HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 04:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1785 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 72  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 22 svi 2021, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Najradije bih nekog zadavio kad mi u nekom videu kaže da na Zemlji postoje organizmi koji žive u nenormalno ekstremnim uvjetima.
Koju kitu, jesu ti ljudi Mormoni, tek se probudili iz hibernacije. To već i Zmaj od Šipova zna ima masu godina. Ima čovjek Internet.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 22 svi 2021, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Čekam Witcher 2.

slika

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 23 svi 2021, 05:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
S obzirom da ovdje ima dosta informatičara, moram ponoviti poziv da pregledate seriju "Silicon Valley". Jedna od zadnjih serija gdje se doslovno valjaš na podu, i gdje su dosta precizno skinuli neke tehnologije, venture capital, start-upe općenito.

Ovu scenu sam pregledao možda preko 50 puta.


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 23 svi 2021, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8165
Doduše pogledao sam samo prvu epizodu ali mi je ta prva beton.

Patrick Melrose (2018)

https://www.imdb.com/title/tt6586318/

Uopće mi nije jasno kako ovo nisam saznao prije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 06 lip 2021, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ministry of Sound je napisao/la:
Politikant je napisao/la:
Mr. Inbetween 1. sezona odlična.



Zahvaljujem što si me poslušao. Nikad ne preporučujem s tako visokom ocjenom ukoliko nisam 100% siguran da će se svima svidjeti.


Zakon serija, rekao bih 9/10. Nećete zažaliti. Jedna od zaista rijetkih gdje ti je krivo kad se približi kraju i hoćeš još (epizode traju samo pola sata). Vrlo realno oslikan svijet probisvjeta, nema glupih američkih shema sa ekstra inteligentnim ili elokventnim kriminalcima.






_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 12 lip 2021, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Ova "Beležnica profesora Miškovića" je tako dobra serija...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 13 lip 2021, 09:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 pro 2018, 12:46
Postovi: 1682
Lokacija: Zagreb, RH, EU, safe European home
Pogledao sam nedavno "Porodicu". Stvarno dobro, iako mi je prva ep bila malo underwhelming. Jako dobro "uhvaćeni" Milošević, Đinđić i Čeda s njihovom mimikom i manirama i pohvala za uvodnu pjesmu i one pjesme na kraju (u prvoj epizodi čak Hrvatica Vanna :D).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 30 srp 2021, 10:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Moram da priznam da me je serija (naravno da nisam gledao sve epizode) pošteno nasmejala nebrojeno puta, stil humora je vrlo blizak i razumljiv ovim prostorima.
Mada se na samom početku čini da se ovde pokušava afirmisati islam, za tim zapravo više nema ni potrebe. Britansko društvo je već poduže multikuluralno (u stranu šta ko mislio o tome).
Suština serije generalno predstavja neku vrstu duhovite odbrane konzervativnih pogleda u savremenom britanskom društvu.
A kako to drugačije postići, nego kroz emigrantsku muslimansku porodicu iz Pakistana. Modernu u nekom konverzacijskom i public-image smislu, ali i dalje tradicionalnu u svoja četiri zida.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 04 kol 2021, 07:59 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 17:11
Postovi: 1527
Jučer Objavljeno. Nova serija "Gospodar prstenova" u produkciji Amazona trebala bi početi sa emitiranjem u rujnu 2022.
https://mobile.twitter.com/LOTRonPrime

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 12 kol 2021, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750


Nova srpska serija "Kljun" , triler-drama uz paranormalne pojave.
Trailer ne izgleda loše , ali videćemo , jer i serija Beležnica je takođe obećavala ali se na kraju uspostavilo da je loša i to ne samo zbog jeftine produkcije već zbog loše postavljenog scenarija i režije , a mogla je biti dobra jer priča je imala zanimljivu potku.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 12 kol 2021, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Beležnica je daleko od loše. Sad, malo su zamrljali kraj ali jbg, sledi nova sezona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 12 kol 2021, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Mar-kan je napisao/la:
Evo braćo Srbi, RTS počeo sa prikazivanjem prve sezone:

https://www.rts.rs/page/tv/sr/story/255 ... 1-12-.html

Citat:
Fauda, 1-12
Ratni triler, trenutno najpopularnija televizijska serija u Izraelu, Fauda, prati rad jedinice izraelske vojske koja u tajnosti u Pojasu Gaze i na Zapadnoj obali lovi teroriste.

Fauda (arapska reč za haos) prikazuje dve strane izraelsko-palestinskog sukoba. Doron je komandant izraelske jedinice za tajne zadatke, koja operiše unutar palestinske teritorije. S druge strane, pratimo život Abu-Ahmada i njegove porodice, i razloge za njihovu rastuću mržnju prema Izraelu
.

slika


nit sam brat, nit sam Srbin, ali konačno je gledam. skinula na stari laptop i zaboravila da postoji. do neki dan.
meni je dobra, iako je dosta brutalna. uspijevam pogledati jednu epizodu dnevno i ugasiti laptop. :smajl013
inače bih se zatvorila u kuću i gledala tri dana non-stop, a to je malo previše :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 12 kol 2021, 13:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
teranova je napisao/la:
Beležnica je daleko od loše. Sad, malo su zamrljali kraj ali jbg, sledi nova sezona.


Žanrovske serije upravo zato što su žanrovske moraju imati određenu scenarističku a pogotovo vizuelnu dinamiku bez obzira na uloženi novac , a Beležnica to prosto nema i zato je loša.

Gluma je čisti prosek , dijalozi nisu ni toliko loši , čak ni specijalni efekti mi ne smetaju , ali smeta mi nedostatak te žanrovske atmosfere i dinamike , i da ponovim zato je serija bila loša.
Ali videćemo , možda druga sezona bude bolja , uz uslov da se nešto drastično promeni u pristupu bez obzira na uloženu lovu.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 12 kol 2021, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Naravno da je Beležnica niskonudzetna serija , kad Telekom , finansira sinmanje najmanje 20 serija godišnje , pa mora da se raspodeli na sve -
Pa zbog toga izgleda kao neka kartonska srija ., obično su takve srije koje se emituju svakim radim danom

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 12 kol 2021, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Daj, ne zajebavajte, konačno nešto (osim "Duga moru") što nije povezano sa mafijom i makljažom.
Noćne scene na Dunavu (Trajanov most) su nešto najbolje što je u zadnje vreme snimljeno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 12 kol 2021, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
joe enter je napisao/la:


Nova srpska serija "Kljun" , triler-drama uz paranormalne pojave.
Trailer ne izgleda loše , ali videćemo , jer i serija Beležnica je takođe obećavala ali se na kraju uspostavilo da je loša i to ne samo zbog jeftine produkcije već zbog loše postavljenog scenarija i režije , a mogla je biti dobra jer priča je imala zanimljivu potku.

Hm.. previše se ''prepisuje'' od Zapada ,to je ono što meni smeta kod srpskih serija zadnjih godina ( i u ruskoj produkciji to primjetim ) .Srećom to nije uvjek slučaj .

Ok , razumijem donekle , kad je TV i film u pitanju svi prepisuju jedni od drugih ( nije lako ni prepisati ) .
Ali mora biti mjere .
Ako u seriji nema jasnog i dubokog srpskog otiska , ako ne mirišu ili smrde na nas , onda one ne obogaćuju srpsku kulturu nego je osiromašuju .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 12 kol 2021, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Svarog je napisao/la:
joe enter je napisao/la:


Nova srpska serija "Kljun" , triler-drama uz paranormalne pojave.
Trailer ne izgleda loše , ali videćemo , jer i serija Beležnica je takođe obećavala ali se na kraju uspostavilo da je loša i to ne samo zbog jeftine produkcije već zbog loše postavljenog scenarija i režije , a mogla je biti dobra jer priča je imala zanimljivu potku.

Hm.. previše se ''prepisuje'' od Zapada ,to je ono što meni smeta kod srpskih serija zadnjih godina ( i u ruskoj produkciji to primjetim ) .Srećom to nije uvjek slučaj .

Ok , razumijem donekle , kad je TV i film u pitanju svi prepisuju jedni od drugih ( nije lako ni prepisati ) .
Ali mora biti mjere .
Ako u seriji nema jasnog i dubokog srpskog otiska , ako ne mirišu ili smrde na nas , onda one ne obogaćuju srpsku kulturu nego je osiromašuju .


U potpunosti se slažem sa tobom , a to je kako biti originalan a da ne budeš puki žanrovski kopirant svega sa zapada a opet da ne uvučeš svoj uradak u naš klišeizirani balkanski brlog socijalne patetike i jefitnog humora je jako teško u smislu da obraduješ zahtevne gledaoce kojima nije Kasandra u istom košu kao i sve ostale serije.

Vratiće se rode i Senke su ujedno i jedno i drugo , a opet su se pokazale kao dobre , znači da ima prostora i volje za dobre stvari.

Mene raduje hiper produkcija u Srbiji jer samo ona može izroditi taj 1-2% kvaliteta , a svi znamo da je u celom svetu upravo ta ista proporcija gde je većina kopirano jeftino đubre.

Ja sam se radovao seriji Beležnica i na kraju sam ostao razočaran u neku ruku , a sad se radujem Kljunu pa videćemo , a najviše očekujem od serije Crna Svadba , mada kad očekuješ previše uglavnom ostaneš razočaran.

Ali Svarože brate napaćeni , pa zar nije ovaj kvantitet što nam se dešava ono što je do jaja?? , samo neka se snima, i ja mislim da će doći do nečega dobrog i stvarno kvalitetnog kad tad jer ipak mi smo mala zemlja i malo tržište.

p.s
Državni službenik i Ubice mog oca moram reći nisu loše , drže pažnju pa makar bile i kopije zapadnih priča, ali opet imaju i dozu našeg štiha što nije za odbaciti.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 12 kol 2021, 23:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka
joe enter je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Hm.. previše se ''prepisuje'' od Zapada ,to je ono što meni smeta kod srpskih serija zadnjih godina ( i u ruskoj produkciji to primjetim ) .Srećom to nije uvjek slučaj .

Ok , razumijem donekle , kad je TV i film u pitanju svi prepisuju jedni od drugih ( nije lako ni prepisati ) .
Ali mora biti mjere .
Ako u seriji nema jasnog i dubokog srpskog otiska , ako ne mirišu ili smrde na nas , onda one ne obogaćuju srpsku kulturu nego je osiromašuju .


U potpunosti se slažem sa tobom , a to je kako biti originalan a da ne budeš puki žanrovski kopirant svega sa zapada a opet da ne uvučeš svoj uradak u naš klišeizirani balkanski brlog socijalne patetike i jefitnog humora je jako teško u smislu da obraduješ zahtevne gledaoce kojima nije Kasandra u istom košu kao i sve ostale serije.

Vratiće se rode i Senke su ujedno i jedno i drugo , a opet su se pokazale kao dobre , znači da ima prostora i volje za dobre stvari.

Mene raduje hiper produkcija u Srbiji jer samo ona može izroditi taj 1-2% kvaliteta , a svi znamo da je u celom svetu upravo ta ista proporcija gde je većina kopirano jeftino đubre.

Ja sam se radovao seriji Beležnica i na kraju sam ostao razočaran u neku ruku , a sad se radujem Kljunu pa videćemo , a najviše očekujem od serije Crna Svadba , mada kad očekuješ previše uglavnom ostaneš razočaran.

Ali Svarože brate napaćeni , pa zar nije ovaj kvantitet što nam se dešava ono što je do jaja?? , samo neka se snima, i ja mislim da će doći do nečega dobrog i stvarno kvalitetnog kad tad jer ipak mi smo mala zemlja i malo tržište.

p.s
Državni službenik i Ubice mog oca moram reći nisu loše , drže pažnju pa makar bile i kopije zapadnih priča, ali opet imaju i dozu našeg štiha što nije za odbaciti.


Da...kvantitet je mama .
Ipak , 1- 2 % dobrih ( neću reći kvalitetnih :zubati ) je malo, nismo mi bilo ko . Ozbiljno to mislim .
Mislim da je taj procenat i sad veći , ali vjerujem da ima prostora za još bolje .

PS
Što se Beležnice tiče , meni ona nije potpuni ''bofl'' .
Mislim da nije loše što je urađena .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 13 kol 2021, 18:21 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2506
Lokacija: United States Of Balkan
Za ženski dio publike, Netflix fancuska serija.

https://m.imdb.com/title/tt9170638/

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 14 kol 2021, 14:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
U klunju će zapaženu ulogu imati i ustaša Vukić , koji je glumuio u genralu Ćetnika

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 14 kol 2021, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Auu , evo konačno prvog teasera za seriju Crna Svadba:



Odličan teaser , ja imam velika očekivanja za ovu seriju , ali videćemo.

Izgleda po ovom teaseru da je serija delom inspirisana stvarnim događajem kad je onaj ludak iz sela u istočnoj Srbiji pobio one silne ljude zbog "crne magije" , a u stvari je bio psihički bolestan a porodica i suseljani ga hrabrili da ne ide kod doktora i ne pije tablete već da se leči kod vračara.

[url]https://sh.wikipedia.org/wiki/Višestruko_ubistvo_u_Jabukovcu[/url]

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 14 kol 2021, 15:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Valjda će moći da se bindzuje .
Na EON-u je već bilo bindzovanje 5 serija ,a na Tlekomu 3
Nema serije na Telekomu ,a da u njoj ne glumi Toni Mihajlovski

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 15 kol 2021, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Gaugamela93 je napisao/la:
Jučer Objavljeno. Nova serija "Gospodar prstenova" u produkciji Amazona trebala bi početi sa emitiranjem u rujnu 2022.
https://mobile.twitter.com/LOTRonPrime

Woke :)
Izgleda da ce biti crnih gay vilenjaka XD

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 15 kol 2021, 15:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
ZGabriel je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Evo braćo Srbi, RTS počeo sa prikazivanjem prve sezone:

https://www.rts.rs/page/tv/sr/story/255 ... 1-12-.html

.

slika


nit sam brat, nit sam Srbin, ali konačno je gledam. skinula na stari laptop i zaboravila da postoji. do neki dan.
meni je dobra, iako je dosta brutalna. uspijevam pogledati jednu epizodu dnevno i ugasiti laptop. :smajl013
inače bih se zatvorila u kuću i gledala tri dana non-stop, a to je malo previše :D


Evo nezavisna produkcija "the knights of the cros".
Radnja krizarski ratovi a netko je vec najavio da ce biti kao fauda samo sa vitezovima :D
Znaci ovo su proizveli fanovi,jedan youtube kanal koji se bavi pravom povjecu krizarskih ratova i neke katolicke americke udruge valjda. Sad efekti nisu neki ali radnja ce biti dobra.

trailer
https://www.youtube.com/watch?v=pvVBOlMoxZw

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TV Serije
PostPostano: 14 ruj 2021, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10158
Lokacija: Banja Luka

Sjajna serija.

PS.
22, 00 :zubati

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1785 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 72  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO