HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 tra 2024, 07:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3558 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 143  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 08 kol 2020, 16:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58992
Lokacija: DAZP HQ


simpatična srpska emisija, hodaju po bosanskoj krajini (od Petrovca do Livanjskog polja) i po Dalmaciji, Lici, Banovini i Kordunu tražeći Srbe i rade priloge.

ponekad pogledam da poslušam govore ljude, čisto da vidim koliko asimiliramo. :zubati

ovaj je brutalan primjer iz ovog videa, odeselio 1990. iz Rijeke u Apatin pa u Novi Sad i vratio se u Karin prije 9 godine, dakle preko 20 godina života u Srbiji i priča čistiji hrvatski od Pupovca, tisuća, mirovina, obitelj... :kava

inače čovjek je jako simpatičan, baš dobar prilog za pogledati, slučajno sam nabasao na taj kanal jer sam tražio nešto o livanjskim Srbima pa naletio na prilog iz Gubina.

mogu reći da su mi Srbi koje smo vojno pregazili jako simpa, sviđaju mi se.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 08 kol 2020, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58992
Lokacija: DAZP HQ
Planina je napisao/la:
dudu je napisao/la:


od 59:40 Savo Štrbac priča kako asimiliramo Srbe kao Borg. :zubati


Sve više shvaćam koliko su Dalmatinci (vjerojatno i Hrvati generalno ali za Dalmatince znam iz prve ruke) brutalni asimilatori, recimo u Splitu, možeš ti bit odakle oćeš, ali moraš pričat splitski/dalmatinski, mora ti Hajduk bit svetinja, Split najlipši grad na svitu i sve ostalo.
I tu nema oćeš nećeš. Ne kažem da ćeš nužno fasovat batine ako furaš nešto drugačije ali jednostavno ako želiš bit dio ikakvog društva i ikakve zajednice moraš to prihvatit.
Recimo nama u školi su Srbin/Bosanac/Purger/Cigan/Židov/Šiptar/nastavi niz sve redom bile teške uvrede, i tako se zvalo svakoga tko bi imalo odudarao od Split/Dalmacija/Hajduk/dalmatinski. Dakle od malena ili prihvaćaš te tvorničke postavke ili si izopćen.

Nadam se da će Dalmacija ostati takva jer to je jedini način da se očuvamo.
Znači ostati može tko je stvarno spreman prihvatiti sve domaće svetinje i tako jasno dati do znanja da nije nikakav Trojanac, a kome se fura drugo i drugačije nek kupi prnje i to fura tamo odakle to isto dolazi.

Poznam 2 Splićana srpskog porijekla, znači većih Splića nema, ovaj stariji je čak koristio to "Srbin" kao uvredu za svakoga tko bi imalo odstupao od full splitskog ponašanja, uključujući mene, to je bio teški cirkus sad kad vrtim film, jedan dan me oslovljavao sa "Srbin" drugi dan sa "Bosanac" a treći sa "Purger" jer nisam znao nabrojat Hajdukovu postavu :sega

Ma za Dalmaciju se stvarno ne bojim, plus naravno Škutoriju, a za ovo ostalo me ionako nije briga. :D
Ili se ugledajte na nas kamenjarce ili propadnite. Ha ja.


uvijek ću pamtiti kad mi je nažalost pokojni Davor Jović, legenda Domovinskog rata, pripadnik 4. GBR prije jedno 7-8 godina govorio ne mogu oni (Srbi) s`nami, u kakvom god da su oni ili mi stanju mi ćemo ih zgazit. :zubati

ispričao mi je mali milijun ratnih priča (družili smo se jedno 7 dana u komadu), a jedna od fascinantnijih je ona o oslobođenju Mostara gdje je sam i prvi razbio srpsku liniju negdje ispod Rodoča.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Davor_Jovi%C4%87

s 41. godinom pobjedio na natjecanju za najspremnijeg vojnika HV-a 1997. godine. :klanjam

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 08 kol 2020, 16:21 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
dudu je napisao/la:
uvijek ću pamtiti kad mi je nažalost pokojni Davor Jović, legenda Domovinskog rata, pripadnik 4. GBR prije jedno 7-8 godina govorio ne mogu oni (Srbi) s`nami, u kakvom god da su oni ili mi stanju mi ćemo ih zgazit. :zubati

ispričao mi je mali milijun ratnih priča (družili smo se jedno 7 dana u komadu), a jedna od fascinantnijih je ona o oslobođenju Mostara gdje je sam i prvi razbio srpsku liniju negdje ispod Rodoča.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Davor_Jovi%C4%87

s 41. godinom pobjedio na natjecanju za najspremnijeg vojnika HV-a 1997. godine. :klanjam


Kakva biografija :klanjam :klanjam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 08 kol 2020, 18:22 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10444
Znam blizance šta imaju srpske korijene.
Najljući Torcidaši, idu i na gostujuće.
Nedavno obnavljali grafite u kvartu a jedan novi crtali (grb izvidničke satnije 4 gardijske). Jel moram govorit tko su bili najaktivniji volonteri? :zubati

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 09 kol 2020, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15891
Zanimljivo. Svaka čast načelniku


_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 08:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Planina je napisao/la:
dudu je napisao/la:


od 59:40 Savo Štrbac priča kako asimiliramo Srbe kao Borg. :zubati


Sve više shvaćam koliko su Dalmatinci (vjerojatno i Hrvati generalno ali za Dalmatince znam iz prve ruke) brutalni asimilatori, recimo u Splitu, možeš ti bit odakle oćeš, ali moraš pričat splitski/dalmatinski, mora ti Hajduk bit svetinja, Split najlipši grad na svitu i sve ostalo.
I tu nema oćeš nećeš. Ne kažem da ćeš nužno fasovat batine ako furaš nešto drugačije ali jednostavno ako želiš bit dio ikakvog društva i ikakve zajednice moraš to prihvatit.
Recimo nama u školi su Srbin/Bosanac/Purger/Cigan/Židov/Šiptar/nastavi niz sve redom bile teške uvrede, i tako se zvalo svakoga tko bi imalo odudarao od Split/Dalmacija/Hajduk/dalmatinski. Dakle od malena ili prihvaćaš te tvorničke postavke ili si izopćen.

Nadam se da će Dalmacija ostati takva jer to je jedini način da se očuvamo.
Znači ostati može tko je stvarno spreman prihvatiti sve domaće svetinje i tako jasno dati do znanja da nije nikakav Trojanac, a kome se fura drugo i drugačije nek kupi prnje i to fura tamo odakle to isto dolazi.

Poznam 2 Splićana srpskog porijekla, znači većih Splića nema, ovaj stariji je čak koristio to "Srbin" kao uvredu za svakoga tko bi imalo odstupao od full splitskog ponašanja, uključujući mene, to je bio teški cirkus sad kad vrtim film, jedan dan me oslovljavao sa "Srbin" drugi dan sa "Bosanac" a treći sa "Purger" jer nisam znao nabrojat Hajdukovu postavu :sega

Ma za Dalmaciju se stvarno ne bojim, plus naravno Škutoriju, a za ovo ostalo me ionako nije briga. :D
Ili se ugledajte na nas kamenjarce ili propadnite. Ha ja.


Ovo je sve točno, uz dodatak da se Vlaji (Imoćani) i Hercegovci, a pogotovo Hercegovci u Splitu drže i svog identiteta i to čak i više nego splitsko-dalmatinskog. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 10:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
dudu je napisao/la:


simpatična srpska emisija, hodaju po bosanskoj krajini (od Petrovca do Livanjskog polja) i po Dalmaciji, Lici, Banovini i Kordunu tražeći Srbe i rade priloge.

ponekad pogledam da poslušam govore ljude, čisto da vidim koliko asimiliramo. :zubati

ovaj je brutalan primjer iz ovog videa, odeselio 1990. iz Rijeke u Apatin pa u Novi Sad i vratio se u Karin prije 9 godine, dakle preko 20 godina života u Srbiji i priča čistiji hrvatski od Pupovca, tisuća, mirovina, obitelj... :kava

inače čovjek je jako simpatičan, baš dobar prilog za pogledati, slučajno sam nabasao na taj kanal jer sam tražio nešto o livanjskim Srbima pa naletio na prilog iz Gubina.

mogu reći da su mi Srbi koje smo vojno pregazili jako simpa, sviđaju mi se.


Ama baš nikakve sukobe s takvima ne treba poticati. To su ovi poput Graničara18.

Oni su odbačeni od Srba i Srbije. Prevelika je to razlika u mentalitetu.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 12:28 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Ibar je napisao/la:
Planina je napisao/la:

Sve više shvaćam koliko su Dalmatinci (vjerojatno i Hrvati generalno ali za Dalmatince znam iz prve ruke) brutalni asimilatori, recimo u Splitu, možeš ti bit odakle oćeš, ali moraš pričat splitski/dalmatinski, mora ti Hajduk bit svetinja, Split najlipši grad na svitu i sve ostalo.
I tu nema oćeš nećeš. Ne kažem da ćeš nužno fasovat batine ako furaš nešto drugačije ali jednostavno ako želiš bit dio ikakvog društva i ikakve zajednice moraš to prihvatit.
Recimo nama u školi su Srbin/Bosanac/Purger/Cigan/Židov/Šiptar/nastavi niz sve redom bile teške uvrede, i tako se zvalo svakoga tko bi imalo odudarao od Split/Dalmacija/Hajduk/dalmatinski. Dakle od malena ili prihvaćaš te tvorničke postavke ili si izopćen.

Nadam se da će Dalmacija ostati takva jer to je jedini način da se očuvamo.
Znači ostati može tko je stvarno spreman prihvatiti sve domaće svetinje i tako jasno dati do znanja da nije nikakav Trojanac, a kome se fura drugo i drugačije nek kupi prnje i to fura tamo odakle to isto dolazi.

Poznam 2 Splićana srpskog porijekla, znači većih Splića nema, ovaj stariji je čak koristio to "Srbin" kao uvredu za svakoga tko bi imalo odstupao od full splitskog ponašanja, uključujući mene, to je bio teški cirkus sad kad vrtim film, jedan dan me oslovljavao sa "Srbin" drugi dan sa "Bosanac" a treći sa "Purger" jer nisam znao nabrojat Hajdukovu postavu :sega

Ma za Dalmaciju se stvarno ne bojim, plus naravno Škutoriju, a za ovo ostalo me ionako nije briga. :D
Ili se ugledajte na nas kamenjarce ili propadnite. Ha ja.


Ovo je sve točno, uz dodatak da se Vlaji (Imoćani) i Hercegovci, a pogotovo Hercegovci u Splitu drže i svog identiteta i to čak i više nego splitsko-dalmatinskog. :kava


Mislio sam dodati to za Hercegovce (uključujući Imotski naravno), kontra njih nećeš čuti u Splitu, jednostavno su Škutori najviša rasa u Hrvata i to se zna, a granica između Dalmacije i Hercegovine je svakako umjetna, isti je to narod, kao što je i većina Splita svakako Vlajsko Hercegovačkog porijekla tako da eto jedino to "Hercegovac" nije uvreda štoviše obično izaziva veći rispekt. Kod mene u razredu je bilo pola Vlaji pola Hercegovci. To i jest Split danas. Posoljeno Bodulima (otočanima) ali genetski sve je to ista dinarska rasa.

Koliko je izražena kajkavizacija u Zagrebu? Jel se kajkaviziraju dinarci gore? I svi ostali doseljenici? Koliko je sve usporedivo sa Splitom? Ako se ne varam ti si živio i u ST i ZG?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 12:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Planina je napisao/la:
Ibar je napisao/la:

Ovo je sve točno, uz dodatak da se Vlaji (Imoćani) i Hercegovci, a pogotovo Hercegovci u Splitu drže i svog identiteta i to čak i više nego splitsko-dalmatinskog. :kava


Mislio sam dodati to za Hercegovce (uključujući Imotski naravno), kontra njih nećeš čuti u Splitu, jednostavno su Škutori najviša rasa u Hrvata i to se zna, a granica između Dalmacije i Hercegovine je svakako umjetna, isti je to narod, kao što je i većina Splita svakako Vlajsko Hercegovačkog porijekla tako da eto jedino to "Hercegovac" nije uvreda štoviše obično izaziva veći rispekt. Kod mene u razredu je bilo pola Vlaji pola Hercegovci. To i jest Split danas. Posoljeno Bodulima (otočanima) ali genetski sve je to ista dinarska rasa.

Koliko je izražena kajkavizacija u Zagrebu? Jel se kajkaviziraju dinarci gore? I svi ostali doseljenici? Koliko je sve usporedivo sa Splitom? Ako se ne varam ti si živio i u ST i ZG?


Znači bodula tako malo ? A fetivih više nema ni u spomenu? Vlajizacija Splita je kompletirana bit će :zubati

Nisam živio u Splitu, u Dubrovniku sam ljetovao puno puta, njega bolje znam.

Pa u Zagrebu imaš svega, ima dosta Hercegovaca koji koriste baš tu riječ kaj ili kužiš, al onak na malo svoj način, ma Zagreb je specifičan, ima svega, al generalno, nema onih izvornih hercegovačkih naglasaka, više manje svi mi slično pričamo, teško ti je reć tko je od kud rodom, razlika se vidjela više za vrijeme Rata kad su ljudi tek dolazili u Zagreb i kad su formirali neka svoja naselja u kojima su bili samo ljudi iz tog kraja, pa se tu više sačuvao neki subidentitet i govor. No, s vremenom se to sve miješa, topi, stapa. Praktički teško nać dijete u Zagrebu koje ima obe bake i oba djeda iz istog kraja. Svi se mi miješamo sa svima, osim s Romima i oni s nama. :biceovodobro


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58992
Lokacija: DAZP HQ
Zagreb je odavno štokaviziran, rekao bih još prije 50+ godina, i originalni kajkavci su mahom štokavci danas. osim tog kaj je više kao neka uzrečica i ne koristi se uvijek, od onog starog zagrebačkog govora je malo ostalo, čut ćeš ga kod nekog starog, od ovih mlađih nitko tako ne govori. koliko je pak Zagreb dekajkaviziran skužiš čim se makneš iz Zagreb u bilo kojem smjeru.

meni buraz jedan živi u Vrbovcu nekih 10-tak godina, tamo nema nešto doseljenika (možda u novije vrijeme) i on je toliko prilagodio govor da ga svi redom sprdamo kad se nađemo na kvartu. :zubati i klinci mu smiješno pričaju, mali su još, ali ih je smiješno za čuti.

smiješno mi je recimo i čuti moje bratiće i sestrične iz Samobora, stric priča kao da je jučer otišao iz Duvna, strina pak iz sjevernih livanjskih sela, a klinci kajkaju 100 na sat. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 12:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58992
Lokacija: DAZP HQ
Ibar je napisao/la:
Planina je napisao/la:

Mislio sam dodati to za Hercegovce (uključujući Imotski naravno), kontra njih nećeš čuti u Splitu, jednostavno su Škutori najviša rasa u Hrvata i to se zna, a granica između Dalmacije i Hercegovine je svakako umjetna, isti je to narod, kao što je i većina Splita svakako Vlajsko Hercegovačkog porijekla tako da eto jedino to "Hercegovac" nije uvreda štoviše obično izaziva veći rispekt. Kod mene u razredu je bilo pola Vlaji pola Hercegovci. To i jest Split danas. Posoljeno Bodulima (otočanima) ali genetski sve je to ista dinarska rasa.

Koliko je izražena kajkavizacija u Zagrebu? Jel se kajkaviziraju dinarci gore? I svi ostali doseljenici? Koliko je sve usporedivo sa Splitom? Ako se ne varam ti si živio i u ST i ZG?


Znači bodula tako malo ? A fetivih više nema ni u spomenu? Vlajizacija Splita je kompletirana bit će :zubati

Nisam živio u Splitu, u Dubrovniku sam ljetovao puno puta, njega bolje znam.

Pa u Zagrebu imaš svega, ima dosta Hercegovaca koji koriste baš tu riječ kaj ili kužiš, al onak na malo svoj način, ma Zagreb je specifičan, ima svega, al generalno, nema onih izvornih hercegovačkih naglasaka, više manje svi mi slično pričamo, teško ti je reć tko je od kud rodom, razlika se vidjela više za vrijeme Rata kad su ljudi tek dolazili u Zagreb i kad su formirali neka svoja naselja u kojima su bili samo ljudi iz tog kraja, pa se tu više sačuvao neki subidentitet i govor. No, s vremenom se to sve miješa, topi, stapa. Praktički teško nać dijete u Zagrebu koje ima obe bake i oba djeda iz istog kraja. Svi se mi miješamo sa svima, osim s Romima i oni s nama. :biceovodobro


i Split je štokaviziran, njima je ća kao Zagrebu kaj, kažu ajmo ća i tu priča završava, jedino su zadržali lijepu ikavicu, ali opet uglavnom pričaju normalno i ijekavicom. jedino je Goranu Ivaniševiću odrezan taj dio mozga, on ne zna ni sekundu pričat osim po splitski. =))

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
dudu je napisao/la:
Ibar je napisao/la:

Znači bodula tako malo ? A fetivih više nema ni u spomenu? Vlajizacija Splita je kompletirana bit će :zubati

Nisam živio u Splitu, u Dubrovniku sam ljetovao puno puta, njega bolje znam.

Pa u Zagrebu imaš svega, ima dosta Hercegovaca koji koriste baš tu riječ kaj ili kužiš, al onak na malo svoj način, ma Zagreb je specifičan, ima svega, al generalno, nema onih izvornih hercegovačkih naglasaka, više manje svi mi slično pričamo, teško ti je reć tko je od kud rodom, razlika se vidjela više za vrijeme Rata kad su ljudi tek dolazili u Zagreb i kad su formirali neka svoja naselja u kojima su bili samo ljudi iz tog kraja, pa se tu više sačuvao neki subidentitet i govor. No, s vremenom se to sve miješa, topi, stapa. Praktički teško nać dijete u Zagrebu koje ima obe bake i oba djeda iz istog kraja. Svi se mi miješamo sa svima, osim s Romima i oni s nama. :biceovodobro


i Split je štokaviziran, njima je ća kao Zagrebu kaj, kažu ajmo ća i tu priča završava, jedino su zadržali lijepu ikavicu, ali opet uglavnom pričaju normalno i ijekavicom. jedino je Goranu Ivaniševiću odrezan taj dio mozga, on ne zna ni sekundu pričat osim po splitski. =))

U ZG se kaj koristi daleko više nego ća u Splitu koji je gotovo u potpunosti zamijenjen sa "šta". Splićani pričaju ikavskom mješavinom čakavštine i štokavštine. I Hercegovci u ST govore ikavicom, čak i oni doseljeni iz neikavskih krajeva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5224
Kaj nikad ni nije pripadalo Zagrebu to će ti reć svaki (pravi) purger, kaj se proširio industrijalizacijom početkom 20st.

Zagreb je Sveučilišni grad od 1669 govorio se službeno latinski ko i u cijeloj (Croatie) hrvatskoj, a kasnije dubrovački jer je Ragusa imala 97% il 98% posto pismenih, ostatak hrvatske je bio debelo ispod 50% zato se njemački proširio...sama riječ purger je ubiti Burg-er znači urban ili ti po sadašnji građanin ko kastel > kastelanin u Dalmaciji.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 15:11 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Split priča ikavicom ali kao što je dudu rekao ipak ne onom pravom Posuškom u kojoj je apsolutno sve na "i". Pogotovo s novijim generacijama sve više riječi odlazi na je/ije i to pogađa i selo a di neće grad. Vjerojatno će se u Splitu uvijek održati oni klasični "lipo, vrime, triba, misto, mliko" itd. ali baš full ikavski govor će se po meni održati samo oko Posušja. Sve ostalo se pomalo ijekavizira...
S tim da ta splitska ikavica ima specifične naglaske kao i cijeli splitski govor jel.

Uglavnom mislim da je to pozitivna stvar i neka se fura taj specifični govor jer on je preduvjet asimilacije i mislim da će Split uvijek biti 95% hrvatski zbog toga.

Za Zagreb već ne znam, pogotovo sa ovim novim brojkama useljenika...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20915
Metropole po Europi su uvijek takve, preiše multikulti. Takav će biti i Zagreb ako pretjeramo. Treba biti oprezan svakako.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 15:31 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
weasel je napisao/la:
Metropole po Europi su uvijek takve, preiše multikulti. Takav će biti i Zagreb ako pretjeramo. Treba biti oprezan svakako.


Pogledaj šta pišu na drugoj temi, daj Latinose, daj ExYu, daj druge Slavene, daj sve Europljane i sve euro porijekla. Sve je to cool. Pa dobro onda su cool i crnkinje i Japanke. Arapkinje isto imaju dobre sise. Šta fali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 15:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20915
Planina je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Metropole po Europi su uvijek takve, preiše multikulti. Takav će biti i Zagreb ako pretjeramo. Treba biti oprezan svakako.


Pogledaj šta pišu na drugoj temi, daj Latinose, daj ExYu, daj druge Slavene, daj sve Europljane i sve euro porijekla. Sve je to cool. Pa dobro onda su cool i crnkinje i Japanke. Arapkinje isto imaju dobre sise. Šta fali.

Mi trebamo razviti pronatalitetnu politiku, dovuči Hrvate razbacane po svijetu i krasti visokoškolovanu radnu snago od susjeda. Srbi i muje ako su doktori i inženjeri neka dodđu, bauštelci i sobarice nam ne trebaju.

Trebamo ciljati na ljude kao Stier, emigracija ali ona koja ne zaboravlja svoje nasljeđe, što će nam čileanac koji ima naše prezime a izlgeda i ponaša se kao američki domorodac. To nije naša kultura i taj se ne bi integrirao.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58992
Lokacija: DAZP HQ
U Tomislavgradu i Srbi i muslimani koji su preostali pričaju ikavicu. Tamo je isto izrazita ikavica, toliko da se i ja odmah prebacim, baš mi glupo pričat ijekavicu, pogotovo s babom. I sa ženom pričam po duvanjski, krenulo kao zajebancija kad smo prohodali, poslije mi postalo normalno i kad sam s njom najbolje mi naviru duvanjski izrazi, sad i ona solidno govori za Zagrepčanku iz Križevaca. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 16:42 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
dudu je napisao/la:
U Tomislavgradu i Srbi i muslimani koji su preostali pričaju ikavicu. Tamo je isto izrazita ikavica, toliko da se i ja odmah prebacim, baš mi glupo pričat ijekavicu, pogotovo s babom. I sa ženom pričam po duvanjski, krenulo kao zajebancija kad smo prohodali, poslije mi postalo normalno i kad sam s njom najbolje mi naviru duvanjski izrazi, sad i ona solidno govori za Zagrepčanku iz Križevaca. :zubati


Ne valja posa dok se u Sv. Ivanu Zelini ne bude pričalo ko u Mrkodolu. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58992
Lokacija: DAZP HQ
Planina je napisao/la:
dudu je napisao/la:
U Tomislavgradu i Srbi i muslimani koji su preostali pričaju ikavicu. Tamo je isto izrazita ikavica, toliko da se i ja odmah prebacim, baš mi glupo pričat ijekavicu, pogotovo s babom. I sa ženom pričam po duvanjski, krenulo kao zajebancija kad smo prohodali, poslije mi postalo normalno i kad sam s njom najbolje mi naviru duvanjski izrazi, sad i ona solidno govori za Zagrepčanku iz Križevaca. :zubati


Ne valja posa dok se u Sv. Ivanu Zelini ne bude pričalo ko u Mrkodolu. :D


Od moje stare bratić je Posušak, oženio Križevčanku još tamo 80-tih, u Zagrebu je od kraja 60-tih, dakle s par godina došao u Zagreb. Njegova žena je meni oduvijek bila pojam Hercegovke, od govora, hrane, običaja, ono 1/1. Sasvim slučajno sam saznao da je Križevčanka kad je jednom prilikom razgovarala sa svojim roditeljima koji su negdje iz okolice Gruntovčana, vjerojatno jedan od većih šokova koji sam doživio, imao jedno 13-14 godina. Djeca njihova, moja generacija, i danas pričaju kao Posušaci, za njihovu djecu ne znam, ali ne bih se čudio. Tako da ja svojoj govorim, još je dalek put pred tobom, dok mi na prvu ne bacaš koda si iz Mesijovine nemoj mi bit silna. :zubati

Inače jedna forumašica, mislim da je i ovdje pisala, iz Svetog Ivana Zeline, i dan danas žali što sa mnom nije izašla na dejt. Mogli smo proširit govor i tamo, baš mi krivo.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 11 kol 2020, 22:05 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
dudu je napisao/la:
Planina je napisao/la:

Ne valja posa dok se u Sv. Ivanu Zelini ne bude pričalo ko u Mrkodolu. :D


Od moje stare bratić je Posušak, oženio Križevčanku još tamo 80-tih, u Zagrebu je od kraja 60-tih, dakle s par godina došao u Zagreb. Njegova žena je meni oduvijek bila pojam Hercegovke, od govora, hrane, običaja, ono 1/1. Sasvim slučajno sam saznao da je Križevčanka kad je jednom prilikom razgovarala sa svojim roditeljima koji su negdje iz okolice Gruntovčana, vjerojatno jedan od većih šokova koji sam doživio, imao jedno 13-14 godina. Djeca njihova, moja generacija, i danas pričaju kao Posušaci, za njihovu djecu ne znam, ali ne bih se čudio. Tako da ja svojoj govorim, još je dalek put pred tobom, dok mi na prvu ne bacaš koda si iz Mesijovine nemoj mi bit silna. :zubati

Inače jedna forumašica, mislim da je i ovdje pisala, iz Svetog Ivana Zeline, i dan danas žali što sa mnom nije izašla na dejt. Mogli smo proširit govor i tamo, baš mi krivo.


Šta ti je dominantni dinarski gen. Ali sramota je da kao takvi nemamo bar po 300 rođenih u TG i Li.
To treba biti i ostati rasadnik za poklapanje ostatka planete i šire okolice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 12 kol 2020, 08:34 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Ne znam odakle priče o ijekavici u Splitu, ko da pričaš o kajkavskom u mom Imotskom :D

Split je uistinu asimilacijski stroj neviđen na ovim prostorima, u Splitu bi i klingonci u drugoj generaciji pričali po splitski, navijali za Hajduka i slavili sv.Duju.

Sv.Duje je još jedan aspekt koji ste zaboravili, u Splitu i azeisti slave sv.Duju :D

Zagreb je drugačiji, valjda jer je prenaglo narasta a i okolina je tolerantnija pa je moguce živiti u Zagrebu a da nemaš promjene u govoru i da ne usvajaš te neke kulturološke obrasce ko u Splitu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 12 kol 2020, 08:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
U Splitu su svi pripadnici manjina predmet poruge i moraju se dokazivati kao Splićani i Hrvati. Splićanin srpskog porijekla će se uvrijediti ako mu kažeš da je Srbin.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 12 kol 2020, 09:02 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Da, Split ne tolerira druge i drugačije, šta ima i svoje dobre strane :D

Studira sam u Splitu i bio sam dobar s likom čiji je ćaća bivše vojno lice, srbin iz like. Lik je ortodoksni splićo i nikad ne bi pogodio da je podrijetlom srbin iz like :D

Ali ipak je vrhunac lik čiji je ćaća doša u studenskoj razmjeni iz Sudana tamo u doba nesvrstanih, gledaš crnca koji je po svemu ostalom fetivi splićo, svaki mot mu je ko da su mu njegovi tu od marulića, to je nevjerojatno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 12 kol 2020, 09:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Istina. St se ističe jer je najveći dalmatinski grad ali po pitanju asimilacijskog pritiska ni drugi dalmatinski gradovi nisu daleko. Zadar, Dubrovnik, Šibenik itd. funkcioniraju na sličan način.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3558 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 143  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: pakovic i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO