HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 13:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 257 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 03 lip 2020, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2018, 22:36
Postovi: 27
DrMag je napisao/la:
U koji dio Hercegovine bi covjek mogao preseliti?

Tomislavgrad ;)
Klima idealna, ljeta su vruća (ljetne noći idealne), a zime hladne...proljeće i jesen kakvi trebaju biti - umjereni.
More blizu, cca sat i 15 minuta vožnje, skijališta na pola sata vožnje, granica na 45, "ljuta" hercegovina na 25 minuta vožnje. Čist kraj, ljudi radišni i pošteni. Ne treba ti ništa više. Eto, mala bubica u uho.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 03 lip 2020, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2235
Lokacija: Negdi na granici svitova
jeronimus1864 je napisao/la:
DrMag je napisao/la:
U koji dio Hercegovine bi covjek mogao preseliti?

Tomislavgrad ;)
Klima idealna, ljeta su vruća (ljetne noći idealne), a zime hladne...proljeće i jesen kakvi trebaju biti - umjereni.
More blizu, cca sat i 15 minuta vožnje, skijališta na pola sata vožnje, granica na 45, "ljuta" hercegovina na 25 minuta vožnje. Čist kraj, ljudi radišni i pošteni. Ne treba ti ništa više. Eto, mala bubica u uho.


Ja se divim duvanjskom kraju i ne shvaćam ljude koji ga bez dobrog razloga napuštaju.

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 03 lip 2020, 23:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
robelec je napisao/la:
Jebote, 50% ekonomije tih RH županija drže strane firme i ne uspjevaju biti bolji od domaće hercegovače pameti u ZHŽ, još se gamad ljevičarska sa sjevera hvali kako su poduzetni, a obični robovi strancima.


Je, to je dežurnim pljuvačima s Indexa, Telegrama, Jutarnjeg itd. i njihovoj bratiji iz Sarajeva i Tuzle glavna mantra.
Oni zaista vjeruju u onaj mit o "divljem kamenjaru" i zaista vjeruju da je to najsiromašniji dio BiH.
To im je ostatak iz komunističkih vremena.
A upravo je suprotno.
Neka tako misle, osobito ona sirotinja malinari iz Željeznog polja ili robovi iz Donjeg Vakufa. Super. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 03 lip 2020, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2018, 22:36
Postovi: 27
Evo malo makroekonomskih podataka.
izvor je federalni zavod za programiranje razvoja.


Privitak/ci:
nezap.png
nezap.png [ 75.52 KiB | Pogledano 2372 put/a. ]
zaposleni.png
zaposleni.png [ 60.73 KiB | Pogledano 2372 put/a. ]
Bez naslova.png
Bez naslova.png [ 92.68 KiB | Pogledano 2372 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 03 lip 2020, 23:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2018, 22:36
Postovi: 27
Evo, nažalost, Hercegbosanski kanton poprilično kaska, ne samo za susjednim Zapadnohercegovačkim, nego i za ostalima. Dosta je tu faktora u igri, od veličine, raslojenosti, sve do etničkog miksa. To sve negativno utječe na rast i razvoj što i potencijalno perspektivnim općinama biva težak uteg za prosperitet, no tako je.


Privitak/ci:
zhž.png
zhž.png [ 103.89 KiB | Pogledano 2371 put/a. ]
hbž.png
hbž.png [ 96.63 KiB | Pogledano 2371 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 03 lip 2020, 23:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2018, 22:36
Postovi: 27
saskia je napisao/la:
jeronimus1864 je napisao/la:
Tomislavgrad ;)
Klima idealna, ljeta su vruća (ljetne noći idealne), a zime hladne...proljeće i jesen kakvi trebaju biti - umjereni.
More blizu, cca sat i 15 minuta vožnje, skijališta na pola sata vožnje, granica na 45, "ljuta" hercegovina na 25 minuta vožnje. Čist kraj, ljudi radišni i pošteni. Ne treba ti ništa više. Eto, mala bubica u uho.


Ja se divim duvanjskom kraju i ne shvaćam ljude koji ga bez dobrog razloga napuštaju.


Trenutno, smatram da je to više trend i svi oni koji, kako si napisao "bez dobrog razloga" napuste kraj, vrlo brzo to shvate pa se to razočarenje manifestira na različite načine. Najdraži mi je onaj da se vrate kad to shvate, no što se može. Tako da, vjerojatno ni oni sebe ne mogu shvatiti nakon nekog vremena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 02:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2019, 20:21
Postovi: 840
DrMag je napisao/la:
U koji dio Hercegovine bi covjek mogao preseliti?


U Mostar ako voliš grad i biznis, neboderi, gradski način, urbanost. A ako si mlađi izlasci.
U Ljubuški za kvalitetan i mirn život. Vrlo pošumljeno. Slapovi okolo i priroda. Najbolje obiteljski.
A nekako si u središtu Hercegovine, sve ti je blizu i dostupno. More blizu.
U Livno i Tomislavgrad ako ti smeta vrućina ljeti.
U Neum ako voliš more. I turizam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 08:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30491
saskia je napisao/la:
jeronimus1864 je napisao/la:
Tomislavgrad ;)
Klima idealna, ljeta su vruća (ljetne noći idealne), a zime hladne...proljeće i jesen kakvi trebaju biti - umjereni.
More blizu, cca sat i 15 minuta vožnje, skijališta na pola sata vožnje, granica na 45, "ljuta" hercegovina na 25 minuta vožnje. Čist kraj, ljudi radišni i pošteni. Ne treba ti ništa više. Eto, mala bubica u uho.


Ja se divim duvanjskom kraju i ne shvaćam ljude koji ga bez dobrog razloga napuštaju.


Ispiranje mozga je čudna stvar. Džaba svi argumenti kad ga đavo uvjeri da je više cool u Minhenu.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 09:07 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
Nije tako bajno u Minhenu al je ipak trenutna situacija daleko bolja nego ovamo.Pretpostavimo da se vecina sela u HBŽ treba bavit poljoprivredom i stocarstvom gdje od poticaja nemaju nista(pokrade se) a proizvodnja daleko skuplja nego onog iz uvoza koji ima sve blagodati drzave. Kome ce onaj jadni seljak prodat sto proizvede?Ajde zanemarimo sve te probleme al mi odgovorite koji bi od vas drzao krave i bio zauzet 365 dana u godini cisteci *** i ostalo za daleko manji novac kojeg sad ima u njemackoj?

Svaki od nas gleda da ide linijom manjeg otpora a ona je neupitno u njemackoj gdje odradis 8 sati i miran si, djeca u vrticu a ti bez ikakvih pritisaka cekas novi dan. Lako je palamudit onome iz mostara koji pise komentare iz kakvog kafica,ureda ili meni iz kladionice al treba bit baja pa gore provest cijelu godinu po svakakvim vremenskim uvjetima bez neke sigurnosti koju ima seljak u zapadnim drzavama.

Mene osobno zapece kad vidim u kakvu se pustinju pretvaraju,svasta napisem, vrijeđam izbjegavajuci neke cinjenice koje su daleko dublji problem od mentaliteta pojedinca. Povratak je moguc prilikom ekonomskog kraha u njemackoj il ugrozene sigurnosti od velikog broja imigranata.

Lijepa je gore priroda, raj na zemlji u kojem bi sutra mogao zivjet al od toga se ne zivi u ovakvom politickom uređenju kako na visokoj tako na lokalnoj politici

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 09:34 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
Hercegovački duhan upisan u međunarodni registar imena porijekla
https://www.klix.ba/biznis/hercegovacki ... /200603138

Zaštitom hercegovačkog duhana oznakom geografskog porijekla štiti se njegova autohtonost i vrijednost, što može biti osnova buduće uloge hercegovačkog duhana u razvoju i promociji Hercegovine i jednim dijelom prilika za revitalizaciju prostora na kojima uspijeva ova kultura”, navode iz Instituta za intelektualno vlasništvo BiH

Ovo je dobra polazna tocka za neku buducnost jer ovime mu skace i cijena sto bi moglo potaknuti na sadnju, one koji zive na crvenoj zemlji...

edit:promasena tema pa prebacite u odgovarajucu

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 09:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30491
Diablo ne kužim ja tebe o čemu govoriš.

Ok, lako je meni tipkati iz kavane igrom slučaja jesam prethodni post napisao dok sam bio na jutarnjoj kavi. Lako mi je tipkati iz ureda, evo opet slučajno, sad tipkam iz ureda. Sve to stoji.

Ali i u Mostaru imaš onih koji će radije tipkati iz Minhena, vjerojatno i na Širokom.

Mislim, u čemu je problem? Ispade u HBŽ nema kafića?

Možeš čuvati krave i u Mostaru, dobro ne možeš u Mostaru ali u Rodoču ili Jasenici već možeš. Imam prijatelja drži bezbroj ovaca i koza, i ima takve planove da mislim postat će najjači u Mostaru u narednom periodu. Čovjek tu vidi interes, radi, ekonomski se isplati. Radi sve, ne proda samo meso, nego i ispeče npr. janje kome treba za neku prigodu što se dodatno naplati. Takvih klijenata ima stotine. Može kupit ove što rade u uredu za mekinje.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 09:47 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
Naša Kvačica je napisao/la:
Diablo ne kužim ja tebe o čemu govoriš.

Ok, lako je meni tipkati iz kavane igrom slučaja jesam prethodni post napisao dok sam bio na jutarnjoj kavi. Lako mi je tipkati iz ureda, evo opet slučajno, sad tipkam iz ureda. Sve to stoji.

Ali i u Mostaru imaš onih koji će radije tipkati iz Minhena, vjerojatno i na Širokom.

Mislim, u čemu je problem? Ispade u HBŽ nema kafića?

Možeš čuvati krave i u Mostaru, dobro ne možeš u Mostaru ali u Rodoču ili Jasenici već možeš. Imam prijatelja drži bezbroj ovaca i koza, i ima takve planove da mislim postat će najjači u Mostaru u narednom periodu. Čovjek tu vidi interes, radi, ekonomski se isplati. Radi sve, ne proda samo meso, nego i ispeče npr. janje kome treba za neku prigodu što se dodatno naplati. Takvih klijenata ima stotine. Može kupit ove što rade u uredu za mekinje.

Problem je u cinjenici da pojedincima iz Sirokog i Mostara ipak nemoze biti da sjede u kaficima il da imaju lagodan zivot. Neki nemaju srece, neki nisu podobni,neki nemaju kvalifikacije koje se ovdje traze il su previse napredni pa nisu drustvu interesantni.

Tvoj prijatelj je jedan od rijetkih koji uzgaja stoku u gradu sa 100 000 usta dok je situacija u HBŽ potpuno drugacija, velika ponuda a mala potraznja...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 10:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30491
E sad bi ja trebao reći zašto u HBŽ ne rade nešto drugo, ali dobro, vrtimo se u krug a jasno je što želimo reći.

Ako bih mogao sažeti u najkraći oblik, rekao bih da nedostaje znanja. Narod je neobrazovan.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 10:09 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
Naša Kvačica je napisao/la:
E sad bi ja trebao reći zašto u HBŽ ne rade nešto drugo, ali dobro, vrtimo se u krug a jasno je što želimo reći.

Ako bih mogao sažeti u najkraći oblik, rekao bih da nedostaje znanja. Narod je neobrazovan.

Iako je dilanje jako profitabilna grana,u praksi nije isto dilat po mostarskim ulicama il u HBŽ dok bi u teoriji trebalo biti zar ne? :D

Udaljenost od tocke A do tocke B je daleko veca gore nego kod vas(škola,bolnica,prodavnice,kafici,pumpe) sto potrazuje vece troskove prijevoza. Tebi treba do posla 30 km goriva mjesecno dok onaj u HBŽ nece proc ispod 2 ipo do 3 stoje(racunam samo posao i nazad) a gdje su tek iznad navedene potrebe.

Njih bi eventualno spasilo i otvaranje prema splitskom bazenu(ulaskom u EU il direktnim pripajanjem matici) gdje bi mogli prodati sve sto proizvedu. Također treba im smanjiti poreze il ih stimulirati umanjivanjem racuna za struju,besplatnim prijevozom djece pa na dalje.Mozda zaba i dinara najbolje znaju sta treba uradit da bi kvalitetu zivota donekle izjednacili sa onom u ZHŽ il HNŽ...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 10:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30491
Dvije tri jače firme, i nitko ne bi spominjao težak život u HBŽ.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 10:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Prihod ZHŽ gospodarstvenika 4.081.695.704 KM, dobit 363.254.470 KM, izvoz 626 mil. KM
Prihod USK gospodarstvenika 1.957.633.583 KM, dobit 66.231.252 KM, izvoz 385 mil. KM

USK je prema federalnoj statistici i wikipediji sa duplo više stanovnika razvijeniji kanton od ZHŽ.
Toliko je "USK razvijeniji" od ZHŽ da im se svega jedna kompanija i to strana mljekara može naći na listi TOP 20 najjačih kompanija u ZHŽ, ostale USK kompanije ne mogu ući ni na listu top 50 najjačih u ZHŽ.

slika
slika

Uglavnom, rekordna poslovna 2019. godina za ZHŽ gospodarstvenike je iza nas, novi izazovi su pred ZHŽ privatnicima koji će i u ovoj koronakrizi pokazati koliko su žilavi i prilagodljivi te spremni prkositi recesiji. Iz globalne krize 2008. su ZHŽ poduzetnici izašli duplo jači, vjerujem u isti scenarij i nakon koronarecesije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 10:39 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
Naša Kvačica je napisao/la:
Dvije tri jače firme, i nitko ne bi spominjao težak život u HBŽ.

Za uzu "gradsku" jezgru DA,al selo i nece imat neke koristi dok je sadasnje situacije i uređenja.

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 10:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30491
Imao si već ljude iz Stoca ili Čitluka koji su radili u npr. Aluminiju. Nije problem u kući živjeti a raditi u firmi. I u Zagrebu ima ljudi koji sat vremena putuju na posao.

Ako se te krave ne isplate, pa ljudi nemojte držati krave. Taman kao da si osuđen držati krave u Tomislavgradu. Izbor je ili krave ili Njemačka, ne slažem se.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 10:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32150
Diablo je napisao/la:
Ajde zanemarimo sve te probleme al mi odgovorite koji bi od vas drzao krave i bio zauzet 365 dana u godini cisteci ***


Nu bake, nepismena, pa opet živi...

post1302744.html#p1302744
Citat:
Mare Tusun uz Bilića kod Travniika ima 91 godinu i još uvijek proizvodi povrće za svoje i potrebe isvoga sina Stipe, muze kravu, sprema hranu, pere veš, hrani kokoške.Mare je neumorna jer još uvijek okopava kukuruz, krumpir, grah i to motikom.Zdravo se hrani, ne puši a doktora nije vidjela 80 godina.Kako živi ova starica iz Bilića kod Ovčareva u općini Travnik, što je sve preživjela, pogledajte u ovoj video priči


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 11:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Izvoz u prva tri mjeseca 2020. po kantonima:

USK 87 mil. km +1,7%
PK 25 mil. km -18,3%
TK 432 mil. km -1,3%
BPK 30 mil. km -21,8%
ZDK 346 mil. km -1,6%
SBK 168 mil. km -3,6%
HNK 146 mil. km -25,1%
ZHK 151 mil. km -0,7%
KS 323 mil. km -4,2%
K10 23 mil. km +1,2%


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 12:04 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
Mar-kan je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Ajde zanemarimo sve te probleme al mi odgovorite koji bi od vas drzao krave i bio zauzet 365 dana u godini cisteci ***


Nu bake, nepismena, pa opet živi...

post1302744.html#p1302744
Citat:
Mare Tusun uz Bilića kod Travniika ima 91 godinu i još uvijek proizvodi povrće za svoje i potrebe isvoga sina Stipe, muze kravu, sprema hranu, pere veš, hrani kokoške.Mare je neumorna jer još uvijek okopava kukuruz, krumpir, grah i to motikom.Zdravo se hrani, ne puši a doktora nije vidjela 80 godina.Kako živi ova starica iz Bilića kod Ovčareva u općini Travnik, što je sve preživjela, pogledajte u ovoj video priči

A gdje ce ova drugo, da nece mozda u njemacku sa 91 godinom? :zubati

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 12:08 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6289
Naša Kvačica je napisao/la:
Imao si već ljude iz Stoca ili Čitluka koji su radili u npr. Aluminiju. Nije problem u kući živjeti a raditi u firmi. I u Zagrebu ima ljudi koji sat vremena putuju na posao.

Ako se te krave ne isplate, pa ljudi nemojte držati krave. Taman kao da si osuđen držati krave u Tomislavgradu. Izbor je ili krave ili Njemačka, ne slažem se.

Za 2000-2200 maraka place isli su i nasi iz sirokog al znamo obojica kakve su sanse da se otvore ovako placena radna mjesta u HBŽ.Šumariju i EPHZHB u HBŽ koriste većinom Livnjaci, čak idu i u Glamoc na posao kad im se isplati što je dodatno zlo jer potiskuje našu šaku jada iz DGG... Kompleksna je ovo tema a ljudi i njihov mentalitet su krivci u svemu nekih 20%

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 srp 2016, 13:12
Postovi: 605
izasli podatci i za HBZ za 2019.

https://www.akta.ba/vijesti/top-20-komp ... Scv6oG-380

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Dakle, HBŽ ukupni prihod gospodarskih društava 2019. - 621.291.011,00 km (2018. - 539.615.143 km)
HBŽ - osiguranih lica - 47.678 - prihod po glavi - 13.030 km

Dvije nove kompanije u top 20 koje znantno popravljaju gospodarsku sliku HBŽ 2019. su Athabasca Investment - vlasnik Nijaz Hastor Prevent te F.L Wind - vlasnik Jozo Bogdan Feal Široki Brijeg.

Velocidad je napisao/la:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ekonomski pokazatelji Hercegovine
PostPostano: 04 lip 2020, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32150
Diablo je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

Nu bake, nepismena, pa opet živi...

post1302744.html#p1302744

A gdje ce ova drugo, da nece mozda u njemacku sa 91 godinom? :zubati

Poanta je da omladina voli čistiti *** njemačke gerijatrije, a ne želi od svojih "krava".


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 257 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO