HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 03:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3558 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 143  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 01:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
slika
Aljaska nema 1.9... to je statistika iz 80ih a tamo je malo kasnila libtardizacija... plus sta ti vridi i 2.2 ako iti 10% mladih ode ca
Danas na Aljaski:
Bilci imaju 1.7 a u New Yorku 1.6

Team kuČćice: tješenje

Osin toga koliko mentalne gimnastike mora netko radit da druge (i sebe) uvjeri da je njegova osobna preference rjesenje i da samo drugi donesu odluke ka on bilo bi puno bolje. Planina doslovno prezentira Haredi settlements ko zelena predgrada =))
Divizija ocajnicki vadi podatčić iz 80e van konteksta i govori eh heh vidi kako hardcore Aljaska stvara based ljude. Daj kralju dosta aj. Vec smo van rekli ja i Kvacica da je do mozga. I ti divizija se pravite ka da u enciklopediji koju san napisa tu nema traga ZASTO se hedonizam desava i KAKO to sredit. Jbt napisa san to al vi ste se investirali u kuČćise i sad van ego ne da da kapitulirate.

Jbt proucia san detaljno demografske statistike od Brazila, Indije, Amerike, UK, Estonije, Hrvatske, Madarske, Izraela, BiH... dajen statistike svega i izvadke iz strucnih kniga, citiran autore i sve a vi se izmotavate.

'E al nisi u pravu, kucice su fora i tocka'

U Brazilu i Indiji su sapunice o karijeristicama satrale natalitet u doslovno par godina u regijama u kojima su se prikazivale a u ovima u kojima nisu je osta ista.
https://qz.com/93756/the-secret-to-brin ... ap-operas/

Psiha, propaganda i edukacija su najbitniji faktori. To dali je netko u urbanom/suburbanom/ruralnom je 10ak% no tu je opet vasa mentalna gimnastika ignoriranja uzroka i poslidice. Dokaz toga je kako su sve regije krenile nizbrdo otprilike u isto vrime. Jedino sta je donekle stitilo su rezimi poput Desnicarskih Junti u Por, Spa, Gre i slicnih 'ljevicarskih' rezima u Sj. Koreji i Vijetnamu... ili holisticki pristup Izraela di je cool da se cure slikavaju s mitraljezima (opet jedan oblik neceg sta ce hedonistu pacifistu bit 'krajnost').

Aljaska ima 1.7 za Bilce
Najgusce naseljeni state New Jersey ima 1.7 za Bilce

Dakle nemojte vise o tome... ispisali ste 6 stranica daj dosta.

A te price 'necemo se vracat da se tiskamo u stanovima' je doslovno hedonizam i EVOLVING STANDARDS OF DECENCY.

nEcU iMaT DiTe JeR nEmA sV0jU s0bU

Ovaj potonji pojam je temelj, doslovno temelj progresivizma. Nemojte bit progresivni, ko burbon... tip na forumu kontra globo homo liberalizma je doslovno presretac protivnika globo homo i daje neke moralizacije i shameanje.

burbon je napisao/la:
grrr kako se usudujes pokazati podatke koji idu kontra libtardizmu

Tvoji podatci vriđaju moje osječajnike


slika

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 02:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
Btw ne kazen ja 'triba bit ruzno i skuceno'. Nek ima parkova, urbani standard lipote i planiranje ko Pariz i Barcelona, nek svaka stambena zgrada ima ekstra zvucnu izolaciju te se unaprid gradi sa ekstra sobama i sa igralistima i tonom parking mista (ka u settlementima) no nije u tome stvar. Nije niti u kucicama.

Sve to je pozeljno i korisno no takva mista vec postoje i nisu rjesila problem i ukoliko je mainstream hedonizam i kozmopolitanizam prisutan nema koristi. On je prisutan i u Islandu, Aljasci, Norveskoj, Finskoj i drugin drzavama di 95% ljudi zivi u kucama s zelenilom daleeeko od velegradova. A kad nije prisutan onda natalitet ide i da su materijalni uvjeti ocajni. Dakle 6 stranica fetisizacije predgrada je i vise nego previse i ta tema je prezvakana.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 06:12 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3896
Da, u Finskoj većina ima te kućice rijetko nabacane, kao prvu ili drugu nekretninu, i svi imaju prostora za petero djece pa im je natalitet krahirao.

Jedan Norvežanin mi je isto rekao kad smo bili siromašni ribari imali smo 5 djece a sad kad financijski možemo, onda imamo 1-2. Mjesta isto kao i Finci imaju koliko hoćeš.

Ali čak ako uzmemo i da je svakako pozitivno imati kuću i veliku okućnicu u predgrađu, ljudi koji žele imati 3+ djece moraju početi rađati sa 25-26 najkasnije, a i ranije. Sad moje pitanje je koliko ljudi sa 25 godina ima 150 000-200 000 eura u džepu da si kupi ili gradi kuću.

To rješenje neka sruše stanove i idu u kuće je kao ona kraljica što je izjavila ako nemaju kruha neka jedu kolače.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 07:10 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Nastupaš kao Hitler, sve si prostudira i prokužio, i tko nije 100% na liniji s tobom taj je glup. Iako smo u realnosti na istoj strani ali ti cijelo vrijeme prezentiraš stvari kao da smo na suprotnim polovima i nema pomaka dok svi ne istetoviramo hedonizam i kozmopolitanizam na čelo. Slika i prilika tvrde desnice i razlog zašto imamo 15 stranki HSPova i sličnih za koje ne glasa ni rođena mater. Samo su oni pravovjerni.

Nitko nigdje nije rekao da hedonizam i kozmopolitanizam valjaju, svi desno se slažemo da je takav način života i razmišljanja zlo za demografiju, ono o čemu govorimo je da u gradovima ljudi puno prije i puno više potpadaju pod utjecaj takvog načina života i razmišljanja.

Već sam naveo desetak fizičkih i psihičkih degeneracija koje uzrokuje gradski način života koje jasno utječu na demografiju, no čak i pojedinci koji se uspješno odupru takvom propadanju, su uglavnom isprana mozga na ovaj ili onaj način cijeloživotnim guranjem hedonizma i kozmopolitanizma u gradu sa svih strana i automatski ne žele štancati djecu i jebe ih se za demografiju i sve ostalo,
a oni koji se odupru i tome, imaju fizička ograničenja u štancanju djece (nedostatak prostora) o čemu i govorimo. Dakle ako već mora biti gradova, barem da se s te strane ljudima olakša.
A te prozivke da su ljudi koji ne žele 3-4 djece u kavezu sa 2 sobe, 1 wcom i 0 m2 okućnice u sred betonske džungle hedonisti su ludost. Ne možeš čovjeka svesti na životinju, na psa u kavezu i reći mu ako se tu ne razmnožavaš ti si hedonist. Čak se i životinje odbijaju razmnožavati u ZOO kavezima. Pretpostavljam da su i one hedonisti i kozmopoliti? Još njima daju malo zelenila i bazen.

Spominješ Pariz, nisam bio, niti mislim.




Što se tiče Amerike, koliko je ruralnog a koliko urbanog stanovništva u državama koje navodiš? Kakav fertilitet ima ruralna populacija vs urbana populacija određene države?
Te usporedbe cijela Aljaska vs cijeli Nju Džerzi ne znam koliko imaju smisla, kao da uspoređuješ 2 različite europske države.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 07:31 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
I ovo sve pišem kao netko tko je proveo život na relaciji grad- selo točnije Split- Buško i vidio sve prednosti i mane i jednog i drugog, prema tome molim vas da prestanete slagati neke vlastite konstrukcije koje nigdje nisam rekao, pa naravno da je većina loših trendova prisutna i na selu, naravno da klasičnog sela više nema, naravno da su aslfat i internet došli i u najveće zabiti, naravno da je i tamo hedonizam i kozmopolitanizam uzeo maha, itd, itd.
No ipak, razlika i dalje postoji, itekakva razlika. Je li slučajno da gotovo svi bračni parovi gore imaju 3 i 3+ djece? Ili moooooooooožda ipak ima veze s time da isti ne žive u kavezima od 50 kvadarata?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 07:57 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Još ponavljam da treba postojati balans između sela i grada ali konstantno radite polarizaciju ili grad ili selo jer ste se našli prozvanima na moje pljuvanje stanova.
Ako stvarno mislite da je totalna urbanizacija dobra stvar i to na takav sprčeni kavez način, i da će Hrvatska sa 80% urbanog stanovništva moći imati pozitivan fertilitet, onda šta da vam kažem. Dabogda vi bili u pravu, ali ne vidim ni jedne naznake i trenda da će biti tako.
Eventualno ako padnemo na 2 milijuna ljudi, pocrkaju svi hedonisti i oslobodi se dovoljno nekretnina za ove koji to nisu.
Ali već sad se ide sa masovnom imigracijom da se pokriju minusi. Tako da...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 08:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Planina je napisao/la:
A te prozivke da su ljudi koji ne žele 3-4 djece u kavezu sa 2 sobe, 1 wcom i 0 m2 okućnice u sred betonske džungle hedonisti su ludost. Ne možeš čovjeka svesti na životinju, na psa u kavezu i reći mu ako se tu ne razmnožavaš ti si hedonist. Čak se i životinje odbijaju razmnožavati u ZOO kavezima. Pretpostavljam da su i one hedonisti i kozmopoliti? Još njima daju malo zelenila i bazene


Pazi @Planina, čovjek radi stvari po prioritetima. Onim što ima, ili nema, pokazuje okolici što mu je u glavi i što mu je važno. Vanjski svijet je 99% odraz unutarnjeg svijeta, i pogledom na čovjekov život izvana možemo sasvim lijepo vidjeti o čemu razmišlja mada čovjek misli da se ne zna što misli.

Djecu imaju oni kojima je to prioritet, i to je to. Ne dvosoban stan, nego čak i ako imaju samo jednu sobu i svi spavaju na jednom ležaju.

Obrati pozornost koji izraz si upotrijebio, nije to slučajno:

Citat:
Ne možeš čovjeka svesti na životinju


Dakle, poanta svega je da ti interno u svom umu degradiraš razmnožavanje. Predstavljaš ga kao ne-cool, kao primitivno, zaostalo. Oni koji to rade su lošiji kao osobe, prijestupnici i griješnici, u najboljem slučaju žrtve jer im se dijete dogodilo i dijete im upropaštava život, umjesto naravno da budu cool i imaju mačku kao sav pošten svijet, a ako im je dosadno neka nađu hobi.

Stan ili kuća je tu samo izgovor. Uvijek se može dodati neki novi razlog.

A probaj čisto ekperimenta radi, sebi reći nekoliko puta kao da to zaista misliš:

Citat:
Djeca su najveće blago koje čovjek može dobiti. Djeca su najvažnija i jedino zbog čega se isplati živjeti. Djeca su smisao i razlog življenja. Djeca su jedino što zaista vrijedi u životu, sve ostalo i kuće, i auta, i pare je bezvrijedno


Kako ti se čini situacija kada drugačije posložiš prioritete?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 08:51 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Nešto si krivo razumio, pod tim svesti na životinju mislim na život u kavezu ne na razmnožavanje.

Činjenice su da u prosjeku bračni parovi na selima prave 3 i 3+ dok se u prosjeku parovi u kavezima od 50m2 zadrže na 1-2 i nema te mentalne gimnastike kojom to možete zaobići.

Rekao sam što sam imao. Ne mislim vam propovijedati, eto vam i grad i stan, više planine meni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 08:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Stvar je u tome da sa sela otiđu oni kojima djeca nisu prioritet. Imaš i praznih kuća po selima koliko hoćeš.

Filtriraju se oni koji koji imaju druge prioritete, i onda prosjek na selu bude bolji.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 09:02 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Naravno da i to stoji ali bit je ta da će isti lik na selu imat 4 djece a u gradu 2.

Postoji tona parova u gradu koji izričito kažu da bi imali 3. dijete da su u mogućnosti prostorno i financijski.

Tih ograničenja na selu nema i apsolutno isti par će imati duplo više djece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 09:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Nisam ja protiv kuće, možda si i napravim jednu uskoro, sa komadom zemlje gdje će biti vrt, voćnjak i svemirski program.

Samo kažem, zašto onda selo već sada ne vrvi od života? Ima opustjelih sela, kako je došlo do toga. Onih nekoliko što su ostali imaju dobar fertilitet, a gdje su svi ostali? Odvelo ih obećanje o blještavilu u gradu.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 09:19 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Zašto se svi osjećate tako prozvano? Ispada da sam vam svima hebao mater. :zubati Kome je dobro u stanu, koga isti ne ograničava i misli da u njemu može kvalitetno živit i pravit djecu svaka čast. Ja govorim o nekim prosjecima.

A tema je kompleksna, evo moj kraj, ljudi koji su ostali su isti materijalisti kao i ovi koji su otišli,

samo što su Jure, Ante i Mate koji su ostali imali ćaćin biznis, posao u općini, ili su se sami snašli,
dok Ivan, Pero i Jozo nisu i zato su i otišli. Isti likovi jbt. Ispada ovi koji su ostali su kao neki ljuti patriote i Haredi a ovi koji koji su otišli su kurvaroši kockari pijančine i probisvijeti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 09:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24669
Lokacija: Heartbreak Hotel
Sela gdje ima života imaju (uglavnom) jednu značajku - da se iz njih laganom šetnjom može stići do grada, iliti da su tako blizu grada da djeca tih sela pješače do škole koja je u gradu.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 09:40 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3896
Već je više ljudi napisalo da je u gradu za djecu problem taj jedan wc. A koliko je Planina wca imao tvoj pradjed koji je štancao djecu? Takav wc kakav je on imao možeš imati i u gradu , zaletiš se do prve šumice.

Kad ja odem kod rodbine na selo zimi, oni su isto zatvoreni u kućama i gledaju Olivera Mlakara na televiziji, nitko ne gimnasticira vani na hladnoći po mraku, obično sam ja taj koji se ustane u zoru i ide u neke aktivnosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 09:44 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
Kaftanzoglio je napisao/la:
Već je više ljudi napisalo da je u gradu za djecu problem taj jedan wc. A koliko je Planina wca imao tvoj pradjed koji je štancao djecu? Takav wc kakav je on imao možeš imati i u gradu , zaletiš se do prve šumice.

Kad ja odem kod rodbine na selo zimi, oni su isto zatvoreni u kućama i gledaju Olivera Mlakara na televiziji, nitko ne gimnasticira vani na hladnoći po mraku, obično sam ja taj koji se ustane u zoru i ide u neke aktivnosti.


Pradid je išao do prvog zida iza kuće a ti dok iz stana dođeš do prvog parka i izvadiš ga na sred grada taman te može marica skupiti za ludaru. Čemu ovakva banaliziranja stalno?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 10:23 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Planina je napisao/la:
Zašto se svi osjećate tako prozvano? Ispada da sam vam svima hebao mater. :zubati Kome je dobro u stanu, koga isti ne ograničava i misli da u njemu može kvalitetno živit i pravit djecu svaka čast. Ja govorim o nekim prosjecima.

A tema je kompleksna, evo moj kraj, ljudi koji su ostali su isti materijalisti kao i ovi koji su otišli,

samo što su Jure, Ante i Mate koji su ostali imali ćaćin biznis, posao u općini, ili su se sami snašli,
dok Ivan, Pero i Jozo nisu i zato su i otišli. Isti likovi jbt. Ispada ovi koji su ostali su kao neki ljuti patriote i Haredi a ovi koji koji su otišli su kurvaroši kockari pijančine i probisvijeti.



Potpisujem ovo za prozivanje ljudi koji odu, to mi je teška razina debiliteta. Ljudi idu za poslom a prozivaju ih cesto dica lokalnih šerifa kojima su tata i mama sve sredili pa mogu dokono gubit dane i izigravat velike domoljube. Joj kako je meni na jednoj fešti sin lokalnog hdz budže isa pametovat u tom pravcu, jeba san mu sve po spisku pizda je umuča i bio je manji od makova zrna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 10:28 
Offline

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 18:56
Postovi: 68
Demografski trendovi u Hrvatskoj dio su općih trendova koji su zahvatili čitavu Europu, Sjedinjene Države, ali i sve veći dio svijeta.
Većina razvijenih zemalja Zapadne Europe prirodni pad stavnovništva kompenzira useljavanjem stanovništva. Hrvatska međutim, svoj prirodni pad dodatno pogoršaca višedesetljetnim iseljavanje i to ponaprije mladog navitalnijeg,stanovništva. To jednako vrijedi i za Hrvate (ali i za Srbe i još više muslimane) u BiH.
Činjenica jesta da se taj val masovnog iseljavanja smanjio, a u posljednje vrijeme ima i značajno vraćanja mladih iz Irske i drugih zemalja Zapadne Europe.
Unatoč svemu ne treba sijati pesimizam nego ohrabrivati pozitivne trendove.
Primjerice, kada se glede broj rođenih po redosljedu tu Hrvati bolje stoje i od Srba i od muslimana.
Prilažem jedan zanimljiv i ohrabrujući tekst o broju rođenih prema nacionalnosti majke u Hrvatskoj i Srbiji.
https://slavonija.in/zivorodeni-u-hrvat ... strukturi/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 vel 2019, 13:20
Postovi: 84
Kaftanzoglio je napisao/la:
Već je više ljudi napisalo da je u gradu za djecu problem taj jedan wc. A koliko je Planina wca imao tvoj pradjed koji je štancao djecu? Takav wc kakav je on imao možeš imati i u gradu , zaletiš se do prve šumice.

Kad ja odem kod rodbine na selo zimi, oni su isto zatvoreni u kućama i gledaju Olivera Mlakara na televiziji, nitko ne gimnasticira vani na hladnoći po mraku, obično sam ja taj koji se ustane u zoru i ide u neke aktivnosti.


Pokvarila se mladost, svi bi na wc, nitko više neće koristit noćne posude. Lonci im prazni stoje, ionak niš ni ne kuhaju u njima. Božja sramota. Narod koji može srat u posudu je narod koji opstaje, sve ovo ostalo je trulo i dekadentno. Wc industrija milijarde okreće, BIG TOILET industrija sve upravlja i smije nam se svima.

_________________
https://en.wikipedia.org/wiki/Turkish_Croatia (Uskoro bez Turkish)

Pri morju, pri plavomu morju, kak senja je z kamena grad, tam želje navek mi letiju, tam pak bi se vrnuti rad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 10:38 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
Hahah to to i u coroni ke industrija WC papira najbolje prošla.

Mene ohrabruje da se pad rođenih zaustavio i imamo povećano useljavanje. Važno je da se proces imigracije ne otrgne kontroli, da pristižu brojke i kulture koje mozemo apsorbirat i asimilirat a ne neki nepoželjni elementi koji ce izgrađivat geta. Mislim da je izazov budućnosti apsorbcija i asimilacija a ne pad nataliteta jer je na tom polju najgore iza nas, nece bit daljnjih većih padova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 11:58 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Velebit je napisao/la:
Aljaska nema 1.9... to je statistika iz 80ih a tamo je malo kasnila libtardizacija... plus sta ti vridi i 2.2 ako iti 10% mladih ode ca
Danas na Aljaski:
Bilci imaju 1.7 a u New Yorku 1.6


Sad si već počeo i s netočnim podatcima, nađi relevantnije izvore!!

Na Aljasci je 1.9 iz 2017.!!!

Država New York ima i svoj ruralni dio, koji podiže prosjek. Grad New York ima svoj suburbani dio koji isto podiže prosjek.

Mantraš, cherrypickaš i ponavljaš nebulozne dijagnoze u stilu "uzrok zgarišta je požar".

To što si nadrobio hrpu stranica teksta ne znači da si išta konkretno rekao.

I na kraju, nema ni jednog mjesta na svijetu gdje ljudi u 60 kvadrata imaju išta više od katastrofalnog fertiltiet.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Planina je napisao/la:
Zašto se svi osjećate tako prozvano? Ispada da sam vam svima hebao mater. :zubati


Ispričavam se ako si dobio taj dojam. Što se mene tiče, razgovaramo nadam se konstruktivno, s ciljem dolaženja do nekih konkretnih zaključaka. Svima nam je u interesu razmrsiti ovaj problem. :palacgore1

Inače, nepotrebna je ta dilema mindset ili selo. Sasvim je moguće da demografija ovisi o nizu faktora, ne samo o jednom ili dva. Nema potrebe birati, zašto ne oboje, i više ulaganja u ruralne krajeve i predgrađa + mijenjanje društvenih normi + nešto treće, četvrto ili čak deseto.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 12:38 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Naša Kvačica je napisao/la:
Planina je napisao/la:
Zašto se svi osjećate tako prozvano? Ispada da sam vam svima hebao mater. :zubati


Ispričavam se ako si dobio taj dojam. Što se mene tiče, razgovaramo nadam se konstruktivno, s ciljem dolaženja do nekih konkretnih zaključaka. Svima nam je u interesu razmrsiti ovaj problem. :palacgore1

Inače, nepotrebna je ta dilema mindset ili selo. Sasvim je moguće da demografija ovisi o nizu faktora, ne samo o jednom ili dva. Nema potrebe birati, zašto ne oboje, i više ulaganja u ruralne krajeve i predgrađa + mijenjanje društvenih normi + nešto treće, četvrto ili čak deseto.


Ja bih se s tobom složio, al ine može se negirati i povezanost mindseta i odabranog mjesta prebivanja.

Uostalom, vidi se i po rezultatima glasanja i fertilitetu gdje pobjeđuju oni relativno desniji, a gdje oni relativno ljeviji.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 12:46 
Offline

Pridružen/a: 15 ruj 2017, 11:20
Postovi: 512
Mogu neki osobni primjer dati, iako je to uvijek nezahvalno. Ali možda dođemo do nekog novog faktora :zubati

Ja, ako sam išta znao cijelog života je to da želim/ću imati djecu. Nekako je usađeno, nema tu nekog razloga, ni objašnjenja, jednostavno stvar koja je toliko kristalno čista i jasna u glavi i srcu. Želim imati svoju djecu. Najmanje troje njih. Nema nikakvih drugih faktora koji utječu na to. Nema tu kvadrata, posla, novca. Možda to ima utjecaja kad bi pričali nakon 3. djeteta da li ići još dalje. Ali nikad sekunde ne pomisliš da je to trošak, obaveza, odricanje.... E sad, jel to kršćanski odgoj, ili je to katolibanska okolina, ili je nešto osmo ne znam. Znam samo da je to nešto što je jednostavno tako, usađeno i nema priče oko toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 12:54 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
divizija je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ispričavam se ako si dobio taj dojam. Što se mene tiče, razgovaramo nadam se konstruktivno, s ciljem dolaženja do nekih konkretnih zaključaka. Svima nam je u interesu razmrsiti ovaj problem. :palacgore1

Inače, nepotrebna je ta dilema mindset ili selo. Sasvim je moguće da demografija ovisi o nizu faktora, ne samo o jednom ili dva. Nema potrebe birati, zašto ne oboje, i više ulaganja u ruralne krajeve i predgrađa + mijenjanje društvenih normi + nešto treće, četvrto ili čak deseto.


Ja bih se s tobom složio, al ine može se negirati i povezanost mindseta i odabranog mjesta prebivanja.

Uostalom, vidi se i po rezultatima glasanja i fertilitetu gdje pobjeđuju oni relativno desniji, a gdje oni relativno ljeviji.


Slažem se i ja, svi smo na istoj strani ovde, ne smemo da se bijemo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15863
Nek mi netko pokaže par koji ima troje djece u komunističkom stanu, vjerovatno se i nađe koji al mnogo rijeđe od parova koji nemaju ni jedno. četvero bukvalno nema u cijeloj Hrvatskoj. S 5, 6, 7? Parovi s 10 djece u komunističkom stanu?
Ne razumim tu suludu obranu komunističkih stanova, jednostavno ne možete nikako negirat da je to tako. Da u komunističim stanovima 1 od 200 parova ima troje djece a cetvero ni jedan.

Sve ovo drugo što govorite također stoji i utječe na fertilitet, to nitko od nas ne negira, ali ne možete ni vi negirat činjenicu da u komunističkim stanovima ima mane djece nego u kućama. I to mnogo manje.
To treba mijenjat. Nedavno je vlada uvela sufinanciranje kredita za stanove mladim bračnim parovima. Potpun promašaj za natalitetnu politiku. U startu znamo da će imat u najboljem slučaju dvoje djece. Treba preorat komunističke nebodere i gradit kuće i fertilitet bi skočio uz sve ostale probleme koji ga ruše. Onda možemo pocet rješavat i probleme o kojima Kaftan i Velebit pričaju, iako nisu ponudili rješenje tih problema.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3558 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 143  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 33 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO