HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 10:41.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 685 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 22 stu 2021, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2197
Lokacija: Negdi na granici svitova
Planina je napisao/la:
:(


Znaš kako je, taj makadam uz Vir veže asvaltiran ali uski put između zadnjih kuća u Viru i Budića, dakle tu bi se trebalo proširit i dobro uraditi put (što nije pravilo kod nas, a tu su prisutne bujice na tom području, dalje bi se još trebao proširit i put kroz Mikuliće ali se onda tu trebaju srušiti sve kuće ili napraviti obilazni put, plus tih 5-6 kilometara makadama kojeg se treba asvaltirati ispod Zavelima.

Kad sve zbrojiš i oduzmeš Posušje tu ima male ili nikakve koristi, vladajući još manje (što je i presudnije), a ogroman posao, puno više se dobije presvlačenjem rojsovog puta (onoga prema Grudama dakle kod FeMisa i prema Gradcu) ili presvlačenjem Bušića Strane i onog puta na Meljakuši preko kojih se grad spušta na južnu obilaznicu, a koji su u jako lošem stanju.

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 22 stu 2021, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5704
Lokacija: planina
A je kužim te ali makar da je jedna traka asfalta pa kad naiđe auto skloniš se na makadam, da je kakav takav asfalt do Posušja... Jebiga jedna je traka i ovdan cilim putem priko Roška Polja ali šta bi da je taj makadam i to razrovani... Mada eto što kažeš ako vladajuće garniture nemaju koristi boli koga ***. Problem je i to što je dio makadama u općini u TG mislim, nije samo do Posušja... Mada šta i tu imamo govorit kad je do jučer put do GP Vinica onaj kroz polje ako si iša bio pun ne rupa nego kratera od pola metra, to je pokrpano tek ima par miseci, bio sam skoro točak otkinuo i baš smo nešto pizdili mi lokalni mislili im ić jebat mater pa se valjda to pročulo i onda su pokrpali te rupe, cesta je bila ko mjesečeva površina kad gledaš i to izravni put za GP pajdo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 23 stu 2021, 00:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2197
Lokacija: Negdi na granici svitova
Planina je napisao/la:
A je kužim te ali makar da je jedna traka asfalta pa kad naiđe auto skloniš se na makadam, da je kakav takav asfalt do Posušja... Jebiga jedna je traka i ovdan cilim putem priko Roška Polja ali šta bi da je taj makadam i to razrovani... Mada eto što kažeš ako vladajuće garniture nemaju koristi boli koga ***. Problem je i to što je dio makadama u općini u TG mislim, nije samo do Posušja... Mada šta i tu imamo govorit kad je do jučer put do GP Vinica onaj kroz polje ako si iša bio pun ne rupa nego kratera od pola metra, to je pokrpano tek ima par miseci, bio sam skoro točak otkinuo i baš smo nešto pizdili mi lokalni mislili im ić jebat mater pa se valjda to pročulo i onda su pokrpali te rupe, cesta je bila ko mjesečeva površina kad gledaš i to izravni put za GP pajdo.


Tomislav je lipo sređen gradić, ali kad ih slabo šta zanima oko jezera, doli o Vinici da i ne pričam, jbg nemaju kome radit (ako me razumiš) + što ni glasača ne mogu dobit. Šteta za taj kraj, jako lip kraj i zdrav narod ali kad ste se svi pokupili (ne krivim vas, razglabali smo o toj temi već dosta). No evo i kada bi se to napravilo ti bi vjerojatno bio jedan od rijetkih koji bi tudan proša više od 2 puta godišnje

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 23 stu 2021, 00:37 
Offline

Pridružen/a: 08 lip 2021, 17:22
Postovi: 6131
Lokacija: Herceg-Bosna
Planina je napisao/la:
A je kužim te ali makar da je jedna traka asfalta pa kad naiđe auto skloniš se na makadam, da je kakav takav asfalt do Posušja... Jebiga jedna je traka i ovdan cilim putem priko Roška Polja ali šta bi da je taj makadam i to razrovani... Mada eto što kažeš ako vladajuće garniture nemaju koristi boli koga ***. Problem je i to što je dio makadama u općini u TG mislim, nije samo do Posušja... Mada šta i tu imamo govorit kad je do jučer put do GP Vinica onaj kroz polje ako si iša bio pun ne rupa nego kratera od pola metra, to je pokrpano tek ima par miseci, bio sam skoro točak otkinuo i baš smo nešto pizdili mi lokalni mislili im ić jebat mater pa se valjda to pročulo i onda su pokrpali te rupe, cesta je bila ko mjesečeva površina kad gledaš i to izravni put za GP pajdo.

Ali ti nisi u NT ?

_________________
Forumaš Dudu : na komentar o slomu Herceg Bosne i Hrvata u njoj .

"Bmk da prostiš, mene u BIH još samo zanima ispratit muslimane do nula u rođenima"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 23 stu 2021, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5704
Lokacija: planina
saskia je napisao/la:
Planina je napisao/la:
A je kužim te ali makar da je jedna traka asfalta pa kad naiđe auto skloniš se na makadam, da je kakav takav asfalt do Posušja... Jebiga jedna je traka i ovdan cilim putem priko Roška Polja ali šta bi da je taj makadam i to razrovani... Mada eto što kažeš ako vladajuće garniture nemaju koristi boli koga ***. Problem je i to što je dio makadama u općini u TG mislim, nije samo do Posušja... Mada šta i tu imamo govorit kad je do jučer put do GP Vinica onaj kroz polje ako si iša bio pun ne rupa nego kratera od pola metra, to je pokrpano tek ima par miseci, bio sam skoro točak otkinuo i baš smo nešto pizdili mi lokalni mislili im ić jebat mater pa se valjda to pročulo i onda su pokrpali te rupe, cesta je bila ko mjesečeva površina kad gledaš i to izravni put za GP pajdo.


Tomislav je lipo sređen gradić, ali kad ih slabo šta zanima oko jezera, doli o Vinici da i ne pričam, jbg nemaju kome radit (ako me razumiš) + što ni glasača ne mogu dobit. Šteta za taj kraj, jako lip kraj i zdrav narod ali kad ste se svi pokupili (ne krivim vas, razglabali smo o toj temi već dosta). No evo i kada bi se to napravilo ti bi vjerojatno bio jedan od rijetkih koji bi tudan proša više od 2 puta godišnje


Ali ih zato zanima naknada od jezera, to uredno grabe, navodno je orginalno bilo dogovoreno kad se Buško potapalo da će naselja oko jezera dobivati 70% para a mi još asfalta nemamo svugdi, do ima par miseci određene dionice su bile kao minirane a i sad su neke, neki zaseoci su još uvijek u kamenom dobu, ma gadljivo neću dalje, ne postoji sustavno uništavaniji kraj od jezerskog. I šta će onda ljudi nego odselit, nemaš općinu, potopilo ti polje, nemaš jedne firme, nemaš asfalta, sve ti daleko i onda ti još s druge strane puknu EU zid, kako onda tu opstati? Nisu ljudi otišli iz čista mira, kažem opet da zapostavljenijeg i uništavanijeg kraja nema. I sad kakva je situacija, jest da su ostaci ostataka ali je još uvijek nešto mladih obitelji koje su tu ostale žive bore se rade i npr. taj put bi puno značio i garantiram ti da bi bilo pristojnog prometa za naše pojmove jer tko god je ovdje ostao sva jezerska i vinička sela plus Aržano i okolica pičili bi tuda i imali brz spoj sa Posušjem koje je velegrad za naše vukojebine i to bi značilo puno, a kad imaš tako neke preduvjete računaj i na povratak nekih iz Njemačke itd. Najlakše je reć nema se kome pravit (ne govorim tebi mislim na političare) i tako dok i zadnja budala ne pokupi kofere, i onda nisu oni krivi nego narod, klima, Jupiter i Mars.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 23 stu 2021, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5704
Lokacija: planina
Th1950 je napisao/la:
Ali ti nisi u NT ?


Duhom. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 22 pro 2021, 02:53 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2021, 23:58
Postovi: 1206
Sad ce godisnjica jos malo onoj omladini sto ih je plin pogusio,jel iko odgovaro?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 22 pro 2021, 11:06 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10365
Jedan od policajaca koji je otvorio vrata i vidio ih i dan danas na tabeltama.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 22 pro 2021, 11:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2197
Lokacija: Negdi na granici svitova
spliter1 je napisao/la:
Sad ce godisnjica jos malo onoj omladini sto ih je plin pogusio,jel iko odgovaro?

Za šta da odgovara?

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 22 pro 2021, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nažalost nismo uspjeli sa inicijativom o zakonu o obaveznoj instalaciji detektora ugljen-monoksida u svim stambenim objektima. Pogurao sam neke ljude, dao im primjer zakona iz Slovenije koji to regulira.

Dobio sam povratnu info da je to kao malo komplicirano glede ovlasti općina, kantona itd, i da stranke, uključujući vodeće nisu bili nešto previše entuzijastični. I kao većina ideja, umrlo je nekako tiho, ako se nije proguralo dok je sjećanje na tragediju bilo friško, neće nikad.

Ako se ponovi tragedija, ne mogu reći da će mi savjest biti 100% čista, ali hoće barem 50%, probao sam, ali osobno nemam ni izvršne ni zakonodavne ovlasti, mogu samo vući druge ljude za rukav, pa ako se smiluju.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 23 sij 2023, 00:19 
Offline

Pridružen/a: 03 pro 2020, 15:33
Postovi: 3160
Citat:
U hercegovačkim Alpama: Restoran s odličnim zalogajima zbog kojeg se isplati skoknuti preko granice

https://punkufer.dnevnik.hr/clanak/hrana-i-pice/restoran-masic-u-hercegovackim-alpama-nudi-najbolju-mesnu-okrijepu---737752.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 23 sij 2023, 18:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2010, 16:57
Postovi: 736
Trenutno u Posušju se gradi nekih 5 - 6 stambenih zgrada, a najavljene su još neke.

Nazad 3 godine također izgrađeno je 5 - 6 novih zgrada. Neki bum stanogradnje se događa, a i grad se dodatno urbanizirao. :HercegBosanac

https://poskok.info/novogradnja-na-mokr ... ni-objekt/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 28 sij 2023, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2023, 20:20
Postovi: 326
maradot je napisao/la:
Trenutno u Posušju se gradi nekih 5 - 6 stambenih zgrada, a najavljene su još neke.

Nazad 3 godine također izgrađeno je 5 - 6 novih zgrada. Neki bum stanogradnje se događa, a i grad se dodatno urbanizirao. :HercegBosanac

https://poskok.info/novogradnja-na-mokr ... ni-objekt/


Jednostavno je. Ljudi iz okolnih sela (Rakitno, Vir, Gradac) sele u grad.

_________________
na početku bješe riječ, i riječ bješe kod Boga, i Bog bješe riječ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 28 sij 2023, 21:33 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Hercegovac na kubik je napisao/la:
maradot je napisao/la:
Trenutno u Posušju se gradi nekih 5 - 6 stambenih zgrada, a najavljene su još neke.

Nazad 3 godine također izgrađeno je 5 - 6 novih zgrada. Neki bum stanogradnje se događa, a i grad se dodatno urbanizirao. :HercegBosanac

https://poskok.info/novogradnja-na-mokr ... ni-objekt/


Jednostavno je. Ljudi iz okolnih sela (Rakitno, Vir, Gradac) sele u grad.

Budale

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 28 sij 2023, 23:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2023, 20:20
Postovi: 326
Diablo je napisao/la:
Hercegovac na kubik je napisao/la:

Jednostavno je. Ljudi iz okolnih sela (Rakitno, Vir, Gradac) sele u grad.

Budale



Ljudi idu tamo gdje im je povoljnije.

_________________
na početku bješe riječ, i riječ bješe kod Boga, i Bog bješe riječ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 02 vel 2023, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 02 vel 2023, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 kol 2022, 21:29
Postovi: 1474
bezimeni12 je napisao/la:
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 09 vel 2023, 20:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Šta će joj pozivni... 100% glupača zove iz RH i maltretira ljude u policiji u Pošušju i još poziva druge da maltretiraju policiju.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 09 vel 2023, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Poziva muslimansku dijasporu da nazivaju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 09 vel 2023, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2197
Lokacija: Negdi na granici svitova
Navodno nesretan slučaj, mada ne znam koju drogu moraš uzet da ne primjetiš da vučeš pašče od 60 kila na lancu, glupo žensko.
A tek ovi što bi se guzili sa živinom kad se jave, da je čovjeka vukla manje bi se uzrujali

Kaže zvala policiju i ona zgrožena, Isusa ti cila država već zna, ali bi ona javljala

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 09 vel 2023, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2197
Lokacija: Negdi na granici svitova
Kad smo već kod toga ono što sam spominjao gore na stranici još 2021. je trenutno u realizaciji.
Napokon su se osigurala sredstva za obnovu prometnice kojoj su i kiša i snijegovi bili veliki neprijatelj pa je i učinili nakaradnom, tom cestom se vozio slalom da bi se izbjegle silne rupe i izbočenja.
"Trenutno" je na tom dijelu u tijeku postavljanje i kanalizacije koja je jedan od najvećih i bitnijih projekata u posuškoj općini.

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 09 vel 2023, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Ma ja sam odma pomislio da je dite il neko stariji zavezalo pasa i skočilo u dućan nabrzinu i sl.

jbg. crni humor :zubati

ako je njemački ovčar čudi me da nije skočio na bunker i spasio se...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 09 vel 2023, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2197
Lokacija: Negdi na granici svitova
Brane je napisao/la:
Ma ja sam odma pomislio da je dite il neko stariji zavezalo pasa i skočilo u dućan nabrzinu i sl.

jbg. crni humor :zubati

ako je njemački ovčar čudi me da nije skočio na bunker i spasio se...


Iskreno ne bih znao reći, ali mislim čak da je kangal u pitanju

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 09 vel 2023, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 4916
Planina je napisao/la:
Ali ih zato zanima naknada od jezera, to uredno grabe, navodno je orginalno bilo dogovoreno kad se Buško potapalo da će naselja oko jezera dobivati 70% para a mi još asfalta nemamo svugdi, do ima par miseci određene dionice su bile kao minirane a i sad su neke, neki zaseoci su još uvijek u kamenom dobu, ma gadljivo neću dalje, ne postoji sustavno uništavaniji kraj od jezerskog. I šta će onda ljudi nego odselit, nemaš općinu, potopilo ti polje, nemaš jedne firme, nemaš asfalta, sve ti daleko i onda ti još s druge strane puknu EU zid, kako onda tu opstati? Nisu ljudi otišli iz čista mira, kažem opet da zapostavljenijeg i uništavanijeg kraja nema. I sad kakva je situacija, jest da su ostaci ostataka ali je još uvijek nešto mladih obitelji koje su tu ostale žive bore se rade i npr. taj put bi puno značio i garantiram ti da bi bilo pristojnog prometa za naše pojmove jer tko god je ovdje ostao sva jezerska i vinička sela plus Aržano i okolica pičili bi tuda i imali brz spoj sa Posušjem koje je velegrad za naše vukojebine i to bi značilo puno, a kad imaš tako neke preduvjete računaj i na povratak nekih iz Njemačke itd. Najlakše je reć nema se kome pravit (ne govorim tebi mislim na političare) i tako dok i zadnja budala ne pokupi kofere, i onda nisu oni krivi nego narod, klima, Jupiter i Mars.


Možda je malo OFF TOPIC
Tu kod mene na kvartu je većina ekipe iz hercegovine iz tog kraja kod jezera.
Uglavnom svi oni su više manje imali zemlju tu di je sad jezero, par puta tako na kavi su se dotakli te teme. Kako oni kažu većina te zemlje je još njihova odnosno da od tih 5000km2 da je HEP TG-Livno ili ko već samo isplatio ove manje vlasnike i obitelji, koji su s njima potpisali ugovore.

Dok neki kako oni kažu 7-8 najveći vlasnika nisu isplatili, odnosno ti vlasnici uopće nisu potpisali te ugovore sa Općinama.
Druga stvar kako kažu oni da su krivotvorili površine parcela da bi manje platili i da su kvalificirali zemlju u 3 il 4 klasu tako da je bezvrijedna praktički.

Zašto ovo pišem, pa već se neko vrijeme čuje po kavama da ti vlasnici odnosno barem dio njih prodaje zemlju. Kako je stariji dio tih vlasnika umro ovi mlađi su to preuzeli i neki su već imali ponude iz Francuske, Njemačke i zadnje što sam čuo da su rusi bili na razgovoru sa nekim od vlasnika tu u ZG.
Navodno rusi inzistiraju da im svi vlasnici prodaju zemlju, odnosno ne žele kupovat pojedinačno, jer bi kupovinom sve zemlje bili većinski vlasnici i izvlastili bi HEP i TG-Livno, a navodno imaju pravo i na odštetu za sve ove godine, ne znam od kad je to jezero tamo '80i ?? ili kad već.

Inače moj izvor je oženio curu iz tog kraja i njen did je suvlasnik, tako da je info vjerodostojan.
Ovaj ministar Grlić-Radman je valjda iz tog kraja i navodno je on pokušao napravit neki dogovor, al je zapelo negdje na relaciji HEP TG-Livno.

Kako on kaže sve bi se vjerovatno već riješilo da nije bilo pandemije covid-19 i da nije počeo rat. Rusi su navodno baš "zapeli" jer im je to neki geostrateški interes da preuzmu jezero.
Tako da vam 90% rusi dolaze dolje na jezero ako ovi pristanu svi prodat...cifra s kojom se barata je troznamenkasta, samo ne znam jesu kune il euri to mi nisu htjeli reć.
Možda dobijete nuklearku koju dudu i neki zagovaraju :zubati

Inače ja to toliko ne pratim, al oni su bolje upućeni i kažu da su i ramci nedavno na Sudu dobili lovu od HB jer Ramsko jezero spada po HB. Pretpostavljam da vi to dolje bolje znate i pratite.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Posušje
PostPostano: 09 vel 2023, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3165
Kakav veze Štefia ima s ovim i šta ona ima zvat policiju, luđakinja koristi priliku da bi bacala hajku na ljud u Posušju.

_________________
Srpsko-hrvatski svijet


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 685 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO