HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 02:40.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3558 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 143  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 11:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
iJozo je napisao/la:
Zašto bi ih eutanizirala?

Tko nema djecu morao bi prodati nekretnine koje ima, a ako nema nikakve imovine živio bi od mizerne socijalne pomoći.

To je tako Bog odredio, da život na kraju kazni one koji žive hedonistički i ne ulažu u djecu i da takvi služe kao opomena sljedećoj generaciji da ne bi postupala isto.



ajde, srami se. šta s onima koji ne mogu imati djecu? onima kojima su djeca umrla? ti znaš šta je Bog odredio???
jadna tvoja djeca s tobom. sigurno cijepaju drva i kopaju vrt da bi dobila doručak. nadam se da će ti vratit istom mjerom.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 11:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6120
Hahaha, ijozina djeca moraju iscjepati drva prije dorucka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 12:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
zaba1111 je napisao/la:
Hahaha, ijozina djeca moraju iscjepati drva prije dorucka.


Nego kako drugačije? Nek se uče radit, trebat će im. :D

Od muke i zavisti što meni moja djeca cijepaju drva ona bi da ih silom države prisili da ih cijepaju njoj čim postanu punoljetna. Jer eto ona nema vlastite djece.

Da nije lopovske države, udala bi se Gabi, vidjela bi da nema kruha od feminizma, da se ne može parazitirati na tuđoj djeci.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
zaba1111 je napisao/la:
Hahaha, ijozina djeca moraju iscjepati drva prije dorucka.


pa s obzirom na njegove hitlerovske stavove, ne bi me čudilo.

sad sam se baš nabrusila. još par sitnica: tko plaća "besplatno" školovanje njegovoj djeci? besplatno liječenje, zubara, škole, ceste, igrališta? tko plaća njegove porezne olakšice, doplatak za djecu? JA!
čitav život plaćam zdravstveno, a otkako postoji i dopunsko. nisam vidjela doktora 10 godina. znači da netko drugi troši te pare koje JA uplaćujem.
u Zagrebu djeca imaju besplatne udžbenike, odnedavno majke s troje i više djece dobivaju "plaću" i ne moraju raditi. i to plaćam JA.
i JA nemam nikakav problem s tim. jer nisu svi ni zdravi ni sposobni za normalan život. i naravno da ću biti solidarna jer kakav bih čovjek bila da gledam samo sebe i svoju korist a ostali nek crknu?


nije ni čudo što je svijet u k.... kod toliko poganih i samoživih ljudi.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
ZGabriel je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
Hahaha, ijozina djeca moraju iscjepati drva prije dorucka.


pa s obzirom na njegove hitlerovske stavove, ne bi me čudilo.

sad sam se baš nabrusila. još par sitnica: tko plaća "besplatno" školovanje njegovoj djeci? besplatno liječenje, zubara, škole, ceste, igrališta? tko plaća njegove porezne olakšice, doplatak za djecu? JA!
čitav život plaćam zdravstveno, a otkako postoji i dopunsko. nisam vidjela doktora 10 godina. znači da netko drugi troši te pare koje JA uplaćujem.
u Zagrebu djeca imaju besplatne udžbenike, odnedavno majke s troje i više djece dobivaju "plaću" i ne moraju raditi. i to plaćam JA.
i JA nemam nikakav problem s tim. jer nisu svi ni zdravi ni sposobni za normalan život. i naravno da ću biti solidarna jer kakav bih čovjek bila da gledam samo sebe i svoju korist a ostali nek crknu?


nije ni čudo što je svijet u k.... kod toliko poganih i samoživih ljudi.


Čuj Hitlerovske? Pa Hitlerovski je bona upravo to što ti zagovaraš - majku državu dadilju. To je nacional-socijalizam.

Školovanje nije besplatno. Liječenje nije besplatno. Napreduješ. Ajde sad samo napravi još taj sitni korak preko provalije. Najpoštenije je ako se država ne miješa, ako ljudi te stvari koje nisu besplatne plaćaju sami sebi, umjesto da se grebu o druge.

Ti nisi solidarna jer ne daješ od srca, dobrovoljno iz vlastitog džepa nikome ništa. To što ti država skine s plaće određeni iznos Bog ne priznaje kao dobročinstvo. Ta vrsta "solidarnosti" je da se tvojim riječnikom izrazim hitlerovska solidarnost, silom državne palice.

Ja sam za pravu solidarnost. Ono kad pomažeš nekome kome je potrebna pomoć, a nitko te ne tjera na to.

Onome tko nema djece jer ih nije mogao imati susjedi, rodbina i prijatelji bi pomogli u starosti. Ali ne i onome tko je pobacio četiri puta svoje treće dijete. Za razliku od države koja takvo ponašanje subvencionira mirovinskim sustavom, zdrava okolina takvo ponašanje ne bi poticala solidariziranjem.

Kontaš razliku? Ako si za državni penzioni sustav, znači da si za pobačaj.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 12:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
iJozo je napisao/la:

Ti nisi solidarna jer ne daješ od srca, dobrovoljno iz vlastitog džepa nikome ništa. To što ti država skine s plaće određeni iznos Bog ne priznaje kao dobročinstvo. Ta vrsta "solidarnosti" je da se tvojim riječnikom izrazim hitlerovska solidarnost, silom državne palice.

Ja sam za pravu solidarnost. Ono kad pomažeš nekome kome je potrebna pomoć, a nitko te ne tjera na to.

Onome tko nema djece jer ih nije mogao imati susjedi, rodbina i prijatelji bi pomogli u starosti. Ali ne i onome tko je pobacio četiri puta svoje treće dijete. Za razliku od države koja takvo ponašanje subvencionira mirovinskim sustavom, zdrava okolina takvo ponašanje ne bi poticala solidariziranjem.

Kontaš razliku? Ako si za državni penzioni sustav, znači da si za pobačaj.



a debila, Bogo dragi.
ti znaš koliko tko daje ili ne daje? tvoji susjedi znaju kad se ti jebeš (oprostite na direktnosti) i kad ti žena ovulira i kad bi mogla pasti trudnoća? znaš da susjedi s dvoje djece sigurno nisu htjeli i treće? znaš da ovi bez ijednog isto nisu htjeli djecu? jer to svakome piše na čelu, a bome i na poreznoj kartici.
:wacko

šta bi napravio da žena bez djece oboli od raka jajnika? rekao bi joj: a i treba ti, da si rodila bila bi manja vjerojatnost za pojavljivanje bolesti? zabranio bi joj liječenje jer nije iskoristila reproduktivne organe?


dobar je Bog kad takve drži na svijetu...

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
ZGabriel je napisao/la:
iJozo je napisao/la:

Ti nisi solidarna jer ne daješ od srca, dobrovoljno iz vlastitog džepa nikome ništa. To što ti država skine s plaće određeni iznos Bog ne priznaje kao dobročinstvo. Ta vrsta "solidarnosti" je da se tvojim riječnikom izrazim hitlerovska solidarnost, silom državne palice.

Ja sam za pravu solidarnost. Ono kad pomažeš nekome kome je potrebna pomoć, a nitko te ne tjera na to.

Onome tko nema djece jer ih nije mogao imati susjedi, rodbina i prijatelji bi pomogli u starosti. Ali ne i onome tko je pobacio četiri puta svoje treće dijete. Za razliku od države koja takvo ponašanje subvencionira mirovinskim sustavom, zdrava okolina takvo ponašanje ne bi poticala solidariziranjem.

Kontaš razliku? Ako si za državni penzioni sustav, znači da si za pobačaj.



a debila, Bogo dragi.
ti znaš koliko tko daje ili ne daje? tvoji susjedi znaju kad se ti jebeš (oprostite na direktnosti) i kad ti žena ovulira i kad bi mogla pasti trudnoća? znaš da susjedi s dvoje djece sigurno nisu htjeli i treće? znaš da ovi bez ijednog isto nisu htjeli djecu? jer to svakome piše na čelu, a bome i na poreznoj kartici.
:wacko

šta bi napravio da žena bez djece oboli od raka jajnika? rekao bi joj: a i treba ti, da si rodila bila bi manja vjerojatnost za pojavljivanje bolesti? zabranio bi joj liječenje jer nije iskoristila reproduktivne organe?


dobar je Bog kad takve drži na svijetu...


Eto ti bi možda pomagala nekoga tko se hvalio kako neće imati više od jednog djeteta jer je jedno dosta i samo glupi ljudi imaju više nego jedno dijete. Ja ne bih. Država bi, isto ko i ti, takve subvencionira mirovinskim sustavom.

Sad još samo reci da si protiv islamske imigracije u RH. To bi bio vrh licemjerja. Eutanizirat ćemo Hrvatsku održanjem pošto-poto penzionog sustava koji ubija fertilitet nacije, ali ne želimo imigraciju iz zemalja visokog fertiliteta. Nego što? Povećati poreze koje trebaju HZMO i HZZO sa sadašnjih 40% plaće na 60%?

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 13:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
iJozo je napisao/la:

Eto ti bi možda pomagala nekoga tko se hvalio kako neće imati više od jednog djeteta jer je jedno dosta i samo glupi ljudi imaju više nego jedno dijete. Ja ne bih. Država bi, isto ko i ti, takve subvencionira mirovinskim sustavom.

Sad još samo reci da si protiv islamske imigracije u RH. To bi bio vrh licemjerja. Eutanizirat ćemo Hrvatsku održanjem pošto-poto penzionog sustava koji ubija fertilitet nacije, ali ne želimo imigraciju iz zemalja visokog fertiliteta. Nego što? Povećati poreze koje trebaju HZMO i HZZO sa sadašnjih 40% plaće na 60%?


ti si totalno skrenuo, ne samo s teme.
idem brojati maslačke po dvorištu, to je korisnije od ovog prepucavanja.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Ajde broji maslačke, previše si se naprezala.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 26 stu 2018, 23:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
U pravu je Jozo, donekle, zdravstvo i mirovine gutaju najviše naših para. Privatiziranjem zdravstva dobili bi kvalitetnije usluge, nebi bilo čekanja, djelatnici bi imali bolje plaće (koje im nebi mi plaćali).

Socijalna država ipak mora postojati. Ljudima koji iz opravdanog razloga ne mogu imati djecu osigurati mirovinu iz državnog proračuna.

Drugim riječima, ako zaradiš po današnjem prosjeku 8500 kn, radi s njima šta hoćeš, a ne da ti država uzima za nešto gdje čekaš u redu dok ne umreš, ili za nešto za što ne možeš platiti račune u 70. godini


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 27 stu 2018, 00:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
1986 je napisao/la:
Ljudima koji iz opravdanog razloga ne mogu imati djecu osigurati mirovinu iz državnog proračuna.


To je državno subvencioniranje neimanja djece. I tko će odrediti što je opravdani, a što neopravdani razlog za neimati djecu?

Socijalna pomoć socijalnim slučajevima (dakle isključivo onima bez imovine), iako nemoralna jer se zasniva na pljački, opet je manje zlo od penzionog sustava.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 27 stu 2018, 09:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8232
Lokacija: Na rubu egzistencije
iJozo je napisao/la:
Ja sam za pravu solidarnost. Ono kad pomažeš nekome kome je potrebna pomoć, a nitko te ne tjera na to.


sačuvaj Bože tvoje prosudbe kome treba pomoć, a kome ne...

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 27 stu 2018, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
zaba1111 je napisao/la:
Hahaha, ijozina djeca moraju iscjepati drva prije dorucka.


:zubati

iJozo legenda.

Zanimljivo da se nije sjetio jednog prilično očitog načina za opstanak Hrvata: Produljenja radne sposobnosti i godina staža.

Struktura poslova se promijenila te više nisu primarni zaposlenici mlade muške sirovine koje pucaju od hormona i snage. I žene i roboti i stariji imaju svoje mjesto na tržištu rada.

Kombinacija više stvari: poticanje rađanja, produljenje radnog vijeka, imigracija, uključivanje skupina društva koje trenutno ne rade u one koje rade (žena domaćica npr., invalida...), eutanazija, automatizacija poslovanja (čitaj tehnološki napredak); da nabrojim najvažnije i imamo Hrvatsku i za 50 g. Sve ono što nam EU gura na ovaj ili način a mi to često doživljavamo potpuno suprotno. Eto, zato sam ja eurofil.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 27 stu 2018, 15:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Inače, ja jesam za imigraciju i integraciju. Mislim da je treba poticati i birati dok možemo. Ako su Poljaci primili 2 milijuna Ukrajinaca zadnjih godina, zašto mi ne bi mogli? I od njih napraviti Hrvate. Imamo sjajna iskustva u asimilaciji Ukrajinaca pa i Rusina.

Zamislite da smo mi naselili po Slavoniji i ex Krajini 2 milijuna ljudi?

Sjetimo se npr. Zvonimira Červenka, generala HV. :D Ionako su Bijeli Hrvati https://hr.wikipedia.org/wiki/Bijeli_Hrvati

Ukrajinski studenti:

slika

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 27 stu 2018, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Imali ste i Ademija i Čekua, tako da su vam Albanci sa KiM pravi izbor za demografsku revitalizaciju.

Ne bi me uopšte začudilo da do ovih ekonomskih migracija trbuhom za kruhom narednih godina i dođe.
Na KiM je ekonomsko stanje katastrofalno, a Hrvatskoj fali radna snaga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 27 stu 2018, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
I njih, i Bošnjake, i Srbe, i Makedonce. Baš sam bio u petak s nekim Makedoncima. Mnogima nije jasno da je borba za ljude danas ono što je nekad bila borba za teritorij.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 27 stu 2018, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Čudno je to. Kad imaš određeni standard i mogućnost osobnog razvoja puno si manje krut u svemu. Stigneš uživat u životu. Kad toga nema e onda ti je netko drugi kriv.

RH će početi jako odskakati od istočnijih zemalja i to će dovodit do imigracije.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 27 stu 2018, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Okani se ubleha i šibicarenja. Vi u Zenici to nikad kvalitetno niste radili.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 27 stu 2018, 23:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
iJozo je napisao/la:
1986 je napisao/la:
Ljudima koji iz opravdanog razloga ne mogu imati djecu osigurati mirovinu iz državnog proračuna.


To je državno subvencioniranje neimanja djece. I tko će odrediti što je opravdani, a što neopravdani razlog za neimati djecu?

Socijalna pomoć socijalnim slučajevima (dakle isključivo onima bez imovine), iako nemoralna jer se zasniva na pljački, opet je manje zlo od penzionog sustava.

Opravdani - Fizička nemogućnost reprodukcije... realno koliko je takvih u RH, socijala koju si spomenuo
Neopravdani - Gay populacija, starost, ne žele djecu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 28 stu 2018, 11:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
1986 je napisao/la:
iJozo je napisao/la:

To je državno subvencioniranje neimanja djece. I tko će odrediti što je opravdani, a što neopravdani razlog za neimati djecu?

Socijalna pomoć socijalnim slučajevima (dakle isključivo onima bez imovine), iako nemoralna jer se zasniva na pljački, opet je manje zlo od penzionog sustava.

Opravdani - Fizička nemogućnost reprodukcije... realno koliko je takvih u RH, socijala koju si spomenuo
Neopravdani - Gay populacija, starost, ne žele djecu...


I dalje nisi odgovorio tko bi to provjeravao je li netko bez djece zato što ih ne želi ili zato što ih ne može imati. To je državnim birokratima nemoguće utvrditi odnosno margina greške bila bi jako velika i nepotrebno bi se trošili novci na te sulude analize.

Za razliku od državnih službenika okolina jako dobro zna zašto netko nema djece ili novaca i zna kome treba pomoć, a tko je samo lijen.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 28 stu 2018, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Nedavno sam bio na predavanju jednog poznatog američkog futurologa. Jedno od glavnih predviđanja je gotovo potpuni nestanak radnika, barem onih kakvim ih sad vidimo.

Automatizacija i informatizacija će čuda učiniti i već čine. Ali kad izgubiš sva radna mjesta u industriji i poljoprivredi, većinu u turizmu. Gdje smo onda?

Što s ljudima? Ovaj futurolog je predvidio - mada ja nisam baš siguran kao on u to - da se približavamo utopiji, dakle postajanju ljudi koji ne rade ili rade kreativne poslove. Npr. slikaju, pišu, bave se umjetnošću, sportom...

S tim u glavi drukčije se gleda i na budućnost, te potrebne demografske korake. Zapravo će mirovinski sustav se transformirat u socijalni i postat enorman, obuhvaćat će većinu stanovnika (to je ona skandinavska spika sa zajamčenim dohotkom). Nema lijeni i vrijedni kad većinu poslova odrađuju roboti.

Mi svi kad promatramo nešto to promatramo iz perspektive onog što je bilo a ne onog što će bit. Tko je prije 30 g. mislio da će udomljavanje djece kod gay parova bit glavna tema. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 28 stu 2018, 12:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
To je ionako budućnost pa si ti rano počeo parazitirati na drugima, nisi čekao robote?

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 28 stu 2018, 12:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
iJozo je napisao/la:
To je ionako budućnost pa si ti rano počeo parazitirati na drugima, nisi čekao robote?


Moja ti je preporuka da svom kirurgu kažeš da je parazit prije operacije. Možeš i zubaru. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 28 stu 2018, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Junuz Djipalo je napisao/la:
iJozo je napisao/la:
To je ionako budućnost pa si ti rano počeo parazitirati na drugima, nisi čekao robote?


Moja ti je preporuka da svom kirurgu kažeš da je parazit prije operacije. Možeš i zubaru. :D


Moja stomatologinja je privatnica. Ako mi nedaj Bože zatreba kirurg vjerojatno će i on bit.

Uz to, ti nisi od onih profesija koje su od strane države prisiljeni biti zaposlenici države (liječnici, učitelji...), ti si druže najobičniji uhljeb po slobodnom izboru i nije lijepo da se skrivaš iza njih.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 28 stu 2018, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
iJozo je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Moja ti je preporuka da svom kirurgu kažeš da je parazit prije operacije. Možeš i zubaru. :D


Moja stomatologinja je privatnica. Ako mi nedaj Bože zatreba kirurg vjerojatno će i on bit.

Uz to, ti nisi od onih profesija koje su od strane države prisiljeni biti zaposlenici države (liječnici, učitelji...), ti si druže najobičniji uhljeb po slobodnom izboru i nije lijepo da se skrivaš iza njih.


Moja profesija je takva da mogu živjeti od onih koji me trebaju a treba me država, poduzeća koja rade za državu, poduzeća koja ne rade za državu, pa čak i poneka fizička osoba me plaća; to ti je kod mene dosta izbalansirano. To mi omogućava da imam love a lova mi omogućuje da imam djecu a to pak omogućava demografsku revitalizaciju Hrvatske. :)

Dakle, najvažnije je školovat ljude za poslove koji će biti traženi. E sad, velika je znanost pogodit koja će to bit.

Definicija uhljeba je dosta subjektivna. Recimo bankari i njihovi radnici žive od guljenja koje im je država omogućila jer je bila ucijenjena a nisu uhljebi. Telekomi imaju duopol iz sličnog razloga, državni zakoni doneseni ucjenom i pritiskom a nisu uhljebi. Radnici brodogradilišta rade za privatnu tvrtku koja živi od jamstava i subvencija države, praktički su na proračunu a nisu uhljebi. Poljoprivrednici većinom ovise o subvencijama koje dobivaju iz proračuna a nisu uhljebi.

Dakle, imaš evo iznad par desetaka tisuća ako ne i stotina tisuća koji navodno nisu uhljebi ali ovise o državnim intervencijama a ne slobodnom tržištu.

Puno je to kompleksnija priča, i nije tako jednostavna kako ti pokušavaš prezentirat. Možda se tebi tako čini ali nije.

Boldano je najvažnije.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3558 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 143  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO