HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 23:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Da se trsi djedovina, da ili ne?
PostPostano: 10 lip 2019, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Graničar18 je napisao/la:
Kačamak je napisao/la:
Treba da se izdelite.A da bi se izdelili,prvo treba da se plati porez,pa onda deoba.Kad dobiješ svoj deo,onda napraviš sebi vikendicu kako sam rekao,dođeš,opustiš se,malo radiš tu,malo kuliraš,dobro je to.Samo nemoj da se odrekneš svog dela u korist nekog burazera ili tako neko sranje.Posle će ti se smejati iza leđa.A i ti ćeš sam sebi ličiti na budalu.
Dođeš sa detetom.Promeniš sredinu.Napraviš neki roštilj.Ljuljašku.Sitnice.Neće ti to niko dirati.Imaš svoje parče neba.Mislim.. jbg.

Ako godinama nije plaćo porez,platit će na kraju više poreza,nego što mu vrijedi đedovina.

A jbt.Ajde uzmi sad kad si uporan i sračunaj porez za kamatama za osam godina na to zemljište.Šta ti je to obična obradiva zemlja i to u pripizdini nije..lokal na rivi stan na Vračaru pričamo realno kolko je to para ajde

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da se trsi djedovina, da ili ne?
PostPostano: 10 lip 2019, 13:52 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Kačamak je napisao/la:
Porez se mora plaćati.Svi ga plaćaju.Nije to sad ko porez na Menhetnu ali se mora plaćati.Ide dug,kamata,utužba.Ne znam gde ima da se ne plaća porez.Na nekim ostrvima.Gledaj da ne platiš porez u Srbiji ili ne daj Bože Hrvatskoj,ovrše te ko ovcu.Osta bez svega dok kažeš keks.


Cisto sumnjam da, ukoliko se tu ista moralo platiti, da nije placeno. Nije moj stari jednostavno taj tip da mu tako nesto promakne. A ja se oko toga nisam nikad smarao.

Sandalj, hvala na racunici, napokon neko da objasni te "dulume". Kad god bi prije cuo nekog da prica o dulumima uvijek sam pomisljao na nekakve tulumbe pa onda tufahije i tako tim redoslijedom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da se trsi djedovina, da ili ne?
PostPostano: 10 lip 2019, 13:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Kačamak je napisao/la:
A jbt.Ajde uzmi sad kad si uporan i sračunaj porez za kamatama za osam godina na to zemljište.Šta ti je to obična obradiva zemlja i to u pripizdini nije..lokal na rivi stan na Vračaru pričamo realno kolko je to para ajde

O tome i pričam. Ako je zemlja u pripizdini,onda joj ni vrijednost nije ko lokalu na Rivi,ili stanu na Vračaru.
Na kraju će više platit porez koji godinama nije platio,nego što vrijedi zemlja.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da se trsi djedovina, da ili ne?
PostPostano: 10 lip 2019, 14:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
Kačamak je napisao/la:
A jbt.Ajde uzmi sad kad si uporan i sračunaj porez za kamatama za osam godina na to zemljište.Šta ti je to obična obradiva zemlja i to u pripizdini nije..lokal na rivi stan na Vračaru pričamo realno kolko je to para ajde

Općenito je u BiH zemlja skupa, bar usporedim da njemačke kompanije kupuju najbolje poljoprivredno zemljište u Rumuniji po cijeni od 1EUR/qm.
Čak kada pogledamo Njemačku to se poljoprivrdeno zemljište kreće u prosjeku od ca. 1,5 EUR/qm na istoku i 3,5 EUR/qm na zapadu.

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da se trsi djedovina, da ili ne?
PostPostano: 10 lip 2019, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Sandalj je napisao/la:
Općenito je u BiH zemlja skupa, bar usporedim da njemačke kompanije kupuju najbolje poljoprivredno zemljište u Rumuniji po cijeni od 1EUR/qm.
Čak kada pogledamo Njemačku to se poljoprivrdeno zemljište kreće u prosjeku od ca. 1,5 EUR/qm na istoku i 3,5 EUR/qm na zapadu.

Možda,kad musliman prodaje muslimanu zemlju u Federaciji,ili Srbin Srbinu u RS. Ali kad musliman prodaje zemlju Srbinu u RS,ili Srbin muslimanu u Federaciji tad je cijena bitno niža,ili ide u bescijenje.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da se trsi djedovina, da ili ne?
PostPostano: 10 lip 2019, 14:19 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Graničar18 je napisao/la:
Sandalj je napisao/la:
Općenito je u BiH zemlja skupa, bar usporedim da njemačke kompanije kupuju najbolje poljoprivredno zemljište u Rumuniji po cijeni od 1EUR/qm.
Čak kada pogledamo Njemačku to se poljoprivrdeno zemljište kreće u prosjeku od ca. 1,5 EUR/qm na istoku i 3,5 EUR/qm na zapadu.

Možda,kad musliman prodaje muslimanu zemlju u Federaciji,ili Srbin Srbinu u RS. Ali kad musliman prodaje zemlju Srbinu u RS,ili Srbin muslimanu u Federaciji tad je cijena bitno niža,ili ide u bescijenje.



Zasto? Ne kontam. Sad valjda niko ne mora prodavati.

Sandalj, koliko bi to onda moglo CIRKA biti vrijedno uopste? Podjimo od tih cetiri, pet fudbalskih igralista.

Sve te romanticne predstave imaju nesto. Ali kad se sabere i oduzme ja sam u zadnjih 20 godina tri puta bio gore. Mozda se u starosti naravno nesto promjeni, ne znam, ali valjda bi onda trebalo da te vuce tamo gdje si odrastao a ne tamo gdje ti je odrastao otac?? Kako vi ostali s time? Ima li iko od vas negdje neke zemlje koja bi mogla da se trsi jer ne sluzi svrsi? Naravno, ako je to par hiljada eura jebatiga, i ne isplati se zajebavati se oko papira radi toga, ali ako se tu radi o desetinama hiljada, to je vec nesto sasvim drugo.

I da, pricalo se da se na osnovu katastara iz Austrije, tadasnja monarhija, moze traziti povrat zemlje koju je oduzimala SFRJ onomad od svih koji su kao imali nekog viska. Sta je bilo od toga, je li iko ista dobio? I tu su moji spominjali neku "shumu" ali se sve svodilo na rekla kazala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da se trsi djedovina, da ili ne?
PostPostano: 10 lip 2019, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
deder je napisao/la:
Zasto? Ne kontam. Sad valjda niko ne mora prodavati.

Sandalj, koliko bi to onda moglo CIRKA biti vrijedno uopste? Podjimo od tih cetiri, pet fudbalskih igralista.

Sve te romanticne predstave imaju nesto. Ali kad se sabere i oduzme ja sam u zadnjih 20 godina tri puta bio gore. Mozda se u starosti naravno nesto promjeni, ne znam, ali valjda bi onda trebalo da te vuce tamo gdje si odrastao a ne tamo gdje ti je odrastao otac?? Kako vi ostali s time? Ima li iko od vas negdje neke zemlje koja bi mogla da se trsi jer ne sluzi svrsi? Naravno, ako je to par hiljada eura jebatiga, i ne isplati se zajebavati se oko papira radi toga, ali ako se tu radi o desetinama hiljada, to je vec nesto sasvim drugo.

I da, pricalo se da se na osnovu katastara iz Austrije, tadasnja monarhija, moze traziti povrat zemlje koju je oduzimala SFRJ onomad od svih koji su kao imali nekog viska. Sta je bilo od toga, je li iko ista dobio? I tu su moji spominjali neku "shumu" ali se sve svodilo na rekla kazala.

Ne moraš ti prodavat,ali zemlju ako ne obrađujes ona propada. Ti si na svojoj bio par puta i ne obrađujes je.Srbin kad prodaje Srbinu,ili musliman muslimanu tih problema nema,jer obrađuju zemlju dok ne prodaju.
Samim tim je i vrijednost zemlje veća,i ne samo to. Srbin zna da ti hoćeš zemlju prodat da odeš,ili kad je Srbin u Federaciji prodaje musliman zna isto. Maksimalno što možeš dobit je par hiljada evra. Ljudi za par desetina hiljada evra prodaju kuće sa okućnicom u gradu,a ti bi za zemlju u pripizdini toliko. Ništa od te priče.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da se trsi djedovina, da ili ne?
PostPostano: 10 lip 2019, 15:07 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Graničar18 je napisao/la:
deder je napisao/la:
Zasto? Ne kontam. Sad valjda niko ne mora prodavati.

Sandalj, koliko bi to onda moglo CIRKA biti vrijedno uopste? Podjimo od tih cetiri, pet fudbalskih igralista.

Sve te romanticne predstave imaju nesto. Ali kad se sabere i oduzme ja sam u zadnjih 20 godina tri puta bio gore. Mozda se u starosti naravno nesto promjeni, ne znam, ali valjda bi onda trebalo da te vuce tamo gdje si odrastao a ne tamo gdje ti je odrastao otac?? Kako vi ostali s time? Ima li iko od vas negdje neke zemlje koja bi mogla da se trsi jer ne sluzi svrsi? Naravno, ako je to par hiljada eura jebatiga, i ne isplati se zajebavati se oko papira radi toga, ali ako se tu radi o desetinama hiljada, to je vec nesto sasvim drugo.

I da, pricalo se da se na osnovu katastara iz Austrije, tadasnja monarhija, moze traziti povrat zemlje koju je oduzimala SFRJ onomad od svih koji su kao imali nekog viska. Sta je bilo od toga, je li iko ista dobio? I tu su moji spominjali neku "shumu" ali se sve svodilo na rekla kazala.

Ne moraš ti prodavat,ali zemlju ako ne obrađujes ona propada. Ti si na svojoj bio par puta i ne obrađujes je.Srbin kad prodaje Srbinu,ili musliman muslimanu tih problema nema,jer obrađuju zemlju dok ne prodaju.
Samim tim je i vrijednost zemlje veća,i ne samo to. Srbin zna da ti hoćeš zemlju prodat da odeš,ili kad je Srbin u Federaciji prodaje musliman zna isto. Maksimalno što možeš dobit je par hiljada evra. Ljudi za par desetina hiljada evra prodaju kuće sa okućnicom u gradu,a ti bi za zemlju u pripizdini toliko. Ništa od te priče.



Kontam.

Jedino sam trebao spomenuti da se ipak obradjuje jer se placa nekom rodjaku povratniku koji zivi u blizini da se brine malo o tome. Jer je uvijek fino pokoseno i sve to. Ali dobro, nece to bogzna dici vrijednost, nema vodovoda, nema struje, nije bilo ni u osamdesetim godinama, a kamoli sad kad tamo ne zivi vise ni frtalj od nekadasnjeg stanovnistva.


Ima u blizini jedna pecina u kojoj se krio jedan poznati cetnik iz Drugog Svjetskog Rata, uhvacen tek nekoliko godina nakon rata. Jedino da se u vezi toga napravi kakva turisticka atrakcija. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da se trsi djedovina, da ili ne?
PostPostano: 10 lip 2019, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
deder je napisao/la:
Imam pun q. zemlje u RS-u i ja sam zato da se sve to proda ali rodbina nece. Trebaju mi dodatni argumenti, a isto tako ne znam jos kome bi sve to mogao prodati.

Kakva su vasa iskustva s tom prodajom zemlje i sume itd.?


I sve to je kao istina, i savjet i argumente tražiš kao od ustaša i četnika? kao u velikoj si dilemi? ... =))

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da se trsi djedovina, da ili ne?
PostPostano: 10 lip 2019, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
deder je napisao/la:
Zasto? Ne kontam. Sad valjda niko ne mora prodavati.

Sandalj, koliko bi to onda moglo CIRKA biti vrijedno uopste? Podjimo od tih cetiri, pet fudbalskih igralista.

Ti bi prvo trebao da utvrdiš šta je uopće tvoje tj. ako ti je roditelj prekokoga nasljeđuješ živ zemlja još i nije tvoja.
Pošto je po Tvojim izjavama zemlja nikada nije podjelena u gruntovnici tj. ima više vlasnika. Čemu to vodi mogu navesti primjer iz okoline Sarajeva. Zemlja od 50-tih tj. nikada nije dijeljena u gruntovnici već samo po dogovoru nasljednika bez unosa u gruntovnicu tj. na taj način su štedili troškove za prepis. Prije 2-3 godine jedan od dotičnih nasljednika želio da proda "svoj dio" za masne pare (nekoliko duluma po cijeni od 100 KM/qm), ali dotični dio se vodi 1/72. Trebala mu znači saglasnost ostala 71 suvlasnika. I šta se desilo, nekoliko suvlasnika se ne sjeća da su se njihovi roditelji/djedovi odrekli dotične zemlje i traže svoj udio, a polovina suvlasnika živi po Americi pa nikako da sakupi potpise od istih.


Osnovne informacije o cijenama nekretnina u FBiH

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da se trsi djedovina, da ili ne?
PostPostano: 10 lip 2019, 17:25 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Hvala Sandalj, sve je to bas tako kao sto kazes. Sve usmeno. Ja ne znam da se ista tu "upisivalo".

Laki, smatras li ti sebe cetnikom i forumase foruma HB ustasama? Hajd iskreno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da se trsi djedovina, da ili ne?
PostPostano: 10 lip 2019, 17:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
deder je napisao/la:
Ima u blizini jedna pecina u kojoj se krio jedan poznati cetnik iz Drugog Svjetskog Rata, uhvacen tek nekoliko godina nakon rata. Jedino da se u vezi toga napravi kakva turisticka atrakcija. :D

Dobra idea. Da se organizuje svake godine četnicki dernek na đedovoj i tvojoj zemlji. =))
Skočila bi vrijednost zemlji 1000%. :zubati

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Da se trsi djedovina, da ili ne?
PostPostano: 10 lip 2019, 21:05 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2019, 23:29
Postovi: 320
Pa sta fali, ako ce za sobom fino pocistiti i platiti "upad". :D


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO