HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 18:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 12 srp 2021, 22:07 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
To se slazem,treba nozem skidat svlacit izolaciju,zasto treba mal vise vremena al se da ili prodati sa izolacijom u rinfuzi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 15 srp 2021, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
spliter1 je napisao/la:
Glupost su te ekoloske kese,pucaju a jos ce vise zagadit,prave kese su ne unistive,neke vani,nikad ne istrunu,uvjek na istom mjestu,na Vrbasu rijeci,konkretno ima plasticnog smeca,sreca brza rijeka pa nosi,ali se najvise zale oni u donjem toku gdje rijeka mirnija,cak i leseve zivotinja kao svinje bacaju ili drobovi.Plastika u rijekama,moguce da se usitnjava usljed trenja,struganja o dno na svom putu do okeana.


Siguran sam da je veliki broj onih kojima nije jasno koliko je potrebno kako bi se plastična vrećica razgradila. Zato naglašavam
bitnost edukacije.

Nemam ništa protiv ekoloških vrećica, meni služe veoma dobro. Mada ni Vas ne razumijem zašto govorite da su glupost,
a na drugoj strani Vam smetaju klasične plastične vrećice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 15 srp 2021, 19:44 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
DaniKU je napisao/la:
spliter1 je napisao/la:
Glupost su te ekoloske kese,pucaju a jos ce vise zagadit,prave kese su ne unistive,neke vani,nikad ne istrunu,uvjek na istom mjestu,na Vrbasu rijeci,konkretno ima plasticnog smeca,sreca brza rijeka pa nosi,ali se najvise zale oni u donjem toku gdje rijeka mirnija,cak i leseve zivotinja kao svinje bacaju ili drobovi.Plastika u rijekama,moguce da se usitnjava usljed trenja,struganja o dno na svom putu do okeana.


Siguran sam da je veliki broj onih kojima nije jasno koliko je potrebno kako bi se plastična vrećica razgradila. Zato naglašavam
bitnost edukacije.

Nemam ništa protiv ekoloških vrećica, meni služe veoma dobro. Mada ni Vas ne razumijem zašto govorite da su glupost,
a na drugoj strani Vam smetaju klasične plastične vrećice.

Nisam ja protiv kvalitetnih,jakih plasticnih kesa,mene nerviraju ekoloske zato sto pucaju sa 2 Kg tezine,mislim i dalje da je plasticna ambalaza genialan izum,samo bi trebali kaznjavati one koji smece bacaju u rijeke,okolinu i po putevima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 15 srp 2021, 21:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Može Vam sad malo i zasmetati što to govorim, ali zašto ne biste pokušali koristiti višekratne vrećice
koje su napravljene od materijala koji je vrlo lako reciklirana ili razlaže. Ili na kraju krajeva platene
vrećice ako Vam ne odgovaraju ekološke vrećice? Ako ništa sigurno su čvršće i od jednih i drugih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 16 srp 2021, 07:30 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Navikli smo ne nositi ceker,a ekoloske nisu dobre cesto puta nove istom kupljene pucaju,istina ima i ne ekoloskih kesa koje pucaju,u nekimvradnnama su ekoloske kesice posebno lose,moras po putu kupit namirnice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 16 srp 2021, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
U tašni uvek imam sklopivi ceger iz DMa. Neverovatno je prostran.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 16 srp 2021, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
spliter1 je napisao/la:
Navikli smo ne nositi ceker,a ekoloske nisu dobre cesto puta nove istom kupljene pucaju,istina ima i ne ekoloskih kesa koje pucaju,u nekimvradnnama su ekoloske kesice posebno lose,moras po putu kupit namirnice.


Znam, zato sam i naveo iznad da su problem navike, ali njih se može ispraviti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 16 srp 2021, 22:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69266
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Izuzetno sam osviješten po pitanju odlaganja smeća i recikliranja.

Bazična higijena ne završava na tijelu ili kući, nego se odnosi i na okoliš.

Mislim da ima korelacije između toga koliko smeća bacaš na ulicu i koliko često se kupaš / kako ti unutrašnjost kuće izgleda.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 17 srp 2021, 12:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tema nije bacanje smeća na ulicu. Vezano uz to vidio sam Rim kao najprljaviji grad kojeg sam ikad vidio.
Gradske službe čiste toliko metara oko klupa za sjedenje okolo njih kao koralni greben smeća i smeća. Očito im skupo plaćati čišćenje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 18 srp 2021, 01:49 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Mislim da bi ljudi trebali razdvajati smece,metali,plastika,kompost,papir suhi,skoro da nebi imali smeca,ovako kontejneri su pretrpani nevjerovatno,mnoge je sramota to razdvajati.Kompost se moze prosuti vani ima gladni zivotinja a ljudi bacaju hranu u kontejner gdje smrdi.Otvori za kompost u gradu izgleda ne funkcionise bas ljudi i tu guraju smece u kesama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 25 srp 2021, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tako rade i na "zapadu" (u centralama) samo šute. Nikom se ne isplati odvajati jer narod neće toliko skupo da plati uslugu odvoza otpada.
Najveća konspiracija u povijesti. Svi to znaju, svi šute i gledaju svoja posla.

https://www.dnevnik.ba/dogadaji/turista ... ajan-narod

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 25 srp 2021, 10:56 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
BBC je napisao/la:
Tako rade i na "zapadu" (u centralama) samo šute. Nikom se ne isplati odvajati jer narod neće toliko skupo da plati uslugu odvoza otpada.
Najveća konspiracija u povijesti. Svi to znaju, svi šute i gledaju svoja posla.

https://www.dnevnik.ba/dogadaji/turista ... ajan-narod

To samo radi reklame rade :) .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 06 kol 2021, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 07 kol 2021, 20:54 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Ima budala,kaze i to ce neko docekat pa pokupit,sreca pa je metala manje,niko vkse zeljezo ne baca u rijeke,mada je cudo koliko se jos zeljeza moze naci u rijeci,najvise ima exsera i ima starih novcica,vjerovatno YU dinari,sve zavrsilo u rijeci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 07 kol 2021, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15863
BBC je napisao/la:


Ovako nešto je u Hrvatskoj nepojmljivo. Totalni primitivci ti Muslimani. Vreće sa smećem dođu bacit u prirodu u rijeku. Nemam riječi.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 08 kol 2021, 21:56 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Da nema kontejner pa hajd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 09 kol 2021, 12:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Najinteresantnije mi je recikliranje hrane!
To se odnosi na hranu koja već truli ili male ostatke hrane koju svi bacamo. Reciklirati hranu možemo na više načina. Jučerašnji ručak, od predhodnog dana, možemo iskoristiti na način da od istih namirnica pripremimo drugačije (novo) jelo. Npr. jelo od predhodnog dana kao što je meso, riba..napravimo meso na salatu s povrćem i začinite prema željama, ostatke povrća možemo kombinovati sa brašnom, prezlom i jajima. Od voća koje počinje da trune napravite zdrave voćne sokove.
U slučajevima recikliranja hrane smanjujemo prehrambeni otpad, utičemo na troškove u vlastitom domaćinstvu, a kvalitetnim raspolaganjem otpada utičemo i na smanjenje potrošnje vlastitog novca.
Pod pojmom recikliranje hrane se podrazumijeva i ogromna količina hrane koju gosti restorana nisu pojeli pojest će kokoši, svinje... te zauzvrat proizvesti jaja ili ćemo mnogo toga naći u sljedećim mesnim delikatesama.
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 09 kol 2021, 20:53 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Lapo-lapo je napisao/la:
Najinteresantnije mi je recikliranje hrane!
To se odnosi na hranu koja već truli ili male ostatke hrane koju svi bacamo. Reciklirati hranu možemo na više načina. Jučerašnji ručak, od predhodnog dana, možemo iskoristiti na način da od istih namirnica pripremimo drugačije (novo) jelo. Npr. jelo od predhodnog dana kao što je meso, riba..napravimo meso na salatu s povrćem i začinite prema željama, ostatke povrća možemo kombinovati sa brašnom, prezlom i jajima. Od voća koje počinje da trune napravite zdrave voćne sokove.
U slučajevima recikliranja hrane smanjujemo prehrambeni otpad, utičemo na troškove u vlastitom domaćinstvu, a kvalitetnim raspolaganjem otpada utičemo i na smanjenje potrošnje vlastitog novca.
Pod pojmom recikliranje hrane se podrazumijeva i ogromna količina hrane koju gosti restorana nisu pojeli pojest će kokoši, svinje... te zauzvrat proizvesti jaja ili ćemo mnogo toga naći u sljedećim mesnim delikatesama.
slika

Zbog ove hrane smrde kante i kontejneri,trebalo bi zabraniti bacanje hrane na kontejner,baci ribama ili vani pticama i mackama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 10 kol 2021, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
BBC je napisao/la:


Na prvu bih, kao i svatko drugi vjerojatno, pomislio da je osoba koja je ovo snimila
netko tko uistinu brine o okolišu (i samim time i o ljudima).

Međutim, detalji su bitni. Ne mogu se oteti dojmu da je ustvari riječ o vrlo sličnoj
grupi ljudi - ovi ispred i iza objektiva. Ogradit ću se odmah na početku jer nikoga
sa snimke ne poznajem pa procjenjujem samo na osnovu ovoga što sam vidio.

Čini mi se da su samo u drugačijim pozicijama. Najprije primjećujem da je posvuda
otpad te ovi što brinu o okolišu zašto ne prikupe i ostali otpad dok čekaju gospođu
kako bi donijela ono što je prethodno nepropisno odložila, ako već o tome toliko vode
računa.

Kao drugo, u cijelom videu dominira razgovor o tomu kako oni žive u Njemačkoj pa su
došli u BiH bacati otpad i eto on će im pokazati kakve su oni zapravo moralne rugobe i
kakvi se ti naši ljudi drastično promijene kada odu van i zarade nešto novaca. Istina je
ustvari drugačija - oni su isti kao što su bili samo su okolnosti te koje su se promijenile.

Drugi su nam lopovi samo zato što mi ne možemo krasti kao oni, a ne zato što čine nešto
što nije u redu. Kada dođemo u istu poziciju onda nemilice grabimo.

Na kraju prilika čini nekoga lopovom ili pravednikom kao što je evo ova prilika pokazala
da ova osoba koja je ovo snimila ustvari nije ekološki osviještena nego lokalni šerif koji
ponižava ljude sa snimke. Kako bih bio jasan ovi koji su bacili otpad nisu nikakvi junaci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 25 kol 2021, 19:58 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Bilo bi pametno ukinut kontejnere,ako ih nece drzat u podrumima kao na Zapadu ili bar vodit racuna da su uvjek sa poklopcem inace grozno smrde,najbolje bi bilo da ljudi iznose smece u vrecama u odredjeno vrijeme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 08 ruj 2021, 17:14 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Metali ce postat skupi kao zlato,isplatice se reciklirat,moguce da u rudnicima nestaje sirovina...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Reciklaza-radi zastite okoline
PostPostano: 20 ruj 2021, 14:19 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Oni su nezgodni sekundarci sto na ulici razbiju TV da izvade bakarne zice staklo po cesti,probijes gumu ko od sale.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Diablo i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO