HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 03:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 28 ožu 2021, 08:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16433
..Zlata Đurđević eksponat politike Zorana Milanovića i formalnom nemarnošću to jest ne javljanjem na natječaj iz samo njoj poznati razloga postala glavna tema u Hrvatskoj..sve ono u Kizinoj režiji možemo svrstat pod cirkus...Zlata mislim da nikad neće postat predsjednica Vrhovnog suda ili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 28 ožu 2021, 08:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Mislim da po zakonu samo ponavljaju javni poziv gdje se ona onda ima pravo javiti.
Ne isključujem da je ovo izrežirani cirkus zbog situacije sa Sessom i Mamićem. Državni vrh je mogao unaprijed znati da je Sessa umočen i da bi to moglo isplivati, pa su napravili cirkus da kupe vrijeme i političke poene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 28 ožu 2021, 08:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16433
...sessa je vjerojatno bivši misliš da je predviđen ovaj mamićev uragan..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 28 ožu 2021, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
laganini je napisao/la:
...sessa je vjerojatno bivši misliš da je predviđen ovaj mamićev uragan..

Mislim da su znali da postoji mogućnost pa su odgodili dok ne vide rasplet. Sessa je svakako bivši.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 28 ožu 2021, 08:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16433
..onda je i Zlata svjesno žrtvovana od Milanovića...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 28 ožu 2021, 09:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
laganini je napisao/la:
..onda je i Zlata svjesno žrtvovana od Milanovića...

Kao da bi to bilo loše?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 28 ožu 2021, 09:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16433
...ma ne mislim uopće nego onda ispadne kizo smišan u ovome svemu jer ne virujem da može dobit 76 glasova nema šanse..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 28 ožu 2021, 09:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
laganini je napisao/la:
...ma ne mislim uopće nego onda ispadne kizo smišan u ovome svemu jer ne virujem da može dobit 76 glasova nema šanse..

Možda neće ona, ali netko već hoće. Cijela stvar izgleda izrežirano jer je Zoky mogao samo tražit da se ponovi javni poziv. Definitivno se nešto zbiva iza kulisa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 28 ožu 2021, 09:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16433
uz onake izljeve bijesa to bi mi onda bila gluma za oscara il mu je plenki podvalio..sad ili a ili b...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 30 ožu 2021, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5202
Ne znam...

U početku sam mislio da je to neki njihov deal Zoki-Plenki. Sad mi se čini da je to sukob politika, jedne birokratske (državne) sa privatnom (business)...

Realno Zoki ima jače karte, to je ono što sam pričo još prije izbora za Predsjednika, pitanje je koliko prava iz Ustava Predsjednik želi koristit. Kolinda nije skoro ništa koristila, Zoki za sada koristi svaki zarez iz Ustava...
- S obzirom da Predsjednik može raspisat referendum bez Sabora
- da sam imenuje vojne ataše u Veleposlanstvima (ambasadama)
- sam prihvaća vjerodajnice stranih ambasadora
- i na kraju supotpisuje sa VladomRH sve naše Veleposlanike (ambasadore)

Znači on može upravljat s Veleposlanstvima RH s vojnim ataše-ima i uopće iz inata neimenovat niti jednog Veleposlanika do kraja mandata.
Može "deložirat" ministra obrane i zabranit mu ulaz u sve vojne objekte uključujući i MORH
Može proglasit izvaredno stanje u gradu, županiji, državi i preuzet mislim na nekoliko mjeseci vlast... jednostavno Predsjednik nije osoba s kojom se Vlada može zajebavat, a takav se "dojam" steko jer Predsjednici prije nisu koristili svoje ovlasti, počevši od Mesića, Josipovića, Kolinde, čak i Zoki nije najavljivo neke promjene, nego je to više bio splet okolnosti...

Preminuli su mu otac i brat u par mjeseci i sigurno da je to utjecalo na njega. Pogotovo jer su mu brata i ćaću redovito gazili po medijima, dok recimo Plenković, Jandroković, Kolinda, Josipović, Mesić ni ne znamo dal imaju braće i sestara...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 30 ožu 2021, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2021, 00:17
Postovi: 1468
Brane je napisao/la:
Ne znam...

U početku sam mislio da je to neki njihov deal Zoki-Plenki. Sad mi se čini da je to sukob politika, jedne birokratske (državne) sa privatnom (business)...

Realno Zoki ima jače karte, to je ono što sam pričo još prije izbora za Predsjednika, pitanje je koliko prava iz Ustava Predsjednik želi koristit. Kolinda nije skoro ništa koristila, Zoki za sada koristi svaki zarez iz Ustava...
- S obzirom da Predsjednik može raspisat referendum bez Sabora
- da sam imenuje vojne ataše u Veleposlanstvima (ambasadama)
- sam prihvaća vjerodajnice stranih ambasadora
- i na kraju supotpisuje sa VladomRH sve naše Veleposlanike (ambasadore)

Znači on može upravljat s Veleposlanstvima RH s vojnim ataše-ima i uopće iz inata neimenovat niti jednog Veleposlanika do kraja mandata.
Može "deložirat" ministra obrane i zabranit mu ulaz u sve vojne objekte uključujući i MORH
Može proglasit izvaredno stanje u gradu, županiji, državi i preuzet mislim na nekoliko mjeseci vlast... jednostavno Predsjednik nije osoba s kojom se Vlada može zajebavat, a takav se "dojam" steko jer Predsjednici prije nisu koristili svoje ovlasti, počevši od Mesića, Josipovića, Kolinde, čak i Zoki nije najavljivo neke promjene, nego je to više bio splet okolnosti...

Preminuli su mu otac i brat u par mjeseci i sigurno da je to utjecalo na njega. Pogotovo jer su mu brata i ćaću redovito gazili po medijima, dok recimo Plenković, Jandroković, Kolinda, Josipović, Mesić ni ne znamo dal imaju braće i sestara...

Predsjednik nema ni jednu ovu ovlast. Nisam siguran za vojne atašee, ali sam baš sad u ustavu provjerio te može jedino bez Sabora raspisati na prijedlog i uz supotpis Vlade.

Prilično sam siguran da se i izvanredna stanja proglašavaju uz Plenkijev supotpis.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 30 ožu 2021, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
The Green Zebra je napisao/la:

Predsjednik nema ni jednu ovu ovlast. .

Nisi baš čitao ustav ha?

Predsjednik može zajebavat i blokirati svašta, Plenki se na krivog namjerio.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 30 ožu 2021, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Brane je napisao/la:
Ne znam...

U početku sam mislio da je to neki njihov deal Zoki-Plenki. Sad mi se čini da je to sukob politika, jedne birokratske (državne) sa privatnom (business)...


To je sukob Predsjednika koji ima puni narodni legitimitet s jednom udbaško-HDZ-ovsko isprepletenom strukturom bez legitimiteta koja je sebi dala pravo privatizirati državu.

Ljudima je dosta više ovakve polulegalne i nepravedne vlasti, godinama su blokirali s vrha dolazak bilo kakvih promjena. Igrom slučaja se dogodilo da je strašnim gafom HDZ-a s Kolindom 2019. godine omogučena pobjeda Milanovića.

Plenki bi da je znao što će se sve događati navijao za Škoru 2019. , ali neka im sve su ovo zaslužili i to s kamtama.

U suštini Milanović ima sipmatije naroda zato što je utjelovljenje prosječnog Hrvata, jedan čovijek koji se sam bori protiv sustava.

HDZ se ne proklinje od jučer, pa oni su omraženi barem 10 godina. Ljudi žele da se Zoki prema njima odnosi kao prema šljamu zato što realno oni to i jesu.

Uljudni i civilizirani govor je za uljudne i civilizirane, za nadobudne krkane i lopove je šamarčina i oštar jezik.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 30 ožu 2021, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2021, 00:17
Postovi: 1468
weasel je napisao/la:
The Green Zebra je napisao/la:

Predsjednik nema ni jednu ovu ovlast. .

Nisi baš čitao ustav ha?

Predsjednik može zajebavat i blokirati svašta, Plenki se na krivog namjerio.

Može blokirati tri-četiri veleposlanika. Ostalo su proceduralne ovlasti koje on MORA napraviti, ne smije ništa blokirati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 30 ožu 2021, 18:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
The Green Zebra je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Nisi baš čitao ustav ha?

Predsjednik može zajebavat i blokirati svašta, Plenki se na krivog namjerio.

Može blokirati tri-četiri veleposlanika. Ostalo su proceduralne ovlasti koje on MORA napraviti, ne smije ništa blokirati.

U Ustavu piše kako mora nešto potpisati ali također ne postoje nikakve odredbe kojima bi se predsjednik prisilio da to učini, dakle Zoki to ne mora potpisati ako neće, mogu mu samo prijetiti opozivom za kojeg nemaju dosta ruku.

Postoji nešto što se zove teorija i nešto sto se zove praksa.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 30 ožu 2021, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5202
Stvar je u tome da je Ustav dorađivan 2000-ih i nitko nije razmišljo o budućnosti...

Tako da se sad poklapa dosta stvari, realno ako se Zoki drži nekog "zareza" nema pravne osnove da ga se prisili na bilo što... jer u krajnjem slučaju stavka da je Predsjednik Vrhovni zapovijednik OSRH ne ostavlja ni milimetra Vladi prostora za provođenje neke sile...jer još uvijek je HV daleko najveća sila ne samo u RH nego i okruženju...

Recimo ministar obrane (ako se nije šta mjenjalo drastično) ne smije postrojavat HV niti na bilo kakav način vodit protokol, nego kao civil (ministar/predstavnik Vlade) može samo bit dio protokola načelnika glavnog stožera oružanih snaga Republike Hrvatske. Međutim Krstičević je (kao umirovljeni general) kao ministar to kršio i ministar Bažonić je samo nastavio tu totalno ilegalnu praksu... (mislim da je i ministar Šušak kršio tu praksu)
Čudi me da ga Predsjednik nije već prozvo zbog toga ili načelnik glavnog stožera admiral Hranj...

Da ministru obrane treba dozvola da uđe u MORH ko i svakom civilu... evo ti primjer iz prakse (da ne iznosim ime) jedan zamjenik/ca ministra obrane (ministar ima samo jednog zamjenika/cu, a može imat više pomoćnika/ca) nije mogo ući u MORH i čak je interveniro ministar jer mu je to desna ruka, al je odbijen i sljedeći dan je zamjenik ispoštovo proceduru i pustili su ga u MORH...

E sad pitanje kako se postavi NGSOSRH...al ako vojnici imaju podršku zapovjednika budi uvjeren da će se ispoštovat svaki zarez u proceduri...


Privitak/ci:
Screenshot_2021-03-30 Ustav Republike Hrvatske - Zakon hr(1).png
Screenshot_2021-03-30 Ustav Republike Hrvatske - Zakon hr(1).png [ 12.03 KiB | Pogledano 701 put/a. ]
Screenshot_2021-03-30 Ustav Republike Hrvatske - Zakon hr(2).png
Screenshot_2021-03-30 Ustav Republike Hrvatske - Zakon hr(2).png [ 20.63 KiB | Pogledano 701 put/a. ]
Screenshot_2021-03-30 Ustav Republike Hrvatske - Zakon hr.png
Screenshot_2021-03-30 Ustav Republike Hrvatske - Zakon hr.png [ 16.64 KiB | Pogledano 701 put/a. ]

_________________
JA SAM ZAGREB !!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 30 ožu 2021, 18:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16433
..kako sad odjednom predsjednik komunista kojeg su izabrali ustase(dva najveća zla u hr povjesti) ima ovlasti a do jučer niko nije ..zaniml’jivo..ima ovlasti jedino da da se najede kokaina dok ga ne dokrajči.. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 30 ožu 2021, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
laganini je napisao/la:
..kako sad odjednom predsjednik komunista kojeg su izabrali ustase(dva najveća zla u hr povjesti) ima ovlasti a do jučer niko nije ..zaniml’jivo..ima ovlasti jedino da da se najede kokaina dok ga ne dokrajči.. :zubati

Ima sasvim dovoljno ovlasti da vama razvlači pamet :zubati

HOS-KOS koalicija rastura HDZ-njare :evotigana

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 30 ožu 2021, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16433
..ima jedino da mu se smije obo malo svita koji prate oko nas..šarlatan cirkusant ukratko budaletina ..mislio sam da niko ne moze nadmašit u tome Mesića..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 30 ožu 2021, 19:24 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10444
laganini je napisao/la:
..kako sad odjednom predsjednik komunista kojeg su izabrali ustase(dva najveća zla u hr povjesti) ima ovlasti a do jučer niko nije ..zaniml’jivo..ima ovlasti jedino da da se najede kokaina dok ga ne dokrajči.. :zubati

Kad su ustaše i komunisti skupa kao rezultat dobijamo samo najveće hrvatske sinove. :palacgore1
slika

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Cirkus oko predsjed(nice)nika Vrhovnog suda...
PostPostano: 30 ožu 2021, 19:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16433
..nisam reka ljevičar i desničar nego komunist i fasista..priznajem da nisam milanovica tako doživljavao bas mi je za..


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 34 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO