HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 12:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 14 lis 2019, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
To je ljudi moji tek katastrofa. Balkan je za njih 10 nivoa iznad u uslugama.
Sljedeće stvari sam osobno doživio ili moji najbliži (ali baš) doživjeli:

1. Otvaranje tekućeg računa u banci. Prvo moraš doći najaviti otvaranje da dobiješ termin. bez obzira što ti dođeš, kada je banka totalno prazna. Onda dobiješ termin tek za 7-10 dana. Često se otvaranje oduži na 2 dodatna termina.
2. Usluga u poštanskoj filjali. Došao 15i45 (filijala radi do 16:00), čekao u redu 5-6 minuta i došao na red u 15:52. Pošto sam trebao obaviti nešto što je trajalo 10 minuta, hladno me je odbila za sljedeći radni dan.
3. Narudžba kabelske i instaliranje traje minimalno 30 dana.
4. Narudžba bilo kojeg komada namještaja traje od 90-180 dana, jer se u skladištima ništa ne drži. Ne bendaju što nemaš gdje spavati, tek se uselio bla bla
5. Dođeš u bilo koji veliki prodajni centar i kupuješ vrijedne stvari, samo ti sužbeno uvale katalog i ne pitaj puno. Bez obzira što kažeš da namjeravaš tu veliku lovu potrošiti.
6. Kupuju auto u VOLVU i lik im je bacio ključ i kaže vidite koji je auto za probu od ovih 40 ovdje i provozajte, da se nije pomakao s računala. Niti je bio raspoložen za dodatna pitanja.

Itd... itd...
Ovo nije pojedinčano. Ovo je više pravilo.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 14 lis 2019, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pa nisi se pohvalio da si preselio.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 14 lis 2019, 18:07 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Krenuo sam prevoditi dijelove nekih članaka koji govore o stanju u njemačkom uslužnom sektoru i onda je to preraslo u neki općeniti kritički osvrt na sve njemačke sektore. Pa ne mogu presuditi spada li moj post ovdje ili na općenitu temu o Njemačkoj.

Citat:
Ekonomska aktivnost u uslužnim djelatnostima pogoršala se nakon što su jadi proizvodnog sektora prodrijeli u sve dijelove njemačkog gospodarstva, pojačavajući strahove od nove recesije. Usporavanje tercijarnog sektora je još gore nego što su prognoze predviđale. Određeni ekonomski pokazatelji vračaju se na razine iz 2012. i 2013. https://www.ft.com/content/0fb994f6-e5b ... 24ec9edc59


Citat:
Prodaja usluga u njemačkom tercijarnom sektor pada po prvi put u posljednjih pet godina. Njemačka vuče sa sobom cijelu Eurozonu prema dolje što bi moglo odlučujuće utjecati na dogovor o Brexitu. Njemački proizvodni sektor se rapidno smanjuje. Susjedi Njemačke s razlogom gledaju na situaciju u strahu, znajući što za njih znači recesija u toj zemlji. Oni žele da se Angela Merkel upusti u ekspanziju potrošnje financiranu dugovima, no njemačka proračunska politika to ne dopušta. Brexit i nova kriza mogli bi odlučiti o tome hoće li Eurozona preživjeti. Njemački izvoz pada najbržim stopama u posljednjih deset godina. Dodatno upumpavanje Eura od strane Europske Centralne Banke bi moglo odvesti kamatnu stopu još dalje u negativni teritorij (dalje od trenutnih -0,5%) što bi zatim još više narušilo krhki europski bankovni sektor. Njemačka daje velike novce slabijim članovima Eurozone pod pritiskom Europske Centralne Banke. Iz tog razloga popularni Bild piše o talijanskom šefu ECB-a, Mariu Draghi kao vampiru "Grof Draghila, koji siše sve sa naših računa". Naredna kriza monetarne unija mogla bi biti puno opasnija od one 2011. jer su sada involvirani puno veći igrači.

Ako Njemačka ne donese fiskalne mjere, možemo očekivati rast populističkog euroskepticizma u Italiji, Francuskoj te u samoj Njemačkoj. To bi moglo uzrokovati konačan lom tržišta obveznica. Ako Berlin želi održati svoju politiku ravnotežnog budžeta morat će žrtvovati opstanak Eurozone. Francuski ministar Bruno Le Maire je nedavno osudio Njemačku zbog generalnog manjka investicija u države koje koriste Euro. Francuski predsjednik je također denuncirao konstantni njemački fetiš da pod svaku cijenu ostvaraju suficit, proračunski i trgovinski, uvijek na račun drugih. https://www.spectator.co.uk/2019/10/ger ... al-brexit/


Citat:
Njemačka je postala novi "stari bolesnik Europe" prema londonskim ekonomistima iz Credit Suisse. Globalni trgovinski rat SAD-a i Kine mogao bi dovesti njemačko gospodarstvo na rub krize. Jedini način je da se bore protiv toga je fiskalnim mjerama, no za tim neće posezati zbog svojih principa budžetske ravnoteže. Njemački trgovinski disbalans predstavlja veliki teret gospodarstvu čija je uspješnost ispod realnih očekivanja. U kvartal-na-kvartal postocima Njemačka je jedina velika europska ekonomija koja se smanjila tijekom posljednjeg tromjesečja. Njemačkoj i Europi, WTO je zadao veliki udarac nakon što je ustanovio da proizvođač aviona Airbus posljednjih 15 godina prima ilegalne subvencije, otvorivši time put SAD-u da udari europskim dobrima tarife od preko 25%. To će učiniti njemačka dobra poput kave i vina još skupljima, zadajući novi udar već oboljelom gospodarstvu. Njemački BDP je u kontrakciji. Potrošnja i domaća potražnja su slabe. https://www.foxbusiness.com/markets/ger ... -of-europe


Citat:
"Njemačka ekonomija je pred velikim rizikom recesije. Njemačka je sada najslabija od velikih europskih ekonomija. Kada Kina kihne, Njemačka dobiva upalu pluča." Njemačka izvozi više u UK nego obrnuto, tako da će njeni izvoznici dobiti dupli udarac u slučaju Brexita bez dogovora. https://www.express.co.uk/news/world/11 ... -eu-brexit


Citat:
Bankrot njemačke podružnice Thomas Cook-a ostavlja 500 000 putnika iz cijelog svijeta u neizvjenosti. https://www.theguardian.com/business/20 ... ope-africa


Citat:
Istočna Njemačka na rubu demografskog kolapsa. U 41 od 77 distrikta količina radne snage bi mogla pasti za 30% do 2035. https://www.ft.com/content/05baa6ae-86d ... cea8523dc2


Citat:
Kolaps Europske Unije, direktor Deutsche Banka boji se da centralne banke nemaju nikakve preostale alate za sprječavanje krize. Eurozona ide prema krizi goroj od katastrofalne 2011./2012. https://www.express.co.uk/news/world/11 ... tsche-bank


Citat:
Kriza pred vratima? Pad njemačke auto-proizvodnje mogao bi poslati šok-valove u Rumunjsku. Usporavanje njemačke ekonomije vidljivo je u smanjenju auto-proizvodnje te podsjeća na situaciju iz 2009. http://business-review.eu/business/cris ... nia-204765


Citat:
U 2020. njemačko društvo počinje propadati. Kinezi će kopiranjem japanskog modela i uzimanjem njemačke tehnologije uskoro biti u mogućnosti izbaciti njemačku auto-industriju sa globalnog tržišta. U zaključku, njemački problemi će samo ubrzavati nakon 2020., nakon koje će na godišnjoj bazi njemačko tržište rada gubiti preko 400 000 ljudi, a do 2028. taj broj popet će se na vrtoglavih 750 000. Rastući zahtjevi za financiranjem penzija u budućnosti postat će neodrživi.
https://gefira.org/en/2018/04/09/in-202 ... ollapsing/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 14 lis 2019, 18:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27395
Pošto je njemački dosta bogat jezik, za to postoji i riječ - pojam, "servisna pustinja".

https://de.wikipedia.org/wiki/Servicew%C3%BCste

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 14 lis 2019, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kad društvo propada zbog masove migracije onda ni domaći više nemaju motiva da se bore za to i drže zakona kao što su nekad radili. Prosta matematika i logika. I krene spirala korupcije i nemorala.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 15 lis 2019, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
lider30 je napisao/la:
To je ljudi moji tek katastrofa. Balkan je za njih 10 nivoa iznad u uslugama.
Sljedeće stvari sam osobno doživio ili moji najbliži (ali baš) doživjeli:

1. Otvaranje tekućeg računa u banci. Prvo moraš doći najaviti otvaranje da dobiješ termin. bez obzira što ti dođeš, kada je banka totalno prazna. Onda dobiješ termin tek za 7-10 dana. Često se otvaranje oduži na 2 dodatna termina.
2. Usluga u poštanskoj filjali. Došao 15i45 (filijala radi do 16:00), čekao u redu 5-6 minuta i došao na red u 15:52. Pošto sam trebao obaviti nešto što je trajalo 10 minuta, hladno me je odbila za sljedeći radni dan.
3. Narudžba kabelske i instaliranje traje minimalno 30 dana.
4. Narudžba bilo kojeg komada namještaja traje od 90-180 dana, jer se u skladištima ništa ne drži. Ne bendaju što nemaš gdje spavati, tek se uselio bla bla
5. Dođeš u bilo koji veliki prodajni centar i kupuješ vrijedne stvari, samo ti sužbeno uvale katalog i ne pitaj puno. Bez obzira što kažeš da namjeravaš tu veliku lovu potrošiti.
6. Kupuju auto u VOLVU i lik im je bacio ključ i kaže vidite koji je auto za probu od ovih 40 ovdje i provozajte, da se nije pomakao s računala. Niti je bio raspoložen za dodatna pitanja.

Itd... itd...
Ovo nije pojedinčano. Ovo je više pravilo.


Nije njemacka ona koju pamtis iz nekih drugih vremena. Ja je pamtim kada se za mokrenje na javnoj povrsini odmah zvala policija i pisala masna globa, danas mokre i na ulazima u crkvu, ubahn, strogom centru, tramvaju,..

1 i 2: Navikni se na termine i iste zakazuj online :zubati, sve sto mozes obavljaj online. U banku nisam otisao godinu i pol, sve bankarske poslove obavljam putem mobilne app.

3: Nemaju ljudstva da pokriju sve zahtjeve. Oni koji rade kao tehnicari, svoj posao obavljaju bez zurbe jer znaju da nece ostati bez posla. Budi u stanu sat-dva prije termina koji je zakazao tehnicar, jer oni samo jedanput pozvone, ako ne otvoris vrata ostave obavijest da su bili i odu. naravno sve naplate i onda cekas na drugi termin.

4: Industrija namjestaja u njemackoj ne postoji, sve se po narudzbi dobavlja iz istocne europe. Kupi sebi zracni krevet u robnim kucama za 30 € :zubati

5 i 6: isto kao i 3, nedostatak ljudstva koriste zaposleni da nista ne rade.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 15 lis 2019, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24637
Lokacija: Heartbreak Hotel
Tolike milijune ljudi usisala i još joj fali ljudstva?! Pa dokle?
Iz vaših priča ispada da Njemačka i nije država već monstrum koji se hrani krvlju. Kao onaj Alien što se priljubi uz lice i steže. Parazit monster-država koja ovisi o krvlju mladih djevica s kojom se hrani.
Njemačka postaje sve veći i veći europski problem.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 15 lis 2019, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Bobovac je napisao/la:
Tolike milijune ljudi usisala i još joj fali ljudstva?! Pa dokle?
Iz vaših priča ispada da Njemačka i nije država već monstrum koji se hrani krvlju. Kao onaj Alien što se priljubi uz lice i steže. Parazit monster-država koja ovisi o krvlju mladih djevica s kojom se hrani.
Njemačka postaje sve veći i veći europski problem.


Njemackoj konstantno nedostaje milijun zaposlenika i taj broj ce se povecavati zbog odlaska onih koji zavrsavaju radni vijek. Mogli bi to lako rijesiti uvozom radne snage, no postoji drugi problem u vidu smjestaja jer trenutno nedostaje 4 milijuna stanbenih jedinica sto se dugorocno ne moze rijesiti. Koliko god njemacki gradjevinski sektor uzimao maha, zbog samih propisa o energetskoj efikasnosti moraju porustiti desetine milijuna starih objekata i zamijeniti ih novim, to ce trajati 4 desetljeca.

Spas za njemacko i japansko gospodarstvo su roboti koji ce zamijeniti ljude u obavljanju vecine teskih i dosadnih poslova. Vec sada u ekskluzivnijim cetvrtima gdje nema puno stranog olosa uvode se blagajne na kojima nema blagajnika, nego ti kao kupac skeniras artikle i platis karticom uz budno motrenje AI kamera.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 15 lis 2019, 11:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ma jel to "Nije ni Švabo što je nekad bio" prestiglo "Eee, Švabo je to!".

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 15 lis 2019, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ministry of Sound je napisao/la:
Ma jel to "Nije ni Švabo što je nekad bio" prestiglo "Eee, Švabo je to!".


Ne, htio sam malo podijeliti da je Balkan 5 koplja iznad Njemačke u ovim stvarima. Kada naš prodavač osjeti da ćeš potrošiti neku lovu kod njega i da si ozbiljan, na vratu će te nosati po prodajnom salonu, skoro klečati pred tobom.

Naličje ovoga je, da su u Njemačkoj radnici u prednosti, jer je ovo njima u korist. Na Balkanu zato jadnici rade po 60 sati radni tjedan bez godišnjeg odmora i blagdana - za crkavicu.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 15 lis 2019, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Ministry of Sound je napisao/la:
Ma jel to "Nije ni Švabo što je nekad bio" prestiglo "Eee, Švabo je to!".


Tako nekako.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 15 lis 2019, 12:55 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
lider30 je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Ma jel to "Nije ni Švabo što je nekad bio" prestiglo "Eee, Švabo je to!".


Ne, htio sam malo podijeliti da je Balkan 5 koplja iznad Njemačke u ovim stvarima. Kada naš prodavač osjeti da ćeš potrošiti neku lovu kod njega i da si ozbiljan, na vratu će te nosati po prodajnom salonu, skoro klečati pred tobom.

Naličje ovoga je, da su u Njemačkoj radnici u prednosti, jer je ovo njima u korist. Na Balkanu zato jadnici rade po 60 sati radni tjedan bez godišnjeg odmora i blagdana - za crkavicu.


To ako je prodavač i vlasnik trgovine, a koliko takvih trgovina još ima?

Dođeš kod nas u trgovačke centre i lance gdje je velika fluktuacija zaposlenika, nemaju pojma ni gdje im što stoji na policama a kamoli da ti objasne o proizvodu.
Većina tih bi se mogli sutra reorganizirati na način da sam uzimaš i očitaš na automatskoj blagajni.

Što se tiče ovog drugog , kod nas su naručitelji navikli da je sve hitno, naruči danas da sutra ima. U Njemačkoj ne postoji riječ hitno osim za hitne službe. Da ti sad dođeš u neku tvornicu u DE i pitaš izradu za sutra, mislim da bi svi umrli od smijeha, a kod nas je to normalna pojava da takvi dolaze.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 15 lis 2019, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
DrMag je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
To je ljudi moji tek katastrofa. Balkan je za njih 10 nivoa iznad u uslugama.
Sljedeće stvari sam osobno doživio ili moji najbliži (ali baš) doživjeli:

1. Otvaranje tekućeg računa u banci. Prvo moraš doći najaviti otvaranje da dobiješ termin. bez obzira što ti dođeš, kada je banka totalno prazna. Onda dobiješ termin tek za 7-10 dana. Često se otvaranje oduži na 2 dodatna termina.
2. Usluga u poštanskoj filjali. Došao 15i45 (filijala radi do 16:00), čekao u redu 5-6 minuta i došao na red u 15:52. Pošto sam trebao obaviti nešto što je trajalo 10 minuta, hladno me je odbila za sljedeći radni dan.
3. Narudžba kabelske i instaliranje traje minimalno 30 dana.
4. Narudžba bilo kojeg komada namještaja traje od 90-180 dana, jer se u skladištima ništa ne drži. Ne bendaju što nemaš gdje spavati, tek se uselio bla bla
5. Dođeš u bilo koji veliki prodajni centar i kupuješ vrijedne stvari, samo ti sužbeno uvale katalog i ne pitaj puno. Bez obzira što kažeš da namjeravaš tu veliku lovu potrošiti.
6. Kupuju auto u VOLVU i lik im je bacio ključ i kaže vidite koji je auto za probu od ovih 40 ovdje i provozajte, da se nije pomakao s računala. Niti je bio raspoložen za dodatna pitanja.

Itd... itd...
Ovo nije pojedinčano. Ovo je više pravilo.


Nije njemacka ona koju pamtis iz nekih drugih vremena. Ja je pamtim kada se za mokrenje na javnoj povrsini odmah zvala policija i pisala masna globa, danas mokre i na ulazima u crkvu, ubahn, strogom centru, tramvaju,..

1 i 2: Navikni se na termine i iste zakazuj online :zubati, sve sto mozes obavljaj online. U banku nisam otisao godinu i pol, sve bankarske poslove obavljam putem mobilne app.

3: Nemaju ljudstva da pokriju sve zahtjeve. Oni koji rade kao tehnicari, svoj posao obavljaju bez zurbe jer znaju da nece ostati bez posla. Budi u stanu sat-dva prije termina koji je zakazao tehnicar, jer oni samo jedanput pozvone, ako ne otvoris vrata ostave obavijest da su bili i odu. naravno sve naplate i onda cekas na drugi termin.

4: Industrija namjestaja u njemackoj ne postoji, sve se po narudzbi dobavlja iz istocne europe. Kupi sebi zracni krevet u robnim kucama za 30 € :zubati

5 i 6: isto kao i 3, nedostatak ljudstva koriste zaposleni da nista ne rade.


7. Piši na ovom forumu olovkom pa pošalji Ministru pismo, da on unese tvoj komentar.
8. Industrija mobitela u HR ne postoji. Kad naručiš mobitel moraš čekati 30-60 dana da ga dobiješ.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 15 lis 2019, 15:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Molim?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 15 lis 2019, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kad već daješ korisne savjete da i ja tebi dam dva.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 15 lis 2019, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
BBC je napisao/la:
Kad već daješ korisne savjete da i ja tebi dam dva.


Ne primam savjete od posrbica.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 16 lis 2019, 10:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Kad razbijamo mitove, da razbijemo mit da se u Njemačkoj puno radi. Tko nije prošao privatni sektor Balkana ni pakao mu neće teško pasti. :zubati

U Njemačkoj je k'o u Jugi osamdesetih. Pomalo se raducka, nitko se ne ubija od posla. Nema šanse da radiš prekovremeno ako ti to ne želiš, sve vikende i blagdane ne radiš i oko 30 radnih dana godišnjeg, kad radnik hoće.
Šefovi se vazda boje optužbi za mobbing, te uvijek su ugodni s podređenim.

Posebna je sorta, ovi šljakeri koji dođu s istoka - nekvalificirani, ne uče njemački i nakon 20 godina gledaju svoj nacionalne televizije totalno odvojeni od njemačkog društva, ne doškolovavaju se - oni rade za sitne pare, pa onda moraju mini job, pa mini job vikendom, da si išta mogu priuštiti.

Mit je da ovi naši gastarbajteri nauče njemački. I nakon 20-30 godina pričaju njemački k'o Indijanci - njih 95%. Ni rodova, ni padeža, pogrešno gramatički...

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 16 lis 2019, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
lider30 je napisao/la:
Kad razbijamo mitove, da razbijemo mit da se u Njemačkoj puno radi. Tko nije prošao privatni sektor Balkana ni pakao mu neće teško pasti. :zubati

U Njemačkoj je k'o u Jugi osamdesetih. Pomalo se raducka, nitko se ne ubija od posla. Nema šanse da radiš prekovremeno ako ti to ne želiš, sve vikende i blagdane ne radiš i oko 30 radnih dana godišnjeg, kad radnik hoće.
Šefovi se vazda boje optužbi za mobbing, te uvijek su ugodni s podređenim.

Posebna je sorta, ovi šljakeri koji dođu s istoka - nekvalificirani, ne uče njemački i nakon 20 godina gledaju svoj nacionalne televizije totalno odvojeni od njemačkog društva, ne doškolovavaju se - oni rade za sitne pare, pa onda moraju mini job, pa mini job vikendom, da si išta mogu priuštiti.

Mit je da ovi naši gastarbajteri nauče njemački. I nakon 20-30 godina pričaju njemački k'o Indijanci - njih 95%. Ni rodova, ni padeža, pogrešno gramatički...

A šta će mu rodovi i padeži, nije došao da drži miting, nego da šljaka i napravi u Smrtićima kuću na tri sprata.
Ma zezam se, naši ljudi se druže s našim ljudima i to je propast. Ako želiš da nešto naučiš i da uspiješ kloni se naših ljudi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 17 lis 2019, 14:20 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
lider30 je napisao/la:
Kad razbijamo mitove, da razbijemo mit da se u Njemačkoj puno radi. Tko nije prošao privatni sektor Balkana ni pakao mu neće teško pasti. :zubati

U Njemačkoj je k'o u Jugi osamdesetih. Pomalo se raducka, nitko se ne ubija od posla. Nema šanse da radiš prekovremeno ako ti to ne želiš, sve vikende i blagdane ne radiš i oko 30 radnih dana godišnjeg, kad radnik hoće.
Šefovi se vazda boje optužbi za mobbing, te uvijek su ugodni s podređenim.

Posebna je sorta, ovi šljakeri koji dođu s istoka - nekvalificirani, ne uče njemački i nakon 20 godina gledaju svoj nacionalne televizije totalno odvojeni od njemačkog društva, ne doškolovavaju se - oni rade za sitne pare, pa onda moraju mini job, pa mini job vikendom, da si išta mogu priuštiti.

Mit je da ovi naši gastarbajteri nauče njemački. I nakon 20-30 godina pričaju njemački k'o Indijanci - njih 95%. Ni rodova, ni padeža, pogrešno gramatički...


Nema potreba da se previše radi ako je rad dobro organiziran i isplaniran. U Njemačkoj su autoceste, pruge i luke pretrpane robom pa se očito nešto radi.
Isto stvar je bila u Jugoslaviji 80-ih, tada je recimo u Luci Rijeka bio najveći teretni promet u povijesti i nikad se nije ponovio, a ljudi kažu da se ništa nije radilo. Ako se nije radilo tko je sve to proizveo, utovario i pretovario.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 17 lis 2019, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Kaftanzoglio je napisao/la:
lider30 je napisao/la:
Kad razbijamo mitove, da razbijemo mit da se u Njemačkoj puno radi. Tko nije prošao privatni sektor Balkana ni pakao mu neće teško pasti. :zubati

U Njemačkoj je k'o u Jugi osamdesetih. Pomalo se raducka, nitko se ne ubija od posla. Nema šanse da radiš prekovremeno ako ti to ne želiš, sve vikende i blagdane ne radiš i oko 30 radnih dana godišnjeg, kad radnik hoće.
Šefovi se vazda boje optužbi za mobbing, te uvijek su ugodni s podređenim.

Posebna je sorta, ovi šljakeri koji dođu s istoka - nekvalificirani, ne uče njemački i nakon 20 godina gledaju svoj nacionalne televizije totalno odvojeni od njemačkog društva, ne doškolovavaju se - oni rade za sitne pare, pa onda moraju mini job, pa mini job vikendom, da si išta mogu priuštiti.

Mit je da ovi naši gastarbajteri nauče njemački. I nakon 20-30 godina pričaju njemački k'o Indijanci - njih 95%. Ni rodova, ni padeža, pogrešno gramatički...


Nema potreba da se previše radi ako je rad dobro organiziran i isplaniran. U Njemačkoj su autoceste, pruge i luke pretrpane robom pa se očito nešto radi.
Isto stvar je bila u Jugoslaviji 80-ih, tada je recimo u Luci Rijeka bio najveći teretni promet u povijesti i nikad se nije ponovio, a ljudi kažu da se ništa nije radilo. Ako se nije radilo tko je sve to proizveo, utovario i pretovario.

SFRJ JE 1989. imala isti obim industrijske proizvodnje kao Južna Koreja. Tema za ŠBB razmišljanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 17 lis 2019, 20:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
DrMag je napisao/la:
Spas za njemacko i japansko gospodarstvo su roboti koji ce zamijeniti ljude u obavljanju vecine teskih i dosadnih poslova. Vec sada u ekskluzivnijim cetvrtima gdje nema puno stranog olosa uvode se blagajne na kojima nema blagajnika, nego ti kao kupac skeniras artikle i platis karticom uz budno motrenje AI kamera.


Isto uvedeno u Konzumu na Trešnjevci, jedna zaposlenica sve nadgleda, ima četiri mjesta za kupce da sve sami obave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Loše stanje njemačkog uslužnog sektora
PostPostano: 19 lis 2019, 17:27 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Ima toga svuda, iz principa ne koristim takve blagajne, ne želim džabe raditi posao blagajnika, a činim i dobro djelo, nek i te blagajnice nešto zarade.

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 08 ožu 2020, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Danasnja Njemacka je zemlja u kur**, po javnim intitucijma, uredima i u svim neproizvodnim djelatnostima je tesko ljencarenje, bahatost, neodgovornost, kao za vrijeme tite u yu. Samo fizikaneri (rudari, gradjevinci, metalna struka,.. ) rade , no oni su uglavnom stranci. Od jedne velike njemacke agencije sam nesto narucio i evo osmi dan nema racuna, nema narucenog, nema pomaka / promjena na stranici narudzbe, ali su zato uredno skinuli trazeni iznos sa racuna i to vise nego je bila prikazana cijena. Odmah sam zvao i cekao 20 min na javljanje agenta, pitam od kuda na iznos 6.4 jos dodanih 1.5?? Kaze to automatski se racuna. Pitam gdje je opcija u obrazcu da prihvatam tih 1.5?? kaze nema. OK, vratite mi tu razliku, ne slazem se. I vratili ali ne punu razliku. Opet zovem, kazu pa uracunati su troskovi obrade i povrata novca. Pizdim, kazem da ne zelim ni cent vecih troskova od onih koji su prikazani na stranici prije pocetka procesa narudzbe.

Dalje pitam zasto nisam dobio racun, ako je lijepo oznaceno da cu isti dobiti u 3-4 dana od trenutka naplate. Pa kao gospodine, vasa narudzba jos u procesu obrade. Tu sam vec izgubio nerve i rekao da cu ovo predati odvjetniku jer nije u skladu sa opcim uvjetima i garancijama koje su navedene na stranicama te agencije.

No ajmo dalje, morao promijeniti chip karticu koju izdaje velika njemacka koorporacija, zadnje dvije godine cijena je bila nepromijenjena i uredno skidali 120 € sa racuna, jucer tijekom izdavanja nove kartice, sluzbenik izdade racun 140 €, pitam ga kako to, nije do sada toliko kostalo. On tvrdi jeste. Uzmem mob, otvorim njihovu aplikaciju, ukucam zeljene parametre, cijena 120 €. Pokazem, ovaj gleda u cudu, nema pojma.

I jos hrpa drugih stvari, gdje te sutaju od ureda do ureda. Ta zemlja mi se pocinje gaditi.

Nije to njemacka kakvu pamtim.

Udjem u podzemnu zeljeznicu, kad tamo redari i kontrola karata sve turci, arapi, crnci. Udjem u samposlugu, opet readar arap, udjem u veliku robnu kucu, redari arapi i turci. Bjezati ce nasi ljudi i iz njemacke.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 08 ožu 2020, 17:11 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
DrMag je napisao/la:
Danasnja Njemacka je zemlja u kur**, po javnim intitucijma, uredima i u svim neproizvodnim djelatnostima je tesko ljencarenje, bahatost, neodgovornost, kao za vrijeme tite u yu. Samo fizikaneri (rudari, gradjevinci, metalna struka,.. ) rade , no oni su uglavnom stranci. Od jedne velike njemacke agencije sam nesto narucio i evo osmi dan nema racuna, nema narucenog, nema pomaka / promjena na stranici narudzbe, ali su zato uredno skinuli trazeni iznos sa racuna i to vise nego je bila prikazana cijena. Odmah sam zvao i cekao 20 min na javljanje agenta, pitam od kuda na iznos 6.4 jos dodanih 1.5?? Kaze to automatski se racuna. Pitam gdje je opcija u obrazcu da prihvatam tih 1.5?? kaze nema. OK, vratite mi tu razliku, ne slazem se. I vratili ali ne punu razliku. Opet zovem, kazu pa uracunati su troskovi obrade i povrata novca. Pizdim, kazem da ne zelim ni cent vecih troskova od onih koji su prikazani na stranici prije pocetka procesa narudzbe.

Dalje pitam zasto nisam dobio racun, ako je lijepo oznaceno da cu isti dobiti u 3-4 dana od trenutka naplate. Pa kao gospodine, vasa narudzba jos u procesu obrade. Tu sam vec izgubio nerve i rekao da cu ovo predati odvjetniku jer nije u skladu sa opcim uvjetima i garancijama koje su navedene na stranicama te agencije.

No ajmo dalje, morao promijeniti chip karticu koju izdaje velika njemacka koorporacija, zadnje dvije godine cijena je bila nepromijenjena i uredno skidali 120 € sa racuna, jucer tijekom izdavanja nove kartice, sluzbenik izdade racun 140 €, pitam ga kako to, nije do sada toliko kostalo. On tvrdi jeste. Uzmem mob, otvorim njihovu aplikaciju, ukucam zeljene parametre, cijena 120 €. Pokazem, ovaj gleda u cudu, nema pojma.

I jos hrpa drugih stvari, gdje te sutaju od ureda do ureda. Ta zemlja mi se pocinje gaditi.

Nije to njemacka kakvu pamtim.

Udjem u podzemnu zeljeznicu, kad tamo redari i kontrola karata sve turci, arapi, crnci. Udjem u samposlugu, opet readar arap, udjem u veliku robnu kucu, redari arapi i turci. Bjezati ce nasi ljudi i iz njemacke.


Nema raja na zemlji, vračat će se ljudi i to u suzama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 08 ožu 2020, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
To je očekivano. Ako lideri ljudima koji nisu zaslužili i zaradili daju novac za stan i socijale normalno da se ni uzorni i pošteni građani više neće držati morala i poštenja. Svako društvo preplavljeno sa muslimanima će i samo tonuti u korupciju i nemoral. Neko malo sporije, neko brže. To je ljudska priroda.

Zapad je čak tu lijenost i nerad muslimana migranata tolerirao 5 desetljeća, dok je u igri bio samo novac. Žrtvovali su svoj rad znajući da nikad ništa zauzvrat neće dobiti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO