HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 20:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3333 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 134  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 20 lis 2020, 23:07 
Offline

Pridružen/a: 30 lip 2016, 15:26
Postovi: 7774
Izlista sam ovaj topic cili jer pratim šta je BBC stavlja od početka do kraja, cura me pita što gledat pa otiđen vamo i gledan šta je on preporučio :D Šteta što ne mogu samo tražit njegove postove na ovome nego se moram mučit.

Spinning man, Invitation i Silence su mi brutalni filmovi a nisam nikad čuo za njih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 21 lis 2020, 08:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
ZGabriel je napisao/la:
DrMag je napisao/la:
Trazim film:

Radnja se desava u nekom americkom velegradu, mislim NYC, gdje se pojavljuje neki drevni duh iz arameijske, perzijske, zidovske kulture koji se sa osobe na osobu prenosi dodirom, sve zavrsava i nekoj sumi gdje je duh cini mi se imena "Azriel" ili tako nekako navucen u klopku kako bi bio unisten jer ce tu umrijeti zadnji opsjednuti, a u blizini nema drugih ljudi,.. ali... film je snimljen vjerojatno prije 2000 godine, jer sam ga tada prvi put gledao.


Azazel.
Azriel je Gargamelov mačak iz Štrumpfov
a =))


ja sam taj film gledala usred noći, sama, u potkrovlju kuće. :eek :scared =))
ne znam šta mi bi.


:zubati da sam se mogao sjetiti ko glumi i kako se zove zloduh, ne bi ni trazio ovdje pomoc.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 21 lis 2020, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 21 lis 2020, 22:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 vel 2010, 02:15
Postovi: 780
U petak 23.10 dolazi Borat 2

https://youtu.be/JvPTCvUnNQA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 22 lis 2020, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne vrijedi to više gledati kad gadno režu scene da bude nešto što uopće nije. To je postalo ideološko-političko agitiranje, ne satira i humor. Nekad sam ga cijenio ali slab je karakter, slomio se zbog novca i slave.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 23 lis 2020, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka

( ima na netu)
:palacgore1

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 25 lis 2020, 13:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20847
Svarog je napisao/la:

( ima na netu)
:palacgore1

auuuuu :zubati

Jedva čekam ovo pogledati, nadam se da je barem 50% smiješan kao prvi dio.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 26 lis 2020, 08:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
weasel je napisao/la:
Svarog je napisao/la:

( ima na netu)
:palacgore1

auuuuu :zubati

Jedva čekam ovo pogledati, nadam se da je barem 50% smiješan kao prvi dio.


Pogledao sam ga sinoć na

https://www.filmovi.me/borat-subsequent-moviefilm-2020


Teško stranje od filma. Ni sjena od Borata iz 2006.

Prvo, nije smiješan. Dosadan. Možda 20% humora od originala.

Drugo, čisti anti-trumpovski pamflet koji će brzo biti zaboravljen. Čitav film se sastoji od uvreda na Trumpa i njegove pristaše (kako su glupi, smrde, rasisti, krezavi... dok su svi nepristaše dobri i pametni, crnci su dobri, gayevi su dobri, ćak i Židovi nisu loši više... već samo jedino pokvareni bjelci.

Treće, film je uz sve to čak uspio prikazati Borata kao SJW, borca za prava žena, manjina, itd nasuprot zlom bijelom čovjeku. Problem je što Borat onda nije Borat. To je onda kao bezalkoholna rakija, nema smisla.

Četvrto, loš casting. Osim Borata nemamo dobrig glumaca. Kćerka u filmu mu je iritantna.

Peto, dok smo u prvom Boratu imali dojam da je 90% filma autentično, tj da su to bili snimci ljudi koji nisu znali da ih se snima za film, u ovome filmu toga nema. Sve je skriptirano, nema spontanosti, nema običnih ljudi, sve je gluma. Zapravo, ovaj film mi je pomogao shvatiti da je i u prvom filmu vjerojatno 90% scena bila vješto kadrirana i montirana gluma.

I šesto, nezaibilazni Rudy Giuliani tj scena u kojoj je on sa ženskom u hotelskoj sobi i "vadi đoku". Mislim da je očito da je to sve namješteno i montirano, izrezano, ubačen dvojnik kojemu ne vidimo lice, govor se čuje dok usne ne vidimo da se miču... itd.

Dakle po kvaliteti filma i humora to može biti najviše 3/10. Kao jeftino sredstvo političke propagande 1/10. Gledam po nekim stranicama ocjene gledatelja. Uglavnom su 10/10 (od anti-trumpista), preko 4/10 od neutralnih, pa do 2/10 od konzervativaca.
Uglavnom, ako volite Borata bolje da ga ne gledate, da vam ne uruši postojeću sliku u glavi.



PS Zapravo ima jedna stvar koja mi se svidjela u filmu - kako se prikazuje pandemija Korone. To je prvi film koji je stigao prikazati ovu pošat i to na doista jedan "boratovski" način, te dati i boratovsko pojašnjenje uzroka i podrijekla virusa.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 26 lis 2020, 09:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Nisam gledao prvi film, necu ni drugi. Dovoljno mi je bilo pogledati trajlere i zakljuciti da se radi o glupom filmskom uratku

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 26 lis 2020, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 vel 2010, 02:15
Postovi: 780
Pogledao sam Borat 2, to je samo losa kopija prvog dijela, Bobovac ga je odlicno opisao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 26 lis 2020, 17:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20847
Burruchaga je napisao/la:
Pogledao sam Borat 2, to je samo losa kopija prvog dijela, Bobovac ga je odlicno opisao.

Eh šteta, puno se očekivalo od filma...

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 26 lis 2020, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
The death of Stalin (2017)

Nisam do sad tu komediju gledao. Ali kako sam čitao onu knjigu nedavno moram reći da su fer obradili likove i povijesne situacije. Kronologiju su malčice namjerno pomaknuli jer bi film bio dosadan da je pratila stvarne događaje.
Čak su i simpatično prikazani što u stvarnom životu nisu bili.
Ne znam zašto je zabranjen u Rusiji, ako je već. To je samo komedija, ne stvaran život. I dosta fer komedija.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 27 lis 2020, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
Bobovac je napisao/la:
weasel je napisao/la:
auuuuu :zubati

Jedva čekam ovo pogledati, nadam se da je barem 50% smiješan kao prvi dio.


Pogledao sam ga sinoć na

https://www.filmovi.me/borat-subsequent-moviefilm-2020


Teško stranje od filma. Ni sjena od Borata iz 2006.

Prvo, nije smiješan. Dosadan. Možda 20% humora od originala.

Drugo, čisti anti-trumpovski pamflet koji će brzo biti zaboravljen. Čitav film se sastoji od uvreda na Trumpa i njegove pristaše (kako su glupi, smrde, rasisti, krezavi... dok su svi nepristaše dobri i pametni, crnci su dobri, gayevi su dobri, ćak i Židovi nisu loši više... već samo jedino pokvareni bjelci.

Treće, film je uz sve to čak uspio prikazati Borata kao SJW, borca za prava žena, manjina, itd nasuprot zlom bijelom čovjeku. Problem je što Borat onda nije Borat. To je onda kao bezalkoholna rakija, nema smisla.

Četvrto, loš casting. Osim Borata nemamo dobrig glumaca. Kćerka u filmu mu je iritantna.

Peto, dok smo u prvom Boratu imali dojam da je 90% filma autentično, tj da su to bili snimci ljudi koji nisu znali da ih se snima za film, u ovome filmu toga nema. Sve je skriptirano, nema spontanosti, nema običnih ljudi, sve je gluma. Zapravo, ovaj film mi je pomogao shvatiti da je i u prvom filmu vjerojatno 90% scena bila vješto kadrirana i montirana gluma.

I šesto, nezaibilazni Rudy Giuliani tj scena u kojoj je on sa ženskom u hotelskoj sobi i "vadi đoku". Mislim da je očito da je to sve namješteno i montirano, izrezano, ubačen dvojnik kojemu ne vidimo lice, govor se čuje dok usne ne vidimo da se miču... itd.

Dakle po kvaliteti filma i humora to može biti najviše 3/10. Kao jeftino sredstvo političke propagande 1/10. Gledam po nekim stranicama ocjene gledatelja. Uglavnom su 10/10 (od anti-trumpista), preko 4/10 od neutralnih, pa do 2/10 od konzervativaca.
Uglavnom, ako volite Borata bolje da ga ne gledate, da vam ne uruši postojeću sliku u glavi.



PS Zapravo ima jedna stvar koja mi se svidjela u filmu - kako se prikazuje pandemija Korone. To je prvi film koji je stigao prikazati ovu pošat i to na doista jedan "boratovski" način, te dati i boratovsko pojašnjenje uzroka i podrijekla virusa.


Razočarenje , mnogo je lošiji od prethodnog .
Ipak bi mu dao veću ocjenu(5/10), nasmijao me je par puta .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 27 lis 2020, 23:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
Elem... :zubati ..evo Borata u jednom drugom, mnogo boljem filmu..

slika

slika


Dva sata jako dobrog filma :palacgore1

Toliko, da zaslužuje poređenje sa klasikom ''12 gnevnih ljudi'' Sidnija Lumeta , u kojem je za razliku od ovog , porota u prvom planu.
Ne znam da li je ispunio LBGT kvote koje je Akademija odredila :zubati (u filmu nema nagovještaja da jest , što mi se takođe dopalo) ali film je pun kandidata za Oskara .
Nisam načisto ko su sve u filmu glavne uloge ,a ko sporedne ( film je tako koncipiran) ali prva mi na pamet pade uloga advokata odbrane , koja je stvarno maestralno odigrana.
I svašta nešto još.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 28 lis 2020, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dosadni su sa tim. Danas su 100 x gori nego u to vrijeme. I na domaćem terenu i u međunarodnoj politici. Hollywood glumi muda sa ispranim i ižvakanim temama na koje se Pentagon / FBI / CIA / NSA više ne ljute.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 28 lis 2020, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
sta je ovo chicago 7?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 28 lis 2020, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
BBC je napisao/la:
The death of Stalin (2017)

Nisam do sad tu komediju gledao. Ali kako sam čitao onu knjigu nedavno moram reći da su fer obradili likove i povijesne situacije. Kronologiju su malčice namjerno pomaknuli jer bi film bio dosadan da je pratila stvarne događaje.
Čak su i simpatično prikazani što u stvarnom životu nisu bili.
Ne znam zašto je zabranjen u Rusiji, ako je već. To je samo komedija, ne stvaran život. I dosta fer komedija.


Zabranjen je u Rusiji jer smatraju da su Žukova prikazali posprdno, što je meni neverovatno, pošto je lik Žukova jedini kojeg možeš da poštuješ u filmu i prikazan je genijalno, pravi badass. Za ostale ih boli ***, ali u Žukova se ne dira, Žukov im je jedan od najvećih nacionalnih heroja. Ponavljam, uopšte mi nije jasno šta im smeta u prikazu Žukova, pošto je je jedini u filmu koji je prikazan pozitivno, i to po meni izuzetno pozitivno. Inače, odličan film, jako smešan. Svaka preporuka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 29 lis 2020, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne znam jel on ili onaj drugi heroj uz njega Stalinu tanjur sa piletinom razbio od stol pred nosom.
To je bio jedan od rijetkih trenutaka kad je Stalin pomislio, "Pa dobro možda sam malčice pretjerao, kajem se". I onda je ljuto pogledao sve te u sobi da im pogledom kaže, on može vama ću glavu odrezati ako samo pomislite da sam pretjerao.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 30 lis 2020, 09:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna


Punoljetan film

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 09 stu 2020, 20:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
"Quo vadis, Aida" Najnoviji uradak Jasmile Žbanić. Zanimljiv film. Jest dijelom mulimanska propaganda ali dijelom i uzbudljiv i autentičan što mi se jako sviđa.

Par glavnih rola u filmu glume srbijanski glumci Boris Isaković i Jasna Đuričić, što ne znam kako bih okarakterizirao...

Boris Isaković glumi generala Mladića. Evo ga u prikazu one kultne scene iz Srebrenice.




_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 10 stu 2020, 01:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nije ga baš pogodio. Ni izgledom ni ponašanjem.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 13 stu 2020, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
slika
Francuski, drama/horor

Dobar.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 20 stu 2020, 11:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Unhinged (2020)

Neko se dobro sprdao sa mentalnim stanjem američkog društva.
Ali na vrlo ozbiljan način. Ima malo više scena sirovog nasilja, pa ako vam ne odgovara ne gledajte.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 20 stu 2020, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 20 stu 2020, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8165
BBC je napisao/la:
Unhinged (2020)

Neko se dobro sprdao sa mentalnim stanjem američkog društva.
Ali na vrlo ozbiljan način. Ima malo više scena sirovog nasilja, pa ako vam ne odgovara ne gledajte.



Ozbiljno bih se zamislio ako ovo drže za običan normalan film.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3333 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 134  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO