HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 21:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ekonomske posljedice pripajanja HRHB Hrvatskoj
PostPostano: 29 pro 2020, 13:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 pro 2020, 01:54
Postovi: 385
Postavio sam ovo pitanje na temi "Kratka povijest Daytonske BiH-upute za svekoliko pučanstvo" ali je bilo offtopic pa na savjet ostalih forumaša otvaram zasebnu temu.
Koji bi teritoriji mogli pripasti hrvatima po eventualnom raspadu BiH i kako bi njihovo pripojenje utjecalo na ekonomiju RH: GDP, GDP per capita, broj stanovnika, uvoz izvoz, industrijsku proizvodnju, rudarstvo.

Jedan benefit koji vjerojatno nadilazi ostale je povećanje broja stanovnika i teritorijalne dubine uz proširenje dalmatinskog zaleđa, u slučaju mirnog raspada mislim da bi porastao turizam u Hercegovini jer Dalmacija polako postaje prenapučena a proširila bi se i turistička ponuda tako da mislim da bi se novi teritorij mogao ubrzano razvijati samo korištenjem vlastitog turističkog prihoda koji bi bio veći nego sad a ne bi ga haračila Federacija.

Ono što me nagnalo na pokretanje ove teme je tvrdnja koju sam pročitao o tome kako bi Hercegbosanska županija spadala u top 5 u RH po ekonomiji što mi je zanimljivo jer je percepcija u Hrvatskoj kako bi Hrvatska od toga kratkoročno ekonomski nastradala, zanima me i etnička čistoća tih mogućih teritorija jer se često govori kako bi ponovno povećanje srpske nacionalne manjine i uvođenje muslimanske destabiliziralo RH.

Ne mogu nigdje pronaći ekonomske pokazatelje za Hercegbosansku županiju ili ne znam gdje moram tražiti.

_________________
Made his money killin' commies didn't ever wanna quit.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO