HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 07:08.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3558 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 143  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 13:12 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
carles je napisao/la:
Mogu neki osobni primjer dati, iako je to uvijek nezahvalno. Ali možda dođemo do nekog novog faktora :zubati

Ja, ako sam išta znao cijelog života je to da želim/ću imati djecu. Nekako je usađeno, nema tu nekog razloga, ni objašnjenja, jednostavno stvar koja je toliko kristalno čista i jasna u glavi i srcu. Želim imati svoju djecu. Najmanje troje njih. Nema nikakvih drugih faktora koji utječu na to. Nema tu kvadrata, posla, novca. Možda to ima utjecaja kad bi pričali nakon 3. djeteta da li ići još dalje. Ali nikad sekunde ne pomisliš da je to trošak, obaveza, odricanje.... E sad, jel to kršćanski odgoj, ili je to katolibanska okolina, ili je nešto osmo ne znam. Znam samo da je to nešto što je jednostavno tako, usađeno i nema priče oko toga.

U HB ne postoji čovjek koji misli da je dvoje dovoljno i koji ne želi barem troje.
Tako da je to mentalitet i mislim da će to tako i ostati bez obzira na sve.
Bilo je jedno vrijeme zbog utjecaja komunizma da su " gospođe" smatrale kako je dvoje napredno, a više seljački i u to vrijeme je bio jedan dio parova sa dvoje. Danas toga više nema. Svi u glavi imaju i želju i razum da smatraju da je 3 donja granica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 13:17 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
zaba1111 je napisao/la:
carles je napisao/la:
Mogu neki osobni primjer dati, iako je to uvijek nezahvalno. Ali možda dođemo do nekog novog faktora :zubati

Ja, ako sam išta znao cijelog života je to da želim/ću imati djecu. Nekako je usađeno, nema tu nekog razloga, ni objašnjenja, jednostavno stvar koja je toliko kristalno čista i jasna u glavi i srcu. Želim imati svoju djecu. Najmanje troje njih. Nema nikakvih drugih faktora koji utječu na to. Nema tu kvadrata, posla, novca. Možda to ima utjecaja kad bi pričali nakon 3. djeteta da li ići još dalje. Ali nikad sekunde ne pomisliš da je to trošak, obaveza, odricanje.... E sad, jel to kršćanski odgoj, ili je to katolibanska okolina, ili je nešto osmo ne znam. Znam samo da je to nešto što je jednostavno tako, usađeno i nema priče oko toga.

U HB ne postoji čovjek koji misli da je dvoje dovoljno i koji ne želi barem troje.
Tako da je to mentalitet i mislim da će to tako i ostati bez obzira na sve.
Bilo je jedno vrijeme zbog utjecaja komunizma da su " gospođe" smatrale kako je dvoje napredno, a više seljački i u to vrijeme je bio jedan dio parova sa dvoje. Danas toga više nema. Svi u glavi imaju i želju i razum da smatraju da je 3 donja granica.


Mislim da tu čak pomaže što je HB u BiH i što je BiH takva kakva jest. Ako me razumete. Taj moglo bi se reći osjećaj ugroze i potrebe za biološkim opstankom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15765
zaba1111 je napisao/la:
U HB ne postoji čovjek koji misli da je dvoje dovoljno i koji ne želi barem troje.


Odličan mentalitet i bilo bi super kad bi tako u cijeloj Hrvatskoj bilo, nego reci mi, otprilike, koliko tih parova ima troje djece u stanovima sa 60 kvadrata u Mostaru? Koliko četvero itd?
Ima li primjer nekoga sa 10 djece u takvom stanu kao npr ova prediva obitelj? http://ba.n1info.com/Vijesti/a278611/Co ... susja.html

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15765
Planina je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
U HB ne postoji čovjek koji misli da je dvoje dovoljno i koji ne želi barem troje.
Tako da je to mentalitet i mislim da će to tako i ostati bez obzira na sve.
Bilo je jedno vrijeme zbog utjecaja komunizma da su " gospođe" smatrale kako je dvoje napredno, a više seljački i u to vrijeme je bio jedan dio parova sa dvoje. Danas toga više nema. Svi u glavi imaju i želju i razum da smatraju da je 3 donja granica.


Mislim da tu čak pomaže što je HB u BiH i što je BiH takva kakva jest. Ako me razumete. Taj moglo bi se reći osjećaj ugroze i potrebe za biološkim opstankom.


Istina ali i Hrvati su tamo manje nabijeni u nebodere i zgradurine i žive uglavnom u kućama u mnogim mjestima i to im omogućuje da upražnjavaju taj mentalitet. Dok u neboderu u stanu u 60 kvadrata netko moze i maštat o 10 djece ali ce ostat na dvoje u najboljem slučaju.
Ne razumim pojedince da se ko lavovi bore to negirat što je nemoguće negirat.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58743
Lokacija: DAZP HQ
ne pišete o meritumu stvari. nemamo mi manjka rođenih s dvoje i više djece, niti je točno da ljudi u manjim stanovima nemaju više od dvoje, naravno da je to teško, ali nije nemoguće, kod mene u zgradi žive dvije obitelji s po 3 djece u stanu koji je skoro upola manji od mog.

problem je što je jako puno žena koje nikad nisu rađale, samo da je taj udio smanjiti, odnosno povećati broj žena koje rode bar jedno dijete već bi s tim imali značajan učinak. taj fenomen je posebno izražen u ruralnim i konzervativnijim sredinama gdje se mlade žene rano otpisuju kao stare cure i ona se sama pomiri da se neće udati i imati obitelj s 25-6 godina. to je i popis u BIH rekao, ZHK+HBK imaju više žena s 4+ rođene djece od kantona Sarajevo, ali u totalu tek nešto veću stopu fertiliteta jer imaju 40% žena koje nikad nisu rađale.

zato su Česi u konačnici bolji od nas jer njih boli k je li dijete rođeno u ili izvan braka dok je kod nas sramota i nečuveno ako žena rodi izvan braka, čak i u većim gradovima, a kamoli po manjim mjestima.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 13:30 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
dudu je napisao/la:
ne pišete o meritumu stvari. nemamo mi manjka rođenih s dvoje i više djece, niti je točno da ljudi u manjim stanovima nemaju više od dvoje, naravno da je to teško, ali nije nemoguće, kod mene u zgradi žive dvije obitelji s po 3 djece u stanu koji je skoro upola manji od mog.

problem je što je jako puno žena koje nikad nisu rađale, samo da je taj udio smanjiti, odnosno povećati broj žena koje rode bar jedno dijete već bi s tim imali značajan učinak. taj fenomen je posebno izražen u ruralnim i konzervativnijim sredinama gdje se mlade žene rano otpisuju kao stare cure i ona se sama pomiri da se neće udati i imati obitelj s 25-6 godina. to je i popis u BIH rekao, ZHK+HBK imaju više žena s 4+ rođene djece od kantona Sarajevo, ali u totalu tek nešto veću stopu fertiliteta jer imaju 40% žena koje nikad nisu rađale.


Krvi ti dule cijeli moj razred tko god je bio u stanu nije imao više od 1 brata ili sestre, kao ni ja, ni Rika, itd.

To što se nađu pojedinci koji imaju više od 2, sve ih ponište upravo te stare cure i momci i naprave još duplo veći minus.

Edit: Dodaj i neplodne parove kojih je sve značajniji broj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 13:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Rika sv Vida je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
U HB ne postoji čovjek koji misli da je dvoje dovoljno i koji ne želi barem troje.


Odličan mentalitet i bilo bi super kad bi tako u cijeloj Hrvatskoj bilo, nego reci mi, otprilike, koliko tih parova ima troje djece u stanovima sa 60 kvadrata u Mostaru? Koliko četvero itd?
Ima li primjer nekoga sa 10 djece u takvom stanu kao npr ova prediva obitelj? http://ba.n1info.com/Vijesti/a278611/Co ... susja.html

Mislim da stan nikome nije prepreka za treće u HB, četvrto već možda je.
U razgovoru s ljudima ja nikad nisam čuo nekoga da je rekao da je dvoje dovoljno, u ogromnoj većini ovi koji su ostali ispod troje, uglavnom zbog zdravstvenih razloga, nisu sretni zbog toga.
I to je sigurno tako u svim manjim HB mjestima, jednostavno tako se smatra i to se uzima zdravo za gotovo, 4 je cilj, 3 minimum.
Za Mostar nisam siguran, tamo se možda ******** i probio, nek potvrde Mostarci.
Ako je u MO drugačije onda bi to bio dobar indikator za temu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15765
Sve to stoji, upravu ste svi, ali ja pokušavam pričat o stvarima koje vlast može riješavat. Ne može vlast silom udavat djevojke, ne može silom tjerat ljude na tradicionalni način života. Može propagandom i gušenjem izdjaničkih i neoliberalnih medija i to bi ja odmah učinio ali i to teško jer internetom svi vide sve i čitaju što god žele. Ono što može vlast uradit je nudit mladim bračnim parovima umjesto subvencioniranje kredita na stanove subvencioniranje na kuće a komunističke stanove rušit i to bi imalo efekta sigurno. Što više parova živi u kućama veća je mogućnost da će imat više djece. Pojedine obitelji i po 10 djece iako nisu materijalno imućni. To je neoboriva činjenica.

Imamo par pozitivnih primjera


Evo jedan od parova s troje djece pobjego iz stana u kuću za 1 kn. Imat će sigurno sad i četvrto i peto dijete dok u stanu im je i troje maksimum maksimuma. Svaka čast ovom načelniku .
U komunističkom stanu najtvrdokorniji tradicionalisti i ljubitelji djece i velikih obitelji će imat maskimum dvoje ili možda eventualno ali jako rijetko troje. Četvrto, petero nema šanse a na to moramo ciljat s obzirom na veliki broj libtarda, emigranata, ''modernih žena'' tj rospija itd

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 13:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15765
Mi moramo sve alarme upalit. Rađa nas se u Hrvatskoj 36 000 i to rađaju generacije kojih se rađalo 50 000, ako se ovako nastavi za 20 god ce nas se rađat 25 000, 28 000.
Davat besplatno prazne kuće mladim bračnim parovima. Besplatno vrtiće, udzbenike za škole, veliku financijsku pomoć za treće i svako dijete poslije. To je ključ
Naravno i promocija tradicionalnih vrijednosti koje većina medija i najčitanijih portala u Hrvatskoj ismijava i vrijeđa je također bitno.
Ako imate neki drugi prijedlog rješenja a ne lociranja problema, volio bih čut.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 13:49 
Offline

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5716
Lokacija: planina
33 500 majki hrvatske nacionalnosti u RH, + nategnutih 3 000 u BiH.

36 500 x 75 = 2,75 m Hrvata u RH + BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15765
Planina je napisao/la:
33 500 majki hrvatske nacionalnosti u RH, + nategnutih 3 000 u BiH.

36 500 x 75 = 2,75 m Hrvata u RH + BiH


Dakle za 75 godina bez da itko odseli će nas bit 2,75 milijuna u Hrv i BiH. A nek oni brane komunističke stanove i dalje

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15765
Jedino što nas može spasit je što više ovakvih obitelji ali one ne postoje u komunističkim stanovima
https://www.034portal.hr/biskup-skvorce ... udasek-760

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
Ma par ovih nadobudnih rade mentalnu gimnastiku da je ruralno/suburbano/urbano velik faktor. Nije. Od svih faktora taj je od minornijih.

Ortodoksni Zidovi u Hackney kupe cilu zgradu i uvedu kucni red da nema skakanja, buke nakon 9 itd... to je kolektivizam. Kad je vrime za molitvu svaka kuca otvara vrata i ide itd... Ne daju nikom drugom da se useli jer se ti ne drze pravila kolektiva nego izmisljaju toplu vodu i namecu svoju autonomiju.

Ovo je Hackney... London Borough... udaljen 800m od City od London sta je centar centra Londona.

https://www.theguardian.com/society/2020/oct/16/uk-supreme-court-backs-housing-charitys-jewish-only-rule

slika

https://www.penang-traveltips.com/2/2-b ... ackney.jpg

slika

https://www.austinsistercities.com/hackney-uk

Izgleda ko Riki, planini i diviziji omrzeni dilovi Zg, Ri, St, Zd.

Ja nsn ko ovih par iz tEaM kUčĆiC3 da dajen izjave bez pokrica u 90% slucaja a u 10% sta daju neke podatke onda izvrcu da ispadne nesto deseto.

Neke stvari su dokazane i tocne a neke nisu i krive su.

Zg i Zg zupanija imaju isti fertilitet. Ako pretpostavimo da iti 5% Zagrepcana zivi u Zg a prijavljuje se u Zagrebacku zupaniju onda Zg ima visi fertilitet.

https://clps.hr/fertilitet-po-zupanijam ... ke-u-2016/
Q___q

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 14:25 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2020, 08:27
Postovi: 1595
E moj velebit a di ćeš nać u nas ortodoksne neke sektaše? Neke farmere ljudi koji ce nabijat natalitet pa tu i tamo neki pobigne u civilizaciju pa da dobijemo novi kadar.

Neka neko pokrene neku ultrakatolicku sektu i na farmama pokrene to nije zabranjeno :D (samo bez incesta ko neki americki sektaši).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Velebit je napisao/la:
Ma par ovih nadobudnih rade mentalnu gimnastiku da je ruralno/suburbano/urbano velik faktor. Nije. Od svih faktora taj je od minornijih.

Ortodoksni Zidovi u Hackney kupe cilu zgradu i uvedu kucni red da nema skakanja, buke nakon 9 itd... to je kolektivizam. Kad je vrime za molitvu svaka kuca otvara vrata i ide itd... Ne daju nikom drugom da se useli jer se ti ne drze pravila kolektiva nego izmisljaju toplu vodu i namecu svoju autonomiju.

Ovo je Hackney... London Borough... udaljen 800m od City od London sta je centar centra Londona.

https://www.theguardian.com/society/2020/oct/16/uk-supreme-court-backs-housing-charitys-jewish-only-rule

slika

https://www.penang-traveltips.com/2/2-b ... ackney.jpg

slika

https://www.austinsistercities.com/hackney-uk

Izgleda ko Riki, planini i diviziji omrzeni dilovi Zg, Ri, St, Zd.

Ja nsn ko ovih par iz tEaM kUčĆiC3 da dajen izjave bez pokrica u 90% slucaja a u 10% sta daju neke podatke onda izvrcu da ispadne nesto deseto.

Neke stvari su dokazane i tocne a neke nisu i krive su.

Zg i Zg zupanija imaju isti fertilitet. Ako pretpostavimo da iti 5% Zagrepcana zivi u Zg a prijavljuje se u Zagrebacku zupaniju onda Zg ima visi fertilitet.

https://clps.hr/fertilitet-po-zupanijam ... ke-u-2016/
Q___q


Ja sam u Briselu živio u AirBnB stanu mjesec i pol dana u nekoj kompletno židovskoj zgradi. Sve što kažeš stoji, i puno dvorište njihove djece sa kapicama, baš simpatično. Ne trebam spominjati da su pred ulazom u zgradu na smjene uvijek bili po dvojica-trojica policajaca zbog opasnosti od islamističkih napada.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
Rika sv Vida je napisao/la:
Planina je napisao/la:
33 500 majki hrvatske nacionalnosti u RH, + nategnutih 3 000 u BiH.

36 500 x 75 = 2,75 m Hrvata u RH + BiH


Dakle za 75 godina bez da itko odseli će nas bit 2,75 milijuna u Hrv i BiH. A nek oni brane komunističke stanove i dalje

Baš veliko smanjenje majki. Ovde mora da se pojačaju doplaci.
Njemački model i visina naknade davati. Samo utvrditi prioritete.

Da li ulagati u Rafale, tow, spike, Kjowe, ili djecu,tiće Hrvatići.

Da li praviti i osvajati visenacionalno i višekonfesionalno carstvo, ili etničko kraljevstvo Hrvata. To je iz istinska podjela i magistralni pravac koji mora odlučiti politička elita. Ja bi glasova za carstvo i ful naoružanje.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 14:36 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
dudu je napisao/la:
ne pišete o meritumu stvari. nemamo mi manjka rođenih s dvoje i više djece, niti je točno da ljudi u manjim stanovima nemaju više od dvoje, naravno da je to teško, ali nije nemoguće, kod mene u zgradi žive dvije obitelji s po 3 djece u stanu koji je skoro upola manji od mog.

problem je što je jako puno žena koje nikad nisu rađale, samo da je taj udio smanjiti, odnosno povećati broj žena koje rode bar jedno dijete već bi s tim imali značajan učinak. taj fenomen je posebno izražen u ruralnim i konzervativnijim sredinama gdje se mlade žene rano otpisuju kao stare cure i ona se sama pomiri da se neće udati i imati obitelj s 25-6 godina. to je i popis u BIH rekao, ZHK+HBK imaju više žena s 4+ rođene djece od kantona Sarajevo, ali u totalu tek nešto veću stopu fertiliteta jer imaju 40% žena koje nikad nisu rađale.

zato su Česi u konačnici bolji od nas jer njih boli k je li dijete rođeno u ili izvan braka dok je kod nas sramota i nečuveno ako žena rodi izvan braka, čak i u većim gradovima, a kamoli po manjim mjestima.


Taj problem neudanih će se jako teško riješiti jer je to, kak oveć rekoh biološki škart.

Uvijek je taj postotak postojao ,smao su udane tada imale po 10.

40% je jako puno, ali ispod 10% to ne može ići, to je selekcija naprosto.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
Mala buba u uho što se tiče portala.

Prihod Indexa: 19 milijuna kuna

20 000 ljudi puta 100 kuna mjesečno puta 12 mjeseci 24 milijuna kuna.

Ako od 4 milijuna nas ima 3 milijuna Hrvata (minus Jugovići) nek nas ima samo 100 000 sa hrvatskim nacionalnim stavom i sa voljom i minimalnim sredstvima i samo Hrvati mogu napraviti 5 Indexa što se financiranja tiče.

Nama treba promjena mentaliteta iz pasivnog u proaktivni.

Hrvatske portale, televiziju, udruge mogu sami Hrvati financirati. Ako im je stalo. Nisu to svemirski novci nego oni koje imamo. Ako ti je stalo do Hrvatske, podrži svojim kunama ljude, portale, udruge koji rade u hrvatskom interesu.

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 14:43 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Velebit je napisao/la:
Zg i Zg zupanija imaju isti fertilitet. Ako pretpostavimo da iti 5% Zagrepcana zivi u Zg a prijavljuje se u Zagrebacku zupaniju onda Zg ima visi fertilitet.
.


ZG uključuje Sesvete (12% stanovništva i cca 15% fertilnog stnaovništva), uključuje i Brezovicu. Ta područja debelo podižu fertilitet Zagreba.

Drugo, ako se Zagrepčanin prijavljuje u okolici, a živi faktički u ZG, to znači da je fertilitet Zagreba precijenjen, a okolice podcijenjen ali ti ni osnovnu formulu ne znaš nego tvrdiš obrnuto.

Nadalje, ZG je useljeničko područje zbog čega ima još više PODCIJENJEN broj fertilnog stanovništva i time precijenjen fertilitet.

Dakle, ZG urban dio ima manji fertilitet od ruralne okolice. Usprkos tvom naporu.

Na ljestvici koju si dao ti je ZG kao najurbaniziranija županija, peti odozdo od 21 županije. Jedina ruralna županija ispod njega je Osječka, koja zbog ogromne emigracije ima precijenjeno fertilno stanovništvo i time podcijenje fertilitet.

Ti si fenomen koji može nadrobiti tri strae teksta, stavi 10 slika i ne kaže ništa.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 14:51 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Burbon je napisao/la:
E moj velebit a di ćeš nać u nas ortodoksne neke sektaše? .


Ma lik laprda, on ne shvaća da čak i ti ortodoksni Židovi u Hackneyu imaju manji fertilitet od istih takvih u Judeji i Samariji.

Ali on usporedi ortodoksne Židove sa srednjom klasom hrvatske provincije (dakle dvije skupine različite po drugim svojstvima) i onda iz toga izvlači zaključak.

To je otprilike kao da netko kaže da nije bitna topla i vlažna klima za razvoj živih bića, jer eto tajga super uspjeva u hladnoj klimi.

To je razina njegovih argumenata.

On ima jedan debilan argument "važan je svjetonazor" što je non sequitur. To svi ovdje znamo i svi se s tim slažemo. Ali time ništa nisi objasnio. Po sto puta sam mu rekao da on na pitanje zašto je kuća izgorila daje odgovor: "zbog požara". Ali lik to ne razumije i ponavlja taj odgovor.

Ne ulazi uopće u to kako se određeni svetonazor postiže i što utječe na njega. Poanta je da na svaku skupinu ljudi mjesto stanovanja utječe.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 15:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30421
Rika sv Vida je napisao/la:
Planina je napisao/la:
33 500 majki hrvatske nacionalnosti u RH, + nategnutih 3 000 u BiH.

36 500 x 75 = 2,75 m Hrvata u RH + BiH


Dakle za 75 godina bez da itko odseli će nas bit 2,75 milijuna u Hrv i BiH. A nek oni brane komunističke stanove i dalje


Nitko ne brani komunističke stanove. Problem je što vi ne razumijete da čovjek nije vezan lancem za stan. Jednostavno miješate uzrok i posljedicu. Reći da je stan kriv je isto kao da kažeš puška nekog ubila. Nije ga puška ubila nego onaj tko je pucao.

Konkretno, ako netko želi više djece, i recimo da ste u pravu potrebna mu je kuća, ok evo recimo slažem se, e pa taj čovjek će kao sljedeći korak prodati svoj dvosoban stan u centru, i preseliti u kuću u predgrađu ili na selu, koja praktično za istu cijenu nudi više kvadrata, i osigurati dodatne kvadrate. Nije čovjek oženjen za stan. Znači nije ti kriv stan ni kuća, jer ni stan ni kuća nemaju glavu da razmišljaju, nego ti je kriv vlasnik stana ili kuće jer je on taj koji razmišlja i odlučuje je li mu bolje živjeti kao kanarinac u dvosobnom stanu u gradu ili u četverosobnoj kući u predgrađu.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 16:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Uvest pravo glasa po broju djece.
Em bi samo zreliji glasali, em :D
I oduzet pravo glasa penzićima.
Da vidiš promjene :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 16:34 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Naša Kvačica je napisao/la:
Nitko ne brani komunističke stanove. Problem je što vi ne razumijete da čovjek nije vezan lancem za stan. Jednostavno miješate uzrok i posljedicu. Reći da je stan kriv je isto kao da kažeš puška nekog ubila. Nije ga puška ubila nego onaj tko je pucao.


To stoji, zato ljudima ne treba davati puške (skučene stanove u gusto naseljenim prostorima) da se igraju, nek se igraju s nečim drugim (velikim stanovima i kućama u rijeđe naseljenom prostoru).
Naša Kvačica je napisao/la:
Konkretno, ako netko želi više djece, i recimo da ste u pravu potrebna mu je kuća, ok evo recimo slažem se, e pa taj čovjek će kao sljedeći korak prodati svoj dvosoban stan u centru, i preseliti u kuću u predgrađu ili na selu, koja praktično za istu cijenu nudi više kvadrata, i osigurati dodatne kvadrate. Nije čovjek oženjen za stan. Znači nije ti kriv stan ni kuća, jer ni stan ni kuća nemaju glavu da razmišljaju, nego ti je kriv vlasnik stana ili kuće jer je on taj koji razmišlja i odlučuje je li mu bolje živjeti kao kanarinac u dvosobnom stanu u gradu ili u četverosobnoj kući u predgrađu.


Tu se vidi jedno veliko prožimljanje svjetonazora i odabira mjesta stanovanja. Ljudi koji su desniji i ljudi koji žele više djece (a to korelira) izbjegavaju konzerve.

No to nije uvijem moguće zbog posla, tu je Lasica djelom u pravu, i zato je posao države da stimulira i omogući život tamo gdje su kvadrati jeftiniji ili da stimulira kvadrate onima s više djece.

Jer preferiram ono prvo, jer će dugoročno život u konzervama biološki degenerirat svakog. Čak i Velebitove ortodoksne Židove koji usppješno gentrificiraju kvartove. Pitanje je samo u kojoj će generaciji flipnut i postat ********. On ne priznaje utjecaj okoline na biologiju, ja sam je bolno svijestan.

Svi ovi naši urbani niskofertilci su došli iz katolibanskih zadrtih sela. Nakon generacije, dve, tri osam, nije bitno, grad ih sve usahne. U Zagrebu je već i Cigane počelo pripitomljavat, u odnosu na međimurske su prilično usahnuli.

Konzerve mijenjaju našu biologiju baš kako zološki vrt mijenja životinjama, postajemo domaće životinje umjesto divljih.

Urbanizacija nije ništa drugo doli pripitomljavanje čovjeka. Umjesto vuka postaje pekinezer, umjesto vepra prasac, umjesto muflona ovca.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20748
Planina je napisao/la:
33 500 majki hrvatske nacionalnosti u RH, + nategnutih 3 000 u BiH.

36 500 x 75 = 2,75 m Hrvata u RH + BiH

Da... strašno...

Treba početi raditi na tome ozbiljno ili nam se crno piše.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2020, 20:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 ruj 2020, 21:28
Postovi: 3917
Lokacija: Nizza, Naissus,Nis
weasel je napisao/la:
Planina je napisao/la:
33 500 majki hrvatske nacionalnosti u RH, + nategnutih 3 000 u BiH.

36 500 x 75 = 2,75 m Hrvata u RH + BiH

Da... strašno...

Treba početi raditi na tome ozbiljno ili nam se crno piše.

Najbrže i lako je useliti masu Srba, muja, Alb, iz bliskog istoka i Magreba. Minimum 100 k godišnje. I nema zime za mirovinski sustav.

_________________
Borac protiv ropstva i pampers pelena, koje poklanja AV, uz najjeftinije roblje

Na "sudaru" sa americkim ambasadorom Skotom https://www.youtube.com/watch?v=-FKa8RE6f-o&feature=emb_title


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3558 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 143  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO