventivno interveniše da to spreči i oni su krivi jer NATO iako je preventivno delovao nije uspeo u svojim namerama.

Taj isti Hag nije ni tražio Arkana.

_________________
Ja sam kršćanin i time se dičim, tko me zbog tog mrzi kadionicom ga spičim


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 12 svi 2012, 08:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Koliko pojedini Srbi sa foruma lupaju postova na raznim temama.. Ovdje ni slova (cas izuzetcima).. Toliko o tome
Alex.. daj molim te neki primjer.. Koga bi ti to poredio sa Arkanom.. Ko te je klao po Srbiji

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 12 svi 2012, 08:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Zaviša je u pravu. Problem je što Srbi ( u većini) simpatiziraju i obožavaju ratne zločince i koljače ( Mladić, Arkan, kapetan Dragan.. ) . Hrvati pak isto (samo u manjini) simpatiziraju zločinačke duše (Pavelić, Maks Luburić .. )


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 12 svi 2012, 08:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Zaviša je napisao/la:
Alex je napisao/la:
Tako ti je to na ovim prostorima. Heroj jedne strane je zločinac za drugu stranu.


Da, ali postoje i neke univerzalne moralne norme, lopov je lopov i kod katolika i muslimana i pravoslavaca, kurva je kurva, izdajnik izdajnik, ljigavac je ljigavac i da ne navodim primere, Arkan je, kao što rekoh bio institucija jednog sumanutog društva.

Ne organ u okviru institucije, nego sama institucija, onda je jasno koliko je to društvo bilo zastranilo.

Zato sad u Hagu imate Pavkovića i Lazarevića, časne oficire, a optužnica suluda, da su se udružili da potamane Albance a onda je NATO morao da preventivno interveniše da to spreči i oni su krivi jer NATO iako je preventivno delovao nije uspeo u svojim namerama.

Taj isti Hag nije ni tražio Arkana.


A što se Kosova tiče. Pa tu se slažem da su neke druge face trebale odgovarat al činjenica je da ste organizirali i umalo uspjeli pobit/protjerat milijun i pol Albanaca s Kosova. Netko za to mora odgovarati ako ne ta dvojca tko?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 12 svi 2012, 11:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Ma odma' 2 miliona... Još su ih klali tupim predmetima. :zubati

Ajde Pavkovića još i nekako, ali Lazarevića stavljati u taj koš je tragikomično.

A sad o Arkanu:

Mislim da je on dosta profitirao na nesposobnosti i metiljavosti JNA. Verujem da je ljudima to izgledalo privlačno. Sposobna jedinica, srpske zastave, himna, poziranje pred kamerama, idu tamo gde armija neće itd. I Arkan je sve to i više nego dobro naplatio i politički, a posebno finansijski. Međutim, pojavile se neke nove face, Arkan je ušao u sukob sa VRS koju nije bilo lako kontrolisati kao pogubljene Krajišnike... Sve u svemu, završio je kako je i zaslužio.

Uvek se setim onih snimaka sa svadbe. Kriminalac-udbaš-ratni komandant-ratni profiter, nakaradno obučen prvo u crnogorsku narodnu nošnju, pa u kopiju jedne časne srpske uniforme, sa ogromnom krstačom od zlata oko vrata, vodi za ruku najpopularniju pevaljku. A oko njih naoružanja za započeti omanji rat. :rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 12 svi 2012, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Onda objasni Jagnje otkud tolki Kosovski Albanci u Alb i Mak 99.-e. Sta su isli na kampiranje :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 12 svi 2012, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Kampovanje, nego šta. :zubati

Ok, malo je morbidno zbijati šalu sa tim.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 12 svi 2012, 12:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Pa mislim ja upalio tad tv vidim šatora puno reko ekskurzija :D samo ono ne kuzim sto ih je tako puno bilo :D

E vidiš da nije smiješno. Preko milijun ljudi Jagnje. Mogli ste Makedoniju poslat u provaliju za sva vremena.. I zapalit cijeli Balkan i šire.. I onda se čudite što je NATO interveniro.. :zubati

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 12 svi 2012, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012, 21:41
Postovi: 366
Lokacija: Smederevo
Ne, prvo je počela NATO intervencija a onda su Albanci organizovano sklonjeni u Makedoniju da bi NATO mogao nesmetano da dejstvuje.
Od svega videlo se na kraju da je NATO uspeo da uništi samo 3 tenka i to dva neispravna. Sve vreme NATO nije mogao da razlikuje Albance od Srba i što je krajnje morbidno, mnogo je više Albanaca stradalo od NATO nego od srpske vojske.

Albanci su komotno mogli da se skolone i u Srbiju da i ona nije bila izložena bombardovanju.

Kosovo je danas gore nego Černobilska oblast, ja često idem tamo.

Mnogi ne znaju da su teroristi Maljoku Šićer, Džafer Gaši, Demuš Gacaferi, Dema Maljoku, Isufi Agron, Anton Čuni, Aliju Rabit i Beriše Rustem, koji su iz zasede ubili vojnike na odsluženju vojnog roka uhapšeni i osuđeni na po 15 godina zatvora.
Oni su inače državljani Srbije, odnosno imaju matične brojeve i verovatno su mislili da ih nikad niko neće za to delo osuditi.
Oni su u rejonu košare ušli iz Albanije i iz zasede ručnim bacačima , bombama i puškama ubili pet vojnika koji su bili u pinc gaueru.
Na njihovu nesreću taj deo gde su napravili zasedu bio je pokriven kamerom i sve je snimljeno, prepoznati su i ostali Albanski teroristi koji su učestvovali u zasedi ali oni nisu dostupni vlastima u Srbiji. Sigurno da kad Euleks bude imao neki "dil" sa vlastima u Beogradu imaju šansu i oni da završe isto.

_________________
Ja sam kršćanin i time se dičim, tko me zbog tog mrzi kadionicom ga spičim


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zeljko Raznatovic Arkan
PostPostano: 12 svi 2012, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Hoćeš reć Zaviša da nije bilo protjerivanja Albanaca prije nego je NATO stigao? Pa dobro tad su ih tjerali po Kosovu možda al u svakom slucaju su bili na putu za ˝Tursku˝ tj. Albaniju i Makedoniju :D


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 132 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 80 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO