HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 13:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1612 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 05 svi 2021, 21:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15480
Onda se čudimo zašto su Muslimani u RS nestali, zašto nestaju iz muslimanskih općina i zašto najbolje stoje u hrvatskim općinama.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 05 svi 2021, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
Rika sv Vida je napisao/la:
Onda se čudimo zašto su Muslimani u RS nestali, zašto nestaju iz muslimanskih općina i zašto najbolje stoje u hrvatskim općinama.


I onda na drugim temama čitam tebe i pacijenta Lasicu sa Konfederacijom FBiH i RH i usvajanjem 1,2- 1,3 milijuna Muslimana.

Nama ovakvima retardiranima je svaki Musliman Musliman viška.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 05 svi 2021, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15480
Ja nikad nigdje nisam zagovaro nikakve konfederacije, ja govorim o čistoj aneksiji zemlje kao što je USK ali NAKON što se Muslimani samounište, isele i izumru.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 05 svi 2021, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
USK ima 5 puta više rođenih od HBŽ.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 05 svi 2021, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15480
Ima ali 1996 je USK imao 5400 rođenih i bila najvitalnija muslimanska županija, a prošle godine 1400 rođenih s izmišljenima. Za par godina će past ispod 1000 rođenih, a za 20 ispod 300 rođenih. Samo ih pustit da se unište. Znam iz prve ruke da je tamo opće bježanija i svi mladi koji idu u škole planiraju selit , bukvalno svi.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 06 svi 2021, 07:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 06 lip 2020, 17:42
Postovi: 266
Ima li ko iz Stoca da objasni o čemu se radi ovdje? U tom smo radu ionako tanka većina i naseljavat muslimane s najvećim natalitetom tu mi je neshvatljivo. A ja sam o Boškoviću imao relativno dobro mišljenje zbog nepopuštanja bošnjacima :ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 06 svi 2021, 09:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3161
kukac je napisao/la:
Ima li ko iz Stoca da objasni o čemu se radi ovdje? U tom smo radu ionako tanka većina i naseljavat muslimane s najvećim natalitetom tu mi je neshvatljivo. A ja sam o Boškoviću imao relativno dobro mišljenje zbog nepopuštanja bošnjacima :ucelo

Kakavo naseljavanje, ovo je samo zbrinjavanje roma s područja stoca, što je uvjetovala vlada FBiH, a ovo dvoje su Martin i Zorica Sulejmanović, mislim da je sve jasno, naravno da će njih muslimani ubrajati u svoju statistiku, zato ja i oduzimam njima na temi o demografiji, jer znam da cirka 300-500 romske djece pišu kao bošnjake, ali što se tiče izbora ovi ti neće glasati za zelene musliamne već kako im ti kažeš.

_________________
Srpsko-hrvatski svijet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 10 svi 2021, 08:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 24 svi 2021, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pitaju Turkovićku zašto nije zabranila posjet. Umjesto da se suoče sa stvarnim životom lakše im okolo tražiti "izdajnike Bosne".

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 24 svi 2021, 16:56 
Offline

Pridružen/a: 05 vel 2021, 14:13
Postovi: 445
Rika sv Vida je napisao/la:
Ima ali 1996 je USK imao 5400 rođenih i bila najvitalnija muslimanska županija, a prošle godine 1400 rođenih s izmišljenima. Za par godina će past ispod 1000 rođenih, a za 20 ispod 300 rođenih. Samo ih pustit da se unište. Znam iz prve ruke da je tamo opće bježanija i svi mladi koji idu u škole planiraju selit , bukvalno svi.

treba to prenijet i na sbk ******

_________________
Herceg-Bosno zemljo naša uvijek bila si , za dušmane trn u oku si .
Laž kad se ponovi 100 puta postane "istina" .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 13 lip 2021, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
https://www.dnevnik.ba/dogadaji/hrvat-iz-stoca-darovao-zemljiste-za-muslimanski-harem-urucili-mu-zahvalnicu

Nadam se da je pokojni Đuro na nekom toplom mjestu, kako i priliči ljudima koji poklanjaju djedovinu Muslimanima.

Nego, kakvo je stanje sad u Stocu? Je li postignuto nešto s dvotrećinskom većinom u vijeću, osim izgradnje kuća za romske obitelji?

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 07 kol 2021, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Nisam čuo za ovu obrađivačku metalnu industriju u Stocu



Hvala TV Hercegbosne.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 07 kol 2021, 21:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30055
Kako je ovaj Marko Perić kulturno i fino čeljade ne mogu vam opisati, bojao sam se da ga ne pokvarimo, ali evo nekako je uspio oduprijeti se lošem društvu. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 07 kol 2021, 22:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Naša Kvačica je napisao/la:
Kako je ovaj Marko Perić kulturno i fino čeljade ne mogu vam opisati, bojao sam se da ga ne pokvarimo, ali evo nekako je uspio oduprijeti se lošem društvu. :zubati


Neka i poštenih poduzetnika koji ne igraju prljavo. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 08 kol 2021, 05:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Stolac treba promatrati sad kao zaleđe Istre. Me
Mjesto gdje dijaspora treba pravit kuće s bazenima.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 08 kol 2021, 17:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Junuz Djipalo je napisao/la:
Stolac treba promatrati sad kao zaleđe Istre. Me
Mjesto gdje dijaspora treba pravit kuće s bazenima.


A i što se tiče starih ili propalih kuća, ima nas kojima se jako sviđa orijentalno i bliskoistočna egzotika.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 22 kol 2021, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Koja SDA bagra... Mozemo li mi u Bugojnu na ovakav nacin drzati govore? Bljuvotine od SDA krezube mase i Dzaferovica.

https://www.dnevnik.ba/vijesti/dzaferovic-u-stocu-njihovi-sljedbenici-i-dalje-sanjaju-o-zavrsetku-politickog-projekta

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 22 kol 2021, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2197
Lokacija: Negdi na granici svitova
lider30 je napisao/la:
Koja SDA bagra... Mozemo li mi u Bugojnu na ovakav nacin drzati govore? Bljuvotine od SDA krezube mase i Dzaferovica.

https://www.dnevnik.ba/vijesti/dzaferovic-u-stocu-njihovi-sljedbenici-i-dalje-sanjaju-o-zavrsetku-politickog-projekta


I ja baš o tome mislio, maksimum nam je polaganje vijenaca za ubijene ili još gore nestale, ovaj govor je zaslužio najblaže rečeno bar "kamenovanje" "kavodama" iz neretvanske doline i par udaraca *** motkom.

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 22 kol 2021, 23:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Ček, jedan ide u Bihać a drugi sdajlija u Stolac... znači, tamo gdje ih pere iseljavanje. Dobar znak.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 23 kol 2021, 08:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35585
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
To im je i cilj da izazovu reakciju Hrvata, samo pametno i mirno.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 23 kol 2021, 18:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Što veća gospodarstvena kriza i više firmi u stečaju oni više o ratu i tim pizdarijama.
Zar ne znaju kako prolaze muslimanski lideri po svijetu kad muslimanima dokurči. Sa štapom u guzici iii obješeni.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 26 kol 2021, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 16:38
Postovi: 1513
Izvor: https://www.stolac.co/stolac/stolac-vij ... ile%C4%87i

Stolac: Obilježena 29. obljetnica razmjene logoraša iz logora u Bileći

U organizaciji Hrvatske udruge zatočenika 92 Stolac, svečano je obilježena 29. obljetnica ratne razmjene hrvatskih logoraša, koji su na isti dan 18.08.1992.godine razmijenjeni iz logora vojske Republike Srpske u Bileći nakon tromjesečnog zatočenja.

Program je započet polaganjem vijenaca i molitvom ispred spomenika Hrvatskim braniteljima u Stocu, zatim svečanom misom Zahvalnicom u župnoj Crkvi sv. Petra i Pavla na Rotimlji, koju je predvodio župnik župe Rotimlja don Pero Pavlović. U koncelebraciji je bilo nekoliko svećenika. Pod ovom svetom misom molilo se za sve žive logoraše, kao i sve umrle i poginule logoraše. Poslije Mise prigodni domjenak u župnoj dvorani gdje se u razgovoru podsjetilo na nesretne dane i suborce koji nisu više s nama. U bilećkom logoru bili su do 18. kolovoza 1992. godine. Zarobljavani su od 25. svibnja pa do 10. lipnja 1992 godine. Ukupno 37 Hrvata zatočenika iz stolačke općine je razmjenjeno 18.08. od čega najviše iz Rotimlje, sedamnaestorica, a iz Stjepan Krsta dvojica, s Gornjeg Brštanika četvorica, devetorica iz Crnića zatim iz sela Hodova jedan, Dabrice jedan, Stoca jedan, Barana jedan , Orlja jedan te dva zatočenika iz Splita i jedan iz Čitluka.

Ovi zatočenici iz Splita i iz Čitluka su uvijek bili dio Stočana. Jedan od bivših zarobljenika je kratko opisao te žive muke pod naslovom: ''Ruke na leđa, glavu dolje!'' Sažimamo njegov osobni prikaz u nekoliko redaka: ''Zarobljena su u Rotimlji sedamnaestorica 25. svibnja, neki oženjeni, većina neoženjena. Najstarijemu 34, najmlađemu 21 godina. Sutradan smješteni u vojarnu u Bileći. Dopali u jednu prostoriju od 60 kvadrata, koja se svakim danom punila tako da ih je samo tu ubrzo bilo oko 100. Dovođeni su i novi zarobljenici iz Konjica, Mostara, Čapljine, Stoca, Nevesinja i drugih mjesta, čak iz Hrvatske. Unutra je bilo pakleno vruće. Prozori zatvoreni i zamračeni. O higijeni - da se i ne govori. Čuvari bi svake noći izvlačili po nekoga i tukli ga. Udarali su zarobljenike gdje bi stizali, a najviše po glavi i leđima. Došao je i dan razmjene, moglo je biti oko 400 zarobljenika. U Stocu Naši vojnici, dobro naoružani i obučeni, a mi – šaka kostiju ogrnuta prljavim dronjcima. Od izlaska iz logora nekoliko logoraša je poginulo i umrlo, tako da nas je svakim danom sve manje.

Mi, koji smo ostali, zahvaljujemo Bogu što smo živi i slavimo 18. kolovoza kao datum našega ponovnog rođenja''. Obilježavanju obljetnice ratne razmjene hrvatskih logoraša iz Stoca nazočili su predsjednik podružnice Hrvatskog društva logoraša srpskih koncentracijskih logora Splitsko-dalmatinske županije, načelnik Općine Stolac, koordinator udruga Općine Stolac, predstavnici Hrvatske udruge logoraša domovinskog rata HNŽ, predstavnici ministra branitelja HNŽ, HVIDRA grada Mostara, pripadnici Specijalne postrojbe Munje Mostar, predstavnici Hrvatske udruge maloljetnih branitelja grada Mostara, kao i veliki broj danas živih zatočenika spomenutog logora. Za logoraše u Bileći osobito su se bili zauzeli mostarski biskup Ratko Perić i don Luka Pavlović. Više su puta pisali i sastajali se s voditeljem skupine promatrača EU, D. Woltmannom, u Splitu, naprimjer 30. svibnja i 14. lipnja 1992.godine. ''Zbog svega im jedno veliko HVALA, kao i HVALA svima onima koji su nam pomogli danas pomažu na bilo koji način'', dodaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 01 ruj 2021, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 16:38
Postovi: 1513
Izvor: https://rtv-hb.com/bih/prometnica-stola ... z7b8NlFHSM

Prometnica Stolac – Neum bit će otvorena u proljeće 2022.


Federalni ministar prometa i komunikacija Denis Lasić najavio je da će nova prometnica Stolac – Neum biti u potpunosti izgrađena i otvorena u proljeće sljedeće godine.

Izgradnja ove dionica puno puta je obećavana i žitelji Stoca i Neuma su s nevjericom gledali hoće li ikada biti završena. I evo, ako bog da, to ćemo za nekih pola godine konačno privesti kraju – izjavio je ministar Lasić prigodom posjeta izaslanstva Vlade FBiH gradilištu te prometnice.

Po riječima direktora Cesta Federacije BiH Ljube Pravdića, od ukupno 36,5 kilometara koliko je duga ta dionica ostalo je završiti još 10 kilometara.

Izgradnjom ove ceste profitirat će i Stolac i Neum. Skratit će se put, neće se ići preko Republike Hrvatske i bit će benefita za cijelo ovo područje. Mnogi su sa nevjericom na početku govorili da se to obećava 40 godina, ali evo mi smo sve to završili – izjavio je Pravdić.

Nakon izgradnje ceste Neum – Stolac krenut će se i u izgradnju obilaznice kod Stoca.

To je jedna mini obilaznica koja će biti duga 1,3 kilometra i rok za izvođenje radova poslije završetka imovinsko-pravnih odnosa je nekih deset mjeseci, tako da do listopada naredne godine očekujemo da će i to biti završeno. Znači, ukupna dužina dionice je oko 38 kilometara i ukupna vrijednost investicije je 88 milijuna maraka – kazao je direktora Cesta Federacije BiH.

Govoreći o cestogradnji u Federaciji BiH ministar Lasić kazao je kako je na jugu Hercegovine u proteklom razdoblju uloženo oko milijardu maraka.

Podsjetio je da je do sada izgrađeno 122 kilometra koridora V-c, 40 kilometara je u izgradnji i ti kilometri će biti otvoreni do ljeta 2022. godine, za 28 kilometara se provodi tenderska procedura, a za 90 kilometara se priprema papirologija kako bi tenderi za izgradnju tih dionica mogli biti raspisani do proljeća 2022.

Ministar Lasić najavio je kako će u skoroj budućnosti fokus Federalnog ministarstva prometa i komunikacija biti usmjeren na “zapostavljenije” dijelove Federacije, poput tuzlanskog regiona, zatim na prometnicu od Mostara preko Širokog Brijega do granice s Republikom Hrvatskom te na poveznicu s Bihaćem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 26 ruj 2021, 12:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 kol 2014, 01:08
Postovi: 730
sa izgradnjom ceste i približavanja stoca neumu, javlja se problem povećane kupovine stanova od strane bošnjaka u samom gradu. bojim se da stolac ne postane ivanica za siromašne. hrvate neum kao turističko odredište ne zanima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stolac
PostPostano: 26 ruj 2021, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Imaš link za tu tvrdnju ?

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1612 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO