HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 03:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3333 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 134  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 23 svi 2022, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 29 lip 2022, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 kol 2021, 15:49
Postovi: 631
Bobovac je napisao/la:
Sokolić je napisao/la:
Ovaj zvuči obećavajuće. Slavonsko-seljoberska parodija na Warriorse.
https://havc.hr/hrvatski-film/katalog-h ... po-tamburi
slika



Pa i "ZG 80" je bio remake Wariorsa. Izgleda da je na Zg filmskoj akademiji Carpenter puno zastupljen.


Je li izišao ovaj film "Po tamburi" igdje, u kina ili di još more izać? Nisam do sad nikad ništa čuja o njemu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 02 srp 2022, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel


Odgledah najnovijeg "Elvisa".

Nije mi se svidio. Previše loših stvari.
Prvo, režija je loša. Drugo, glumačka postava je loša. Lik koji glumi Elvisa je dječačić a ne pravi muškarac.
Treće, previše je Elvisovog menagera Pukovnika Parkera. Da bar ima puno Elvisove glazbe, ali šipak, i nje jedva ima.
O političkoj korektnosti i wokizmu. Imamo Elvisa - borca za prava crnaca kojemu su svi najbolji prijatelji crnci i koji je sve što ga čini Elvisom naučio od njih. Dakle, poruka je - Elvis je sasvim slučajno bijele kože a po duhu crnac. Dobro, znamo da Elvis doista je ste bio pod utjecajem Rhythm&Bluesa, ali ne samo po tomu već je većim dijelom bio pod utjecajem Country-ja.

Prva polovica filma je lošija. Druga je gledljiva. Čak ima i par dobrih stvari. Recimo re-kreirali su čuveni Elvisov nastup u Vegasu 1970. godine (Suspicious Minds), vjerojatno njegov najimpresivniji nastup ikada, i njegov najpopularniji youtube clip. Ja sam taj clip gledao u prošlosti više puta i čitao komentare gledatelja, sudjelovao ponekad u raspravi, i zanimljivo je kako je redatelj koncipirao taj dio filma na način da uvede i youtube gledatelje unutra. Npr, u tom klipu je jedan legendarni bubnjar o komu se vodilo najviše rasprave ispod videa. U filmu Elvis na pozornici komentira tog bubnjara na simpatičan način kroz koji prepoznajemo raspravu na youtube. Vidimo da je redatelj ili scenarist gledao taj video puno puta, bio dio nas, i na neki način počastio gledatelje.



_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 04 srp 2022, 09:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 kol 2021, 15:49
Postovi: 631
Bobovac je napisao/la:


Odgledah najnovijeg "Elvisa".

Nije mi se svidio. Previše loših stvari.
Prvo, režija je loša. Drugo, glumačka postava je loša. Lik koji glumi Elvisa je dječačić a ne pravi muškarac.
Treće, previše je Elvisovog menagera Pukovnika Parkera. Da bar ima puno Elvisove glazbe, ali šipak, i nje jedva ima.
O političkoj korektnosti i wokizmu. Imamo Elvisa - borca za prava crnaca kojemu su svi najbolji prijatelji crnci i koji je sve što ga čini Elvisom naučio od njih. Dakle, poruka je - Elvis je sasvim slučajno bijele kože a po duhu crnac. Dobro, znamo da Elvis doista je ste bio pod utjecajem Rhythm&Bluesa, ali ne samo po tomu već je većim dijelom bio pod utjecajem Country-ja.

Prva polovica filma je lošija. Druga je gledljiva. Čak ima i par dobrih stvari. Recimo re-kreirali su čuveni Elvisov nastup u Vegasu 1970. godine (Suspicious Minds), vjerojatno njegov najimpresivniji nastup ikada, i njegov najpopularniji youtube clip. Ja sam taj clip gledao u prošlosti više puta i čitao komentare gledatelja, sudjelovao ponekad u raspravi, i zanimljivo je kako je redatelj koncipirao taj dio filma na način da uvede i youtube gledatelje unutra. Npr, u tom klipu je jedan legendarni bubnjar o komu se vodilo najviše rasprave ispod videa. U filmu Elvis na pozornici komentira tog bubnjara na simpatičan način kroz koji prepoznajemo raspravu na youtube. Vidimo da je redatelj ili scenarist gledao taj video puno puta, bio dio nas, i na neki način počastio gledatelje.




Nisam gleda, ali pada mi na pamet kako je u "Bohemian Rhapsody", Mercurya glumio mlađahni Rami Malek, isto bih rekao dječačić a ne muškarac, ali je vrhunski odradio ulogu što je prepoznala i struka, te je na koncu dobio oscara za najbolju glavnu mušku ulogu.
Ne mora dakle bit do godina, nego do kvalitete izvedbe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 23 srp 2022, 10:41 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Imali kakav dobar horor, a da nije neko glupo sranje? ili avanturisticki...

dajte preporuke


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 04 kol 2022, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Čitavu vječnost nisam pogledao Hollywood film. Gade mi se samo kad trailer vidim.
Možda krenem gledati stare filmove od prije ovog američkog ludila.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 04 kol 2022, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9397
Ima li jos neko fetiš na filmove o pljačkanju banaka?
Ima li nesto novo da je izaslo na tu temu. Ako nema da opet gkedam Point Break

_________________
Dom svoj čuva Zrinski 115


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 04 kol 2022, 20:58 
Offline

Pridružen/a: 26 pro 2021, 19:59
Postovi: 4514
Nije novo



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 04 kol 2022, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 15:33
Postovi: 9397
ShahidMaker je napisao/la:
Nije novo


Gledo 2 puta, odlican

_________________
Dom svoj čuva Zrinski 115


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 05 kol 2022, 00:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4368
BBC je napisao/la:
Čitavu vječnost nisam pogledao Hollywood film. Gade mi se samo kad trailer vidim.
Možda krenem gledati stare filmove od prije ovog američkog ludila.

Poceli su se javljat normalni filmovi.
Top gun novi ti je normalan film bez sranjologija kao i onaj terminal list.
Kritika i ljevicari mrze i jedan i drugi,rajai se svidili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 05 kol 2022, 07:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel
Eminencija je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Čitavu vječnost nisam pogledao Hollywood film. Gade mi se samo kad trailer vidim.
Možda krenem gledati stare filmove od prije ovog američkog ludila.

Poceli su se javljat normalni filmovi.
Top gun novi ti je normalan film bez sranjologija kao i onaj terminal list.
Kritika i ljevicari mrze i jedan i drugi,rajai se svidili.



Baš sam htio pitati je li tko gledao Top Gun i kakvi su dojmovi.
Čuo sam da je "normalan".

Ne znam je li to zavjera ali vidim da se uglavnom prikazuje iza 10 sati uvečer. :)

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 05 kol 2022, 08:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Normalan i od Pentagona napravljen . Ne hvala, dosta mi je tih majmuna.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 05 kol 2022, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 kol 2021, 15:49
Postovi: 631
Koliko je uopće snimljeno tih Top Gunova?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 05 kol 2022, 16:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8156
Passenger je napisao/la:
Koliko je uopće snimljeno tih Top Gunova?


Ovogodišnji je Top Gun 2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 06 kol 2022, 00:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4368
da o tome sam slusao nesta na youtubeu kao : POVRATAK PENTAGON REZIRANI FILMOVA
nije da sam strucnjak,nemogu rec da znam tocno.
@bobovac nije maestralan :)
nije schindlerova lista nego onako normalan filmic,epizodna prica, dobar film za odgledat i malo se zabavit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 08 kol 2022, 01:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 kol 2021, 15:49
Postovi: 631
i_jopet je napisao/la:
Passenger je napisao/la:
Koliko je uopće snimljeno tih Top Gunova?


Ovogodišnji je Top Gun 2


Ajde onda bi se i dalo pogledat ako ih nije izašlo previše.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 08 kol 2022, 03:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4368
imaš onaj iz osamdesetih i sad ovaj novi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 08 kol 2022, 17:41 
Offline

Pridružen/a: 05 kol 2022, 15:29
Postovi: 354
slika


miniserija od 6 epizoda ali brutalna, napravljena je savršeno


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 08 kol 2022, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 kol 2021, 15:49
Postovi: 631
Eminencija je napisao/la:
imaš onaj iz osamdesetih i sad ovaj novi.


Mislim da čak nisam nikad pogleda ni taj iz osamdesetih. Znam da je Tom Cruise u naslovnoj ulozi, vidija sam valjda više puta najave na televiziji, možda i pogleda dio filma u prolazu, ali ne mogu se sjetit da sam ga pogleda ikad kako triba. Evo prilike.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 09 kol 2022, 01:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4368
nisam ni ja stari osim u djetinjstvu a toga se nesjecam.
gledao sm parodiju pa mislim da kontam film.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 09 kol 2022, 07:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ni jedan $ nisu od mene vidjeli zadnjih godina. Daje rezultate, narod ima moć. Jedno je lažirati brojanje glasova na izborima, drugo je narodu se direktno obraćati.

Citat:
Entertainment Companies Start Dumping Woke Content As Viewership Tumbles

BY TYLER DURDEN
MONDAY, AUG 08, 2022 - 12:00 AM

They'll never admit to it openly, but getting woke makes companies broke. Hollywood has been overtly progressive for decades, but this is nothing compared to the social justice invasion since 2016. After around five years of an unprecedented leftist onslaught on the entertainment industry we are finally starting to see the rampage lose oxygen. There's a weakness within woke productions that the alternative media has been pointing out for a long time – They don't make a profit because they are designed to appease a minority of leftist zennials that don't have any money. This is the wrong crowd to rely on for cash flow.

It is fair to say that the entertainment industry was partially conned. First, there are those tantalizing ESG loans that can be easily had as long a company loudly declares their fealty to the social justice agenda. Then, of course, there is the fact that many corporate CEOs and marketing people track Twitter trends with the ignorant assumption that Twitter is actually a reflection of the real world. The woke mob on Twitter is amplified by the company itself, while most contrary voices are stifled and buried. Anyone using the Twitter echo chamber as a marketing gauge would be led to believe that leftist ideology is the prevailing ideology of the nation. It's not even close.

Some companies are finally realizing this fact and are taking action to reduce their exposure to woke content, or otherwise perish from loss of viewership. Here's the thing – Leftists could take over every platform for media distribution (they almost have), but they still can't force the public to consume woke content. Eventually, the loss of viewers and profits is going to hurt their bottom line.

Warner Media (now owned by Discovery) seems to be on the forefront of the purge of leftist content. Under chief executive David Zaslav, Discovery is aggressively dissecting Warner to understand why a company with so many iconic brands and franchises is continually failing at the box office and on streaming. Zaslav is now dumping far left content like the poison it is.

Most notably, Zaslav was behind the torching of news service CNN+ after less than a month of operation when it utterly failed to pull in subscribers. Now, he has shelved the $100 million 'Batgirl' movie, a woke travesty with woke directors which test audiences hated. He is also reportedly cutting the impending Supergirl movie, which rumors indicate was designed to replace the beloved Superman franchise with a female version played by a race swapped actress of Colombian descent (the original Supergirl is supposed to be white and blonde).

Another event that shocked leftists was Netflix taking an ax to "First Kill," a lesbian vampire series that no one asked for and apparently no one watched.

This was after Netflix canceled a host of woke programming in the past couple of months, including a show called “Anti-Racist Baby” written by well known Critical Race Theory propagandist Ibram X. Kendi, and another animated show called “Q-Force” (Queer Force).

HBO Max recently canceled their "Gordita Chronicles" after only one season; the show based on a Dominican immigrant family heavily pushed leftist narratives of victim group status and depicted America as a racist and oppressive nation. No mention of the fact that millions of non-white people try to sneak into the US every year even though it is supposedly “bigoted.”

The examples of purged woke programming go on and on. This is a smart move by the entertainment media as audiences make it clear with their dollars and their viewership that they don't want to watch leftist garbage. However, is it too little too late?

Some companies like Disney have chosen to foolishly double down on woke content (after numerous box office failures) and others like Warner have lost a lot of good will from their customers. Corporations and marketing people have long sought to entice customers by researching what audiences want. But, the new model is to simply TELL customers what to buy, and shame audiences into compliance with a product if they don't like it. Since 2016 the strategy of media has been to ATTACK customers in response to criticism rather than listening and learning. This hasn't gone over well. Today these businesses are paying the price for their trespasses against the free market.

It is unlikely that they will be able to win back audiences anytime soon, if ever.


_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 09 kol 2022, 20:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
Neki dan , poslije dužeg vremena , odlučim da pogledam neki noviji zapadnjački film , vestern The Power of the Dog .
Kontam , bem li ga , vestern , neće valjda.. :neznam
Hoće :zubati
To mi je već treći film koji u zadnje dvije godine nisam odgledao do kraja . Nezamislivo nekad .
Srećom nisam platio kartu , inače bi se pojeo od muke .


Elem evo jedan malo stariji , engleski ,duša od filma :zubati

slika

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 10 kol 2022, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4368
ovo je prekretnica BBC

u ovoj godini se desio rings of power,najskuplja serija uopce koju su pokrenili,ulupali novac nikad viđen za seriju i to bez anketa i ispitivanja fanova dali zele gledat XD

najzagrizeniji i najposveceniji fanovi,tolkien fanovi,nema jačih fganova i oni su odjebali seriju prije nego su je vidili,mrze je iz dna duše.
u isto vrijeme se desilo otkazivanje vec snimljenog filma8batgirl) znaci samo ga je ostalo editirat,potrošit nesta novaca na editing i barem izvuc i povratit nesto ulozenog novca :)
kad ono booom!! film otkazan XD
nemaju vise volje za to,nije jedini.
Takodjer se pojavila 2 jaka filma od kojih je jedan top gun i nema sranjologije u njima,normalni filmovi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 10 kol 2022, 22:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
Eminencija je napisao/la:
ovo je prekretnica BBC

u ovoj godini se desio rings of power,najskuplja serija uopce koju su pokrenili,ulupali novac nikad viđen za seriju i to bez anketa i ispitivanja fanova dali zele gledat XD

najzagrizeniji i najposveceniji fanovi,tolkien fanovi,nema jačih fganova i oni su odjebali seriju prije nego su je vidili,mrze je iz dna duše.
u isto vrijeme se desilo otkazivanje vec snimljenog filma8batgirl) znaci samo ga je ostalo editirat,potrošit nesta novaca na editing i barem izvuc i povratit nesto ulozenog novca :)
kad ono booom!! film otkazan XD
nemaju vise volje za to,nije jedini.
Takodjer se pojavila 2 jaka filma od kojih je jedan top gun i nema sranjologije u njima,normalni filmovi.


Koji je drugi ?

USA serije i filmovi će izgubiti bar pola publike ,ljudi ih još uvijek gledaju po inerciji , iščekujući da prestanu srati ( neće prestati ) .
To je prilika da isplivaju druge kinematografije ,neke je već koriste .

PS.
Zbogom ''monopolarni filme '' :zubati

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Preporuka za filmove
PostPostano: 11 kol 2022, 06:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I dokumentarci su im, jako primjetim, postali sranje zadnjih par godina nevezano jesu li woke ili ne. Što je realno materijala za 45 minuta max 60 razvuku na jedan sat i 45 minuta.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3333 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 134  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO