HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 19:24.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3558 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 143  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 28 stu 2018, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
S ostalim se slažem, a glede podebljane dvije rečenice, centralnim planerima nije moguće pogoditi koji će poslovi biti u ponudi odnosno koje će profesije biti tražene. Hayek je to davnih dana potanko obrazložio zašto takvo što nije moguće.

Dakle, što prije odustati od centralnog planiranja tržišta rada. I privatizirati sveučilišta. Bilo bi puno manje onih s potraćenim godinama studiranja odnosno promašenim studijem. A stopa visoko obrazovanih bi također porasla, kako dokazuju statistike odnosno usporedba zemalja sa slobodnim obrazovanjem s jedne strane i državno dirigiranim s druge.

Kakav bi rezultat bio da neko državno tijelo odlučuje koliko kruha se treba ispeći u Zagrebu kojeg dana? Konstantne nestašice i viškovi. Ono što je i inače karakteriziralo svaku socijalističku ekonomiju. E pa to isto se događa s obrazovanjem i tržištem rada kada ministri i njegovi "stručnjaci" primjenjuju veliku znanost centralnog planiranja kako je ti zoveš i određuju studijske kvote.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 28 stu 2018, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
iJozo je napisao/la:
S ostalim se slažem, a glede podebljane dvije rečenice, centralnim planerima nije moguće pogoditi koji će poslovi biti u ponudi odnosno koje će profesije biti tražene. Hayek je to davnih dana potanko obrazložio zašto takvo što nije moguće.

Dakle, što prije odustati od centralnog planiranja tržišta rada. I privatizirati sveučilišta. Bilo bi puno manje onih s potraćenim godinama studiranja odnosno promašenim studijem. A stopa visoko obrazovanih bi također porasla, kako dokazuju statistike odnosno usporedba zemalja sa slobodnim obrazovanjem s jedne strane i državno dirigiranim s druge.

Kakav bi rezultat bio da neko državno tijelo odlučuje koliko kruha se treba ispeći u Zagrebu kojeg dana? Konstantne nestašice i viškovi. Ono što je i inače karakteriziralo svaku socijalističku ekonomiju. E pa to isto se događa s obrazovanjem i tržištem rada kada ministri i njegovi "stručnjaci" primjenjuju veliku znanost centralnog planiranja kako je ti zoveš i određuju studijske kvote.


Kada potpuno privatiziraš sveučilišta dobiješ situaciju da znanje dobivaju oni koji imaju novaca a ne oni koji su najbolji. Prepoznaješ protežiranje jedne skupine ljudi nauštrb druge? Elitizam.

Kao i u mnogočemu drugom pojednostavljuješ stvari, i sirov si. Imaš pristup u stilu: gradnja autoceste u centru grada bi riješila gradske prometne probleme. K tome si malo i bezobrazan.

Uglavnom, nema lakih i brzih rješenja ali nije da ih nema.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 28 stu 2018, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vama dvojici je i Milky Way uzak.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 30 stu 2018, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Junuz Djipalo je napisao/la:

Kada potpuno privatiziraš sveučilišta dobiješ situaciju da znanje dobivaju oni koji imaju novaca a ne oni koji su najbolji.


Ne dobiješ. Stopa visokoobrazovanih je veća u zemljama s privatnim sveučilištima, nego u socijalističkim zemljama. Ono što zaista dobiješ je kvalitetnije obrazovanje i puno bolju povezanost znanosti i ekonomije.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 01 pro 2018, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 vel 2017, 23:34
Postovi: 1765
Lokacija: Zagreb
Hrvatska treba novo stanovništvo, a kada bi stvarno vlasti vodile o tome brigu te planski naseljavali Hrvatsku novim stanovnicima, onda bi bitnu ulogu u tome svemu morali odigrati prije svega moćni poslodavci koji stvaraju nove vrijednosti, otvaraju nova radna mjesta te su nacionalno osvješteni i strateški te dugoročno gledaju na demografske prilike u Hrvatskoj, a koliko je takvih i tko su oni?

Uglavnom, kada bi imali nacionalno osvještene političare i poslodavce koji zajedno i kordinirano planski žele Hrvatsku obogatiti novim Hrvatima, onda bi te nove stanovnike mogli odmah sad crpiti iz tri bazena.

Prvi je albanski bazen odnosno Albanci katolici sa sjevera Albanije koji bi se vrlo brzo asimilirali u Hrvate, to vidimo iz povijesti doseljavanja Albanaca katolika na ove prostore.

Drugi bazen je Ukrajina, tamo su plaće 150€ prosjek i za mnoge ukraince bi Hrvatska bila poput Kalifornije.

Treći bazen su Hrvati treće i četvrte generacije u Latinskoj Americi, ali ne moraju nožno biti Hrvati, dovoljno je da su katolici.

Nekakav strateški cilj u tom planskom naseljavanju bi nam trebali biti mladi u dobi od 18 do 35 godina te mlade obitelji. Oko 10 tisuća godišnje bi ih trebali naseljavati i tako narednih 10 godina, a taj profil ljudi bi lako privukli iz država koje sam nabrojao sigurnim radnim mjestom i stanom koji bi otplaćivali iz nekakve prosječne hrvatske plaće od 800 do 1000€.

Vrlo brzo bi se svi oni stopili sa autohtonim Hrvatima, asimilirali i svoju djecu odgajali kao Hrvate.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 01 pro 2018, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Dobar ti je post ali si navalio na katolike. Mislim da sve navedeno već radimo. Primamo ljude iz Ex yu i Albance, olakšali smo povratak Hrvata iz J. Amerike. Imamo i Ukrajinaca u brodogradilištima. Tu se slažemo da bi malo trebalo pojačat useljavanje Ukrajinaca.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 03 pro 2018, 00:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Sve stoji, ali ako Hrvat koji radi kao konobar tu jedva živi, a recimo da ima nekretninu u kojoj živi (kod roditelja), kako bi onda tu trebao živjeti Ukrajinac koji se doseljava? Nebi mogao kao ni Hrvat otplatiti najam stana, režije i potrepštine sa 600 € - 700 € konobarske plaće


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 03 pro 2018, 15:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Nema demografske revitalizacije bez da isušimo močvaru u pravosuđu, smanjimo javnu upravu, poreze, olakšamo poslovanje, počistimo kriminal i mafijašluk iz svih pora društva. Ljudi bi ostajali ovdje i imali više djece kad bi društvo i država bili bolji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 03 pro 2018, 19:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2016, 15:19
Postovi: 285
Umjesto da imigrante tražite u nepostojećim bazenima Albanaca katolika i Hrvata 3. i 4. generacije po Južnoj Americi, bilo bi bolje da se Hrvatska orijentira na neke realne bazene, po veličini i blizini.

Po meni bi bilo najbolje da Hrvatska svoje demografske rupe popunjava Muslimanima/Bošnjacima iz HNŽ i SBŽ, pa i onima iz Žepča i PŽ. To je win-win situacija i za RH i za Hrvate u BiH. Za nas bi to bilo dobro jer bi se smanjio pritisak kojem su Hrvati izloženi u općinama Središnje Bosne, a možda bi i u nekom srednjem razdoblju ponovno postali većina u nekim od tih općina. Hrvatska s druge strane popunjava svoje demografske rupe s jezično bliskim ljudima, koji se relativno brzo asimiliraju u gotovo svim regijama Hrvatske, a ta tranzicija obično ide u tri generacije - Huso (djed) -> Dino (sin) -> Kristijan/Hrvoje (unuk) :zubati . Također bih tu istaknuo simpatije koje većina stanovništva RH gaji prema Muslimanima/Bošnjacima, a upoznao sam dovoljno ljudi iz Hrvatske da mogu dati takav generalan zaključak. Ono što bi Muslimanima/Bošnjacima bio poticaj za emigraciju su bolji standard u Hrvatskoj, posebno u sjevernim krajevima (npr. 5-6k KN u usporedbi s njihovim mizernim plaćama od 400-500 KM) i ugodni uvjeti života, za razliku od njihovih prljavih, zagađenih kasaba sa svakodnevnim redukcijama vode...

_________________
Ori svoju njivu najbolje što možeš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 03 pro 2018, 20:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4415
Ibar je napisao/la:
Nema demografske revitalizacije bez da isušimo močvaru u pravosuđu, smanjimo javnu upravu, poreze, olakšamo poslovanje, počistimo kriminal i mafijašluk iz svih pora društva. Ljudi bi ostajali ovdje i imali više djece kad bi društvo i država bili bolji.

:palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 03 pro 2018, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58881
Lokacija: DAZP HQ
Krugerrand je napisao/la:
Umjesto da imigrante tražite u nepostojećim bazenima Albanaca katolika i Hrvata 3. i 4. generacije po Južnoj Americi, bilo bi bolje da se Hrvatska orijentira na neke realne bazene, po veličini i blizini.

Po meni bi bilo najbolje da Hrvatska svoje demografske rupe popunjava Muslimanima/Bošnjacima iz HNŽ i SBŽ, pa i onima iz Žepča i PŽ. To je win-win situacija i za RH i za Hrvate u BiH. Za nas bi to bilo dobro jer bi se smanjio pritisak kojem su Hrvati izloženi u općinama Središnje Bosne, a možda bi i u nekom srednjem razdoblju ponovno postali većina u nekim od tih općina. Hrvatska s druge strane popunjava svoje demografske rupe s jezično bliskim ljudima, koji se relativno brzo asimiliraju u gotovo svim regijama Hrvatske, a ta tranzicija obično ide u tri generacije - Huso (djed) -> Dino (sin) -> Kristijan/Hrvoje (unuk) :zubati . Također bih tu istaknuo simpatije koje većina stanovništva RH gaji prema Muslimanima/Bošnjacima, a upoznao sam dovoljno ljudi iz Hrvatske da mogu dati takav generalan zaključak. Ono što bi Muslimanima/Bošnjacima bio poticaj za emigraciju su bolji standard u Hrvatskoj, posebno u sjevernim krajevima (npr. 5-6k KN u usporedbi s njihovim mizernim plaćama od 400-500 KM) i ugodni uvjeti života, za razliku od njihovih prljavih, zagađenih kasaba sa svakodnevnim redukcijama vode...


slika

evo jedan zagrebački primjer. :kava

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2018, 01:02 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
bum odma sa sakiba na ivana. nema dina i zlatka. tako se to radi.
poznam i ja par primjera i stvarno je istina da smo asimililatorska nacija i to žešće. i slažem se da to treba iskoristit. ali i definitivno ne na način da uvozimo afroazijske kozojebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2018, 09:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8230
Lokacija: Na rubu egzistencije
Ibar je napisao/la:
Nema demografske revitalizacije bez da isušimo močvaru u pravosuđu, smanjimo javnu upravu, poreze, olakšamo poslovanje, počistimo kriminal i mafijašluk iz svih pora društva. Ljudi bi ostajali ovdje i imali više djece kad bi društvo i država bili bolji.


Ništa to nema izravne veze s demografskom revitalizacijom. Iako malo toga može imati izravne veze s tim, jer je demografija proces koji se odvija i osjeća dugoročno.

U Hrvatskoj su tri glavna razloga (prema našem poznatom demografu Nejašmiću) koja određuju ukupno populacijsko kretanje. Prvi je smanjeni natalitet, ruralni egzodus te dugotrajno iseljavanje.

Osobno smatram daje smanjeni natalitet uglavnom stvar vrijednosnih sudova pojedinaca, a u posljednjih 50-ak godina razvoj društvenih vrijednosti nije išao u prilog vrednovanju obitelji, nego vrednovanju pojedinca.

Ruralni egzodus je posljedica nekoliko stvari. Inicijalno kretanje tog procesa započelo je s politikom industrijalizacije i deagrarizacije kao njenom posljedicom. Selo i ruralni prostor je bilo zapostavljeno u smisli infrastrukturne opremljenosti (prvenstveno promet, pa onda i ostala infrastruktura) što je od ruralnog prostora napravilo obične vukojebine u kojima se otežano živi. A živi se otežano jer jedno vuče drugo, pa tako prometna izoliranost (pojednostavljeno gledano) dovodi do nedostatka primarne zdravstvene zaštite, predškolskog i osnovnoškolskog obrazovanja, a što konačno dovodi do toga da ljudi, u potrazi za poslom i kvalitetnijom uslugom prethodno navedenih djelatnosti, sele u grad. Teško je tu reći, u smislu definiranje problema, što je starije, kokoš ili jaje.

Uzroci dugotrajnog iseljavanja su poznati. U početku je to bila politička emigracija, zatim je to bila ekonomska emigracija iz tzv. pasivnih krajeva (čak i u blagostanju samoupravnog socijalizma nije bilo mjesta za sve), a na koncu je i sam rat rezultirao time da je nestao značajan broj populacije.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2018, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Krugerrand je napisao/la:
Umjesto da imigrante tražite u nepostojećim bazenima Albanaca katolika i Hrvata 3. i 4. generacije po Južnoj Americi, bilo bi bolje da se Hrvatska orijentira na neke realne bazene, po veličini i blizini.

Po meni bi bilo najbolje da Hrvatska svoje demografske rupe popunjava Muslimanima/Bošnjacima iz HNŽ i SBŽ, pa i onima iz Žepča i PŽ. To je win-win situacija i za RH i za Hrvate u BiH. Za nas bi to bilo dobro jer bi se smanjio pritisak kojem su Hrvati izloženi u općinama Središnje Bosne, a možda bi i u nekom srednjem razdoblju ponovno postali većina u nekim od tih općina. Hrvatska s druge strane popunjava svoje demografske rupe s jezično bliskim ljudima, koji se relativno brzo asimiliraju u gotovo svim regijama Hrvatske, a ta tranzicija obično ide u tri generacije - Huso (djed) -> Dino (sin) -> Kristijan/Hrvoje (unuk) :zubati . Također bih tu istaknuo simpatije koje većina stanovništva RH gaji prema Muslimanima/Bošnjacima, a upoznao sam dovoljno ljudi iz Hrvatske da mogu dati takav generalan zaključak. Ono što bi Muslimanima/Bošnjacima bio poticaj za emigraciju su bolji standard u Hrvatskoj, posebno u sjevernim krajevima (npr. 5-6k KN u usporedbi s njihovim mizernim plaćama od 400-500 KM) i ugodni uvjeti života, za razliku od njihovih prljavih, zagađenih kasaba sa svakodnevnim redukcijama vode...


To je i moje mišljenje odavno. Da RH treba izmijeniti zakon o državljanstvu na način da pravo imaju i svi koji ispunjavaju dva uvjeta:

- izjasne se kao Hrvati
- rođeni su na teritoriju 5 hrvatskih kantona i 2 polukantona ili na teritoriju Banovine Hrvatske

Učinak je dvojak. Polaže se pravo na određeni teritorij, kao etnički hrvatski, indirektno. Većina Muslimana s tih područja bi uzela RH putovnicu i otpičila dalje na Zapad. Dio koji bi se odlučio ostati u RH bio bi asimiliran.

Kad se BiH bude raspadala imaš argument da su više od polovice ukupnog stanovništva SBK i HNK već državljani RH.

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2018, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
s one strane dinare je napisao/la:
bum odma sa sakiba na ivana. nema dina i zlatka. tako se to radi.
poznam i ja par primjera i stvarno je istina da smo asimililatorska nacija i to žešće. i slažem se da to treba iskoristit. ali i definitivno ne na način da uvozimo afroazijske kozojebe.

Mislim vama treba imati dobrih migranata iz Poljske, Ukrajine, ...Rusije(u nekom slucaju), Swedske(zbog ljepih djevojka odavle) i sl, tih ljudi koji su spremni uzeti za sebe Hrvatsku vrijednost.(hrvatstvo, kulturu i odiskonski naćin zivota)

Molim, ne bacite kamena zbog moga pogleda :klanjam

Ima dosta covjeka ne samo na istoku Europe, ali i na zapadu zbog nordijskih naroda koji misli da Dinarci(posebno planinski Hrvati) superiorniji u mnogim stvarima zivota.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2018, 13:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9562
Lokacija: HR HB
Već tradicionalno imamo mješovite brakove gdje dolaze Ukrajinke, Poljakinje, Čehinje, Slovakinje,... to su nama bliski narodi i dosadašnji brakovi su skoro pa slučajni, tipa turizam, ljubav, ugovoreni brak... i ovo što ja znam su dobre i trajne kombinacije.
Vjerujem da bi i naseljavanje išlo sličnim uspjehom, naravno bez getoizacije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2018, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
bumbar92 je napisao/la:
Već tradicionalno imamo mješovite brakove gdje dolaze Ukrajinke, Poljakinje, Čehinje, Slovakinje,... to su nama bliski narodi i dosadašnji brakovi su skoro pa slučajni, tipa turizam, ljubav, ugovoreni brak... i ovo što ja znam su dobre i trajne kombinacije.
Vjerujem da bi i naseljavanje išlo sličnim uspjehom, naravno bez getoizacije.

Poljaci u ovom smislu su pametni, ima kvota na migranata ot sotonEU, ali uzimaju ukrainaca nego afroazijskih "kozojeba" :zubati
Ako treba radna snaga, nema nista loseg u ovom slucaju.

Dosta poljaka napustila Polsku i zive u bogatim degenericnim zemljama poput "great britain", naravno Poljske treba radna snaga i "novi poljaci"

Koji u stvari imaju dosta malu razliku od njih nego neki afro-azijci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2018, 20:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4415
Ancient Order je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
bum odma sa sakiba na ivana. nema dina i zlatka. tako se to radi.
poznam i ja par primjera i stvarno je istina da smo asimililatorska nacija i to žešće. i slažem se da to treba iskoristit. ali i definitivno ne na način da uvozimo afroazijske kozojebe.

Mislim vama treba imati dobrih migranata iz Poljske, Ukrajine, ...Rusije(u nekom slucaju), Swedske(zbog ljepih djevojka odavle) i sl, tih ljudi koji su spremni uzeti za sebe Hrvatsku vrijednost.(hrvatstvo, kulturu i odiskonski naćin zivota)

Molim, ne bacite kamena zbog moga pogleda :klanjam

Ima dosta covjeka ne samo na istoku Europe, ali i na zapadu zbog nordijskih naroda koji misli da Dinarci(posebno planinski Hrvati) superiorniji u mnogim stvarima zivota.


Ma ne samo kazemo da nema smisla revitalizirat nista kad nemozes ni sadasnju mladež zadržat!

Ja bi imao jedan drugacijiu projekat na umu,radi se o stavanju superhibrida hrvatske uber rase ;)
https://www.youtube.com/watch?v=wVz4JbMlD90
Dovest kalolickih latina-100 tisuca
I nas stotinu brdskih dinarida sa foruma da budemo rasplodni bikovi u slobodno vrijeme.Evo ja cu dobrovoljno ove 3 udomit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2018, 20:20 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4415

Sta radim pogresno?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 04 pro 2018, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32148
Eminencija je napisao/la:
Sta radim pogresno?

Previše virtuale, premalo reale
:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 05 pro 2018, 01:07 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4415
hahah ma ne to!!

Nema ovakvih di ja zivim moj markane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 05 pro 2018, 08:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Eminencija je napisao/la:
Ancient Order je napisao/la:
Mislim vama treba imati dobrih migranata iz Poljske, Ukrajine, ...Rusije(u nekom slucaju), Swedske(zbog ljepih djevojka odavle) i sl, tih ljudi koji su spremni uzeti za sebe Hrvatsku vrijednost.(hrvatstvo, kulturu i odiskonski naćin zivota)

Molim, ne bacite kamena zbog moga pogleda :klanjam

Ima dosta covjeka ne samo na istoku Europe, ali i na zapadu zbog nordijskih naroda koji misli da Dinarci(posebno planinski Hrvati) superiorniji u mnogim stvarima zivota.


Ma ne samo kazemo da nema smisla revitalizirat nista kad nemozes ni sadasnju mladež zadržat!

Ja bi imao jedan drugacijiu projekat na umu,radi se o stavanju superhibrida hrvatske uber rase ;)
https://www.youtube.com/watch?v=wVz4JbMlD90
Dovest kalolickih latina-100 tisuca
I nas stotinu brdskih dinarida sa foruma da budemo rasplodni bikovi u slobodno vrijeme.Evo ja cu dobrovoljno ove 3 udomit.



Novi nacrt Hrvatskog "Lebensborna"? Dobro mišlenije, ali zasto samo latine? Možga bilo bih više svih ljepih djevojka cjelog svijeta? :kava

Osobno volim samo europske djevojke, naravno, ako govorimo o stvaranju obitelji. ali za zabavu i altruizam moguće su i neke druge :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 05 pro 2018, 08:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Eminencija je napisao/la:
hahah ma ne to!!

Nema ovakvih di ja zivim moj markane.


Heero, jesi li ti? :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 06 pro 2018, 03:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4415
Ancient Order je napisao/la:
Eminencija je napisao/la:

Ma ne samo kazemo da nema smisla revitalizirat nista kad nemozes ni sadasnju mladež zadržat!

Ja bi imao jedan drugacijiu projekat na umu,radi se o stavanju superhibrida hrvatske uber rase ;)
https://www.youtube.com/watch?v=wVz4JbMlD90
Dovest kalolickih latina-100 tisuca
I nas stotinu brdskih dinarida sa foruma da budemo rasplodni bikovi u slobodno vrijeme.Evo ja cu dobrovoljno ove 3 udomit.



Novi nacrt Hrvatskog "Lebensborna"? Dobro mišlenije, ali zasto samo latine? Možga bilo bih više svih ljepih djevojka cjelog svijeta? :kava

Osobno volim samo europske djevojke, naravno, ako govorimo o stvaranju obitelji. ali za zabavu i altruizam moguće su i neke druge :zubati


I ja europljanke preferiram za ozbiljno nesta :)
Ali one latina guzice :eek :smajl043 :scared


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Demografska revitalizacija Hrvatske
PostPostano: 28 pro 2018, 10:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Evo ljudi sami otkrili način. Prave djecu, vraćaju se iz Njemačke. Samo kad se malo kreativnosti i mozga uključi. Najlakše otići na bauštelu u Švabiju i cvilit kako ne valja Hrvatska.

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmac ... -s-bazenom

Meni je uvijek bilo draže malo se odmaknut od mora nego bit na samom moru. Hercegovina, ako ikad se ukine granica će bit raj. Da su Bošnje bile za Banovinu, sve bi to procvjetalo i masovno bi se doseljavali u Hercegovinu, ovako je obratno.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3558 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 143  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: weasel i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO