HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 00:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 25 sij 2011, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
http://www.hercegbosna.org/kolumne/turizam/dalmatinac-u-bosni-sagradio-etno-selo-2780.html

Citat:
Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo

slika

Ugostitelj po struci i zaljubljenih u prirodu, Dalmatinac Mario Babić godinama je dolazio na Vlašić i Kupres, poznata srednjobosanska skijališta. Putem do Vlašića prolazio je i kroz Rostovo. Prekrasna visoravan smještena uz regionalnu prometnicu Novi Travnik-Bugojno vremenom ga je osvojila te je, umjesto Kupresa ili Vlašića, odlučio ulagati u Rostovo. Prije nekoliko godina kupio je hotel te izgradio sve potrebne kapacitete za zimski turizam. No, ono što je posebno u skijaškom centru Rostovo je etno selo „Babići“. Čini ga nekoliko autentičnih bosanskih kuća s pratećim objektima, poput vodenice, koji vjerno dočaravaju vrijeme i način života na ovim prostorima prije par stoljeća.

„Ja sam iz Dalmatinske zagore, sa sela sam i volim te stare stvari. Vjerujem zapravo da su ljudi prije dvjesto ili tristo godina bili puno pametniji, gradili su čuda, a danas uz svu tehnologiju koju imaju na raspolaganju zgrade i kuće uglavnom izgledaju isto“, kaže Babić.

slika

Bosanske kuće u etno selu gradio je od drveta i sedre, kamena koji je prirodni izolator. U selu je smještena i vodenica, a planira ga upotpuniti s još autentičnih detalja. „Ljudi vole kamen i drvo, odnosno prirodne materijale. Većina nas je porijeklom sa sela i pomalo se, zasićeni gradovima, vraćamo tim korijenima“, pojašnjava Babić. Za one koji žele istinski povratak prirodi priprema još jedno etno selo, ovog puta tipa „Robinzon Kruso“. U njemu, pojašnjava, neće biti vode ni struje. Po vodu će se morati na potok, a hrana će se tražiti u prirodi tako da svi koji čeznu za dokazivanjem kako su u stanju preživjeti u prirodi uskoro će na Rostovu dobiti priliku testirati nagon za preživljavanjem.

slika

Mario Babić na Rostovu planira krenuti i s proizvodnjom zdrave hrane, pokrenuti zdravstveni turizam s naglaskom na anti stres program. Planova je puno, a njihovo realiziranje ovisi o financijskim mogućnostima.

„Sve što sam imao u Dalmaciji prodao sam, zadužio se u bankama, a vrijeme je krize. No, vjerujem da je najgore iza mene. Dosta sam ja crnog kruha ovdje pojeo“, kaže Mario Babić koji u šali dodaje da u Bosnu zasad ulažu jedino on i Kinezi.

„Vjerujem da ovdje perspektive ima, a svima koji žele otići poručio bih da je šteta napustiti ovako lijep kraj, možda i najljepši u Europi“, kaže Dalmatinac koji već nekoliko godina ulaže sav trud i novac u razvoj turističkih potencijala Rostova nadomak Bugojnu te vraća ljudima nadu kako je život od vlastitog rada u ovom kraju moguć.


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 25 sij 2011, 22:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel
Čuj "Babići"... :001_cool

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 26 sij 2011, 01:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2010, 12:46
Postovi: 364
Lokacija: Zadar/Zagreb
bome je lipo on to sredija ...

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 26 sij 2011, 17:56 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Znam ja za jos neke...

Inace, kuca/vikendica izgleda :wub Vec sam sebe tu zamislio... :HercegBosanac

Obozavam kuce di ima puno masivnog drveta i brodski pod... pogotov zimi to izgleda fantasticno, a i osjecaj je takav.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 19 kol 2011, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
[url]http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/na-nekad-omiljenom-odmaralistu-snimat-ce-se-film-o-titu-4025.html
[/url]

Citat:
Na nekad omiljenom odmaralištu snimat će se film o Titu

Rostovo - Dalmatinac Mario Babić oživio turističke potencijale

Rostovo je, zahvaljujući Babiću i ulaganjima, turističko odredište koje je posjećeno tijekom cijele godine

Splićanin Mario Babić, koji je prije nekoliko godina odlučio oživiti turističke potencijale Rostova, visoravni iznad Bugojna, smještene uz prometnicu Novi Travnik - Bugojno, uspio je ostvariti zacrtani cilj. Babić je krenuo sa ski centrom i etno-selom, a u međuvremenu je na Rostovu osmislio brojne sadržaje koji ovaj srednjobosanski turistički centar čine aktivnim tijekom cijele godine.

Škole u prirodi

„Imamo sadržaje za sve generacije, od djece za koje organiziramo škole u prirodi do umirovljenika i ljubitelja ekstremnih sportova, paraglidinga, brdskog biciklizma, do sportaša za čije je visinske pripreme Rostovo smješteno na 1.160 metara nadmorske visine, idealno“, kaže Babić. Mjesto je to, kaže Babić, na kojemu se susreću mediteranska i kontinentalna klima te je u narodu od ranije poznato kao zračna banja.

No, puno prije Marija Babića, Rostovo i cijeli kraj sve do Kupresa, kao turističku destinaciju, mjesto odmora i opuštanja, prepoznao je i Josip Broz.
Jasmin Duraković, redatelj iz Bugojna, nedavno je za boravka na Rostovu najavio kako će jedan od svojih sljedećih filmova o Titu snimati upravo u Etno-selu Babići na Rostovu.
„Josip Broz bio je najveći i najpoznatiji turist u bivšoj Jugoslaviji. Kao svjetski čovjek on je prepoznao Rostovo i cijeli ovaj kraj, sve do Kupresa koji je Bogom dan za odmor“, kazao je Duraković.

Raj za sportaše

Da je Rostovo raj za nogometaše i općenito sportaše potvrđuje i Vlatko Glavaš, trener i nogometaš. Kaže kako su se i prije rata ovdje pripremali nogometaši i „Iskre“ i „Hajduka“ jer Rostovo je idealno mjesto za to.

„Drago mi je što je netko oživio ovaj kraj i potencijale Rostova. Babić je puno uradio za cijeli ovaj kraj“, naglašava Glavaš. Rostovo je, zahvaljujući Babiću i ulaganjima u turističke potencijale ovog kraja, turističko odredište koje je posjećeno tijekom cijele godine. Zimi zbog skijališta i travnatih staza na kojima se uz desetak centimetara može skijati, a ostalim godišnjim dobima zbog niza drugih sadržaja, među kojima je i bogata gastronomska ponuda dalmatinske i bosanske kuhinje te antistres programi koji su u današnjem užurbanom tempu života sve traženiji...

| VL | HB.org

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 21 kol 2011, 08:56 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Sinoc sam mazno mjeshano na Rostovu kod Babica,odlichan restoran,cijene pristupachne ,klopa vrhunska,konobar Branko(brko) odlichan lik, jedina mala primjedba dok jedes na terasi,ima oko tebe dvajes pasa lutalica koje konobari Branko i Ado rasceravaju,ali sve u svemu pozitivno sam iznenadjen Srednjom Bosnom,desetka za Bugojno,desetka za Travnik (nigdje ne vidjeh srdachnijih ljudi od policajaca do sluchajnim prolaznika) vrhunski cevapi kod Harija cijene super,jedna shkolska,jedna desetka,cocta,kiseljak,kiselina sve to za 12 BAM-ova,onda Vitez (mahala) odlicna raja,onda super mala sto prodaje sladoled pred FIS-om, veliki minus za Sarajevo od mene ,pozitivno iznenadjen Banja Lukom i Bos.Gradishkom(muslimana ko u prichi,dzamija na svakom cosku)vratio se pravi bosanski duh Banja Luke :)

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 21 kol 2011, 09:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Bio i ja, cijene su iznad standardnih bosanskih.

I baš, psi. Ima ih čopor, začudo ne napadaju. Ipak, malo ih je previše da bi bilo slučajno.

Možda lovci namjernu ih šalju tamo kako bi gazda zavukao ruku i dao koji KM za uklanjanje...

Inače, Ljiljo vratio se pravi bosanski duh u te, čim drmaš miješano...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 21 kol 2011, 11:40 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Junuz Djipalo je napisao/la:
Bio i ja, cijene su iznad standardnih bosanskih.

I baš, psi. Ima ih čopor, začudo ne napadaju. Ipak, malo ih je previše da bi bilo slučajno.

Možda lovci namjernu ih šalju tamo kako bi gazda zavukao ruku i dao koji KM za uklanjanje...

Inače, Ljiljo vratio se pravi bosanski duh u te, čim drmaš miješano...


Nije bolan skupo,evo sad gledam racun (zemio ga za uspomenu :zubati )

SKI CENTAR-ROSTOVO
Rostovo bb,70230 Bugojno

1.Pan(pivo) 3,00 KM
2.Mineralna (0,20 ) 2,00 KM
3.domaci kruh 0,50 KM
4.Mjeshano meso 14,00 KM
5.Cevapi 8,00 KM
6.mjeshana salata 2,50 KM
7.Sir Travnichki 6,00 KM

Ukupno .36 ,00 KM plus bakshish 4 KM sve ukupno dvajes eura :palacgore1

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 21 kol 2011, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
zlatni_ljiljan je napisao/la:
onda Vitez (mahala) odlicna raja




Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 21 kol 2011, 14:37 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Mar-kane,to je zajebancija ne pije to vode,ljudi se dole kod vas druze,rade zajedno,cak se i zene,vidio svojim ochima,bio,sjedio s ljudima

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 21 kol 2011, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
zlatni_ljiljan je napisao/la:
Mar-kane,to je zajebancija ne pije to vode,ljudi se dole kod vas druze,rade zajedno,cak se i zene,vidio svojim ochima,bio,sjedio s ljudima


Nisam ništa rekao,sve stoji.Ali ima i drugi par cipela...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 21 kol 2011, 15:07 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Mar-kan je napisao/la:
zlatni_ljiljan je napisao/la:
Mar-kane,to je zajebancija ne pije to vode,ljudi se dole kod vas druze,rade zajedno,cak se i zene,vidio svojim ochima,bio,sjedio s ljudima


Nisam ništa rekao,sve stoji.Ali ima i drugi par cipela...


ja drugi par cipela vidio nisam,vjerovatno sam bio prekratko,ali sam pozitivno iznenadjen,u centru Bugojna vijori hrvatski "stijeg" nikome ne smeta ,KSC,hrvatska gimnazija,svako drugo auto hr auto tablice,cak sam vidio casnu sestru u Donjem Vakufu sto me iznenadilo, nedaleko od Ismail dedinog turbeta Gospino vrilo,prolazeci shvatio sam kako je Bosna jedna predivna zemlja, na svakom cosku crkva i dzamija nedaleko jedno od drugog ,nikome ne smeta...ima nade za BIH pricho sam sa ljudima i pozitivno se iznenadio ,nema ratne demagogije

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 21 kol 2011, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Još kad se odbace okupatorska obilježja,biće i bolje:)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 21 kol 2011, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
zlatni_ljiljan je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Nisam ništa rekao,sve stoji.Ali ima i drugi par cipela...


ja drugi par cipela vidio nisam,vjerovatno sam bio prekratko,ali sam pozitivno iznenadjen,u centru Bugojna vijori hrvatski "stijeg" nikome ne smeta ,KSC,hrvatska gimnazija,svako drugo auto hr auto tablice,cak sam vidio casnu sestru u Donjem Vakufu sto me iznenadilo, nedaleko od Ismail dedinog turbeta Gospino vrilo,prolazeci shvatio sam kako je Bosna jedna predivna zemlja, na svakom cosku crkva i dzamija nedaleko jedno od drugog ,nikome ne smeta...ima nade za BIH pricho sam sa ljudima i pozitivno se iznenadio ,nema ratne demagogije


Što se ljudi tiče, pogotovo onih u Bosni, meni se čini da je tu najmanji problem.

Obišao cijelu središnju Bosnu... Ono lijepo, tražio, i vidio, pa i ovdje bio, na Rostovu.

Ideja o potrošenom dijelu G.O. na Bosnu se nije baš svidjela supruzi. No, oduševila se.


Ko god dođe zapravo gleda i sluša, i kao da traži onu ružnu stranu. A ja sam s godinama naučio izvući najbolje iz nje. Kao i iz Hercegovine.

Gledaj Ljiljo, zaračunaj u Travniku uli Zenici za ćevape 8 KM neko će te kalašem gađat.

Nama koji dođemo izvana su to u redu cijene al' za domaće i nije.

Iznenadio sam se kad mi je konobar rekao da rade odlično...

Inače, za vidjet se ima jako puno toga, uokolo Rostova, kao i u drugim krajevima u blizini.

Malo planine, malo, kulture i povijesti, puno klope koja je nama jeftina... Za razliku od Jadrana.

Baš se isplati otići, prošetat po BiH, bar tjedan dana. Nikom od nas baš ne pada na pamet otići turistički u nju, a vjerujte, ima se što vidjet i doživjet.

I kad se malo makne iz gradova u planine, ljudi su potpuno drukčiji, neusporedivo bolji, pristupačniji, neovisno o naciji i vjeri.

A cijelo vrijeme se tvrdi kako su primitivni brđani ratovali...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 21 kol 2011, 20:36 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
Junuz Djipalo je napisao/la:
zlatni_ljiljan je napisao/la:

ja drugi par cipela vidio nisam,vjerovatno sam bio prekratko,ali sam pozitivno iznenadjen,u centru Bugojna vijori hrvatski "stijeg" nikome ne smeta ,KSC,hrvatska gimnazija,svako drugo auto hr auto tablice,cak sam vidio casnu sestru u Donjem Vakufu sto me iznenadilo, nedaleko od Ismail dedinog turbeta Gospino vrilo,prolazeci shvatio sam kako je Bosna jedna predivna zemlja, na svakom cosku crkva i dzamija nedaleko jedno od drugog ,nikome ne smeta...ima nade za BIH pricho sam sa ljudima i pozitivno se iznenadio ,nema ratne demagogije


Što se ljudi tiče, pogotovo onih u Bosni, meni se čini da je tu najmanji problem.

Obišao cijelu središnju Bosnu... Ono lijepo, tražio, i vidio, pa i ovdje bio, na Rostovu.

Ideja o potrošenom dijelu G.O. na Bosnu se nije baš svidjela supruzi. No, oduševila se.


Ko god dođe zapravo gleda i sluša, i kao da traži onu ružnu stranu. A ja sam s godinama naučio izvući najbolje iz nje. Kao i iz Hercegovine.

Gledaj Ljiljo, zaračunaj u Travniku uli Zenici za ćevape 8 KM neko će te kalašem gađat.

Nama koji dođemo izvana su to u redu cijene al' za domaće i nije.

Iznenadio sam se kad mi je konobar rekao da rade odlično...

Inače, za vidjet se ima jako puno toga, uokolo Rostova, kao i u drugim krajevima u blizini.

Malo planine, malo, kulture i povijesti, puno klope koja je nama jeftina... Za razliku od Jadrana.

Baš se isplati otići, prošetat po BiH, bar tjedan dana. Nikom od nas baš ne pada na pamet otići turistički u nju, a vjerujte, ima se što vidjet i doživjet.

I kad se malo makne iz gradova u planine, ljudi su potpuno drukčiji, neusporedivo bolji, pristupačniji, neovisno o naciji i vjeri.

A cijelo vrijeme se tvrdi kako su primitivni brđani ratovali...

:palacgore2

Naravno da je tako.
Napokon lijep komentar pročitah na ovom forumu što se tiče BiH.
Ma ko uopće još pada na nekakva forumska prepucavanja i tako to... :smajl054


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 21 kol 2011, 21:57 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2948
Lokacija: predvorje dzeneta
Dobro Juka zbori,veci je merak lutati po Bosni nego se prziti u Makarskoj i ostavljati dinar nezahvalnim shupcima, Hrvatskoj sam ove godine ostavio samo 192 kune i to u dva smjera po 44 kune,dva puta 42 kune i popio sam dva capuccina kod neke smrde koja me napala na ulazu u kafic jer sam krenuo u toalet da operem ruke,a ona poche kokodakati kako su joj razbili lavabo,kako joj trose tariguz a nista ne piju,smrdi sam zaokruzio na dvadeset kuna,znaci cetiri kune je dobila za koristenje njene klonje,u kojoj su cuchavci,u kojoj nema technog sapuna i da ne nabrajam dalje...

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 22 kol 2011, 06:42 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
zlatni_ljiljan je napisao/la:
Dobro Juka zbori,veci je merak lutati po Bosni nego se prziti u Makarskoj i ostavljati dinar nezahvalnim shupcima, Hrvatskoj sam ove godine ostavio samo 192 kune i to u dva smjera po 44 kune,dva puta 42 kune i popio sam dva capuccina kod neke smrde koja me napala na ulazu u kafic jer sam krenuo u toalet da operem ruke,a ona poche kokodakati kako su joj razbili lavabo,kako joj trose tariguz a nista ne piju,smrdi sam zaokruzio na dvadeset kuna,znaci cetiri kune je dobila za koristenje njene klonje,u kojoj su cuchavci,u kojoj nema technog sapuna i da ne nabrajam dalje...


Shto ovaj ljiljan ignorira Hercegovinu? :kava
Glumi mahalaša koji je ushao u neki zadnji kavic i pri tom ženu naziva smrdom.
Ovo za zahode naprosto nije istina.
Hrvatska zaista jest zemlja zlatnih WC-a. Naime, kada se zbroje troškovi izgradnje dvaju zahoda na odmorištu Mosor, zatim dubrovački WC Dubravke Šuice i Bandićeva dva montažna zahoda na tramvajskom okretištu Dubec, dobije se iznos od 5,5 milijuna kuna!



slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 22 kol 2011, 10:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Citat:
----------------------

Nezaboravne gastro večeri u Hotelu Rostovo

Etno selo Babići i hotel Rostovo Vas pozivaju da dođete i uživate u tematskim gastro večerima koje organiziramo samo za Vas. Tematske večeri će se održavati subotom. Ribarska večer, Večer zdrave hrane i vegeterijanskih specijaliteta, Lovačka večer te Večer sevdaha i bosanskih specijaliteta su nazivi gastronomskih doživljaja koje možete očekivati. Ova zabavna događanja će biti organizirana u prekrasno uređenom ambijentu restoranu hotela Rostovo, a svako od njih biti će popraćeno prigodnom muzikom u živo te specijalitetima iz naše kuhinje po promotivnim cijenama. Hotel Rostovo i Etno selo Babići Vam žele ponuditi nešto sasvim novo, posjetite nas i budite dio naših nezaboravnih događanja.

Ribarska večer - 13.08.2011.

Imate želju provesti jednu večer na dalmatinski način, a istovremeno biti na planini? Dođite na Rostovo i doživite tipičnu dalmatinsku atmosferu uz slane srdele, hobotnicu, vino te prigodnu glazbu.

Kombinacija bosanske klime i specijaliteta iz Dalmacije je dobitna za Vaš gastronomski doživljaj. Vlasnici hotela iz Dalmacije se svakodnevno trude imati svježu morsku ribu kao i bosanske riječne ribe. Da bi doživljaj bio potpun, osoblje će se pobrinuti da Vam svojim odjevnim kombinacijama na što bolji način dočara dalmatinski ugođaj.

Večer zdrave hrane i vegeterijanskih specijaliteta - 20.08.2011

Zdrav život se veže uz zdravu prehranu i boravak u prirodi. Hotel Rostovo Vam omogućuje oba iskustva na večeri zdrave hrane i boravkom na zračnim banjama. Na nadmorskoj visini od 1160 metara, i uz zdravu hranu osjećati ćete se preporođeno, nakon samo nekoliko sati boravka na prirodnom lječilištu. Za bolju rehabilitaciju preporučujemo boravak od minimalno tjedan dana uz svakodnevne šetnje prirodom i konzumiranje domaće kuhinje iz bogate ponude hotela.

Na meniju za večer zdrave hrane i vegeterijanskih specijaliteta naći će se jela od kukuruzne krupice, heljde i soje uz čistu izvorsku vodu sa obližnjeg izvora. Glazba uživo će upotpuniti događaj i omogućiti zabavu do kasnih sati.

Lovačka večer - Otvaranje sezona lova - 27.08.2011

Područje oko Rostova je poznato lovište još od vremena kada je Tito sagradio svoje vikendice i napravio svoje lovište. Lovci godinama znaju zašto je ovo mjesto posebno. Saznajte i Vi na lovačkoj večeri koja će uz jela od divljači i glazbu dočarati ugođaj lovačkog druženja na planini.

Na meniju su gulaši i odresci od divljači te uz vino naših partnera predstavljaju jedinstveni gastronomski doživljaj u srcu Bosne.

Večer sevdaha i bosanskih specijaliteta - 03.09.2011.

Bosna ne bi bila to što je da nije sevdaha i gastronomskih specijaliteta, a prije svega dobrih ljudi. Osjetite čari Bosne i počastite se najboljim jelima iz ovih krajeva. Uz sevdah i glazbu uživo zabava je garantirana. Naši djelatnici će se potruditi da uz odličnu atmosferu sevdaha i hrana bude još bolja te Vama pruži jedinstveni osjećaj ovih krajeva.


Svaka od navedenih gastro večeri u svojoj ponudi ima živu muziku, a hrana se nudi po promotivnim cijenama.


Ukoliko poželite produžiti svoj boravak i prenoćiti na Rostovu, nudimo Vam smještaj također po promotivnim cijenama. Promotivna cijena je za dvije osobe u dvokrevetnoj sobi po cijeni za jednu osobu.

Pozivamo Vas i garantiramo nezaboravan provod. Na Vama je samo da dodjete opustite se i jednostavno uživate.


Hotel Rostovo

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 12 sij 2020, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Prodao nekome liku iz Katara, ovaj zabranio alkohol, top vijest i u BiH i RH. Gosti izbjegavaju dolazak. Muslimani u komentarima uglavnom brane potez. Naravski ne zbog vjerskih razloga i potpore suplemeniku, nego jer je tako "zdravije", "mirnije", "sigurnije na cesti".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 25 sij 2020, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Ministry of Sound je napisao/la:
Prodao nekome liku iz Katara, ovaj zabranio alkohol, top vijest i u BiH i RH. Gosti izbjegavaju dolazak. Muslimani u komentarima uglavnom brane potez. Naravski ne zbog vjerskih razloga i potpore suplemeniku, nego jer je tako "zdravije", "mirnije", "sigurnije na cesti".


Arapi nemaju osećaj za turizam ni gostoprimstvo, Turci još kako tako. Arapi su zaguljeni, puni sebe.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 27 sij 2020, 09:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Što se mene tiče, a tiče me se jer intenzivno skijam, zabranio bih alkohol na svim skijalištima. Budaletine pijane nije lako na stazi izbjegavat, shvatiš to kad ti pijani kreten od 120 kg pokupi dijete i pošalje na traumu. Vidio sam to nekoliko puta. Viđam ekipu koja prije svega ide pit na skijanje. To nema veze s rekreacijom.

Na zapadnim postoje alkotestovi za skijaše i drakonske kazne no kod nas toga nema.

Bravo Katarci. Inače, od cijelog islama, ta "uputa" da se ne pije alkohol je jedino što valja.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 27 sij 2020, 10:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel
Skijanje bez alkohola? Svašta. Pa bit skijanja je da uvečer umoran popiješ čašu vina uz vatru

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 27 sij 2020, 12:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Čaj Bobi, čaj.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 27 sij 2020, 12:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Nazalost, sve to ima kratak efekat. Ne pomaze ni alkohol, ni vino, a narocito ne caj, vec zimska odjeca. To grije tokom citavog vremena boravka na otvorenom tokom zimskog perioda.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dalmatinac u Bosni sagradio etno selo
PostPostano: 17 vel 2020, 11:52 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
Hotel Blanca Resort and Spa na Vlašiću dobio novog vlasnika
https://abcportal.info/novosti/lifestyl ... g-vlasnika

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO