HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 11:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 19 kol 2019, 21:42 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
A i ovaj ga lupeta... Čuj to - "Zar je potrebno toliko godina nakon rata raditi film o ratu?" Pa to je izjava za ludnicu.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 19 kol 2019, 21:48 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Gledanost je dosta dobra koliko sam cuo, unatoc ovakvim kritikama.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 19 kol 2019, 21:56 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35612
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Koji idiotizam, pa najbolji ratni filmovi su nastali s vremenskim odmakom.
Jao debila, valjda se film trebao snimati 96.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 20 kol 2019, 00:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Moj dojam gotovo identičan Bobovčevom, uz razliku što gajim nešto manje optimizma prema kvaliteti serije. Već i u samom filmu ima previše filler cijena i realno film bi bio značajno bolji da je 45 minuta kraći, no da su izbačene yve te "humanizirajuće" scene, pogotovo djetinjstvo i scene sa ženskim likovima. Dijalozi su kazališni i nekako ne odgovaraju stvarnoj ratnoj situaciji, zapravo jedina iznimka tu je razgovor gotovine s onim umornim vojnikom iz 4. gardijske i monolog srpskog đeda na traktoru koji napusta Krajinu. Lik Bobetka je posebice teatralan, po meni cak i pretjerano prisutan.
Što se tiče sceni borbe, moglo je bolje, moglo je krvavije, moglo je glasnije, moglo je ne ostati nedorečeno. Posebice u dijelu s Maslenicom, zasto nije prikazan dio di najebu Vukovi s Vučjaka, posebice jer bi se time kanalizirao bijes koji je scenu ranije iskazao Gotovina nakon pogibije Slavonaca.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 20 kol 2019, 14:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bobovac je napisao/la:
A i ovaj ga lupeta... Čuj to - "Zar je potrebno toliko godina nakon rata raditi film o ratu?" Pa to je izjava za ludnicu.


A mora se malo svidjeti ljudima u regiJonu. Zarađuje od reklama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 30 sij 2020, 08:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
Žešće smeće, bruka i antipropaganda ako su mislili raditi neku propagandu, ali sumnjam da oni i znaju šta su mislili osim da se lova obrsti,... neka su se oni oparili kroz budžet, klasični postratni profiterluk, ali bar da su napravili osrednji film, ovako to je za "bunkerisanje" da nam se svijet ne ruga.

Razočarenje sve veće, bruka i preplaćeni amaterluk.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 30 sij 2020, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
General Roso se oglasio i napao vrdoljaka da je ovo sve namjerno.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 30 sij 2020, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Heero je napisao/la:
General Roso se oglasio i napao vrdoljaka da je ovo sve namjerno.


A što misliš,zašto im je HAVC odobrio novac iz svog fonda?

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 03 vel 2020, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Iako se ova tema uglavnom odnosi na film General, skinuo sam i pogledao seriju General (8 epizoda), pa da ostavim svoju recenziju serije. Prvo ću iznijeti primjedbe, pa ću onda dati neku opću ocjenu serije. S obzirom da je Bobovac već napisao podruži osvrt na film, krenut ću s primjedbama u kojima se slažem s njim.

- Kamera, kao što je Bobovac napisao, statična i nemaštovita, nema nijednog kadra za koji bi se moglo reći da je upečatljiv i koji bi mi ostao u sjećanju za koji tjedan. To se posebno vidi u ratnim scenama i dijalozima. Za ratne scene nisam siguran bi li korištenje nekih inovativnih kadrova bilo skupo, ali na dijalozima su se bome mogli potruditi. Većina dijaloga slijedi istu šprancu – u kadru su 2 ili više osoba koje pričaju, kamera je statična i iz krupnog kadra se prebacuje na lice osobe koja u tom trenutku priča, i tako se izmjenjuju kadrovi. Zar je bio toliki problem napraviti neke dinamičnije dijaloge, recimo dijalog u kojem Gotovina i još netko hodaju niz hodnik i pričaju, a kamera ispred hoda ispred njih, pa oni krenu niz stepenice, a kamera i dalje ispred njih sve u jednom kadru. Naravno statisti oko njih svojim poslom dodaju dinamiku sceni. Ali valjda je lakše lupit 2-3 karte RH u neku sobu, hrpu papira na stol i ajmo vodit dijalog… Kamera je po meni najlošiji dio serije, jer uopće ne stvara atmosferu da se radi o nekoj dramskoj/ratnoj seriji, već stvara atmosferu neke sapunice.

- Dijalozi su, opet kao što je Bobovac naveo kazališni, i po meni uglavnom prepatetični. Svaki dijalog mora imati neke ubačene mudrosti ili pošalice tipa “zašto se magarca dovodi na vjenčanje?”… Po meni to isto ruši atmosferu serije, i daje joj ranije spomenuti karakter.

- Gluma je uz kameru najlošiji dio serije. Ako se netko pita zašto nema nijedan ozbiljan hrvatski glumac na svjetskoj razini, ova serija mu daje odgovor. Višnjić i Nadarević su korektni, ali ništa više od toga, dok su sporedni glumci (Navojec, Bitorajac, Tarik i ostali…) apsolutno dno dna. Posebno je loša gluma u predratnom dijelu – mladost i Legija Stranaca. No ono što bi izdvojio kod glume što me posebno iritiralo su dijalekti. Recimo mali Ante na sprovodu majke u Pakoštanima priča zagrebačkim naglaskom (još je falio samo kaj), zatim mladi Ante koji se sa svojim prijateljem Srećkom sprema pobjeći u Italiju isto priča nekim očitim miksom dalmatinskog i hercegovačkog (na kraju je ispalo da je taj iz Dubrovnika kad sam provjeravao), a njegov prijatelj Srećko koristi tu i tamo koju dalmatinsku riječ, a očiti zagrebački naglasak. To sranje s dijalektima i variranje od književno hrvatskog do riječi iz dijalekata mi je totalno upropastilo seriju. Kad to čujem ne mogu se koncentrirati na dijaloge, već samo razmišljam o tome. Mislim da se ljudi koji glume u Krv nije voda više potrude oko tih naglasaka, dok ove akademske glumce očito zaboli neka stvar kvalitetu izvedbe. Tko je tu kriv, oni ili Vrdoljak to je pravo pitanje.

- Montaža ili scenarij, kako god to gledate, po meni nisu dobro odrađeni. Radnja je potpuno linearna, prati ga od djetinjstva – mladosti – Legije stranaca – rata od 91. – 95. – uz par autentičnih snimki nakon oslobođenja. Po meni bi bilo bolje da serija kreće od trenutka kada se on vraća u Hrvatsku i priključuje borbi. Onda se nakon toga moglo odraditi nekoliko “flashback” scena, gdje ga neki okidač, kao Proustov kolačić, vraća u djetinjstvo ili razdoblje Legije stranaca. To bi bilo bolje, posebno kad se uzme da je taj predratni dio najlošije odrađen.

- Samo da još spomenem nekoliko raznih primjedbi – specijalni efekti su uglavnom u redu, ali neki su stvarno loše odrađeni. Odabir glumaca/casting je odrađen jako loše i to je jedan od razloga za ranije manjkavosti. I još bi spomenuo onu “troll” scenu koju je senilni Vrdoljak navodno odobrio, gdje ona dvojica glumaca (jedan je Asim, čudna li čuda) prije nego što nastradaju od ubacivanja pogrešnog projektila u minobacač staju u “A je to” pozu… E to je sramota!

E sad da dam neku opću ocjenu serije. Po meni, serija nije katastrofalna kao što se spominje, odnosno može se tako gledati ako se uzmu u obzir ogromne financije i očekivanja. Želim reći da nije apsolutno smeće, već je donekle gledljiva. Makar meni više baca na neku sapunicu nego ratnu/dramsku seriju. Recimo ja bi Generala usporedio s turskim sapunicama tipa Suleman Veličanstveni, a sličnosti su razne – statična kamera, posebno kod dijaloga, dijalozi isprekidani povremenim ratnim scenama, kazališni dijalozi, loša gluma… Serija varira od uglavnom prosječne do nekih stvarno katastrofalnih scena, i tako kao neka sinusoida od prve do zadnje epizode. Zašto je serija uzeta na zub? Po meni je razlog tome što su prve dvije epizode stvarno ispod svake razine, i ja sam došao u napast da prekinem gledanje serije nakon te dvije epizode. Tu se po meni gruda zakotrljala i krenula niz padinu, pa su u kasnijim epizodama neke greške/loše scene i slično, za koje bi se u drugačijim okolnostima progledalo kroz prste, bile stavljene pod mikroskop. Šteta, da je serija bolje odrađena sigurno bi bilo još filmova i serija s ovom tematikom, ali sad mislim da za to više nema šanse.

P.S. Pohvalio bih onog glumca što je glumio Krstičevića, mislim da ga je jako dobro skinuo, od govora i naglaska do izraza lica. I još bi spomenuo onog nekog mladog lika što sam vidio da vodi neke emisije na Laudato Tv. Pretpostavljam da uopće nije glumac, ali se više potrudio da glumi svoju ulogu od ovih bardova hrvatskog glumišta…

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 06 vel 2020, 21:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Specijalni efekti CCC
Koji?
20 miliuna kn je na ovo utroseno pa pogledaj samo ovaj uradak od nula kn!


Ovo danas mozete na PC slozit.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 07 vel 2020, 10:41 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2013, 21:35
Postovi: 1362
Lokacija: u prolazu
Film sam pogledao, dojam je povoljan, iako Antun Vrdoljak može i bolje.

Seriju nisam gledao, razlog je nedostatak vremena, inače bih.

_________________
When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace - Jimi Hendrix


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 07 vel 2020, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vrdoljak je prestar za takve film spektakle. Previše godina ima i on taj DR ne može razumjeti. Bio je metuzalem i kad je svjedočio ratu (61).
Jednu epizodu gledao na preskakanje i stvarno sam mislio južnoamerička sapunica u kojoj su platili Gorana Višnjića da malo podebljaju sapunicu. Trebalo mi dugo da skužim da je to nešto o Gotovini.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 10 vel 2020, 17:26 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2019, 21:09
Postovi: 59
Veceras gruga epizoda "nestalih".G
Da vidimo oce li ustati motku,prva je gledljiva


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 10 vel 2020, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
a iza toga naš lijepi predsjednik ;)

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 10 vel 2020, 18:30 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2019, 21:09
Postovi: 59
Srverinin je najbolji priznati se mora


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 19 svi 2020, 10:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Nemam zamjerki na seriju General kao pricu. Moglo bi se zamjeriti na neke detalje scenografije, no u skladu sa budžetom i to je zanemarivo.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 19 svi 2020, 10:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
I uz najbolju volju i višestruke pokušaje nisam uspio odgledati niti jednu epizodu do kraja, a da me nečim ne razočaraju toliko da se prešaltam na nešto drugo, i tako opet, i opet,... pa sam na kraju razočaran odustao.
Ne da mi se niti nabrajati sve zamjerke. Ne znam, morebit je do mene i prevelikih očekivanja ali da će mi sve to ličiti na prosječnu sapunicu to ni sanjao nisam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 19 svi 2020, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Zato sam ja seriju tek sada pogledao, nakon sto sam zaboravio sve recenzije. Gledanju sam pristupio kao slobodnom filmskom ostvarenju, a ne kao igrano-dokumentarom.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 27 pro 2020, 01:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
bumbar92 je napisao/la:
Žešće smeće, bruka i antipropaganda ako su mislili raditi neku propagandu, ali sumnjam da oni i znaju šta su mislili osim da se lova obrsti,... neka su se oni oparili kroz budžet, klasični postratni profiterluk, ali bar da su napravili osrednji film, ovako to je za "bunkerisanje" da nam se svijet ne ruga.

Razočarenje sve veće, bruka i preplaćeni amaterluk.


Potpisujem.

Kupio sam doduše 3 karte (da pridonesem popularnosti) ali sam imao živaca pogledati samo jednom. Amaterizam. Vrdoljak nije snimio ozbiljan film 30 godina. I ona Duga, mračna noć je mogla proći prije 15 godina iako je i ona bila zastarijela ali ajde, onda je to još moglo proći.

Danas, kamera kao da su 70te, očajna muzika, patetika, loša gluma, transfer blama u određenim situacijama. Ja sam se jednom preznojio u stolcu u kinu koliko mi je bilo neugodno.

S takvom glumačkom postavom napraviti tako loš film...užas...praktički sve najbolje hrvatske glumce je imao, a izgledaju kao amateri.

Simpatičan starac koji je u najboljoj namjeri htio pomoći i snimiti nešto što će pomoći ali je napravio užas od filma.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 27 pro 2020, 09:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Meni sasvim OK serija, odgledao sam sve epizode. Vi ocito ocekujete hollywoodske blockbustere, akcije , vfx,.. i netflix sranja

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 24 vel 2021, 21:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
eto mi ocekujemo blockbustere a serija nestali nam je dobra

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 28 vel 2021, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
O Ovčari treba snimiti film
Ne bih se vraćao na drugi svjetski i snimao
O pokoljima raznih četničkih postrojbi. Nema
potrebe jer ima friških

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 28 vel 2021, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Tulkas je napisao/la:
O Ovčari treba snimiti film
Ne bih se vraćao na drugi svjetski i snimao
O pokoljima raznih četničkih postrojbi. Nema
potrebe jer ima friških

Upravo tako, nismo ni domovinski rat pošetno odradili.

Treba još jedan vojnički film o Oluji a ne sapunica ova. Treba film o Vukovaru specifično i film o 1991. općenito Agresija na Hrvatsku. I film o Franji i nastanku moderne Hrvatske.

Ma tema ima barem 10, ali naši debili iz Havca imaju pametnijeg posla pa financiraju dvorove na Uni i Diane Budisavljevic...

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 28 vel 2021, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Tulkas je napisao/la:
O Ovčari treba snimiti film
Ne bih se vraćao na drugi svjetski i snimao
O pokoljima raznih četničkih postrojbi. Nema
potrebe jer ima friških

Nemojte bogati bit bošnje kao onaj suljaga.
Treba film o ratu sa turcima.Bitka za sisak bi pasala i da film zavrsava sa pobjedom i jos se objasni gledatelju kako je od tad rat isao u korist europe i zapada!
Onda bi mogli i jedan spijunsko diplomatski sa radnjom u dubrovniku.
Pa onda piratski sa omiskim gusarima,uskocima i slicno.
Pa onda o mazuranicu kako razvali madjare a kao intro u filmu ce bit njegov caca koji zaustavlja napoleona na onom mostu sa samo 300 ljudi i još ga zamalo ubija.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Antun Vrdoljak: Snimat ću film o Anti Gotovini!
PostPostano: 28 vel 2021, 22:16 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Heero je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
O Ovčari treba snimiti film
Ne bih se vraćao na drugi svjetski i snimao
O pokoljima raznih četničkih postrojbi. Nema
potrebe jer ima friških

Nemojte bogati bit bošnje kao onaj suljaga.
Treba film o ratu sa turcima.Bitka za sisak bi pasala i da film zavrsava sa pobjedom i jos se objasni gledatelju kako je od tad rat isao u korist europe i zapada!
Onda bi mogli i jedan spijunsko diplomatski sa radnjom u dubrovniku.
Pa onda piratski sa omiskim gusarima,uskocima i slicno.
Pa onda o mazuranicu kako razvali madjare a kao intro u filmu ce bit njegov caca koji zaustavlja napoleona na onom mostu sa samo 300 ljudi i još ga zamalo ubija.

Doba Uskoka se snima, vrhunski serijal je to


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO