HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 01:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 06 svi 2009, 03:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 19:55
Postovi: 174
Lokacija: Herceg Bosna
Maratonci trče počasni krug i Ko to tamo peva su bez premca u bivšoj jugoslavenskoj kinematografiji. Ja ih i dan danas bar jednom mjesečno pogledam. Inače tko želi ovdje ima ex-yu filmova za pogledati......... :D :D

http://www.zbrka.com/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 06 svi 2009, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Varljivo leto '68 je čudo film :mrgreen:

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 06 svi 2009, 15:18 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
Zrinski je napisao/la:
Maratonci trče počasni krug i Ko to tamo peva su bez premca u bivšoj jugoslavenskoj kinematografiji. Ja ih i dan danas bar jednom mjesečno pogledam. Inače tko želi ovdje ima ex-yu filmova za pogledati......... :D :D

http://www.zbrka.com/


fina stranica


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 06 svi 2009, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
"Maratonci" su za mene vrh..
Moram spomenuti i "Mi nismo andjeli" prvi dio, "Kako je propao rock'n roll", "Balkanski spijun" , "Ko to tamo.."

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 07 svi 2009, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Zrinski je napisao/la:
Maratonci trče počasni krug i Ko to tamo peva su bez premca u bivšoj jugoslavenskoj kinematografiji. Ja ih i dan danas bar jednom mjesečno pogledam. Inače tko želi ovdje ima ex-yu filmova za pogledati......... :D :D

http://www.zbrka.com/


Dijelim tvoje mišljenje. :mrgreen:


I ja sam Ko to tamo peva, pogledao barem 60-70 puta, a Maratonce isto dvadesetak puta. Dijaloge iz Ko to tamo peva znam skoro napamet. Pogotovo iz prve polovice filma. Negdje sam čuo da je cijeli film snimljen samo za dan dva.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 07 svi 2009, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
tiha voda je napisao/la:
Da, odlican film su ta Lepa sela, ako gledas bez ideoloskih premisa.

Dragojevic se tu, sto se tice ideologije, ipak osvrnuo na one unutarsrpske rasprave i probleme, imas jednog JNA oficircinu, jednog narkomana, par zadrtih cetnika usput elementarno nepismenih, jednog shanera i kao glavnog glumca izgubljenog srpskog seljaka koji ne zna di udara i di treba udarati u toj gunguli. Mislim da je to i prilicno dobar posao, ako gledamo da je to srpski film, Dragojevic je prilicno precizno opisao neshvatljivu situaciju u kojoj je komunjara Milosevic igrao na velikosrpsku kartu.. kao onomad kad Seselj cetnicima u Benkovcu nije mogao objasniti da zasto petokraka na sljemovima, jos uvijek.

.


Ali kako oni to junački opišu, kroz zajebanciju proture svoje gledanje i svoj stav, majstorski. Ima tu par dobrodušnih ali naivnih seljaka, instant četnik koji je još najduhovitiji, pa jedan krimos koji se samo zeza, urbani narkos kojemu je svejedno, niži oficir JNA koji drži do časti i propisa, smušeni profesor koji se nije snašao u ratnom vrtlogu, nevini zaluđeni klinac, i naravno domaći momak koji je u sve to ubačen stihijom. Muslimani su ti koji kolju i siluju i naravno mora se pridonijeti žrtva srpskom erosu, tu je i strankinja koja se prvo užasava pa prije nego padne od metka, padne od neodoljivog srpskog barbarogenijskog šarma. Nenadjebivo. Kad se pitate odakle Srbima dar za mitologiju i tjeranje vode na svoj mlin eto vam odgovora.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 08 svi 2009, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
tiha voda je napisao/la:
Ovaj novi film Turneja, slazem sa inkvizitorom, bas tako sam i ja vidio "podjelu uloga". Srbi frajeri, muslimani razocarani jugonostalgicari, Hrvati kukavice i peshovani.


A zar nitko ne primjećuje scenu kada onaj Srbin Ljubić propovjeda kako su Srbi nebeski narod i slična sranja, a kada ga se dočepaju muđahedini odmah viče "mili moji". :D

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 08 svi 2009, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
O da Hrvate u tom filmu pokazase kao neke kukavice i nesposobnjakovice. Ali, za razumjeti je, boli ih poraz duboko pa hajmo na ovaj nacin da im "napakostimo" :D ... Malo su se zajebali..
Najrealnija je scena kad se oni domaci Srbi posvadjese s onim "arkanovcima" ... Toga je bilo koliko hocete

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 08 svi 2009, 12:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 11:13
Postovi: 567
Lokacija: Hrvatska; Osijek, Zadar
Tulkas je napisao/la:
Najrealnija je scena kad se oni domaci Srbi posvadjese s onim "arkanovcima" ... Toga je bilo koliko hocete


Pred onim hotelom, kada se onaj lokalni četnik posvađao sa dobrovoljcem iz Beograda i izderao se na njega nešto u smislu "Tri godine sediš tamo a sada dolaziš da nas učiš borbi". Dobra scena, mada ne vjerujem baš da su se toliko svađali oko toga da li zaklati nekog Hrvata ili ne.

_________________
VIVE LA LIBERTE!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 08 svi 2009, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
TomislavM je napisao/la:
Pred onim hotelom, kada se onaj lokalni četnik posvađao sa dobrovoljcem iz Beograda i izderao se na njega nešto u smislu "Tri godine sediš tamo a sada dolaziš da nas učiš borbi". Dobra scena, mada ne vjerujem baš da su se toliko svađali oko toga da li zaklati nekog Hrvata ili ne.


Sigurno da nisu, ali ta scena zaista pokazuje odnose izmedju domacih koji nisu dozvoljavali da im neki sa strane sole pamet..
koliko god glupo zvucalo Srbi iz RS, vojnici prije svega, nisu obozavali nit Arkana nit njegove majmune

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 20 svi 2009, 18:02 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
jbg , meni je svaki film u kojem je Čkalja zakon :D :-utege


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 20 svi 2009, 20:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5909
Budimo realni- sva je ex-Yu kinematografija slabotinja. Srbi su nešto pokušavali s Makavejevim, pa onda s praškom školom (češki humor na balkanski način), no to sve ostaje dosta provincijalno i slabo.

Po meni, istinski velika kinematogragija nastala u području komunističkih zemalja jedna je i jedina- poljska. Pogledavši filmove Zanussija, Wajde, Kieslowskog, Forda, Hollandove, ... većina mi i talijanske i francuske (autentično francuske) kinematografije izgleda nekako drugorazredno- i estetski, i moralno, i spiritualno, i socijalno.

O ostalim ex-komunistima (sovjetska, češka, jugoslavenska, mađarska,..) da i ne govorimo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 02 lip 2009, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
Hroboatos je napisao/la:
Budimo realni- sva je ex-Yu kinematografija slabotinja. Srbi su nešto pokušavali s Makavejevim, pa onda s praškom školom (češki humor na balkanski način), no to sve ostaje dosta provincijalno i slabo.

Po meni, istinski velika kinematogragija nastala u području komunističkih zemalja jedna je i jedina- poljska. Pogledavši filmove Zanussija, Wajde, Kieslowskog, Forda, Hollandove, ... većina mi i talijanske i francuske (autentično francuske) kinematografije izgleda nekako drugorazredno- i estetski, i moralno, i spiritualno, i socijalno.

O ostalim ex-komunistima (sovjetska, češka, jugoslavenska, mađarska,..) da i ne govorimo.


Budimo realni..da si nerealan..
Srpski filmovi i serije su vrh!
Evo ne znam kojim redom da krenem..kako da razdvojim koji sta mi je od cega bolje...
Lepa sela lepo gore
Noz
Mi nismo andjeli I,II
Strsljen
Bulevar Revolucije
Profesionalac
Tito i ja
Munje
Rane
Lavirint
Klopka
Pa da pomenemo Zikinu dinastiju,Sekulu,Ranjeni orao,Bolji zivot...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 02 lip 2009, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Urbana je napisao/la:
Budimo realni..da si nerealan..
Srpski filmovi i serije su vrh!
Evo ne znam kojim redom da krenem..kako da razdvojim koji sta mi je od cega bolje...
Lepa sela lepo gore
Noz
Mi nismo andjeli I,II
Strsljen
Bulevar Revolucije
Profesionalac
Tito i ja
Munje
Rane
Lavirint
Klopka
Pa da pomenemo Zikinu dinastiju,Sekulu,Ranjeni orao,Bolji zivot...


Moji favoriti su Ko to tamo peva, Maratonci... i Rane, s tima da su prva dva remek djela. Ostali više-manje. Neki su precijenjeni.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 02 lip 2009, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Urbana je napisao/la:

Budimo realni..da si nerealan..
Srpski filmovi i serije su vrh!
Evo ne znam kojim redom da krenem..kako da razdvojim koji sta mi je od cega bolje...
Lepa sela lepo gore
Noz
Mi nismo andjeli I,II
Strsljen
Bulevar Revolucije
Profesionalac
Tito i ja
Munje
Rane
Lavirint
Klopka
Pa da pomenemo Zikinu dinastiju,Sekulu,Ranjeni orao,Bolji zivot...


ja koji volim pogledati srpski film i seriju kažem da je pola od tih koje si nabrojila malo žešće sranje a pogotovo Nož..koje je to preseravanje.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 02 lip 2009, 21:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
Lider30..Jesi li odgledao sve ove filmove sto se meni odlicni?
Ako nisi ja bi ti ih rado preporucila..
Iako za moju psihu mnogo tezak,Klopka mi je u samom vrhu..

Inkvizitore..meni je Noz dobar film,super uradjen,dobri glumci..cista desetka..
A koji su ostali s ove liste da ti nevaljaju..?
Da vidim kolko znas sta valja? :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 02 lip 2009, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 18:19
Postovi: 4466
Urbana je napisao/la:
Lider30..Jesi li odgledao sve ove filmove sto se meni odlicni?
Ako nisi ja bi ti ih rado preporucila..
Iako za moju psihu mnogo tezak,Klopka mi je u samom vrhu..

Inkvizitore..meni je Noz dobar film,super uradjen,dobri glumci..cista desetka..
A koji su ostali s ove liste da ti nevaljaju..?
Da vidim kolko znas sta valja? :D


Pa nisi ti mjerilo. Ono, vama je svaki film dobar gdje se mitomanija graniči sa svemirom.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 02 lip 2009, 21:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Urbana je napisao/la:
Lider30..Jesi li odgledao sve ove filmove sto se meni odlicni?
Ako nisi ja bi ti ih rado preporucila..
Iako za moju psihu mnogo tezak,Klopka mi je u samom vrhu..



Moram priznati da nisam. Neke sam pogledao, ali nisu me se tako dojmili. Ova tri nabrojana su mi ostala vrh.

Recimo svi su hvalili Lepa Sela..., meni osobno nije ništa extra bio.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 02 lip 2009, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
Inkvizitor je napisao/la:
Urbana je napisao/la:
Lider30..Jesi li odgledao sve ove filmove sto se meni odlicni?
Ako nisi ja bi ti ih rado preporucila..
Iako za moju psihu mnogo tezak,Klopka mi je u samom vrhu..

Inkvizitore..meni je Noz dobar film,super uradjen,dobri glumci..cista desetka..
A koji su ostali s ove liste da ti nevaljaju..?
Da vidim kolko znas sta valja? :D


Pa nisi ti mjerilo. Ono, vama je svaki film dobar gdje se mitomanija graniči sa svemirom.


Naravno da jesam... :D
Nema ovde VAMA....Meni je dobar svaki film koji je dobar..
Da i vi imate ijedan..pohvalila bih vas...casna pionirska..
Za vas se crvenim onih serija..sapunica..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 02 lip 2009, 21:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5909
Na stranu naboji ove ili one vrste, znalci filmske kulture
znaju, jednostavno znaju-a znaju to i obrazložiti- da su velika
djela filmovi Andreja Tarkovskoga, Krysztofa Kieslowskoga,
Andrzeja Wajde, Krzysztofa Zanussija,..
To su Andrej Rubljov, Majka Ivana Anđeoska,
Dekalog (serija), Ivanovo djetinjstvo, Bez izlaza (No end),..


Dok su Gori moja gospođice, Selo moje malo, Strogo kontrolirani vlakovi,..
gledljive stvarčice, no to nije jednostavno isti red kreacije.
Srpski su češki ali pobalkančeni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 02 lip 2009, 22:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5909
lider30 je napisao/la:
Urbana je napisao/la:
Lider30..Jesi li odgledao sve ove filmove sto se meni odlicni?
Ako nisi ja bi ti ih rado preporucila..
Iako za moju psihu mnogo tezak,Klopka mi je u samom vrhu..



Moram priznati da nisam. Neke sam pogledao, ali nisu me se tako dojmili. Ova tri nabrojana su mi ostala vrh.

Recimo svi su hvalili Lepa Sela..., meni osobno nije ništa extra bio.


Ima ironičnih zapamtljivih scena- vozi Miško,
niko me sme da genocidiše, Turčin švedski šofer,
Bata nosi Brozovu sliku,...
Plus dvije tri stvari,no to nije drama, a kamoli ratna drama.
Nije veliki ambiciozni ratni film s ueber pretenzijama kao
Tanka crvena nit, a nije ni ratna drama intenzivnija no
ograničenija kao Das Boot.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 03 lip 2009, 09:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Srpska kinematografija ima veliki broj sjajnih imena, a među moje favorite spadaju sledeća:
1. Goran Marković: Specijalno vaspitanje, Nacionalna klasa, Variola vera, Majstori, majstori; Sabirni centar; Tito i ja; Urnebesna tragedija; Kordon; Turneja.
2. Živko Nikolić: Ljepota poroka, Čudo neviđeno, Beštije, Smrt gospodina Goluže, Iskušavanje đavola :-top; U ime naroda.
3. Dušan Kovačević: Maratonci trče počasni krug; Ko to tamo peva; Profesionalac...

Tradicija dobrih filmova počinje sa crnotalasnim autorima: Dušan Makavejev, Živojin Pavlović; Želimir Žilnik...

Kusta je kontraverzan tip, ali ipak uspešan: Sjećaš li se Doli Bel; Otac na službenom putu; Dom za vješanje. "Podzemlje" se mnogima ne dopada zbog tendencioznosti, a ipak je osvojio Zlatnu palmu u Kanu. Tu su još neka zanimljiva manje značajna ostvarenja: Crna mačka beli mačor; Jagoda u supermarketu; Život je čudo...

Filmovi Srđana Dragojevića su dobra zabava. :-top

I na kraju jedan koji posebno volim: Dečko koji obećava. Scenarista je sarajevski pro-fašista Nebojša Pajkić.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 05 lip 2009, 05:15 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:26
Postovi: 449
Srpski film je u principu bolji (ili zabavniji, kako se uzme) od hrvatskog, ali izjave tipa "srpski film je genijalan, jedan Zika Pavlovic, jedna her Shika, pa to je humor bre, a hrvatski film je cisto sranje" mogu doci samo od povrsnog poznavatelja filma koji je usput nacionalno subjektivan.
Zasto spominjem Ziku, pa zato sto je ono vrhunac zdravoseljackog humora, a citave generacije bacaju majmuna na her Shiku i njegove "duhovite" dosjetke tipa "prijo, sad cu vam ga umetnem, ovaj, popravim" :roll:

Tako i bosanci drkaju na svoju filmsku industriju, mislim bosnjaci, a od svih tih famoznih posljeratnih filmova tek Grbavica ima neku konkretnu umjetnicku vrijednost (na stranu ideologija, film je dobro uradjen) Sve ostalo su teska sranja, posebno Tanovicev oskarovac... taj lik je opcenito malo jaca reziserska prevara. Koliko filmova je "veliki reziser" nakon dobijanja politickog Oskara snimio? jedan? od tih jedan, koliko ih je vrijednih spomena? nijedan.

Da se vratim na srpski film, po meni, srpski film je lagano umro odlaskom stare garde glumaca (kao nekom simbolikom, upravo odlazi i zadnji maratonac, mada se nadam da ipak nece). Ok ja kuzim da je nekome duhovito vjecito izdrkavanje Srdjana Todorovica, ili Kusturicini leteci cigani, automobili, guske, kuce, vrhunac filmske umjetnosti, ali to ipak nije do kvalitete filma vec do nekvalitete i neznanja "kriticara". Da ne govorim o ostalim predstavnicima srpskog novog vala, za njih je i Bresan Spilberg.

Hrvatska kinematografija je otisla u qrac, manje vise poznato.

Od svih nabrojanih kinematografija, nadje se tu i tamo neko djelo vrijedno gledanja. Ali u principu sve je to slabo, posebno kad usporedis sa kvalitetom recimo ceskog ili spanjolskog filma. Pa i njemackog. I da ne poredim dalje, morat cu vaditi keca (albance, mozda?) iz rukava da bi "nasu" kinematografiju sa nekim uopce mogao pozitivno usporediti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 06 lip 2009, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
aleksije radicevic je napisao/la:
... "Podzemlje" se mnogima ne dopada zbog tendencioznosti, a ipak je osvojio Zlatnu palmu u Kanu...


Dapače. Dobar film. :-top

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: EX-Yu filmovi
PostPostano: 08 lip 2009, 16:02 
Offline

Pridružen/a: 31 svi 2009, 20:11
Postovi: 622
Ukoliko niste gledali....preporučujem vam "Metastaze",novi hrvatski film....jedan od rijetkih u zadnje vrijeme,ako ne i jedini za kojeg u punom smislu riječi vrijedi.... :-top

_________________
....dosta sranja s potpisima


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO