HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 20:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rijeke Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2014, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Uobicajeno je da je Era gdje je jadranski sliv. Tara ne spada. Trebisnjica nam fali. Bar Omblu da neko stavi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeke Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2014, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 19:51
Postovi: 1490
Sayuri je napisao/la:
Gore mi slike od Junuzovih :zubati

slika

slika

slika

slika

slika


Citat:
Odlazak na Kravice je bio pravo uživanje. Sada je to čisti živčani slom, probijanje kroz gužvu izbetoniranim prilazom i pijenje kave u birtiji koja doslovno pluta na vodi nije moj par cipela. Lijepo je vidjeti da se ljudi dive nečemu u čemu si ti odrastao, ali ovo što se događa na Kravicama nije čak ni turizam nego ekološka katastrofa, toliko prdeža na jednom mjestu naprosto mora zagaditi atmosferu.


(zurnal.info)

Tako je Marko! :palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeke Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2014, 16:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 19:51
Postovi: 1490
Junuz Djipalo je napisao/la:
Sayuri je napisao/la:
Znaci nisi posjetio najjace vrelo u Evropi.
Sigurno da te ne bi neko optuzio da si bio na Tekiji.


Pa pisao sam ti da sam bio prošle godine, da me mačak napao...
Gledao sam fotke, nemam nijedne gdje nisu moji na njima, pa nisam htio stavljat. Manje-više svi znaju za Bunu i Blagaj a ovdje sam htio istaknuti i neke druge lokacije. Ali svakako, uz Kravicu, Hutovo blato, Stari most, Blagaj je zasigurno must mjesto koje treba posjetiti što se rijeka i lokacija na njima tiče.



Citat:
BLAGAJ
Uvijek sam volio to mjesto. Djelovalo je smirujuće. Takva ljepota kao da je i okorjelim ateistima aktivirala centar za religioznost. A onda je Blagaj postao destinacija. Prvo na što naiđete jesu ljudi koji se svađaju oko parkinga. Automobili i ljudi čine specifičnu bosanskohercegovačku gužvu u kojoj se ne zna tko tome sočnije psuje amebu od koje mu je nastala obitelj. Od Ribnjaka ispod Velagićevine pa sve do Tekije više ne možete gledati rijeku. Njezinu je obalu zauzela nakupina na brzinu sklepanih daščara, improviziranih suvenirnica. Znao sam da i božjim čudima može dohakati jedino maksima: pusti ljude neka zarade nešto! Blagaj je idealan primjer toga. Nema glazbe koja je nekada tvorila mir – huk rijeke, cvrčci, i sunce čiju si vrelinu mogao čuti ugušeni su psovkama i cjenkanjima. Tekija je, pak, postala restoran u kojem se odvija bezočna pljačka. Uostalom, provjerite koliko ćete platiti topao sok ako ga uopće dočekate. Radije bih da mi pošteno naplate ulaz. Adio Bože! Bio si dostojan suparnik


Marko Tomaš
(zurnal.info)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeke Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2014, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Junuz Djipalo je napisao/la:
Uobicajeno je da je Era gdje je jadranski sliv. Tara ne spada. Trebisnjica nam fali. Bar Omblu da neko stavi.


To je koliko se sećam rekao da je uobičajno sv.dr.doc.mr.Nino Raspudić u izlivu hercegovačkog ponosa ne bi li odredio granicu između Bosne i Hercegovine tj.između Bošnjaka i Kamenjaraca-hrišćana.

Ali ako vi kažete da Tara nema veze sa Hercegovinom jer se eto ne ulivsa u Jadran i nema smokve bez obzira što je sam Herceg Šćepan iz Goražda i što je na spoju Tare i Pive gde se pravi Drina napravio svoje utvrđenje , onda u redu. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeke Hercegovine
PostPostano: 16 kol 2014, 20:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24631
Lokacija: Heartbreak Hotel
joe enter je napisao/la:
Ali ako vi kažete da Tara nema veze sa Hercegovinom jer se eto ne ulivsa u Jadran i nema smokve bez obzira što je sam Herceg Šćepan iz Goražda i što je na spoju Tare i Pive gde se pravi Drina napravio svoje utvrđenje , onda u redu. :zubati


Kakv Herceg Stjepan i klinac, nije on ni H od Hercegovca.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeke Hercegovine
PostPostano: 17 kol 2014, 08:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Kako Skerac sere. Obisao sam pun k. lokaliteta po BiH i Kravice uopce nisu devastirane. Svi ti objekti se maknu u roku 1 dana ako zatreba. Ono sto je zidano je napravljeno na osnovu starih mlinica i sl. Betonski pristup je normalan u klisuru. Parking je pametno napravljen gore a ne dolje kako je mogao. Pa kako ce ljudi s djecom dolje ako je Los pristup. Ne smeta nikom stara asfaltna cesta koja se spusta na drugu obalu koja napravljena valjda prije 30 godina.

Skerac tj. V. gadis mi se. Prosipas samo negativnosti o Eraniji i to iskljucivo po hr. podrucjima. Ja se slazem da treba kritizirat ali ne selektivno. Ovo je ********.

Kravicu ce valjda u buducnosti i vise i bolje iskoristavat. Posebna je kao i NP Krka u RH bar.

Jos nesto. Pun mi je k. Ljudi moji su otisli negdje pa govore kako je nesto bilo u djetinjstvu. Njima pase da sve bude konzervirano onako kako su ostavili bez ikakvog napretka i promjena. To treba poslat u p.m.

Da su Kravice u muslimana vidio bi na sta to lici. Sve bi bilo pod splavovima. Eno ti Blagaja pa vidi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeke Hercegovine
PostPostano: 30 kol 2014, 00:44 
Offline

Pridružen/a: 27 lip 2012, 01:19
Postovi: 2148
Junuz Djipalo je napisao/la:
Da su Kravice u muslimana vidio bi na sta to lici. Sve bi bilo pod splavovima. Eno ti Blagaja pa vidi.


X


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeke Hercegovine
PostPostano: 30 kol 2014, 11:58 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13476
Lokacija: ZG
Kravice su fenomenalne i skoro sam svake godine tamo ... Nejasno mi je zašto Općina Ljubuški (spada pod njih ako se ne varam) ne brine o Kravici u smislu da daju koncesiju nekom investitoru ili lokalnom biznismenu koji je financijski dobro potkovan da to digne na jedan viši nivo ...
Tamo bi se dalo puno dobroga napraviti ono je stvarno malo čudo usred hercegovačkog krša...

DA su baš devastirane - ne bi rekao.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeke Hercegovine
PostPostano: 31 kol 2014, 09:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 19:51
Postovi: 1490
PCM je napisao/la:
Kravice su fenomenalne i skoro sam svake godine tamo ... Nejasno mi je zašto Općina Ljubuški (spada pod njih ako se ne varam) ne brine o Kravici u smislu da daju koncesiju nekom investitoru ili lokalnom biznismenu koji je financijski dobro potkovan da to digne na jedan viši nivo ...
Tamo bi se dalo puno dobroga napraviti ono je stvarno malo čudo usred hercegovačkog krša...

DA su baš devastirane - ne bi rekao.


Nedostatak razvojne vizije turističkog razvoja općine Ljubuški, a odmah nakon toga slijedi nepovjerenje privatnog sektora u politički sustav BiH.
Uz sve prednosti, ugodna klima, dobra cestovna povezanost sa Splitom-Zagrebom, blizina Makarske rivijere uz svu ljepotu krajolika nedostaje svijest o potrebi zaštite onog što već postoji, a ogleda se (samo kratko) u zapuštenosti većine javnih površina, zapuštenosti lokalnih prometnica,zapuštenosti svega i svačega. Da ne pričamo o nedovoljnoj promidžbi lokalnih proizvođaća zdrave hrane, nepoticanju razvija turizma na malim obiteljskim gospodarstvima itd, itd.

Ukratko, zakržljali dio mozga nositelja javne vlasti o ekonomskom potencijalu turističkog sektora.
Hoćete još? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeke Hercegovine
PostPostano: 31 kol 2014, 09:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 tra 2012, 19:51
Postovi: 1490
Junuz Djipalo je napisao/la:
Kako Skerac sere. Obisao sam pun k. lokaliteta po BiH i Kravice uopce nisu devastirane. Svi ti objekti se maknu u roku 1 dana ako zatreba. Ono sto je zidano je napravljeno na osnovu starih mlinica i sl. Betonski pristup je normalan u klisuru. Parking je pametno napravljen gore a ne dolje kako je mogao. Pa kako ce ljudi s djecom dolje ako je Los pristup. Ne smeta nikom stara asfaltna cesta koja se spusta na drugu obalu koja napravljena valjda prije 30 godina.

Skerac tj. V. gadis mi se. Prosipas samo negativnosti o Eraniji i to iskljucivo po hr. podrucjima. Ja se slazem da treba kritizirat ali ne selektivno. Ovo je ********.

Kravicu ce valjda u buducnosti i vise i bolje iskoristavat. Posebna je kao i NP Krka u RH bar.

Jos nesto. Pun mi je k. Ljudi moji su otisli negdje pa govore kako je nesto bilo u djetinjstvu. Njima pase da sve bude konzervirano onako kako su ostavili bez ikakvog napretka i promjena. To treba poslat u p.m.

Da su Kravice u muslimana vidio bi na sta to lici. Sve bi bilo pod splavovima. Eno ti Blagaja pa vidi.



Ooooo, i ti se pretvorio u malog virtualnog tiranina na ovom malom forumčiću?! :zubati
Pogledaj dom svoj anđele, …,…anđelčiću!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeke Hercegovine
PostPostano: 07 lis 2014, 08:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Kako dobar filmić:


_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeke Hercegovine
PostPostano: 07 lis 2014, 10:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
škerac je napisao/la:
PCM je napisao/la:
Kravice su fenomenalne i skoro sam svake godine tamo ... Nejasno mi je zašto Općina Ljubuški (spada pod njih ako se ne varam) ne brine o Kravici u smislu da daju koncesiju nekom investitoru ili lokalnom biznismenu koji je financijski dobro potkovan da to digne na jedan viši nivo ...
Tamo bi se dalo puno dobroga napraviti ono je stvarno malo čudo usred hercegovačkog krša...

DA su baš devastirane - ne bi rekao.


Nedostatak razvojne vizije turističkog razvoja općine Ljubuški, a odmah nakon toga slijedi nepovjerenje privatnog sektora u politički sustav BiH.
Uz sve prednosti, ugodna klima, dobra cestovna povezanost sa Splitom-Zagrebom, blizina Makarske rivijere uz svu ljepotu krajolika nedostaje svijest o potrebi zaštite onog što već postoji, a ogleda se (samo kratko) u zapuštenosti većine javnih površina, zapuštenosti lokalnih prometnica,zapuštenosti svega i svačega. Da ne pričamo o nedovoljnoj promidžbi lokalnih proizvođaća zdrave hrane, nepoticanju razvija turizma na malim obiteljskim gospodarstvima itd, itd.

Ukratko, zakržljali dio mozga nositelja javne vlasti o ekonomskom potencijalu turističkog sektora.
Hoćete još? :zubati



novi josipovicev savjetnik

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeke Hercegovine
PostPostano: 21 stu 2017, 11:21 
Offline

Pridružen/a: 04 lis 2017, 09:14
Postovi: 3
A što s Neretvom?
https://www.agroklub.ba/povrcarstvo/u-n ... uti/37346/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rijeke Hercegovine
PostPostano: 12 srp 2018, 11:50 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6285
Zanimljivo kako Lištice nema nigdje na gotovo svim starim kartama, dok je Ugrovača na većini ucrtana kao prava rijeka. Izgleda da one priče o turskom zatvaranju glavnog izvora vode u Ugrovači (pomoću volovskih koza) "drze vodu" .

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO