HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 ruj 2024, 10:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 193 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 26 tra 2020, 17:21 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 22:27
Postovi: 6400
zaba1111 je napisao/la:
Šta je je, da smo imali Diablov mentalitet bilo bi nam barem ko u Rakitnu.
Evo izdvojio sam 15 sekundi da razmislim i mogu reći da gluplje čeljade od Diabla nisam sreo na forumu nikad.

To je meni pohvala kad vidim od koga dolazi. Samo nastavite kao i do sada jer za sve je kriv Čović,HDZ,komunisti,klima,nadmorska visina,ceste... samo niste vi anacionalisti koji doslovno mrze svoju rodnu grudu

Evo ajde objasni nam sta koci jednog Rimca il ove jos vece bogalje da uloze milijun eura u infrastrukturu,školstvo,zdravstvo il nesto peto, malo da pomognu svoj rodni kraj,svoj narod??Kakav je to čimbenik kojeg ja ne vidim, osim njihovog defektnog ogranicenja u mozgu kakvog i sam imas??

Šta bi mene sprijecilo da ulazem u svoj rodni kraj ako to hocu?? Također kad smo kod Rakitna oni su tuda(Široki,Posušje) nesto otislo udajom al su u blizini. Nisu brabonjasi kao iz tvog kraja...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 26 tra 2020, 17:34 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 22:27
Postovi: 6400
Da malo detaljnije analiziramo Rakitno na kojeg se štovani zaba stalno poziva. Idemo redom:
Šarića poljana,Sutina,Korita,Perci zaselci ciji su stanovnici 90% nastanjeni u Širokom jer su istome prije gravirali, radnim danima su tu dok vikendom idu do svojih kuca gdje se bave poljoprivredom...

Zapadni dio rakitna je ostao na svojim ognjistima il je nastanjen u Posušju, gotovo nijedan stanovnik nije kliznuo u njemacku a onaj koji ima lovu ulaze u svoj rodni kraj...

Meritum stvari nisu ovakve pojedinosti vec sama cinjenica kako Hrvati iz HBŽ-a nemaju nikakvog osjecaja za svoj kraj. Usporedio bi ih sa Hrvatima iz neke druge sredine(jer im je ponasanje identicno kao da ih je isti *** pravio) al necu jer mi tada stize ban od Markana...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 27 tra 2020, 06:56 
Offline

Pridružen/a: 12 pro 2019, 01:14
Postovi: 780
Ministry of Sound je napisao/la:
Možete li navesti pozitivne "trickle down" efekte tog individualnog bogatstva prema kolektivu. Očito zapošljavaju djelatnike Hrvate (u čisto hrvatskim sredinama). Kakvi su uvjeti, koliko se vraća u lokalnu zajednicu (ne računajući trošenje plaća djelatnika), koliko su uložili u lokalnu infrastrukturu? Ako djeluju na muslimanskom teritoriju, ima li bilo kakve pozitivne diskriminacije prema Hrvatima? Postoji li neki trag korisnog općedruštvenog djelovanja (financiranje infrastrukture, institucija, medija)? U biti, jesu li ti ljudi dio hrvatskog političkog kolektiva ili samo ljudi koji s nama dijele religiju i slična imena i prezimena?


Imamo primjer Gudelja koji u strateški najbitnijoj Srednjoj Bosni umjesto da ima bar 2/3 zaposlenih Hrvata zapošljava 90% muslimana.
Isto je i sa onim Stanićima po Kiseljaku i Kreševu itd., svi oni idu na jeftinu muslimansku radnu snagu i to im je temelj tolikog profita i dobiti. To su činjenice.

Dakle kakva je korist od takvih?
Ne da koristi nema nego čine izravnu štetu svome narodu. Hrvati iz Srednje Bosne su praktički nestali i da nije ove sreće u nesreći sa tetom Merkel koja je olabavila granice i Muslimanima Hrvati bi izgubili načelnike i u Vitezu i Kiseljaku. A i ovako je pitanje šta će bit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 27 tra 2020, 08:42 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 18:11
Postovi: 1569
robelec je napisao/la:
Naveo sam na ovoj temi preko 150 imena bogatih ljudi rodom i podrijetlom iz Herceg-Bosne te sad sve njih samo treba okupiti, povezati, osluškivati njihove interese i upoznati sa nekakvim razvojnim planovima općina koje čine Herceg-Bosnu.

Dakle, treba nam liderska politička ili poduzetnička figura koja će sve to kordinirati, planove i interese uskladiti te investitore usmjeriti u projekte od kojih će oni sami i Herceg Bosna imati koristi.

Samo je malo volje, hrabrosti, ambicioznosti, vizije i angažiranosti potrebno među onima koji imaju političku i prije svega realnu financijsku moć. Novca ima, ali projekata, lidera i ciljeva u ovom trenutku nema.

Za postati liderom u politici na ovim prostorima moraš umjesto prodavanja magle biti spreman na kocku staviti zdravlje sebe i svoje obitelji. Tek tada ljudi su spremni fanatično te slijediti. U onom dokumentarcu o Tuđmanu nedavno prikazanom na HRT-u zorno je prikazano kako Tuđman u jednom trenutku kada je sudbina čitave države visila o koncu uopće nije mario za svoje zdravlje i zdravlje svoje obitelji. Politika nije dobra plaća, auto i ljubavnica koliko hoćeš, već krvava borba za opće dobro koja može uništiti i tvoje zdravlje. Oni koji su u politici radi ovog drugog (borbe za opće dobro) bez problema će biti u stanju provesti bilo kakve projekte, a narod zbog njihovog nesebičnog davanja propoznati u njima lidere koji su u stanju zaštititi njihove interese.

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 27 tra 2020, 15:32 
Offline

Pridružen/a: 03 ruj 2016, 00:22
Postovi: 41
@Robelec

Kako stoji danas LOGOS centar? Znam da su se uz njega vezale razne afere.

Tihomir Zovko - vlasnik TT kabeli
Mario Lubina - suvlasnik Eurocompany 99
Danko Šulenta - Intragent d.o.o.

FAMA d.o.o. generalni uvoznik i distributer Levi'sica.
Unitrade d.o.o.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 27 tra 2020, 18:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 vel 2017, 00:34
Postovi: 1764
Lokacija: Zagreb
Sherlock je napisao/la:
@Robelec

Kako stoji danas LOGOS centar? Znam da su se uz njega vezale razne afere.

Tihomir Zovko - vlasnik TT kabeli
Mario Lubina - suvlasnik Eurocompany 99
Danko Šulenta - Intragent d.o.o.

FAMA d.o.o. generalni uvoznik i distributer Levi'sica.
Unitrade d.o.o.


Nemam informacija kako danas stoji Logos centar, ali 2018. su poslovali s dobiti od 4 mil. kn

Ostale kompanije koje te zanimaju su ovako stajale 2018.:

TT Kabel - prihod 116 mil. km - dobit 2,3 mil. km
Eurocompany 99 - prihod 26 mil. km - dobit 1,8 mil. km
Interagent - prihod 6,5 mil. km - dobit 466.000 km
FAMA - prihod 6,1 mil. km - dobit 700.000 km
Unitrade - prihod 55 mil. km - dobit 1,4 mil. km


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 27 tra 2020, 18:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 vel 2017, 00:34
Postovi: 1764
Lokacija: Zagreb
1986 je napisao/la:
robelec je napisao/la:
Naveo sam na ovoj temi preko 150 imena bogatih ljudi rodom i podrijetlom iz Herceg-Bosne te sad sve njih samo treba okupiti, povezati, osluškivati njihove interese i upoznati sa nekakvim razvojnim planovima općina koje čine Herceg-Bosnu.

Dakle, treba nam liderska politička ili poduzetnička figura koja će sve to kordinirati, planove i interese uskladiti te investitore usmjeriti u projekte od kojih će oni sami i Herceg Bosna imati koristi.

Samo je malo volje, hrabrosti, ambicioznosti, vizije i angažiranosti potrebno među onima koji imaju političku i prije svega realnu financijsku moć. Novca ima, ali projekata, lidera i ciljeva u ovom trenutku nema.

Jel nisu oni već povezani kroz udrugu Prsten


Poduzetni ZG Posavljaci su dobro kroz tu udrugu povezani, oni su u Prstenu dominantni zavičajni korpus uz par jakih pojedinaca iz Srednje Bosne, a poduzetni Hercegovci baš i ne pokazuju zanimanje za tu udrugu.

Uglavnom, nema iz Prstena konkretnih incijativa za nekakve projekte većih razmjera u Herceg-Bosni, najveće zanimanje vlada za Posavinu te su neki Posavljaci iz Zagreba i uložili neka sredstva u Posavski kanton, međutim nedovoljno za zaustavljanje negativnih demografskih i ekonomskih trendova u toj županiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 05 svi 2020, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2018, 23:36
Postovi: 29
Malo si slabo istražio Tomislavgrad koji ima itekako puno kapitalaca od Zagreba do SAD (Šola, Letica). Jezerani (naselja uz Buško jezero) dosta dobro kotiraju, puno ih je vani, a i dolje su sada počeli investirati (Ćurković). Od okolnih sela u Tg ogroman kapital se generira po zapadnim zemljama u firmama čiji su vlasnici duvnjaci, a i u samom gradu ima kandidata. Primjerice, samo u jednoj Šujici imaš dosta jakih igrača, pogotovo po Zagrebu. ( Ivić Pašalić, Franjo Pašalić-Frapa, Krstanović...). Ne znam kako procjenjuješ "težinu" da ti malo pomognem?!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 05 svi 2020, 18:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 vel 2017, 00:34
Postovi: 1764
Lokacija: Zagreb
jeronimus1864, slobodno navedi osobe rodom ili podrijetlom iz Herceg-Bosne koje procijenjuješ na 5+ mil. €. Pa samo se na ovoj temi i čekaju nova imena ultra bogatih koji vuku korijene iz Herceg-Bosne!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 05 svi 2020, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 vel 2017, 00:34
Postovi: 1764
Lokacija: Zagreb
Inače, ne stavljam u isti "koš" bogate iz dijaspore i bogataše koji žive, rade, investiraju ili imaju vrijednu imovinu u Herceg-Bosni.

Na ovoj temi sam naveo dosta bogatih iz dijaspore, čak sam pisao i u što bi mogli uložiti te kako ih povezati.

Ovo su moji kapitalci iz Tomislavgrada i okolice koji svoja carstva podižu u dijaspori:

Tomislav Mamić (Tomislavgrad- Split), vlasnik trgovina Tommy.
Jako Andabak (Tomislavgrad-Split), obogatio se na osigravateljskom poslu.
Željko Vučemil (Tomislavgrad - Zagreb), suvlasnik VMD Grupa.
Obitelj Šola (Tomislavgrad-Zagreb-Karlovac) - suvlasnici Karlovačke banke.
Marijan Šarić (Tomislavgrada-Zagreb) dugogodišnji zastupnik Samsunga,
Božo Čulo (Tomislavgrad -Zagreb), vlasnik Partner banke
Ivić Pašalić (Tomislavgrad-Zagreb) vlasnik Mundus Virdis Zagreb
Jerko Šarić (Tomislavgrad-Split) suvlasnik Hattrick-PSK

Htio sam staviti i Jozu Ćurkovića (bivši vlasnik tvornice azbesta Salonit) na svoju listu najbogatijih ljudi iz Tomislavgrada, ali sam ga zaobišao zbog raznih sudskih procesa, isto vrijedi i za Zdravka Mamića. Ima još jedan Ćurković (vlasnik Plodina) koji vuče korijene iz Tomislavgrada, ali ne šljivi ni 1% rodni kraj svog oca ili djeda. Na kojeg ti jeronimus1864 Ćurkovića misliš?

Za Franju Pašalića Frapu sam pročitao kako nema ni kuću u rodnom kraju, slično je i sa Jure Šolom i Ilijom Leticom, pa mi je bezveze takve stavljati na listu.

Meni su najzanimljivi bogati Hercegovci u dijaspori teški 10 + mil.€ za koje sam čuo i pročitao kako su i dalje koliko toliko vezani za svoj zavičaj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 06 svi 2020, 14:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 vel 2018, 23:36
Postovi: 29
robelec je napisao/la:
Inače, ne stavljam u isti "koš" bogate iz dijaspore i bogataše koji žive, rade, investiraju ili imaju vrijednu imovinu u Herceg-Bosni.

Na ovoj temi sam naveo dosta bogatih iz dijaspore, čak sam pisao i u što bi mogli uložiti te kako ih povezati.

Ovo su moji kapitalci iz Tomislavgrada i okolice koji svoja carstva podižu u dijaspori:

Tomislav Mamić (Tomislavgrad- Split), vlasnik trgovina Tommy.
Jako Andabak (Tomislavgrad-Split), obogatio se na osigravateljskom poslu.
Željko Vučemil (Tomislavgrad - Zagreb), suvlasnik VMD Grupa.
Obitelj Šola (Tomislavgrad-Zagreb-Karlovac) - suvlasnici Karlovačke banke.
Marijan Šarić (Tomislavgrada-Zagreb) dugogodišnji zastupnik Samsunga,
Božo Čulo (Tomislavgrad -Zagreb), vlasnik Partner banke
Ivić Pašalić (Tomislavgrad-Zagreb) vlasnik Mundus Virdis Zagreb
Jerko Šarić (Tomislavgrad-Split) suvlasnik Hattrick-PSK

Htio sam staviti i Jozu Ćurkovića (bivši vlasnik tvornice azbesta Salonit) na svoju listu najbogatijih ljudi iz Tomislavgrada, ali sam ga zaobišao zbog raznih sudskih procesa, isto vrijedi i za Zdravka Mamića. Ima još jedan Ćurković (vlasnik Plodina) koji vuče korijene iz Tomislavgrada, ali ne šljivi ni 1% rodni kraj svog oca ili djeda. Na kojeg ti jeronimus1864 Ćurkovića misliš?

Za Franju Pašalića Frapu sam pročitao kako nema ni kuću u rodnom kraju, slično je i sa Jure Šolom i Ilijom Leticom, pa mi je bezveze takve stavljati na listu.

Meni su najzanimljivi bogati Hercegovci u dijaspori teški 10 + mil.€ za koje sam čuo i pročitao kako su i dalje koliko toliko vezani za svoj zavičaj.


Razumijem. Imovinu procjenjuješ ovako "od oka" ili provjeriš prije toga neke fin. pokazatelje firmi i sl?

Mislimo na istoga Ćurkovića, da, a iz istoga razloga nisam htio mamića navesti. Mamići koji drže zastupnišvo za rolex u Hrvatskoj su također iz Tomislavgrada.

Također, dok sam pisao to i mislio sam na ovaj uvjet da "pomažu" rodnom kraju. Koliko sam upoznat, Letica je najvećim djelom financirao izgradnju groblja i kapelice u Tomislavgradu, pa eto, izgleda da ipak zna otkud je.

Što se tiče Frape, on itekako pomaže, "lakog je džepa" kad god je potrebno nešto financirati bilo izgradnja doma kulture, crkva i sl. i koliko sam čuo da dosta domaćih ljudi radi sezone kod njega, a nisam čuo niti da je odbio ikoga kada je pronalazak posla u pitanju. Istina, kuću nema. Ne znam koliko smijem tu iznositi koga, ali unutar samog Tomislavgrada postoji par domaćih privatnika i kapitalaca koji su dosta teški ( https://www.akta.ba/vijesti/top-20-komp ... bit/101257 ). Ne znam ispunjavaju li tvoje kriterije. Za Šujicu isto znam da je firma Stridon promet dosta jaka u Zagrebu, a i nedavno je otvorena nova firma u Tomislavgradu te je u planu pokretanje sirane u Šujici. Postoji još dobrih kandidata, no nisam siguran što im je core-business. Miron Mioč, šujičak u Frankfurtu, dosta je pokušavao dolje ulagati no mislim da je sve to neslavno završilo, nisam upoznat s detaljima budući da nisam većinu vremena tamo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 06 svi 2020, 14:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 16:42
Postovi: 2366
Lokacija: Negdi na granici svitova
Politikant je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Možete li navesti pozitivne "trickle down" efekte tog individualnog bogatstva prema kolektivu. Očito zapošljavaju djelatnike Hrvate (u čisto hrvatskim sredinama). Kakvi su uvjeti, koliko se vraća u lokalnu zajednicu (ne računajući trošenje plaća djelatnika), koliko su uložili u lokalnu infrastrukturu? Ako djeluju na muslimanskom teritoriju, ima li bilo kakve pozitivne diskriminacije prema Hrvatima? Postoji li neki trag korisnog općedruštvenog djelovanja (financiranje infrastrukture, institucija, medija)? U biti, jesu li ti ljudi dio hrvatskog političkog kolektiva ili samo ljudi koji s nama dijele religiju i slična imena i prezimena?


Imamo primjer Gudelja koji u strateški najbitnijoj Srednjoj Bosni umjesto da ima bar 2/3 zaposlenih Hrvata zapošljava 90% muslimana.
Isto je i sa onim Stanićima po Kiseljaku i Kreševu itd., svi oni idu na jeftinu muslimansku radnu snagu i to im je temelj tolikog profita i dobiti. To su činjenice.

Dakle kakva je korist od takvih?
Ne da koristi nema nego čine izravnu štetu svome narodu. Hrvati iz Srednje Bosne su praktički nestali i da nije ove sreće u nesreći sa tetom Merkel koja je olabavila granice i Muslimanima Hrvati bi izgubili načelnike i u Vitezu i Kiseljaku. A i ovako je pitanje šta će bit.


Pričao sam sa osobom koja je radila u fisu, Pero je rekao, ne morate vi radi za par stoja radit će Muslimani, a kad i oni odu dovest ću kineze. Hoću reći Peru zaboli neka stvar za Hrvatstvo i slično, njemu je samo osobni profit bitan, a kako čujem postaje sve više predmet sprdnje i izrugivanja u svom društvenom krugu.

_________________
Za dom spremni


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 06 svi 2020, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 vel 2017, 00:34
Postovi: 1764
Lokacija: Zagreb
jeronimus1864 je napisao/la:
robelec je napisao/la:
Inače, ne stavljam u isti "koš" bogate iz dijaspore i bogataše koji žive, rade, investiraju ili imaju vrijednu imovinu u Herceg-Bosni.

Na ovoj temi sam naveo dosta bogatih iz dijaspore, čak sam pisao i u što bi mogli uložiti te kako ih povezati.

Ovo su moji kapitalci iz Tomislavgrada i okolice koji svoja carstva podižu u dijaspori:

Tomislav Mamić (Tomislavgrad- Split), vlasnik trgovina Tommy.
Jako Andabak (Tomislavgrad-Split), obogatio se na osigravateljskom poslu.
Željko Vučemil (Tomislavgrad - Zagreb), suvlasnik VMD Grupa.
Obitelj Šola (Tomislavgrad-Zagreb-Karlovac) - suvlasnici Karlovačke banke.
Marijan Šarić (Tomislavgrada-Zagreb) dugogodišnji zastupnik Samsunga,
Božo Čulo (Tomislavgrad -Zagreb), vlasnik Partner banke
Ivić Pašalić (Tomislavgrad-Zagreb) vlasnik Mundus Virdis Zagreb
Jerko Šarić (Tomislavgrad-Split) suvlasnik Hattrick-PSK

Htio sam staviti i Jozu Ćurkovića (bivši vlasnik tvornice azbesta Salonit) na svoju listu najbogatijih ljudi iz Tomislavgrada, ali sam ga zaobišao zbog raznih sudskih procesa, isto vrijedi i za Zdravka Mamića. Ima još jedan Ćurković (vlasnik Plodina) koji vuče korijene iz Tomislavgrada, ali ne šljivi ni 1% rodni kraj svog oca ili djeda. Na kojeg ti jeronimus1864 Ćurkovića misliš?

Za Franju Pašalića Frapu sam pročitao kako nema ni kuću u rodnom kraju, slično je i sa Jure Šolom i Ilijom Leticom, pa mi je bezveze takve stavljati na listu.

Meni su najzanimljivi bogati Hercegovci u dijaspori teški 10 + mil.€ za koje sam čuo i pročitao kako su i dalje koliko toliko vezani za svoj zavičaj.


Razumijem. Imovinu procjenjuješ ovako "od oka" ili provjeriš prije toga neke fin. pokazatelje firmi i sl?

Mislimo na istoga Ćurkovića, da, a iz istoga razloga nisam htio mamića navesti. Mamići koji drže zastupnišvo za rolex u Hrvatskoj su također iz Tomislavgrada.

Također, dok sam pisao to i mislio sam na ovaj uvjet da "pomažu" rodnom kraju. Koliko sam upoznat, Letica je najvećim djelom financirao izgradnju groblja i kapelice u Tomislavgradu, pa eto, izgleda da ipak zna otkud je.

Što se tiče Frape, on itekako pomaže, "lakog je džepa" kad god je potrebno nešto financirati bilo izgradnja doma kulture, crkva i sl. i koliko sam čuo da dosta domaćih ljudi radi sezone kod njega, a nisam čuo niti da je odbio ikoga kada je pronalazak posla u pitanju. Istina, kuću nema. Ne znam koliko smijem tu iznositi koga, ali unutar samog Tomislavgrada postoji par domaćih privatnika i kapitalaca koji su dosta teški ( https://www.akta.ba/vijesti/top-20-komp ... bit/101257 ). Ne znam ispunjavaju li tvoje kriterije. Za Šujicu isto znam da je firma Stridon promet dosta jaka u Zagrebu, a i nedavno je otvorena nova firma u Tomislavgradu te je u planu pokretanje sirane u Šujici. Postoji još dobrih kandidata, no nisam siguran što im je core-business. Miron Mioč, šujičak u Frankfurtu, dosta je pokušavao dolje ulagati no mislim da je sve to neslavno završilo, nisam upoznat s detaljima budući da nisam većinu vremena tamo.


Krstanović - vlasnik Stridon Promet je jak poduzetnik, težak sigurno 10 + mil. € i da, gledam financijsko poslovanje gospodarskih društava u vlasništvu osoba čija bogatstva procjenjujem te na temelju toga donosim njihovu nekakvu financijsku vrijednost.

Informacije kako Frapa i Letica ipak nisu zaboravili svoje korijene je lijepo pročitati.

Uglavnom - ovo su domaći jaki poslovnjaci koji žive i rade u Tomislavgradu:

Nikola Nevistić 5 mil. € - vlasnik Nevistić-Commerce i BTG Tomislavgrad
Zdenko Baković 5 mil.€ - vlasnik Kamensko Tomislavgrad
Obitelj Papić 5 mil.€ - vlasnik Papić Tomislavgrad i Farma Perčinović
Jozo Ćurković 5 mil.€ - bivši vlasnik tvornice azbesta Salonit
______________________________________________________________________

Nadopunjena lista najbogatijih Duvnjaka u dijaspori:

Tomislav Mamić (Tomislavgrad- Split), vlasnik trgovina Tommy.
Jako Andabak (Tomislavgrad-Split), obogatio se na osigravateljskom poslu.
Željko Vučemil (Tomislavgrad - Zagreb), suvlasnik VMD Grupa.
Obitelj Šola (Tomislavgrad-Zagreb-Karlovac) - suvlasnici Karlovačke banke.
Marijan Šarić (Tomislavgrada-Zagreb) dugogodišnji zastupnik Samsunga,
Božo Čulo (Tomislavgrad -Zagreb), vlasnik Partner banke
Ivić Pašalić (Tomislavgrad-Zagreb) vlasnik Mundus Virdis Zagreb
Jerko Šarić (Tomislavgrad-Split) suvlasnik Hattrick-PSK
Obitelj Krstanović (Tomislavgrad-Zagreb) vlasnik Stridon Promet
Jure Šola (Tomislavgrad-Kalifornija) suvlasnik Sanmina Corporation
Ilija Letica (Tomislavgrad-Michigan) vlasnik Americi Letica Corporation
Franjo Pašalić Frapa (Tomislavgrad-Rogoznica) vlasnik Laguna Trade

Razvaljuju Duvnjaci u Hrvatskoj i svijetu!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 06 svi 2020, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 tra 2011, 01:20
Postovi: 197
robelec je napisao/la:
jeronimus1864 je napisao/la:

Razumijem. Imovinu procjenjuješ ovako "od oka" ili provjeriš prije toga neke fin. pokazatelje firmi i sl?

Mislimo na istoga Ćurkovića, da, a iz istoga razloga nisam htio mamića navesti. Mamići koji drže zastupnišvo za rolex u Hrvatskoj su također iz Tomislavgrada.

Također, dok sam pisao to i mislio sam na ovaj uvjet da "pomažu" rodnom kraju. Koliko sam upoznat, Letica je najvećim djelom financirao izgradnju groblja i kapelice u Tomislavgradu, pa eto, izgleda da ipak zna otkud je.

Što se tiče Frape, on itekako pomaže, "lakog je džepa" kad god je potrebno nešto financirati bilo izgradnja doma kulture, crkva i sl. i koliko sam čuo da dosta domaćih ljudi radi sezone kod njega, a nisam čuo niti da je odbio ikoga kada je pronalazak posla u pitanju. Istina, kuću nema. Ne znam koliko smijem tu iznositi koga, ali unutar samog Tomislavgrada postoji par domaćih privatnika i kapitalaca koji su dosta teški ( https://www.akta.ba/vijesti/top-20-komp ... bit/101257 ). Ne znam ispunjavaju li tvoje kriterije. Za Šujicu isto znam da je firma Stridon promet dosta jaka u Zagrebu, a i nedavno je otvorena nova firma u Tomislavgradu te je u planu pokretanje sirane u Šujici. Postoji još dobrih kandidata, no nisam siguran što im je core-business. Miron Mioč, šujičak u Frankfurtu, dosta je pokušavao dolje ulagati no mislim da je sve to neslavno završilo, nisam upoznat s detaljima budući da nisam većinu vremena tamo.


Krstanović - vlasnik Stridon Promet je jak poduzetnik, težak sigurno 10 + mil. € i da, gledam financijsko poslovanje gospodarskih društava u vlasništvu osoba čija bogatstva procjenjujem te na temelju toga donosim njihovu nekakvu financijsku vrijednost.

Informacije kako Frapa i Letica ipak nisu zaboravili svoje korijene je lijepo pročitati.

Uglavnom - ovo su domaći jaki poslovnjaci koji žive i rade u Tomislavgradu:

Nikola Nevistić 5 mil. € - vlasnik Nevistić-Commerce i BTG Tomislavgrad
Zdenko Baković 5 mil.€ - vlasnik Kamensko Tomislavgrad
Obitelj Papić 5 mil.€ - vlasnik Papić Tomislavgrad i Farma Perčinović
Jozo Ćurković 5 mil.€ - bivši vlasnik tvornice azbesta Salonit
______________________________________________________________________

Nadopunjena lista najbogatijih Duvnjaka u dijaspori:

Tomislav Mamić (Tomislavgrad- Split), vlasnik trgovina Tommy.
Jako Andabak (Tomislavgrad-Split), obogatio se na osigravateljskom poslu.
Željko Vučemil (Tomislavgrad - Zagreb), suvlasnik VMD Grupa.
Obitelj Šola (Tomislavgrad-Zagreb-Karlovac) - suvlasnici Karlovačke banke.
Marijan Šarić (Tomislavgrada-Zagreb) dugogodišnji zastupnik Samsunga,
Božo Čulo (Tomislavgrad -Zagreb), vlasnik Partner banke
Ivić Pašalić (Tomislavgrad-Zagreb) vlasnik Mundus Virdis Zagreb
Jerko Šarić (Tomislavgrad-Split) suvlasnik Hattrick-PSK
Obitelj Krstanović (Tomislavgrad-Zagreb) vlasnik Stridon Promet
Jure Šola (Tomislavgrad-Kalifornija) suvlasnik Sanmina Corporation
Ilija Letica (Tomislavgrad-Michigan) vlasnik Americi Letica Corporation
Franjo Pašalić Frapa (Tomislavgrad-Rogoznica) vlasnik Laguna Trade

Razvaljuju Duvnjaci u Hrvatskoj i svijetu!


Jako Andabak je iz Livna.

_________________
Men have only two emotions: hungry and horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 07 svi 2020, 14:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 vel 2017, 00:34
Postovi: 1764
Lokacija: Zagreb
Sylvester je napisao/la:

Jako Andabak je iz Livna.


Pročitao davno u nekim medijima da su mu roditelji hercegovački stočari iz okolice Tomislavgrada pa ga automatski trpam pod Tomislavgrad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 23 ožu 2021, 22:41 
Offline

Pridružen/a: 23 ožu 2021, 22:36
Postovi: 1
A sto ce vam ovdje Andrija Zovko...kakve on ima veze sa Herceg Bosnom...ostavio ženu i dicu a oženio srpkinju s dna kace...a ovo sve sto ste napisali je pokrao...ma šljam od covjeka..izrod naseg naroda...izdajica...fuj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 14 srp 2024, 11:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:11
Postovi: 23807
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
https://ba.ekapija.com/news/4783278/svjetlan-stanic-preuzima-bihacku-pivovaru

Svjetlan Stanić širi svoje poslovno carstvo. Lijepo je da se novac hrvatskih poduzetnika u BiH opet ulaže u BiH.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Najbogatiji ljudi Herceg-Bosne
PostPostano: 14 srp 2024, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 14:26
Postovi: 7233
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
"Bihaćka pivOVara"...

Lajkam nevidljivu hrvatizaciju turske Hrvatske. :kava

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ BiH u Mostaru jeste glas za Hasana Pekušića (HP Investing).

Glas za HDZ RH jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 193 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO