HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 05:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 164 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bruna Esih i nova stranka u Hrvatskoj
PostPostano: 19 pro 2018, 22:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4236
Simbolika nije korist!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bruna Esih i nova stranka u Hrvatskoj
PostPostano: 21 pro 2018, 21:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Diablo je napisao/la:
Zanimljivo neki ga smatraju hrvatskim nacionalistom a njegov doktorski rad "Stradali Bošnjaci u 2 svj ratu" . Musliman nemože biti vođa hrvatske desnice jer su im preci davno izdali hrvatsku ideju...


Nije mi jasno zašto širiš dezinformacije, s par klikova mišem si mogao naći da je tema njegovog doktorata bila "Jugoslavenska muslimanska organizacija u političkom životu Kraljevine Jugoslavije 1929.-1941.", a mentor mu je bio Ivo Goldstein.

Inače, opet se vraćam na svoju poruku da je na ovoj temi preveliki fokus na Hasanbegoviću, njegovi stavovi su kristalno jasni. Problem je u tome što čitava stranka Nezavisni za Hrvatsku ima slične stavove. U Bujici je nedavno gostovao Tomislav Jonjić, također visoko pozicionirani član stranke. Čitavo vrijeme preskačem s jednog na drugo Bujančevo pitanje neće li biti vezano uz BiH, da bi tek na kraju ta tema došla na red. Prvo je pušten Hasanbegovićev govor (polu-takija) vezan uz Deklaraciju o statusu Hrvata u BiH, te minuta-dvije na Jonjićev osvrt o BiH.

I začudo, opet floskule o Hrvatima u BiH – ovaj put varijacije na temu „a što je s Hrvatima koji će biti izvan trećeg entiteta“? Naravno, Jonjić nije spomenuo treći entitet, da ga, nedaj Bože, ne bi krivo shvatila njihova bratija u Trokutistanu, ali je to jasno iz njegove izjave da nema pravo zbog dva sela u Hercegovini (Hrvata u Hercegovini) zaboraviti na Hrvate u Vitezu, Busovači, Varešu itd. (Hrvate u Bosni). Još jedan stav Nezavisnih za Hrvatsku koji kao da je skuhan u Sarajevu, vjerojatno u onoj ćevabdžinici kraj američke ambasade. :blush

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bruna Esih i nova stranka u Hrvatskoj
PostPostano: 21 pro 2018, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
a, jest, trebalo bi zaboraviti genocid i pomiriti se sa situacijom.
kad tako krenete s***i, čisto mi je drago da vas muje zaje***** gdje stignu. pa se ližite s Dodikom.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bruna Esih i nova stranka u Hrvatskoj
PostPostano: 21 pro 2018, 22:33 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Ne treba zaboraviti genocid ali ne treba ni zaboraviti da se od 4 tisuce bejha hrvata njih 20 radja u rs.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bruna Esih i nova stranka u Hrvatskoj
PostPostano: 21 pro 2018, 22:52 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
ZGabriel je napisao/la:
a, jest, trebalo bi zaboraviti genocid i pomiriti se sa situacijom.
kad tako krenete s***i, čisto mi je drago da vas muje zaje***** gdje stignu. pa se ližite s Dodikom.


Netko bi se trebao pomiriti s porazom u Posavini 26 godina nakon. Vrijeme je.
Ili pravac RS naseli se na vjekovna ognjista i siri lozu tica Hrvatica ili prestani srat.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bruna Esih i nova stranka u Hrvatskoj
PostPostano: 21 pro 2018, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
PCM je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
a, jest, trebalo bi zaboraviti genocid i pomiriti se sa situacijom.
kad tako krenete s***i, čisto mi je drago da vas muje zaje***** gdje stignu. pa se ližite s Dodikom.


Netko bi se trebao pomiriti s porazom u Posavini 26 godina nakon. Vrijeme je.
Ili pravac RS naseli se na vjekovna ognjista i siri lozu tica Hrvatica ili prestani srat.


a ti znaš šta ja radim ili ne radim u Posavini?

i ja mislim da je vrijeme da Hrvati u Federaciji prihvate Komšića. :tt2
super zvuči, jelda?

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bruna Esih i nova stranka u Hrvatskoj
PostPostano: 21 pro 2018, 23:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
ZGabriel je napisao/la:
a, jest, trebalo bi zaboraviti genocid i pomiriti se sa situacijom.
kad tako krenete s***i, čisto mi je drago da vas muje zaje***** gdje stignu. pa se ližite s Dodikom.


Ćerce situacija je slozena.
Jednom sam imao prigodu slagati i prelistavati arhivu Hrvtskog radia u NY, tada sam naisao na jedan emigrantski casopis u kojemu je stajao proglas kako smo mi Hrvati, ako treba , duzni suradjivati i sa crnima i crvenima, i sa Rusima i Amerikancima, i sa komunistima i demokratima... i jos stosta je bilo pobrojano i na kraju sa zaključkom da i sa crnim vragom treba suradjivati ako ce to srusiti Jugoslaviju.
A to su bila vremana kada je pitanje hrvatske drzave bilo daleko, ali je to ipak bilo samo pitanje vremena, Hr je bila neupitna, stvar je bila samo u tome prije ili kasnije.

Danas je pitanje opstanka Hrvata u BiH aktualnije nego ikada, a tu se ne radi o pitanju politckog urednjenja kao mjeri ravnopravnosti, nego je opstanak Hrvata, zbog otvorene muslimanske politcke agresije na preostale Hrvate u BiH , doslovno doveden u pitanje, ... znaci ne radi se o ideoloskim ili bilo kakvim drugim prepucavanjima, nego o doslovno o bioloskom opstanku Hrvata u BiH uopce.

Pitanje izbornog zakona to direktno odredjuje, biti ili nebiti, opstati ili nestati. Po tom sudbonosnom pitanju je Dodik na nasoj strani i mi nemamo nikakvog razloga da s njime ne suradjujemo, naprotiv .
U takvim okolnostima stavljati lika , koji otvoreno podržava koncepte , ideje i planove za bioloski nestanak bh Hrvata, ispred interesa toga ugrozenog naroda od muslimanske agresije, jer se on usput i suprotstavlja i nasim ideoloskim neistomišljenicima , naprosto namece pitanje ne kakvi ste to vi Hrvati, nego jeste li vi uopce Hrvati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bruna Esih i nova stranka u Hrvatskoj
PostPostano: 30 pro 2018, 13:40 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Krugerrand je napisao/la:
Diablo je napisao/la:
Zanimljivo neki ga smatraju hrvatskim nacionalistom a njegov doktorski rad "Stradali Bošnjaci u 2 svj ratu" . Musliman nemože biti vođa hrvatske desnice jer su im preci davno izdali hrvatsku ideju...


Nije mi jasno zašto širiš dezinformacije, s par klikova mišem si mogao naći da je tema njegovog doktorata bila "Jugoslavenska muslimanska organizacija u političkom životu Kraljevine Jugoslavije 1929.-1941.", a mentor mu je bio Ivo Goldstein.

Inače, opet se vraćam na svoju poruku da je na ovoj temi preveliki fokus na Hasanbegoviću, njegovi stavovi su kristalno jasni. Problem je u tome što čitava stranka Nezavisni za Hrvatsku ima slične stavove. U Bujici je nedavno gostovao Tomislav Jonjić, također visoko pozicionirani član stranke. Čitavo vrijeme preskačem s jednog na drugo Bujančevo pitanje neće li biti vezano uz BiH, da bi tek na kraju ta tema došla na red. Prvo je pušten Hasanbegovićev govor (polu-takija) vezan uz Deklaraciju o statusu Hrvata u BiH, te minuta-dvije na Jonjićev osvrt o BiH.

I začudo, opet floskule o Hrvatima u BiH – ovaj put varijacije na temu „a što je s Hrvatima koji će biti izvan trećeg entiteta“? Naravno, Jonjić nije spomenuo treći entitet, da ga, nedaj Bože, ne bi krivo shvatila njihova bratija u Trokutistanu, ali je to jasno iz njegove izjave da nema pravo zbog dva sela u Hercegovini (Hrvata u Hercegovini) zaboraviti na Hrvate u Vitezu, Busovači, Varešu itd. (Hrvate u Bosni). Još jedan stav Nezavisnih za Hrvatsku koji kao da je skuhan u Sarajevu, vjerojatno u onoj ćevabdžinici kraj američke ambasade. :blush


Autor je knjiga 'Muslimani u Zagrebu 1878.–1945.' i 'Jugoslavenska muslimanska organizacija 1929.–1941. Promašio jesam ali ne toliko kao što misliš. Muslimanska krv jednostavno nema toliku snagu kao ni ideju da bi vodila Hrvatsku desnicu jer je ta masa vec nekoliko puta podbacila kroz povijest zabivsi noz u ledja svom narodu kao i bogu !!!

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bruna Esih i nova stranka u Hrvatskoj
PostPostano: 30 pro 2018, 13:43 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
ZGabriel je napisao/la:
PCM je napisao/la:

Netko bi se trebao pomiriti s porazom u Posavini 26 godina nakon. Vrijeme je.
Ili pravac RS naseli se na vjekovna ognjista i siri lozu tica Hrvatica ili prestani srat.


a ti znaš šta ja radim ili ne radim u Posavini?

i ja mislim da je vrijeme da Hrvati u Federaciji prihvate Komšića. :tt2
super zvuči, jelda?

Komšić nama i nije neki problem, koliko ce vama biti granica srbije na 60 km od Zagreba :D .Samo zajedno sa srbima mozemo unistiti ovaj pokusaj od drzave a vama necemo dopustiti da nam ponovno krojite sudbinu kao i 90 tih :evotigana

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bruna Esih i nova stranka u Hrvatskoj
PostPostano: 10 sij 2019, 16:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Na večernjaku dežura jedan Hasanbegovićev bot, manipulira lajkovima i u desetak minuta nabije komentarima koji mu odgovaraju stotine lajkova. Fokusiran je najviše na pljuvanje Plenkovića i ima najmanje 1000 korisničkih računa i moderira komentatorski forum ispod članaka, kako to izgleda možete vidjeti na ovom linku https://www.vecernji.hr/vijesti/dvije-s ... komentiraj ,ovdje je 500 lajkova opalio prvom komentaru.

Iskreno fućka mi se za njegove manipulacije, međutim ono što je danas napravio mi je diglo tlak i definitivno sam dobio potvrdu da su Hasanbegoviću i njegovom plaćeniku islamisti i Bošnjaci na prvom mjestu.

Na ovom članku https://www.vecernji.hr/vijesti/del-vec ... /komentari je prvi komentar prije pola sata s 50 lajkova i 7 dislajkova bio ovaj komentar: "Taj datum 9. siječnja puno je zanimljiviji po muslimanskom genocidnom pokolju nad Hrvatima 1993. godine u zaseoku Buhine kuće kod Viteza. Tad su islamski fundamentalisti ubili 38 hrvatskih civila i ratnih zarobljenika, s tim da su žene i djecu pobilipobili odmah a ratnim zarobljenicima su odrubljivali glave mesarskim sjekirama što je činio Abu Zefo i motornim pilama što je činio Abu Mina, oba iz zloglasnog odreda El-Mudžahid koji je bio pod direktnim zapovjedanjem Alije Izetbegovića. Shodno tome ja bi namjerno otišao na dan proslave Republike Srpske, čisto da dižem živce komunistima, pravašima i islamskim fundamentalistima. Ne vidim niti jedan grijeh u takvoj nazočnosti."

A onda dolazi Hasanbegovićev bot pod nadimkom "StopBotovima" i nabija 60 minusa na taj komentar. Hasanbegović je neprijatelj Hrvata BiH i j*bo ga ovaj bot plaćenik u bulju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bruna Esih i nova stranka u Hrvatskoj
PostPostano: 13 sij 2019, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Citat:
HASANBEGOVIĆ 'Čović paktom s Dodikom podupire ostvarenje svesrpskih nacionalnih ciljeva, a hrvatska politika prema BiH postala je Čovićev instrument'

- Nismo mala djeca. Gospodin Del Vechio je dobro znao što se u Banja Luci događa 9. siječnja. On je činio ono što hrvatska politika čini već duži niz godina - bespogovorno je podupirao i slijedio politiku gospodina Dragana Čovića i iz ovoga možemo zaključiti da hrvatska politika prema BiH ni ne postoji, ona je svedena da bude instrument politike gospodina Čovića, a svi znamo koja je to politika. On nije prvi put na obilježavanju tog nesretnog 9. siječnja, on je tamo bio redovito i njegova politika je poznata - strateško savezništvo s gospodinom Dodikom. On je pretvorio hrvatsku politiku u BiH u ostvarenje svesrpskih nacionalnih ciljeva.

Govoreći o temi Hrvata u Bosni i Hercegovini smatra da se ne radi o miješanju u unutarnja pitanja susjedne države. Položaj Hrvata u BiH kao i ukupni odnosi u BiH strateško je državno pitanje, rekao je, a ‘ako se trećerazredni briselski činovnici mogu miješati u BiH o tome, legitimno pravo zauzimati stajalište ima i hrvatska državna politika’. Kao ključno pitanje od 90-ih do danas vidi na koji način se baviti time, a to se ne može postići ‘osloncem na velikosprsku politiku, već isključivo hrvatsko-bošnjačkim dogovorom’. Nužnom smatra i promjenu izbornog zakonodavstva, a odlazak Čovića u Banju Luku otežava odnose.

- Odnose u BiH trebamo gledati u kontekstu širih odnosa na europskom jugoistoku, trebamo gledati u kontekstu najava tzv. konačnog srpskoalbanskog dogovora u vezi s Kosovom, u kontekstu promjene cjelokupne arhitekture na podlozi koje je u Beogradu ponovno oživljena iluzija da je moguće kompenzirati gubitke na Kosovu obnovljenim pretenzijama na BiH i Crnu Goru. To je naravno iluzija koja može završiti dramatičnom eskalacijom koja uključuje obnovu ratnih sukoba. Igrati se i pokušati gasiti požar benzinom može imati katastrofalne posljedice. Ona politika koja misli da se hrvatsko nacionalno pitanje može riješiti na način da 50 ili 60 kilometara od grada Zagreba nastane Velika Srbija je u teškoj zabludi.

Komentirajući ograđivanje HDZ-a i premijera Andreja Plenkovića od HDZ BiH kao autonomne stranke, rekao je da je aktualna vlada ‘pretvorila hrvatsku državu u ispostavu političkih koncepcija gospodina Dragana Čovića koje su u savršenoj suprotnosti s hrvatskim državnim interesima, ali i interesima Hrvata u BiH’.

- Ovo je tipičan simptom jednog stanja koje prelazi pitanje odnosa HDZ-a, ovo je stanje koje pretvara hrvatsku državu u instrument problematične Čoviće politike, a nju je inaugurirao javno na neki način tadašnji predsjednik gospodin Ivo Josipović koji je pohodio gospodina Dodika kao jedini strani državnik u Banja Luku, koji mu je svirao glasovirske podoknice u Banja Luci jer je tada postojala osovina Tadić Beograd-Josipović Zagreb-Dodik Banja Luka koja je pretvorila ukupnu hrvatsku politiku u korisnog idiota srpskih državonacionalnih ciljeva koji su sada obnovljeni u smjeru pokušaja da se nakon konačnog razgraničenja ili demarkacije na Kosovu ponovno obnovi velikosrpska iluzija kojoj su glavna meta BiH i Crna Gora - rekao je.

Biračko tijelo BiH nazvao je žrtvom manipulacija nezdravih odnosa različitih ravnoteža, straha i slično, rezultate politike poražavajućim. Osloncem na Dodika i Banju Luku dodatno su po njegovom mišljenju pogoršani hrvatsko-bošnjački odnosi koji su ušli u ‘iracionalnu fazu’, a rješenje vidi u Sarajevu.

https://www.zabranjeni.hr/vijesti/hrvatsk ... t/8269445/


naravno, ovo je zicer za Hasanbegovića, nije časio ni časa kao nakon izbora u BIH kad je tjednima šutio.

praktički, musliman Hasanbegović osudio Hrvate u BIH za loše hrvatsko-bošnjačke odnose. :kava

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bruna Esih i nova stranka u Hrvatskoj
PostPostano: 13 sij 2019, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Jako očekivano.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bruna Esih i nova stranka u Hrvatskoj
PostPostano: 13 sij 2019, 15:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
dudu je napisao/la:
praktički, musliman Hasanbegović osudio Hrvate u BIH za loše hrvatsko-bošnjačke odnose. :kava


Na tom tragu su i ova dva svata.

https://forum.klix.ba/viewtopic.php?p=1 ... #p15275109


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bruna Esih i nova stranka u Hrvatskoj
PostPostano: 13 sij 2019, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Što ste se dohvatili Hase, pa očekivano je da ultradesnica bude srbofobna.

Veliko hrvatovanje podrazumijeva srbofobiju. Zato je puno bolje pratiti umjerene.

Posebno u BiH ima ljudi kojima su recimo Plenki ili Milanović premeHki, nedovoljno Hrvati i onda podržavaju likove poput Hase i Bujkija.

To se vrati k'o bumerang.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 164 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO