HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 01:56.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 08 ožu 2020, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23320
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
DrMag je napisao/la:
Danasnja Njemacka je zemlja u kur**, po javnim intitucijma, uredima i u svim neproizvodnim djelatnostima je tesko ljencarenje, bahatost, neodgovornost, kao za vrijeme tite u yu. Samo fizikaneri (rudari, gradjevinci, metalna struka,.. ) rade , no oni su uglavnom stranci. Od jedne velike njemacke agencije sam nesto narucio i evo osmi dan nema racuna, nema narucenog, nema pomaka / promjena na stranici narudzbe, ali su zato uredno skinuli trazeni iznos sa racuna i to vise nego je bila prikazana cijena. Odmah sam zvao i cekao 20 min na javljanje agenta, pitam od kuda na iznos 6.4 jos dodanih 1.5?? Kaze to automatski se racuna. Pitam gdje je opcija u obrazcu da prihvatam tih 1.5?? kaze nema. OK, vratite mi tu razliku, ne slazem se. I vratili ali ne punu razliku. Opet zovem, kazu pa uracunati su troskovi obrade i povrata novca. Pizdim, kazem da ne zelim ni cent vecih troskova od onih koji su prikazani na stranici prije pocetka procesa narudzbe.

Dalje pitam zasto nisam dobio racun, ako je lijepo oznaceno da cu isti dobiti u 3-4 dana od trenutka naplate. Pa kao gospodine, vasa narudzba jos u procesu obrade. Tu sam vec izgubio nerve i rekao da cu ovo predati odvjetniku jer nije u skladu sa opcim uvjetima i garancijama koje su navedene na stranicama te agencije.

No ajmo dalje, morao promijeniti chip karticu koju izdaje velika njemacka koorporacija, zadnje dvije godine cijena je bila nepromijenjena i uredno skidali 120 € sa racuna, jucer tijekom izdavanja nove kartice, sluzbenik izdade racun 140 €, pitam ga kako to, nije do sada toliko kostalo. On tvrdi jeste. Uzmem mob, otvorim njihovu aplikaciju, ukucam zeljene parametre, cijena 120 €. Pokazem, ovaj gleda u cudu, nema pojma.

I jos hrpa drugih stvari, gdje te sutaju od ureda do ureda. Ta zemlja mi se pocinje gaditi.

Nije to njemacka kakvu pamtim.

Udjem u podzemnu zeljeznicu, kad tamo redari i kontrola karata sve turci, arapi, crnci. Udjem u samposlugu, opet readar arap, udjem u veliku robnu kucu, redari arapi i turci. Bjezati ce nasi ljudi i iz njemacke.


Meni je šok ovo bio. Iz Hercegovine, gdje će te nosati na vratu, ako misliš lovu potrošiti, do totalne nezainteresiranosti u Njemačkoj.
Ali definitvno za njemačke radnike bolji sustav.

Njemačka je zemlja, koja se totalno promijenila zadnjih 20-tak godina. Ali totalno.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 08 ožu 2020, 22:50 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13486
Lokacija: ZG
Radio sam za DE multinacionalku godinama i nacelno mogu potvrditi ovo napisano. Rade osjetno manje od nas, sustav puno sredjeniji i placeniji jasno, pa pola radnog vremena mogu gubiti na hiperproduktivnosti poput besmislenih skype call-ova te sastanaka na kojima se raspravlja o ovoj ili onoj strategiji kompanije, buducnosti, apple-ovima i amazon-ima i sranjima.

Bez obzira na uredjen sustav i silnu politicku korektnost te inkluzivan tretman od strane domacina kad god sam bio gore, jedan “detalj” nije ostao nezamjecen. Multikulti prica se otprilike zadrzava na razini sljakera, a onda drasticno opada od junior preko middle do top managementa gdje auslandera prakticki nema. Top pozicije su za domace decke :D

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO