HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 ruj 2024, 10:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 551 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 14:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4457
Junuz Djipalo je napisao/la:

Livno je moglo bit naša Bijeljina.
Moglo je, trebalo je? Ako si ti za svoju Bijeljinu izabrao Zagreb, koji je razlog?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 15:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6320
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Livno je moglo bit naša Bijeljina.
Moglo je, trebalo je? Ako si ti za svoju Bijeljinu izabrao Zagreb, koji je razlog?


To ti je zato što su seljaci preuzeli vlast pa su Junuz i njegovi morali za Zagreb, ali da se pitalo Junuza i njegove, kako je to uvijek bilo do pojave seljaka u vlasti, Livno bi bila Bijeljina, a Grahovo Doboj. A kad mogu oni onda bi i Glamoč bio Tešanj.
Sve se može da je pametna vlast, ali šta ćeš kad su seljaci zauzeli pozicije, a Junuz i poštena vlast morali otići, to se onda nije desilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36906
Lokacija: Gl. grad regije
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Livno je moglo bit naša Bijeljina.
Moglo je, trebalo je? Ako si ti za svoju Bijeljinu izabrao Zagreb, koji je razlog?


Fakultet. Nije ga bilo u Livnu. :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 16:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4457
Junuz Djipalo je napisao/la:
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Moglo je, trebalo je? Ako si ti za svoju Bijeljinu izabrao Zagreb, koji je razlog?


Fakultet. Nije ga bilo u Livnu. :zubati
To je kratko trajalo, 4-5 godina, nakon toga si imao preko 20 godina da pokažeš osobnim primjerom kako se gradi hrvatska Bijeljina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25511
Lokacija: Heartbreak Hotel
U Junuzovu obranu stavljam to da je on ipak nakon fakulteta došao raditi u BiH.
Dakle bar je pokušao.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 16:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6320
Znači i posao je imao, ali čim se ukazala prilika u ZG je otišao.
Šta je tu "u obranu", ovi drugi barem kažu šta ćeš, ne možeš ništa ako nemaš vezu,... A June i posao i vezu imao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25511
Lokacija: Heartbreak Hotel
zaba1111 je napisao/la:
Znači i posao je imao, ali čim se ukazala prilika u ZG je otišao.
Šta je tu "u obranu", ovi drugi barem kažu šta ćeš, ne možeš ništa ako nemaš vezu,... A June i posao i vezu imao.


Koliko se ja sjećam kume, i ti si sam takav bio. :zubati

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36906
Lokacija: Gl. grad regije
Jesam da, 2x čak. Otvarao tvrtke.

Prvi put me sjebala viša sila. Drugi put sam čak i uspio ali nije mi bilo dovoljno. Zarađivao sam kao gazda isto para kao da radim u Zg.

Uvijek sam se pitao zašto su Grude izabrali za gl. grad HB a ne Livno, ali Livno je imalo muslimansku većinu u gradu.

No mogli su pokušati privuči Bugojance, Jajčane, Banjalučane... nisu. Nikad nisam čuo da je netko od tih ljudi, od kojih su brojni i bili u Livnu, i ostao.

Imao sam ja problem sličan sa ženom koja Čapljinu nije nikako doživljavala kao turističko mjesto a meni je recimo top bila još 90-ih, a sad to više nitko ni ne dvoji.

Jednostavno ljudima nije u glavi vizija. Jedan Bandić 90-ih bi od Livna nešto napravio.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 17:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36906
Lokacija: Gl. grad regije
Malo urbaniji Hrvati Bosne, odrasli u gradovima jednostavno nisu imali gdje.

Mostar je drugi mentalitet i klima a po Bosni nismo držali nijedan ozbiljniji grad, NT je recimo najviše sličio ali za nekog iz Zenice, BL, Sarajeva, to je sve malo. Nama je Zagreb prirodan.

Ali da je netko rekao, kao Karadžić npr. napravit ćemo opet Sarajevo... i napraviše bogami.

Tako se moglo i od Livna središte napravit a nije. I točno vidim na ovoj temi zašto nije.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36906
Lokacija: Gl. grad regije
Rimac je čovjek koji bi zaintrigirao ovakve poput mene, a otjeraše ga. :zubati

Zamislite da je napravio neku high-tech tvrtku koja gleda na Buško, daje bolje plaće nego u Zg. Zakaj ne.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 17:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32391
Junuz Djipalo je napisao/la:
Rimac je čovjek koji bi zaintrigirao ovakve poput mene, a otjeraše ga. :zubati

Zamislite da je napravio neku high-tech tvrtku koja gleda na Buško, daje bolje plaće nego u Zg. Zakaj ne.


Na stranu Rimac, meni je zabrinjavajući nedostatak samokritike.

Na ovoj temi mogli smo vidjeti većinom kako je Rimac kriv (ok možda jeste), pa kriva geografija, nadmorska visina, prometna povezanost, itd.

Sve to vjerojatno utječe, ali najgora stvar na temi je da Livnjaci nisu ni za što krivi. To je katastrofa.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

959 of 2558 - 37.49%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36906
Lokacija: Gl. grad regije
Ne žele promjene, naviknuti su na ovo kako jest, kakvo god bilo. Čak i oni koji su vani ne žele bilo kakve promjene.

Sve to ne bi bio problem kad bi se moglo bez promjena, jer u njihovim glavama još sela pucaju od djece.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 18:20 
Online

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 3010
Junuz Djipalo je napisao/la:
Jesam da, 2x čak. Otvarao tvrtke.

Prvi put me sjebala viša sila. Drugi put sam čak i uspio ali nije mi bilo dovoljno. Zarađivao sam kao gazda isto para kao da radim u Zg.

Uvijek sam se pitao zašto su Grude izabrali za gl. grad HB a ne Livno, ali Livno je imalo muslimansku većinu u gradu.

No mogli su pokušati privuči Bugojance, Jajčane, Banjalučane... nisu. Nikad nisam čuo da je netko od tih ljudi, od kojih su brojni i bili u Livnu, i ostao.

Imao sam ja problem sličan sa ženom koja Čapljinu nije nikako doživljavala kao turističko mjesto a meni je recimo top bila još 90-ih, a sad to više nitko ni ne dvoji.

Jednostavno ljudima nije u glavi vizija. Jedan Bandić 90-ih bi od Livna nešto napravio.


Ne možeš očekivati da će netko s boljeg preći na lošije.
Mi jednostavno nismo imali populacijski bazen kako bi popunili neke rupe,tj takav je raspored bio.
Na popisu je Hrvata bilo 670 000+ Jugici nekih 680 000.
Od te brojke 40k u Sarajevu i na raju možeš zaboraviti da će ti živjeti igdje drugdje osim u Sarajevu,Zagrebu I Splitu,a tako što se tiče i BL-a.
Gore Posavina sa nekih 120 000 ljudi realno i Dobojskom regijom 130 000.Od tog Odžak,Orašje,Domaljevac i Brčko nek je nekih 45k Hrvata neke 96-98 bilo.
Na Tuzlanski kraj nisi ni mogao računati.Jedini koji su mogli popunjavati rupe su Vareš,Kakanj,Konjic,Jablanica,Zenica,Bugojno,Kotor varos i Komusina-Teslic,a to je vrlo mali broj koji bi mogao popuniti rupe u Žepču,DGG-u ili sliti stanovništvo u Livno,Kupres,Tomislavgrad ili nagurati ih u Mostar ili Stolac radi većine i u Prozor-Ramu kako bi suzbio veći povratak i uticaj povratnika.Uz sve to velike rupe u Hrvatskoj koje je trebalo popuniti od istočne,zapadne Slavonije,Krajine,a gdje je tek Njemačka i Austrija.
Dobro je što su se naselili i u Stolac,Čapljinu,Mostar.
Mogli su svi ispaliti u Hrvatsku i bilo bi mjesta za sve


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 18:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6320
Evo kažem ja, da je Livno imalo jednog Junuza ili bar Kvačicu, to bila Bijeljina, garant Ljudi imaju viziju-vidi se da vole fantazirat, hoće ostvarit puno-malo im je vlastita firma pa odoše u ZG,.
Samokritični su i usvajaju brzo rečene im činjenice.
Baš, baš je šteta što June nije došao u Livno.
A ko zna možda bi i njega potjerali kao i dudua i Rimca pa ne bi ni on mogo ništa, mada poznajući Juneta njega ne bi mogli potjerati jer on nikad ne bježi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 18:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6320
Vićeš sad kako su June I Kvačica bistri, promućurni, dobronamjerni i sposobni.
Samo ih treba pitati i oni će odmah dati ključne odgovore Livnjacima.
Pa evo pitanje i vapaj prema njima dvojici..
June i Kvačice, što su trebale livanjske vlasti učiniti, što su trebali ponuditi Rimcu da ga zadrže?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 17601
Junuz Djipalo je napisao/la:
Zamislite da je napravio neku high-tech tvrtku koja gleda na Buško, daje bolje plaće nego u Zg. Zakaj ne.


Zamišljamo. To bi bilo super. No vratimo se sad u stvarnost a u stvarnosti je htio otvorit hotel na poklonjenoj zemlji a ne high tech firmu.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 18:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32391
zaba1111 je napisao/la:
Evo kažem ja, da je Livno imalo jednog Junuza ili bar Kvačicu, to bila Bijeljina, garant Ljudi imaju viziju-vidi se da vole fantazirat, hoće ostvarit puno-malo im je vlastita firma pa odoše u ZG,.
Samokritični su i usvajaju brzo rečene im činjenice.
Baš, baš je šteta što June nije došao u Livno.
A ko zna možda bi i njega potjerali kao i dudua i Rimca pa ne bi ni on mogo ništa, mada poznajući Juneta njega ne bi mogli potjerati jer on nikad ne bježi.


Sarkazam, kao i uobičajeno opet samo sarkazam. Samokritike i dalje nema. :thumbdown

Sveti Livnjaci i sveti Zaba. Treba ih na oltar stavljati da svijetle tijekom Mise. :biceovodobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

959 of 2558 - 37.49%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 18:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6320
De bolan reci ljudima što su trebali, ja pokušavam doći do nekog rješenja, ali ja ne znam.
Vas dvojica realno ste daleko bolji u tim stvarima.
Što su livanjske vlasti trebale napraviti, što su trebale ponuditi da zadrže Rimca.
Lako je za mene, zna se da ja ne valjam, pa nemoj radi mene ljudima uskrstiti ključne odgovore za razvoj i opstanak.
Ako i Livnjaci ne valjaju i ne znaju, ne znači da se ne žele mijanjti, daj brate konkretan savjet vlastima kako zadržati Rimca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 19:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32391
Rekao sam već što su trebali.

Prvo ne pljuvati čovjeka primitivno i ne ponašati se kao divljaci. Ne mora se ulagati. Ako seljani ne žele ne mora. Ali mora se uvijek biti kulturan i dobro odgojen. Tu su falili.

Trebali su čuvati dobar odnos sa Rimcom. Ja ne znam što tu ima nejasno. Ako ne može to turističko naselje, pa što s tim, nije problem. Nije mogla ni tehnološka tvrtka, to je sve ok. Možda bi moglo nekad kasnije nešto treće. Možda za 10 godina nešto četvrto tko zna.

Primitivnim vrijeđanjem su otjerali Rimca i zatvorili vrata i za njega i za mnoge druge investitore. To je loše.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

959 of 2558 - 37.49%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 19:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6320
Znači livanjske vlasti su pljvale Rimca, ok. Aj zdravo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36906
Lokacija: Gl. grad regije
S Rimcem se isplatilo riskirat. Mali ulog a mogući veliki dobitak.

S ovom ekipom koju imate su mogući rezultati kao i dosad. Ne možeš očekivat od ljudi koji su generirali problem rješenje istog.

Nekad su uspješni ljudi u biznisu kupivali Bentley i dovozili ga na skupe partyje gdje bi se mogli pokazat.

Ova nova generacija uspješnih to ne radi, radije će sjest za komp baš negdje poput ovog mjesta i uživat u anonimnosti a djecu odgajat u prirodi. Recimo tko zna reći imena vlasnika Infobipa i koji auto voze? Ljudi su superuspješni milijarderi u svjetskim razmjerima.

I ja sam skloniji drugoj varijanti načina života iako nisam bogat.

Symphony na Trebeviću mi je recimo top mjesto.

https://www.klix.ba/biznis/donosimo-vam ... /210726020

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 19:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:49
Postovi: 32391
zaba1111 je napisao/la:
Znači livanjske vlasti su pljvale Rimca, ok. Aj zdravo.


Prvi sljedeći potez općine Livno mora biti javna isprika Rimcu, žaljenje zbog lošeg spleta okolnosti i nesporazuma, naglašavanje koliko ga cijene kao čovjeka i kao Livnjaka, i poziv da zajedno grade bolje Livno jer im je potreban.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

959 of 2558 - 37.49%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36906
Lokacija: Gl. grad regije
Naša Kvačica je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
Znači livanjske vlasti su pljvale Rimca, ok. Aj zdravo.


Prvi sljedeći potez općine Livno mora biti javna isprika Rimcu, žaljenje zbog lošeg spleta okolnosti i nesporazuma, naglašavanje koliko ga cijene kao čovjeka i kao Livnjaka, i poziv da zajedno grade bolje Livno jer im je potreban.


Mislim da jedino nije bio problem u općini.

Njih muče kantonalci i lokalci.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 19:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6320
Znači livanjske vlasti su Rimca trebale zadržati tako da su s njim trebali riskiriali.
Jer i poznato je da bez rizika nema ni profita


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konflikt Livno-Rimac
PostPostano: 13 svi 2024, 19:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 14:41
Postovi: 6320
Naša Kvačica je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
Znači livanjske vlasti su pljvale Rimca, ok. Aj zdravo.


Prvi sljedeći potez općine Livno mora biti javna isprika Rimcu, žaljenje zbog lošeg spleta okolnosti i nesporazuma, naglašavanje koliko ga cijene kao čovjeka i kao Livnjaka, i poziv da zajedno grade bolje Livno jer im je potreban.


A sve to kako bi se ovaj oduvrijedio i tako investirao trijes milona


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 551 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO