HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 15:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 528 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 29 ožu 2014, 20:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Jedan krasan video iz Čapljine. Iz njega je očito da je to stvarno jedan vrlo lijep gradić.


Čapljina se pridružila sve većem društvu gradova u kojima se na ulicama i trgovima snimaju video-spotovi uz pjesmu Pharrella Williamsa "Happy".

Cilj ovog projekta je potaknuti ljude na širenje pozitivne energije i radosti te potaknuti svijest o važnosti sreće, koja nam nedostaje u teškim i stresnim situacijama kojima smo svakodnevno izloženi", istaknuli su organizatori.



_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 04 tra 2014, 21:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Citat:
Mogu Čapljinci kako i ogromna većina građana BiH, biti nezadovoljni plodovima rata i tranzicije. Imaju za to i debelih razloga - veliki pad broja zaposlenih, izdisaji nekad renomiranih tvrtki, čekanje na oporavak već dvije decenije…

Međutim, za razliku od niza drugih gradova i mjesta Čapljinci mogu biti ponosni na urbanistički sklad koji je gotovo neokrznut preživio četvrt stoljeća koje se u Hercegovini može nazvati - Divljim urbanizmom.

Na taj zaključak navode radovi u novom dijelu Čapljine koji se razvija južno od prometnice M – 6, Stolac – Čapljina – Ljubuški.

Na radilištu smo zatekli načelnika dr. Smiljana Vidića koji kaže: ''Ovaj dio grada bio je zapušten, to najbolje znaju stanari starih zgrada. Mislim da su one među najstarijim zgradama u Čapljini, datiraju negdje iz 1968. godine. Limene garaže, neuređen prostor, šikara…, zbilja ovo nije bio dio grada kojim bi se ponosili.

Sada se mogu nazrijeti obrisi kako će to veoma brzo izgledati. Mislim da će biti prelijepo. Radovi su u tijeku, tako da će ovo postati jedan od ljepših dijelova Čapljine, s čim se slažu i stanari s kojima sam razgovarao. Jasno i oni su dali obol cijeloj ovoj priči, počevši od toga da su brzo reagirali na zamolbu općine da uklone limene garaže, pa evo do današnjeg dana.

Zbilja su izvanredno reagirali i ja im se na tome zahvaljujem. Za uređenje i gradnju prometnice između dva kvarta općina će uložiti 480.000 KM'', ističe načelnik dr. Vidić.

Vidić pojašnjava: ''U sklopu uređenja gradi se veliki parking, probija prometnica koja će povezati dva kvarta bez izlaska na glavnu ulicu, koja je ujedno i magistrali put, zatim tu će biti igralište za djecu, parkić, mnogo zelenila, javna rasvjeta, uredili smo i podzemlje – vodovod, kanalizaciju, odvodnju.

Vremenske prilike su prolongirale rokove, ali očekujem da će posao biti gotov za dvadesetak dana'', te dodaje i da je cijeli projekt svojevrsna ''simbioza između investitora novih zgrada i općine''.

Uglavnom, uređenje okoliša novih stambenih zgrada i uređenje partera kojeg radi općina, već je očito, rezultirat će jednom lijepom urbanističkom cjelinom.

Prema riječima načelnika dr. Vidića, u suradnji sa stanarima ''umiti'' će se i stare zgrade koje će se uklopiti u nove sadržaje. Opći je dojam da će tako urbanistički sklad Čapljine i dalje biti primjer cijeloj regiji, kako se može raditi i graditi i u uvjetima „divljeg kapitalizma“.

''Građevinske radove na uređenju partera prate i hortikulturni, a pravi hit u novom dijelu Čapljine bit će magnolije, drveće koje je raslo još u doba dinosaurusa'', ističe Davor Katić voditelj tog dijela posla.


http://www.bljesak.info/rubrika/busines ... arta/80981


Privitak/ci:
zgrade-capljina3.jpg
zgrade-capljina3.jpg [ 48.24 KiB | Pogledano 13645 put/a. ]
zgrade-capljina2.jpg
zgrade-capljina2.jpg [ 56.02 KiB | Pogledano 13645 put/a. ]
zgrade-capljina1.jpg
zgrade-capljina1.jpg [ 59.95 KiB | Pogledano 13645 put/a. ]

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 06 tra 2014, 14:24 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
hercegovac1981 je napisao/la:
Citat:
Mogu Čapljinci kako i ogromna većina građana BiH, biti nezadovoljni plodovima rata i tranzicije. Imaju za to i debelih razloga - veliki pad broja zaposlenih, izdisaji nekad renomiranih tvrtki, čekanje na oporavak već dvije decenije…

Međutim, za razliku od niza drugih gradova i mjesta Čapljinci mogu biti ponosni na urbanistički sklad koji je gotovo neokrznut preživio četvrt stoljeća koje se u Hercegovini može nazvati - Divljim urbanizmom.

Na taj zaključak navode radovi u novom dijelu Čapljine koji se razvija južno od prometnice M – 6, Stolac – Čapljina – Ljubuški.



:zubati :smajl007

Hrvatski narod nije glup pa da ne vidi tko čisti ispred svojih vrata.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 26 tra 2014, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Bošnjački vijećnici i građani napustili sjednicu OV Čapljina
Počitelj: Ko će upravljati kamenim gradom

Bez prisustva bošnjačkih vijećnika na jučerašnjoj sjednici Općinskog vijeća (OV) Čapljina usvojena je odluka o formiranju javnog preduzeća koje će upravljati Počiteljem i Mogorjelom.

Iako je prije usvajanja dnevnog reda predsjedavajući OV Ajman Šoše (SDA) saopćio da je njemu i načelniku Čapljine Smiljanu Vidiću (HDZ BiH) upućen dopis federalnog premijera Nermina Nikšića (SDP), u kojem je navedeno da je na sjednici Vlade FBiH 17. aprila usvojena odluka o formiranju tročlane radne grupe čiji je zadatak da izradi najbolje rješenje za upravljanje Počiteljem, to nije utjecalo na tamošnje hrvatske vijećnike.

Stoga, sjednicu su napustila trojica bošnjačkih vijećnika, kao i predstavnici Udruženja građana Počitelj, koji su se, zbog višegodišnjeg maćehinskog odnosa Općine prema njima, usprotivili formiranju takvog javnog preduzeća.

- Tražili smo da takvom odlukom ne prejudiciramo donošenje najboljeg rješenja za Počitelj, ali naš zahtjev naišao je na potpuno ignoriranje - rekao nam je jučer Šoše.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 27 tra 2014, 22:47 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Bobovac je napisao/la:
Jedan krasan video iz Čapljine. Iz njega je očito da je to stvarno jedan vrlo lijep gradić.


Čapljina se pridružila sve većem društvu gradova u kojima se na ulicama i trgovima snimaju video-spotovi uz pjesmu Pharrella Williamsa "Happy".

Cilj ovog projekta je potaknuti ljude na širenje pozitivne energije i radosti te potaknuti svijest o važnosti sreće, koja nam nedostaje u teškim i stresnim situacijama kojima smo svakodnevno izloženi", istaknuli su organizatori.



:palacgore1

Cool

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 03 lip 2014, 18:19 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23305
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Nova ulica i nogostupi u Čapljini. :palacgore2

slika

slika

slika

slika

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 10 lip 2014, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Srbi i muslimani se i u H-B kače.

Citat:
Marković bio u alkoholiziranom stanju dok je psovao ****** majku, džamiju, munaru…
Ćorić: Još uvijek istražujemo ovaj slučaj

Čapljinska policija istražuje slučaj napada na povratničku porodicu Almira Koraća koji se sinoć dogodio u mjestu Bivolje Brdo kod Čapljine.

Kako nam je kazao načelnik PU Čapljina Vinko Ćorić, Zoran Marković kojeg je Korać prijavio za napad, odmah je priveden i zadržan u policiji te je nad njim izvršena kriminalistička obrada.

- Utvrđeno je da je Marković bio u alkoholiziranom stanju te da je u jednom trenutku drvenom motkom razbio prednje bočno staklo na automobilu "Mercedes 250" u vlasništvu Armina Sabljića koji se tu slučajno zatekao nakon što je parkirao svoje vozilo pred Koraćevu radnju. No, još uvijek istražujemo ovaj slučaj i više detalja bit će poznato sutra - kazao nam je Ćorić.

Korać, koji se prije 20 godina vratio u svoj rodni kraj, kazao nam je, pak, da je zbog svega zaštitu za sebe i svoju porodicu potražio od svih zvaničnih institucija te da je o svemu obavijestio OSCE.

- Kao poljoprivrednik koji ima 40 krava i 200 ovaca, za što sam podigao kredit, zaključio sam nakon svega da se odavde trebam iseliti. Jer, vlasti ovdje takvim huliganima dozvoljavaju da rade što žele. Jednostavno, grupica tih huligana, koji su mene, s obzirom na to da imam trgovinu, nekoliko puta pljačkali, što sam uredno prijavljivao policiji, sinoć su sve redom terorizirali. Rekao sam i policiji i svima, ako sam ja problem, uredu, kaznite me, ali ovo se više ne može trpjeti. Moja supruga i petero djece su doživjeli strašan šok - ispričao nam je Korać, koji je za vrijeme incidenta bio u drugom selu, Lokve.

Također, kazao nam je da su njegova supruga i djeca u šoku. Supruga i dvije kćerke su, dodao je, bile u vinogradu, kada su čule kako se Marković dere i psuje ****** majku, džamiju, munaru…

- To je čulo pola mahale, pogotovo, kada je došao pred kuću s drvenom palicom. Supruga se s djecom zaključala, a onda je neko pozvao policiju. Ovo je, zaista, sramota - poručio je Korać.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 11 lip 2014, 11:51 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2014, 19:27
Postovi: 5
Srpski provokator.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 11 lip 2014, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne izvozite ta vaša sranja u Herceg-Bosnu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 13 lip 2014, 02:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2009, 13:06
Postovi: 1627
Lokacija: Zagreb-Čapljina
Nisam skontao gdje piše da je taj Marković Srbin?

_________________
...Mostar, Stolac, Neum i Čapljina Hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 13 lip 2014, 08:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
hercegovac1981 je napisao/la:
Nisam skontao gdje piše da je taj Marković Srbin?


I ja se pitam. Po imenu bi se reklo da je Hrvat. Ne znam da u ČA ima Srba sa tim prezimenom, sve su neki egzotični- Misite, Buluti, Mandrape, Drakule...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 13 lip 2014, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne može se znati tko je skrivio taj mali incident. Neka se Bošnjaci misle.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 19 lip 2014, 08:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Prognani Hrvati žive u indijanskom rezervatu u Čapljini


_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 28 srp 2014, 12:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Slikano s Gradine, lijepo se vidi Neretva i jezero u daljini...


Privitak/ci:
20140712_194148.jpg
20140712_194148.jpg [ 180.48 KiB | Pogledano 12708 put/a. ]

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 10 kol 2014, 15:22 
Offline

Pridružen/a: 09 kol 2014, 07:59
Postovi: 7
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 10 kol 2014, 15:24 
Offline

Pridružen/a: 09 kol 2014, 07:59
Postovi: 7
majja je napisao/la:
slika
Hram u Prebilovcima


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 10 kol 2014, 15:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23305
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Taman sam mislio pitati, gdje je ovo.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 10 kol 2014, 15:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
majja je napisao/la:
slika



Malo vuče na neki raskošniji dječji tobogan ispred McDonaldsa?

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 10 kol 2014, 16:15 
Offline

Pridružen/a: 09 kol 2014, 07:59
Postovi: 7
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 10 kol 2014, 16:18 
Offline

Pridružen/a: 09 kol 2014, 07:59
Postovi: 7
slikaslikaslikaslikaslika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 10 kol 2014, 16:21 
Offline

Pridružen/a: 09 kol 2014, 07:59
Postovi: 7
slikaslikaslikaslikaslikaslikaslikaslika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 10 kol 2014, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Bio sam kraj hrama, žena koja je rođena i odrasla u Čapljini htjela vidjeti Prebilovce... :D

Nedvojbeno se veliko sranje tamo dogodilo u WWII ali Srbi kao i uvijek pretjeruju (ovdje se navode neki bajoneti koji vade djecu iz utrobe pa vraćaju natrag) pa sve to postane neuvjerljivo a i služi im samo za nešto drugo:
http://www.prebilovci.net/latinica/stampa/sloboda.php

Miljenko Jergović je to lijepo objasnio ovdje: http://www.jergovic.com/sumnjivo-lice/p ... ele-kosti/

Na njihovu štetu, srpsku, to nosanje kostiju su napravili. Čini mi se da više ljudi živi tamo.


P.S. Ove zgrade zadnje, naselje Peline, su fenomenalne. Baš su lijepe i kvalitetno djeluju.

slika

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 16 kol 2014, 01:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5115
Lokacija: Mali noćni razgovori
Smiju li auta s registracijama :zubati


slika

slika

slika

slika

slika

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 16 kol 2014, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 19:51
Postovi: 1490
Sayuri je napisao/la:
Smiju li auta s registracijama :zubati


Šta je to za jednu Senu internetušu ?!
Sitnica! :yawn


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Čapljina
PostPostano: 17 kol 2014, 09:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Ima odmah konjicki klub pored Mogorjela. 50 KM skola jahanja. Dogodine upisujem djecu. Ista stvar u Zg za tjedan kosta 4x vise.

Inace, tek kad covjek vidi Mogorjelo vidi sto su nam j. Turci napravili. Dje Rimljani bili od njih i milenij prije. I ona mi slave Erdoana. J. Vam on mater. Dabogda nikad dosli nisu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 528 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO